Leger en Vloot. Rechtzaken. Landbouw en Veeteelt. wordt, dal er groote kans bestaat totstand komen afdceling Tholen; nog deze maand zal te Scherpenisse eene lezing worden gehouden. De afgevaardigde van Walcheren vroeg in deze afdeeling een foktoom le plaat sen. Hierop werd geantwoord, dat hou ders van toornen zich kunnen aanmelden voor keuring voor hun toom. De volgende vergadering zal te Middelburg worden ge houden. Nadat de secretaris had aange spoord voor het nemen van een abon nement op hel weekblad, werd de ver gadering gesloten. Plan 1913. Donderdagmiddag had in liet gebouw van de vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer in Walcheren te Middelburg de eindver- gadering plaats van de commissie voor Plan 1913, welke commissie verleden jaar ile tentoonstelling van Zeeuvvsclre Kleeder drachten enz. organiseerde. In het zaaltje waren geëxposeerd de, ver schillende photo's van de tentoonstelling en van het Vorstelijk bezoek op 30 Augustus, voor zoover de commissie die had kunnen bijeenbrengen. Onder de aanwezigen bemerkten wij naast loden van het Uitvoerend comité ook op de heeren mr. II. J. Dijcknreester, com- commissaris der Koningin en ecrc-voor- zitter der Tentoonstelling en J. H. Blum en mr. E. A. O. de Casembroot,_ leden van het eere-comité. De vergadering werd geopend door den heer J. Frank, waarnemend voorzitter, die er aan herinnerde dat op 1 Maart 1912 het bestuur van Vreemdelingverkeer het initiatief nam voor de tentoonstelling en hoopte Zeeland in 1913 goed voor den dag te doen komen. En nu bijna twee jaar later heeft het bestuur het uitvoe rend comité en het eere-comité bijeen ge roepen om de eindvergadering mede te maken. Hierna gaf de heer Frank het woord aan den heer Appel, penningmees ter van het comité, die een zeer uit voerig verslag van zijn gehouden beheer deed. Na den heer Appel dank te hebben ge bracht voor zijn accuraat beheer en zijn uitgebracht verslag, gaf de voorzitter het woord aan den secretaris, den heer H. J. (i. Hartman, die een overzicht gaf van de totstandkoming en het verloop der ten toonstelling met liet herhaalde Konink lijk bezoek, waaruit is gebleken, dat de expositie een prachtig resultaat heelt ge- bad. Na ook den heer Hartman dank te heb ben gebracht voor zijn verslag nam de heer Frank zelf even het woord 0111 eerst met weemoed te herinneren, dal hij, die eigenlijk op zijn plaats moest zitten, de heer H. P. den Bouwmeester, niet meer is. Aan de nagedachtenis van dezen krachti ge» figuur bracht spr. eerbiedige hulde. Verder bracht de lieer Frank dank aan allen, die op welke manier ook lot het welslagen der Tentoonstelling hebben me degewerkt. De eere-voorzitter, de heer mr. H. .1. Dijc.kmcestor, wees er op, dat het altjjd reeds ,eeu voldoening is een zaak als deze op te zetten, maar nog meer is dit het geval op dezen dag nu men zeggen kan, dat, de onderneming een succes is geweest. Ook deze spreker herdenkt het overlijden van den heer den Bouwmeester. De heer Dijckmeester heeft zich hartelijk er in ver heugd, dat dc provincie Zeeland bij de uitvoering van Plan 1913 in elk opzicht succes heeft gehad. Niet alleen is aan de bezoekers enkele aangename oogenblikken bezorgd, maar door het schenken van de poppen aan het. museum tevens een blij vend aandenken, Spr. brengt, ten slotte hartelijk dank aan het uitvoerend comité. De heer Frank verklaarde hierop het uitvoerend comité en het eere-comité voor ontbonden. Voorgelezen werd in de vergadering een schrijven, waarin het bestuur van bet Zeeuwscli Genootschap der Wetenschap pen zijn groote erkentelijkheid uitdrukt voor het aanbieden der poppen. Besloten werd de overdacht der poppen aan het Dagelijksch bestuur over te laten. Bij het bestuur der Tentoonstelling van Zeeuwsche kleederdrachten enz. is hedenmorgen een brief ingekomen van den Minister van Landbouw, Nijiverheid en Handel d.d. 12 Februari 1914, van den volgenden inhoud „Nu het Harer Majesteit heeft behaagd aan enkele personen wegens hunne werk zaamheden in verband met de viering van het voor Nederland zoo merkwaardig jaar 1913 onderscheidingen toe te kennen, komt het mij voor, dat het oogenblik is ge komen om uitdrukking te geven aan de waardeering der Regeering voor al hetgeen door Uw bestuur is verricht. Ik heb der halve de eer U bijl deze hulde te bren gen voor hetgeen door U werd t.ot stand gebracht en II te danken voor Uwe be moeiingen. Ik spreek hierbij tevens de hoop uit., dat al hetgeen dat jaar op verschillend gebied is geschied om Nederland aan land genoot en vreemdeling op zijn gunstigst te vertonnen, ook voor de toekomst goede gevolgen moge hebben". Vlissingen Op bet postkantoor alhier werden gedurende bet jaar 1913 uit het binnenland ontvangen Gefrankeerde brieven van elders 338624; uit en voor de stad 9932; ongefrankeerde blieven van elders 4784; uit en voor do stad 442; briefkaarten (enkele) van el ders 249756, (betaald antwoord) 858, uit en voor de stad 6526; dag-, week- en maandbladen ii 1/2 cent 275188, ii 1 cent en hooger 104962; verdere gedrukte stuk ken 322972; monsters van koopwaren 8658; dienstbrieven 97526; aangeteekende stukken (gewone) 8451, brieven met aan gegeven geldswaarde 1309 lol een bedrag van f 533.262,03', ingevorderde ijuilantie f307.386,395, uitbetaalde f 122.857.28^; expresse stukken 1503; binnen- en buitcnl. postwissels (gestorte) 30363 tot een be drag van f 446.371,79r'idem postwissels (uitbetaalde) 21721 tol een bedrag van f3U.562,70; ontvangen binnen- en buitcnl. postpakketten 31535, idem verzonden 24492. Rijkspostspaarbank: Nieuw uitgegeven boekjes 598; inlagen 12812 lol een be drag van 1401.245,74'; terugbetalingen 5302 tot een bedrag van f356.681,26. RijksverzekeringsbankAantal betalin gen 4265 tot een bedrag van f 26.098,24. Zierikzee. Twee aan elkander gebonden ossen geraakten van den steilon dijk bij de Nobelpoorl. in de Brakke Gracht. Met veel moeite slaagde men er in één van het tweespan behouden op het droge te brengen. De andere brak door den val zijn nek en gaf een oogenblik daarna den geest. (Z. N.) Door den Commissaris der Koningin is IV. J. van Graafland, agent van po litic alhier, benoemd tot onbezol digd gemeenteveldwachter* alhier. Bij Kon. besluit van 10 dezer is aan jhr. mr. J. W. C. de Jonge van Ellemeet, op zijn verzoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van lid van het col lege van regenten over het huis van be waring te Zierikzee, en is- benoemd tot lid van genoemd college, mr. P. van Ilegte- ren Allena, 'rechter in de arrondissements rechtbank le Zierikzee. (Z„) Hoedekenskerke. Naar wij vernemen zal op 21 Februari a. s. door den raad van State worden behandeld bet. bekende be roep van den raad dezer gemeente tegen het besluit van Gód. Stalen van Zeeland, betreffende bel verhaal van pensioensbij dragen van de gemeente-ambtenaren, zoo- dat binnenkort een oplossing van deze zaak kan verwacht worden. 's-Heerenhoek. Een rund, dat verkocht was op ile koopdag van P. de Jonge Mz. en bestemd voor don heer Jan de Jonge te Borsele, raakte onderweg op hol, rende Coudorpe door en liep ter hoogte van Steendam de Schelde in, waar hel meer dan een half uur in vertoefde en 600 AL verder weer uil kwam, waarna bet huis waarts werd geleid. Wel een rare ver schijning voor don eigenaar. Nisse. I11 de Woensdag gehouden ge meenteraadsvergadering waren alle leden aanwezig. De hoofdelijke omslag werd vastgesteld voor 1914 op een som van f 1987. Het kohier hondenbelasting op f 84. Besloten werd ,a.f- en overschrijving te doen (begrooting 1913) lot een bedrag van f 203.57. Voorts werd nog besloten een lantaarn aan te schaffen en te plaat sen aan den grintweg naar Heinkenszand. ■Op het adres voor handelsonderwijs ge vraagde subsidie besloot, men een wach tende houding aan te nemen tot do nieuwe spoorlijn er is. Ingekomen was een adres om verbetering van den Oudelandschen dijk. Besloten werd genoemden dijk zoo goed mogelijk te onderhouden. Verder werd nog besloten de politiemannen de ge wone gratificatie toe te kennen wegens verleende diensten. (Z.) Heinkenszand. Donderdag- j 1. werd door de vereeniging der afdeeling Heinkens zand voor Vacantie Koloniën eene ver gadering gehouden De opkomst was slecht. Besloten werd 0111 van het batig saldo van bet vorige jaar aan den lieer Bos te Egmond tien gulden te zenden voor het oprichten van een Herstellings oord waarvoor het Hoefijzerverbond werkzaam is. Herkozen werden als be stuursleden de heeren A J. Hoorweg voorz. en M. de Wilde. Biezelinge. Gisterenavond werd in liet lokaal „Algemeen Belang" 1 en vergade ring gehouden, teil doel hebbende de oprichting van een vereeniging, om el kander steun te verleenen bij ziekte en aan behoeftige herstellenden verster kende middelen te verstrekken. De ver gadering, welke zeer druk bezocht was, werd geleid door dhr. A. Ganzeman, die in den breede uitlegde liet doel en het nut van zoo'n vereeniging. Dat liet nut tige er va-i werd ingezien, bleek duidelijk, daar de vereeniging tot stand kwam en staande de vergadering zich 76 personen opgaven als lid Een concept reglement werd artikels- gewijze behandeld, en na enkele wijzi gingen aangenomen. Het voorloopig comité werd bij ac clamatie bestendigd als definitief bestuur, met dr. Knaap, mede aanwezig, als (-ere voorzitter. De vereeniging kreeg den naam „Ziekenzorg." Rilland-Bath. Woensdagavond hield de Bond van varkenshouders „Draagt elkan ders lasten" haar jaarlijksche vergadering in de zaal van dhr. .1. Rottier. 44 leden waren aanwezig. De voorz. dhr. W. Griep, hield een gloedvolle openingsrede. Uit hot verslag van den penningmeester, dhr. Jac. Dansen, bleek, dat in 1913 was ontvan gen f365,16)/2 en uitgegeven f 251.01'/2, alzoo een goed slot. van f 114.15. Het aantal leden was. met 2 vermeerderd en bedraagt thans 82, terwijl het getal dona teurs met 5 is verminderd en thans 12 is. Aan de beurt van aftreding waren de bestuursleden dhrn. W:. Griep, Jac. Dan sen, AV. Lobbezoo en P. Baas, die allen werden herkozen, resip. met 40, 37. 37 en 38 stemmen. In de plaats van dhr. Jac. Ruster, die als bestuurslid had be dankt, werd benoemd dhr. E. Tange, die in de bestuursvergadering tot secretaris werd benoemd; tot. 2e secretaris werd be noemd dhr. P. Baas. Aangenomen werd een voorstel van het bestuur 0111 nieuw toegetreden leden, behalve de contributie en liet inleggeld (f 1 per varken) nog 10 pet. te laten betalen van de waarde boven de f 15. Verder werd besloten 0111 den leden, die meer dan één varken in hun bezit hebben, te verplichten deze alle te doen verzekeren. Hel woord on geval in art. 1 van hel reglement voor komende werd nader omschreven. (Z.) Veere. Op bet Noord-Hollandsch Kanaal bij Alkmaar is Woensdagmorgen proefge- stoomd door do nieuwe motorboot R. P. VI. bestemd voor de rijkspolitie, welk vaartuig le Veere wordt gestationeerd, De proef slaagde goed en de boot liep 14 K.M. per uur. De boot is 46 voet lang en voorzien van -twee .zoeklichten. I>e tocht, werd medegemaakt door den heer van Rhijn, insipecteur der Rijksveldwacht en twee der Rijksveldwachters, Heerebout uit Veere en de Moor uit Arnemuiden, die op de boot dienst zullen doen. (Z„) Hulst. De Stc-t. bevat de statuten van de Afuziekvereen igi 11 g „ATijit. en Volhar ding", alhier. Koewacht. Door bet Bestuur der Coiipo- peralieve Boerenleenbank is, na aftrek van eene afschrijving op de brandkast, bel. winstcijfer van het jaar 1913 vastgesteld op f619,78 tegen f588,18 in 1912. Alot goedkeuring der algem-eene vergadering zal dit bedrag in de reservekas gestort wor den, waardoor de reserve zal stijgen lot f 2550,51 Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen eenige jongelui, die een persoon uit Boschdorp zoodanig geslagen hebben, dal geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Ilzendijke. Men schrijft ons Wegens het vertrek van den onder wijzer Butler van de Ambachtschool te te Oostbnrg moet weer eene benoeming geschieden. Het „Graag op-baantjes-lijstje" ziet er nog altijd als volgt uit: Niet Katli. Kath. Directeur 1 0 Onderwijzers 4 0 Concierge 1 tl 6 0 Vanaf de oprichting der school is er nog geen enkele Roomsche in aanmer king gekomen voor onderwijzer. Zou nu het bestuur der Ambachtschool niet in den verzoenenden geest van Cort van dei- Linden kunnen werken door eens een Katholiek no. 1 op do voordracht to plaatsen We zullen zien! Cadzand. Voor de afdeeling geschillen van bestuur bij den Raad van State dien de dezen Woensdag het beroep van den raad der gemeente Cadzand tegen een besluit van Ged. Staten, waarbij zij hunne goedkeuring hebben onthouden aan de besluiten van den raad der gemeente Cadzand betreffende de betaling der in koopsom en het verhaal op de gemeente ambtenaren in verband met de invoe ring der pensioenwet en der weduwenwet Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben geadviseerd tot niet-ontvankelijk verklaring van het beroep, omdat het te laat is ingesteld. De koninklijke beslissing volgt later. Hoofdplaat. De voordracht voor voor zitter van den Calamiteuzen Hoofdplaat polder is als volgt opgemaaktno. i dhr. B. Thomaes, 110. 2 dhr. C. B. Temmer man-Bonte en no. 3 dhr. H. Cammaert, Bevolkingsloop. Op 31 Dec. 1912 waren er 674 m. en 655 v., totaal 1329. Geboren 29 m. cn 20 v., samen 49. Ge vestigd 52 m. en 35 v totaal 136. Over leden 6111. en 10 v., samen 16. Vertrokken 42 m. en 48 v., totaal 106. Op 31 Dec. j.l. waren er 707 m. en 652 v., totaal 1359 inwoners Totale vermeerdering 30. Geboortecijfer plm. 37 per 100C, dat is zeer hoog. Groede. Aan liet verslag van het Zie kenfonds ontleenen we het volgende Het aantal leden vermeerderde niet 5 en bestaat uit 70 mannen en 9 vrouwen. In kas f 1634,59"'. Tot lid van het bestuur is benoemd in de vacature-Roggeband dhr. J. Becu-de Huilu. Stoppeldijke. In den nacht van AVoens- dag op Donderdag hebben dieven hier weer hun slag geslagen, nu in een ander deel der gemeente, namelijk bij den land bouwer F. v. C., wonende aan den Mar- gretschen dijk. Daar is liet ganscbe achterhuis zoowat geheel leeggekaapdde groote wasch die er stond, andere kloedingstukken, keukengerei, enz. Van de daders geen spoor. Oostburg. Het getal aansluitingen voor de nieuwe gasfebriek gaat gestadig voor uit. De gemeente Zuidzande neemt hierin een mooi aandeel. Woensdag werden op het hofplein bij C. Mabesoone een 10-tal werkpaarden ten verkoop gesteld. Er was weinig koop lust en weinig publiek, een gevolg van de groote hengstenkeurmg, die juist dien dag gehouden werd. - Alhier worden pogingen aangewend 0111 eene eierveiling te stichten. Breskens. Alhier worden door dc land bouwers plannen beraamd om te geraken tot eene vereeniging ten doel hebbende den gezamenlijk™ aankoop van kunst meststoffen. Schoondijke. De Eerwaarde Paters Re demptoristen gaven in de Parochiekerk alhier een missie, die heel druk werd bezocht Ossenisse. De gemeenteraad kwam den Hen in openbare vergadering bijeen. Het uitvoerig verslag dezer vergadering volgt in volgend nummer, wijl hiervoor door op het laatste oogenblik binnen gekomen advertenties in dit nummer geen plaats was. Red. Besmettelijke ziekten. Blij kens opgave van den centralen gezond heidsraad werden in de week van 4 lot en met 10 Februari 1914 in Zeeland ge constateerd l geval van roodvonk 1e Groede en te Wolfaartsdijk en t gevat van diphteritis te Kruiningen, Atiddelburg en Zierikzee. Onderscheiding. De Staatscourant vermeldt, dat benoemd is tot officier in de Oranje Nassau-ordc dhr. H. J. CL Hartman te Middelburg, secretaris van het comité van de aldaar gehouden tentoonstelling (plan 1913) van Zeeuwsche kleederdrachten. Schietoefeningen in den Nieuw-Neuzenpolder. Wester-Schelde. A'olgons mededeeling van den Minister van Oorlog zal den 17en Februari as. en zoo noodig ook op volgende dagen eene schietoefening worden gehouden in den Nieuw-Neuzenpoldcr van af een standplaats in dien polder, gelegen onmid dellijk beZ. den „lnlaagdijk 1869" op den Z.wal van de Wester-Schelde en ongeveer 1000 M. beAV. de voorhaven van den nieuwen mond van het kanaal van Gent- Terneuzen. Er wordt geschoten in W.lijke richting. De onveilige sector zal worden aange geven door 2 stel elk van 2 palen, eén stel voorzien elk van één dwarslat, aan gevende de N.lijke grens en één stel elk voorzien van twee dwarslatten, aange vende de Z.lijke grens. Beide stellen zijn geplaatst op den ü.lijken dijk van den Braakman. Dp de dagen, dat zal worden geschoten zal een roocle vlag waaien bij de stand plaats der vurende batterij, die 3 uren voor het begin der oefening halfstok en één uur voor de oefening geheel vóór geheschen zal worden. Bovendien zal aan de Gemeentehuizen te Neuzen, Hoek en Philippine een waar schuwingsbord geplaatst worden, dat tevens nadere mededeelingen omtrent de oefening zal bevatten Een stoomvaartuig ter verleening van sleepliulp aan kleine vaartuigen zal niet aanwezig zijn. De Braakman is tijdens het vuren onveilig in den aangegeven sector tot op ongeveer 2000 M, van den O.lijken dijk. De rechtbank te Aliddolburg heeft lieden veroordeeld wegens eenvoudige beleediging van een ambte naar: A. J. 1L. 30 jaar, slager to Korl- gene, f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis, C. v. B., 20 jaar, koopman to Eede, f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis; eenvoudige beleediging: I) V.. 42 jaar, zonder beroep te Vlissingen. f I boete subs. 1 dag hechtenis; .1. v. CL, 18 jaar, wed F. D. te Zaamsiag f.6 boete subs. 5 dagen hechtenis; we.derspannigbcidJ. B., 31 jaar, werkman te Stroohrugge (België) 14 dagen gevangenisstrafJ. F. F., 35 jaar, varens gezel te Terneuzen, drie -weken gevange nisstraf diefstal: A. F., 30 jaar, arbeider te Bet.rachement, een week gevangenisstraf; F. D., 14 jaar, zonder beroep te ferseke, drie maanden tuchtschool; L. .1. N., 15 jaar, zonder beroep te Ierseke, f 7 boete subs. 14 dagen tuchtschoolL. 1*. Al., hofineesterbediende le Vlissingen, f 15 b. subs. 12 dagen hechtenis; J. V., 13 jaar, zonder beroep te Zuidzande, 3 maanden tuchtschool mishandeling: J. H., 21 jaar, arbeider te Axel, f10 boete subs. 10 dagen hech tenis; J. Ai., 16 jaar, visscher te Arne muiden, f7 boete subs. 14 dagen tucht school; Al. L„ 31 jaar, boerenarbeider te Colijnsplaat. f7 boete subs. 15 dagen hechtenis;. J. II., koopman te 's Graven polder, f 15 boete, subs. 15 dagen hechte nis; mishandeling en beleediging van een ambtenaar: AI. v. S., 33 jaar, krcukel- raper te Ierseke, mot. bekrachtiging van bet vonnis ;v,an 6 Januari veroordeeld lol 6 weken gevangenisstraf verstoren oener geoorloofde godsdienst- bijeenkomst: J. P. C., 25 jaar, werkman t.c Goes, -een maand gevangenisstraf, A. J. C.\ 21 jaar, timmerman te Goes, 110 boete, subs. 10 dagen hechtenis; mishandeling zwaar lichamelijk letsel tengevolge hebbende: J. N., 21 jaar, ar beider te Cadzand, drie maanden gevan genisstraf; strooperij: C'. V., 24 jaar, voerman te Groede en A„ huisvrouw C. (1e R., 30 jaar, te Breskens, ieder fö boete subs. 5 dagen hechtenis. Vrijgesproken: A. v. d. V., 25 jaar, klompenmaker te Koewacht; A. .1. de V., veldarbeider te Biervliet; AV. f!., 30 jaar, bootwerker te Terneuzen, allen beklaagd van mishandeling. Voor de rechtbank le Atiddelburg stond lieden allereerst terecht A. v. werk man te Vlissingen, wegens mishandeling van zijn zevenjarig zoontje. De kleine jongen moest eerst als ge tuige gehoord worden, in het bijzijn van vader durfde de kleine niets te zeggen. De president beval daarop den vader lij delijk buiten dc zaal te gaan. Tóen verklaarde de kleine, dal bij op Zaterdag 3 Januari kachelhoutjes moest kappen en toen het niet vlug genoeg ging naar den zin van den vader, werd hij door dezen met een hout geslagen, tiet deed geen zeer, maar hij bloedde uit het hoofd. Ook had bij blauwe plekken, om dat zijn vader hem met de vuist sloeg. De tweede getuige, dr. A. P. Smit, zeide, dat. de wond het. gevolg kon zijn van een slag met een stok. M. Properd, de derde getuige, een buur vrouw van bekl., boorde meermalen (te kinderen schreien, o. a. op 3 Januari, toen riep de jongen „moeder, moeder, hij slaat mij". Bekl. zeide, dal hij onschuldig is en dat alles op praatjes berust. De cisch luidde 3 maanden gevangenis straf. De verdediger, inr. J. Adriaanse, noemde zijn laik weinig sympathiek; do feiten zijn bewezen en ook als liet waar is, dat zooals bekl. zegt, er slechts een klap gegeven is, dan is hij de bevoegd heid van vader 1e buiten gegaan. Pleiter wil er echter op wijzen, dat legen bekl. ei*g overdreven beschuldigingen zijn ge uit. Het feit zooals het zich heeft voor gedaan, is intreurig, maar het moet tot zijn ware proportie terug worden gebracht- Pleiter wijst op de treurige omstandighe den waaronder beklaagde leefde, ook wijst de verdediger er op, dat men niet alles door den zwarten bril moet bezien. De beklaagde noemde de geëischte straf verschrikkelijk; waarop de president zeide bel verschrikkelijk to vinden, dat hij zijn kind mishandelt. Wegens mishandeling stond terecht P. G. uit St. Jansteen; de eisch luidde, daar beklaagde recidivist is, één maand ge vangenisstraf. Wegens diefstal van een spa stond te recht J. P. v. H. uit Goes. Bekl. had do spa in gebruik en verkocht hem, volgens zijn verklaring, aan zijn broeder voor een sigarenaansteker. De eisch luidde f 10 of 10 dagen. Ten slotte stonden terecht de spoorweg arbeiders A. J. v. L. uit Roosendaal en M. H. uil Rilland-Bath, wegens, het ver oorzaken van gevaar voor verkeer door stoomvermogen over een spoorweg. De eerste getuige G. J. van de Linde, deed op 3 December dienst als stationchef te Rilland-Bath, toen goederentrein 1384 binnen kwam, terwijl oven later de snel trein 105 wend aangekondigd. Hij gaf den eersten bekl. order niet te lossen uit den goederentrein alvorens trein 105 gepas seerd was. Even later kwam de sneltrein binnen en stopte even voorbij het, station. Er bleek een hout tussc-hen de machine te zitten en later lagen op den weg ook veel stukken bout en splinters. De eerste bekl. erkende van den eersten getuige en van den boofdconducteui; Braat bevel te hebben g'ekregen niet te lossen, toch is er begonnen met het los sen van vaten petroleum, met bet gevolg dat trein 105 op de laadvlieg en een vat reed. De tweede beklaagde erkende het inrij- sein voor trein 105 op veilig te hebben zien slaan. De stationchef 1c Rilland-Bath, C. van Weeks, gaf inlichtingen over de registers. De conducteur Braai en de spoorweg arbeider J. A. Jacobs zeiden heiden dat er gewaarschuwd was. De s p 00 r weg! w ach te res van Dijke, kreeg de petroleum- over haai* lichaam. De geluige-deskundige, J. J. Klaijsen, stationchef le Middelburg, achtte het ge beurde zeer gevaarlijk, zoowel de kans voor ontsporing als voor brand ontstond. De eisch luidde voor den eersten bekl, 14 dagen hechtenis en voor den iwecden 7 dagen hechtenis:. Uitspraak in alle zaken 27 Februari a.s. Voor de verplichte voorjaarskeuringen in de provincie Zeeland werden aange geven 119 en voorgebracht 100 dekheng sten. Van deze kwamen er te Kattendijke 17, van welke 10 werden goedgekeurd; Te Hulst bedroeg hel aantal aangeboden paarden 54, waarvan er 23, waaronder één ondanks coinage, werden goedgekeurd; on der do 31 afgekeurde bevonden zich 3 cornards. Het aantal voorgebrachte heng sten bedroeg te Oostburg 29; 12 daarvan werden goedgekeurd; één werd uitgesteld voor coinage cn onder de 16 afgekeurde waren twee cornards. Het aantal goedge keurde paarden bedraagt dus 45, het aan tal uitgestelde 2 en dat der afgekeurde 53, waaronder 5 cornards. (M. Ct.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2