I lieuws. Laatste Berichten. UIT DE PERS. 404e Staatsloterij. Kerknieuws. Onderwijs. Rechtszaken. (zo Kunst en Wetenschap. Posterijen.' Marktberichten. Burgerlijke Stand. Landbouw en Veeteelt. Iildaan huis- Igeiid jaar de en ontmoeten, bij den her- Borgliout ge- ie le prijs ge- pst, de '2e door 3e door Jos. Rottier en de Jnde Januari te (gepasseerd der |>pij die in aan- lippij tot Expl. v. Iinleg van lucaal- lland zal terhand I-kantoorlooper te een portefeuille Twee kooplie- lille met inhoud toorlooper terug, dag zich bij den r aanmeldden en •sonen waren, die ille hadden terug- t eenvoudig voor iet hen heengaan .1 van dank. erkplaats van de loonvegmaatschap- wagons le en 2e re wijze verbouwd oorwegongelukken. aan twee aaneen- bevat allerlei ina- pkrachten, werktui- Izeer sterke licht;- rde ambulanee-arti- n en alles wat de kunnen hebben, rige week in dienst ïeerd te Alkmaar, en li otterdam. Het met de aanmaak fabriek! De Adv. aad nam onlangs con- satieberoep van een te Arnhem, Maria lisvrouw van J. Pe il- des voormiddags heet water had gele- ouiv en deswege, ivc- f.i de verordening op ïhem, door de Recht- vernieliging van een .antonrechter, veroor- te of 1 dag hechtenis, ger was een pleitnota van Ditzhuyzen, ad- opgesteld, waarin een 1 aangevoerd. Volgens en vuurnering geen ibriek, waar water en 1 werden gefabriceerd richting als een win- In zou men ook gas- Itrische centrales als phouwen. Je 1 u k. Men meldt ons Irijdagavond omstreeks werd door de motor- 3 een kind overreden, wam het kind reeds bij it aan de Ceintuurbaan nder de tram, doordat wagen liet hangen. Do ie tram merkte dit niet, aerlestraat bij de Rijks motor weigerde. De opgevijzeld, waarvoor agens steeds toestellen Men ontdekte dat liet am was. Geheel verbrij- stukken onder de tram Waarschijnlijk heeft it een kind van ongeveer kind werd eerst in liet la de Gemeentetram ge- lit door een ziekenwagen ■kundige dienst naar het Ihuis word vervoerd. Lijn Tonden door dit ongeval |og- Ions uit Amsterdam Op ein aldaar is een chauffeur het nemen van den bocht ;eslagen en met aan arm- opgenomen. I. lit 's Gravenhage. Aan het londerdag in haar woning Ben van de 54-jarige H. S. 1 werd door Dr. Van Such- n Geneeskundigen dienst Van misdrijf zijn geen kt. Een baitverlamming is an den plotselingen dood. r d. Men meldt ons uit len goederentrein derH.S.M. i Dordrecht reed -Zaterdag- verkeerden wisselstai d op rrein te Feyenoord op eenige is. Een 6-tal wagens ont- |i drietal bekwamen materi- je ongelukken kwamen niet Igmorgcn was de lijn weder !eld. De schade is betrekkelijk Huwelijkstrouw. In het jaar 1883 j werd te Heino een gruwelijke moordaan slag gepleegd; onder kerktijd kwamen twee personen bij een landbouwer, die kwamen vragen of de hoer thuis was. Toen de knechl hem mededeelde, dat hij alleen mot een knechtje thuis was, schoten deze individuen hem op de plaats dood. Het jongere knechtje werd met een hamer op het hoofd geslagen, tot zij dachten dat hij dood was. Toen werd het huis leeggeplunderd. Het jongere knechtje was slechts bewusteloos; hij had de moorde naars herkend, en zoo kon de .politie één hunner dadelijk arresteeren. Hij werd door het hof te Arnhem tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld, welke straf later in 30 jaar veranderd werd. Dezer dagen werd hem medegedeeld, dat zijn verdere straf hem werd kwijtgescholden. De tweede dader was naar Duitscli- land ontvlucht; te Kleef werd hij, na in Duitschland gearresteerd te zijn, tot de doodstraf veroordeeld, welke straf latei- in levenslange gevangenisstraf werd ver anderd. Deze laatste bekl. was gehuwd, toen hij de misdaad pleegde. Zijn vrouw, die thans nog in Dusseldorp woont, heeft na al die jaren haar echtgenoot nog niet vergeten; noch de gedachte aan de vreese- lijke misdaad, noch de tijd schijnt haar liefde hebben kunnen uitdooven. Nu zij vernomen heeft, dat de medebe- klaagde van haar man in Nederland gra tie heeft verkregen, stelt zij alle pogin gen in het werk om in Duitschland ook voor haar man gratie te verkrijgen, aan gezien zij wenscht, haar laatste levensda gen nog met hem samen te kunnen door brengen. Zeker een zeldzaam bewijs van huwe lijkstrouw i (Standaard.) Een uitnoodiging. Tal van Amsterdammers werden Zondagmorgen aangenaam verrast door de volgende uitnoodiging van een te Londen geves tigde firmaWel Edle Heer, Wij hebben liet genoegen te berichten dat wij voor liet aanstaande Sissen, een groot aantal in Dames Meisses Costumes en Paletot in alle soorten van fabricanten door de voornaamste werklieden gemaakt. Wij zijn overtuigd wanneer te Londen ons met een bezoek wil vereeren het u hoogstens z d intresseeren. Hoogachtend Spoorwegongeluk teLeiden Men meldde ons Zaterdagmiddag Nabij den overweg van den Stationsweg tn Leiden bad gistermiddag een botsing plaats tussclion twee locomotieven, waar bij helaas liet verlies van een mensclien- leven valt te betreuren. De locomotief „Nestor" kwam uit de reparatie van de werkplaatsen tc Haar lem en deed een proefrit. Van den tegen- overge-telden kant kwam de rangeerende locomotief 741 en op een afstand van 100 meter van bet station Leiden, vlak voor de ijsbaan, waar zich juist eenige honderden mensclien bevonden, reed deze de „Nestor" op een wissel in de flank. Het rangcersein stond, naar men zegt, op onveilig. De „Nestor" werd omgewor pen. Op deze locomotief bevonden zicli een machinist, leerling-machinist, plorg- baas en de opzichter van constructie Koelemans, welke de proefrit moest mede maken. Deze laatste kwam onder de locomotief te liggen en kon eerst na ruim 10 minuten worden bevrijd. Toen bleek de ongelukkige te zijn overleden, geheel verzengd door den ontsnapten stoom en liet kokende water. De twee mannen, welke zich op 741 bevonden, sprongen er af en kwamen zonder noemenswaardig letsel vrij. De andere drie man van de „Nestor", allen wonende te Haarlem, bekwamen ernstige kwetsuren, hoofdzakelijk brand wonden. Dr. Zaayer en prof. Kan ver leenden de eerste hulp. Nadat de verwon den in het nabijgelegen Academisch Ziekenhuis waren behandeld, werden ze naar Hopital Wallon overgebracht. Hun toestand is niet levensgevaarlijk, waar schijnlijk zullen ze binnen enkele dagen naar hun woonplaats kunnen worden vervoerd. Het verkeer ondervindt belangrijke vertraging doordat op de plaats des 'on- heils slechts over eeti lijn kan worden gereden. De rangeerder Schimmel en de machi nist Riebergen zijn geschorst. 15 m a n door het ij s, d o c h g o - r e d. Te Eexta (Gr.) geraakten Zaterdag middag een clubje van 15 schaatsenrij ders door het ijs van de Spoorgraclit. Zezen waren dadelijk op bet droge, doch het kostte lieel wat moeite de andere 8 te redden. Toch gelukte dit tenslotte. Bij één duurde het langen tijd eer de levensgeesten weer opgewekt waren. Practisch v 1 e escli transport. Een reiziger bestelt in de wachtkamer lie klas een Wiener Schnitzel en vraagt, toen hem het verlangde gebracht wordt, hoeveel dit kost. „Tachtig cent 1" antwoordde de kellner. Dat is nog al duurmerkt de heer op. „Als u hiernaast, derde klas gaat, is liet goedkooper", merkt de kellner droog op. „Dank u voor de inlichting", zegt de heer laconiek, en neemt zijn bord op en wandelt er mee naar de derde klas, waar 't goedkooper is. Vrijdagavond is de sneltrein uit Per- pignan op het station te Grisyssan op een goederentrein geloopen. Door de bot sing werden verschillende peasonen min of meer ernstig verwond. De passagiers der Cobequid zijn ten slotte toch nog gered. Een groote spoorwegstaking is in Por tugal uitgebroken, zoodat de post met auto's wordt vervoerd en de dienst naar Sp nje is gestopt. Talma's Ouderdomsuitkeering. (Zeeuwscli dialekt) Ingezonden. Ze weunden in d'r uusje Van onder an den diek; 'tWas 'n erm kluusje, Mé 'twas t'r kelf eii sjiek. Ie a' a' meer as veertig jêr Bie denzelfden boer 'edost En schappelik was 'n, dat is wêr, En erg voe' z'n kost. Mor Janus was verslete, En Siene zoo good as op En „erme broodjes" ete, Dat noemden ze 'n strop. En Janns zat te zuchten, En Siene net zoo wel, As ze d'r arte is luchtten, Dan zei ze bel, bel, bel Oe 'ard ze moste sjouwe, Nog op t'r ouwen dag, Ze bleve op God vertrouwe Dat gaf ze moed en kracht. Was Janus mer 'n wezen Die sloofde bie den boer, De pater noster leze, Was opgeleid' pandoer. Dat a ze in 'eel d'r trouwen Toch altied goed volbroclit In liefde en Godsvertrouwen, Had Sien d'r heil 'ezoclit. En wat ze nie verwacht a', D'r eele leven lank, Dat bracht die wet van Tal ma En Siene zeiGoddank En Janus riep „werachtig Drie guldens in m'n zak Die Talma, allemachtig Wat 'n goeie veint is dat." Nog weune ze in d'r uusje Van onder an den dick Ze laclie in d'r vuusje, En ze gén ongeliek. P. BOUDENS Az. Rotterdam, Driekoningen 1914. Amsterdam. H. M. de Koningin is heden in Amsterdam geweest om de stel ling te bezichtigen, de commandant met zijn adjudant vergezelden haar. In 2 ,auto's werd gereden naar Muidén, verder richting (Weesp. Om 2 uur was H. M. in Aalsmeer en bezichtigde de forten. Amsterdam. H. M. de Koningin heeft door den gezant te Brussel de groot hertogin van Luxemburg het grootkruis van den Nederlandse-hen Leeuw geschon ken. Weert. De gebr. Frans en Piet Schoen makers kregen gisterenavond twist op den Teerweg, die zóó hoog liep; dat het mes werd getrokken. De laatste verwondde zijn broer zóó ernstig, dat deze werd gedood Piet staat heel ongunstig hekend. Den Haag. De zaak tegen J. F., koop man te Goes, die werd veroordeeld voor overtreding loterijHvet, omdat hij een polis van Lotisico had uitgereikt, en eerst dien de voor de rechtbank te Middelburg, la ter voor den Hoogen Raad, werd nu door het hof te 's Gravenhage behandeld en beklaagde veroordeeld tot 2 maal f5 b is'. 2 maal 2 d. h. De Hooge Raad behandelde ook de zaak tegen G. 11. T. districts-commandant en inspecteur der rijksveldwacht te Middel burg. Eisch acht dagen gevangenisstraf wegens valschheid in geschrifte. Uitspraak 16 Februari. Tilburg 150 arbeiders en arbeidsters werkzaam aan de schoenfabriek L. Blan kere is legen Zaterdag a.s. ontslag aan gezegd, zonder 'opgaaf van redenen. Wel werd gevraagd voor korten tijd een ver klaring te onderteekenen dat zij bedankten als leden der Ned. R. K. Schoen- en le'denwarenboncl, maar "hieraan werd niet voldaan. Men zoekt hierin de reden Plymouth. De ingestelde onderzoe kingen naar de onderzeeër A 7 zijn tot heden vruchteloos. Termonde. Een groolen brand heeft hedennacht gewoed in de margarinefabriek De Bruyn. De brandweer uit Brussel as sisteerde. Men kon evenwel niet voor komen, dat de fabriek met omliggende huizen werd 'vernield. De schade wordt geschat op meer dan 1 millioen. 200 beiders zijn nu zonder werk. Washington. De heer Root heeft ge vraagd ol Minister Briand zou willen moe- doen om de Haagsche Conventie in 1915 bijeen te roepen. De Minister heeft de aanvrage in overweging genomen. Het chijnt dat enkele mogendheden maatre gelen genomen hebben een benoemingsi- conuté voor te bereiden. Ter Laan Burgemeester. De „Nieuwe Haarlemsclie Courant vindt de benoeming van den beer Ter Laan tot burgemeester van Zaandam bedenkelijk om tweeërlei redeuen Vooreerst het principe, dat hier .wordt gesteld om een man der revolu tie, der negatie van liet gezag, aan te stellen als den vertegenwoordiger van liet gezag in de huidige maatschappij Daarmee is een kiem tot ontbin ding van onze maatschappelijke toe standen vrijwillig gebracht in het orga nisme onzer samenleving. Men mag vragen, wie ter wereld zoo dwaas kan wezen, om dat toch te doen En dan is er nog een tweede. De Minister heeft dezen sociaal-de mocraat benoemd, klaarblijkelijk o m- dat de Raad (niet de gemeente!) van Zaandam in meerderheid (zij het dan ook de kleinst mogelijke meerder heid!) socialistisch is. Gaat dit beginsel nu consequent Bij burgemeestersbenoemingen op de eerste plaats natuurlijk, doch dan ook bij andere benoemingen? 'Ofis de Minister alleen zoo nauwgezet van geweten, als het een vriendje van Links geldt, en vergeet hij de consequentie, als liet Rechtschen betreft Nu we zullen eens afwachten. Er zijn nog tal van steden en dorpen in ons land, waar een Rechtsche raads- meerderheid zit met een liberalen- burgemeester. Volsens den Minister za' dat nu anders moeten worden dat spreekt: al is de Reclitsclic meerder heid ook maar één stem groot, dan zal er een Rechtsche burgemeester moeten komen INogmaalswe zul len afwachten. Maar op dit gebied zijn onze ervaringen, dank zij de spreek woordelijke partijdigheid der liberalen als het „de baantjes" geldt, niet heel bemoedigend. De Minister kan er echter vau op aan, dat hij aan de consequentie van zijn daad zal worden herinnerd! De nieuwe Burgemeester van Zaandam Het Chr.-Hist. dagblad „De Zeeuw" schrijft over deze benoeming het volgende De benoeming van het soc.-dem. Ka merlid Ter Laan tot burgemeester van Zaandam wekt in zóóver bevrediging, dat daarbij gebleken is, dat de minister van binncnlandsche zaken die den benoemde voordroeg, blijk gaf rekening te willen houden met de politieke kleur of gezind heid van de gezindheid der ingezetenen. Het is alleen maar te wenschen dat Zijne Excellentie zich daar ook bij andere bur gemeestersbenoemingen ook aan houdt. In Zeeland zagen wij dat hij er zoo over denkt nog niet bevestigd. Eer het tegen deel. Wat wij in een liberaal blad lazen dat hel de wensch altijd is geweest der„cle- ricalen" zooals men wel zoo vriendelijk is ons te scholden dat de burgemeester van dezelfde kleur zij als de meerderheid van den gemeenteraad der plaats, wier belangen hem zijn toevertrouwd," berust op een vergissing. Dat is door de „clericaien" nimmer zoo gezegd. De gezindheid der gemeentonaren, blij kende uit de stemmingen voor Kamer en Stalen, die, en die alleen, is voor ons beslissend. De gemeenteraadsverkiezingen zijn al een heel slechte maatstaf om de politieke gezindheid der kiezers te meten. Immers vooral in Zeeland stemmen het meerderheid der kiezers nog altijd in den gemeenteraad de beste mannen hunner plaatszijn dit mannen van hun kleur, dan die in de eerste plaats; maar is er ook een knappe liberaal bij, dien stemmen zij ook heel gaarne. En dan hoevele gemeenten zijn er niet, waar van liberale zijde bij gemeen teraadsverkiezingen de onnoozele kiezer- tjes worden beetgenomen niet de voor spiegeling hijvoorbeeld dat het moeien zijn, bijvoorbeeld vier protestanten (dat zijn natuurlijk liberalen!) en 2 oud-gerefor- nieerden en 1 afgescheidene. Zoo werd menige gemeente liberaal wat de saamstelling van haar gemeenteraad aangaat, ofschoon zoodanige gemeente schier geen liberalen telt; en zoo werd er onder een liberaal bestuur, op grond van een zoodanige saamstelling (4 links en 3 rechts) in meer dan ééne gemeente een liberaal of vrijzinnig-democraat tot burgemeester benoemd. En dan nog het anti-papisme dat helaas nog zooveel menschen naar links drijft bij een Kamerverkiezing. Wij moeten derhalve niet met den ge meenteraad rekening houden, maar met de gezindheid der kiezers. Trouwens, ook zelfs met de saamstel ling van den gemeenteraad is onder libe rale kabinetten ook maar zelden rekening gehouden. Ook in Zeeland. Breekt minister Cort v. d. Linden ook op dat punt met den sleur van willekeur en s telselloosheid, clan zal ons dat aange naam zijn. Wij zullen goed opletten. 5e kk, le lijist. Trekking 19 Jan. f 1000: 1558 6306 7008 12348 f 400: 7332 8285 f 200: 13108 f 100: 893 1905 7580 9042 9050 9264 11617 13445 15169 152U 16155 16967 f 70: 194 200 1926 1S92 10426 Nieten: 170 1761 1771 1794 1823 1835 1836 1842 1909 1922 1950 1952 1963 9505 9522 9562 15563 15573 15586 Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen beneden f 100 be treft alleen betrekking op de nummers die in Zeeland zijd geplaatst. Het Eucharistisch Congres te Lourdes. Thans is definitief vastgesteld, dat het XXVe Eucharistisch Congres zal gehouden worden te Lourdes van 2226 Juli a.s. (De Tijd.) Aan de dezer dagen verschenen Gerar- chia Cattolica, het pauselijke jaarboek, voor 1914 is het volgende ontleend Paus Pius X, de 259ste opvolger van den H. Petrus treedt thans in zijn 79ste levensjaar. Het H. College bestaat thans uit 5 kardinaal bisschoppen, 43 kardinaal priesters en 7 kardinaal diakens, een is in petto gereserveerd. Van deze zijn 30 Italianen, 25 niet-Ilalianen, nl. 6 Fran- schen, 5 Oostenrijkers, 4 Spanjaarden, 4 Amerikanen, 2 Engelschen, en een uit Nederland, Portugal en België. Van deze Kerkvorsten resideeren de kardinaal bisschoppen en diakens allen in Rome, bovendien van de kardinaal-priesters 12. in liet geheel 24, van wie drie niet- Italianen zijn, nl. Merry del Val, van Rossum en Biliot. De oudste kardinaal is di Pietro met 86 jaar, de jongste Merry del Val, met 49 jaar. Onder bet pontifi caat van Pius X zijn 44 kardinalen gestorven. Vrij s t e 11 i n g voorhei. N o t arieel examen. De Min. v. Binnel. Zaken heeft als de scholen bedoeld bij K. B. van 24 Febr 1910 aangewezen de openbare handels scholen met tweejarigen cursus te Am sterdam, Enschedé (afdeeling der Ned. school van nijverheid en handel aldaar), Groningen, Haarlem, Harlingen, Rotter dam, Utrecht en Vlissingen en de han delsscholen niet tweejarigen cursus uit gaande van het Canisius-college te Nij megen en van het college St. Willebrord te Katwijk aan Zee. (St. Crt.) Raad van State. De afdeeling van den Raad van State voor de geschillen van bestuur beeft Woensdag het beroep behandeld van het bestuur van het waterschap 's-Heer Arendskerke en anderen tegen het besluit van Ged. Staten van Zeeland van 14 Maan 1913 tot vaststelling van een nieuwe regeling omtrent de verdeeling van de kosten voor de werken ten dienste van de uitwatering door de sluis in de Piet. Blijkens' liet over dit beroep door staats- raad mr. Oppenheim uitgebracht verslag hebben appellanten bezwaar tegen bet besluit van Ged. Staten, omdat daarbij een geheel andere regeling van kosten wordt gemaakt dan die, welke bijna 40 jaren heeft gegolden zoowel voor kosten van onderhond en verbetering van steeds bestaan hebbende werken als voor die welke zullen worden aangelegddat in casu geen recht bestaat tot verandering van iets, dat onveranderd behoorde te worden gelaten, tenzij verandering plaats vindt met toestemming van alle belang hebbenden en dat nu volgens het besluit van Ged. Staten appellanten kosten voor hun rekening zouden krijgen welke h. i de Scbengepolder zou moeten betalen Met Ged. Staten hebben de hoofdinge nieur van den provincialen waterstaat en de inspecteur-generaal van den water staat tot ongegrondverklaring geadviseerd van het beroep, waarbij laatstgenoemde hoofdambtenaar aanvoerde dat het z.i. niet alleen billijk is, doch Ged. Stalen ook rechtens volkomen bevoegd zijn thans, nu de natuurlijke loozing van het overtollige water te wenschen overlaat, de verdeeling van de kosten eener kunst matige loozing opnieuw vast te stellen Couperus. Voor dezen romanschrijver, die dezen zomer 50 jaar wordt, is een commissie bezig gelden in te zamelen, die hem in staat zullen stellen een kunstreis naar Egypte te maken. „De Tijd" merkt hierbij terecht aan „Het „superieure en verfijnde genot", waarvan de commissie spreekt, zal den genen, die den verderfelijken invloed niet onderschatten van Couperus op de zeden der burgerij, welke met hem een gevaarlijke gemeenschap des geestes onderhoudt, kwalijk een aanleiding kun nen zijn, om aan de voorgenomen hulde j mee te doen." Goes. Lijist van de aan het postkantoor alhier bezorgde brieven en briefkaarten, welke wegens onbekendheid van de ge adresseerden gedurende de eerste helft der maand Januari 1914 niet zijn kunnen worden uitgereikt. L. N. de Braijlne, 's Gravenhage. Tot postbode te Elleivout-dijk is met ingang van 16 Januari j.i. benoemd T Oosihoek aldaar. (M. Ct.) Curegheni-Andeilecht bij Brussel, 16 Jan. Aangevoerd 1120 kaiveren. Prijs per kilo fr. 1.05, fr. 1.25 a fr. 1.40. (Msbode.) IJzcndijke, 17 Jan. 1914. Ter graanmarkt van beden was de aanvoer ruim, met goeden omzet. Gerst 25 cent lager. Men besteedde voor ,rige Tarwe. f 0.af 0 Nieuwe Tarwe 9.25 a 9.50 Nieuwe Rogge 6.50 a 7. Nieuwe Wintergerst 9.50 a 9.75 Nieuwe Zomergerst 9.25 a 9.50 Haver7.25 a 7.50 Paardenboonen 0 a 0. Groene Erwten 9.5' a 10 Kroonerwten 10.a 10,75 Brnineboonen0.a 0. (M. Ct) Tholen, 17 Jan. 1914. Ter graanmarkt van hed n was tarwe f8.a f 9. Wintergerst f7.—af 8. Haver f6.- af 8.Karwei f 14.a f 15.albs per 100 KG. Voorts: Rogge f5.a f6Bruine Boonen f 10.a f 11.Witte Boonen f 11.a f 12.kleine Erwten f 8. a f 9.Kroonerwten f 7.a f 12.—, Aardappels f 0.a f0 alles per HL., Ajuin f5.50 a f0,alles per HL. ROTTERDAM, 19 Januari 1914. Einnenlandsche granen geen noteering wegens vorst. Buitenlandsche granen: Mais. Galfax loco 129 Jan.Maart 147. Grove Donau loco 131, stoomend 1291/2- Amerik. Mixed loco 155. La Plata 135, Febr. 141 Juli Dec. 126. Varkens: prijzen -241/2 a 25 ct., lichte voor export 27 a 28. Aardappelen: Zeeuwsche eigenhei mers 2.50 a f2.80; Zeeuwsche blauwe 2.70; id. poters 1.70 a 1.90; Spuische eigenheimers 2.80 A 3.20; Friesche ei genheimers 2.40 a 2.80; Bravo's 2.80 a 3.20. Met weinig aanvoer weinig vraag. Eieren. Zeeuwsche f 6 A f 7.50 per 100 sluks. Overmaasche f 6j.50 a 7 peT 100 stuks. M eel. De laatste week zeer vaste markten. Aanbiedingen waren nu en dan belangrijk hooger. In ons land ging het langzaam, en er ging tot matig1 verhoogde prijzen maar iets over. Amerikaansche soorten genoten goede vraag. Roggemeel onveranderd met mati gen handel. Op de beurs zeer stil en prijs houdend. Vlas. Op het land is meer handel. Prijzen stationnair. Op de markt kleine voorraad tengevolge van het ijs. Handel flauw. In België eveneens Lauw. Aan voer hier 8260 st, blauw, 610 st. wit, 900 st. Groningsch, 836 Holl. geel. GOES. Geboren: A'bertus z.v. Herma- nus van Riel en Hendrica Bakker. Overleden: 18, Levenloos aangegeven een vrouwelijk kind van Leendert Johan nes de Jongh en Jannetje Boer; 19, Maria Ossewaarde 58 j. geh. met Jozias Smij- tegeld Bedet. MIDDELBURG. Bevallen: R. Hiltesum, geb. Bernstein, d.E. A. Verkley geb. van Noord, d.C. J. Kruyze, geb. Luypen, d.; C. Petiet, geb. Mattkijsse, d. VLISSINGEN. OndertrouwdB. G. van de Plassche, 32 j. jm. en A. Stroo 29 j. jid.; H. J. Karei 30 j. jm. en Ei O., van Olden, 31 j. jd.J. K. S-teketee, 69 j. wednr. en C. J. Broeke, 51 j. jd. Getrouwd: A. Segeler, wedr. 32 j. en P. C. Klittenberg, 37 j. jd.J. Steketee, '23 j. jm. en P. Puijpe, 24 j. jd.; J. D. van Poelje 27 j. jm. en C. Volk, 26 j. jd. Bevallen: P. Fliers-, geb. de Ridder, d.; M. C. van Dijk, geb. de Meijer, z.; T. J. van der Vliet, geb. Sterz-enbach, z„; J. A. Pison, geb. Ouwerkerk, z. N. Lijk, d. 5 m. De keuring van de zaden van de in 1913 voorloopig goedgekeurde gewassen te velde zal, blijkens mededeeling in liet Zeeuwscli Landbouwblad, plaats hebben op Maandag 26 Januari as., des morgens, en de tentoonstelling dier monsters op 27 Januari a.s. Keuring en tentoonstelling hebben plaats in het gebouw der Rijks- landbouwwinterschool te Goes. Op 27 Januari, des namiddags te één ure, zal tevens in dat gebouw een ver gadering van de centrale commissie voor de keuringen van gewassen te velde gehouden worden. (Zeeuw) Als een staaltje van den buitengewoon lagen prijs van het vlas moge dienen, dat deze week te Axel tamelijk goed, gebonkt vlas is geleverd van 1913, voor den prijs van 5 francs, zegge en scbriijve vijf francs per 100 K.G. Bij normale prijzen zou bet zeker 20 francs hebben opgebracht.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 3