enz. Laatste Berichten. Gemengd Nieuws. Uit de Pers. KERKNIEUWS. Correspondentie. 404e Staatsloterij. Scheepvaartberichfen. Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. mamlieden dei' vereeniging wordt het sa laris van den ontvanger van f35 op f50 gebraèhl. (£■-) Kruidingen De landbomvcrsknecht van Dek is gister met den mestwagen o]i den loop geweest, lts paarden sprongen inet wagen en al over een sloot en door een heg heen. De knecht is erg geha vend en zal vermoedelijk hedenmiddag naar gasthuis te Middelburg vervoerd worden Maandag vergaderde de Raad onzer gemeente. Het leveren van de gasbuizen voor Scliore door Kruiningen is aan de zelfde. maatschappij als vroeger hier ge- gund. Eenige wijzigingen werden in de ge- meentebcgrooting 1913—14 aangebracht. De hegrooting voor een keienweg van den Molen tot Luchtenburg kwam in en be droeg f27.900, die van een maeadamweg 120.000. De aanneming van de openbare school werd gegund. Mejuffrouw l'. K. alhier, gleed uit in de woninggang en kwam zooda nig te vallen, dat zij niet weer op haar been staan kon. De geneesheer gaf te kennen, flat zij geruimen tijd het bed zal moeten houden. 's-Haer Handrikskinderen Op den ödeu Orooten Internationalen vak wedstrijd, ge houden te 'sHcrlogenboseh, is aan den heer P. Korstanje alhier een zeer eer volle vermelding toegekend voor hot bak ken van beschuit. £Z.) Heinkenszand. Dinsdag j-h vergaderde de leden der Zangvereeniging „Excelsior" alhier. De penningmeester deed rekening en verantwoording over hot afgeloopeh jaar, waaruit bleek, dat was ontvangen i'97.74, terwijl de uilgaven bedroegen (93.69, alzoo een goed slot, van £4,05. daarna werden de aftredende bestuurs leden do heeren 11. van de Reepo- en G. Kristclijn, beiden herkozen. Dat er bij sommige monscben nog al liefhebberij bestaat voor 't schaatsenrijden bewijst zeker wel, dat gisteren alhier een oude heer van 78 jaar ilo schaatsen nog onder do voeten hoeft gebonden en kranig op het Ijs heeft go reden. (Z,) Schore. Vermoedelijk ten gevolge yan misbruik van sterken drank is Zondag avond de twintigjarige zoon van J. v. d. VI. bij het erf „Mon Plaisier in de waterleiding aldaar gevallen en Maandagmorgen levenloos doorzijn broe der aldaar gevonden. Dit ongeval is thans het derde "daar ter plaatse in zeer korten tijd. Zou het voor gemeente- en polder bestuur geen rijd worden, nu 't kalf ver dronken i«. de put (gevaarlijke plaats) te dempen? Zondag bewoog zich een groote schare schaatsenrijders op het ijs te Vlake. Een aantal jeugdige personen re den zoogenaamd slinger 'tgeen voor den laatste wel eens noodlottige gevolgen kan hebben 't geen gisteren ook alhier 't geval was. Dhr. H. Dek van Kruiningen viel zoodanig met zijn. aangezicht op eens an dors schaats dat de onderlip als hetwaar half werd afgesneden en deze er bij neer hing. Te Scliore is valseh geld in circu latie; de ontvanger der diaconie ontving een valschen riidsdaalder. Men zij op z'n hoede. Baarland. Op de Maandag gehouden jaarvergadering van de geitenfokveree- niging alhier, waren 19 leden aanwezig de ver. telt er 34. Do inkomsten bedroegen in 1913 f69 961/,; de uitgaven f50.41, alzoo een goed slot van f19.551/,. In de plaats van Chr. Wisse werd tot voorzitter benoemd S. Mol, terwijl do aftr. bestuursleden M. Tramper en J. den Herder met grooto meerderheid van stemmen werden her benoemd. De contrubutie voor 1914 werd bepaald op f0.60 en het entreegeld voor nieuwe leden van f 1.75 veiminderd tot f0.40. Koewacht De nieuwe Zusterschool zal naar wij vo. nemenmet lFebr. a.s. geopend worden. Het schoone gebouw is een waar sieraad der gemeente. Tot onderwijzeres aan die school is met in gang van 1 Februari a.s. benoemd Mej. M. Ccelaeit alhier. Tholen. De waterleiding. Nu ook dé gemeenteraad van Stavenisse zich voor deelname in de op te richten waterlei ding hooft verklaard, is de totstandkoming van dit wérk, behoudens" verwezenlijking van den van goevernomontswege toegezeg den steun, verzekerd. De Loterijwet. Tegen een twintigtal agenten en sub agenten van de verschillende loterijkan toren in het arrondissement Middelburg is proces- erbaal opgemaakt wegens over treding der loterijwet, zulks in verband met de niinisterieeie aanschrijving. Goes Offieieuso uitslag' van de schaat- sonwedstrijden van lieden: S c Iiooutij d o nle. pr. dhr. De Lig- ny Jr. en mej. De Koning; 2e pr. dhr, P. Oelo en mej. Ittmann, 3e pr. dhr: ■T. Pilaar en mej. Sturm. Hardrijden: (voor leden) le pr. dhr. Hommes, 2c pr. dhr. Van der Veen, 3o pr. dhr. Den Herder. Hardrijdon (voor niet-leden)le. pr. dhr. Lanting van Hansweerd, 2e pr. dhr. Cau- wenberg van Graauw. 1 IUngvijdenle pr. dochtertje van den heer -I. C, Pilaar. Goes. De afdeeling Goes van de maat schappij tot bevordering der Toonkunsl heeft den heer P. J1 van der Mandere te Kapcllc bij zijné uittreding als be stuurslid benoemd tol honorair lid, als erkenning van zijn uitnemende diensten gedurende ceii lange reeks v:an jaren». Het Hoofdbestuur van de Maatschappij heeft deze benoeming bekrachtigd. Den Haaj De- groothertogin van Lu xemburg bracht met II. M. de Koningin Moeder hedenmorgen een bezoek aan het Mauritshuis. De ontvangst en rondbegclei- ding geschiedde door prof. Martin. liet bezoek duurde tot kwart over twaalf, waarna de groothertogin zich naar het paleis Noordeinde, en II. M. do Koningin- Moeder zich naar hel paleis Voorhout begaf. H. M. do Koningin en Prinses Juliana gingen om elf uur naar Huis ten Bosch. Den Haag. In do afdeelingen der Twee de Kamer werden tot voorzitters gekozen do heeren Van Raalte, De Meester, Dos, v. Doorn on dr. Nolons; tot ondervoorzit ters werden gekozen de heeren Fock, Jan sen, Den Haag, Rink, Schaper en v. d. Voort van Zijp. Den HaaJ. De dader Giebing van den Dinsdag in de Kraaij'cnhoffstraat geplecg- den moord, is lieden overleden. Maasfrlchf Hedenmorgen werd van de rechtbank naar de gevangenis overge bracht Jules Bonnet, mededirecteur der gefailleerde Zuid-Limburgsche Bank. De directeur Seelen bevindt zicli al van Juni 1913 in preventieve hechtenis. Lelden. II. M. de Koningin vergezeld van do Groothertogin van Luxemburg en Prinses Juliana brachten hedenmiddag oen bezoek aan liet ijéfeest te Leiden. Bakoe. Een met 26 personen geladen omnibus stortte om. 3 personen waren op slag dood, van de 4 zwaargewonden stierven er 2 iiij overbrenging. Het spoorwegongeluk te Lei- til e n. Als een droeve bijzonderheid vermeldt de „Tel.", dat de gedoode op zichter-machinist Koeleman, Zondag zijn koperen bruiloft zou gevierd hebben. Za terdag kwamen er reeds bloemen en ge schenken en Zondagmorgen arriveerden verschillende familieleden van elders, die hier eerst het ontzettende nieuws verna men en toon met do vrouw naar Lei den gingen. Het bericht, dat de machinist en do rangeerder van do locomotief 741 L schorst zijn, blijkt onjuist. Tot dusver heeft nog geen schorsing plaats gehad. D r a m a Gisterenavond ongeveer half 6 is een drama afgespeeld in de Kraagenhofstraat te 's Gravcnhage. De 28 jarigo C. T. II. Giebing hooft op- do 23 jarige Johanna M. E. Schuttenhehn een revolverschot gelost en daarna op zich zelf geschoten. Beiden zijn aan den slaap verwond en in zorgvollen toestand per auto van den gemeentelijken cerste-hulp dienst naar het Gemeenteziekenhuis over gebracht, waar het meisje na korten tij'd reeds overleed. De toestand van den da der is levensgevaarlijk. Spoorwegongeluk. Gistermo: gen geraakte een 3e klas-coupé van den snel trein, die te JE).11 ;t-e Groningen van Leeuwarden moet arriveeren, tusschen Buitenpost en Zwaagwesteinde in brand, ten gevolge van hevigen stoom. Persoonlij ke ongelukken hadden niet plaats, maar de consternatie was groot. Er is veel mate rieele schade; de bewuste sneltrein had 20 minuten vertraging. (Vad.) Een lozer van liet „Ilbld." schrijft: Zaterdagmorgen zit ik aan liet station Delftsehe Poort te Rotterdam in een cou pé 2de klasse in den trein naar lloosen daal. Zeer geagiteerd stapt een heer mijn compartiment binnen met de vraag of ik naar Roosendaal ga. Op mijn bevesti gend antwoord verzoekt hij mij zeer be leefd hem met 20 ct. te helpen. Hij moot zijn fiets bevrachten, maar heeft geen geld meer en hij is te Rotterdam onbe kond. „Ik kom bij u zitten en te Roosen daal, waar ik den chef ken, geef ik het u terug!" Ik doe het en haastig loopt hij met mijn kwartje ik bad geen dubbeltjes naar het loket voor de vrachtgoederen. Maar als do trein weggaat, is hij' nog niet terug on to Roosendaal heb ik ver geefs naar den man uitgekeken. Onvoorzichtigheid. Een zon derlinge vergissing is dezer dagen op de lijn GroningenZwolle voorgekomen. De volgtrein van 'den sneltrein 146 op den 2on Jan. j.l. moest, volgens de dienst regeling, te Dedemsvaart stoppen. De ma chinist een Centraal-locomotief reed den trein schijnt zich vergist te heb ben, althans hij reed mot gewone snelheid liet station voorbij en de trein bleef staan ongeveer 1/2 K.M. voorbij! do spoorbrug over de Dedemsvaart (deze ligt een paar honderd meters van het station). De trein Werd daarna teruggezet en de reizigers konden uitstappen, waarna hij met een vertraging van enkele minuten de reis kon vervolgen. Gelukkig lieoft "dit voorval, hoewel het de veiligheid in gevaar had kunnen brengen, geen nadoelige gevolgen gehad. Door de spoorwegautoriteiten wordt een ernstig onderzoek ingesteld en de schuldige zal zeer zeker zijn straf niet ontgaan. (Zw, Crt.) Do koude doet zich in vele landen van Europa in al haar gestrengheid gevoe len. Te Parijs sneeuwt het- en vriest het reeds dagen lang. Ook in Spanje en Italië heerscht de winter. Zelfs ten Zui den van Valencia heeft zware sneeuwval plaats gehad, en ten Noorden van Valencia heeft het gevroren. Te Florence heeft een zware sneeuw storm gewoed, op de Vesuvius ligt sneeuw. Uit Madrid worden ongcvaUten ten ge volge der gladheid gemeld. Bij het volgen van een lijkstoet kwamen do minister van Justitie en Mgr. do Bisschop van Sion to vallen. Zij werden spoedig opge holpen, doch liet bleek, dat zij beiden tamelijk pijnlijke kwetsuren hadden ge kregen. Zaterdag kregen door uitglijden 36 per sonen ernstige kwetsuren. Hetijsongeluk te Roermond. Door een der Limburgsche bladen werd Zaterdagavond gemeld, dat de Eerw. Pater Neuhaus, die Donderdag te water raakte bij een poging tot redding van een novicetheologant, Vrijdag zou zijn overleden, Dit bericht heeft zijn weg gevonden door een groot deel der pers in ons land. Zondag deelden wij mede, dat de toe stand van den Eerw. Pater vooruitgaande was. Op de talrijke informaties, ons in dezen gedaan, kunnen we thans antwoor den, dat ons bericht juist was, en dat Z.Eenv. thans volkomen is hersteld. (Maasbode.) Gelukkige vondst. Door een voddenkoopman te Woerden, die den g- heelen inboedel kocht van wijlen A.. B, aldaar eenige weken geleden over leden, na jaren lang door de Diakonie der Ned. Ilerv. Gemeente en het Burgerlijk Armbestuur te zijn onderhouden en om trent wie reeds gemeld werd, dat in haar huisje nog pen bedrag van bijna f 400 werd gevonden, heeft in het beddenstroo nog een trekpotje gevonden, bevattend plus minus f 190. Bij Bochum is een kruitloron in de lucht gevlogen. Op de eenzame plaats waar deze stond, ziet men, volgens do ,,Köln. Ztg," nu nog slechts een 10 M diep, breed gat, dat door de kracht der ontploffing is ontstaan. In verren omtrek zijn do boomen als lucifers geknakt. De schade zal duizenden en duizenden marken bedragen. Een 16jarig meisje te Bochum werden door een tengevolge der geweldige luchtverplaatsing gespron gen spiegelruit de polsader en de prezen dooagesneden. Men neemt aan, dat de arbeiders die in den bedoelden toren bezig waren en ontkwamen, door dc lievige koude een kist met dynamiet uit de verstijfde vingers hebben laten glijden- Deze stof cntploft spoedig bij een lage temperatuur. Van de twee paarden noch van de drie arbeiders, die op dat oogen. blik in de nabijheid waren is iets anders gevonden, dan een stuk van een paar- denlijk cn con in een handschoen ste kende hand. (Met.) De jubeldag van de Katholieke Sociale Actie. Mr. P. J. M. Aalberse schrijft in het „Katholiek Sociaal Weekblad": „Niet zonder aandoening kunnen wij een enkel woord wijden aan den heer lijken Driekoningendag te Utrecht. En waarlijk niet enkel om persoonlijke redenen. Op onzen gezamenlijken arbeid van tien jaren is een onuitwischbaar stempel gedrukt. De daad en liet woord van onzen Heiligen Vader, van onzen Nederland- schen Kardinaal, van onze doorluchtige Bisschoppen, zij hebben aan de Katho lieke Sociale Actie een lioogere wijding gegeven. Van den aanvang af de stukken wijzen het uit is de Katholieke Sociale Actie in wezen en opvatting niet anders geweest dan wat thans op zoo voortref felijke wijze door de redenaars werd vertolkt. Bij dat hooge bedoelen was het daarom vaak zoo grievend te bemerken, hoe hier en daar een schier ondoofbaar wantrouwen bleef leven. Met één ruk is dit nu weggevaagd op den dag van 6 Januari, een datum, die daar zal blijven staan als een mijlpaal aan den weg. Voor niemand kan de Katholieke Sociale Actie nu meer iets hebben, dat reden geeft tot aarzelen of misverstaan. Er is gesproken met groote openhartig heid, voor een ieder duidelijk verstaan baar, en ten aanhoore van heel het land En boven al dat gesprokene heeft geklonken liet klare woord en de spre kende daad van het hoogste Kerkelijk Gezag. Het verleden is afgesloten, de heerlijke toekomst straalt ons tegen. Een heilig enthousiasme is gewekt, de drang naar de goede daad gesterkt, de goede mee ning hernieuwd. Het feit alleen dezer groote vergade ring van censwillende Katholieken van dc daad is een stuk historie, saamgedrukt in één moment, gezien in een plotseling licht. Dat was Katholiek Nederland, daar bijeen. En geheel Katholiek Nederland. Aartsbisschop, vertegenwoordigers der andere Bisschoppen, Kanunnik en. Dekens, Pastoors, Kapelaans en Seminaristen Hooge adel, oud-ministers, hooge rech terlijke ambtenaren, leden der Stasen- Generaal, vertegenwoordigers van pa troons bonden, van arbeiders-vakverceni- gingee, van boerenbonden en midden stands vereeniging en Mannen van zeventig naast de afge vaardigden van Jong Limburg en de Studentenverenigingen. Vrouwen en mannen daar uit alle elf Provinciën van Nederland- En allen knielden devoot neer, één in het Geloof, toen de Aartshisscliop zijn zegen gaf, en allen zetten met spontane eestdrift het Wilhelmus in, toen het ankwoord van Hare Majesteit werd vernomen. Ja waarlijk, daar was tezamen Katholiek Nederland, één door dezelfde heilige geloofsovertuiging en door denzelfden gehoorzamen eerbied voor Paus en Bis schoppen, één in li.fde voor het Vaderland en in trouw jegens onze hooge Koningin, één door hetzelfde willen op den grondslag der Katholieke begin selen mee te w- rken aan de oplossing der sociale vraagstukken, mee te werken aan den opbouw van een nieuwe Maat schappij, waarin rechtvaardigheid en liefde cle lieelite grondslagen zullen vor men, waarop de sociale en individueele verhoudingen berusten Nieuwe Protectors De „Osservatnre Romano" meldt de benoeming van Z Em. kardinaal Ferrata tot protector der Orde van de Eremieten van den H. Augustinus. (Augustijner- orde) en de benoeming van kaïdinaal Van Rossum tot protector der Orde van Premonstreit. Nieuw Retraitehuis. Het retaitehuis voor vrouwen, „Dc Tliabor" geheeten en te Rotterdam in de Eendrachtstraat gebouwd, is Maandag plechtig ingewijd door den bisschop van Haarlem. Aan de wijding ging een pon tificale H. Mis vooraf waarbij 0. m. assisteerde de HoogEerwaarde heer J. M. J. Baede, deken van Middelburg pas toor te Goes als troondiaken. De bisschop sprak onder de H. Mis een indrukwekkend woord tot de geloo- vigen over de beteokenis van het nieuw opgerichte retraitehuis. Met dank ontvingen wij vooruitbetaling abonnement 1914 ad f 3.50 door bemid deling van v. L. te O. van: M<-j. Wed. M. Dr. te O. en dhrn C. v. D. to B.J. R., C. de J., A. H., P. de J., A., J. M. C., W. v. 'tW., A. v. St, Gebrs.v.'tW., J. R. Mz., allen te O., S. L. v. D. te O. C. v. D. te Gr. N.Amer. Uw brief ont vangenvoor inhoud kregen wij f4 86, U betaalde reeds voor 1911 f 0.16, samen f5.02, zoodat nogfl.voor abonnement 1914 betaald moet worden. De Adm. 5e kl., 2e lijst. Trekking 2C Jan. f 10004302 13881 f 400: 3283 f 200: 9335 12598 14060 17422 18764 100: 1237 2357 4853 8444 11974 13905 f 70: 183 9437 17422 Nieten198 509 1903 1906 1911 1987 9443 9534 9579 9609 15582 17412 5e kl., 3de lijst. Trekking 21 Jan. f 1000: 7014 20576 20401 f 400468 14660 f 200: 9963 11681 19734 f 100: 374 727 942 1594 1964 4033 5093 6240 10123 18911 f 70506 1805 1984 9614 10428 17413 18450 Nieten: 201 1721 1722 1733 1777 1815 1869 1957 9509 9533 15576 15585 17425 17430 17441 De Wcstorschelde en havenkom zijn nog vrij van ijs, maar wijl langs de Ooster schelde de vaart gestremd is, ligt te Hans woerd do scheepvaart stil. Oudelande. Door de Landbouwvereeni- ging „Door Eendracht tot Volharding" is Dinsdag aanbesteed de levering van onge veer 1200 balen Superphosphaat, 1500 balen Amoniak Superph. en 350 balen Chilisalpeter. Ingeschreven is door: P. J. Scheele, Neuzen, resp. Superph. f 1.85, Am. Superph, f 6.815 en Chili f 12.29; G. Dees, Neuzen, f 1.99 en 6.88; Glerum en Co., Vlake,- f 1.93, f 6.99 en f 12.37Zeeuwsche Voeder-Mijl, Middel burg, f 1.92, f6.94 en f 12.36; J. Kos- tense, Kruiningen, fl.95, f6.95 en f 12.24, gegund; Joppe, Steenbergen, f 1.82 gegund, f6.81 bij loting gegund; P. J. v. Ardenne, Dordt, fO.OO, f6.86 en f 12.52, Kainiet f2.28; A. Geelhoed, 's Gravenpol der, f 1.99, f6.90; Hamelink, Neuzen, f 1.83, f6.895; J. Weststrate, Waarde, f 2.02, f 7.20, f 12.39A. Huizen, Baarland, f2.11, f6.82, f 12.31, Kaïniet f2.24, Pa tent Kali f6.49; Fa. Krijger, Krabbendijke, f 1.87J. Luijtikerke, Borssele, f 1.93W. Bedet, Neuzen, f 1.92, f6.98 en f 12.40; Adriaanssen de Nijs, Walsoorden, fO.OO, f 0.00 en f 12.24Snellemans, Dinteloord, f 1.91, fO.OO en f 12.31; L. Eversdijk, Ka- pelle, f 1.85, f 7.17 en f 12.55 (10 et. hoo- ger gemalen)J. Schog, Oudelande, f 2.19, f 6.875, f 12.39, Kainiet f 2.25 gegund. Pa tent Kali f6.45 gegund; Weijkman on Schippers, Breskens, f0.00, f6.81. (Z.) Heinkenszand. J.l. Maandag werd door dhr. A. Rijk alhier publiek aanbesteed het bouwen van een woonhuis, schuur en bijgebouwen voor dhr. J. Courtin. In geschreven werd door de heeren J. do Mol, voor f3692; J. Dekker, voor f3645; A. Kuiper, voor f3300; Abr. Hubregtse, voor f3240; allen te Heinkenszand. Het werk is gegund aan A. Hubregtse. Goes. Afloop openbare verkooping van huizen onder Goes op 23 Januari, gehou den ten overstaan van notaris E. C. van Dissel te Goes. Woonhuis, Rozemarijnstraat, bewoond door M. de Jonge, kooper M. Jacobs Az. voor f 303Woonhuis, aan dezelfde straat, bewoond door Th. de Bokx, kooper M. Jacobs, voor f740, Woonhuis, aan de bocht van Guinea, bewoond door J. P. van Hoorn, kooper M. Jacobs Az., voor f165; Woonhuis aan de B-lauwe steen, bew-oond door M. Zuiddijk, kooper J. van Eenenaam voor f205; Pakhuis aan de Manhuisstraat, kooper I. Fofcke, voor f460; Woonhuis en erf aan het Schotje van Armoede, kooper 11. Adriaanse, voor f905; Woonhuis en "erf aan de Keizer straat, bewoond door mej. van Dellen, koo per J. J. de Jonge voor f2810; Woonhuis cn erf aan de Lange Kerkstraat, bewoond geweest door Mej. Poolmeyer, kooper T. Faberij de Jonge voor 3450; Woon- en winkelhuis aldaar, bewoond door P. I. Somer, kooper J. P. Thewes voor f 4010; Woon- en winkelhuis aan de Manhuis straat, bewoond door Adra. Hirdes, koo per H. G. do Jonge voor f975; Woon- en winkelhuis aau de zelfde straat, be woond door W. C. de Vries, kooper M. Jacobs Az. voor f870. Het woonhuis en erf, aan do Wijngaardstraat, onverhuurd, kooper N. do Jonge voor f1165. Alte koopers wonen to Goes. (Buiten verantwoordelijkheid der Eedactie.) Mijnheer de Redacteur. In het laatste Maandagavondnummer van de Middelburgsctie Courant komt voor eene advertentie aankondigend het overlijden van een Katholiek. In datzelfde nummer wordt de Katholieke kerk gehoond door een stukje over den opstandigen priester Lemire. Kunnen onze Katholieken het dan niet laten om met hun geld eene pers te steunen en dus het bestaan mogelijk te maken die steeds zoekende is om ons te wonden in onze heiligste gevoe lens Het zij nu eens de laatste keer. Catholicus. Middelburg, 19 Januari 1914. Van 20 en 21 Januari 1914. MIDDELBURG. Overleden: C. J. L. A. Ansermet, wed. van M. J. Guldenberg, 87 j.; J. Mejjers, echtgenoot van J. Aar- noutse, 69 j.J. M. Goester, echtgenoot van J. G. Croockewit 46 j.J. II. v. Aartsen wedr. van G. Riemens 54 j.; S. Leijnse echtgenoot van C. van Sluis, 50 j.II. Bakker, echtgenoot van D. C. J. Verhoeven 76 j.A, Baljeu echtgenoot van. N. Alowijnso 76 j. Van 17 tot 20 Januari. VLISSINGEN. Bevallen: .1. Perwcz, geb. do Vries, z.; C. H. Eiff, geb. Meertens, d.; C. Haast, geb. Vrijhoeven, z. TERNEUZEN. Ondertrouwd: 17, Johan Wilhelm Christiaan Droppert, 30 j., gesch. en Leuntje Christina Dieleman, 24 j. jd. Getrouwd: 15, Jan Adriaan Wisse, 26 j. jm. en Maria Buijlze, 24 j. jd. Geboren12, Dirk Willem Frederik, z. v. Cornells Kaijser en Tanneke de Kraker; 13, Adriana Catharina, d. v. Ilubrecht Anthon Marsilje en Janna van de Wege; 14, Frans Jozias, z. v. Andries de Klerk en Frainjoise Elizabeth Oppeneer; Jan, z. v. Pieter Hamelink en Jacomina Maatje Hangoor; 16, Pieter Jacobus, z. v. Jacobus Hendrik Rijnberg en Suzanna van der Bent. Overleden: 14, Johannes Gijsbrecht, 8 m., z. v. Godefridus Adrianus Matthijs Louwerens Koevoets en Johanna Helena Schoonakker; 17, Cornelis Johannes, 2 m., z. v. Pieter Scheele en Cornelia Herrebout; Comelis Lensen, 74 j., echtg. van Sara Levina Bliek.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 3