UIT ZEELAND In en buiten de Kamer. Pleitende in de Kamerzitting van gis teren (Donderdag) voor de stichting cener Rijks H. B. S. voorliet eiland Goeroe en Overflakkee, meende de liberale afge vaardigde mr. Patijn den vorigen minister president mr. Heemskerk in 't debat te mogen betrekken. En wel als volgt Tot verbetering van den toestand waren noodig betere verkeerswegen en boter onderwijs. Die twee dingen gingen samen.... De school was dus onafhankelijk van het verkrijgen van een tram. Die werd eindelijk verkregen.... Nu de tram er was, hoopte men ook op de school. Doch men had buiten den waard ge rekend. Men had ook gekregenMinister Heemskerk. Commentaar overbodig. Voor deze vriendelijke uiting werd de heer Patijn door den voorzitter ietwat gemoedelijk ter verantwoording geroepen met de opmerking, dat het tot dusver een goede gewoonte was „nog meer gematigd te zijn in critiek op afgetreden Ministers, die zich niet kunnen verdedi gen, dan op Ministers achter de groene tafel." De Unie-liberale afgevaardigde ver klaarde daarop, dat hij geen beleediging bedoeld had. Maar nu moet men lezen, hoe de Kameroverzicht-schrijver van het „Hbld." daarover zijn hart lucht. Hij spreekt er van, dat mr. Heemskerk zal worden „geproclameerd tot (politieke) heilige van de Roomsclie Staatspartij", noemt hem „een zoo gelieiligden primaat der coalitie", „Sint Theodorus" enz. om te besluiten met de verklaring, dat de coalitie misschien nog eens uiteen barst van.... opgeblazenheid En dat alles, omdat het blijkbaar mgr. Nolens was, die den voorzitter op mr. Pntijn's uiting attent maakte. 't Is keurig! Ons dunkt, dat wij met de vermelding van een en ander kunnen volstaan, het oordeel over dit liberale optreden in en buiten de Kamer latende aan den lezer. („C") Postzegelnieuws. De nieuwe Nede landsche postzegel van 1V3 cent is thans in het verkeer gebracht. Het verschil tusschen dezen nieuwen zegel en het oude type bestaat uitsluitend in de kleur, welke donkerblauw is, ter wijl ze bij den ouden l' o-centszegel licht blauw is. Linksche veelpraterij. Over de veelpraterij in de Tweede Kamer schrijft de „Telegraaf" in haar overzicht van heden(Donderdag)morgen In totaal stonden er dezeri dag op zeker oogenblik 66 heeren ingeschreven, 't Cijfer verdient extra in het oog te vallen. Het waren er 16 meer dan toen de Kamer Maandag de week begon. Schitterend resultaat na een debat van drie dagen. Maar nu 't mooiste....! Van die 66 behoorden er 55 tot de linkerzijde. Een meerderheid, die als zoodanig allereerst den plicht heeft te waken voor een goeden en spoedigen afloop van het debat, diende toch te zorgen, dat zij op een oogenblik als dit de minderheid niet op zoo fatale manier in praten overtreft. Wat men van ,de rechterzijde uit de afgeloopen periode ook moge zeggen, op het oogenblik zal men niet kunnen getuigen, dat zij minder loyaal optreedt. Dat cijfer 55, onder deze omstandigheden, is een brandmerk op het voorhoofd der linkerzijde. Het is onbegrijpelijk, boe weinig men zich geneert. De lieer Albarda hield een speech over salaris-verbetering, die op dit moment een eenvoudig eindeloos scheen, en 'n even overbodig als zonderling protest van prof. Van Hamel tegen 't oprichten van een leerstoel in Romeinscli- Hollandsch recht te Groningen, lukte verschillende afgevaardigden uit hun tent. Overbodig en zonderling. („C.") „Ons Brabant." Door Zijne Eminentie Kardinaal van Rossum is het 'protectoraat aanvaard van het genootschap „Ons Brabant" bij gelegenheid van het bezoek Zijner Eminentie te Tilburg opgericht. (Ms.bode) Faillissementen in Nederland. Volgens medeeeling van Van der Graaf Co's Bureaux voor den Handel zijn over de afgeloopen week in Nederland uitgesproken 37 faillissementen tegen 40 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Wegens overvloed van nieuwsberichten moest het feuilleton tot een volgend num mer worden uitgesteld. Red. Goes. Voorzichtig m e t h e t ij s. Vrijdagavond is een jongetje op de vest door het ijs gezakt, gelukkig op een minder diepe plaats. Toch zakte hij nog tut aan het hoofd in den modder. Zoo doende kwam de onvoorzichtige jongen met een nat pak en den schrik vrij. Men zij gewaarschuwd. Indien de ons verstrekte mededee- lingen juist zijn, zou in het laatst der vo rige week een dienstbode van een onzer notarissen, uitgezonden om de slagersre kening te vereffenen, die rekening valsehe- lijk gekwiteerd en het geld voor haar zelve hebben gehouden. Zij zou vervolgens aangehouden en naar Middelburg zijn overgebracht. Naar wij vernemen heeft de hoer P. Stieger ontslag genomen als lid van het II. K. parochiaal armbestuur alhier. Middelburg. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd een deel onzer stadge- nooten tusschen drie uur en half vier gewekt door het brand signaal en velen spoedden zich de straat op om te gaan kijken waar liet vuur zijn vernielend werk verrichtte, hetzij hun plicht, hetzij luin nieuwsgierigheid hen daartoe aanspoorde Ook wij waren spoedig builen en de gloed aan den hemel en een vonkenregen als van een groot vuurwerk toonden ons di rect, dat in de huurt van de St. Jans straat de brand woedde. Het bleek ons dat een pakhuis van den heer fi. II. Vertregt, timmerman en aannemer, wo nende in de St. Jansstraat, welk pak huis ook uit komt in een slop in de Zusterstraat, in lichte laaie stond. Juist rukten de eerste spuiten aan en werf met meerdere slangen op de waterleiding het vuur van twee zijden krachtig aangepakt hetgeen tengevolge had, dat men hel uur spoedig de haas was en even vier uur reeds een deel der brandweer kon in rukken. Dat het echter hoog tijd was dat het blussehingswerk aanving moge hieruit blijken, dat het pakhuis vlak hij verschillende huizen staat, waarvan de be woners door het knetteren van het vuur of door het hellen van den politieagent, die vanuit de Langedelft de brand ont dekte, uit hun slaap waren gewekt, en dat een dezer bewoners bemerkte dat de muur van zijn slaapkamer aan de binnen zijde reeds warm was. Om even drie uur ontdekte de agent de brand en oin half vier werd water gegeven. Dit moge vooral voor hen, rlie op hulp wachten, lang lijken, wij meenen, dat, in oogenschouw genomen, dat eerst het bedienend personeel der kra nen en spuiten moot worden gewekt, zich moet aankleeden en de slangenwagens en spuiten moet gaan halen dit zeer vlug is. Dat men hier ook op de mannen kan vertrouwen en het materiaal goed is zal ieder die liet werken zag met ons eens zijn. Over de oorzaak van den brand tast men geheel in het duister, verzekering dekt de schade. Op het terrein van den brand zagen wij o.a. de beide wethouders onz-er ge meente. Terwijl het blussehingswerk in de St. Jansstraat in vollen gang was werd me degedeeld, dat ook brand was uitgebro ken hij Hanegraaf in de Bellinkstraat. Het bleek dat men bier te doen had met een schoorsteenbrand, welke brand met een minimax en emmers water ge lukkig in den aanvang kon worden ge- hluscht. Zondag namen zeer velen op hun wandeling een kijkje in de Zusterstraat, maar moesten zich tevreden stollen met het gezicht van een hoop verbrandde plan ken die uit het gebouw waren gehaald en in het slop gelegd. Doordat het pak huis bijna geheel stond ingebouwd, was er niet veel te zien, hetgeen ook oor zaak was dat des nachts veel menschen direct weer terugkeerden, vooral toen het spuiten begon en het water spoedig de vlammen en vonken in rook veranderde. Vlisslngen. Ernstig ongel n k. Te laat voor ons vorig nummer bereikte ons 't bericht, dat Vrijdagmiddag te 5 uur de onderzeeboot no. 5, die hier beproefd werd, is gezonken. De „Ylis. Crt." deelt nog het volgende mede Vrijdagmiddag te 5.05 is de onderzee boot no. 5, liggende aan de werf der Kon. Maatsch. „de Schelde" zeer snel gezon ken. Er bevonden zich op dat oogenblik fi menschen aan boord, die zicli allen op één na, de machine-bankwerker K., door he! lorpedoluik in het bovendek wis ten te redden. Het water was in de hooi binnengekomen door rle onderste hoejf- lanccerbuis, die 45 c.M. wijd is, vandaar dat de boot zoo snel is gezonken. Voorloopig valt nog niet uit te maken, waaraan het openstaan van de heide klep pen van de lanceerbuis is toe te schrijven. Zoo spoedig mogelijk nadat het onge hik was geschied, werd het bergingsvaar tuig der marine naar de plaats gesleept waar .de onderzeeboot was gezonken. Dui kers van dat vaartuig benevens de duiker J. van Gelder alhier, hebben de zware hijschkettingen van het bergingsvaartuig aan de boot verbonden. Eerst laat in den nacht is men er in geslaagd het vaartuig met den toren zoover hoven water te krijgen, dat uit de boot, welke geheel vol water was, gepompt kon worden. Na geruimen tijd pompen kon het ma chinekamer-luik boven het water worden gebracht, waaronder het lijk van den bank werker K. werd gevonden. Er bestaat geen twijfel of de man is onmiddellijk na het ongeluk door het snelle binnenstroomende water verdronken. K. laat een jonge weduwe met één kind achter. liet lijk werd naar het St. Joseplv ziekenhuis vervoerd om daar geschouwd te worden. Zaterdag vertrok de justitie uit Middel burg naar hier, ten einde een onderzoek in to stellen naar het ongeluk. Kath. Soc. Actie. Een groot aauta.1 donateurs, donatrices en leden van aan gesloten 'vereenigingen hij' het PI. Comité waren opgekomen om naar den lsten Volkszangavond le komen luisteren. Na dat (de Eerw. voorzitter den geachten spre ker van den avond, de Eerw. Geestelijken en alle aanwezigen welkom had geheeten, verklaarde hij de bijeenkomst voor geopend met den Chr. Groet: Geloofd zij Jezus Christus, waarna een klein koor van da mes en heeren een drietal „Leeuwerk"- nummers ten gehoore bracht. Hierna be trad de. Zeereevw. lieer Pastoor de Meulder den catheder, om zijn rede te houden over den Volkszang. Spreker begon met hulde te brengen aan het PI. Comité voor K. S. A. te Vlissingen, daar Missingen de eer geniet een der eerste plaats in Zeeland te zijn, waar pogingen zullen aan gewend worden om „den volkszang" te verbeteren. Ten slotte sprak de Eerw. spreker de hoop uil. dat deze avond vruchtbare resultaten moge opleveren voor den Volkszang en ook hier een afd. der kei1, gesticht worde. Dat deze hoop ver wezenlijkt zal worden bleek reeds bier- uil, dat reeds meer dan 50 personen zich als lid hebben opgegeven. Nadat'na de pauze eenige „Leeuwwerk"- nos. gezongen waren, gaf de Eerw. spre ker 'nog een les om een dér gezongen nos. door alle aanwezigen te laten zin gen, welke les naar het scheen goed in den smaak viel en reeds vruchtbare re sultaten opleverde. De Eerw. voorzitter was hij het eind der vergadering dan ook aller tolk, toen bij den Zeereerw. Pastoor de Meulder har telijk dankte voor zijn rede en zijn ge geven les en riep Iicm een „weerzien" toe. Bijzonder dankte hij vervolgens de dames en heeren, die op verzoek van het Bestuur v. h. PI. Comité voor K. S. A. zoo bereidwillig waren geweest om be langeloos hun medewerking te verleenen, inzonderheid de Gebrs. M. en 11. Casten» miller en de secretaris v. h. PI. Comité, die voor dezen avond hot initiatief had genomen, waarna hij de vergadering met den C'hr. Groet sloot. Benoemd tot commissaris van politie te Vlissingen, levens tot com missaris van rijkspolitie A. O. F. \Y. C. Gasinjet, thans commissaris van politie te Culemborg. (Z.) In de Vrijdagmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad zegde de heer Van Raalte. als oudste li<l in jaren, den burgemeester dank voor zijn bij den aanvang gesproken woorden, en uitte zijnerzijds de beste wenschen voor de gemeente en voor den burge meester en zijn gezin. Aan het einde der mededeelingen, voegde de burgemeester nog het vol gende toe Naar aanleiding van berichten in de bladen van gisteravond, die nog eens terugkomen op een mogelijke verplaatsing van het Belgisch loodswezen van hier naar België, meen ik goed te doen met u er nog eens aan te herinneren, dat B. en W. op 24 Juli 1013 deswege een schrijven hebben gericht tot den Minister van Binnenlandsche Zaken, waarop 13 Augustus daaraanvolgende een zeer bevredigend antwoord werd ont vangen, dat echter als van vertrouwe- lijken aard u in de geheime zitting van 22 Augustus daaraanvolgend werd voor gelezen. Eene vaste aanstelling werd verleend aan sommige op 1 October in dienst zijnde gemeente-ambtenaren, in verband niet de pensioneeriug, en vastgesteld de pensioensgrondslag dier ambtenaren vastgesteld werden voor één jaar de sa larissen van de beambten bij de groente en fruitveiling, en wel als volgtde ad ministrateur f 250de veilingmeester f200; de 1ste klerk f 100 en de opzich ter f 150. Na eenige opmerkingen werden de ta rieven voor de kaai- en liggelden in de havens vastgesteld, als door B. en W. was voorgesteld. Behandeld werd een voorstel van B. en W. om het salaris van den gemeente archivaris te verhoogen van f 200 op f 400. Na eenige bespreking werd aldus be sloten. Na eene geheime zitting werd het 4c suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1913, vastgesteld en werd beschikt op eenige reclames H. O. Bij den rondvraag vroeg de heer Van de Putte verbetering van hetRitthemsche pad, hetgeen werd toegezegd. I >e heer Staverman vroeg hoe het staat met een ontwerp heffing retributie voor het leggen van buizen en electrische ge leidingen in gemeentegrond. Na eenige discussie werd door B. en W. een ontwerp toegezegd, en tevens medegedeeld, dat een ontwerp belasting op de publieke vermakelijkheden in wording is. Zierikzee. Dc heer 0. .1. van Griethui)!- zen, thans ambtenaar tor secretarie te Katwijk, is in gelijke betrekking alhier benoemd. Staatscourant 110. 24 bevat de Sta tuten der Vereeniging tot stichting en in standhouding eener school mot den Bijbel .Samuel" te Kerkwerve. Door de Zierikzeesche booten op Rotterdam is 1.1. Vrijdag den dienst weer hervat. Kloetinge. Als eene bijzonderheid kan gemeld worden, dat op een door de sehietr vereeniging „Voor Nederland en Oranje" alhier gehouden onderlinge schietwedstrijd (drie schoten, liggend, knielend en staand), waaraan 'door lli leden werd deelgenomen, geschoten werd van 98 lot 106 punten (maximum 108 punten). W el een bewijs, dal deze vereeniging goede schutters onder hare leden telt. - Met denoor de r z on vertro k- ken. M. D. alhier, die de gelden (onge veer f 120) van het muziekgezelschap al hier onder zijn beheer had, is Woensdag spoorloos verdwenen. Men zegt dat hij de wijk genomen heeft naar Antwerpen. Vrijdagavond j.l. hield de Schiet- vereeniging „Voor Nederland en Oranje" haar jaarvergadering. De aftredende be stuursleden do heeren J. Oele (voorz.), L, J. Dekker (peaningm.), Jac. Trimpe en J. Sieivogel werden herkozen. Als korps- schutters zullen in 1914 uitkomen J. Oele, J. van Liere, L. J. Dekker, J. Siervogel en P, D. Hoogstrate en als reserve-korpsschut- ters IV. vaai Liere, P. Dekker en Jac. Trimpe. 'Uit het verslag van secrelaris en penningmeester bleek, dat het ledental tot 52 is geklommen en dat de financiën bij een uitgave van f 134.98 een goed slot aanwijzen van 142.73. Zoo mogelijk zal met Hemelvaartsdag a.s. een schiet wedstrijd georganiseerd worden. (Z.) Waarde. In de Vrijdagnamiddag gehou den zitting van den gemeenteraad wer den de volgende onderwerpen behandeld: lo. Wijziging gemeentebegrooting dienst 1914. 2o. Goedkeuring van het huishou delijk reglement voor de commissie van toezicht voor de gasfabriek „Oosteinde". 3o. Onttrekking van gemeentegrond aan den openbaren dienst. 4o. Ruiling van gemeentegrond met de wed. Chr. West- strate Jz. 5o. Besluit tot bestrating van den llavendijk met keien en daarvoor een geldleening aan te gaan groot f 4500. 6o. Een verzoek van de vereeniging Han delsonderwijs te Goes werd gewezen van de hand. Kruiningen. Den 3en Jan. 1.1. slaagde voor het examen als commies 3e kl. hij de 1'. en T. Ned. Indië de heer C'. L. Dominicus ie Weltevreden, geboren te Kruiningen. Hansweerd. Het sleepschip „Melanie", schipper De Mayer", geladen mei steen kolen, kwam in aanvaring op het kanaal met het schip „Carolina, schipper Biirck- hauser; de „Melanie" kreeg belangrijke schade van het achterschip en het roer raakte defect. Bel schip blijft voorloopig hier liggen. In dc havenmond had een aanvarig plaats tusschen de sleepschepen „Wear", de Jonge, en schip „Antoinette", schip per Weijt, geladen met steenkolen. Bij do „Antoinette" werd do geheele voorhoog ingedrukt en een ankclspil vermeld, zoo dat de reis niet kon worden voortgezet, 't .Schip blijft voorloopig hier liggen. Bij het binnenvaren der haven liep het sleepschip „Wearmouth", schipper Van dor Weete, op den Oosthavcndam omhoog. Door de sleepboot „I'assepartant" werd het schip vlot gebracht, waarbij do schip per oen slag van het stuurrad kreeg, waardoor hij ernstig werd gewond. Het schip „Adelaide", schipper van Rceth, geladen met een lading rogge, is op den Westhavendam omhoog gevaren. Het schip zat zeer gevaarlijk, zoodat de opvarenden den inboedel gedeeltelijk aan den wal brachten, doch de sleepboot „Louis Gutjahr" slaagde er in hel schip vlot te trekken en behouden in de haven te brengen. Het schip maakt geen water. Het schip „Zelden van pas", schipper Withaegs, is alhier binnengebracht met gebroken zwaardmantels. De reis kan niet worden voortgezet. Het schip moet eerst gerepareerd worden. Heden is alhier bericht ontvangen, dat een zekere W. T., alhier woonachtig, doch thans varende op een der Kijnbootcn, te Ristelhuber, in Duitschland, is te walei- geraakt eu verdronken. Voor dc leden der R. K. kiesvereeni- ging en andere belangstellende parochia nen behandelde Zondag j.l. in de zaal van den heer Luijk de heer Vienings uit Goes den politieken toestand, zooals die zich na den grooten verkiezingsstrijd heeft voorgedaan en thans bezig is verder zich te ontwikkelen. De verschillende stembusleuzen welke links aanhief werden besproken en in het licht gesteld hoe wederom bij deze ver kiezingen het. antipapisme dienst deed, zonder ons Katholieken nochtans ernstig te schaden. Spreker vond aanleiding den ijver en de activiteit der Ilansweerdsche kiesvereenf- ging, die ook in tijden van rust niet stil zit, te prijzen en aan de andere Zuid-Beve- landsche afdeelingen ten voorbeeld le stel) len. Do ZeerEerw. heer A. van Schijndel, pastoor der parochie, woonde dc lezing bij. De lieer Koch, president, opende en sloot de vergadering. Hoedekenskerke. Tot hulp-brievenbestel ler alhier is benoemd dhr. A. Provoost alhier, zulks in plaais van dhr. J. Louws, die bedankt had. Schore Zatemamiddag zakte het 6 jarig meisje van den landbouwer C. Boonman alhier door het ijs van een vrij diepen put. hij do ouderlijke woning. Het mocht den gemeenteveldwachter Hernmekara, zij het ten koste van een bemodderd pak, en een bloedende hand, gelukken het kind behou den op het. droge te brengen en alzoo van een anders wissen dood te redden. Sint Jansteen. De hoeveelheid neerslag over Januari dezes jaars bedroeg alhier, blijkens 'opnemingen aan liet rcgenstaüon te St. Jansteen (Heikant), 6fi.3 m.M. Over Januari 1913 bedroeg dit 54.3 m.M. On weersverschijnselen werden deze maand niet waargenomen, evenmin als over Ja nuari des vorigen jaars. Een droevig ongeval overkwam Vrij dagnamiddag zekere F. Merckx uit de na burige wijk Hellestraat. Met paard cn rij tuig van St. Gilles afkomend, werd een overweg gepasseerd, juist op het oogenblik dat de (rein in aantocht was. Daar er geen si uithoornen dicht waren werd de trein niet opgemerkt, dewelke in volle vaart op het rijtuig reed. De voerman was op slag dood, terwijl een mede inzittend per soon zoo ernstig werd verwond, dat men voor zijn leven vreest. Het lijk en den gekwelste werden naar hel armenhuis te St. Gilles vervoerd. Hulst. Zondagmorgen werd uit de hui- vest alhier opgevischt het lijk van een 25-jarige dienstmeid, zekere M. P. .Men vermoedt, 'dat het meisje zichzelf van het leven heeft beroofd, daar ze slechts in nachtgewaad was gekleed. In afwachting van het parket is het lijk naar het lijken huisje overgebracht. Het „Dbld. vail N.-B." meldt, dat notaris Van Dalsum uit Hulst, lid van de Staten van Zeeland, den bisschop van Breda per deurwaarderscxploit om f20.000 gevraagd heeft vanwege het eenige jaren geleden uitgevaardigde leesverbod van „De Volkswil". Ossenisse. Volgens den waarnemer van het Kon. Ned. Met. Inst. alhier is er in de maand Januari gevallen 56,5 iii.M. neerslag. liet gemiddelde over alle jaren der waarneming over die maand bedraagt 50,95 m.M. De neerslag was liet hoogst in 1906 zijnde 97,8 m.M. en het laagst in 1905 zijnde 30 m.M Koewacht. Vrijdag had hier eene open bare vergadering van den gemeenteraad plaats, waarop alle loden tegenwoordig waren, behalve de heer E. L. Plasschaert, wegens ziekte. Dc voorzitter, de heer G. Dioriek, opende deze eerste vergadering van 1914, wensch- ta do leden een gelukkig en voorspoedig] jaar en hoopte met hen nog gedurende vete jaren de belangen der gemeente te behartigen. Do secretaris gaf vervolgens lezing van de volgende ingekomen stukken: 1. Brief van Ged. Staten, mededeelendo de verzetting van de kermis te Goes. 2. 'Besluit van Ged. Staten tot verda ging hunner beslissing omtrent de begroof- ting 'der gemeente tot 1 April a. s. Beide 'worden voor kennisgeving aange nomen. 3. Verzoek van de Wed. Kips om een hek te mogen plaatsen voor hare woning. Wordt afgewezen, omdat de woning te dicht hij de straat gelegen is. 4. Adres van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramwegmaatschappij om vergunning tot verlegging van den gemetselden duiker in den Kinderdijk. Wordt toegestaan. 5. Adres van J. Verschraege tot verla ging van zijn hoofdelijken omsalg. Wordt terzijde gelegd als te laat ingezonden. Door 11. en W. wordt aangeboden het verslag volgens art. 52 der Woningwet. Dit verslag wordt gelezen en goedgekeurd. Daarna kwam in bespreking de wijze van betaling der inkoopsommen voor het pensioen der gemeente-ambtenaren. Na eenige discussie wordt goedgevonden té betalen aan het Kijk in 40-jaarlijksche ter mijnen, naar een rentevoet van 3Va ten honderd. Ton slotte wordt besloten over te gaan tot oproeping van een lantaarnopsteker (jaarwedde 35 gulden) en een schatter voor de Drankwet (jaarwedde f5). Zondagnamiddag werd ten huize van c an A. Ongena de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van dc leden der Geitenfokvereeniging „H. Isidores". Inge^- komen was een schrijver van het bestuur van den Provincialen Bond om met het oog op den ongunstigen finantiëelen toe stand het renteloos voorschot van f20 geheel of gedeeltelijk terug te mogen ont vangen. Besloten wordt uitstel te vragen. Naar aanleiding van dit schrijven ont spon zicli eene discussie, waaruit bleek, dat de vereeniging er voor was zich te verstaan 'met andere geitenfokvereenigiiv geii om te zamen een Bond te stichten in Zeeuwsch-Ylaanderen O. D. Aan het Bestuur wordt opgedragen de noodige stap pen 'daarvoor te doen. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat de vereeniging thans telt 108 leden, dat in het vorige jaar ontvangen was f 128,41 en uitgegeven f 69,61, zoo dat in kas was f58.80. Besmettelijke ziekten In Zeeland. fn de week van 21 tot 27 Jan, 1914 kwamen blijkens opgave in de St.-Crt. ter kennis van den Centrale Gezondheids raad de volgende gevallen van besmette lijke ziekten in Zeeland: typhus 1 te Vlissingen, roodvonk 1 te Wolphaartsdijk tui 1 te Zuidzande, diphtheritis 1 te Oude- lande en 3 te Zierikzee.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2