BINNENLAND. UIT ZEELAND Landbouw en Veeteelt, EERSTE KAMER. De Eerste Kamer heeft Dinsdag z. h. s. goedgekeurd de Waterstaatsbe- grooting, die van Buitenlandsche Za ken en die van de kosten van het kustverdedigingsfonds en de artillerie inrichtingen, benevens het onleigenings- ontwerp voor de havenwerken te Terneu- zen. Te 2.10 uur ging de Kamer tot na dere bijëenroeping uiteen. Dr. Kuypcr, uit Zwitserland in het va derland teruggekeerd, wo -nde de zi ting bij De kazernebrand te Ede. De brand in de kazerne werd door een soldaat, die de wacht had ontdekt. De brand is aangestoken in den gereed schapskist met een kaars uit een verze gelden lantaarn, welke geforceerd was. Om de gereedschapskist waren brand stoffen gelegd, was er een kleerkast na bij geschoven, opdat alles spoedig vlam zou vatten. Met eenige emmers water een straal op de waterleiding werd men evenwel het vuur meester. Zoowol de marechaus- sées als de militaire autoriteiten zijn bezig met een onderzoek. Alweer een kazernebrandje te Haarlem. Ondanks alle waakzaam heid, is een nieuwe poging tot brand stichting in de infanteriekazerne te Haarlem ontdekt. In de scheerkamer naast de geweerkamer lag bij den schoor steen een hoop ronnnel. Van boven door den schoorsteen heeft iemand een bran dende prop laten zakken, waardoor een begin van brand ontstond. Men kon het vuur spoedig blusschen. Goes. Dinsdagmorgen ongeveer 8 uur geraakte het gerij van de firma Gebr. D. bij het uitwijken voor een wagen met hout in de langs het Bergpad loopende sloot. Het duurde geruimen tijd, alvorens de zwaar beladen wagen en de twee paar den weer op den kant gebracht waren. Het ongeval liep gelukkig zonder persoon lijke ongelukken a£. Aan bovenstaand bericht van ,,Dc Zeeuw" kunnen wij toevoegen, dat, naar men ons mededeelde, de toegebrachte schade aan de op den wagen geladen goederen vrij aanzienlijk is. Op de zaaigranententoonstelling dei- sociëteit „Landbouw en Handel", heden te Goes gehouden, behaalde de firma Van den Bosch Co., alhier, met vijf inzen dingen vijf eerste prijzen, n.l. met: Kortloof Kroon-Erwten, Kortloof Groene Erwten, Royal Jubilee, Schlaustadter Stro hes en Zege Haver. (Zeeuw) Middelburg Dinsdagmiddag had op het terrein van de Coöperatieve Ijsfa briek, welke aan de Lo-skade zal ver rijzen, de eerste steenlegging plaats. Te 2 uur kwamen in de keet de bestuursleden, leden van den Raad van Toezicht, hene vens de architect, de opzichter en de aannemer bijéén. De voorzitter der vereeniging, de heer L. Leydesdorff, heette allen welkom en gaf het woord aan den heer L. J. Mes, penningmeester der vereeniging. De heer Mes dankte den voorzitter, dat deze er niet op gesteld schoen om den eersten steen te leggen, en dit daarom aan hem overliet. Hij wilde thans niet het nut van de inrichting bespreken, daar dit biji de opening zal kunnen geschiedenSpr. laak te de critiek op de plannen ondervonden; toch meende hijl, dat men de vereeniging geluk kan wenschen met 'het aanvanke lijk verkregen resultaat. Hij1 wenschte haar Gods besten zegen toe, dan za.l ieder de voldoening smaken te hebben bijgedragen om Middelburg een nuttige inrichting rijker te maken. Daarop gingen allen naar huiten waai de heer Mes den eersten steen legde. Teruggekeerd in de keet werd aan de aanwezigen de eerewijh aangeboden, waar na de voorzitter den heer Mes dankte voor zijin arbeid, voorts herinnerende het geen nu tot stand is gekomen en met een woord van dank voor de opkomst der aanwezigen de plechtigheid sloot. (Z') Door de politie alhier is procesverbaal opgemaakt tegen een ver gunninghouder te dezer stede terzake het misdrijf bedoeld bij artikel 252 tweede Wetboek van Strafrecht. Zierikzee. Vervolg Raadszitting. De lieeren mr. Fokker en Boone waren af wezig. De notulen der laatste vier raads vergaderingen worden vastgesteld. Boeken en kas van den gemeente-ont vanger bleken na onderzoek in orde. Het verslag van B. en W. over 1913, bedoeld bij art. 52 der Woningwet en het Verslag der commissie tot wering van schoolverzuim over 1913 wordt na kennisgeving aangenomen en zal bij het Jaarverslag worden gevoegd. Het verzoekschrift van den heer van Tilburg om van de Stadswandeling 25 Ms. grond te mogen koopen wordt in handen gesteld van B. en W. De heer Griethuijzen, hoofdambtenaar ter secretarie heeft als zoodanig ontslag gevraagd en gekregen. In diens plaats wordt benoemd de heer Naerebout, vroeger commies ter secretarie te Tholen. De commissie, benoemd tot onderzoek der rekening van het Burgerweeshuis over 1912 brengt bij monde van dhr. Polvliet rap] ort uit en adviseert tot goedkeuring. Aldus besloten. Verschillende posten van den Hoofde- lijken Omslag over 1913 werden afge schreven. De rekening der bewaarschool voor on- en minvermogenden over 1913 wordt in handen eener commissie, bestaande uit de lieeren van den Bout, van Os en Gelderman. Op voorstel van B. en W wordt aan den lieer M. Boot toegestaan om de hem verleende vergunning van een in de Verrenieuwstraat geplaatste weegbrug over te dragen. Als bijdrage in de kosten naar het onderzoek van de mogelijkheid der op richting eener electrische Centrale voor Schouwen en Duiveland wordt f25 be schikbaar gesteld. Aangenomen wordt liet voorstel tot verkoop van gemeentegrond aan den Sclieepstimmerdijk aan den lieer J. J. A. van Velthoven. Idem tot toekenning eener jaarlijksche bijdrage uit de gemeentekas aan den heer F. W. Loewer. Idem in zake den aanleg van een rij wielpad langs een gedeelte van den Pro vincialen weg van Zierikzee naar Zijpe. Met algemeeno stemmen wordt aange nomen het voorstel van B. en W. tot het geven van een bijdrage in de kosten, noodig- voor liet plan tot aanleg eener drinkwaterleiding. Tot de volgende vergadering worden aangehouden liet prae-advies van B. en W. op liet adres van de lijkdieuaron, houdende verzoek om verliooging hunner looncn. Evenzoo een voorstel van B. en W. tot wijziging van de verordening op de heffing van bcgrafenisrechten. Aangenomen het voorstel van B. en W. tot voorloopigc vaststelling van den ligger der wegen en voetpaden. Eveneens een voorstel van B. en W. tot begrind.ng van een gedeelte aan den Hoogen of Hoevenweg in den Zuidhoek. Voor kennisgeving wordt aangenomen een brief van Ged. Staten in zake de wijziging der Verordening op den Hoof- delijken Omslag. Aan Provinciale Staten zal een subsidie gevraagd worden voor het onderhouden der zwaaiplaats in de haven voor de provinciale stoombooten. Het adres der Neutrale Middensiands vereeniging met verzoek 0111 art 149c dei Alg. Pul.-Verord. wordt gesteld in handen van de Commissie voor de Straf verordeningen. Verschillende begrootingsposten van den dienst 1913 en 1911 worden af- en overgeschreven. Vastgesteld wordt liet suppletoir ko hier der hondenbelasting over 1913. Gunstig wordt beschikt op het verzoek van het Roomsch-Katholiek Parochiaal Kerkbestuur om in het gedeelte van de Hooge Molenstraat liggende tusschen Paardestraat en Mosselstraat de kei-be strating- te doen vervangen door eene met klinkers. Aan de Smet wordt toegestaan om voor een pacht van f300 met een danstent op de kermis te komen. Bij de rondvraag klaagt de heer de Crane over de slechte regeling der stads klokken. De Voorzitter doet toezegging, dat strenge controle zal gehouden worden. Hierna wordt de openbare zitting ge sloten. Vlissingen. Dinsdag zijn de officieele proeftochten begonnen met de onderzee boot IV, in aanbouw op do werf der Kon Maatscli. „de Schelde". De vice admiraal en directeur der ma rine van Hecking Colenbrander waren alhier aangekomen in verband met deze proeftochten. (VI. Crt.). Do klerk-telegrafist der Staatsspoor, .1. Visman, alhier, wordt met ingang van 1 Maart overgeplaatst naar LTtrecht(Cen- traalbureau). Op dienzelfden datum wordt de klerk-telegrafist K. J. van den Dcldcr overgeplaatst van Venray naar hier. In de bovenzaal van liet „Huis, van Nassau" had, zooals gemeld, de feest avond van Kruisverbond en Maria-vereeni- ging plaats, die zich in een buitengewoon drukke opkomst mocht verheugen. Door alle aanwezigen werd het Sobrië- tas-lied gezongen, waarna de voorzitter van het Kruisverbond de openingsrede hield. In de groote opkomst vond spr. een bewijs van groeiende sympathie ondanks de langzame stijging van het ledental. Er was een tijd' dat er moed toe behoorde, om drankbestrijder te zijn; dat was de tijd, dat het tot den goeden toon behoorde om te drinken. Maar de omstandigheden veranderden door onze gestadige actie. Er is vooruitgang over de geheele linie. Het drankgebruik nam in lien jaren met ï/s per lioofd af; ook het laatste jaar viel er een geringe ver mindering te oonstateeren. Toch moeten wij blijven strijden, omdat er nog zoó'n massa drankellende is. De liefde tot den naaste moet ons dringen tot ons opof ferend voorbeeld. In onze slad is vooral het laatste jaar de belangstelling gegroeid. Maar deze beweegt zich grootondeels in de richting der plaatselijke keuze, een richting, die niet de onze is. De spr. gaf ten slotte verschillende mid delen aan, waardoor wij nuttig kunnen werkzaam zijn in den strijd tegen hel drankmisbruik, waarbij hij waarschijnlijk vergat er op te wijzen, dat men ook als donateur van zijn instemming kan doen blijken. Het muzikale gedeelte van den avond kwam zeer goed tot zijn recht. Allereerst hoorden wij de meisjes-leer lingen der R. K. Normaalschool, die onder leiding v,an den heer W. C. van Oosterhout ,,'t Loflied" zongen, een meerstemmig ge zang, dat op beschaafde wijze werd uit gevoerd en bewees, dat er ernstig gestu deerd was onder goede leiding. Van den heer W. C. van Oosterhout kregen wij voor en na de pauze een solo: „Mijn land is een land der zee" en „Troostliedje". Sinds langen tijd had de heer v. O. ons het genoegen ontzegd van hem te hooren optreden op onze uitvoe ringen. Onnoodig te zeggen, dat beide nummers zeer in den smaak vielen van do toehoorders, die lot een „toe"-tje noop ten, waarvoor „Hemelhuis" van Ilulle- broeck in aanmerking kwam. Het leeuwendeel van den avond vormde het komisch zangspel in 3 bedrijven „De ontevreden Waschvrouw", door Zuster Te resa. De dames-medespelenden kweten zich goed van haar taak. De rollen waren goed verdeeld. Zeer los spel en vlugge actie, gepaard aan een nauwkeurige uit beelding der verschillende karakters boei den de aandacht van het publiek lot het einde toe. Daar werd onbedaarlijk ge lachen. Het stuk zelf heeft de verdienste, dat de londenz er niet te dik op ligt. De moraal: Ieder moet tevreden zijn in zijn stand, maakt het zangspel tot een geschikt nummer ter afwisseling v:iji de gewone programs onzer vereenigingen. De hoer A. Gudde J.Wz. hield de drank bestrijdersvoordracht „Half elf Kuiper". „Het betooverd Logement", oen panto mime in 1 ac'.e, werd goed vertolkt door de heeren A. Gudde, G. den Dekker en G. v.an Velthoven. Ze was een succes-num mer Met het S-obriëtas-lied en hel dankwoord van den Voorzitter werd de welgeslaag de .avond besloten. Aan het Comité, dat den avond heeft voorbereid en allen, die hebben mede gewerkt tot het succes, mag een woord van hulde niet onthouden worden. 's-Heer Arendskerke. Maandagavond ver gaderde alhier de vereeniging „Het Groe ne Kruis" afd. 's Heer Arendskerke. Te genwoordig waren 56 leden. Na voorle zing en goedkeuring' der notulen werd medegedeeld, dat door het bestuur wa ren besteld 200 tuberculosebloempjes, wel ke op 21 April a.s. den leden te koop zullen worden aangeboden. Uit het door den secretaris uitgebracht verslag bleek, dat het getal leden o-p 1 Januari 1.1. be droeg 317. Verder dan in 1913 weder om verschillende verplegingsartike'.en zijn aangekocht en dan aan 48 zieken, 1040 eieren en 361 flosschen melk zijn ver strekt. De wijkzuster bracht 728 gewone bezoeken en 142 bezoeken aan 4 tu berculose patiënten. Van de verplegings- artikelen werd 101 maal gebruik gemaakt. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat in 1913 ontvangen was f746.51 en uitgegeven f 498.21, alzoo een goed slot van f 248.30. Tot afgevaardigden naar de vergadering van de Vereeniging Zuid- Beveland „Het Groene Kruis" werden be noemd de heeren M. J. Oggel en P. Oud- kerk en tot plaatsvervanger de heer C. de Nood. (Z.) Borssele. Maandagavond hield de afd. van het Groene Kruis hare Februari-vor- gadering onder voorzitterschap van dr. Pheiffer. De notulen werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Medegedeeld werd, dal de leden, aangaande de vereeni ging lot half Maart voorstellen mogen in dienen bij den voorzitter Dragen deze voorstellen de goedkeuring weg van het bestuur dan zullen ze op de vergadering van de Gewestelijke vereeniging ter tafel worden gebracht. Tot afgevaardigde naar die vergadering weid benoemd dhr. Pheif fer en tot plaatsvervangend dhr. J. C. Elenbaas. Bij het uitbrengen van het jaar verslag bleek dat de vereeniging zeer in bloeienden staat verkeert. De commissie die de rekening had nagezien, bevond die in de beste orde. Nog deelde du Pheif fer mede, dat hij in de eerstkomende vergadering een voordracht zal houden over een onderwerp aangaande het Groe ne Kruis. (Z.) Dij de Maandag gehouden herstem ming voor een lid van den gemeenteraad werden 201 stemmen uitgebracht. Hiervan verkregen dhr. W. de Regt 124 en dhr. A. v. Overbeeke 75, van onwaarde 2. Ge kozen dhr. 'W. de Regt. (Z.) Ovezand. Vrijdagavond hebben twee Eeiw. Paters uit het bekende Missiehuis te Tilburg ons in een reeks van licht beelden tal van merkwaardigheden uit Oeganda laten zien, waarbij de Eerw. Pater dr. Ahaus beknopt en duidelijk de uitlegging gaf. Voor de trouwe lezers van de annalen, een zeer aanbevelenswaar dig maandschrift waren enkele voor stellingen geen onbekende. Sommige projecties hadden duidelijker kunnen uit komen op het gespannen doek, maar andere gelukten uitstekend. Het was een even leerzame als aangename voordracht en de menschen keerden zeer voldaan huiswaarts, met het bewustzijn tevens een goed, een uitstekend werk gesteund te hebben. Wegens de opvoering van comediestukjes op Woensdag en Donder dag was de lierbergzaal wel niet geheel gevuld, maar toch waren nog een 70 plaatskaartjes uitgereikt. Van harte roe pen we den Eerw. Paters een „tot weerzienstoe. Hansweerd. De Katholieken van Hans- weerd waren Maandagavond opgekomen naar het gezellig zaaltje van den heer A. den Boer. Er zou een volkszangavond gehouden worden. De ZeerEerw. Heer Pastoor A. van Schijndel opende de bij eenkomst met een hartelijk welkom aan allo aanwezigen, spiak hierop de hoop uit dat deze eerste proeve van volkszang mocht bevallen en gaf de leiding verder over aan den voorzitter der volkszang- vereeniging in het bisdom Haarlem, den ZeerEerw. Heer Cli. de Meulder, Pastoor van Ierseke. Onder leiding van den heer J. Ohnis, onderwijzer der Parochiale School, voerde een kinderkoor en een dameskoor een twintigtal liederen uit van „de leeuwerk". Daar was, zoo waar een splinternieuwe pianino, maar geen pianist, daar nam de pastoor van Ierseke plaats aan het klavier, de dirigeerstok ging omhoog, en daar sprongen de liederen lustig weg van de tongen en snaren. Eerst „Wilhelmus", toen „Roomsche blijdschap", wat den avond al dadelijk in hetteeken der vroo- lijkheid zette. „Klein vogelijn", liefelijk dichterlijk, het marsclilied „Eén twee, links rechts, jongens' op de maat", „Het leutige schoenlappertje". Het aandoenlijke „Hemelhuis" van Hullebroeck, het heerlijke danslied „Kom dan Trieneke" enz. cn „De dikke Dahlia" niet te vergeten. Het was een feestelijke pret die kinderen, nu eens om en om dan weer te zamen te hooren zingen, zuiver, gelijk, met goede opvatting en goede voordracht. Inderdaad de heer Ohnis geeft blijk gegeven dat er ouder zijn leiding veel goeds en schoons te bereiken valt. (Waar bleven de heeren zangers van Hansweerd? Daar zijn lie deren, waar het flinke mannengeluid deugd had gedaan, zooals bij het „Neer- lands mannen, christen vazallen". Het midden van het program werd ingenomen door een lezing van den voor zitter over het goede volkslied. Jammer dat de „leeuwerken" zijn uitverkochten de nieuwe nog niet uit het nest zijn ge vlogen. 't Was op aller aangezichten te lezen konden we ons hart eens ophalen aan een lustig lied, en ze hebben hun hart opgehaald. Terwijl de voorzitter het eerste couplet regel voo regel er instampte schreef pastoor v. Schijndel liet tweede op een bord. In vijf minuten tijd was het er in, het lied van liet Vliegmachien als Bleriot of Zeppelin. Toen do melodie eenige keeren voorgezongen, vervolgens zin voor zin nagezongen, nog eens en nog eens, verder de pianobegeleiding eens laten hooren, de voorz. zong het nog eens voor, en daar schoten de ngisteis van alle 'orgelende kelen los, en echte Roomsche blijdschap jubelde zich uit in de jolige maatbeweging van liet lied. De voorz. gaf nog eenige wenken waar een krachtige nadruk noodig was, en heel de zaal kwam met verbazing tot de ontdek king, dat ze zoo maar in een ommezien was ontpopt tot een flink muziekkoor dat onberispelijk een schoon lied had uitgevoerd. Eveneens ging het met het „Prinsesselicd". Wie had ooit gedacht dat Hansweerd zooveel zangers en zan geressen had Een gelukwensch aan den Pastoor van H. met zijn groot muziek koor lokte een daverend applaus uit. En steeds groeide de leute en de jolijt, tot helaas al te spoedig het klokje van tienen kwam. Tot slot werden de pas aange leerde liederen door heel de zaal gezon gen. De ZeerEerw. pastoor van Hans weerd bracht dank aan alle aanwezigen voor hun belangstelling en niet hut minst aan don heer Ohnis en diens koor voor hun zeer goede uitvoering. Wat het goede volkslied vermag heelt deze avond ge getoondieder ging naar huis in „de wolken" als een Bleriot of Zeppelin. Welke parochie van Zeeland volgt nu Het Nederl. sleepschip „Johanna", schipper Broeken, met ceue lading ijzer naar België, is Maandag over ebbe in liet Schaar van Wemcldinge omhooggevaren en blijven zitten. Op laag water is liet schip gebroken en lukgesprongen. Tegen het volgende hoogwater is het schip met adsistentie van twee slecpbooten, waar van een met stoompomp, vlot gesleept en te Wemeldinge binnengebracht. De lading ijzer wordt in lichters geladen. Het Belgisch sleepschip „Clotilde", schipper Kennes met kolen naar Rousse- laeve, is Dinsdagmorgen op den West- havenberm omhooggevaren. Het schip is door twee sleepbooten vlot gesleept, waarbij het roer afbrak en verloren ging. In onze haven had er dezen morgen eene aanvaring plaats tusschen het mo torschip „Koophandel",schipper DeFouw, en hot sleepschip „Nine Anna", schipper Verdoom, waarbij laatstgenoemd schip niet onbelangrijke averij opliep. Bij de familie Van der Zalm alhier werd bericht ontvangen, dat hnn 25-jarige zoon, varende op het s.s. „Colonia", in de Golf van Biseaye door een stortzee overboord werd geslagen cn jammerlijk verdronk. Dinsdagmiddag is op de Werf „Zeeland" alhier met goed gevolg van stapel geloopen, het ijzeren Rijnschip „Drie Gebroeders", metende pl.m. 000 ton. Het is voor Ilollandsctie rekening. Welk weder zullen wij hebben Verwachting tot den avond van 26 Febr. Veranderlijke, later zwakke tot matigen. Noord-Westelijke tot Noord-Oostelijken wind. Meest zwaarbewolkte lucht. Waarschijnlijk regenbuien. Weinig verandering van tempe ratuur. West-Souburg. Maandagavond is het21/1- jarig dochtertje van den wisselwachter J. Slokx al spelende in een sloot achter liet huis geraakt. Toen de moeder het kindje kort nadien ophaalde, waren de levensgeesten reeds geweken. (VI. Crt.) Westkapella. Door den commissaris der Koningin is aan den burgemeester alhier een zilveren medaille beschikbaar ge steld voor den door dezen uitgeschreven wedstrijd in liet versieren van voor tuintjes. Koewacht. Door Z. D. H. den Bisschop van Breda is tot algemeen adviseur van de drankbestrijding in Zeeuwsch-Vlaan- deren benoemd de Wel Eerw. Heer J Hamerlijnek, kapelaan alhier en zulks in plaats van den WelEerw. Heer E. Adri aansens, vroeger kapelaan te Westdorpe, thans te Beek bij Breda. Tholen. De beer Fr. Naerebout, le ambtenaar ter secretarie alhier is met ingang van 15 Maart a.s benoemd tot Commies ter secretarie te Zierikzee. (Zoom.) Blijkens het eerste ontwerp zomer dienst Staatsspoor blijft de dienstrege ling op de Zeeuwsche lijn nagenoeg onver anderd. Alleen in de vertrekuren van den laatsten boemeltrein richting Vlissingen aan de tusschenstaions is eenige wijzi ging aangebracht. Deze trein vertrekt evenals thans om 7.29 uit Roosendaal, doch uit Wouw om 7.39 in plaats van 7.35, B. op Zoom 7.49 in pl. v. 7.45, Woensdrecht 7.58 in pl. v. 7.54, Rilland 8.10 in pl. 8.07, Krabbendijke 8.16 in pl, van 8.13, Kruiningen 8.25 'in pl. v. 8 23, Vlake 8.30 in pl. v. 8.28. Kapelle8.40in pl. v. 8.34. Verder zijn de vertrekuren van dezen trein onveranderd gebleven. .Veilingsver. Zuid-Beve 1 a,nd. Goes Dinsdagmiddag had de algemeeno vergadering plaats van do Veiling-sver- eeniging Zuid-Beveland, onder voorzitter- sohap van den heer H. A. Hanken. Ka goedkeuring der notulen deelt de voorzittel mede, dat het lid Dominions over hel afg-eloopen jaar voor f 1033.11 veilde, f588 groote veiling en- f444.83 kleine veilingda,t het onmogelijk is gebleken in het bestaande veilingslokaal een afmijn- toest-el te gebruiken; dat de afslager niet meer mag koopen en verkoopen op de veilingen; dal de c-ontroleur dit ook niet mag doen; dat de Ver. zich nog niet kan belasten met het vervoer van en naar spoor en boot van producten; dat sirens de hand zal gehouden worden aan art. 15 van het Huishoudelijk reglement en dat herziening van dit reglement nu nog niet zal plaats vinden, doc-h zoo spoedig moge lijk, in verband met de plannen voor stichting van een veilingslokaal dn hel volgende jaar tegemoet te zien. Vervolgens wordt behandeld het be stuursvoorstel tot wijziging van enkele artikelen der statuten. (Reeds vroeger in ons blad vermeld.) Met algemcene stem men wordt besloten de contributie va» f 3 op f 1 terug te brengen. Op v oors-tel van den heer Harink neemt y liet bestuur nog enkele nadere aanvullingen bij art. 4 over; o.a. dat het dagelijkse!) bestuur over de aanneming of weigering van leden beslist, opdat niet het heele bestuur bij elkander behoeft to komen. Dlu'. van Hoorn van Biezolinge meent, dat het de bedoeling is den kleinen man uit de Ver. te werken en stelt voor de Ver. te ontbinden. De voorzitter wijst op de onmogelijkheid van ontbinding, en geeft de verzekering, dat hot volstrekt niet cr om gaat om den kleineren man er uit te werken, inte gendeel. Dhr. van Hoorn wil den ouden toestand bestendigen. Dhr. v. d. Bosch vindt het bezwaar!^ dat belanghebbende leden minstens b H.A. grond in cultuur moeten hebben, (lat -een minimum omzet van f 100 vereisoht wordt om belanghebbend lid te zijn, e» dar het bestuur de -redenen van weige ring van een lid nier. behoeft mede k deel-en. De voorzitter tracht deze bezwaren tf ontzenuwen, en wijst er op; dat de ge wraakte bepalingen aan de Statuten van m-odelv-ereenigingen ontleend zijn, Het voorstel v. d. Bosch om te bepalen, dat belanghebbende leden zijn zij, die minstens 1/4 H.A. land- of tuinbouwgrond in cultuur hebben OF in het afgeloopen vereenigingsjaar voor minstens zooveel uitbetaald geveild hebben aan ooft-, tuin en landbouwvoortbrcng'selen kan nfe' overwogen worden, omdat zij dan ni» Verplicht zijn iels te veilen. Een voors-tel van dhr. Harink 0111 hel bestuur te doen bestaan uit 2/s uit be langhebbenden en voor 1/3 uit belangstel lende leden wordt door den voorzitter be streden en verder ook niet gesteund. IT-et voorste] v. d, Bosch om }j% H.A. v

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2