Rechtszaken. Voor de burgers zal zijn om zioli naar da Markt te begeren, teneinde aldaar oenige Vaderlandsche liederen te zingen. Het glanspunt van den dag zal, zooals reeds meer geschreven is, do historische op tocht zijn. Door de politie alhier zijn in de of- geloopen week 34 processen-verbaal opge maakt wegens overtreding ijkwet. Hedennacht is hier overleden op 87 jarigen leeftijd de heer mr. A. 4'. Snouck 11 ur gr o n je. De heer Snouck Uur gronje was van 1871 af lid van den raad en wenschte bij de periodieke ver kiezingen in 1901 zijn mandaat niet her nieuwd te zien, in de zitting van 7 Augus tus van dat jaar nam hij afscheid van den raad. Gedurende een reeks van jaren be kleedde de heer Hurgronjo de betrekking van voorzitter van de Godshuizen, in welke functie evenals in heel zijn le ven hij zich een humaan mensch toonde. Behalve genoemde betrekkingen van 'den overledene dienen nog genoemd te wor- die van rechter-plaatsvervanger in de ar rondissementsrechtbank te Middelburg en die van voorzitter van den raad van be roep voor de Vermogensbelasting, welke haar Izelel te Middelburg heeft. Zijn werken in laatstgenoemde betrekking werd door- de legeeAg gewaardeerd, zooals blijkt, uit zijn bevordering van ridder tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Tal van vereenigingen missen in hem een oud- bestuurslid en ook thans nog een grooien steun. Zijn heengaan is dan ook voor de stad zijner inwoning een groot verliest en zal door velen daar buiten met leed wezen vernomen worden. De teraardebestelling is bepaald op Don derdag a.s. des namiddags te een uur van het sterfhuis. - Bakker ij tentoonstelling. Wij ontvingen 't programma van de Zeeuw- srlie Bakkerijtentoonstelling, met daaraan verbonden Brood-wedstrijd, uitgeschreven door de Zeeuwsche Bakkers-Patroonsbond en voldoen gaarne aan het verzoek om op die tentoonstelling de aandacht te ves tigen van belanghebbenden en eigenlijk van al onze lezers in Zeeland omdat deze tentoonstelling de eerste op dit gebied in onze provincie is en zij samen valt met de vieiing van de onafhankelijkheidsdag in Middelburg op één Mei, de tentoonstel ling wordt namelijk Maandag 4 Mei ge. onend en duurt tot en met Vrijdag 8 Mei. Po tentoonstelling zal verdeeld worden in 5 groepen, namelijk een voor grondstof fen, een voor voortbrengselen, een voor werktuigen, een voor hulpmiddelen als [verpakkingsmateriaal, enz., en ten vijfde een groep van zaken en artikelen, die eigenlijk' buiten het vak staan, en over de toelating waarvan door het Comité zal worden heslist. Speciaal willen wij de aandacht er op vestigen, dat hij de vierde groep ook genoemd wordt de hy giëne in de bakkerij, zeker een zaak van het grootst belang ook voor de consu menten. [Wij wenschen het comité toe een groot succes, want wij zien in deze tentoonstel ling een algemeen belang, niet alleen een belang voor den hakker, maar ook wel degelijk voor den verbruiker. Ons rest thans alleen nog te melden, dat het bureau van de tentoonstelling gevestigd is bij den heer J. Lako, Heerengracht 36a alhier, waar men steeds bereid is alle gewensc-hte inlichtingen zoo mogelijk le verstrekken. Vlissingen. In de tweede helft van Ja nuari zijn in deze gemeente Ingekomen: Mej. J. M. J. van der Kuyl, partic. verpleegster, Ilendrikstr. 18, uit Middelburg; C. M. van Steenkisto, sluisknecht, Kanaalstr. 162, Yecre; J. C. C. Komman, prop. alg. Ned. Zcem.bond, AValstr. 128, Amsterdam; J. de Konink, arts, Hendrikstraat 6, Den Haag; E. Potje- wijd, winkelier, B. Ewoutstr. 15, O. en AY. Souburg; P. ALos, opz. scheepsbouw, Winkelmanstraat 1, Amsterdam; J. A. Nicrynck, loodsl. B. L., Badhuisstr. 45, Osiende; Z. Oom, opzichter, Kanaalstr. 94, Kruiningen; L. van Hese, werkman, AY. Kerkstraat 3, Goes; G. P. vanAATelssenaers, loodsl. B. L., Spuistr. 52, Osiende; A. Gilde, werkman, Kolvenierstr. 25, .Mid delburg A. C. Lauwereins, loodsl. B. L., Scheldesfr. 48, Ostende; J. Ivwaks, steen houwer, C. Buskenstr. 12, 's-Bosch; G. E. Roos, steenhouwer, C. Buskenstraat 12, Amsterdam; A. le Feber, scheepma ker, Noordstr. 14, Rotterdam; J. Schats, steenhouwer, C. Buskenstr. 12, Amster dam; A. A. Akkerman, steenhouwer, C. Buskenstr. 12, Den Haag. Vertrokken: H. Huygens, Slijkstr. 19, naar Zoutelande; wed. C. Sciaroni- Bouwhuis, J. de Moorstr. 3, Middelburg; A. J. F. den Boei', Scheldestr. 12, Mid delburg; M. M. Kruysse, Glacisstr. 94, Middelburg; C. N'oorlandcr, a/b. meilboot, Arnhem; L. G. v. d. Broeke, Molenstr. 18, O. en AY. Souburg; A. M. de Bont, Kerkstr. 1, Enschedé; D. de Kam, v. Hoorn van Burghstr. 13, Rotterdam; A. van den Heuvel, J. de Moorstr. 31, Middelburg; A. Krijnen, Palingstr. 2, Oostburg,mej. M. de Jongh, AY. Bermweg 10, Axel; J. Maas, J. de Moorstr. 23, Rotterdam; A. Kooyman, AA'alstr. 74, Rotterdam; L. P. Overhui Kastcelstr. 101, Batavia; J. J. de Ilijcker, Boul. de Ruyter 66, Zeebrugge; mej. J. E. Semein, Kasteelstr. 58, Krui ningen; L. C. M. Speckens, C. Buskenstr. 78, Amsterdam; 11. de AVijn, St. Jacobstr. 30, Koog a. d. Zaan; wed. .1. van Loon Lourens, Koutlek. weg 64, Katwijk; mej. F.. R. Jlollebrands, Noordstr. 21, Middel burg; IC. F. J. Broekhuyzen, Boul. Evert- sen, 34, Bommel; A. Lnernoes, Kas teelstr. 54, Socrnbaya; A. AA'arendorf, C. Buskenstr. 47, Dusseldorf; E. Boonsfr, aan boord, Maldegem; J. A. AYillems, Ballastk. 3, Antwerpen. (M. Ct.) Vrijdag vergaderde de R. K. ICi.es- vereeniging in hei Concertgebouw. In zijn openingswoord constateerde de voorzitter met vreugde dat zoovele leden de verga dering hijwoonden en riep allen het wel kom toe. llij wierp vervolgens een terug blik op 1913 dat in politiek opzicht vele teleurstellingen had bezorgd, doch niet den moed had ontnomen, wat duidelijk gebleken was bij de Gemeenteraadsver kiezing, die onze drie rechtsche zetels toch had doen behouden. Hierna ver klaarde hij de vergadering met den Chr. Groet voor geopend. De secr. las vervolgens de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. Het fi- nantieel verslag was ondanks de voor onze kiesveroeniging enorm hooge uitgaven nog gunstig, daar het saldo op heden nog plm. £24 bedroeg. Hierna bracht de voorzitter punt 4 van de agenda ter sprake, namelijk (le behan deling van de voorioopigc statuien voor een Centi". li. K. Kiésvereerïiging op Wal cheren. Na een korte inleiding werd beslo ten deze artikelsgewijze te behandelen. Op enkele artikelen werden wijzigingen Voorgesteld, waarvan aan de andere ver eenigingen kennis zal gegeven worden. Bij de rondvraag kwamen verschillen de punten ter sprake zooals: oprichting prop. club uit de kiosvereen,, meerdere politieke voorlichting in woord en geschrift wat lot gevolg had dat een aantal leden hun contributie verhoogden: regle- ments-herzieningkiezerskweek, enz. De voorzitter beloofde namens het Be stuur al deze punten in een spoedig ie honden bestuursvergadering nader te be spreken. waarna de voorzitter met dank voor de trouwe opkomst de vergadering sloot, wederom met den Chr. Groet: ..'iel. zij Jezus Christus". Zierikzee. De arrondissements rechtbank alhier heeft ter vervulling vSti een vaca ture van rechter in haar college de vol gende alphabetisehe lijst van aanbeveling opgemaakt: mr. JI. de Bic; mr. F. J. Lisman; mr. J. A. van der Mersch, allen substituut-griffier, respectievelijk bij do nrrondissernents-rechtbanken te Zwolle, Utrecht en Breda. (Z.) Hansweerd. Hier is bericht ontvangen dat AY. F. van hier, varende op een der rijnbooten te Ristelhuber (D.) is te water geraakt en verdronken. (Z.) De verplaatsing van den kommies 2e klasse A. 1. Cambicr, naar AYinters- wiik, zal ingaan 1 Maart, in plaats van 1 dezer. (Z.J 's-Heer Hendrikskinderen. Het paard van den slager S. van Oud-Sabbinge, schrok Zaterdagmorgen van een voorbijkomenden hondenkar en sprong aan de steile helling van den dijk af. Een jongetje dat mee mocht rijden, brak zijn been. Kwadendamme. Vrijdag j.l. herdacht de Zeereerwaarde Heer A. van Rijn, den dag, waarop hij vóór 20 jaar als pastoor in functie trad. Hem werd door zijne parochianen, ter herinnering aan dezen dag een zeer mooie pendule met coupes geschonken. De schoolkinderen gaven Z.Eerw. een bureau stoel. In den hoogmis werd ter zijner eere een feestlied gezongen. Na afloop dezer plechtigheid, werden de school kinderen op de gebruikelijke wijze dooi den jubilaris getracteerd. 's Namiddags bracht het fanfarecorps „Con Affezzione" aldaar hem een aubade, waarbij Z.Eerw. namens het gezelschap met dezen dag, geluk gewensclit werd bij monde van den voorzitter dhr. A. AYalraven. De muzikanten werden daarop gul onthaalt. Van verscheidene huizen wapperde de vlug om een eenigszins feestelijk aanzien aan het dorp te geven. Moge deze ijverige herder nog lang voor zijne parochianen gespaard blijven. Hoedekenskerke. ATergadering van den Raad der gemeente Hoedekenskerke op Vrijdag G Febr. 1914 des namiddags 4 ure in het gemeentehuis. Tegenwoordig alle leden. De voorzitter opent de ver gadering De notulen van liet verhandelde in de voorgaande vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. Voorlezing wordt gedaan van de verslagen der beide commissiën tot wering van schoolverzuim inzake de door die commissiën gedane werkzaamheden over 1913. Worden voor kennisgeving aangenomen. Voorts deelt de voorzitter mede, de brandassurantie maatschappij waarbij de gemeentegebou wen verzekerd zijn, de premie met 1 gedeelte heeft verlaagd, dit naar aan leiding van het aanwezig zijn van de waterleiding in de gemeente, en mede in verband met het feit, de assurantie maatschappijen in het algemeen, gemeen te-eigendommen, gaarne onder hunne loopende risico's blijven tellen. AVordt mede voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens wordt een door B. en AA7, voorgestelde wijziging gemeentebegroo- ting 1913 en één voor 1914, na toelich ting door den voorzitter zonder verdere discussie of hoofdelijke stemming aan genomen. Overeenkomstig een desbetref fend voorstel van B. en AA', wordt be sloten wederom te trachten, vrijstelling te krijgen voor het geven van onderwijs in vak j aan de openbare lagere school in deze gemeente en wel voor het tijd vak van 5 jaren, ingaande 1 Juli 1914, daar voor het geven van dit onderwijs geen lokaal in de school disponibel is. Vervolgens wordt aan enkele personen afschrijving van hoofdelijke omslag ver leend wegens vertrek uit de gemeente en van honden belasting wegens afschaf fing van hun hond. De aanslag in de II O. dienst 1913 van Jobs. Eckhardt, die de gemeente heeft verlaten zonder beheer op zijn zaken te stellen wordt oninbaar verklaard. Aan de orde is liet laatste punt dei- agenda, namelijk beslissing op de aan vraag om subsidie door de vereeniging voor handelsonderwijs te Goes, voor haar te houden cursus, waarover in de voorgaande vergadering de stemmen staakten. Op verzoek van dhr. A. AVa'iaven,die in de voorgaande vergadering niet tegen woordig was, geschied nogmaals voor lezing van het rekwest met memorie van toelichting. Dhr. A. Walraven vraagt nog of al geeft de gemeente geen subsidie leer lingen uit de gemeente eventueel tot de cursus zullen kunnen worden toegelaten. De voorzitter zegt hierop geen afdoende antwoordt te kunnen geven, doch dat naar zijn meening, bij groote deelname, de leerlingen der genieenten, die subsidie verstrekken, wel het eerst zullen worden toegelaten, evenals dit geschiedt bij andere inrichtingen van Onderwijs, die in Goes bestaan en die van enkele om liggende gemeenten subsidie genieten. Daar niemand verder over dit onderwerp het woord verlangd, wordt het in de voorgaande vergadering aangehouden voorstel van B. en AV. om f 10 subsidair toe te staan, over welk voorstel toen de stemmen staakten wederom er stemming gebracht en thans verworpen, met 5 tegen 2 stemmen. Voor liet verleenen der subsidie stemmen dhrn. AA7. C. Groe- newege en A. Walrave. Bij de gewone rondvraag, verzoekt de heer A. den Dekker, dit naar aanleiding weder plaats gehad hebbende brand op 3 dezer, de .verordening op den brand weer te willen herzien, en voortaan bij brand, althans er beter voor te doen zorgen, dat alle brandweermannen wor den gewekt. A7oorts geeft spreker in overweging een wagentje aan te schaf fen, waarop het materiaal geborgen is te gebruiken wanneer het blusschings- werk met behulp van de waterleiding moet geschieden, volgens hem ging hot blusschingsvverk thans allertreurigst te werk, en nog droeviger dan voorheen toen alleen over de brandspuit kon wor den beschikt. De voorzitter antwoordt dat deze zaak nader zal onderzocht wor den, doch dat B. en AA7, nog geen tijd hadden kunnen vinden, de directie dei- brandweer naar aanleiding van den laatsten brand te spreken. Wethouder A7erbeek vraagt, wat er thans met de wegen moet gebeuren. De voorzitter zegt, deze zaak in een verga dering van 11. en AA7, eerst dient te wor den behandeld. Het past volgens spreker den wethouder niet deze vraag nu in openbare zitting te doen. AA7ethouder Verbeek zegt dat de toestand zoo niet blijven kan, waarop wethouder Groene- wege antwoordt, deze zaak niet in een vergadering van B. en VV. is behandeld, door den schuld van wethouder A7erbeek zelve, die ofschoon zich te Hoedekens kerke bevindende, niet ter vergadering van B. en W. is verschenen, waarom de bespreking over dit onderwerp is aan gehouden. Dhr. A. den Dekker vraagt wat er nu met de slijk van de haven gebeuren moet. De voorzitter antwoordt, dat die grond hoofdzakelijk zal dienen voor dem ping van de sloot bij de woning van Mej. wed. van Poppclen, nadat die sloot vooraf behoorlijk zal zijn gerioleerd. Dhr. A. den Dekker wenscht alsdan ook over te gaan tot rioleering van den greppel langs de woning van P. J. Verburg en te voorzien in een behoorlijke rioleering voor de woningen in den „Mosselaan" gelegen. De voorzitter zegt zijns inziens de greppel bij de woning van I'. .1. Verburg moeilijk kan worden dichtge maakt, daar deze dient voor afvoer van de slijk van de Kaaistraat gedurende het najaar. Voorts zegt spreker, dat niet alles tegelijk kan geschieden, men wachtte eerst de resultaten van de rioleering en demping van de eerste bedoelde sloot eens af. Dhr. A. den Dekker zegt wanneer bij de woning van P. J. Verburg een flinke vangbak werd gemaakt, dit zijns inziens ook in het najaar best zou werken. Dhr. J. v. d. Linde vraagt om zoodra de werkzaamheden van de verbouwing der school zullen zijn afgeloopen, de schoonmaak daarvan met kracht ter hand te nemen, opdat de kinderen nu weer spoedig naar school zullen kunnen gaan. De voorzitter zegt, dat daar reeds door B. en \AT. voor gezorgd is en men hoopt de school wederom half Februari te doen aanvangen. Nadat de voorzitter de raadsleden nog heeft uitgenoodigd tot bijwoning van een vergadering op Dinsdag a.s. te Goes in de Prins van Oranje, waarbij een en ander omtrent de te stichten locaal- spoorweg door Zuid-Beveland nader zal worden besproken en hun in ernstige overweging heeft gegeven, aan deze uit- noodiging nog gevolg tc geven, wordt de vergadering gesloten. Arnemuiden. Door de familie Van B. alhier is bericht ontvangen, dat hun zoon op een zijner zeereizen voor Lissabon is overhoord gevallen en verdronken. (Z.) Bruinisse, Vrijdagmiddag is de ijzeren sleepkasl „Dorethia 2" van Roosendaal, geladen met steen, komende uit België, op de Krammerplaat onder deze ge meente omhoog gevaren. Een groot gedeelte der lading pl.rn. 100 last werd in hoogaarzen overgeladen. Ver- wacht wordt, dat het schip, hetwelk lot nog toe geen averij heeft bekomen, hij hoog water volt zal komen. (Z.) Boschkapelle. Onze Boerenbond hield zijne 10e jaarvergadering. Uit liet verslag van de secretaris bleek dat bij thans 99 leden telt12 nieuwe leden traden toe2 verlieten de gemeente. Door bemiddeling der aankoop-com missie van den R. K. Boerenbond Z.-AT. O. D. werd in den loop des jaar aange kocht voor f 1339.53 aan voèderstoffen, f 1398 aan zaaigranen en pootaardappelen en f 15041.75 aan meststoffen, in totaal voor f 17779 28. De vier stichtingen van den Bond ver- keeren in bloeionden toestand. liet ledental der ongevallen-verzekering klom van 12 tot 14slechts één, niet, ernstig oDgeval was te betreuren. De onderlinge paardenvel-zekering, nog geen jaar bestaande, telt 12 leden. Bij de dienstboden-verzekering waren 9 leden aangesloten. De boerenleenbank marcheert best. Het bestuur werd bij acclamatie her kozen, en aan den penningmeester een gratificatie verleend van f 15. In verband met eene ingekomen cir culaire besprak Z. E. II. Adviseur de Katholieke Sociale Actie, en werd met algemeene stemmen besloten 110 uit de kas op te zenden naar het Centraal Bureau te Leiden, welke bijdrage klom tot f 18 door persoonlijke giften van eenige leden. Tevens werïl met algemeene stemmen besloten, om op St. Marcusdag vanwege den Bond een II. Mis te doen opdragen voor de vruchten der aarde, en de op dien dag gehouden wordende processie en corps bij te wonen. Na afloop der vergadering van den Boerenbond werd geopend de jaarver gadering van den Boerenleenbank. Uit het verslag over 1913 bleek, dat het aantal leden klom tot 80, het uitge geven spaarboekje tot 212 en het aantal loopende rekeningen tot 14. Aan voorschotten werd in 1913 ver strekt f 10150, terwijl f 15705 werd terug betaald op 't einde des jaars waren nog loopende 45 voorschotten; tot een geza menlijk bedrag van f44939. Het saldo der spaargelden beliep f 51042,(17"en werd f 1400.08 aan rente uitbetaald. Uit het voorgelezen rapport der inspec tie wordt vernomen, dat de administratie volkomen in orde is bevonden. Naar aanleiding van de gestegen renten bij de Centrale Bank werd met alge meene stemmen besloten de rente der spaargelden te brengen van 3 op 3 '/2 °/0 der gewone voorschotten van 4 op43//, °/0 en der voorschotten onder hypothécair verband van 4 op 4'/2 °/0. Aan de beurt van aftreding waren de directeur en de voorzitter van den raad van toezichtdo laatste wenschte voor eene herkiezing niet meer in aanmerking te komen. Eerstgenoemde werd bij acclamatie herkozen, terwijl tot lid van don raad van toezicht werd gekozen de lieer 1'. A. Stallaert—Adriaanssens, die de be noeming aannam. De rekening en balans werden goed gekeurd en geteekend. Niets meer aau de orde zijnde, sloot de voorzitter op de gebruikelijke wijze wijze de vergadering. Hoofdplaat. In dc vacature-de Meyer is tot lid van het R. K. Kerkbestuur be noemd dhr. Th. van Ilaclst en tot lid van het R. K. Armbestuur dhr. C. Tho- maes Tot tijdelijk wethouder alhier is benoemd dhr. Th. van Haelst. Ilzendijke Naar we vernemen zijn in Zeeuwsch-Vlaanderen vele procesverba len opgemaakt tegen landbouwers, die met te zware vrachten over de kunst wegen hebben gereden, bij den laatsten dooi. Bij de Nationale Mij van Buurt spoorwegen in België bestaan plannen een zijtak aan te leggen van AA7atervliet (Iloogkasteel) naar Waterland- üudeman. Het ligt in de bedoeling de lijn van de Zeeuwsch- A'laamsche Tramwég Mij., die thans tot de grens loopt, te laden berij den door de llollandsche tram. Hierom trent zullen natuurlijk onderhandelingen moeten gevoerd worden. Oostburg. In de St. Ct. lezen we de statuten van de Maria-Vcreeniging, ten doel hebbende de drankbestrijding. Breskens. Bevolkingsloop, Op 31 Dec- 1912 waren hier 2295 inwoners. Geves tigd 154. Geboren G6. Totaal 220. Ver trokken 161. Overleden 33. Totaal 197. A'ermeerdering 23. Er werden lfi huwe lijken gesloten. Alhier zijn 3 candidaten voor lid van dee raad. n.l. J. H. AYevkman, J. Leenhouts en C. Dieleman. Schoondijxe. Loop der bevolking. Op 31 Dec. 1912 waren er 1950 inwoners. Ge boren 23 m. en 24 v. Totaal 47. Geves tigd 132 m. en 90 v. Totaal 222- Overle den 9 m. en 11 v. Totaal 20. Vertrok ken 155 m. en 91 v. Totaal 2GG. Totale vermeerdering 3. Thans 1953 inwoners. Er zijn 26 huwelijken gesloten. Waterlandkerkje. Loop der bevolking. Op 31 Dec. 1212 waren er 533 inwoners. Geboren 14. Gevestigd 103. Overleden 6. Vertrekken 88. Totale vermeerdering 23. Shans 556 inwoners. Er werden 3 huwe lijken gesloten Eede. I)e handel in aardappelen begin weer. Alle soorten trekken. Voor de „industries" wordt 31/» gulden dc 100 K.G. betaald. Cadzand. Door het overlijden van dhr. J. C. Stern komt te vaceeren de betrek king van voorzitter) van het ^Waterschap de AA7ielingen. Stoppeldijk Omtrent het "bezoek van één of meer langvingers bij een drietal landbouwers in den nacht van Donderdag oj) Vrijdag [vernemen we het volgende: Het eerst was aan de beurt de land bouwer J. St., wonende aan den weg van den tol naar het Kraaike. Hier moesten een paar dienstboden bij vee in don s'al zijn, waarom de deur van het achterhuis werd opengelaten. Daardoor is de onverwachte bezoeker, verondersteld dat er maar één is geweest, binnen geslopen, heeft uit den kelder een paar zeer groote weggen boter kunnen meenemen, zich van een paar groote achterhammen kunnen meester maken, en tevens eenige par en schoenen kunnen kapen. Ook waren de kleeren van het zoontje van zijn gading. In den zak van het jasje stak de catechismus van den jongen dit boekje is netjes op een stoel gelegd. Onmogelijk is het, dat onze dief dit alles in eens heeft kunnen medenemen. Van J. St. is hij gegaan naar den aan denzelfden weg en in de nabijheid ge legen hofstede van den Burgemeester P. de AV. Daar is hij ook in het achter huis geweest met een lantaarn; eender huisgenooten, die er sliep, werd wakker, doch meende, dat het de heer de \V. was, die met den lantaarn nog naar de sohunr ging. In het achterhuis is niets gemist; maar onze langvingcr is toen naar de schuur gegaan waar een tiental konijnen werden meegenomen. Nu werd de landbouwer J. Vcirca 5 minuten verder en eveneens aan dien weg wonende, met een bezoek vereerd; hier is slechts één konijn gekaapt. Niettegenstaande ijverig onderzoek is nog geen spoor van den dader gevonden maar uit alles blijkt, dat hij op de hof. steden geen vreemde moet zijn geweest. Sas van Gent. Een achttal polderjongens uit Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen, thans werkzaam aan de kei- en betonwerken van de in aanbouw zijnde superphosphaat- fabriek, zullen hoogstwaarschijnlijk in Maart a s. naar eenzelfde werk vertrek ken nabij St. Petersburg. Zij móeten zich voor 8 maanden ver binden, hebben de vrije heen- en terugreis, en zullen f30 's weeks verdienen. Terneuzen. De heer P. J. Kielman alhier, heeft Vrijdag zijn lOlen jaardag herdacht. De man mag zich nog in een goede ge zondheid verheugen. VI. Ct. De tram op Zuid-Beveland. Omtrent de nu in wording zijnde Naamlooze Vennootschap Spoorweg-maat schappij Zuid-Beveland, wier zetel te Utrecht zal worden gevestigd, deelde het Utr. Dagbl. nog het volgende mee: Deze maatschappij stelt zich ten doel. in nauwe samenwerking met do Maat schappij tot Exploitatie van Staatsspoor wegen een lokaalspoorweg op het eiland Zuid-Beveland te exploiteeren, over een net van ongeveer 60 K.M. lengte. Zoo dra deze spoorweg zal zijn tot stand gekomen, zullen ook do reisverbindingen naar Schouwen, Noord-Beveland e» Zeeuwsch-Vlaandi-ren aanmerkelijk wor den verbeterd. Reeds zijn te Goes dc opzichters aangekomen, om onder leiding van den ingenieur Ankersmit van de Staatsspoor de voorloopige plannen in gereedheid te brengen. Daarmede hoopt men in April klaar te komen, opdat de aanvragen voor pro vinciale subsidie nog in de zomerzitting van de Staten van Zeeland behandeld zullen kunnen worden. Men hoopt dan nog dit jaar met de onteigeningen tc kunnen beginnen, terwijl met de exploi tatie in 1917 een aanvang zal moeten worden gemaakt. Door den. kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding Leerplichtwet: C. v. H- |f Goes, 1'. de \7. te Kamperland, ieder f' b. s. 1 (I. h., G. A. B. te lersekc, f I M. de S., A. de S., P. J. L., allen te|_ Kamperland, ieder f 2 b. s. 2 d. li., 1 I N. te Goes, f 3 b. s. 2d. h., -J j' te Kamperland f3 b. s. 3 d. h., J. v.I te Goes f 4 b. s. 3 d. h., II. de J. 1 Borselo f4 b. s. 3 d. h., G. J. te H1* clekenskerke, J. G. te Baarland f5 b. s- i 3 d. h., P. J. te Kruiningen, J. B. jf Baarland, f 10 b. s. 5 d. li,, L'. A- i

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2