Gemengd Nieuws. 404e Staatsloterij. Laatste Berichten. UIT DE PERS. Leger en Viool. Sociale Berichfen- KOLONIËN. KERKNIEUWS, ONDERWIJS. Rechtzaken. Burgerlijke Stand. Posterijen. tediii Marktberichten. SPORT. id pak, en een et kind behou- ïgen en alzoo tod te redden,, lheid neerslag ledroeg alhier, et regenstatioi» 6.3 m.M. Over 54.3 m.M. On- |i deze maand ,n als over Ja- loverkwam Vrij- |rckx uit de na- et paard en rij tend, werd een bp het oogenblik1 |ts. Daar er geen werd de trein in volle vaart loerman was op 1:1e inzittend per- Irwond, dat men li-Iet lijk en den |.et armenhuis tc Iverd uit de bui- liet lijk van een V'iv M. P. Men T zichzelf van het br ze slechts in 1. In afwachting naar het lijken- N.-B." meldt, i uit Hulst, lid Ind, den bisschop Tirderscxploit om luiwege het eenige rligde leesverbod waarnemer van 1st. alhier is er (vallen 56,5 m.M. over alle jaren |e maand bedraagt wa,s het hoogst [M. en he.t laagst ft ld hier eene open- den gemeenteraad Men tegenwoordig E. L. Plasschaert, C. üierick, opende I van 1914, wenseh- Jrig en voorspoedig! Jen nog gedurende la der gemeente te Irvolgens lezing van In stukken laten, medcdeelende 1 kermis te Goes. Staten tot vcrda- lomtrent de begroof- It 1 April a. S. (kennisgeving aange- |Wed. Kips om een voor hare woning, [mdat de woning te legen is. leeuwsch-Ylaamsche om vergunning tot Imetsclden duiker in Jrschraege tot veria- lijken oinsalg. Wordt 1 laat ingezonden, nrdt aangeboden het J 52 der Woningwet.. ezen en goedgekeurd, bespreking de wijze oopsommen voor het snte-ambtenaren. Na alt goedgevonden tó, in 40-jaarlijksche ter- ntevoet van 3Va ten jesloten over te gaan een lantaarnopsteker ■n) en een schatter aarwedde f 5). g werd ten huize van aarlijksche algemoene n van de leden der „II. Isidorus". Inge- ijver van het bestuur n Bond om met het tigen finantiëelen toe voorschot van f 20 terug te mogen ont- H'dt uitstel te vragen, .n dit schrijven ont- cussie, waaruit bleek, er voor was zich tc geitenfokvereenigiix- een Bond te stichten leren O. D. Aan het ragen de noodige stap- m. Uit de rekening en - den penningmeester eniging thans telt 108 vorige jaar ontvangen litgegeven f 69,61, zoo- 58.80. ziekten in Zeeland. 21 tot 27 Jan. 1914 opgave in de St.-Cr'fc. J Centrale Gezondheids- gevallen van besmette- Zeeland: typhus 1 te nk 1 te "Wolphaartsdijk diphtheritis 1 te Oudc- rikzee. Er in geloop en. Den man uil Sio- bengewald, die voor eenige dagen te Has- sum werd gearresteerd wegens het binnen smokkelen van lucifers, werd bij zijn aan komst in do gevangenis gevraagd of hij nog geld bezat om tegen een kleine ver goeding op vrije voeten le worden gesteld. l)e smokkelaar vertelde, dat ?ijn broer een spaarbankboekje van hem in bewaring had, waarop 150 Mark stond. De politie was er dadelijk bij om het te halen. Den man werd, in plaats van de invrijheidstelling, van liet bedrag nog 13 pfennig terug betaald met de mededeeling, dat de invoerrechten voor den smokkelaar waren vergoed en hij nu de straf kon af wachten. Treindieven. Donderdagavond, zoo meldt het „H. v. A.", moest een goederen trein van Bergen naar La Louvière tus schen Thieu en Bracquegnies zijn snelheid vertragen voor een onveilig signaal. Toen hij weer in gewonen gang reed, hoorde de conducteur een schok. Bij deed stoppen, efl het personeel, dat den trein onderzocht, zag twee mannen uit een wa gon en vervolgens over de haag springen, om het veld in te vluchten. Tegelijk conr stateerde men dat twee wagons uit de sporen waren gesprongen en dat balen met weefsels en schoenen op de rails wa ren geworpen. Het waren deze voorwer pen, die de ontsporing hadden veroorzaakt. Er waren eenige uren werk noodig om alles weer in orde tc brengen. Hel onder zoek der gendarmen naar do dieven heeft lot neits geleid. 5e kl,, 9e lijlst. 'f15000: 13292 f10000: 16630 Trekking 2 Febr. 1000 6568 7112 16708 f 400 1662 4432 16778 f 200 1653 f 100 1783 2296 2909 3124 3494 3805 4974 6872 7759 9497 11845 12026 15025 16062 f 70 1729 1830 9540 9570 9612 15554 17410 Nieten: 168 1751 1780 1782 1790 1798 1838 1858 1892 1963 9435 9526 9590 9601 9620 15565 15578 15581 17407 17423 Bovenstaande trekking heeft voor zoover hot de prijzen beneden f100 be treft alleen betrekking op de nummers die in Zeeland zijn geplaatst. Amsterdam. De beruchte diamanthan- I delaar Finheiro is thans door de Oos lenrijksche regeering aan België nitgcle- I verd. Den Haag. I)e bakkersgezellen hebben besloten de overeengekomen nieuwe loon- regeling goed te keuren. Den Haag. Het wetsontwerp betreffende I opcenten op successie, en inkomstenbelas ting, is naar vernomen wordt, heden bij den Raad van State ingekomen. Breda. Zaterdag is de kantoorbediende l Bordes per auto van uit Antwerpen tc Tilburg aangekomen. De commissaris van I politie kwam dit spoedig ter oore en aeh- tervodgde B„ die over Breda weer naar I Antwerpen vertrok. De commissaris ge lukte het den dief te Antwerpen aan te houden. Londen. Yolgens hier aangekomen te legram uit Falmouth is het zeilschip- E „Heera" uit Hamburg op de Pul wrak 1. geloopen. Het schip zonk onmiddellijk, toe- geschoten booten konden 5 man der equi 1 page redden, 19 man verdronken. Berlijn. Overste van Reuter is naar 2 Frankfort aan den Oder overgeplaatst, Van E Forstner naar Bamberg. New-york. Uit Mexico wordt go- k seind, dat een nieuw complot (egen Hu- I erta is ontdekt, Dat complot is op touw I gezet door Felix Dias. Er zijn reeds ver- hcheidene arrestaties verricht. Huerta is thans door een schare van geheime po- I litie-agenten omgeven. Er zijn verschik E lende geheime bergplaatsen van wapens I en amunitie ontdekt. Volgens loopende- I geruchten zullen allen, die hij het conr E plot betrokken zijn gefusilleerd worden Hew-york. Een hevige ontploffing I heeft door een buitengewoon toeval gis- a teren in de stad Sistervill© in den staat E Virginia plaats gehad. In deze stad be- Vinden zich de werkplaatsen en maga- I zijnen met licht ontvlambare stoffen van de Yug-terpedo Company. Gisteren viel een metoorsteen op een 500 liter vloei I hare nitroglycerine bevattend reservoir Een vreeeelijke ontploffing ontstond, waar- door de grond tot op een diepte van 1 meter als het ware opengereten werd, waardoor een gat van 30 meter breedte ontstond. Alle magazijnen ,on labriekswerk'- plaatsen werden volkomen vernield. De kracht der ontploffing en de daarmede gepaard gaande luchtdruk was zoo ge- weklig, dat .stukken venster tot op een afstand van 50 K.M. werden weggeslin- j gerd. Een man, flio zich op 1 K.M. afstand van de plaats .der ontploffing bevond, werd door rondvliegende steenstukken ge lood. Gelukkig zijn er overigens geen menschenlevens te betreuren. Be schade is enorm. (Meteoorsteenen, ook vallende sleenen en luchtstcsnen (aerolilhen) genaamd, zijn 'van kosmischen oorsprong on zweven nis zeer kleine hemellichamen in de on eindige ruimte. Sommige die binnen hot aantrekkingsgebied der aarde vallen, stor ten daarop neder of ontbranden bij het intreden in de aardatmosfeer, waardoor zij do z.g. vallende sterren en vuurkogels vormen. Red. N. Z. Crt.) New-york. Dc aanvaring tusschen do stoomschepen Monroe en de Nantucket, waarbij eerstgenoemd stoomschip verging, zal een gerechtelijken nasleep hebben. Do ïocderij der Monroe, de Dominicalijn, heeft van de reederij der Nantucket een schade- Vergoeding -van f 200.000 dollars ge- ëiseht, terwijl de kapitein der Monroe een schadevergoeding van l.OUO.OOO dollar aanhangig heeft gemaakt. De reden van dezen laatsten eisch is niet bekend. Eigen Beschaving. Uit een zeer lezenswaardig artikel, „Een eigen Beschaving" geheeten, aan tiet hoofd van het uummer van „De Tijd" van 24 Jan. j.l. geplaatst, knippen wij liet volgende Indien wij de leefwijze volgen der wereldlingen, indien onze vrouwen zich kleedeu volgens hun fantasie, waaruit de ingetogenheid vlood, indien wc dansen en ons vermaken ais zij, en een schouw burg- en operette-kunst cultivc-eren als zij, en in de sclioone letteren en de vrije openbaringen van den mensclielijken geest heidensch doen als zij, waarom laten wij ons dan in het doopboek met heilige 'namen inschrijven, en waarin verschillen onze katholieke kentrekken dan met hun frivool bestaan Een eigen katholieke beschaving moot het ideaal worden, naar hetwelk wij ons wezen zelfstandig vormen en ons binnen in buitenleven ontwikkelen. En onze rijkst toegeruste geesten dienen uit onze eigen geaaclitenwereld deze beschaving- af te leiden tot in alle onderdeelen van menselielijk leven en zijn. Want het uiter lijk behoort een waardige uitdrukking to geven aan liet innerlijk, en er is geen reden om b.v. in onze kerkversiering, onze kunstnijverheid en onze gelieele, ook materieele verschijning met minder tevreden te wezen dan de edele vormen, waarop ons welgeleofd Katholicisme aaaspraak heeft. Alleen indien wij een zuivere bescha ving uit eigen bronnen doen opborrelen, zullen we niet vast geraken in het slib der stroomingen, die tot in onze watoren een bastaardcultuur hebben aangespoeld. Geen lichtzinnig leven verwarre de open bare meening in haar oordeel over den zin der waarheid, die wij belijdengeen gelijkheid- in den omgang met de dingen der aarde neme liet onderscheid weg tusschen ons, de sacramenteel gevoeden, en de godsdienstig minder gelukkig be voorrechten. Ons ecnig heil is een eigen katholieke beschaving! Naar wij vernemen kan de minister van oorlog zich niet vercenigen met hol tijdstip van opkomst der lichtingen van de landweer, hetwelk door zijn ambts voorganger was bepaald in de maand Juli a.s. Dc opkomst zal nu bepaald wor den in de maand October. Het Congres der R. K Jongenspatronaten in Nederland. Donderdag der vorige week kwamen tc Utrecht bijeen de afgevaardigden der Dioc Federatie van R. K. Jongens-patronaten, die zich constitueerden tot een comité voor een tweedaagsch congres van R. K. Jongenspatronaten, waarvan tot voorzit ter werd gekozen de zeereerw. lieer W. v. Stee, Rector te Voorburg, tot secretaris de zeereerw. heer YV.H. de Grijs, pastoor te Assen, tot penningmeester de heer J. B. Otten te Arnhem. Op de vergadering van liet Comité werd het volgende besloten Het Congres zal worden gehouden te Utrecht, in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen op 14 en 15 Juli 1914. De besprekingen van hot Congres zullen tot onderwerp hebben de organisatie der Roomsche mannelijke schoolvrije jeugd in de patronaten, welk onderwerp in de verschillende vergaderingen in onderdee len zal worden behandeld. Aan het CoDgres zal voorafgaan een H. Mis in een der kerken van Utrecht, opgedragen door Mgr. den Aartsbisschop, Bij gelegenheid van dit congres zal worden georganiseeed eene tentoonstel ling van werkstukken, door patronaats beschermelingen vervaardigd en van hulpmiddelen bij liet patronaatswerk op 't gebied van onderwijs, opvoeding en ontspanning. Op de avondvergadering van den eersten dag, waaraan een eenigs- zins feestelijk karakter zal worden ge geven, zal een overzicht van het patro naatswerk in Nederland worden gegeven en zal vermoedelijk een buitenlandscli spreker over de patronaats-beweging in 't buitenland het woord voeren. Aan do federatie „van R. K. Meisjes- patronaten zal het verzoek worden ge richt en de gelegenheid worden aange boden om in samenwerking met liet Centraal Comité van de jongenspatrona- ten, tegelijker tijd en plaats een congres voor de meisjes-patronaten te houden. De Patronaats-commissie der parochie van O. L. Vrouwe van Utrecht heeft zich welwillend bereid verklaard, om als plaat selijke regelinus-commissie voor Congres en tentoonstelling op te treden, terwijl de zeereerw. heer W. A. G. Meuleman, pa-toor dier parochie, het voorzitterschap der Plaatselijke Commissie aanvaard heeft. Reeds mocht het Centraal Comité tot bevorderinsen van R. K. Patronaatsbe- langen in Nederland, waarvan het Congres uitgaat, namens het Doorl. Episcopaat van Nederland van Mgr. den Aartsbis schop de goedkeuring en bijzondere be scherming ontvangen. (Centrum.) Curacao. Een zeker lieer Zeppenfeldt, administrateur van financiën in Curasao, met verlof hier te lande, heeft in „De Tijd" recht gezet wat volgens hem door verschillende sprekers, vooral door den heer Kleerekoper in de Tweede Kamer verkeerd is gezegd over de toestanden in deze kolonie bij de jongste koloniale begrooting. Wij nemen het volgende van 's heeren Zeppenfeldt's opmerkingen over. „Volgens den heer Kleerekoper werken do Katholieken liet openbaar onderwijs tegen, wat 'te erger is, omdat de Gou verneur mede katholiek is! Dat is een perfide verdachtmaking. Ik meen voor den goeden naam van den Gouverneur niets beter te kunnen doen, dan hierbij in herinnering te brengen, dat niet lang geleden de schoolcommissie, in haar ge heel, is opgekomen voor de eerlijkheid en onpartijdigheid van den Gouverneur in zake onderwijs. Het protest, dat toen ook in „Do Tijd" is opgenomen, heeft nu nog niets var. zijn kracht verloren. Reden, om aan de eerlijkheid en on partijdigheid van den Gouverneur te twijfelen, bestond toen evenmin als thans. Door mensclieri, die op Curacao wonen en gewoond hebben, werd den lieer Kleerekoper gezegd, dat de leerlingen der bijzondere scholen niet leze n en niet s c h r ij v e n k u n n e n (ik spatieer). Als lid van de schoolcommissie op Curacao verklaar ik, dat die mede deeling een grove onwaarheid is, waartoe men alleen door haat en nijd gebracht kan worden. Men vindt op Curasao onder de meesters in de rechten, praktizijns, apothekers, onderwijzers, ambtenaren enz., oud leerlingen van het bijzonder onderwijs, die vroeger de bijzondere scholen voor M. U. L. O. hebben be zocht, En toch komt men in het al gemeen beweren, dat de katholieke scho len slecht zijn en dat de kinderen der bijzondere scholen er niets leeren. De heer Kleerekooper beweerde, dat men er niets voor voelt, om de kinderen naar Holland te zendon. Plet tegendeel is, volgens mij, waar. En reeds in vroegere tijden heeft men er iets voor gevoeld de bewijzen liggen voor de band. De ge gradueerde leden van de rechterlijke macht op Curacao zijn op één na zonen van Curacao. De op Curasao prakti- seerendc artsen zijn allen zonen van Curaqao, die, op een paar na, in Holland hebben gestudeerd. Meer dan een zoon van Curacao telt Holland als inwoner, omdat hij, na zijn studie in Holland te hebben volbracht, zich in het moederland heeft gevestigd. En wil men weten, of men er thans op Curacjao iets voor voelt, om de kin deren naar Holland te zenden Men ga dan eens na, hoeveel zonen van Curasao op liet oogenblik aan verschillende univer siteiten en andere scholen in Holland stu- deeren. Het resultaat zal verrassend zijn. Volgens den lieer Kleerekoper wordt over den schoolopziener op Curasao steen en been geklaagd. Indien die klachten werkelijk bestonden, dan zou de Gou verneur zeer zeker geen termen gevonden hebben, om voor den titularis een ver- liooging van inkomen voor te stellen. En de koloniale Raad zou op dat voorstel niet zijn ingegaan. De heer Kleerekoper zeide, dat aan liet hoofd van het departement van land bouw noodig is iemand, die wat meer kennis van Landbouw heeft, dan een „landbouwkundige, oorspronkelijk een onderwijzer". Als ik mij niet vergis komt de ver klaring van 'den heer Kakebeeke, Rijks- landbouwleeraar te Goes, door de Re geering uitgezonden naar Curasao, om over den Curacaoschen landbouw een verslag uit te brengen hierop neer, dat de bedoelde onderwijzer met landbouw- acte is the right man on the right place." Z. D. M. de Bisschop van Breda heeft benoemd tot Kapelaan te Bergen op Zoom, H.H. Mart. van Gorcum, den YVelEerw. heer C. Macliielse en tot Kapelaan te Koewacht den WelEerw. Heer J. Hamer- lijnck, priester van het Seminarie. (Msbode). Goes. Benoemd met ingang van 1 Febr. tot tijdelijk leerares in de Duitsche taal aan de R. H. B. School alhier, mej. Toorenburg, vroeger te Heerenveen. (Z Zierikzee. Tot tijdelijke onderwijzeres school B is benoemd mej. A. J. van Damme alhier. Tot tijdelijk directeur tevens leeraar in vakteekenen aan de Avondteekenschool te Axel is benoemd de lieer P. Pli. Paul te Ter Neuzen oud-leerling van de Am bachtsschool te Goes. Tegen den arbeider S. te St. Maartens dijk werd Vrijdag door de Arrondisse mentsrechtbank te Zierikzee twee jaar ge vangenisstraf geëischt met aftrek der voor- loopige hechtenis, wegens poging om den jachtopziener van Vossen te St. Annalandl van liet leven te beroovcn. GOES. Huwel. afkond.31, Cornells Pie ter van de Kreeke, 21 j. jm. te Goes en Adriana van de Schraal, 22 j. jtl. te Kat- tendijke. Geboren: 1, Marinus Adriaan, z'. v. Jo- h an nis Jan van Sabben en Maria Post. Van 31 Jan. tot 2 Febr. 1914. MIDDELBURG. Bevallen: IC. Wielema- ker, geh. Gyvat, z.A. L. de Jong, geb. Goethart; z.W|. Grootjan», geb. Goejt- hart, z. Overleden: P. Dingémansc, ccbtgen. Van L. Verbage 56 j.W. K. M. Verhagc 12 j. jd. WiEMELDINGE. Ondertrouwd: Adrianus Xjcolaias Boer, 25 j. jm. en Amelia Adriana Vermeulen, 21 j. jd. Geboren: Pieter, z. v. ICarel van Dalen en Adriana Hoogenboom; Huiberdina An- tonia, d. v. Gijbbei'tus Marlinus Verschu ren en Antonia; Huiberdina Pols. (Kr. Crt.) KAPELLE.BIEZELINGE. Gehuwd: .Wil lem Marinus Nieuwdorp, 25 j. jm. te Dordrecht en Jacoba de Jonge, 24 j. jd. Geboren: Anna Maria, d. v. Jacobus van Gorp en Pieternella Nagelkorke tc Goes. (Kr. Crt.) Over do maand Januari. KRABBENDIJKE. Geboren: 15, Anna Elisabeth, d. v. Adriaan, van den Berge en Margaretha Elisabeth Walraven; 21, Jan netje Elizabeth, d. v. Pieter Iluissen en Maria Tramper; Adriaan Jan, z. v. Adriaan de Bel en Leuntje Schrijver; 22, Jacob Marinus, z. v. Iluibrecht Meeuwsen en Apolonia Maas; 28, Pieter Adriaan, z. v. Jacob Lobbezoo en Maria de Kok. Overleden6, Andries Marinus, 6 maan den, z. is Louis Jacobusse en Cornelia Staal. 'slIEER ARENDSICERKE. Geboren: 5, Antonina Jannetje, d. v. Johannis Van, Antwerpen en Johanna Jacoba van Sluijis; 4, Jannetje, d. v. Jan Meijérs en Jannetje van de Plasse; 7, Johannis, z. v. Willem Welleman en Antonia Caljouw; 10, Jan Jacobus, z. v. Ilubrecht Grimminck en Elizabeth Vreeke; 12, Jacob Marinus, z. v. Marinus Verdonk en Maatje Drijdijk; 15, Jacob Danker, z. v. Jan Cornolis Janse en Maatje Huberdina de Jonge; 19, Hu- hrecht, z. v. Jan Poortvliet en Leuntje Murre; 26, Jacobus, z. v. Jan Meijlaard en Johanna van Sehaik. 'Overleden: 1, Jacob Kole, 76 j., wedn. van Pieternella dc Ruiter; 15, Jacob van der Mande, 74 j., echtgen. van Comolia Voreekc; 21, Clazina Breeweg, 76 j., ongeil, d.; 27, Cornelia Adriana Everse, 43 j., echtgen. van Cornelis Braxunse; 28, Jannetje Adriana, 10 w., d. v. Laurus Raas en Maria Theresia Bal 30, Maria Helena, 10 nr., d. v. Pieter va.n de Swaluw en Adriana Cornelia van Loenhoul. Goes. Lijst van de aan het postkantoor alhier bezorgde brieven en briefkaarten, welke wegens onbekendheid van de ge- geadresseerden gedurende de 2o helft der maand Januari 1914 niet zijn kunnen wor den uitgereikt. II. Meijier, Amsterdam. J. van Kua, 's Gravenhage. Ovezand. Afloop aanbesteding voor het bouwen van twee woonhuizen, landbouw- schuur, varkenshokken enz. voor dhr. A. Rijk, Oudelande; bouwk. L. F. Groosman, Ovezand. Raming f7930. Inschrijvers: J. van der Poel te Oudelande voor f7996; J. de Mol, Heinkenszand, f8211; L. Peters, ICwadeadamme, f8844; A. Foudraine, Goes, f9500; J. Verheijke, Ellewoutsdijk, f9000; C. II. II. Wisse, Zaamslag, f9600. Gegund aan .1. van der Poel. Heinkenszand. Door het bestuur van de alhier iopgerichte fanfare „Euterpe" werd Zaterdag j.l. publiek aanbesteed: het ma ken van 16 lessenaartjes. Ingeschreven werd door de heeren A. Kuiper, voor f80; 1'. A. Rijk, voor £36: W. van Veen, voor f32 en J. de Mol, voor f24.75, aan wien het werk is gegund. Rilland. Zaterdag werd te Langeweg aanbesteed het bouwen van een R. K. School, met 3 lokalen 1 open en 1 over dekte speelplaat» benevens de Onder wijzerswoning. alhier. Voor deze aanbe steding, waarvan de begrooting f 15960 was, waren een zes tal uitgenoodigd, om in te schrijven, waarvan er vier een biljet inleverden. Ingeschreven werd door: De Kanter Breda f21788, Bakker Prin- senhage f21400, v. Geel Langeweg f 19499, Plomplie Woensdrecht f 16000. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. De school moet 15 April e.k. geleverd worden. ROTTERDAM, 2 Febr. 1914. Binnenlandse he granen. Wilhelminatarwe f9.10 a f9.35, overi ge soorten f8 a f8.75, haver f7.25 a f 7.65, bruine boonen f 8.50 A f 10.25. Buitenlandsche granen. Mais. Gaifax loco f 127.50, stoomend f 129, Mrt.Apr.Mei f 130, Grove Do- nan loco f 130, stoomend f 130, Juli Oct. f 130, Amerik. mixed loco f 154, Jan.Apr. afl. f149, La Plata loco f130, JuliOct. f 125.50, Sept—Dec. f126. Eieren. Zeeuwsche f5.50 a fö, Overnxaasche f6 a 6.50 per 100 stuks. Varkens. 23 a 24'/a ets., lichte voor export 261/2 a 271/a ets. Ruim aangevoerd, handel langzaam. Aardappelen. Brielsche kralen f 4.25, Zeeuwsche eigenheimers f 2.80 a f3.10, Zeeuwsche blauwe f2.70 A f3.20, Spuische eigenheimers f2.70 A f3.10, Bra- vo's f3 A f3.40. Weinig aanvoer, weinig vraag. M ee 1. In de afgeloopen week meer belangstelling in Amerikaansch meel op latere levering1. Enkele zaken kwamen tot stand. Inlandsch met redelijke vraag; prij zen nagenoeg onveranderd. Roggebloem eerder iets gemakkelijker. Ter beurze was do omzet beperkt. Vlas. Op het land weinig vraag. Overi gens was de toestand lusteloos. Lang zame handel. Aanvoer groot. Prijs 30 a 50 stuivers. Holl. geel en Groningsch iets verhandeld, prijs 35 a 43 stniveTS. Bel gisch flauw. Aanvoer 18070 st blauw, 2410 st. wit, 2400 st. Gron., 1350 st. Holl. geel Cureghem-Anderlecht bij Brussel, 30 Jan. Aangevoerd 969 kalveren. Prijs per kilo fr. 1.10, fr. 1.25 a fr. 1.40. (Msbode.) Cent, 30 Jan. 1913. Ter veemarkt van Woensdag, Donder dag en Vrijdag werden te zamen te koop gesteld33 schapen, 0 lammeren, 0 geiten, 114 kalveren, 1380 vette varkens, 25 loopers, 404 biggen, 2 melkkoeien, 8 groote ossen, 147 jonge ossen, 150 vaar zen, 142 vette koeien, 250 stieren, 151 magere dieren. Prijzen waren per kilogr. voor: ossen en vaarzenvleescli fr. 1.83 a fr. 1.92: idem 2e qual. fr. 1.75 a fr. 1.80;koeien- vleesch fr. 1.66 a fr. 1.75; idem 2e qual. fr. 1.50 a fr. 1.60, stiereiivleesch fr. 1.45 a fr. 1.75; kalfsvleesch fr. 2.afr. 2.83; schapenvleesch fr. 1.50 a fr. 1.80; lam- merenvleesch fr. 0.a fr. 0.vai kens- vleesch fr. 1.25 a fr. 1.40. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 1.50; stieren fr. 1.30; kalveren fr. 2.30. Versch roet fr. 0.50 a fr. 0.80 en meer volgens qualiteit. (M. Crt.) IJzendijke, 31 Jan. 1914. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer ruim, met weinig handel, vooral van erwten. Men besteedde voor: Jarige Tarwe. f 0.a f 0. Nieuwe Tarwe 9.25 a 9.75 Nieuwe Rogge 6.25 a 6.50 Nieuwe Wintergerst 9.50 a 9.75 Nieuwe Zomergerst 9.50 a 9.60 Haver7.25 a 7.50 Paardenboonen 8.50 a 0. Groene Erwten 8.5'1 a 9. Kroonerwten 9.50 a 9.75 Bruineboonen0.— a 0. (M. Ct.) Tholen, 31 Januari 1914. Ter graanmarkt van heden was tarwe f 10.a f 11.wintergerst f8.a f9. haver f 7.a f 8.alles per 100 kilo. Voorts rogge f5.a f 7witteboonen f 17.a f 18.bruineboonen f 10.a f 11.kleine erwten f 9.a f 10.—, kroonerwten f 0.— a f 0 aardappelen f 2 50 af 0.uien f 6.50 a f 0.alles per H.L. (M. Ct.) Voetbal. Vlissingen. Zondagmiddag speelde al hier „E. M. M. III" tegen „Z. V. II" uit Goes. De uitslag 41 in het voordeel van „E. M. M.", gaf de verhouding tus schen beide partijen slecht weer. „Z. V." toch was steeds in de meerderheid, doch dank zij dc uitstekend werkende achter- hoedo van „E. M. M.", met hun niet minder goede keeper, moesten de Goese- naars met het eenige puntje van hun links-birinen tevreden zijn. Maar ook „E. M. M." wist vóór rast eenmaal te doel punten, hoewel ze maar èen onkelen keer op ide ,,Z. V."-helft kwamen. Na rust wees de verhouding dezelfde, doch het slechte! wegwerken van den ,,Z. V."-keeper was oorzaak, dat „E. M. M." nog driemaal doelpuntte.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 3