Laatste Berichten. Rechtszaken. KERKNIEUWS, ONDERWIJS. Land en Tuinbouw. SPORT. Leger en Vloot. Besluiten en benoemingen. Correspondentie. Afloop verknopingen, aanbestedingen en;. Burgerlijke Stand. Ingezonden Stukken. de voordeur zijner woning, geen 'ant woord. Daarom liep hij tot achter dc hoeve, met het doel door de tuindeur, die niet op' slot was, binnen te komen. Toen hij evenwel deze deur opende, sprong plotseling een man daarachter vandaan, stiet hem met geweld tegen den grond en vluchtte heen. De boer, weder opgestaan, (trad het achterhuis binnen en vond zijn vrouw dood op den grond uit gestrekt met verbrijzeld hoofd en geheel bebloed. De moordenaar heeft twee ge weerschoten gelost/Het eerste verdwaal de in den muur, doch het tweede trof de vrouw doodelijk. Om echter zeker te zijn, dat zijn slachtoffer dood was heeft de onmensch, met de kolf van zijn ge weer, de vrouw zóó op het hoofd gesla gen, dat het wapen in vijf stukken brak. Daarna heeft hij de kasten en andere meubelen in het huis doorzocht en leeg gehaald en 3500 francs uit een kleine brandkast gestolen. Dinsdagmorgen was het 'parket van Doornik op de plaats, waar de lugubere daad is verricht, aanwezig. Omtrent den moordenaar last men fin 't duister. Wel heeft men Zondag, tijdens de Hoogmis, een vreemdeling, gewapend [met/een ge weer in het dorp gezien, en men ver moedt omdat deze een strooper uit den omtrek is, dat die den jnoord) heeft be dreven. Mo or d. De Statenverkiezing in liet district Yenlo is Dinsdag op een bloed bad uitgeloopen. Des avonds, toen de café's reeds waren gesloten, ontstond een vechtpartij. De uitslag der herstemming had de menschen in een opgewonden stemming gebracht. S., werkman in de werkplaats der Staatsspoor, die met den twist niets uitstaande had, kwam uit nienwsgierigheid toeloopen en ontving een steek in het linkerdijbeen, waardoor een slagader werd doorgesneden. Enkele minuten later was hij reeds overleden aan verbloeding. Hij laat eene weduwe na met acht kinderen. Twee personen zijn aangehouden. De wellevende Hagenaars. Onze Hagenaars hebben hun oude repu tatie van hit beste met de wellevend- lieidsvormen op de hoogte te zijn, ver leden week Maandag weder eens schit terend opgehouden. H. M. de Koningin vertoefde 's morgens van half elf tot kwart over elf in het magazijn der firma K. Nieukerke aan het 'Noord einde 12 14, tot -het bezichtigen der inrichting zoowel beneden als boven en het doen van inkoopen voor het Prinsesje en voor den Kerstboom. Mid delerwijl had zich voor het magazijn zulk een groote) menigte verzameld, dat H. M. bij haar vertrek zich er niet door heen had kunnen begeven. De politie was genoodzaakt, handelend op te treden en de verzamelde menigte te verspreiden Zulks valt voor in de residentie, wel ker inwoners er toch waarlijk wel aan gewend konden zijn, de Koningin in hun midden te hebben. Nicotine-vergiftiging. Uit Me- ran wordt het overlijden gemeld van den Oostenrijkschen minister van finan ciën, graaf Wenzel Zaleski. De minister is slechts 45 jaar oud geworden en stierf aan nicotine-vergiftiging. Hij rookte 50 a 60 cigaretten per dag Middelburg. Van de genoodigden tot bijwoning der opening van den gasthuis- aanbouw waren aanwezig de commissa ris der Koningin en mevr. Dijckmeester, de heer nrr. F. J, Sprenger, lid van gedep. Staten, met mevrouw, de voorzitter en leden v.h. Burgerlijk Armbestuur, voor zitter en leden der gezondheidscommis sie, enkele leden van den gemeenteraad, do gemeente-secretaris, regenten en ge- gentessen, doctoren en personeel. De burgemeester van Middelburg was door ongesteldheid verhinderd. Nadat de heer Snijders de aanwezigen had toegesproken, nami de Commissaris dor Koningin het woord en zeide overtuigd te zijn dat het gesticht niet alleen een stedelijk doch ook een provinciaal belang is. De heer Dijckmeester sprak den ernsti- gen wensch uit dat het verplegingsperso- neel in 1914 opgewektheid moge hebben zijn taak naar behooren te vervullen. Nog sprak dr. Schout©, die mede na mens de directie, de zusters en artsen den dank bracht aan de regpnten voor de aan gebrachte verbeteringen, hunnerzijds toe zegde alle toewijding en aanwending van kennis Voor d© patiënten. Bij de 'rondwandeling door de zieken zalen werden verschillende patiënten door den heer en mievr. Dijckmeester op deel nemende wijze toegesproken. Delft. De Zuid-Hollandsche Bond van Kath. Kiesvereenigingen vergaderde hier Zondag. Dertig afdeelingen waren verte genwoordigd. De heer Aalber.se besprak den toestand der rechtsche partijen. Den Haag. Heden had op het kerk hof Oud Eik en Duin de begrafenis plaats van mi'. J. Cort v, d. Linden, zoon van den minister-president. De begrafenis werd door velen bijgewoond waaronder leden van le en 2e Kamer, leden van de rechtscolleges, de commissaris der Ko ningin in Groningen, enz'. De minister dankte de aanwezigen voor de belang stelling'. Dell Haag Het Gerechtshof veroor deelde heden zekeren D. A. L. tot 2 jaar gevangenisstraf wegens mishandeling roet doodelijken afloop te Leiden. Het Gerechtshof behandelde de zaak tegen A. F. winkelier te Goes, wegens overtreding van de Loterijiwet. Da procu reur-generaal eischte f 100 boete met ver nietiging van heit vonnis van den kanton rechter. Uitspraak we,rd gesteld op 25 Januari 1914. Trier. Zondag om 10 uur zijn in de Kaiser Wilhelmtunnel twee goederentrei nen met elkaar in botsing gekomen; 24 wagens werden versplinterd, 2 remmers gedood en 3 beambten gewond. Papoa (Australië). In de golf van de zen naam is het stoomschip1 Tasman ge strand. Ruim 1 en 2 maken water. Er zijn 60 a 70 touristen aan boord. De equi page bestaat meest uit Inlanders. Een Ja- pansche boot is ter hulp gekomen. De Tasman is nog maar kort in de vaart en onderhoudt den dienst tusschen Java en Australië. Het heeft een installatie voor draadlooze telegrafie aan boord. Gces. Door den kantonrechter alhier zijn veroordeeld. Jagen zonder akte en vergunningW. L. te Kwadendamme 2 maal f5 sub. 2 maal 4 dagen li. Uitl. geweer en haas of f2 en f 1 boete sub 2 maal 1 dag li. Strooperij J. W. te Goes f2 sub. een week tuchtschool. Fietsen zonder bel: W. J. B. te Goes fl sub. een wee.k tuchtschool. Kwaadsprekers aan de kaak gesteld. Kwaadsprekerij heeft al heel wat twist en tweedracht in de wereld gebracht. Kwaadsprekers en kwaadspreeksters, men treft ze aan in steden en dorpen, onder alle klassen der maatschappij. „Men" zegt gewoonlijk dit van den een en dat van den ander. Doch „men" is doorgaans iemand, die nergens te vinden is. Wordt er van iemand kwaad gespro ken, dan is het doorgaans heel moeilijk den persoon te vinden die't lasterpraatje heeft uitgestrooid. En waarom loopt de lasterende „men" gewoonlijk straffeloos rond en moet de belasterde het ondergane leed maar geduldig dragen? Donderdagmiddag der vorige week heb ben zoo'n paar lasteraarsters terecht gestaan. Zoo'n feit is te zeldzaam om er niet even de aandacht onzer lezers op te vestigen. De beklaagden dan waren twee zusters, meisjes van 19 en 20 jaar te Gastel woon achtig. Ze hadden 'thoog in 't hoofd en stelden zich aan als de vervolgde onschuld. Ja erger nog! Toen ze aan den president haar namen, ouderdom en woonplaats hadden ver zocht de president ze plaats te nemen op de voor de beklaagden gereedstaande stoelen. Ze weigerden aan dat verzoek te vol doen beweerden dat ze onschuldig waren en daarom wilden ze niet gaan zitten daar, waar misdadigers plaats nemen. De president keek vreemd op over deze weigering. Hij trachtte ze aan 't verstand te brengen dat 'theele nette stoelen waren, waar ze op konden zitten en dpt 'tin belang van den geregelden gang der behandeling liarer zaak noodig was, dat zc daar gingen zitten. De meisjes bleven weigeren. Vader had haar gezegd, dat ze er niet mochten gaan zitten en dusze vertikten het. De president kon al bevelen op luid gebiedenden toon, dat het gebeuren moest, ze bleven weigeren. In de lange reeks van jaren dat we de terechtzittingen dezer rechtbank reeds bijwonen, is zulk een incident nog niet voorgekomen. Toen de meisjes bleven weigeren, begaf de rechtbank zich in de raadkamer om te overwegen hoe verder moest worden ge handeld. Toen de zitting hervat werd wees de president er met nadruk op, dat de recht bank de jeugdige onbezonnenheid der meisjes in aanmerking nam en daaruit verklaarde de afkeurenswaardige houding der meisjes. Hij trachtte ze aan het ver stand te'brengen, dat zij, als ze niet aan zijn bevel voldeden, de orde in de zaal verstoorden en dat hij dan van zijn recht, om ze door de marechaussees uit de zaal te laten verwijderen, gebruik zou maken. Lieten ze het zoo ver komen, dan zou buiten hun tegenwoordigheid de zaak, waarin ze moesten terechtstaan behandeld worden en zouden ze dus niet in de gelegenheid worden gesteld zich te verdedigen of haar onschuld aanne melijk te maken. Ten slotte volgde nog een gemoede lijke, we zouden haast zeggen vriende lijke raadgeving om maar gauw aan het bevel, om te gaan zitten, te voldoen. Maar de meisjes bleken voor geen goeden raad vatbaar. Halsstarrig bleven ze weigeren. Toen volgde het bevel van den presidentMaréchaussées brengt deze meisjes de zaal uit en zorgt dat ze onder bewaking blijven. Eenige maré chaussées traden naar voren en onder groote belangstelling van liet aanwezige publiek, werden de meisjes uit de rechts zaal verwijderd. Daarna kon met de'behandeling der zaak worden voortgegaan. De meisjes stonden terecht, omdat ze de eer en goeden naam van iemand uit Gastel hadden aangerand door iets zeer leelijks van hem te vertellen, 't Gaat niet aan om de schandelijke laster praatjes hier neer te schrijven. Delaster betrof behalve den man ook nog 'n minderjarig meisje. Volgens bewering der kwaadspreeksters zou in den middag van 28 Juli in het hooiland van Dr. Doutzenburg iets zijn gebeurd, dat ze de wereld rondbazuinden en waarbij ook de moeder der kwaadspreeksters dapper hielp. De vader van 't meisje kwam't laster praatje ter oorde. Hij ging naar de meisjes toe om uit haar eigen mond het verhaal te hooren. Ze vertelden hem van A tot Z, wat ze beweerden met eigen ,'oogen 'te hebben gezien en gaven hem den raad, dat hij er aangifte van moest doen. De betrokken persoon zon dan minstens 5 jaar krijgen, bovendien zijn brood kwijt zijn, zoo voorspelden ze. Maar die voorspelling is lieel verkeerd uitgekomen. Het onderzoek heeft uitge wezen en uit de verklaringen der getui gen bleek onomstootelijk, dat de belas terde persoon dien middag met zijn eigen dochtertje in het hooiland van dr. Doutzenburg heeft gewerkt. Dat't be wuste meisje, óók in den middag gewerkt heeft in den tuin van dr. Doutzenburg, die op minstens 25 minuten gaans afstands van het hooiland is gelegen. Van een samenzijn der) twee belasterden dien middag kon dus onmogelijk sprake zijn en 't bleek dus klaar en duidelijk, dat de beide meisjes zich aan grove leugens en verregaande lasterpraatjes hadden schuldig gemaakt. De officier van justitie was van oor deel dat de beide kwaadspreeksters flink motsten worden gestraft. Hij eischte tegen elk f 25 boete of 25 dagen hech tenis. Na den" eiscli, moesten de meisjes weer binnen komen. De president deelde de meisjes mede wat tegen haar geëischt was, en j,wat ze daar op te zeggen hadden Ze zeiden dat ze geen straf aannamen, want dat va onschuldig Vvaren De rechtbank zal ze dat wel anders aan het verstand brengen. (Centrum.) Kalender der Week. Woensdag 31 Dec. H. Sylvester, Paus en Belijder (bl. j.370) met gedachtenis van de 4 Octaven. Donderdag t Jan. Feest van de Besnij denis des Heeren (bl. 371). Vespers op bl 372. Vrijdag 2 Jan. Octaafdag van den II. Steplianus (bl. 374)gedachtenis van de II. Joannes (bl. 357) en van de H. H. Onnoozele Kinderen i,bl. 361). Zaterdag 3 Jan. Octaafdag van den H. Joannes (bl. 375)gedachtenis van de II. H, Onnoozele Kinderen (bl. 361), derde gebod voorgeschreven voor den Paus (bl. 102). De gewone orde der H. Mis, die iederen dag terugkeert, begint opbl. 71. O'senisse Op den eersten Kerstdag had alhier de opdracht plaats van de nieuwe leden 1 voor het Aartsbroederschap der II. Familie, Jezus, Maria, Josef. Er waren 16 mannelijke en 11 vrouwelijke perso nen die als lid werden aangenomen, terwijl 8 mannelijk en 7 vi'ouwelijke personen de zilveren medaille ontvingen wegens hun 25-jarig lidmaatschap. Er zouden veel meer -nieuwe leden bijgekomen zijn, doch de bepaling dat men niet voor het 18 levensjaar lid kon worden, werd ditmaal gehandhaafd. Z. D. H. de bisschop" van Breda heeft benoemd tot pastoor te Gilze den Zeer eerw. heer O. Van Waes, tot pastoor te Het Schijf den Weleerw heer P. Van Eekelen en tot kapelaan te Etten den Weleerw. heer Clir. Verbunt. (Msbode.) Goes. Benoemd tot tijdelijk onderwijs zeres in de Wiskundige vakken aan de Meisjesschool alhier met ingang van 1 Januari a.s. mej. M. van Efferen te Rot terdam. Benoemd met ingang van 1 Januari 1914 tot onderwijzer aan de R. K. school voor jongens te Goes, de heer C. Olijkoek te Nieuwer-Amstel. Gedurende de campagne 1913 wer den door de Coöperatieve Beetwortel- suikerfabriek te Dinteloord 113.059210 K. G. suikerbieten verwerkt of ongeveer 7 millioen K. G. minder dan in 1912. Het gemiddelde gehalte aan suiker bedroeg 16.74 °/0. Voetbal. „Zeeland Vooruit"—„U. D. I Vrijdagmiddag, 2den Kerstdag, kreeg Z. V. bezoek van het Rotterdamsche „U. D. 1". Het Z. V.-terrein aan denPolderschen weg was goed bespeelbaar, dank zij den wind, die het flink droog had geblazen. Te 2 uur werd beginnen gefloten, nadat „U. D. I." den opgooi had gewonnen en den wind mee koos. De onvolledige Z. V.-achterhoede kreeg het al gauw te kwaad met de goed samenspelende voorhoede der Rotter dammers, zoodat den keeper volop werk kreeg. Doch het bleek dat de blauw witten met hun verschieten geen succes zouden hebben, wat zij zelf blijkbaar ook inzagen, daar zij zoover mogelijk opdrongen. Een half uur was er reeds gespeeld, toen eindelijk de rechtsbuiten der gasten zijne partij de leiding wist te bezorgen 1—0. Z. V. trachtte gelijk te maken, doch de storm was te sterk om er door te komen. Meermalen brachten zij den bal tot dicht voor het doel der Rotterdam mers, doch de backs verdedigden flink. Voor rust doelpunt U. D. I. nog eenmaal, zoodat Z. V. met een 2—0 achterstaan, tevreden kan zijn, daar zij nog liet voor deel van den wind te goed hadden. Al aanstonds na de hervatting van het spel weet de Z. V.-voorhoede de blauw- witten in het nauw te brengen, doch dezen schenen hunne krachten bewaard te hebben voor den tegenwind. Zij bra ken nog meer door dan voor rust en wisten, door mooi combineeren nog dikwijls den bal voor liet Z. V.-doel te brengen. Ze konden evenwel niet ver hinderen dat de middenvoor van Z. V. door een schot, dat langs de doelpaal in het net vloog, den stand op (2—1) bracht. Beide partijen deden nu nog meer hun best en liet gelukte de gasten kort voor tijd den stand te brengen op (31). Z. V. deed nog wat zij kon om den stand in hun voordeelte veranderen. Tevergeefs, zonder verandering kwam liet einde met een welverdiende 31 overwinning voor de gasten. Bij de Rotterdammers blonken (vooral uit de rechtsbinnen, rechtsback en kee per, terwijl bij Z. V. vooral de keeper uitblonk. „Zeeland Vooruit"—„Oud-Zeelandia". Zondag werd bovengenoemde vriend schappelijke wedstrijd gespeeld op het Z. V.-terrein aan den Polderschen weg. Donderdag j. 1. was het terrein onbe speelbaar. Halfdrie werd afgetrapt en het bleek weldra dat liet nieuwe Z. V. sterker was. Zij bleven grootendeels op de Oud-Zee landia-helft. Nadat al een geruimen tijd was gespeeld kreeg Z. V. door hun linksbuiten de leiding. Spoedig daarna doelpunt de Z. V.-middi nvoor en brengt den stand op |20). Dat wordt den veteranen te erg. Een mooie doorbraak en hun linksbinnen maakt het eenige tegenpunt (2 1). Intusschen is het rust. Al spoedig wordt er gedraaid en na een poos heen en weer trappen brengt eindelijk de Z. V.-rechtsbinnen den stand op (41). Oud-Zeelandia houdt goed vol, doch is niet opgewassen tegen de goede Z. V.-verdediging. Nog eenmaal doelpunt den Z. V.-rechtsbuiten uit een voorzet van den linksbuiten, wat den eindstand brengt (51). Goes. Naar wij vernemen is de V. V. „Goes" er in geslaagd een terrein te huren en wel van dhr. G. Boudens, aan den Ouden dijk. Middelburg. Ook Zeelandia alhier kreeg „U. D. I." op bezoek en wel Donderdag len Kerstdag. Ze wisten de gasten, die in de Westelijke 3de klasse spelen, te kloppen met 31. Tekort 'aan luitenants. De minister van oorlog heeft den reserve- 2e luitenant jhr. J. A. J. H. Graafland van het 13e regiment infanterie te Roer- mond, toegestaan om met ingang "van 2 Januari [voorloopig voor 3 maanden onder de wapenen te komen. (VI. Crt. Kadernood. De generaal-majoor A. L. Klerk de Reus, commandant der eerste divisie, heeft bij den.coinmaridant v. li. veldleger geklaagd over het groot in compleet aan kader, vooral met het oog op de opkomst der lichting tusschen 15 en 20 Januari. Ook de generaal P. W. Weber, commandant te Amersfoort, vindt op zijn inspectiereizen niets dan gebrek aan kader. Te Naarden waren bij twee bataljons bijv. slechts 25 officieren en sergeanten aanwezig. De commandant van het veldleger heeft in een rondschrijven voorstellen verzocht, die tot verbetering van den noodtoestand kunnen bijdragen. Bij Kon. besluit is aan jhr. mr. J. W. C. De Jonge van Ellemeet, op zijn verzoek, met ingang van 1 Januari 1914, eervol ontslag verleend uit zijn betrek king van rechter in de Arr.-Rechtbank te Zierikzee, onder dankbetuiging voor in rechterlijke betrekkingen bewezen diensten. JACHT. Kloetinge. Vorige week Vrijdag, 2den Kerstdag, werden hier door eenige jagers een1/twintigtal hazen en eenige fazanten geschoten, In dank ontvingen wij bij vooruitbe taling abonnement 1914 ad f3.50 van mej. E. Kn. te SI., dhrn. A. St. ie W.A. A. W. W. te N.J. v. d. K te U.A H. v. V. te W.A. Th. te Y. dr. R. v. P. te A. Abonnementen 4e kw. van G. C. B. te Y. Baarland. Bij herbesteding is de haven verpacht aan Mej. Ma.®[Huijzen alhier voor de som van f 800. Heinkenszand. Op 27 Dec. is door de Ileinkenszandsche Guano-vereeniging aan besteed de levering van plm>. 390000 K.G. superfosfaat, plm. 270000 K.G. ammoniak- superfosfaat, plrn. 40000 K.G. chilisalpe- ter, plm. 6000 K.G. kaïniet en plm. 4500 K.G. patentkali. Laagste inschrijvers waren: Superfosfaat en chilisalpeter J. Kosten- se te Kruiningen f2.13 en f 12.65 per 100 K.G.; ammoniak-superfosfaat Glerum en Co. te Vlake f7.03 per 100 K.G. patentkali en kaïniet J. Weststrate te Krab- bendijke f6.29 en f2.14 per 100 K.G. aan wie de leveringen zijn gegund. Kruiningen. Aanbesteed door de Land- bouwvereeniging196500 K.G. superfos faat, 3000 K.G. Kaïniet, 3400 K.G. pa tentkali. Ingeschreven werd door 20 leve- ranciers-. Superfosfaat gegund aan P. J. Schuit© te Neuzen voor f 19.75 per 100 K.G.; aan de Chemische fabriek te Vla ke werd gegundpatentkali voor f 6.35 per 100 K.G.; kaïniet voor f6.35 per 100 K.G. Van 2529 Dec. MIDDELBURG. OndertrouwdA. Crucq, 24 j. jm. en F. Lievense, 25 j. jd.; H. Bekker, 24 j. jm. en G. H. Möllenkamp, 24 j. jd. Bevallen: S. J. Pieters, geb. Baljeu, z.; J. Snijders, geb. De Vos, z.; F. Pouwelse, geb. Kaljouw, d. Overleden: C. de Steur, echtge. van C. de Vos, 69 j.J. Verhoeven, wednr. van A. Broekhuizen, 75 j.; S. C. Heg- berg, weduwe van J. C. Stubbe, 86 j. GOES. Geboren: 27, Pieternella Kla- zina, d. v. Joris Kaaij'steker en Maatje den Toonder; 28, Krina Johanna, d. v. Klaas Leverman en Johanna Krina Wal- rave. Overleden: 28, Leendert Elsman, 76 j., wednr. van Maria Nieuwenhuize. VLISSINGEN. Ondertrouwd: W. B. van den Berge, 26 j. jm. en A. J. M. Geleijh, 20 j. jd.; F. C. C. Everaert, 22 j. jm. en M. M. Wijbands, 20 j. jd.; P. J. Bou- weraerts, 24 j. jm. en J. M. Scheepers, 23 j. jd.; J. Brasser, 28 j. jm. en J. de Bruijbe, 26 j. jd. Getrouwd: P. A. Mentink, 26 j. jm. en B. M. Scheers, 25 j. jd.J. R. Harting, 26 j. jm. en C. Schout, 23 j. jd.; C. Daane, 23 j. jm. en J. de Ridder, 24 j. jd. Bevallen: T. E. M. van Sprang, geb. Warger, z.; M. de Jonge, geb. Spier, d.; F. C. Verbeet, geb. Gunther, d. Overleden: N. de Buck, wed. van W. Sohier, 85 j.; M. S. van Hiele, wed. van F. N. de Rooijl, 51 j.L. A. M. Jans- sens, 15 j., d. KRUININGEN. Geboren: Krina Corne lia, d. v. Ivornelis Jacobus Brouwer en Willemina Roozendaal; Hendrik Marcus, z. v. Mattheus Kabos en Jacoba Blok; Cornelia Maria, d. v. Johannes Driedijk en Adelida Emma Vermont. (Kr. Crt.) WEMELDINGE. Overleden: Cornelia Ferdinandusse, 32 j., ongeh. (Kr. Crt.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Mijnheer de Redacteur, Mag ik beleefd een plaatsje vragen in uw geëerd blad? Bij de tegenwoordige drankbestrijding moet het verwondering baren dat er in dit opzicht zoo weinig op de jeugd gelet wordt. Dit jaar is het drankgebruik bij. kinderen kolossaal toege nomen. Reeds, kinderen van 13 en 14 jaar bezoeken de herbergen. Was dit het vorige jaar slechts van enkele jongens en dan nog heimelijk het geval, nu doen dit reeds velen en dat in het openbaar en geregeld. Op die manier beschouw ik de geheele drankbestrijding als onzin; want een spreekwoord zegt: wie het land heeft, heeft de toekomst. Men zal toch niet verwachten dat, als de kinderen ouder zullen geworden zijn, ze dan den drank minder zullen liefhebben. En dan, wat een man toegestaan is, zoolang het geen misbruik is, is daarom nog: niet goed voor een kind. Ik vertrouw evenwel dat, nu er cie aandacht op gevestigd is, het misbruik 4al worden tegengegaan. Hoogachtend, E e n O p me rker. Land van Hulst, 1913. De heer „Opmerker" houde het ons ten goede, dat zijn conclusie: „ik beschouw de geheele drankbestrijding' als. onzin" niet wel overwogen is. Daar zou eerst spraak van kunnen zijn, als in het geheele land eenzelfde toestand heerschte als in zijn streek. En wat zou het helpen, op der gelijk© treurig© toestanden de aandacht te vestigen, als de Drankbestrijding er niet was om een veldtocht tegen zulke euvelen te ondernemen? De Redactie.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3