KERKNIEUWS. Kalender der Week. ONDERWIJS. Rechtszaken. Landbouw ei Finandëele M< If de Fransche overheersching, de dagen voorafgaande aan het vertrek van de Fran sche bezetting en de vreugde hij den in tocht van de Hollaiidsche troepen, daarbij tal van bijzonderheden mededeelende om trent de feesten die op o Mei 1914 alhier plaats hadden. De heer mr. H. J. Dijca- meester, Commissaris der Koningin in Zee land verklaarde zic.h bereid als bescherm heer van hel comité op' te treden en sprak zijn beste wenschen voor het wel slagen van de feesten uit. Verder werd het" beschermheerschap aangeboden aan den heer jhr. M. van den Braildeler, bur gemeester van Middelburg, en liet eero- voorzitterschap aan den lieer P. Dumon Tak wethouder van Middelburg. ll'et dagelijksch bestuur zal bestaan uit de heeren L. K. van der Harst, voorzit ter, Pb. .1. Callenfels. secretaris en .1. Del- zenne, penningmeester. Vlissingen. fn de Woensdagavond gehou den vergadering van de Kamer van koophandel en fabrieken alhier wierp do voorzitter, de heer .los. van llaalte, oen terugblik op het afgeloopen jaar en zeide le moeten consfateeren, dal 1913 zich niet door belangrijke gebeurtenissen voor ban del enindustrie heelt gekenmerkt. Ho toe stand daarvan bleef vrijwel stationair, daar de groot industrie namelijk de Kon. Maat schappij „de Schelde" in al hare afdee- linnen volop werk had en belangrijke uit hreidingen van haar fabrieksgebouwen in uitvoering zijn. Het besluit van den ge meenteraad om de havenexploitalic over te nemen van de Kon. Maatschappij „de Schelde" zal, nn verwacht mag worden dat; de wet tot bekrachtiging van de over eenkomsten weldra in bet Staatsblad zal verschijnen, spoedig worden uitgevoerd en het begin zijn van een nieuw tijdperk; in de geschiedenis van de haven, lte lieer van Kaalte sprak den wensch uit. dat het belangrijk besluit den bloei van handel en nijverheid zal mogen bevorderen. Tot voorzitter en vice-voorzit ter werden resp. herkozen de heeren -tos. van Raalte en .1. G. van Niftrik. Van K en W. was een schrijven inge komen betreffende de tarieven voor de havenexploitatie in verband met de aan staande gemeente exploitatie, welke tane ven binnenkort aan den gemeenteraad zullen worden voorgelegd. Hel advies dei Kamer werd hierover gevraagd, de Kamer besloot dit punt in besloten vergadering te behandelen. - Bij de Woensdag ter reede alhier gehouden volle kraclitsproef van den torpedobootjager „Panter", in aanbouw aan het etablissement Fegenoord te Rotterdam werd de bij het contract be paalde snelheid (30 mijl) ruim behaald. Na het houden der schietproeven ver trekt de „Panter" naar Rotterdam om verder afgewerkt te worden. De lezing, welke Dinsdag a.s. in de zaal van den heer Buning zal worden gehouden door den heer dr. A. Lam uit Rotterdam voor de vereeniging „Ge- meensehappelijk Belang" over het ondei- werp „Vervalsehingen", '/al- worden toe- gelicht met demonstratiemateneel en lichtbeelden. 1^1. Crt.) Bij beschikking van den minister vam marine, is de varensgezel C. L. van Oppen, met ingang van den 16 Januari a.s. benoemd tot hulplnods ter stand plaats Vlissingen. Zlerlkzee. Voor de K. S. A. werden in het afgeloopen jaar zesduizend drie honderd en zestig bladen enz. verspreid. Hoewel dit jaar slechts iels meer is dan de helft van het aantal, dat de eerste jaren bereikt werd, geeft het toch roden tot tevredenheid. Kruiningen Bevolking op 31 Dec. 1912; 2052 m. en 1898 vr„ totaal 3950. \ermeer- (lei d door vestiging van 106 m. en 107 m totaal 213; door geboorte van 7.4 m. en 51 vr totaal 124; geheele vermeerdering 179 in. en 158 vr„ totaal 337. A ermin- derd door: vertrek van 118 m. en 1 lo vr totaal 233; door sterfte van 14 m. en'l2 vr totaal 26; geheele vermindering 132 m. en 127 vr., totaal 159. Bevolking op 31 Dec, 1913: 2099 m. en 1929 vr., totaal 4028. Schort. Donderdagmiddag had de wa genmaker C. van de llepe, bezag zijnde met zij» schaafmachine, het ongeluk met zijn rechterhand in aanraking te komen met; de beitels, zoodat hem van den mid del- en wijfevinger een lid en van zijn duim een stuk werd afgeschaafd en hij zich onmiddellijk onder behandeling van dr. Kolf van Oisterwijk moest stellen. Hocdekenskerke. Gisteren vergaderde de aandeelhouders der weegbrug „de Con current" alhier. Besloten werd over 1913 ruim 26°/o dividend uit te keeren. Tot commissarissen werden herkozen dlir M G. Verbeek Sr. te Kwadendamme en P. Remijn te Baarland. Op een verzoek van den weger M. G. Verbeek Jr. om verhooging van belooning zijnde thans 350'. van het weegloon werd afwijzend beschikt. In verband hiermede nam de weger zijn ontslag, waarop het bestuur gemachtigd werd, zoo mogelijk voor de daarvoor vastgestelde beloomng, boven bedoeld in de vacature te voorzien. Dhr. Hendrik Helmstrijd, met in- ean" van 1 dezer benoemd tot haven meester alhier heeft reeds als zoodanig ontslag aangevraagd. Brand. Donderdagmorgen ontstond aan den Boomdijk alhier door brand in den schoorsteen een ernstiger brand, die de hofstede, toebehoorende aan den heer De P., in de ascli legde. Van de draag bare have kon niets gered worden dan een kastje, toebehoorende aan de dienst bode en een lade, vermoedelijk met waar de. De hofstede, die pas vernieuwd was, was laag verzekerd. Volgens anderen zou met behulp der buren het meeste van de draagbare have gered zijn. Kioetinge. Gisteren, Donderdagavond, hield de vereeniging „Afd. Kioetinge van Volksweerbaarheid" haar jaarvergadering Uit liet verslag van den secretaris bleek dat bet ledental in liet afgeloopen jaar meer dan de helft verdubbeld is. De af tredende bestuursleden de heeren J. Oele, J. Trinipe en L. J. Dekker werden met bijna algemeenc stemmen herkozen en in de vacature, ontstaan door liet bedanken van den lieer J. v. d. Plasse, werd gekozen de heer P. D. Hoogstrate. Tot afgevaardigden naar den eventueel te houden algemeene vergadering werd gekozen de lieer L. W. Dekker en tot plaatsvervanger de lieer J. v. Liere. Een nieuw reglement werd vastgesteld en ten slotte werd aangenomen een humorist uit te noodigen ten einde de leden der vergadering een aangenamen avond to bezorgen. Gisteren had op den boek van de Nieuwstraat een botsing plaats tusschen een auto van cllir. van Strien en een wagen van de Wed. B. Janse Zonen uil Goes, door liet verkeerd uitwijken van dhr. v. Strien. De paarden sprongen op don auto, zoodat een der ruiten van den auto stuk ging. Verder liep alles gelukkig zonder ongelukken af. - Naar wij vernemen zal alhier Woens dag 14 dezer een openbare vergadering worden belegd, met het doel te geraken tot liet oprichten van een Neutrale Werk- liedenvereeniging. Wij zouden de katho lieke werklieden zoo zij er zijn in hun eigen belang willen aanraden zich van die „neutrale" vereeniging alzijdig te houden. Zij behooren daarin niet thuis. Krabbendijke. Een goede maatre gel. In deze gemeente zijn, althans wat de kom betreft, op de hoeken der straten ijzen waarschuwingsborden geplaats met het opschrift: „Verboden voor rijwielen en motorrijtuigen". Dit verbod geldt voor de naast de straten liggende trottoirs, waarover tot heden zeer dikwijls tot last der voetgan gers gefietst word. Bevolking op 1 Januari 1913. 1D73 mannen, 1128 vrouwen, totaal 2201. Ge boren 37 m. 29 vr. Overleden 12 m, 10 vr. Ingekomen 32 m. 40 vr. Vertrokken 33 m. 44 vr. Op 1 Januari 1914 1097 m. 1143 vr. totaal 2240. Huwelijken 11. lerseke. Mejuffrouw Kuyper, dochter van dr. Kuyper, minister van Staat, gaf hier gisterenavond een voordracht over hare reisherinneringen aan Rome en wist daarbij haar gehoor te boeien zoowel door liet vele wetenswaardige wat zij mededeelde als door den superieuren vorm van stijl en taal waarin zij het medegedeelde wist te gieten. Wie naar deze spreekster luistert, smaakt inder daad kunstgenot. Oostburg. Met ingang van 1 Februari is tot rijksklerk 2e klasse alhier benoemd dhr. W. Willcmse, thans rijksklerk 3e klasse te. Rotterdam. Met St. Crt. no. 3 zijn verzonden de afdrukken der akten van de Coöperatieve Boerenleenbank in het voormalig 4e district van Zeeland, gevestigd alhier. Philippine. In 1913 kwamen in de haven 681 binnenvaartuigen, metende 20 336 M.3 Een zelfde aantal voer uit. Binnenkwa men 8436 visschersvaartuigen metende 120.337 M.3 Tegenwoordig zijn 7 motor- visschersvaartuigcn in de vaart. Hieraan is de vermeerdering van tonnenmaat boven 1912 te danken. Cadzand. Havenbeweging. In 1913 werd uitgevoerd 7300 mud granen cn 150 mud aardappelen. Aangevoerd 75000 K G. kolen, 4.100.000 K.G. bieten, 250.000 K.G. kunstmest, 350.000 K.G. steenen, 50.000 stuks draineerbuizen, 1.500.000 K.G. macadam en 2900 M.;! grind. Boschkapelle. Het Bestuur en de Raad van Toezicht onzer Boerenleenbank be sloten met algemeene stemmen 0111, be houdens goedkeuring, de rente der spaar gelden te brengen op 3'/2 der hypo theken op 4 '/i 0 ou der gewone voor schotten op 43., Terwijl liet dochtertje van den heer L. zich vermaakte met het ronddraaien van den trapper van een rijwiel, geraakte een vingertje zoodanig beklemd, dat de smid er bij te pas moest komen om het te bevrijden. Dat liet voor het meisje een erg pijnlijk geval was, behoeft zeker niejt gezegd te worden. Op de jaarvergadering der Onder linge Varkensverzekering „Helpt Elkan der" bleek, dat de vereeniging 124 leden telt, die 204 krulstaarten hebben verze kerd, en zij 13 donateurs heeft. Bij acclamatie werden de heeren J. Laffarre, G. Fermont en J. v. Bastelaar respec tievelijk als secretaris, penningmeester en keurmeester herkozen, terwijl op voor stel van den penningmeester werd be sloten de uitkeering per KG. te brengen van 35e op 40c. De ontvangsten over 1913 beliepen 462.20 en de uitgaven f 377.56% zoodat er een goed slot was van f84.63". Het jaar 1913 begon met een kas van f 866.63", zoodat liet sloot met een kas van f951.27. Ossenisse. Loop der bevolking over 1913. Gevestigd 25 111. 12 vr., totaal .41, geboren 8 m., 15 vr., totaal t-3, vermeer dering 33 m„ 27 vr., totaal 60 vertrokken 27 m 21 vr., totaal 48, «verleden 6 m., 11 vr„ totaal 17, vermindering 3.i ni., rf- vr., totaal 65, alzoo totaal verminderd met 5 vrouwelijke personen. Levenloos aangegeven 2 mannelijke. De bevolking bedroeg op: 31 December 1912 452 m 450 vr. totaal 902, 31 December 191.4 452 m445 vr., totaal 897. Er werden 10 huwelijken gesloten. Stoppeldijk. Nog voortdurend moet hier het vleescli van in het najaar geslachte varkens in den grond worden gestopt; het blijkt bedorven, als men het gereed maakt voor het gebruik. Over de gansche gemeente is de kwaal verbreid; van acht naast elkaar slaande woningen bleef geen enkel verschoond. Opvallend mag bet genoemd worden, dat in het aangrenzende Boschkapelle zich nog geen enkel geval voordeed. Woensdagnamiddag kwam de land bouwer P. V. met een kar kolen van Walsoorden huiswaarts gereden toen hem de automobiel van dokter O. te gemoet kwam nabij de hofstede Van den landbouwer J. de M. Het paard schrok en maakte zoo'n beweging, dat voertuig en dier den dijk aftuimelden, en m een sloot terecht kwamen, waar het beest juist den kop nog boven water had en door den wagen was bedekt. Dokter O. reed dadelijk naar liet dorp om hulpbij J. de M. werden een paar paarden ge haald en met vereende krachten kon (te drenkeling weer op den dijk worden ge sjouwd, waar bleek, dat het weinig mankeerde. Gelukkig dat de voerman aan den kant van den weg liep en niet aan de zijde van de sloot, anders ware waarschijnlijk een grooter ongeluk voor gevallen. Tholen. De heer A. Hollestelle, lid der Provinciale Staten van Zeeland voorliet district Tholen, hoopt den 22 Januari den da» te herdenken dat hij vóór 2-> jaar voor het eerst tot lid der Provinciale Staten werd gekozen. Besmettelijke ziekten In de week van 31 Dec—6 Jan. kwa men ter kennis van den centralen gezond heidsraad 1 geval van roodvonk te Dom burg', Heinkenszand, Hoek, Stavemsse en W'olfaartsdijk, 2 gevallen van diphterilis te Kioetinge en 1 geval dier ziekte te Goes. Van 11 lot 18 Jan. 1914 Zondag 11 Jan. Zondag onder liet Or taaf van Driekoningen (bl. 385); tweede gebod van Driekoningen (bl. 379), derde gebed van den 11. Hygmus (bl. 1074). De gebeden na do stille 11 Mis op bl. 120. Vóór de Hoogmis zegening met wij water (bl. 69), na de Hoogmis gebed voor de Koningin (bl. 122). Vespers op bl. 388; gedachtenis \an het Octaaf (bl. 379; Magi). Maandag 12 Jan. l)ag onder het Octaaf van Driekoningen (bl. 379); 2e gebod van de H. Maagd, 3e gebed voor Kerk ol t aas (bl. 101 of 102). Dinsdag 13 Jan. Octaafdag van Drie koningen bl. 388). Woensdag 14 Jan. 11. Hilarius. Bisschop, Belijder en Kerkleeraar (bl. 1074); ge dachtenis van den H. Felix, Martelaar (bl. 1075). Donderdag 15 Jan. 11. Paulusn, Kluize naar (bl. 1076), gedachtenis van den II. Maurus (bl. 1076). Vrijdag 16 Jan. 11. Marcellus I, Paus en Martelaar (bl. 1076); tweede en derde gebed als Maandag. Zaterdag 17 Jan. H. Antonins, Abt (bl. 1077); tweede gebed voorgeschreven voor den Paus (bl. 102). Zondag 11 Jan. Epistel: Rom. Xll 1 ft, Evangelie: hue. II 42—6- De gewone Orde der 11. Mis, die iederen dag terugkeert, begint op bl. 71. Rilland. Benoemd tot onderwijzeres aan de R. K. school alhier inej. N. van Kalmthout te Goes. Tot hoofd dezer school werd, zooals wij reeds meldden, benoemd de lieer Janssen, vroeger te Gaanderen. De eerste zaak welke j.l. Dinsdag voor de 'rechtbank te Middelburg, behan deld werd, was die legen J. V. te Mid delburg, die, zooals wij destijds meldden op 5 December in de rechtzaal den agent van politie Moerland aanviel en hem een paar stompen toebracht, waarna hij met geweld ut de zaial moest worden ver wijderd. Tegen beklaagde, die ditmaal niet verschenen was, werd voor dit feit veer tien dagen gevangenisstraf geëischt. Vervolgens namen op de beklaagden bank plaats de gebroeders V. en F. A kooplieden uit Zaamslag die nu reeds sinds half October te Middelburg gedeti neerd zijn wegens frauduleus bankroet. \an beklaagden werd ten laste gelegd, dat zij ten nadeele van hunne schuld- eischers aan hunnen faillieten boedel heb ben onttrokken een zeer gToote partij rij wielen en riywielonderdeelen, diverse huis- liuidelijke artikelen en een schuldbeken tenis van f3400. Vis eerste getuige werd gehoord, mr. A. A. Jacobse lioudewijnse, advocaat te Middelburg, curator in het faillissement van beklaagden, die verklaarde dat be klaagden. toen hij te Zaamslag kwam 111- ventariseeren, niet hebben gesproken over goederen hen toebehoorende, die bij ze keren Rademakers in de Jodensteegl te Botterdam in depot waren en ook niet over een schuldbekentenis van dien zelf den Rademakers. Welwas medegedeeld, dat er een vordering was op L. van den Bosch te IJzendijke, maar niet, dat ook in liet pakhuis van dezen goederen waren geborgen, toebehoorende aan beklaagden. Beklaagden, hierna ondervraagd, be kenden dat zij niet over dit alles gespro ken hebben en dat de goederen te Rot terdam 011 te IJzendijke hun eigendom wa ren. Zij gaven ook toe op 3 October failiiet te zijn verklaard. De tweede getuige, J. AL P. Rademaker», was niet verschenen en had in een brief als roden daarvan opgegeven, dat iuj in Duitse bland vertoeft; terwijl hij tevens schreef te blijven bij zijn verklaringen 111 de instructie afgelegd. De derde getuige, v. d. Bosch, zeule on 17 October nog goederen van bekt. 111 depot te hebben gehad, welke toen dooi den brigadier der marechaussee 111 be slag zijn genomen. Getuige Al. 1. de Groot, taxateur, te Middelburg is met den curator te /aam- slag wezen taxeeren en beeft toen ook niet vernomen van goederen, die te Lot- terdam of te IJzendijke zouden zijn. De brigadier der maréchaussee, J- de Voogd, gaf ti dichtingen over de 111 be slagname dei' goederen te l^«n«'Jff; Do inspecteur van politie te Middelbmg, 1' II van den Holder, heeft op ver zoek'van den rechter van instructie te Botterdam een onderzoek ingesteld en een groole voorraad rijwielen en onderdeden ten huize van llademakers in beslag ge nomen. Ook nam getuige een paar les senaars, een schrijfmachine en andere kan toormeubelen in beslag, «-elke echter vol gens Hademakers aan hem behoorden. Beklaagden zeiden dar ook (le bedoelde meubelen hun eigendom waren. De substituut officier vroeg uitstel van de behandeling der zaak lot. dat ook ge tnise llademakers zal kunnen worden ge boord. Daar ook de verdediger mr. 1'. B. Evers geen bezwaar tegen uitstel der zaak had, werd de zaak geschorst, tot Vrijdag 16 Januari. l)e volgende beklaagde, B. de uit Philippine, was beklaagd van diefstal van een rijwiellanlaam ten nadeele van E. laatstgenoemde en ook zijn zustiet, bei- kenden beslist de lantaarn aan deuken en scheuren, doch bekt. die voor do mare- cliaussé bekend had wilde nu weer be weren dat de lantaarn, die op zijn rij wiel gevonden was zijn eigendom, was. Getuige Barhé zeide wel eens een lantaarn van bekt. te hebben geleend maar met zeker te weten of dit dezelfde was als die nu aan hem geloond werd. Eisen 115 of 12 dagen. Tegen E. M. J. uit Aardenburg, die E van Dammc oen drielal klappen ga werd f 10 of 10 dagen geëischt. Dekt. zeide dat v. Damme hem met een mes dreigde hetgeen deze en getuige A. Eversdijk beslist ontkenden. .1. \V. v. O. bekende zich een vaatje oesters te hebben toegeëigend, dat door de Witte in den tuin van do t.oom- sche Kerk was geplaatst toen het van den wagen van den vrachtrijder AA. lei boom was afgevallen. Bekt. zeide de oesters te hebben opgegeten. Eisch f 10 of 10 dagen. Ten slotte werd nog bevestiging van bet verstekvonnis geëischt, waarbij b. te Middelburg wegens belcedigmg van den agent van politie Petri tot 7 dagen ge vangenisstraf werd veroordeeld. De eerste zaak. welke heden voor de rechtbank te Middelburg behandeld werd in het openbaar, was die tegen -M -. i - (1 E, die op 12 December een rijwiel, hetwelk door den getuige J.n Fbpse voor het café van S. aan de 'larfkade te Mid delburg was gezet, wegnam en zich naar Goes begaf, waar hij zich bij de politie ^Bekl. bekende dit, maar niet dat Iuj zich ook schuldig maakte aan landlooperij De officier van Justitie meende, dat dit wel het geval was en eischte we gens diefstal 3 maanden met aftrek 1 ooi arrest en wegens landlooperij 2 dagen hechtenis en opzending voor den tijd van 2 jaar en 3 maanden. De verdediger, mr. 11. J. C. Groot, acht te bot niet bewezen, dat beklaagde zich hot rijwiel wilde toeëigencn en zeker niet, dat hij zich schuldig maakte aan 'a Vervolgens werd behandeld de zaak lc«on AI. E. AI., wed. C. le N. uit Oost burg, beklaagd van overtreding der poli tieverordening aldaar, welke zaak bijar rest van den lloogen Raad naar deze rechtbank was verwezen. De eerste getuige P. A. van Nieuwen- huize heeft in October 1912 op last van beklaagde, voor wie mr. J. F. van Deinse als gemachtigde optrad, puin en grond in een sloot geworpen. Deze sloot staat niet in verband met ander water. Bekl. zegt op een vraag van den ge machtigde, dat de politie hem de eerste maal het werpen verbood, maar de tweede maal niet. Getuige A. J. Eversdijk heeft ook aan liet ingooien van den grond geholpen. De sloot lag tusschen het terrein van bekl. en van het St. Anthoniegesticht. Ook de derde getuige J. A. Adriaansen hielp mede; hij weet niet of bekl. het recht had de sloot te doen dempen. De brigadier der maréchaussee Al. Vier gever, heeft gezien, dat de sloot was on dieper gemaakt. De sloot dient voor het rioolwater van genoemd gesticht 011 van andere pcrceelen. De getuige ii décharge S. A. Keuvelier, zeide dat de sloot dood loopt. De gemachtigde zeide, dat de bedoeling was de sloot te dempen en niet (e ver- 0 lidiepen. Het O. Al. meende, dat hier geen sprake is van een afwateringsmiddel en dat daar om de plaatselijke verordening niet van toepassing kan zijn en eischte daarom ontslag van rechtsvervolging. De gemachtigde ging de geschiedenis van deze reeds meermalen voor verschil lende rechtscolleges behandelde zaak na, cn zeide, dat het hier een strijd geldt tusschen de gemeente Oostburg en bekl. Ook mr. van Deinse meent, dat de verordening van Oostburg hier niet van toepassing is, hetgeen hij in den breede uiteenzette. Wegens diefstal van vischfuiken stond terecht de 56-jarigo If. V. uit Vlissingen. De eerste getuige P. van Ileers, had in het vischwater bij Fort de Nolle twee fui ken gelegd. Twee van de getoonde fui ken erkent hij beslist. Eén er van heeft hij zelf gebreid, de andere is van den fabrikant Lankhorst uit Snoek, Dekl. ontkende den diefstal. Hij heeft zelf de fuik gebreid, waarvan getuige zulks ook beweerde. De brigadier der maréchaussee 1'. Pad mos, nam de drie fuiken bij bekl. in beslag. He derde getuige K. özinga, be diende bij de firma Lankhorst, erkende de eene fuik als afkomstig van die firma, althans als van dezelfde soort, als die firma maakt. De fuik is gemaakt van zijde en ook hel aangezette stuk is van zijde. Het 0. Al. eischte een maand gevan genisstraf. De verdediger, mr. J. Adrian use, is ver baasd over dezen eisch. Alen moei hier niet; vergeten, dat het hier een kwestie tusschen twee concurrenten bel relt. Ge tuige van Boers heeft eerst al de drie fuiken als van hem erkend, maar toen hij kenteckenen moest noemen, slechts twee. Intusschen had bij reeds de fuiken gezien. De voorstelling van bekl., dat bij de fuiken hoeft nagemaakt van een vroeger gekochte, acht pleiter zeer aannemelijk, en hij meent dan ook, dat bekl. moet, worden vrijgesproken. Na re- en dupliek weid het onderzoek in deze zaak gesloten. De. volgende zaak was die tegen II. Y„ onbezoldigd rijksveldwachter uit 's Heerén- hoek, die op 30 November G. Zeeman, F. de Punter en J. Aleneer, met een gum mistok zou hebben mishandeld. Bekl. ontkende. Twee der getuigen Zeeman en Aleneer hadden brandende lantaarns bij zich en werden door bekl. aangehouden, die er direct met zijn gummistok op sloeg. Do eisch luidde f25 of 25 dagen. De laatste zaak was die tegen A\'. B. uit Kruiningen, die niet verschenen was, en tegen wien wegens diefstal van een fietslantaarn op' hot achterplein van een herberg te Kruiningen, van een daar staand rijwiel, twee maanden geëischt werd, daar bekl. recidivist is. In besloten zitting werd nog vrijspraak gevraagd voor twee vrouwen, één uit Vlis singen en één uit .Middelburg, beiden be klaagd van abortus provocatus. Kantongerecht Oostburg. Veroordeeld wegen overtreding: Schelde reglement: T. E., Rouchaiih? 12 of 14 d.F. v. W. Zeebrngge, eif II. v. \V. Brugge ieder f6 of 5 d. molorwet: 1'. J. AI. en E. A. 0„ Biervliet, J. d. V„ Grauw, A. A., Bres kens, J. (1. If., Zuidzande, F. L. V. Sluis, A. E. S. Zuidzande, D. B. AVa lorlandkerkje, 1'. V. Groede, V. d. Z. 'silage, 1'. AY. Zuidzande, A. A. d. 1 E. Groede, A. Z. Schoondijke, .1. .1. 11. Aar- denburg, 1). Alaldeghem. A. F. v. cl. V. Biervliet allen f5 of 5 d„ C. B. Bier vliet en Al. Z. Oostburg ieder f2 of 2 <t, A. V. SI, Kruis fö of 1 week tuchtschool, A. v. O. Oostburg 10.50 of 1 d. dierenbescherming: D. B. Eede 110 of 4 d. pol.-verord.C'. L. B„ Biervliet, f2 n( 2 d„ C'. d. H„ Hoofdplaat fO/)0 of 1 W. tuchtschool; C. v. d. lt„ Brcskcns f 1 of 1 d. arbeidswet: T. A. B„ Cadzand 2 boe teil van f 1 of 2 01. 1 d. Zondagswet: P. J. Biervliet en A. 6. Watervliet ieder 10.50 of 1 d. prov. reglement: E. W„ IJzendijke, 11 of 1 \v. tuchtschool. C. It. K„ Schoon dijke, W. J. If., Groede, P. d. \Y., Schoondijke ieder f2 of 2 d., 0, W. Eecloo f 1 of t d„ J. I f 0.50 of 1 d. wapenwet: T. J. H.J aan de ouders. 1 art, 427 wetb. val Sluis ft of 1 d. art. 460: AI. H„ IJ d„ E. AV. te id., 5 u| art. 426: J. P„ IJzi id. E. d. K„ Biervliet, art. 459: C. B. Ie B nil. 124: P. R Ie l| aan de ouders, D. J. 1 w. tuelitsch., I. J. AM ter Aluiden f5 ol 3 d. koninklijk besluit: IJzendijke f2 of I d. f 3 of 3 d. jachtwet: A. I.„ A.1 10 of 2 maal 4 d ment I 15 of 4 (1 burg f 10 of 2 w. tucli dijko, en T. d. V. 4 d„ E. F. v. S„ 1.1 1!., Biervliet ierier 2 4 d.; A. H„ S|. Krui (I. S„ Bresken» f5 of leerplichtwetF. .1 F. (I. te IJzendijke i AA'. A. V., IJzendijke, zand o, 1.. d. T., Eede] alten f.3 of 3 d., J. 14. v. d. AA'., Cadzand, art. 453: P. J. (1. G„ Groede en L. Slu d„ J. P. IJzendijke f (l„ Hoofdplaat eti C. v ieder fft of 3 d„ C f6 of 3 d„ I'. B. I!„ 3 d., A. C. AA',, Uzend Ie AA'aterlandkerkje I 1 Ontslagen van recht Al. beklaagd van over wet. F. II. te Eede, beklaa; leerplichtwet. Woensdag vertrok dil dolburg naar Eede teil verband met een diefsti andere papieren van den nacht van 3 op J doghem plaats had een| zoek in le stellen. A'oor het Gerechtslj is behandeld de zaak landbouwer te Ovezand.J te Aliddelburg ontslagé vervolging, als zijnde met last tot plaatsing gengesticht voor een pi van 1 jaar niet te zake van mishandeling aan Olie te Ovezand o door dezen met een en in het hoofd le hoofd te slaan, waardoi en ten gevolge waarvan in een krankzinnigengi geworden en nog lijd .waandenkbeelden. Beklaagde beweerde ben verweerd, toen hijl Het O. AI. achtte beklf bewezen en vroeg die spraak over 14 dagen. Koewacht. In het hier veel geld vcrlonl teelt en den vlashanl landbouwers hebben (bl jaar weinig of geen <1 bouwen. Inkrimping vaJ bet eenige middel om L beid in den vlashandl de groote voorraden \l wat op (e ruimen. De minister van lai en handel brengt ter 1 hebbenden, dat op Do te 12 uur 's middags, streeks 8 hengsten van lendepöt te Bergen op baar aldaar, als geschi verkocht zullen worde te bezichtigen op Din<| dag 28 dezer, te 12 (Zie verder in liet Insulaire Hypotheekb Uit den Staat iler| eeniber 1913 blijkt, verkocht voor fi>9515ii wijl f334650 werd teriL (lus eene vermeerden'! In 1913 werdgeslot voor f529550 en f296, de dus eene vermeerd Op 31 December 1911] tlieken uit voor f4.1? f4.102450 aan Pandb was. In 1913 hebbci plaats geluid in beidl Bank hare vordering f renten en kosten teil brengst verhalen. Op 31 December j.11 achterstand van rentel De door den polq veland" aangegane f 100.000 is geplaatst Hordijk's Bank te Goe|

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2