Bouwlanden Ie pachten liij iuschrijving Kapitale voor 7 jaren Welk weder zullen wij hebben? KERKNIEUWS. Rechtszaken. Kunst en Wetenschap. SPORT. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand Correspondentie. enz. Openbare Verkoopinjen. Aanbestedingen. Verpachtingen. Marktberichten. ADVERTENTIEN. Te pachten voor 7 jaren Openbare Verkooplnjen Vrijdag 27 Februari 1914 Woensdag 4 Maart 1914 2 H.A. 57 A. 52 c.A. BOUWLAND, Openbare Verkooping. Woensdag 7 Januari 1914, verkoopen Verwachting tot den avond van 3 Jan. Matige, tijdelijk wellicht krachtige Zuid- Westelijke tot Westelijken wind. Betrokken tot zwaarbewolkte lucht. Waarschijnlijk eenige regen. Zachter. volgden vol belangstelling, soms onder tranen, het prachtige spel van deze jon gens, die eerst, voor de tweede maal optraden. Fulvis (Cl. Schelstraete), Raphael (Fr. Imandt, een kind van 7 jaar), Castelne- gro (C. v. d. Ilnlck), Ricardo (Em. Schel, straete), Mario (Ch. van Ilecke) vertolk ten meesterlijk hun rol. En dan Manfredo (G. v. d. iiilt) een kind van 9 jaarl Deze had wel de moeilijkste rol. Wat speelde dat kind 11 en als het niejfc sprak op het tooncel, wat leefde dat kind mede met hot spel! Welk een uit drukking in die oogjes I Welk een expressie, op dat gelaat.!!! Die jeugdige acteurs ous compliment voor hun uitstekend spel I hun beschaafde uitspraak en hun correcte houding op het tooneel. We waren allen diep onder den indruk en men kon het de Sluiskillenaars aan zien, dat ze dachten„Wat zegt ge van onze jongens?" Een langdurig applaus loonde dan ook de spelersnog eens moest het scherm na de treffende apotheose om hoog en nog eens werden zij' door hun volk geestdriftig begroet en bedankt. A.s. Zondag 5 uur gaan we weer de uitvoering (do laatste) bijwonen. Het suc ces is ons reeds verzekerd en we mogen er groot opgaan den bekenden P. Sew vatius in ons .midden te bezitten; hij;, die onze jongens in zoo'n korten tijd als 'tware heeft herschapen en als amateurs spelers gerust ten voorbeeld aan de Zeeuwen mag stellen. Een ooggetuige. Ossenisse. In 't raadsveïslag der jongste zitting kwam een niet zeer duidelijke ver wijzing voor over de uitlating van den heer Hermans, dat men den veldwachter heler f25 meer kan geven. Wij meenden dat zulks werd gesproken naar aanleiding van een door den veldwachter ingezonden rekest. Men deelt ons (hans mede dat dit niet het geval is en do woorden van den heer Hermans werden geuit bij do bespreking van de pensioenbijdrage der gemeenteambtenaren. Op oudejaarsavond had hij den her bergier J. Rade makers-de Rakker alhier, een prijskamp op de biljart plaats. De eerste prijs werd gewonnen door L. Kint te Axel, de tweede door E. Kint te Os senisse en de derde door J. van Koute ren lo Ossenisse. Hoofdplaat. Wanneer wij ons zetten om een verslagje te schrijven over de ge houden uilvoering van het Hoofdplaatsehe muziekkorps, dan doen we dat nog onder den indruk van den zéér-genoegelijken avond, door die vereeniging ons bereid. Een overrijk programma werd zuiver en geschoold afgespeeld. Het bestond uit een zestal muzieknummers en een tiental voor drachten. „De jubilee van Oome Driek", een voor dracht voor één persoon gaf ons een leuke verrassing als inleiding tot het blij spel ...lochem Stumpel" of „Als men zich met studenten inlaat". Dit blijspel met zijn leuke verwikkelingen bracht de ware pret er in. Vooral „Jochem Stumpel" als „Ko ning Ilerodes" kwam zuiver tot zijn recht. „Sergeant van Drillenstein" gaf ons een aardig kiekje van voor-historische kazerne dwingelandij en onderolficierengeleerd- heid. „Manus Pet" of „de rijk gezegende vader" kwam aardig uit: het lijkt ons toe, dat „Karei" voor hel tooneel ge knipt is bij goede leiding. Ka de pauze kwam het eerst aan de beurt „Het 25-jarig Burgemeesterschap van mijn Bruur", een érg-leuke voor dracht: ze typt ons den hoeren-burge- meester van een kleine negory volkomen juist. „Do dood eens Spelers", een declama tie met zang gaf ons mooie passages: het slot is zielkundig juist voor diegenen; welke de moderne leer aanhangen, dat alles, wat bovennatuurlijk is, onzin is. liet zangstukje „Do Aarde" bevredigde ons niet, hetgeen echter niet aan don speler te wijten was. Waren de bezoe kers nog wat onder den indruk van de heide vorige stukjes met dramatische lint, die indruk werd weggevaagd door de ko mische seéne „Er Sn geloopen" of de histo rie van een 'boer uit do Klundort, die bij quasi-,spiritisten te rade ging. Tot slot kregen we een „Lastige Klant" en „Per soonlijke dienstplicht". Over het geheel kruinen we zeggen, dat het concert, onder leiding van dhr. F. Lecluyse, ons uitstekend bevallen is: er is zuiver en hoogopgevoerd spel gele verd; alle krachten hebben geloond te willen en te kunnen. Daarom lot het tnaaste jaar 1 Boschkapelle. Dinsdagmiddag hield on ze bloeiende Maria-Vereeniging haar jaar- lijksch kinderfeest in het Catheehismuslo- kaal, dat meer 'dan gevuld was: er waren meer dan 150 kinderen met hunne ge leidsters aanwezig. In het midden stond een reusachtige, schoon versierde kerst boom, terwijl de prijzen voor de loting langs de wanden waren uitgestald. Afgewisseld door het zingen van lie deren, het spelen van een gramaphoon en enkele toespraakjes werd de loting voor het jonge goedje, gehouden; ieder had een prijs. Ten hoogste voldaan keerden grooten zoowel als kleinen huiswaarts. Een woord van dank aan Bestuur, ad viseurs en milde gevers der sehoone prij zen, is hier zeker niet misplaatst. De klompenmaker P. L„ wonende op het Veer, gleed gistermorgen in de buurt „de Sluis" uil door de gladheid van den weg. Hij moest door eeno woning worden binnengedragen, wijl hij niet kon loopen; de ontboden geneesheer consta teerde, dat hij een been op twee plaat sen had gebroken. Kalender der Week. Van 4 tot 11 Jan. 1914. Zondag 4 Jan. Octaafdag van de 11.11. Onnoozele Kinderen (bl. 374). 11e gebeden na do Stille II. Mis op blz. 120. Vóór do Hoogmis zegening met wijwater (bl. 69), na de Hoogmis gebed voor de Ko ningin (bl. 122). Vespers van den dag van morgen de eerste Vespers van het feest der Besnijdenis des Heeren op hl. 371); ge dachtenis van de HII. Onnoozele Kinderen (bl. 364) en van den 11. Telesphorus, Paus en Martelaar (bl. 376). Maandag 5 Jan. Vigilie van Driekonin gen (bl. 376); gedachtenis van den H. Telesphorus (bl. 376), derde gebed van de II. Maagd (bl. 103). Dinsdaq 6 Jan. Feesl van Driekoningen (bl. 379). Woensdag 7 Jan. Dag onder het Octaaf van Driekoningen. De II. Mis op bl. 379; tweede gebed van de II. Maagd (bl. 103), derde gebed voor Kerk of Paus (bl. 101 of 102). Donderdag 8 Jan. Alles gelijk Woensdag. Vrijdag 9 Jan. Alles gelijk Woensdag. Zaterdag 10 Jan. Alles gelijk Woensdag. De gewone Orde der II. Mis, die iedcren dag terugkeert, begint op bl. 71. Pater Cyrillus der Capueijnenarde is \an Yelp (N.-iï.) naar Sluiskil overgeplaatst. De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens diefstal: J. K., 44 jaar, werkman te Vlissingen, een maand gevangenisstraf; verduistering: K. M„ 29 jaar, kellner te Middelburg, drie maanden gevangenis straf met aftrek van het voorarrest; misdrijf bedoeld bij art. 251bis W. v. Strafrecht (Abortus provocates)P. J. iVL, 41 jaar, huisvrouw van L. F, W. Ie Vlis singen, 4 maanden gevangenisstraf; wederspaimigheidH. D„ 20 jaar, land bouwersknecht to Axel, f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis; E. T. v. d. B„ 22 jaar, veedrijver te Sluiskil, een maand gevange nisstraf; M. de J„ 24 jaar, arbeider le Hoedckenskerke, 2 maanden gevangenis straf; overtreding der leerplichtwet: A. K„ 39 jaar, veldarbeider te Borsele met ver nietiging van het vonnis, waarvan hoogcr beroep veroordeeld tot f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis; overtreding loterij wet: F. A. K„ 42 jaar, winkelier te Middelburg, met. vernietiging van het vonnis, waarvan hooger beroep veroordeeld tot tweemaal f500 boete sub sidiair tweemaal veertien dagen hechtenis; mishandeling: C. V„ 60 jaar, wed. J. de W„ werkvrouw te Koewacht. 14 dagen gevangenisstraf; overtreding van hel polder-reglement: A. v. C'„ 50 jaar, zonder beroep te Axel, niet ontvankelijk verklaard in zijne vorde ring tot hooger beroep. De „Gioconda." Zaterdag der vorige week is de „Jo- conde" voor het laatst in het openbaar te Rome te zien geweest. Zondagochtend om halftien heeft de secretaris der Fran- sche ambassade het kostbaar doek terug gehaald en naar het Farnesepaleis ge bracht, waar de koning en de koningin kort daarna nog een afzonderlijk bezoek ter eere van Da Vinci's schilderij brach ten. In den namiddag om vijf uur werd de „Joconde" ingepakt onder toezicht van de heeren Ricci. directeur derltali- aansche Sehoone KunstenLeprieur, conservator van het Louvre en Modigliani, directeur van het Museum te Milaan. De secretaris der Fransche ambassade nam haar in een gereserveerd compar timent mede naar Milaan, van waar ze verder naar Modena werd gebracht om daar aan den Franschen veiligheidsdienst te worden overgegeven. Woensdag en Donderdag begonnen de bijzondere tentoonstellingen, die de schil derij te Parijs ondergaatde entrée's voor de bezichtiging zijn ten bate der Italiaan- sche armen in Parijs. Daarna keert de „.lo conde" weer tot haar oude rust terug, is haar sensatierol gedaan en wordt ze weer eigendom van degenen, die haar slechts aanzien om de kunst, die uit haar spreekt! Ooodgebokst. Eenige dagen geleden had in de „Ju- dean Athletic Club" te Londen een boks wedstrijd plaats tusschen George Free man van Battersee en Jim Burrows van Bethnal Green. Na de tiende ronde was Burrows zoodanig door zijn tegenstander tbegelakeld, dat hij ineenzakte en bijna onmiddellijk daarna .den geest gaf. En dan spreekt men over sport die veredelend werkt!! Stoof ontploft. Twee jeugdige loodg'ietersknechls te 's Gravenhage 'had den in de werkplaats een hermetisch ge sloten heetwaterstoof op het vuur in de kachel gezel. Door de groote hitte vormde het water in de sloof zich tot. damp, die, geen uitweg hebbende, door den hevigen druk de stoof uit elkaar sloeg, ten gevolge waarvan ook de kachel werd vernield. Béide loodgietersknechts, de een 20 en de andere 14 jaar oud. werden deerlijk verwond. Een stier op hol. Zaterdag brak een jonge stier van M. B„ wonende op de Zegge, onder Oudenbosch los, en begaf zich eonigszins ruw cn ruim Daan ma kende over Gasset en Kruisland naar Steenbergen. Hier wilde het niet voor den tram uitwijken, zoodat deze moest slop pen. -De stier werd woester en sprong tegen de machine op. Alle mogelijke moeite werd gedaan om het dier, ook met be hulp van andere beesten, le vangen, doch vruchteloos. Ten laatste werd het beest, mot toestemming van den inmiddels ge- arriveerden eigenaar, door de marachaus- see doodgeschoten en verkocht voor f 25, zoodat de eigenaar pl.m. f 75 schade leed. Hoe onze haringvisschers de onafhankelijkheid herdenken. liet Friesche dorpje Makkum is zeker wel een van de laatste plaatsen, waar Neerland's onafhankelijkheid werd her dacht. De haringvisschcrs zijn aan wal te ruggekeerd en nu kon er gefuifd worden. Eergistermorgen trokken de visschers, in hun zeemanspakje gestoken, voorafgegaan door muziek, door de gemeente. De oudste zeerobben werden op een wagen rondge reden, Vervolgens werd door hen een aan schouwelijk beeld gegeven van hun moei zaam, gevaarlijk bedrijf, 's Nachts te vo ren was het water met netten bezet en reeds lag een logger te dobberen op 't xalme water. De logger werd bemand, elk nam zijn plaats in en de netten wer den gehaald. Een Engelsche trawler, die in de buurt vischte, kwam, naderbij, kaapte de goede vangst der Nederlanders, verniel de het want _en poogde zich toen uit de voelen te maken. De oorlogssloep wist echter den kaper te achterhalen en pas na 't storten van borgtocht, kon de En- gelschman zijn netten elders gaan uitwer pen. De gevangen haring werd daarna on middellijk gekaakt, gezouten en in vaten verpakt, 's Middags kinderspelen, 's avonds wat vuurwerk en een gezellige samen komst. Zoo vierden onze Makkummef ha- ringvisschers Neerland's onafhankelijkheid. Spoorwegongeluk bij B- e i 1 e n. Een deskundige van den Raad van Toe- Zicht heelt in een onderhoud met een redacteur van het Persbureau Yaz Dias nadrukkelijk verklaard, dat het. omgesla gen 'rijtuig niet te licht was, maar 1300 K.G. zwaarder dan vereischt werd. Den Haaj. Algemeen wordt verwacht, dat do onderwijscommissie spoedig zal worden geïnstalleerd. Den Haal Z. R. H. de Prins bracht heden een bezoek van een half uur aan de Haagsche Polykliniek. Met veel belang stelling bezocht hij do verschillende af- deelingen van deze inrichting en betuigde zijn ingenomenheid. Eindhoven. De heer J. v. d. Vlam, voorzitter van den R.-K. Patroonshond is benoemd tot ridder in de orde van St. Gregorius den Grooten. Hoorn. Gisterenavond brak brand uit in de kazerne. De politie wist het vuur, dat in een onderofficierskamer was ont slaan in zijn eerste begin te smoren. Een gestreng onderzoek wordt ingesteld. Deventer. De hulpbesteller H. D. is bij Olst onder den laatsten trein geraakt en gedood. Hijmejen. Bij het stoomtramderaille- ment bij Bemmel is de machinist onder de locomotief geraakt en zoo deerlijk door den stoom gebrand, dat hij' in het zieken huis bezweek. Rönne bij Dornholm. (Reuter). De nieu we Russische boot voor het leggen van zeemijnen is gisteren gestrand bij' Ama- ger. De bemanning begaf zich in de red dingsbooten, waarvan er één omsloeg. Een Russische machinist-leerling, de kapitein en 4 man verdronken. Van 30 Dec. '13 tot 2 Jan. '14. MIDDELBURG. Bevallen: W. E. Roose, geb. van Maaren, d.; A. C. Boone, geb. Le Due, d.; 11. F. Caljouw geb. Schouten z.P. J. Weijnman geb. Monshouwer d. GOES. Geboren: 1, Samuel z.v. Cor nells Blokpocl en Johanna Elisabeth de Kok. KRABBENDIJKE. Geboren: 25, Geer- truida, d. v., Eliza Huissen en Willeminn van Route, Overleden; 18, Adriana Tolhoek, 55 j„ echtgenoote van Adriaan Andries Allaart; 21, Johannis, 6 w„ z. v. Cornells Lob- bezoo cn Jannetje Hoogstrate. In dank ontvingen wij. vooruitbetaling abonnement 1914 ad f3.50 r an mej. E. de D.-0. te B.; dhrn. J. P. O. Ie B.; J. K. W. it'e O.; G. M. te 11. De Administratie. Hulst. Bij de aanbesteding door de aan koopcommissie van den R.-K, Boerenbond Z.-Yl. 0. D. was ingeschreven voor: Kainiet: A. AdriaanssensGrimminck, Walsoorden, f2.14; P. v. Aardenne, Dor drecht, f2.21; Cl. H. Blondeel, Aarden burg, f2.31; Dordsche Kunstmestmaatsch. f 2.2938Internationale, Zwijndrecht, £2.18; J. F. de Moor, Hulst,, f 2.15'«. KalibemestingszoutAardenne f6.43; Blondeel f6.61; Dordsche Kunstmestmaat- schappij f 6.52"J-Internationale f 6.43De Moor f 6.40. Gegund aan de laagste inschrijvers. Serooskerke( W.) Woensdagmiddag werd door de Landbouwvereeniging aanbesteed de levering van 141400 K.G. 15 pCt. supertosfaat, levering franco op den wa gen te Middelburg en te Veere. De leve ring werd gegund aan den Zeeuwschen Veevoeder eri Kunstmestha.ndel 'te Mid delburg voor f 1.97 de 100 K.G. Verder werd ffingeschreven door P. .1. Scheele, G. Dees, A. Hamelink, allen Neuzen, J. Kostense, Kruidingen, Moreels te Gent, Eversdijk te Biezelinge, Van Aardenne, Dordrecht, resp. f2, fl.98, f 1.97", f2.02. £2.02, f2.02, f2.22. (Z.) Jan. 7 's II. Arendskerke, 12.03.93 H.A. wei land, Neervoort. 7 Wolphaartsdijk, 7 paarden, rundvee, wagens en landb. gereedscli. Pilaar. 8 Rilland, hotel- en café-inventaris, Pilaar. 9 Wolphaartsdijk, inboedel, Pilaar. 9 Goes, kanaaldijken, gras- en bouwland ontv. Reg. en Domeinen. 12/27 Hulst, hofstede met 37.09.80 H.A. bouw- en weiland te Hontenisse, Dumoleijn en mr. Lijdsman. 15 Sas van Gent, hofstede met 39.80.40 H.A. bouw- en weiland, E. 15. Dumo leijn P. v. d. Eecken. 17 Oostburg, 26 Olmen en 3 Essclien, Roersch. Goes, hofstede met 28.89.62 H.A. bouw- en weiland onder Nisse, Pilaar en Neervoort. Heinkenszand, huis met tuin. Schore, 8.04.20 H.A. bouw- en wei land, Pilaar. Febr. 11 Wake, 4 Paarden, 35 st. Hoornvee, Landbouwgereedschap enz., Neerv. 20 Yerseke, kap. boereninspan, v. Dissel. 26 Waarde, boereninspan, Hollmann en Verhoek. 27 Wolfaartsdijk, Boereninspan, Pilaar. Kats, kap. boereninspan, G. ITeijboer. Maart. 4 Ierseke, Boereninspan, Pilaar. April. Nieuwdorp, 26 perc. bouwland, van Cleef. Jan. 1914. 5 Middelburg, bouwen ijsfabriek met bovenwoning, Coöp. IJsf. Walcheren. Jan. 10 Wolfaartsdijk, 8 perc. dijken, inlagen en bouwland, Pilaar. 21 Aardenburg, 28 perc. Bouwl. Roersch. 28 Aardenburg, Wei- en Bouwland, Roersch. Middelburg, 2 Januari 1914. De aanvoer op onze graanmarkt was heden zeer gering tengevolge van het Nieuwjaar. De noteering bleef geheel onveranderd. De prijzen waren als volgt: Jarige Tarwe f 0.a f 0.Nieuwe Tarwe f7.a f7.25, Rogge f 6.— a f 7—, Zomergerst f 5.— a f 5.25, Kroonerwten f 9.25 a f 10.75, Witte Boonen f 14.25 a f 16.—, Ronde Bruineboonen f 16.a f 18.-, Lange Bruine Boonen f9.50 a f 11.50 alles per mud. Officieele noteering van den marktmeester. Boter f 0.65 a f 0.7-5, voor particulieren f0.75 per V. kilo. Eieren t -5.60, voor particulieren f 6.— per 100 stuks. Noteering van den marktz'e11er der landb. v e r. Boter f 0.65 a f 0.75, voor particulieren f 0.75 per kilo. Eieren f5".60, voor particulieren f6.— per 100 stuks. Ondertrouwd ALOYS D. DE WAAL en ANTOINETTA J. M. VAN ACKER Ovczand (Z.) 2 Januari 1914 Tilburg Telegraafstr. 60. Huwelijksvoltrekking 20 Januari. De Heer en Mevrouw LUCAÖSE— Rottier betuigen hun hartelijken dank voor de bewijzen van belangstelling 1 dezer ontvangen en bieden wederkeerig hunne geltikwensehen aan. Goes, 2 Januari 1914. De Heer en Mevrouw DEKKER Vertrekt betuigen met wederkeerigen gclukwensch hun dank voor de bij de wisseling des jaars ontvangen blijken van belangstelling. Goes, 3 Januari 1914. De Heer en Mevrouw VAN HEEL de Brüijne zeggen vriendelijk dank voor de ontvangen gelukwenschen cn bieden wederkeerig de hunne aan. Goes, 1 Januari 1914. VAN DER HARST zegt vriendelijk dank voor de felicitaties hem op 1 dezer toegezonden, en wenscht tevens weder keerig geluk. Goes, 21'14. Notaris VAN CLEEF te Heinkenszand betuigt zijn dank voor de goede wensclien met 1914. en wensclit wederkeerig alles goeds. de volgende in Kattendijke, in Striephoek Een perceel, groot 57 Aren 55 Cen tiaren. Een perceel, groot 31 Aren 10 Cen tiaren. Een perceel, groot 35 Aren 97 Cen tiaren. Een perceel, groot 35 Aren 97 Cen tiaren. Inlichtingen te bekomen ten kantore van Notaris PILAAR to Goes, alwaar de inschrijvingsbiljetten met opgaaf van 2 borgen worden ingewacht vóór of op 13 Januari a.s. VAN OP voor de erfgen. van den heer M. NIJSTEN en mej. J. DE BIE, op de hofstede „Jo hanna Hoeve", in den Heeren polder, gemeente Wolphaartsdijk. OP voor den heer W. F. K. LENSHOEK op de hofstede in den St. Pieterspolder, ge meente Ierseke. Notaris PILAAR. ingaande 25 NOVEMBER 1913. onder 's Heer Abtskerke nabij het dorp Nisse. nabij den molen, eigendom van den Heer J. A. TRIMPE BURGER te Kloe tinge, in pacht geweest bij C. en J. van Boven en J. Meijers. Inschrijvingsbiljetten ingevuld per Hectare, 'in te leveren vóór of op 9 Januari 1914 ten kantore van notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, waar tevens nadere inlichtingen zijn te bekomen. De Notaris PILAAR te Goes, zal des voormiddags te 10 uur, te Wolphaarts dijk, voor den heer Dd. REMIJNSE, tip diens hoefje, aan den Papenweg, Bruine Merrie, 8 jaar, (veulendragend), lichtbruinen Ruin, 8 jaar, bruinen Ruin, 5 jaar, bruinen Ruin, 3 jaar, zwarte Merrie, 2 jaar, bruine Merrie, 18 maan den, bruinen Ruin, 18 maanden, tweejarige vaars, pasgekalf- de Vaars, Stierkalf, 40 Kip pen. VOORTS: Meinvagen, Karos, Tilbury, Rolsleeper, Sack's-ploeg, 2 Deere-ploegen, Wal- ploeg, Sleepbord, 9 Eggen, in soort, Zolder-, Schuur- en Stalgereedscliappen, een partij Weihooi, enz.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1914 | | pagina 2