Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Sociale Berichten. Kerknieuws. ONDERWIJS. Boekbeoordeeling. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Marktberichten. veranderen in 1/4 wordt in stemming gebracht en verworpen met /U tegen 32 stemmen. Dhr. de Vriend wil de groentenvereeni- eing aan de veiling verbinden, zóó dat de stoot van het Vereenigingshestuur mt- Het bestuur zal de verschillende groen- tonvereenigingen tot aansluiting voor ver knoping op de veiling aanzoeken.. Het 'bestuursvoorstel zooals. we dit reeds publiceerden, aangevuld met boven genoemde overgenomen voorstellen wordt in stemming gebracht, nadat tie heer Q. Trimpe verklaard heeft vóór te zullen stemmen, nu de contributie van f3 op f 1 teruggebracht zal worden. 92 leden verklaarden zich vóór het b e- s tuu rs v o 0ï'stel, en 6 er tegen, zoo- dat het is aangenomen. De gewijzigde statuten treden in 191o in werking;. Vervolgens wordt overgegaan tot de verkiezing van vier bestuursleden. De hee- ren Joh. Pieterse, E. de Jonge, Pi. de Wilde en F. Kakebeeke, aan de beurt van aftreding, worden allen imet groote meerderheid van stemmen herbenoemd. Allen laten zich deze herbenoeming wel gevallen. De secretaris, dhr. F. Kakebeeke^ brengt daarop jaarverslag uit. Er werden in 1913 60 veilingen gehouden en voor f 62.899.62 verkocht legen f54.411.28 in 1912 (op de groote veiling voor f39.359.82 tegen £35.879.11 in 1912; de kleine veiling voor £23.539.80 tegen f 18532.17 in 1912). De Penningmeester doet daarop reke ning en verantwoording. De rekening sloot in ontvangst met f 4266.441/2 en in uitgaaf met f 1061.20, zoodat het goed slot ¥3205241/2 bedraagt. Tot leden van de commissie tot het na zien van de rekening over 1914 worden benoemd de heeren, S. A. de Visser, en Jac. D.ominicus met de heeren P. Oele en D. A. Land als plaatsvervangende leden. Vervolgens wordt overgegaan tot de vaststelling van het percentage voor te be talen provisie. Tot nog toe bedroeg het 3 pet. voor de groote en 5 pet. voor de kleine veiling. Het voorstel-S. A. de Visser, om het percentage voor de groote veiling op '2 pot. te brengen, wordt met 43 tegen 29 stemmen verworpen. Het percentage voor de kleine veiling blijft ook onveranderd. Na rondvraag sluiting. (Z.) De Ilaagsche Rechtbank behandelde he den de zaak tegen M. F. 56 jaar werk man te Vlissingen door de rechtbank te Middelburg tot 1 maand gevangenisstraf veroordeeld wegens diefstal van zijden vischfuiken. Twee deskundigen getuigen dat de bewuste netten van zijde zijn en be klaagde beweert die netten te hebben ge maakt, enkel van waf hij noemt brandne telgaren. De procureur generaal vraagt be vestiging van het vonnis der Middelburg'- sehe rechtbank. Mr. J. Adriaanse van Middelburg, verdediger, vraagt vrijspraak, daar bewijzen niet zijn geleverd. Uitspraak over acht dagen. Een allernuttigst werk. O u d ers v an R.-K Militairen. Het is een bewijs van ouderlijke bezorgd heid wanneer ouders hun dagbladen en tijdschriften geregeld opzenden naar de R.-K. Militaire vereeniging van het gar nizoen waarbij hun zoon is ingedeeld. De slechte lectuur en in 't bizonder de neutrale dagbladen zijn voor den milicien een niet genoeg te bestlijden gevaar. De groote bladen verstrekt hun de vereenigingmaar juist de plaat- selijke bladen vau stad of dorp trekken de aandacht en deze bladen kan de vereeniging niet voldoende verschaf fen wegens de abonnementsgelden, die toch al veel offers vragen. Een 100-jarige. Omringd door kinderen, klein- en achterkleinkinderen, vierde Hendrik van den Berge, rustend schipper te Bruinisse, zijn honderdsten geboortedag. Te zijner eere woei van vele woningen do driekleur. Den heelen dag stroomde het gelukwenschen velen brachten hem ook zelf liun gelukwenscli. terwijl liij allen te woord stond. Hij is nog zeer kras, al zijn zintuigen staan liem nog ten dienste, hij leest zelfs nog zonder bril. 's Avonds bracht hem de muziek vereeniging „Nu met Hope" een serenade, die niettegenstaande het slechte weer nog al wat volk op de been bracht, (Mid. Crr.) De Typhus. Te 's Gravenliage is het derde slachtoffer aan typhus tenge volge van het gebruik van besmette oesters, een gep. zeeofficier, overleden (Maasbode.) Een familie d r a m a. 'Weer eer nieuw huiselijk drama heeft zich jWoèns dag in een Duitsche plaats voorgedaan Het droevige tooneel speelde zich dit maal af in het nabij Hamburg gelegen Altona. Daar sloeg; namelijk een werkman, lira- sininski geheeten, drie zijner kinderen van acht, zes en vier jaar met een bijl dood en verhing daarna zichzelf. De verschrikkelijke daad werd pas ont dekt, toen een tante 'de kinderen wilde bezoeken. De vrouw van den moordenaar lag in het ziekenhuis tegenvolge van een ongeluk haar door de schuld van haar man over komen. Zij werd namelijk door dezen voortdurend mishandeld en was voor een paar dagen bij een nieuwe mishandeling toen ze getracht had zich met een touw uit de eerste verdieping harer woning naar be neden te laten glijden, op straat gevallen en gewond, zoodat opname in het zie kenhuis noodzakelijk was. (Msbode,.) Den Haaij. De minister van oorlog zal morgen naar Ede vertrekken om de oefening eener batterij bespannen met huurpaarden bij te wonen. Den Haag. Heden werden voor acte nuttige handwerken 10 cmdidaten geëxa mineerd, waarvan 7 slaagden, waaronder de dames J. G. de lloogh van Westka- pelle en A. M. Blok te Krudningen. Den Haaj Het R, K. Vakbureau verga derde alhier. De heer Van Rijzewijk werd als voorzitter, de heer Ilaazevoet als re dacteur van het orgaan herkozen. Beslo ten werd o.a. tot 't onderzoek naar fabrieks- instellingen als ziekenfonds, enz. Den Haag. Het gerechtshof bevestig de het vonnis der Miidelburgsohe recht bank waarbij A. S., J. v. B., S. B. V. en L. IJ. K. wegens wederspannligheid en verzet Jegen een ambtenaar in functie waren veroordeeld de eerste tot 3 de anderentot 2 weken gevangenisstraf, maar veranderde de straf in 8 dagen hechtenis. Amsterdam. Het gerechtshof veroor deelde de heer C. K. die niet zijn auto Oen dame overreed tot 1 maand hechtenis'. De beer K. teekende cassatie aan. Elden (G.) Vanmorgen om half tien is de Betuwsche stoomtram gederailleerd. Machine en goederenwagen kantelden om. De machinist H. Bi. werd met brandwon den overdekt onder de machine vandaan gehaald. frankfort a. d. Main."! Koningin Wil- helmina is te 2 uur naar Den Haag te ruggekeerd waar zij vanavond 0111 10 uur zal amveeren. Tunis Bij de carnavaloptocht stortte een balkon omlaag; 3 personen werden gedood, 9 zwaar gewond. Weenen. De Prins von Wied zal di rect 11a zijn troonsbestijging een gezant schap naar de Porie zenden tot regeling der diplomatieke betrekkingen. New-Vork. De regeering dor Vereenig- de Staten heeft aan de Nede'rlandschë regeering het voorstel gedaan betreffende ©en op te richten Internationale Commissie voor voorbereiding werkplan 3e Vredes conferentie. Rome. Eij eon brand in een bioscoop te Salerno ontstond een paniek. Velen raakten onder den voet. Vijf personen wer den gedood, 20 gewond. Twee soldaten kwamen bij het brandblussohen om het leven. Een bisschoppelijk woord over drankbestrijding. Mgr. van do Ven, bisschop van'sller- togenbosch, prijst in den aanvang van zijn vastenbrief het streven naar bet goede in zijn bisdom „dat ons blijkt", zoo zegt de prelaat,„uit dat edel moedig en volhardend s t r ij- den door zoo velen tegen liet drankmisbruik, dat zooveel ellende heeft in de wereld gebracht en zoovele huis gc- zinnen heeft ongelukkig ge maakt" (wij spatieeren. Red. N.Z.Crt.) Gedenk het mensch! want stof zijt gij en tot stof zult gij wederkeeren. Het asc li kruisje. Vastenavondlawaai, dagen van jool en genot. Phantastische kleedij, muziek en zang, lustig dansen, eene dwaze dolle wereld. Die liet minst vasten, houden liet meest vastenavond. Weken te voien worden Gods Naam onteerd, Gods wet overtreden, Gods straffen uitgetart. Drie dagen en drie nachten duurt bet zoo nog voort, dan loopt de lieele, heerlijke pret uit op een handvol assche. Gods Kerk begeeft zich onder de uit gelaten menigte of zij het gaarne heeft of niet, of men liet van-onzen-tijd vindt of niet, al meent men, zoo iets moest in onze prikkelbare dagen niet gebeuren de Kerk staat daar en laat zich niet verdringen op Aschwoensdagmorgen. Zij neemt de gewijde assche in (de (hand en stroot haar uit over de hoofden. De So- doma-appel der vastenavondpret was van binnen met assche) gevuld. Nu is de appel van zijne schoone schil ontdaan, hij is opengebroken en de waardelooze ascli komt te voorschijn. Het vermeend- heerlijke vastenavondleven wordt op den grauwen Aschwoensdagmorgen van (zijn schijnschoon ontdaan, de dood haalt er zonder medeoogen den glans af, de ver gulde vreugd en uitgelatenheid/verstomt. Er blijft niets over dan stille koude ascli. Zoo zaten eens de heidenen van voor heen bij de urnen en asehkruiken, waar in de verbrande overblijfselen van dierbare dooden, werden bewaard, en aan hun hart knaagde de vertwijfeling. De ascli- hoopjes van vervallen aardsche groot heden wierpen in hunne zielen zware, donkere schaduwen af, die geheel hun bestaan als in een nevel hulden. Ons zegt liet gewijde aschkruisje op ons voorhoofd iets anders In de assche ligt eene herinnering aan den dood, doch in het kruisje eene aan leven en zegepraal. Het aschkruisje doet zijn ommegang door de christenheid en spreekt tot haar van het Kruis en van desjKruises zegepraal. De aardsche lust vergaat gehjk het vastenavondlawaai. Maar de zegen des kruises wordt voor (hen,' die het kruis op hunne schouders willen nemen, licht en leven in den nacht des doods. Zoo ontmoet de christen op zijn levensbaan naast elkandersmart en jubel, strijd en overwinning, leven en sterven, vernedering en verheffing, wan klanken doch slechts jubel, zegepraal, leven en verheerlijking blijven voor hen, die levendig gelooven in Christus Jezus, den Verlosser. Het bovenstaande is ontleend aan het Zondagsblad v. h Kath. Huisgezin Wij willen hier slechts, 0111 misverstand te voorkomen, aan toevoegen, dat de Kerk steeds de vastenavonduitspattingen heeft betreurd. Door speciale godsdienstoefe ningen, b.v. het 40-urengebed, geeft Zij in die dagen Gode eerherstel voor het in die dagen gepleegde kwaad De Ruthenen. De schismatieke Russisch-orthodoxe Kerk gebruikte de laatste maanden weer allerlei middelen van pressie, om de Rutliencn tot afval van de katholieke eenheid te bewegen. Vele Ruthenen zijn reeds uit Gallicië verhuisd naar Noord- West-Canada, waar de Belgische Redemp toristenpaters Delaere, Boels, Decamps en Têcheur hun godsdienstige belangen verzorgen. Ook in Gallicië nemen vele paters Redemptoristen de zielzorg waar onder de arme Rutlienen. De Tijd.") Mgr. Klönne. Naar „De Tijd" verneemt zal Mgr. Klönne eerlang ontheffing vragen uit de kerkelijke bediening en een welverdiende rust nemen in liet St. Elisabeths-gesticht te Amsterdam. Volgens het „Centrum" is liem die ont heffing reeds verleend. Z. D. II. de Bisschop van Breda, heeft benoemd tot pastoor te Baarle Nassau den Weleerw. lieer Fr. Peeters, en tot kapelaan te Breda, (H. Ant.) de Weleerw. heer Th. Wolteis. Broederschip 0. L. Vrouw. Nederhorst den Berg Woensdag 1.1. kwam hier ter vergadering hijeen het Bestuur der in ons vaderland alge meen bekende Broederschap ter eere van O. L. Vrouw van het H. Hart met den hoofdzetel Nederhorst den Berg. De jaarlijksclie bedevaart naar Maria's heilig dommen, 's Bosch, Sittard en Roermond werd voor dit jaar wederom vastgesteld op Dinsdag en volgende dagen onder het Octaaf van Sacramentsdag 16, 17 en 18 Juni. Bij programma's en advertenties zal tegen genoemden tijd alles nog nader worden aangekondigd. Het Bestuur verwacht dit jaar eene bijzondere belangstelling en deelname, nu gelieel de wereld zich opmaakt om teLourdes, Maria's genadeoord, dooreen Eucharistisch congres den God onzer altaren hulde en vereering te brengen, zeker zullen de velen in ons vaderland, die daaraan niet kunnen deelnemen, zich zooveel mogelijk in den geest met die meer bevoorrechte Maria kinderen ver eenigen, en tot dat doel onze schoone bedevaart mede maken. Koran en Latijnsche gebeden. „De Middelburgsche Courant" ver meldt een nieuwe Koranvertaling in het Turksch en laat dan volgen De bijzonder vrome getrouwen, welke men „halls" noemt en die de spreuken van het heilig boek uit het hoofd ken nen, begrijpen van den inhoud dikwijls even weinig, aldus leert ons de „Temps" als de geloovige katholieken, die de psalmen en de gebeden in het Latijn opzeggen. Het zal wellicht de „Middelburgsche" interesseeren wanneer wij haar mede- deelen, dat de „Temps" er niels van weet Immers in elk Roomsch gebedenboek staat het „Magnificat", de ""„Te Deum", de „Vesperpsalmen" en de „Boetpsalmen" in Latijnsch-Hollandschen tekst, terwijl de nieuwe meer en meer in zwang komen de mis- en vesperboeken alles in Latijn en Hollandsch weergeven, zoodat iedere Katholiek kan begrijpen wat hij bidt, ook al is het Latijn. Deken L. A. Fick. f Dinsdagnamiddag overleed in den overleed in den ouderdom van 60 jaren, na een zeer kortstondige ongesteldheid, voorzien van do H.H. Sacramenten der stervenden, de Hoog Eerw. heer L. A. Fick, Deken van Ginneken en Pastoor te Ulvenhout. Ovezand. Tot ons genoegen kunnen wij melden, dat een leerling van de St. Aloysiusschool, P. Vermeule, dezer dagen slaagde voor het toelatings-examen van de R. K. Kweekschool voor onderwijzers te Bergen-op-Zooni. Een Directorium voor leeken. Op verzoek van de Liturgische Vereeni ging, in het Bisdom Haarlem heeft do Zeer Eerw. Heer C. Floot, Pastoor te Wijk aan Zee, een Directorium samen gesteld voor leeken, teneinde dezen in de gelegenheid te stellen behoorlijk de H. H. Missen en Vespers mede te bidden, naar hel Roomsch Kerkgebruik. Het boekje, dat aanvangt met de Vas ten, loopt tot het einde des jaars en is speciaal bestemd voor lien, die de mis boeken van Desclee en Baarda gebruiken. Dit Directorium is zeer practisch uit gevoerd, de pagina's die bijna alle eene week omvatten, kunnen, doordat zij ge perforeerd zijn, worden uitgescheurd om in het missaaltje te worden gelegd, waar op het formaat is berekend. Het Directorium verschijnt bij C. L. van Langenhuysen te Amsterdam, die 0111 het streven der Liturgische Vereeni ging te steunen, den prijs zoo laag mo gelpk heeft gesteld. Wij twijfelen niet of deze uitgave zal door allen die de genoemde missaaltjes gebruiken, met vreugde worden begroet. („C") (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Mijnheer de Redacteur, Gaarne zal ik van Uw veelgelezen blad gebruik maken, om onder deze rubriek Uwe lezers op een en an dei- attent te maken. Wanneer men j.l. Dinsdag op de boter en eieren markt te Goes is geweest, heeft men daar iets kunnen waarnemen, wat ongetwijfeld bij velen verwondering beeft gewekt. Het is in dezen tijd voor de kippen houders zeker wel heel aangenaam voor eieren een grooten prijs te krijgen, zoo dat de advertentie van den heerlmpens, eierenkoopman te Antwerpen, die vorige week in verschillende bladen te lezen was, velen toelachte. Genoemd heer beloofde daar namelijk Dinsdag te Goes f 4.40 voor eieren te betalenwat, in verband met den tegenwoordigen prijs, zonder twijfel, zeer voordeelig is. Vol verwachting gingen velen naar de markt, want ze zouden f4.40 voor hun eieren krijgen. Edoch het bleek al spoedig, dat beloven en doen nog maar altijd niet hetzelfde is. De V. P. N. bepaalde den prijs op f 3.80, en wat deed nu de lieer I. Toen iemand hem 300 eieren aanbood, wilde hij f 3 60 geven, inplaats van f4.40, en zelfs waren er, die in't geheel geen bod meer van hem konden krijgen. Mijns inziens is het de moeite wel waard, belanghebbenden in te lichten met de handelwijze van den heer Impens, n 1. om niet te veel waarde te hechten aan de beloften van dien heer. Het is niet genoeg op zekeren dag alleen een groo ten prijs te beloven. Als straks de eieren- handel stil staat, zal die koopman zeker niet boven den marktprijs de eieren nemen. Dit, mijnheer de Redacteur, wenschte ik gaarne onder de aandacht te brengen van Uwe lezers, en vooral van hen, die belang hebben bij de eierenmarkt te Goes Dankend voor de verleende plaats ruimte D. GOES. Ondertrouwd: 25, Arie Roijle, 45 gescheiden echtgenoot van Wilhel- mina Mol, te Goes, onlangs te Nijmegen, en Willemina Helena Grim, 32 j'. jd. te Goes, onlangs te Nijtaiegen. Overleden: 23, Cornelia Dïiedijk, 83 j, w;eduwe van Cornells Bookelaar. MIDDELBURG. Bevallen: W. Antheu- nisse, geb. Poppe, d.; M. Jansen, geb. Clement, d.; J. Dekker, geb'. De Boiks, z.; C. Gideon.se, geb. Kwekkeboom, d. OverledenA. Oreel, echtge. v. J. C. 'darijs, 40 j.; P. L. Gillissen, 2 j., d. I Namens Ged. Staten is heden te Middel burg aanbesteed: I. het maken van een nieuwen steiger te Hoedekenskerke met bijkomende wer ken'. Inschrijvers de heerenW. Kloot wijk, te Papendrecht f24.510; J. Lin- denbergh €z., Wemeldinge f24,.789; A. van der Straaten Jr., Hansweerd 124.027; W. M. Ferdinandusse, Biezelinge, f24.000; H. van Dongen, Dordrecht £23.946; J. de Bourgraaf, Wemeldinge f23.909; J. B. Koch, Hansweerd f23.980; G. W. de Wolf, Dordrecht £23.100; firma Mees Visser, Papendrecht f22.980; H. Kosten, Wemel dinge f22.700; J. M. Panny, Krabbendijke f22.673; wed. J. Visser €z., Papendrecht f 22.050. II. het maken van een op- en afrit en plateaux met keermuren, scheringen, en bestratingen, alsmede het bestorten van den onderzeeschen oever ten behoeve van een nieuwe aanlegplaats te Hoede- kenskerke. Inschrijvers de heeren: W. H. Ferdinan dusse, Biezelinge f 10.000; Izt Douw, Zie- rikzee f9.870; J,. M. Panny, KrabbeinZ dijke f 9.619. III. Het maken van een wachtkamer, kantoor en bergplaats voor benoodigdhe- den en goederen op den zeedijk te Hoe- dekenskerke. Inschrijvers de heeren: A. Schrijver, Goes f5300; J. Ci. W. Reijnberg, Elle- woutsdijk f5160; D„ J. B: Arents te Goes f5125; L. Minderhoud, HoedekenS- kerke f 4965. IV. het maken van een halftij- of mid- denbruggen aan en van aanlegsteigertjesi voor 'zeei hooge waterstanden bij de stei gers te Kortgene en Wolfertsdijk in twee peroeelen. Ie perceel, werken te Kortgene, 2e perceel, werken te Wolfertsdijk. IV. Voor de afzonderlijke peroeelen wa ren geen biljetten ingekomen. Voor de massa was ingeschreven door de heeren: J. de Bourgraaf, Wemeldinge f9.956; firma Mees 'Visser, Papendrecht f9.850; en„ wed. J. Visser Cz. Papendrecht f 9.260. Een biljet werd ongeldig verklaard. Tholen, 23 Febr. 1914. Tarwe f9.— a f 11.—haver f8.—a f8.50, wintergerst f9.— a f9.50, alles per 100 K.G., rogge f 6.a f 6.25, bruineboonen f 10.a f 11.—, witteboonen f 12.a f 18.kook- erwten f9.a f9.25, kroonerwten f9.50 a f 10.aardappelen f 2.a f 3.25, alles per H.L., uien f 5.— a f 6.per 60 K.G., eieren f 0.a f 0.per 100 stuks, boter f 0.— per '/a KG. (Zier. Nwsbode.) Hulst, 23 Febr. 1914. Per 100 KG. Tarwe f9.— a f9.25, rogge f 7.50 a f 7.25, wintergerst f 8.a f 9. zomergerst f8.a f 8.25, haver f7.—a f8. erwten f9a f 10.75, paardenboonen f9. a f 10.—witteboonen 1' 15.— a f 16.bruine boonen f 12.a f 13.Lfinzaad f 11.50 a f 12.—, aardappels f3.— a f3.50. Rundvee 24, verkocht 15. Varkens 35, ver kocht 28. Boter per kilo f 1.25 a f 0. Eieren per 26 stnks f 0.85. Op de veiling van de Y. P. N. waren aan gevoerd ruim 14000 eieren. Prijs f 4.per 104 stuks. (Zei.) Goes, 24 Febr. 1914. Ruime aauvoer, iets meer vraag. Nieuwe Tarwe f 8.50 a f 9.25Essex Tarwe f 10.50 a f 10.75; Rogge f -.— a f Nieuwe Rogge f0a f 0.Wintergerst per 100 K.G. f8.75 a f9.25; Zomergerst f8.50 a f8,75; Haver f7.a f7.75; Kook- erwten f9.a f9.35; Mestingerwten f a f Kroonerwten f 9.— a f 10.— Bruine Boonen f8.— a f 11.Karwfizaad f 15.a f 15.50. Aardappelen: bonte en blauwe f 2.50 a f4.—, bravo's f 0.— a f0.—Eigenheimers f0.— Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Eieren per 104 stuks f3.50 a f4.40. Hid- denprijs per 25 stuks f0.95. Aan particulie ren verkocht f0. Boter per kilo f 1.30 a 11.40. Middenprijs per halve kilo f0.68. Aan particulieren ver kocht f0. Aanvoer eieren ruim, boter tamelijk. Opgaaf van de Landbouw-Maatschappt). Boter fl.30 a fl.40. Rekenprfis f 1.35. Aan particulieren verkocht f0.per K.G. Eieren f 3.80 a f 4.24. Rekenprfis f 3.65. Aan particulieren verkocht f0.p. lOOstuks. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V. P. N. Aanvoer 18575 Eieren. Prfis f3.80 per 100 stuks. Aanvoer buiten de Y. P. N. 2600 stuks. Ylissingen, 24 Febr. 1914. Boter per Kilo f0.721 a f0.775. Eieren per 104 stuks f4.— a f0. Rotterdam, 24 Febr. 1914. Yeemarkt. Aangevoerd 64 paarden, 0 ezels, 1170 magere runderen, 584 vette run deren, 158 vette en graskalveren, 1334nuchtere kalveren, 3 schapen of lam, 1 varken, 161 biggen, 2 bokken of geiten, 0 veulens. De prijzen waren: vette koeien le kw. 82 a 84 ct,, 2 kw. 78 a 80 ct., 3e kw. 74 ct., ossen le kw. 80 a 82 ct., 2e kw. 76 a78 ct.,3e kw. 72 ct., stieren le kw. 74 a 76 ct., 2e kw. 70 ct., Se kw. 66 ct., kalveren le kw. f 1.20af 1.25, 2e kw. f 1.10, 3e kw. fl.alles per kilo. Handel in koeien, ossen, stieren en kalve ren redelijk. Prfizen van mager vee warenmelkkoeien f 160 a f 280, kalf koeien f175 a f310, stieren f120 a f330, pinken f90 a f130, vaarzen f 100 a f 165, werkpaarden f95 a f 225, slachtpaarden f65 a f125, hitten fh, f nuchtere kalveren f9 a f 15, fokkalveren f20 a f28, biggen f9 f 16, graskalveren fa f(Msbde.) Veilingsvereeniging Walcheren". Middelburg, 24 Febr. 1914. Uien 7—9 peen l3/45 karoten 2'/4 spruiten 57 grauwzoet 1273 ermgiard 15, alles per K.G. zoete bellefleur 38 zure bellefleur 57 bezoeting 31rood- baklcer 51bruineboonen 5466, alles per 5 literspruitkoppen 28 per ben molsla 65—75 veldsla 13—20 baksla 17—21 broeisla 2531zuring 29 sterrekes 4—6, alles per mandje roodekool 13l/2; savoyekool Va3"/2 boerenkool 1—1'/2, alles per stukprei 2—4V schorseneer 48 selderij 6 pieterselie 3—9, alles per bos. Oostburg, 25 Febr. 1914. Aanvoer tamelijk, handel beperkt, prfizen onveranderd flauw. Omzet goed. Tarwe, gerst, zomergerst, haver en rogge genoteerd per 100 KG., kookerwten, paarde- boonen en bruineboonen per HL. Oude Tarwe f 9.25 a f 9.70, Nieuwe Win tergerst f 9.25 a f 9.60 Zomergerst f 9. a f 9.25, Haver f 7.50 a f 7.80, Rogge f 6.25 a f6.75, Kookenvten f9.25 a f 9.60, Voererwten f9.— a f9.10, Paardeboonen f8.— a f8.50, Bruineboonen f 8.— a f 10.50.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 3