Ti Door KERKNIEUWS. Kunst en Wetenschap. Leger en Viool. SPORT. Gemengd Nieuws. Openbare Verkoopingen. Verpachtingen. Aanbestedingen. Advertentiën. Steenhouwerij. Grafmonumenten ATENTIE S.V.P. J. A. A. K. SPRUIJT, In het GO En Gro Vrij entree. - i i it it i j W' e d e rj-cchtelijk o p g e p a k I. I 'ii Konslanlinopol worclt aan do „Koln. Zei- tung" het verhaal geseind van hetgeen dezer dagen overkomen is aan den ver tegenwoordiger der „Neue Freie Presse" aldaar .Max Kienast, die daar 'hij den jong-Turken vanwege zijn journalislie- ken speurneus en zijn activiteit in het inededeelen van interessante berichten aan zijn blad, een doorn in het oog is door de politie werd opgelicht en aan boord van een stoomschip gebracht, dat den zelfden dag nog vertrok. liet gebeurde op 5 Februari. Kienast begaf zich tegen den middag naar de pers- club, toen hem onderweg een beambte van de geheime poll ie naderde en hem mede deelde, dal men hem op het hoofdbureau van politie wenschle Ie spreken. Kienast Verklaarde dat hij later wel zou komen met den dragoman (tolk) van 'het Öoslen- rijksch-Hongaarsche consulaal. Ten één uur verliet hij met zijn echtgenoote de club. Onmiddellijk daarop werd hij door den politiebeambte, die voor de deur was blijven wachten, nogmaals, aangemaand op het bureau 'te komen. Doch Kienast ver klaarde, dat hij, ofschoon als Oo.sten- rijksch-Hongaarsch onderdaan mei de po litie niets te maken hebbende, desniette genstaande later met den tolk zou verschij nen. Toen werd hij eenvoudig' opgepakt en met geweld naar het bureau gebracht. In allerijl werd bet Oostenrijksche con sulaat door vrienden van den gearresteer de met het gebeurde in kennis gesteld, en later ook de ambassadeur die den eersten dragoman naar de Porto zond met den eisch tot. vrijlating van den Oosten1 rijker. Men verzekerde echt Turksch lal' en perfiedo tevens dat de journa list onmiddellijk op vrije voeten zou wor den gesteld, zoodra men maar wist, waar hij was De dragoman zocht, den geheelen mid dag, tot hij eindelijk bij toeval den naam Kienast op do passagierslijst van bot reeds vertrokken Fransche stoomschip „Sagha- lien" van do „Messagories Maritime»" ont dekte. De Turken hadden Kienast met geweld op hot schip gebracht. Wel een brutale schennis der capitulaties, die bepalen, dat do Turksche politie buitenlanders alleen in hechtenis mag nemen, wanneer zij op hoe- terdaad op een misdrijf betrapt worden, en dat zij slechts met toestemming der betrokken gezanten kunnen worden ver bannen. De misdaad van den Oostcnrijk- sc'hcn journalist bestond hierin, dat hij getracht had te weten te komen in hoe verre de geruchten van samenzwering le gen Enver pasja (den minister van Oor log) juist waren. Zijn telegrammen naar Weenon hierover bereikten hunne bestem ming niet, daar zij ,,op hoog bevel" niet afgezonden werden. (Tijd.) UK BALKAN. Een n i c u w e Hal k a n b oud? De correspondent van hot „Berl.. Tagebl." Ie St. Petersburg heeft van de Russische diplomatie de stellige verzekering ontvan gen, dat tijdens het verblijf van den Ser- vischen minister-president Pasilsj en zijn Grieksche collega Venizelos te St. Peters- burg een nieuwe Balkanbond tussehen Ser vië, Griekenland en Montenegro geslo ten is. Of Roemenië in den nieuwen bond zal loetreden is nog niet bekend, maar in St. Petersburg verklaart men dat Roemenië geen principiëele bezwaren heeft tegen het aangaan van een bondgenootschap en hoogst waarschijnlijk zal het daartoe wel komen. jr AP Atv. Het vlootschandaal. De cor respondent van de „Times" te Tokio geeft de volgende bijzonderheden over de feiten, welke aanleiding gegeven heb ben tot het vlootschandaal, dat in het land van den Mikado zooveel sensatie veroorzaakt hoeft. Het schandaal, dat nu door de Japan- sche autoriteiten onderzocht wordt, zoo meldt bij, is nog door een waas van ge heimzinnigheid omgeven. Een zekere Richter, de vertegenwoordiger van de Duitsche scheepsbouwfiirma Siemens en Schuckert te Tokio, werd onlangs door de Berlijnsclie rechtbank tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens dief stal van belangrijke documenten uit de bureaux der firmanten. Door afpersing zou hij daarna getracht hebben van deze documenten geld te maken. De gevangene bracht tot zijn veront schuldiging in, dat hij door deze papieren het bewijs kon leveren, dat de firma Siemens en Schuckert had getracht hooge Japansche officieren om te koopen om scheepscontracten af te sluiten. De firma ontkende deze beschuldiging. Maar de in Berlijn gedane onthullingen deden een storm van verontwaardiging losbarsten in Japan, bizonder tegen de Satsoema- partij, waarvan de minister-president, admiraal Yamanoto lid is, en welke vooral voor de Japansche vlootuitbreiding ge ijverd heeft. ZWEOKS. Een conflict. Tussehen Koning Gustaaf V en de volksvertegenwoordiging is het tot een confl ct gekomen. Onlangs waren 30.000 boeren naar Stokholm gekomen om te manifesteeren ten gunste van de versterking der lands verdediging. De Koning heeft bij die gelegenheid de boeren toegesproken maar schijnt meer te hebben gezegd dan hij als constitutioneel vorst verant woorden kan. Hierover is in de volksvertegenwoor diging heel wat te doen geweest. Het ministerie Staafl' is afgetreden en de socialisten organiseerden een tegenbe- tooging ook van 30.000 man. De positie des konings is daardoor min ot' meer kritiek geworden, temeer wijl zijn kluis historisch niet diep ge worteld staat in de natie. Immers zijn overgrootvader was de Fransche maar schalk Bernadotte, de in 1818 den ouden, kinderloozen koning opvolgde. AMERIKA. Aardscho k. Dinsdagmiddag is over liet gelieele Noord-Oostelijke ge deelte van de Vereenigde Staten een aardschok gevoeld, die 28 seconden duurde, doch van zeer lichten aard was, zoodat geen ongelukken voorkwamen óf schade werd veroorzaakt Het centrum van de aardbeving is de stad New-York geweest. De seismogra- fische instrumenten van liet Brooklyn College van Crownliill, van de Fordham universiteit en het natuurkundig museum werden ernstig verstoord en onbruikbaar gemaakt. Pater Torndorf van het uni- versiteits observatorium Georgetown in Washington registreerde reeds om 11 uur 41 minuten lichte schokken. De heftigste schok werd om half twee waar genomen. In Fordhillwijk Auburn, veroorzaakte do aardbeving een paniek. De schok is vrij sterk geweest in Syracuse, Rome en Elmira (staat New-York), New-Haven en Worchester in New-England. Yan ver schillende stations werd gemeld, dat de uurwerken om twee uur plotseling bleven staan. In de scryscrapers van New-York heeft men van de aardbeving niets gemerkt. In Albany echter vielen schilderijen van den wand. Ook to Mon treal, Ottawa, Toronto, Prcscolt, Brock- ville en andere plaatsen in Canada zijn aardschokken waargenomen. De leren in Amerika. Te Phila delphia heeft de bond van Icrsohc ver- eenigingen gisteren een vergadering ge houden, waarbij een besluit werd aange nomen, verklarende, dat, zoo het Engel- sche parlement in gebreke bleef de Homo Rule Bill aan le nemen, de leren van Philadelphia 50.000 man zouden uitrusten en naar Ierland zeilden om voor de ler- sche nationaliteit te vechten. Kalender der Week. Yan 15 tol 22 Febr. 1914. Zondag 15 Febr. Zondag van Sexagesi ma (bh 409). Geen Gloria. Tweede gebed van den H. Tilus (zie op ti Febr. hl. 1120), derde gebed van de H.ll. Marte laars Fauslinu.s en Jovita (hl. 1133). De gebeden na de stille II. Mis op hl. 120. Vóór de Hoogmis zegening met wijwater (bl. 69), na de Hoogmis gebed voor de Koningin (bl. 122). Vespers van den Zondag (bl. 413), gedachtenis van den 11. Tilus. Maandag 16 Febr. Mis van den dag (neem de Mis van gisleren op bl. 409, zonder Gloria en Credo en zonder Trac- tus); 2e gebed voor de overledenen (bl. 1490), 3e geb „A eunctis" (bl. 103). Dinsdag 17 Febr. Gedachtenis van het Lijden 0. 11. J. C. (bl. 974). Woensdag 18 Febr. 11. Simeon, Bis schop en Martelaar (bl. 1133); tweede gebed „A cunctis" (bl. 103), 3e gebed naar verkiezing. Donderdag 19 Febr. II. Conradus Placen- tinus. Belijder (bl. 38*); tweede en derde gebed als gisteren. Vrijdag 20 Febr. Mis van verleden Zon dag (bl. 409), zonder Gloria, Credo, Trac- tus; tweede en derde gebed als Woensdag. Zaterdag 21 Febr. Mis van de 11. Maagd van Lichtmis lot Pasehen op hl. 152); 2e gebed voor de Overledenen (hl. 1490), 3e gebed van den 11. Geest (bl. 1458), 4e gebod voor den Paus (hl. 102). Do gewone Orde der H. Mis, die icderen dag terugkeert, begint op bl. 71. Zondag 15 Februari. Sexagesima. Epistel; 11 Cor. XI 19—33, XII 1-9. Evangelie: Luc. VIII 415. Ned. Missie in Indië. Als een heuglijke tijding wordt ons uit Indië gemeld, dat den 19 Januari twee Javaansche jongelingen naar Europa zouden vertrekken, om er hun theolo gische studiën aan te vangen. Zij zullen worden geplaatst aan de Apostolische school te Turnhout in België van de Orde der Jezuïeten. Indien zij volharden en slagen zullen zij de eerste Javaansche priesters zijn. (De Tijd.) Beets-Tentoonstelling. Tijdens het Taal- en Letterkundig Con gres te Haarlem in Augustuis 1914, worden door het Hildebrand-comité tentoongesteld de ontwerpen, die zullen inkomen naar aanleiding van de prijsvraag door dat comité uitgeschreven, voor een monument ter huldiging van den schrijver van de „Camera Obseora". Het ligl in het voornemen om aan deze expositie een tentoonstelling te verbinden op Deels betrekking hebbende. De heer .1. D. Rutgers van der Loeft', bibliothecaris van (le stadsbibliotheek der gemeenfe Haarlem, is bereid gevon den, om de organisatie der tentoonstel ling op zich te nemen. De tentoonstelling wordt georganiseerd met medewerking van het comité voor het Taal- en Letterkundig Congres. Bouwkunst en Godsdienst. Maandagavond, zegt „I)e Tijd" her haalde de bekende architect Berlage in den Rotterdamschen Kunstkring de be schouwingen, die hij onlangs te Antwer pen ten beste heeft gegeven over mo derne bouwkunst. Merkwaardig was, hem ook te Rotterdam te liooren ge tuigen „In tijdperken van een groote kunst is het grootste kunstwerk het religieuze gebouw. De geschiedenis van het geloof is tegelijk de geschiedenis der bouw kunst er is geen groote kunst zonder godsdienstgeen godsdienst zonder een groote kunst. Of, om liet scherper nog te forinuleerener bestaat geen groote bouwkunst zonder godsdienst, maar ook geen godsdienst zonder een groote bouwkunst." Zelden zal men een theorie hebben hooren verkondigen, welke als het ware de apotheose is der middeneeuwen, door een kunstenaar, die in do practijk do godsdienstlooze leer van materialistische wijsgeeren en sociaal-oecononien volgt. ITet is ronduit verbluffend Vlissingen. Op de ranglijst voor den rang van adj. onderofficier-administra teur komen van liet 14c reg. inf. voor de sergeants majoors G. do Groot op no. 3, P. Visser op no. 31, B. Groenenherg op no. 37 en L. B. Nuvten op no. 39. Voor adj.-onde:rofficier-instructcur de sergeants-majoors C. van Dijk op no. 39, T. T. Bakker op no. 40, A. Segeler op no. 56, P. C. van de Gasteel op no. 62, Chr. Chris li aan se op no. 79 en .1. A. Slols op no. 116. Landweeroefeningen in 1914. Aangezien de. Minister van Oorlog zich niet heelt kunnen vereenigen met de tijd perken van opkomst, zooals die voor de landweer-infantei'ie, lichting 1912 en 1913, in 191-1 overeenkomstig de inzichten van zijn voorganger, waren ontworpen, zijn deze thans volgens de ...X. Crt." be houdens de Koninklijke goedkeuring o. a. nader als volgt vastgesteld: het 3e bat. (Grenadiers) van 510 October te Ede; liet 32e bat. (Grenadiers) van 510 October te Ede; het 36e bal. (Jagers) van 1217 October le Ede; hel 47e bat. (Ja gers) van' 1217 October te Ede; het 38e bat. (Middelburg) van 5—10 October te Bergen-op-Zoom; het 39e bat. (Vlissingen) van 510 October te Vlissingen. Hel kader dezer lichtingen alsmede dal van de lichtingen 1909, 1910 en 1911 komt drie dagen vroeger onder de wapenen en wordt bij het actieve leger in onderhoud gesteld en geoefend. Hieruit blijkt, dat de pogingen van dat kader om van deze meer dere oefeningsilagen ontheven te worden, niet hebben gebaat. Nelerl. officieren in Albanië. Naar „het Vaderland" verneemt, zijn de volgende officieren door den minister van oorlog aangewezen om deel uit te maken van de Albaneesche gendarmerie: De kapitein J. M. Stuis van den gene nden staf; de kapiteins H. .1. L. Kroon, J. K. Snellen Yan Vollenhoven en de le luits. J. If. Sonne, N. J. M. F. van Ever- dingen en J. II. Sar, der infanterie; de kapiteins W. de Waal en H. J. Verhulst en de le luits. C. de Jongh en .1. Fabius der artillerie; de ritmeester L. Roelfsema en de le luit. J. Knel der cavalerie. Over den Montblanc Reuter seint uit Aosta dd. 11 Febr.: De Zwitsersche vlieger Pnrmclin, dil le kwart vóór twee uit Génève vertrok ken was, is deri Mont lilanc (4810 M.) over gevlogen eri op een kilometer af- stands van Aosta geland. Parmelin, die instructeur is aan de De- perdussin-vliegschool le Reims, heelt daar mee zijn lang gekoesterd, stoul plan ten uitvoer gebracht. Hij deed zijn vlucht op een Deperdussin voorzien van een motor van 80 panrdekracht. Parmelin heeft met dezen schitterenden tocht de Alpen-vluchten van Chavez en Bider overtroffen. (Msbode) De vlucht rond de wereld. De Amerikaanscho verecniging voor de luchtvaart heeft van verschillende vlie gers brieven ontvangen, waarin zij hun bezwaren uiteen zetten tegen het plan van de rondvlucht om de wereld. Op de eersle plaats vinden zij de prijzen te laag en tweedens de tijd van 90 dagen le kort. Naar aanleiding daarvan heeft het co mité te San Francisco besloten hel be drag der prijzen lot 1 millioen dollar le verhoogen en den lijd van den wedstrijd van 90 op 120 dagen te brengen. (Msb..) Vliegongeluk. Dinsdagmorgen om 8.45 uur had er op hel vliegkamp te Johannisthal 'n botsing plaats tussehen een tweedekker, waarin de \lie- ger Khrhardt Sedlmayer mot den luile nant Leonhardy als passagier, en de „Elrichtaube", waarmee de leerling van de vliegschool Degener zijn eerste zelf standige vlucht maakte. De botsing had plaats op 30 meter boogie. Beide vliegmachines stortten zwaar beschadigd naar beneden. Degener was onmiddellijk dood: Sedl mayer en Leonhardy werden zwaar ge wond onder de overblijfselen vandaan ge haald. Geneeskundige hulp werd hun ver leend door het personeel van den gezond heidsdienst van het vliegkamp. (Msb.) Moordaanslag. Men meldt ons uit Tilburg aan De Maasbode". Zondagavond werden de gebroeders van Halteren op den Nieuwen Goirlisolien weg door zekeren J. Wagenaar lastig gevallen. Deze laatste wilde in dronken schap de beide broeders te lijf. Dinsdagavonp kwam een der twee broeders, J. G. van Halteren geheeten, Wagenaar tegen van Halteren trok een revolver en schoot op W., zonder hem evenwel te raken. Wagenaar maakte zich ijlings uit de voeten, waarop van Halte ren hem nog twee schoten achterna zond zonder evenwel doel te treffen. Van Hal teren is gearresteerd, terwijl diens revol ver in beslag werd genomen. Gemaskerde roovers. Terwijl een bejaarde dame, wonende in de Schoonderloostraat te Rotterdam zich vorige week alleen thuis bevond de dienstbode hal haar vrijen avond belden omstreeks lialftien twee personen aan' die aan de dame voorgaven over de leverantie van kruidenierswaren te komen spreken. De dame wilde hun aan het verstand brengen, dat dit daarvoor te laat was doch voordat zij had uitgesproken, duw den de kerels haar de gang in, smakten de deur achter zicli dicht en deden zich maskers voor het gelaat. Dc individuen, zich nu veilig gevoelend, grepen daarop de hevig verschrikte dame bij de keel en duwden haar achterover. Toen de dame weerloos op den grond lag, niet in staat om hulp te roepen, voelde zij plots een koud voorwerp, ver moedelijk een vuurwapen, zich tegen de slapen geduwd. In dezen verschrikkelijken toestand eischten de schurken van de dame haar geld of haar leven. In haar angst ver klaarde zij, dat zij alles konden krijgen, wat zij bezat, als men haar maar verder geen leed berokkende. Na deze verklaringen lieten de apachen de dame los en volgden haar naar haar kamer, waar zij een geldtrommeltje met een bankbiljet van f 200 te voorschijn haalde en dit aan de gemaskerden over reikte. De sujetten waren echter daar mede niet tevreden. De dame haalde daarop een ijzeren geldkistje voor den dag met diverse papieren, welke de ge- maskerden doorzochten. Het kistje werd echter niet door hen meegenomen, daal de papieren voor liengeen waarde hadden. Niets meer van hun gading kunnende vinden, verlieten zij daarop het huis en kozen het hazenpad. Na eenigen tijd kwam het geval de politic ter oore, die een nauwkeurig on derzoek instelde. Van de roovers was echter geen spoor te vinden. Het politie onderzoek wordt echter krachtig voort gezet. (Msb >de.) Febr. 17 Goes. Partij Varkens. Hollmann en Verhoek. 18 's Gravenpolder, Inboedel. Hollmann en Verhoek 19 Heinkenszand, nieuwe Houtwaren en Manufacturen. Neervoort. 19 Iorseke, dubbel Woonhuis met Schuur. Schram. 20 Yerseke, 19 Paarden, 42 st. Hoornvee Landbouw en Melkgereedsch. enz. v. Dissel. 20 Wissenkerko, Boereninspan, G. Heij- boer. 24/3 Maart, Aardenburg, Woonhuis en ErfRoersch. 25 Sehore, 8.04.20 H.A. bouw- en wei land, Pilaar. 25 Kloetinge, 3 Paarden, 30 Varkens Af braak enz. Neervoort. 25 Heinkenszand, Woonhuis met Erf. F. van Cleef. 25/4 Maart, Oostburg, 2.71.00 H.A. Wei land Roersch. 25 Heinkenzand. 1 Paard, 8 Stuk hoorn vee, Landbouwger., Inboedel enz. Hollmann en Verhoek. 25 Heinkenszand, Inspan. Hollmann en Verhoek. 20 Waarde, 17 Paarden, 15 st. Hoornvee, Landbouwgereedschap enz. Hollmann cn Verhoek. 20 Wemeldinge, Woonhuis en Erf. Pilaar. 27 Nisse, Hooi, SI roo, Mangels, Landbuow - werktuigen, Houtwaren, Varkens en Meubelen. Hollmann en Verhoek. 27 Wolfaartsdijk, IS Paarden en 33 st. Hoornvee en Landbouwger. Pilaar. 27 Hansweerd 2 Woonhuizen, waarvan 1 Bierhuis Schram. 27 Wissenkerke, Bcestiaal enz., G. Ileij- 28 Wolphaartsdijk. Inboedel. Pilaar, boer Goes, hofstede met 28.89.62 H.A. bouw- en weiland onder Nisse, Pilaar en Neervoort. Heinkenszand, huis met tuin Maart. 2 's Ileer-Arendskerke, 2 Inboedels Hollmann en Verhoek. 4 Ierseke, Boereninspan, Pilaar. 4 Kattendijke, 17 pere. Bouwterrein en 1 perc. Bouwland v. Dissel. 5 's Gravenpolder, 22 Paarden, 30 st. Hoornvee en Varkens. Hollmann en Verhoek. 6 Kats, Boereninspan, G. Heijboer. 0 Ierseke, Oesters. Hollmann en Ver hoek. 7 's Heer Arendskerke, Woonhuis met Schuur. Boomgaard enz. Pilaar. 11 Wilhelminadorp. Paarden. Hollmann en Verhoek. 1721 Ierseke, Gonfectiegoederen. Holl mann en Verhoek. April. Nieuwdorp, 20 perc. bouwland, van Cleef. 's Gravenpolder, beestiaal cn paarden Hollmann cn Verhoek. Febr 25 Ierseke, Eenigc perc. Bouwland, v. Dissel. Febr. 25 Middelburg, maken steiger, een op en afrit en plateaux, bestorten oever, wachtkamer kantoor enz. te Hoede- kenskerke en bruggen te Wolphaarts dijk en Gedep. Stalen. 20 Steenbergen, Bouwen nieuwe Land bouwschool'. W. Bierens Jr. Op Donderdag 19 Februari hoopt onze geliefde Vader, Behuwd- cn Grootvader C0RNELIS HUIGE te Baarland, zijn 80sten geboortedag te herdenken. Zijn dankbare kinderen, behuwd- D en kleinkinderen, I Ierseke J' HUIGE. L leiseke> A. HUIGECourtin. q) en kinderen, i Spierdijk, J. HUIGE. Baarland, J. HUIGE. I H. HUIGE. SS. 14 Februari 1914. Heden overleed na een langdurige ziekte meermalen gesterkt door de laatste H. H. Sacramenten dei- stervenden, onze dierbare Moeder MARIA ANNA SCHULTEN, Weduwe van Antonius van Schijndel, in den ouderdom van 75 jaar. Hansweerd, A. VAN SCHIJNDEL, Pastoor. Middelburg, I. VAN SCHIJNDEL. A. VAN SCHIJNDEL Middelburg, 9 Febr. 1914. Firma AUG. VAN DYCK-PETIT Stationstraat L 5 en 6. Tel. Int. 146. BERGEN-0P-Z00M. mor sluiten, uiuyyuu Zandsteenen, Slllpsfeenen, Trottoirbanden, Straatkelen, enz. Groot Magazjjn van marmeren schoorsteenmantels in alle stijlen en kleuren. MARMEREN SALONKOLOMMEN EN ZUILEN ENZ. De ondergeteekende maakt bekend dat hij nog steeds blijft maken 12 foto's, formaat Tip Top. 25 cent 6 Lang 25 Voor andere foto's zie PRIJSCOURANT. Aanbevelend, Wijngaardstraat, .Goes Beklagenswa den rug, spierv behoeft niet lar TERBALSEM, kwaal genezen van anderen. I Mej. M. KUt'fl .1. KÜPERUS, K klaart ons Ongeveer 2 jan matiek ik zelfs daarvoc lette m enkel 3 ni aan ried, Ik) in liet was scl de pijn lichte b vol hoo nu ik ii ben ik matiek genei teven ren AfdeeJing Rijwielondt Buitenband Binnenband Kinderwagenbandjes V atèrleidingslang per mek Spatborden per compleet st Vooras, prima staal Achteras, 3; Conustang i 'Eng. Sleutel, verstelbaar lm i tatie van Duijlsleulel a Luxe llijwielhandvaten per Handpomp met slang Motorlmndpomp met slang Voetpomp met slang Hand- en Voetpomp met slai Broekveeren per paar Zwarte ronde Broekveeren pi Nikkelen idem met slot, pel National Solution per tube 3 Reparatielappen Witte Smeervasolim- per dol Olie per flesch Diepzwarte Moffellak per gr Lakkwasljc Lantaarnkaarsen Prima Calciumcarbid kilolms rl aiulpomps] n ng Stalen Handpompslang Voclpompslang Ja «beschermers dubbel lak Zadeldekken Broeklappen per paar zeer Irnna stalen Rjjwielketline Kettingkasten Kaarslantaarn met vergrootgl; Olielantaarn Carhidlanlaam Imitatie Solar met haak

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 6