KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Laatste Berichten. Gemengd Nieuws. Concert. HetSymphonieconcert, dat Vrijdagavond door „De Symphonie" alhier in „De Prins van Oranje" is ge geven, toonde wat een betrekkelijk klein gezelschap vermag onder leiding van een talentvollen, artistieken leider, als de heer F. X. Mannhardt is. Jammer, dat wegens een voordracht avond elders in de stad de zaal minder vol was dan anders. Want er viel veel te genieten èn van het spel der orchest- leden die hun programma vooral de „Leichte Cavallerie" van Suppé onbe rispelijk uitvoerden, èn van het vioolspel van mej. I. Guiot, die zich een kunste- naresse toonde van benijdenswaardige gaven een krachtige, nobele streek, een groote juistheid en veel sentiment, welke hoedanigheden zij vooral in de „Danses allemandes" gelegenheid vond tot uiting te brengen. Wij roepen haar een welgemeend „tot weerziens" en onze wakkere „Sympho nie" een krachtig „bravo" toe met den welgeslaagden avond. Middelburg. Door de politie alhier is procesverbaal opgemaakt tegen P. J. A. alhier, wegens, overtreding' der wapen we', het hij zich dragen van een revolver. Door God. Staten zijn in hunne vergadering van Vrijdag nog -bevorderd de heeren M. J. Jonk en Jhr. S. O. de Casembroot, van eersten klerk tot ad junct-commies der 2e klassie. (Z.) Ontwikkelings avonden. De wekelijksclie cursus wordt ge regeld door 50 a 00 personen (dames en boeren) bezocht. Een verblijdend en be moedigend feit, waarvoor den leden van de propagandaelub „St. Paulus" alle lof toekomt. Zij hebben succes van hun ar beid. -Naar wij vernemen zal aan de op 23 maart te houden aandeelhoudersver gadering van de algemeene maatschappij tot beleenen en aankoopen van met vrucht gebruik of periodieke uitkeeringen belaste waarden worden vastgesteld over 1913 8 p'Ct. dividend uit te keeren. In de Stationsstraat alhier is Zater dag een brievenbus neergelegd, welke al daar zal worden geplaatst. Men hoopt hier door de bussen aan het station wat te ontlasten, daar deze altijd overvol zijn. heigeen veel last veroorzaakt aan de post- conducteurs, die vooral tusschen hier en Vlissingen dikwijls groote moeite hebben om alle brieven gesorteerd to krijgen. Het is te hopen, dat de bewoners van Stationstraat en omgeving hiermede reke ning zullen houden en hunne brieven zoo veel mogelijk jn de nieuwe bus zullen werpen, hetgeen vooral als men goed no titie neemt van de uren van lichting, mot een beetje goeden wil in de meeste ge vallen wel zal kunnen. Vlissingen. In de Vrijdagmiddag gehou den zitting van den gemeenteraad werd het in ons: vorig nummer gemelde voor stel inzake het adres van de firma Jamin en dat inzake liet uitbaggeren van de Engelsche Kade zonder discussie of hoofdelijke stemming aangenomen. Bij de bespreking van het voorstel tot liet verkenen van een vaste aanstelling van den controleur en do commiezen bij de plaatselijke belastingen en tot het in gemeentedienst benoemen van d© klerken ten kantore van den gemeente-ontvanger, werd lang geredeneerd over twee vragen. Ten eerste, hoe gehandeld moet worden met de beambten van da plaatselijke be lastingen in verband met de mogelijkheid, dat de machtiging om plaatselijke accijns op het gedistilleerd zal worden ingetrok ken. Hierbij wilde de commissie van fi nancien deze ambtenaren geen recht op wachtgeld toekennen, doch de wethouder Tichelman weer er op, dat de pensioen wet dit niet toelaal. Inzake de klerken tin kantore van den gemeenteontvanger werd d ;or' verschillen de heeren de wenschelijkheld betoogd, dat zij eene aanstelling zullen krijgen geda teerd op hun indiensttreding bij den ont vanger, die hen benoemde. Over dit laatste zal de meening van den minister van financien worden gevraagd. Het eerste deel van het voorstel, dat handelt over de commiezen, werd aan genomen; dat, handelende over de kler ken van den ontvanger, werd aangehou den. Aangenomen werd het voorstel inzake het niet verkenen van toestemming aan A. W. van de Vaate, voor het plaatsen van een kiosk. De behandeling van het voorstel tot wij ziging van de wijze van schoolgeldheffing werd aangehouden. Na een langdurige vergadering met ge sloten deuren, stelde de voorzitter in ver band met een opmerking van den heer Iluson voor het percentage van de straat- belasting opnieuw voor den tijd van 5 jaar op hoogstens 3 pet. te stellen. Besloten werd dit slechts voor 1 jaar te bepalen. Bij de rondvraag werd door den heer de Meij het woord gevoerd in verband met een paar vragen door het hootd van een der openbare scholen aan een col lega betreffende de politieke richting en het al ot niet lid zijn van een vakvereeni- ging van een tijdelijke onderwijzeres, die naar de betrekking van vast onderwij zeres solliciteerde. Waar alleen naar be kwaamheid dient te worden gevraagd, vraagt spr. of liet den wethouder van onderwijs bekend was, dat die vragen gesteld zijn. De wethouder van onderwijs; de heer Auer, meent dat het 't recht van een hoofd is te vragen wat hij noodig acht, van het stadhuis worden echter nooit zulke vragen gedaan. De heer de Meij vraagt ot de wethouder bereid is met hem het stellen van die vragen af te keuren. De heer Auer blijft er bij' dat men de hooiden niet kan beletten privé inlich tingen te vragen. D© heer Merckens vraagt of het werke lijk de meening van den heer de Meij is dat er alleen op bekwaamheid moet worden gelet, zijns inziens zijn er ook andere zaken waarop gelet moet worden, h.v, zedelijk gedrag en karakter. De heer Ka'.Meisch, wethouder van fi nanciën, acht. de handelwijze van het be doelde hoofd goed, ook hij 'zou inlichtin gen inwinnen. Do heer de Meij zegt, dat hij de zaak zuiver wil houden en de vraag wil stel len of de 'raad het goed vindt dat er rekening wordt gehouden met de politieke richting en het lid zijn van een vak verbond van sollicitanten. Aan den heer Kalbfleiscih vraagt hij of deze nog lid is. eener vrijzinnige partij, daar hij meent dat zijne houding met ieder begrip van vlij zinnigheid in strijd is. De heer Auer zegt dat hem het stel len der vragen onbekend wa-s. en er dan ook geen gebruik van gemaakt isi. De heer Kalbfleisch z gt lid eener vrij zinnig© kiesvereeniging te zijn en te ho pen dit altijd te blijven. De heer Rottier meent, dat wel de gelijk ook met, ge-cibiktheid moot rekening gehouden worden. De heer de Meij diende hierop de vol gende motie in: „De raad der gemeente Vlieringen, van oordeel dal bij de benoeming voor on derwijzeres hier ter stede geen invloed mag uitoefenen van welke poli'ieke partij iemand lid is, of van welken vakbond, gaat over tot de orde van den dag." De burgemeester wijst er nog op dat alleen door misbruik maken van ver trouwen bekendheid aan het bedoelde schrijven is gegeven. De heer Merckens verklaart zich niet tegen het idee van den heer de> Meij, maar zal in het gege ren geval tegen stem men, omdat het aannemen van de motie als een afkeuring van do wijze van han delen van het schoolhoofd zou worden beschouwd. Hij meent dat als de motie niet scherper wordt gesteld er een onzuivere stemming zal plia's hebben. De heer de M -ij trekt daarop zijn motie in onder mededeeling een andere voor de volgende vergadering te zullen indie nen. Sedert eenige dagen wordt hier ver mist zekere ,K., bediende en reiziger in een manufacturenzaak, die zich heeft schuldig gemaakt aan verduistering van een .aanzienlijk jbedrag ten nadeele van zijn patroon. De politie doet onderzoek. Gisterenmorgen is een Belgische ri- vierloods hij het verlaten van een schip op do reede, te water gevallen. Een red dingsboei werd hem toegeworpen, welke hij wist te grij'pen, waarna hij na eenigen tijd door de bemanning van de Belgische motorboot werd gered. Wemeldinge. Donderdag werd in de openbare school te Wemeldinge door den landbouwleeraar den heer van den Broek uit Goes en de Commissie van toezicht proefles gehouden aan de tweejarige cur sus. Aan 10 leerlingen werd het diploma uitgereikt. Na afloop werden de Jeerlingen toegesproken door den landbouwleer aar den heer van den Broek, den voor zitter P. Eindenbergh en den heer Bur gemeester. In welgekozen bewoordingen werden de beide leeraars de heeren P. van der Werf en D. de Graaf door een der leerlingen bedankt onder aanbie ding van een toepasselijk cadeau. (Z.) Hoedekenskerke. Het voor de landbouw- vereeniging „Onderlinge Hulp" alhier geleverde kalizout, bleek na onderzoek door het Rijkslandbouwproefstation alhier 40,8 pCt. gehalte aan kali oplosbaar in water te bevatten, Bij eene opgegeven garantie van 40 pCt. in water oplosbare kali is volgens de algemeene liandelsvoorwaarden aan de garantie voldaan. Heinkenszand. Zaterdag 7 Maart werd door de leden der veeverzekering „Alge meene Veeverzekering Assurantie voor Zuid-Beveland" de jaarvergadering ge houden. Tegenwoordig waren 19 leden Uit het verslag bleek, dat de rekening der afdeeling paarden bedroeg in ontvang f9968,575 en in uitgaaf f8083,305, alzoo een goed slot van f 1935,27idem der afdeeling rundvee ontvangsten f4265,87, uitgaven f2828,83, goed slot f 1437,04. De afdeeling paarden en runderen sloten respectievelijk met een actief en passief van f 8442,01 en f3231,De rekening en balans werden onveranderd goedge keurd en vastgesteld. Uit het ledenregis- ter bleek, dat in de afdeeling paarden over 1913 waren verzekerd 148 leden voor een gezamenlijk bedrag van f 307.861 en in de afdeeling runderen 146 leden voor een gezamenlijke waarde van f 166.682.Verder dat in 1913 is ver goed voor 18 paarden en 6 veulens te zamen f 7280,en voor 18 runders f 2416. De assurantiepremie voor 1914 werd vastgesteld voor paarden op f2,12 en voor rundvee op f 1,07 per f 100 verze kerde waarde. Herkozen werden als commissarissen van toezicht met alge meene stemmen de heeren W. van Liere en P. de Dreu, die aan de beurt van aftreden waren. Haisweerd. Benoemd met mg mg van 16 Maart dhr. M. F. Proesit tot rijks- klerk 3de kl. bij de directe belastingen, ten kantore Hansweerd (tijd.), thans park klerk ten kantore Wijhe. (Z.) Kapelle. Vrijdagavond hield de land- bouwvereenigieg V. I. O. S. een alge meene vergadering. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat de ont vangsten in tijdvak van een jaar bedroe gen aan contributie der leden enz. f 146.60 de uitgaven aan diversen f25.30, alzoo een goed slot van f 121-30. Het geld is nu belegd op de Boerenleenbank, omdat dit meer rente geeft dan de spaarbank. Besloten werd nieuwe reglementen te doen aanschaffen. Medegedeeld werd dat de aangekochte kunstmeststoffen aan de garantie voldeden het katoenmeel vol deed niet aan de garantie zoodat ;hierop 5 pCt. gekort is. Nog/werd medegedeeld, dat de koninklijke goedkeuring is ver kregen op de stututen. Een voorstel om pootaardappelen voor de leden aan te koopen in 't vervolg alsmede liet verdelgen van ratten werd aangehouden tot een volgende vergade ring. Alhier is Zondag op 59-jarigen leeftijd overleden de heer L. E. A. Lie- bert, sinds 1895 notaris aldaar en lid van de Kamer van Toezicht op het Notarisambt in Zeeland. 's-Gravenpolder. Dezen winter zijn uit do volksbibliotheek alhier afgegeven 484 boekdoelen. De rekening over 1913/14 werd Vrijdagavond goedgekeurd in ont vang op f26.41, hierbij inbegrepen jiet vorig goed slot; in uitgaaf op f 14.80, slui tende ,met een batig saldo van f 11.61. Tliolen. Men schrijft uit Tholen aan de Middelb. Crt. Nu de waterleiding liaar oplossing heeft gevonden, dringt weder de ver lichting op het eiland zich naar voren. De Mij. tot Bouw- en Exploitatie van Gemeentebedrijven wenschte onlangs niets liever dan het plan van aanleg eener gas-centralo voor liet eiland aan te vatten, nu met uitzondering van Stave- nisse, dat reeds electrisch wordt verlicht. Daar kort daarop evenwel St. Annaland haar opdroeg, een plan van een steen- kolengaslabriek voor die gemeente op te maken, heeft zij de gascentrale laten varen. Ook dat licht gaat dus weer uit als een nachtkaars. Het is intussehen gelukkig, dat zulke plannen tot niets binden. Nu een brug er wel zal komen, een waterleiding tot stand komt en bovendien de techniek voor de electriciteitsbedrijven vooruit is gegaan, zal wel overwogen worden, dat men thans onder zeer veranderde om standigheden leeft. Een onderzoek naai de te verwachten prijzen der electriciteit zouden voor ons eiland nu wel eens verrassende resultaten kunnen hebben. Waarom zou b.v. het waterbedrijf niet hand aan hand kunnen gaan met het electriciteitsbedrijf, welk laai ste zich zou kunnen uitstrekken tot Halsteren, een verder deel van Brabant en b.v. St. Phi- lipsland als afnemers. Gebouwen, machi nerieën, reserve-stoommachines cn perso neel komen er al bij fort De Rover. En al bleef het tweede bedrijf tot dit eiland beperkt, dan zou het alleen daarom al zeer gevvenscht kunnen zijn, omdat het waterleidingbedrijf aanstonds in een zooveel gunstiger positie zou komen. Inderdaad, het is thans noodig ge worden, dat geen enkel gemeentebestuur een besluit neemt, voordat een rapport de kwestie der verlichting ook eens electrisch heeft belicht. Laten alle gemeenten, maar vooral do kleinere, hun belang in deze begrijpen. Door Gedep. Staten is op verzoek aan W. Blaas alhier eervol ontslag ver leend als lid-werkman van den Raad van Beroep (Ongevallenverzekering). Biervliet. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn van de hoeve van dhr. Weda een 160 hoenders gestolen. De diefstal heeft op een zeer brutale wijze plaats gehad. Ze zijn met een kar geko men tot dicht bij het hof van W. en zijn toen de hofstede opgegaan. Toen hebben zij de waakhonden waarschijnlijk iets toegeworpen, waardoor de dieren be dwelmd werden. Vandaar zijn ze naar het hoenderhok gegaan en hebben de dakpannen er afgeworpen. De hoenders werden geborgen in zakken, die daar stonden en wa rin aardappelen waren, die er uitgeschud werden. Niemand heeft iets gehoord In de nabijheid vond men den volgenden dag een dood hoen, dat evenwel nog tot geen spoor geleid heeft. De hoenders zijn de grens over gebracht. Daar de dieven in den regel de dieren kaal plukken en zoo ton verkoop bieden, zal de zaak wel niet gemakkelijk aan het licht komen. Sluis. „Thans meer dan ooit hebben de katholieke kiezers van Sluis eene schit terende overwinning behaald. Op de ge houden verkiezing te Sluis van een ge meenteraadslid, vacature van wijlen de heer Stern, werden hier Vrijdag 6 dezer 162 stemmen uitgebracht op den heer Alphons Aernaudts en 148 op den heer P. Noest, zoodat eerstgenoemde gekozen werd met eene meerderheid van 44 stem men. Dit heeft alle verwachtingen ver overtroffen, aangezien de meerderheid der R. Katholieken van Sluis slechts uit 22 stemmen bestaat en waarvan er zes in de onmogelijkheid waren ter stembus te komen. Moge het schitterend succes eene aansporing zijn voor den gekozen candidaat om do belangen van Sluis degelijk te bewerken en zijne sympathie steeds te doen vermeerderen en voor de R. K. Kiezers om steeds meer en meer eensgezind hunne belangen bij elke verkiezing te bewerken. Den gekozene een welgemeend proficiat. Aardenburg. Door den Weleerw. heer Kapelaan is liier een R. K. Geitenfok- vereeniging opgericht. (O, schrik voor liet Weekblad van Zeeuwscb-Vlaanderen I O, schrik voor elk eerlijk liberaal ge moed Er traden 36 leden toe. Groeda. Voor de te houden oefeningen in het schieten tot verhooging van 's lands weerkracht alhier hebben zich 22 perso nen aangemeld. Koewacht. Vrijdagnam. werd hier ten huize en ten overstaan van Notaris J. A. Dregmans te Axel in het openbaar ver kocht le een woonhuis met aanhoorig- heden en erf, 2e een perceel bouwland, groot 78 aren en 10 centiaren, 3e 77 aren en 60 centiaren bouwland en 4e 1 H.A. 28 aren en 70 c.A. bouwland. Koop 1 ging niet door. Koop 2, 3 en 4 werden gekocht door de heeren A. Pijl, land bouwer en El. Remery, hoofd der school, beiden alhier, tegen f670 per geniet van 44,56 Aren. Hoofdplaat. Door de Amerikaansche regeering is terug uitgeleverd E. de Sm. met haar kind, als hebbende bij aan komst geen middelen van bestaan of geen persoon, die liaar afhaalde. Voor waar treurig 1 Schoondijke. Dooi' do arrondissements rechtbank te Middelburg is benoemd tot deskundige ter schatting van de pacht waarde der gronden gelegen in den ca- lamiteuzen Adoriiispokler de heer Izaac de IIullu, landbouwer en dijkgraaf van den Generafcin Prins Willempolder, wo nende te Schoondijke. (Z.) Alhier brandde een hoop met pa paver cn een hooimijt af van J. v. R. Oorzaak onbekend. Alles is verzekerd. Slechte regeling. De „Tern, Crt" heeft het over de er varingen der reizigers die in de mistda- gen met de Prov. stoombooten op de Wester-Schelde meevoeren, en schrijft daarbij o.a. het volgende „Wanneer de boot eenmaal afgevaren is, is men scheep en moet men meevaren of stil blijven liggen, zooals in den nacht van 27 op 28 Februari j 1. het geval was met de van Vlissingen vertrokken boot, die nabij Borsele ankerde omdat liet te gevaarlijk werd door te varen. Nu, zoo'n geheelen nacht op stroom voor anker, bij mist, is al geen pretje, maar het on aangename van die omstandigheid wordt nog verzwaard als dan blijkt dat de aan boord zijnde mondvoorraad, niet in even redigheid is met het aantal aan boord zijnde monden, terwijl al spoedig even als in een door belegering uitgehongerde veste hetgeen er dan nog voorhanden is, volgens klachten de reizigers peperduur moet betaald worden. Een der reizigers viel bij aankomst in Neuzen flauw. Bestaat er geen voorschrift omtrent hetgeen als proviand aan boord moet zijn en is daarvoor niet een olficieel goed gekeurd tarief? Z e e h o n d e n. Sedert bij K. B. van 21 Mei 1900 voor het dooden van zee honden binnen het watergebied van het Rijk premiën zijn toegekend, zijn onge veer 14 jaren verloopen en het getal gedoode dieren is zoo groot geweest in den loop van dien tijd, dat het getal merkbaar verminderd is lagen voorheen kudden van meer dan 200 exemplaren op de zandbanken te rusten, nu is het een zeldzaamheid, dat men er twintig bij elkaar ziet. Do visschers, die met Ieede oogen de groote roofzucht der die ren gadesloegen en met aandrang zich tot den Minister wendden om de sedert 1857 afgeschafte premiën weer in te voeren, zijn nu zeer dankbaar, dat die vermindering van zeehonden huil ten slotte een bate is geweest bij de bot- vangstde eenige reden van de slechte vangsten in vroegere jaren wordt dan ook de groote vraatzucht der zeehonden genoemd. Langzamerhand wijken de dieren door de voortdurende vervolging buitengaats en wf gen zich niet meer de stroomen op te komen. Ilbl. Vervroegde Priesterwijding. Volgens de Noord-Brabantsche bladen bestaat het plan in het bisdom Breda op het einde dezer maand een vervroeg de priesterwijding te doen plaats hebben van een vijftal theologanten teneinde te voorzien in het gebrek aan kapelaans, dat tengevolge van de veelvuldige sterf gevallen onder de geestelijkheid in het bisdom ontstaan is. Goes. Geslaagd te Breda voor de acte nuttige handwerken mej. W. Pasman, al hier. (Z.) Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de Christelijke Scliool (Nieuwstraat) dhr. J. de Vries, onderwijzer te Sneek. Zierikzee. Geslaagd voor akte nuttige handwerken mej. J. M. van Groesen, onderwijzeres aan de R. K. school alhier. R. K. Schoolvereeniging „Onze Mijnstreek". De belangstelling in ons moeilijk, maar zichtbaar door God gezegend werk blijft aanhouden. Maar er is zooveel noodig Katholieken helpt ons spoedig, opdat wij nog dit jaar tot drie Katholieke jongens scholen in het Mijndistrict kunnen komen Zondag 8 Maart zal in alle Kerken en openbare Kapellen te Maastricht en Wijk gepreekt worden in alle II. II. Missen. Zulks zal 15 Maart te Venlo (en ver moedelijk nog elders) geschieden. Met groote dankbaarheid maken wij gewag van de milde bijdragen voor IIII. D.D. Hoogw. de Bisschoppen van Haar lem en Breda, den Hoogeerw. Vicaris Capitularis van Roermond, de Hoogeerw. Vicarissen Gens, van Utrecht, 's Bosch en Breda geschonken. Uit alle rijen dei- Katholieke bevolking komt steun van een vorstelijke gift als dezer dagen in „De Tijd" vermeld werd, tot eenige post zegels door de kleinen dezer wereld ons toegezonden. Aan allen hartelijk dank. Giften worden bij (voorkeur/ aangenomen door den Heer j. Dupont te Heerlen of door ondergeteekende Dr. v. Gils, R. K. pr. Rolduc. Den haag. In de zaak tegen de huis vrouw van F. A. K. te Middelburg, be klaagd van overtreding der Loterijwet, vroeg de advocaat-generaal voor don Hoo-gcn Raad vernietiging' van het vonnis en verwijzing naar het Iiaag- sche gerechtshof. Uitspraak 6 April. Den Haag. Voor cle vacature van lid v,an den Raad Van State, ontstaan door het overlijden van inr. Borret, worden genoemd de hoeren'oud-minister Kolkman on mr. Rijke 'te Den Haag. Ede. Gisteravond is hij het aflossen der wacht in do kazerne der inanterie weer brand ontdekt in de krib van een on derofficier. Het vuur werd in zijn geboorte gesmoord. Reeds was de peluw ver brand. In de,n vleugel tegenover dit ge bouw waren alle gaskranen opengezet. Een gestreng onderzoek is ingesteld. Amsterdam. Naar „Het Volk" meldt zal door do regeering aan den heer Van Kol opdracht worden 'gegeven om naar Japan te vertrekken, teneinde daar de groot-industrie te bestudeeren. Amsterdam 111 verband met de ver giftigingszaak aan den Koninginneweg is heden om half twaalf aan hot station W. P. binnengebracht den door Duitsch- land uitgeleverden Wijnoogst, die geboeid per celwagen naar het huis van bewaring word overgebracht. San Louis. Een acht verdiepingen hoog gebouw eener athlelische club. is uitge brand. Een 7-tal lijken zijn van onder de puinhoopen te voorschijn gehaald, een 100-tal zijn nog niet gevonden. De brand verbreidde zich zoo snel, da,t redden on mogelijk jvaiS. Rome. Dinsdag zal 'het besluit val len over het hl o* niet aanblijven van het ministerie Giolitti. Odessa Repkew in 'het gouvernement Ri-cuza is door brand vernield; 3 vrou wen en 5 kinderen kwamen om. Batavia. Naar aan het Handelsblad wordt geseind, heeft de Justitieraacl te Semarang J. M. G. II. veroordeeld tot tuchthuisstraf wegens dynamietaanslag op den koeliewerver Hoogbruijn die daar door een hand en het gezicht verloor. Leipzig. In het gemeenteziekenhuis St. Jacob werden door het uileensprin- gen van een aardappelketel 5 meisjes gewond. KoningAlbertvanBielgiëen d e slecht e m ode. Op 'tlaatste bal van 't Belgische hof heeft Koning Albert een der dames-gasten, die niet voldoende ge kleed was, uit de zaal doen verwijderen. Een Vlaamscli blad vertelt daaromtrent, het volgende: Op het laatste hal van het Hof, liep zekere dame een zeer eigenaardig compli ment op, vanwege den Koning. Z. M. had gezien, dat de mevrouw in kwestie een van die c-ostumes aanhad, die een al te groole zuinigheid van ellegoed doen ver moeden, en waarin de schaar zijn modern ste grillen had gedaan. Enkele oogenblik- ken later stapte, op last van den Koning, de grootmaarschalk van het Hof op de dame toe en diep buigend, bood hij haar den arm. De mevrouw in kwestie was hoog in de wolken over deze eer en dacht natuur lijk: ziedaar de triomf van mijn costume. Maar spoedig kwam de ontgoocheling. De hofmaarschalk, graaf de Mérode, ge leidde de dame naar de deur en daar ge komen sprak hijZ. M. de Koning heeft mij in allo bescheidenheid opgemerkt, dat uw kleed gescheurd is en u achter deze deur misschien wel een kamenier zult vinden, die dal gebrek aan uw toilet ver helpen kan. Daarop boog hij zoo diep en zoo lang, dat do deur ondertusschen open en (licht was gegaan voor Zijne Edelheid terug overeind was gekomen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2