UIT ZEELAND Gemengd Nieuws. wij op den lieer Kritschmer van Veen, directeur-generaal der Staatsspoorwegen en den heer Evers, chef van dienst der S.S. en de inspectie voor de provincie Groningen. De wethouders van üeilen waren mede aanwezig, terwijl politie voor behoorlijke afzetting zorg droeg. De vijf lijken der slachtoffers waren inmiddels in een gebouw achter de openbare school te Beilen opgeborgen. Inmiddels waren de familieleden van omgekomenen aangekomen teneinde de zoo deerlijk verminkte lijken te herken nen. Met den eersten trein wit 's-Gravenhage was de minister-president Mr. Cort van der Linden aangekomen Ontroerd en ontdaan en na de formaliteit der her kenning te hebben verricht, verwijderde de zoo zwaar getroffen vader zich schier wankelend van de treurige plaats. In den namiddag keerde de heer Cort van der Linden naar de residentie terug. Met den trein, welke te 4 uur 26 minuten uit Beilen vertrok werden de lijken van Mr. Cort van der Linden en dr. Roosenburg naar 's-Gravenhage, ver voerd. In den avond werd het lijk van mej. Van Zanten naar Zwolle overge bracht, terwijl het stoffelijk over.-chot van mevr. Kapteijn-v. d. Werff Zaterdag per lijkwagen vanuit Beilen te Hoogeveen ter aarde werd besteld. Hoezeer de lijken verminkt waren moge b ijken uil de gi uw- lijke bijzonder heid dat verschillende ledematen ver spreid werden gevonden. Zelfs de door hun arbeid verharde wegwerkers, die de ontzettende gevolgen van kleinere en groot ere spoorwegongelukken reeds meer malen van dichtbij hadden aanschouwd, zetten de spade een oogenblik ter zijde en weenden b i den oneindigen droeven aanblik van zooveel bitter leed. Wel was hun arbeid zwaar-Een schoen, waarin een bebloed versplinterd been, een afgebroken arm, eenige vingers, ver minkte schedels dit alles werd van onder de versplinterde planken op dien droeven Kerstnacht te voorschijn ge bracht. In den wagon waarin mevrouw Kapteyn v. d. Werff zich bevorrd was ook haar echtgenoot gezeten. Zij zat niet-rooken, hij bleef ongedeerd in de rookcoupé. De ongelukkige werd schier waanzinnig van smart en ontzetting bij het aanschouwen van het lijk zijner vrouw. Anderen wisten zich door gaten, welke in de wagons geslagen werden te redden, anderen moesten worden uit gezaagd. Zoo is het droeve verhaal, zooals het ons gedaan werd door een ooggetuige, die zich toevallig naar het Noorden begevende de beide rustdagen zag in beslag genomen door zoo'n aangrijpenden arbeid. Minister Cort van der Linden was op zijn droeve tocht naar Beilen, vergezeld van zijne eclitgenoote en een zijner zonen. In uen loop van den dag deden ver schillende autoriteiten en particulieren door een bezoek aan de woning van den minister-president blijken van hunne deelneming in het smartelijk verlies. De oorzaak van de ramp schijnt niet alleen gezocht te worden in het breken der koppeling, doch men heeft ook ont dekt, dat een wielband van een dei- achterste wagens gesprongen is. Er wordt aan herinnerd, dat ongeveer twee maan den geleden op dezelfde lijn, bijna een ramp zou zijn voorgekomen, ware het niet dat de chef van het Station de Punt, kort voor het passeeren van den trein ontdekte, dat een wissel onklaar was geraakt. Later bleek dat er sabotage vermoedelijk door een ontslagen werkman der Staatsspoorwegen gepleegd was De juiste naam van mej. van Zanten is, mej. Hillegonda Herda van Zanten, 37 jaar, ongehuwd, zij was coupeuse te Groningen. De heer Joh. Punt, oud 41 jaar was directeur eener levensverzekering-maat schappij te 's-Gravenhage. Mej. de Boer, de zwaarst gewende is onderwijzeres te Roodescliool. De onge lukkige heeft 4 uur op de rails gelegen. Er bestaat kans dat liet rechterbeen behouden blijft. Als andere oorzaak van de ramp wordt opgegeven, dat van een der achterste wagens een aanhaakkettingis losgeraakt, welke over den grond slingerde en zoo doende over de rails kwam te liggen. De haak trok de wisselrail geheel op en deed de ontsporing ontstaan. Bijzon deren lof verdient de Roode Kruis brigade uit het Academisch Ziekenhuis te Groningen. H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins zijn Vrijdagmiddag tegen 12 uur naar de v oning gereden van den Minis ter-president mr. Cort van der Linden en hebben den Minister en Mevrouw Cort van der Linden persoonlijk hun diep gevoelde deelneming betuigd met de ramp die de familie getroffen heelt bij het spoorweg'>ngeluk m Drenthe. H. M. de Koningin-Moeder heeft jhr. De Ranitz, grootmeester van haar Huis, opgedragen de deelneming van H. M. over te brengen aan Minister Cort van der Linden en familie. De heer Dl Ranitz heeft zich Vrijdag middag van die opdracht gekweten. De begrafenis van den zoon van Zijne Excellentie zou heden (Maandag) geschie den te 11 uur van de woning aan de Prin- cessegraeht naar Oud Eik en Duinen De Minister van Waterstaat, dr. Lely, die Vrijdag naar de plaats van het spoorwegongeluk tusschen Beilen en I Hooghalen vertrokken is, was vergezeld door den heer van der Vecht, lid van den raad van toezicht op de spoorweg diensten, en ontmoette daar verschillen de spooiwegingenieurs uit debetrokken districten, met wie de Minister de ver moedelijke oorzaken van de spoorweg ramp besprak. Zaterdag is ter plaatse door de Staats spoorwegmaatschappij een enquête ge houden in tegenwoordigheid van den president van den raad van toezicht, den heer Stieltjes. De Onderwijscommissie. „De Ned." noemt nog als onderwijs- specialiteiten, die in de commisrie zitting zullen krijgen de heeren Van Veen (A. R.) en Van Wijnbergen (R. KJ. Het landelijk contract. De Nederlandsche Typografenfond heeft tijdens de Kerstdagen, na langdurige dis cussie, met overgroote meerderheid het landelijk contract aangenomen, behoudens eene kleine wijziging, welke in het aange boden contract zal moeten worden ge bracht. Tweede Kamer. De Tweede Kamer is Woensdag niet klaar gekomen met den begrootingsarbeid. Toen d© voorzitter des namiddags voor stelde de stemming over de motte Ter Laan, tegen de derde herhalingsoefening gericht, uit t© stellen, vroeg de heer Duy- maer van Twist stemming over dat voor stel. De Kamer bleek onvoltallig en ging reeds om half drie uiteen voor het Kerst reces. Te doen blijven nog een stuk der Oor- logsbegrooting, hoofdstuk 8 B van Finan ciën, benevens de begrooting van Surina me en Curacao, Binnenl. Zaken en Ma rine. Een Nederlandsch schip in nood. Men seinde ons hedenmiddag: LONDEN. Het Nederlandsche stoom schip „Tasman" van de Koninklijke Pak ketvaart zit gevaarlijk vast aan den grond nabij Paroa (Australië). Ef zijn veel pas sagiers aan boord. Het schip maakt water. (Zie laatste berichten.) Een schrijven van Z. Em. Kardinaal Merry del Val in opdracht van Z. H. Paus Pius X over de Katholieke Sociale Actie in Nederland. Naar aanleiding van het tienjarig be staan van de K. S. A. was door den Directeur van het Centraal Bureau aan Z. H. den Paus een afdruk toegezonden van het artikel, voorkomende in het Ge denkboek 18131913, waarin de geschiedenis van de K. S. A. is verhaald. In een bijgevoegd schrijven zette de Directeur nog eens kort in het Latijn uiteen, hoe in ons land de Katholieke Sociale Actie is georganiseerd, en hoe zij thans, gedurende tien jaren, heeft ge werkt, op Katholieken grondslag, trouw zich houdende aan de Pauselijke Ency clieken en voorschriften, en ten volle aan vaardende de leiding van liet Doorluchtig Episcopaat. Den avond voor Kerstmis werd hier op het navolgende antwoord uit Rome ontvangen. De Latijnsche tekst zal wor den opgenomen in het Tijdschrift voor de IC. S. A. Wij laten hier volgen een zeer letterlijke vertaling Staatssecretariaat van Zijne Heiligheid. Uit het Vaticaan, 19 Dec. 1913. Den HoogEdelgestr. Heer Petrus Joseph Matthaeus Aalberso, Di recteur van het Centraal Bureau der Katholieke Sociale Actie in Nederland. Leiden. HoogEdelGestrenge Heer. Gaarne heb ik aan den Heiligen Vader den brief overhandigd, dien gij onlangs door mijne bemiddeling tot Hem gericht hebt; en volgaarne kwijt ik mij van de mij toevertrouwde opdracht om U te ant woorden, dat die brief Hem hoogst aan genaam en welgevallig was. Hij meldde immers de gelukkige inrichting, welke bij U de Sociale Actie der Katholieken bezit, zooals blijkt èn uit haar ontstaan èn uit hare ontwikkeling, waarvan gij eene uit eenzetting hebt willen geven in het ge schrift, dat bij Uwen brief gevoegd was. Zijne Heiligheid vindt hierin dan ook alles zins reden, om U en de overige leiders geluk te wenschen met Uw heerlijken ar beid en zijn rijke vruchten; welke God ongetwijfeld tot voortdurend grooteren wasdom zal brengen, indien gij blijft voort gaan om, zooals wijselijk in de statuten Uwer instelling bepaald wordt, de Katho lieke Sociale Actie zóó te bevorderen, dat de daarop betrekking hebbende Pause lijke voorschriften en de aan de Bisschop pen verschuldigde gehoorzaamheid het zegel zijn op Uw hart en op Uwen arm. En opdat dit moge geschieden zooals hij verwacht, bidt de Verheven Opper priester voor U en alle leiders, voor alle comité's, die bij het Centraal Bureau zijn aangesloten, en voor alle leden de hemel- sche gunsten af, en zegent Hij allen met de grootste liefde in den Heer. Met verschuldigde hoogachting noem ik mij van U HoogEdelGestrenge, den zeer toegenegene, w.g. KARDINAAL MERRY DEL VAL. Goes. Aan den heer Jac. de Kok is met ingang van 1 Jan. a.s. eervol ontslag ver leend als 1ste stoker aan de gasfabriek alhier en in diens plaats benoemd dhr J, Bruschet thans stoker. De inwijding der nieuwe parochiale scholen aan de Vlasmarkt, Stalstraat en Wijngaardstraat alhier is bepaald op 7 Januari 1914. E. L a a n e. Het bekende kassiers kantoor van den lieer Rijk op de Kade alhier verandert van eigenaar. Het wordt voortaan gedreven door de firma Laane die als een der grootste bankiers van West-Noord-Brabant geldt en waarvan de firmanten de heeren Alpb. Laane te Roosendaal en Ernest Laane te Bergen op Zoom zicli door hun „Geschiiftsfiihig- keit" zoowel als door hun coulant zaken doen in wijden kring liet onbeperkt ver trouwen hunner uitgebreide clientèle wisten te verzekeren. Het kantoor hier ter stede zal speciaal onder leiding staan van den tweede der hierboven genoemde firmanten. Men raadplege de advertentie in dit nummer. Middelburg. Heden is op plechtige wijze liet nieuwe aangebouwde gedeelte van het gasthuis in gebruik genomen waar van wij het zeer omvangrijke verslag in ons voLend nummer zulleii plaatsen wijl de beperkte ruimte ons dit voor lieden verbiedt. (Zie eventueele onderlaatste berichten.) De St. Petruskring alhier zal in het begin des volgenden jaars een paar too- neelavonden geven. Wij vertrouwen dat zoowel liet goed voorziene program als de roep, welke van detooneeluitvoeringen van den St. Petruskring uitgaat velen zullen aansporen een dier avonden een paar genotvolle uren te gaan slijten in het Vincentiusgebouw, waar de uit voeringen worden gegeven, zooals de advertentie in dit nummer aangeeft Vrijdagnacht werden de be woners van Pottenmarkt en omgeving te ongeveer twaalf uur opgeschrikt door een vreeselijk geschreeuw; bij onderzoek bleek ons dat Bacchus ook hier weer de oorzaak was. Een vrouw, die in gezelschap van haar vader en nog een persoon uit een café kwam en zeide geslagen te zijn, maakte het burengerucht. Na op de politiewacht wat tot rust te zijn gekomen, keerden vader en dochter huiswaarts, terwijl de derde persoon wegens dronkenschap in arrest werd gesteld. (Z Vlissingen- Zaterdagmorgen omstreeks 9 uur geraakte een touw los, van een plank waarop twee matrozen van het s.s. „Prins Hendrik" te Vlissingen bezig wa ren de sclioorsteenen te schuren, met het ongelukkig gevolg dat P. de L., wo nende te Middelburg vrij ernstig aan het hoofd gewond werd. Op last van dr. Ver maas werd zijn opname in liet St. Joseph ziekenhuis noodig geacht, waarheen hij per brancard werd vervoerd. De andere matroos kon direct zijn werkzaamheden hervatten. (M. Ct.) Zierikzee. Zaterdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente te 2 uur ten Stadhuize. Voorzitter de burgemeester. Afwezig de heeren J. de Vrieze, mr. H. Polvliet en H. J. van Nouhuijs. De notulen van de twee vorige ver gaderingen worden aangehouden. Voor kennisgeving worden de aanmer kingen van het raadslid, den heer W. C. de Crane, op de Memorie van den heer van der Drift, aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten het verrichten van baggerwerk in de haven der gemeente onderhands aan te besteden. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. tot verkoop van op stam staande boomen Besloten wordt mede te gaan met liet voorstel van B. en W. strekkende om de bemerkingen van Gedeputeerde Staten op de regeling van de door de gemeente ambtenaren te betalen pensioensbijdrage ongegrond te verklaren. Aan den heer P. W. Loewer wordt op diens verzoek eervol ontslag verleend uit zijn betrekking, met dankbetuiging voor de door hem bewezen diensten. Besloten wordt oin dengene, die in zijn plaats wordt benoemd, een jaarlijksch salaris te geven van f 800 met 3 jaar- lijksehe verhoogingen van f 100. Bij de rondvraag vraagt de heer Van Os inlichtingen omtrent den gemeentelijken reinigingsdienst, die door den voorzitter en den lieer Koopman worden beant woord. Aan den lieer mr. J. W. C. de Jonge van Ellemeet is met ingang van 1 Januari 1914 eervol ontslag verleend als rechter in de Arrondissernents-recht- bank alhier onder dankbetuiging voor bewezen diensten. Tot politie-agent 2e klasse alhier is benoemd W. J. van Graafeiland uit Serooskerke. Tot hoofdagent van politie, inplaats van den heer Cappon, is benoemd N. de Vin, D. Stoel is benoemd tot agent le klasse met ingang van 1 Januari. Tot ingenieur van het waterschap Schouwen is benoemd de heer van Nederveen Cappel, te Amsterdam. lerseke. Aan liet Burgerlijk of algemeen Armbestuur schonk een ingezetene een flinke gift om de verpleegden extra te trakteeren. Aan behoeftigen werd dit jaar dooi de vereeniging „Dorcas" in het afgeloo- pen jaar uitgedeeld 28 el geel katoen, 31 lakens. 22 hemden, 5 dekens, 8 rok ken en ll schorten. Herbenoemd tot voorzitter van het Burgerlijk of algemeen Armbestuur de heer G. Hartog. Benoemd tot gemeente-deurwaarder dhr. A. P van Hertum gemeente-veld wachter alhier. Gisteren viel plotseling' voor den omnibus, station naar lerseke, liet paard van den voerman J. dood. Hedenmiddag plotseling een nog jong paard van den heer Poelman. Met ingang van 1 Jan. wordt aan gesteld bij de Visscherij-politie tot schip per 3e klasse dhr. v. van Ouwerkerk alhier. Hansweerd. De commies 2de klasse T. Schouten is met ingang van 1 Januari van 's Rijks Recherche vaartuig Albatros" overgeplaatst naar Vlaardingen op het Recherche vaartuig „Argus". Zaterdagavond omstreeks 8 uur ont stond brand in de hooischuur van F. S alhier. Spoedig werd met twee slangen op de waterleiding water gegeven, zoodat de vlam spoedig was gebluscht doch de schuur brandde totaal afook de woning brandde geheel uit. Oorzaak onbekend, verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Het groote nut der waterleiding is hier duidelijk gebleken. Het schip „Advendo" dat tegen den buitenliavendam sloeg zal bier aan de werf Zeeland reparecren en daarna de de reis voortzetten. Het op de slikken in Keeten ge strande schip „R. S. G. 14" is gebroken. Ook het ter hoogte van hetjBrabantsche- vaarwater gezonken schip „Hendrik Con- cience" is op twee plaatsen gebroken. Van beide schepen kon de bemanning zich redden. Het Belgische sleepschip „Joseph" schipper Meulmann is in zinkenden staat te Wemeldinge binnen gesleept. De sleepboot „Everywher" is bij Strijensas met 4 schepen omhoog gevaren Men zal trachten het schip met hoog water vlot te brengen. Baarland. Tweeden Kerstdag gaf de Rederijkerskamer „Al doende leert men", van Eilewoutsdijk, alhier eene uitvoering, 't Waren aardige stukjes, die werden opgevoerd, en het spel getuigde van ernstige studie. De zal, was goed bezet, ruim 100 personen waren aanwezig. Het hulp-telefoonkantoor alhier wordt Woensdag 7 Januari geopend. 's Gravenpolder. Op 1 Jan. as. zal liet 25 jaar geleden zijn, dat onze gemeente veldwachter dhr. A. de Kraker alhier ia functie trad. Waarschijnlijk zal het den jubilaris aan bewijzen van belangstelling niet ontbreken. Helnkenszand. Nadat de Chr. zangver- eeniging „Nut en Genoegen" alhier acht jaar heeft bestaan, is deze bij gebrek aan belangstelling thans ontbonden Biezelinge. Tengevolge van het in de i.l. gehouden raadsvergadering genomen besluit, inzake het reglement van het Burgerlijk Armbestuur, waarin bepaald is met vier tegen drie stemmen, dat voorzitter en secretaris van dit college op Kapelle moeten wonen, circuleert alhier een request om dit reglement te herzien, in dien geest, dat voornoemde ambten ook bekleed mogen worden door eventueele inwoners van Biezelinge of Eversdijk. Op het adres wordt druk ge- teekend. Ossenisse. De raad dezer gemeente ver gaderde Zaterdag j.l. Het uitvoerig ver slag dier zitting publiceeren wij in ons volgend nummer. Stoppeldijk. Sedert eenige dagen ver toont zich hier een buitengewoon bederf in liet varkensvleesch. Oogenschijnlijk is liet goed, doch zoo dra het voor het gebruik wordt gereed gemaakt, verspreidt het een vreeselijken stank en blijkt gansch bedorven. Als een staaltje) van de kwaadaardig heid er van kan dienen, dat van eene ham, die aan het plafond hing, en die men er af wilde nemen, om ze eens na te zien, het vleesch er afviel en het been bleef hangen. Er heeft zich al een ziektegeval voor gedaan na het eten van dit uiterlijk goed doch ondeugdelijk vleesch. Men schat, dat nu reeds liet vleesch van een zestigtal in November en Decem ber geslachte varkens is moeten begraven werdeneen geduchte slag voor werk man en burger. De gezondheidscommissie bemoeit zich natuurlijk met de zaakeen paar stuk ken vleesch zijn ter onderzoek opge zonden. Koewacht. Zondag n m. werd ten huize van den heer E. de) Vleeschhouwer de gewone jaarlijksche algemeene vergade ring gehouden van deelnemers in de onderlinge paardenverzekering „Steunt Elkander". De voorzitter deelde mede, dat hoewel het afgeloopen jaar niet zeer gunstig was voor de vereeniging, het bestuur het niet noodig geoordeeld lieeft de premie van 1 procent van de aangegeven waarde te verhoogen. Daarna bracht de penningmeester verslag uit over den finantieelen toestand der vereeniging. Daaruit bleek, dat de inkomsten met liet batig slot van 1913 bedroegen f 1671,56 en de uitgaven f 1320,59 zoodat er thans een batig slot is van f350,97. In 1912 bedroeg het batig slot f640.47- Als bestuurleden werden herbenoemd de heeren Emile v. d. Vijver, P. de Roo- ver en P. Bruggeman, terwijl in plaats van den heer A. de Blieck, die eervol ontslag had aangevraagd, werd gekozen de heer L. David. Aan ieder der leden werd een exemplaar van het nieuwe reglement ter hand gesteld. Boschkapelle. De gemeenteraad besloot met algemeene stemmen tot gunstige beschikking op een verzoek van het onderwijzend personeel om ook hunne jaarwedden met 3 pCt. te verhoogen als tegemoetkoming in hunne pensioens bijdrage, aangezien de Raad in eene vorige zitting had besloten om 3 pCt. der jaarwedden te vergoeden in de pen sioenstorting der overige gemeente-amb tenaren. Zaamslag. -De gemeente-veldwachter v. P. alhier heeft op een persoon, welke zijn woning wilde binnendringen, ge schoten. De mail was terstond een lijk. Het parket is naar Zaamslag vertrokken om ter plaatse een onderzoek in te stellen. Betreffende liet doodschieten van F. Dieleman door den gemeenteveldwachter aldaar meldt men ons nog nader: Vrijdagavond zijn meerdere personen door overklimming op het erf van den veldwachter gekomen, de voordeur van diens woning was niet afgesloten. Door die deur is D. de woning binnengekomen en heeft zich door de woonkamer toe gang verschaft tot het slaapvertrek waar van Pete-gem, de veldwachter en zijn vrouw zich juist ontkleed hadden en ge reed stonden zich te bed te hegeven. D. had een groot mes in de hand en stak daarmede verschillende malen naar den veldwachter, waarbij deze wel in zijn on- derkleeren werd gesneden, doch zelf niet geraakt werd. Al worstelend niet zijn aan valler gelukte het den politieman over dezen heen zijn revolver van een plank te nemenuit zelfverdediging loste hij een schot en trof D. in de hartstreek, waarop de dood onmiddellijk intrad. Zaterdag was het parket uit Middelburg ter plaatse tot het instellen van een on derzoek. Het lijk van den verslagene werd Zondag naar Middelburg vervoerd en al daar gerechtelijk geschouwd. De verhouding tusschen den veldwach ter en de dorpsbewoners moet verre van goed zijn en reeds meermalen waren be dreigingen tegen hem geuit. Eren over de grenzen van liet Z. VI. gebied onder het Belgische Nijver- heidsdorp Selzaete worden thans de voor bereidende werkzaamheden gedaan voor het stichten van eene der grootste indu strieën, die zich op 't ooogenblik langs het kanaal NeuzenGent bevinden. De nieuwe industrie zal bestaan in het vervaardigen van staal en de fabriek zal volgens mededeeling van den bouwmees ter eene der grootste worden van geheel België. Voor den bouw der fabriek is een ter rein gekozen, dat eene oppervlakte heeft van circa 50 Hectaren, terwijl in die omgeving gelegenheid is tot uitbreiding tot de dubbele grootte. Met den grond, die afkomstig is van de uitgegraven fundamenten wordt onder de gemeente Selzaete een dooden ka- naalarm gedempt, waardoor het markt plein dier plaat» met een lengte van ongeveer een halven kilometer zal wor den verlengd. Volgens de inededeelingen staat deze combinatie geheel op zich zelf, los van de overige Belgische staalfabrieken en is liet de bedoeling van hieruit een flink afzetgebied naar de Hollandsche industrieplaatsen te vinden. (M.Ct.) Besmettel ij k e ziekten. Vol gens opgave in de „Staatscourant" zijn in de week van 17 t. e. m. 21 Dec. de volgende gevallen van besmettelijke ziekte in de provincie Zeeland voor gekomen roodvonk: Clinge 1, Goes 1, 's Gravenpolder 1, Ilontenisse 2 en Rit- tliem 1diphtlieritisGoes 1, Ilontenisse 1, Koudekerk e 1, Kruiningen 3 en Poort vliet 1. Moord op eene boerin. In het gehuchtje Merlin-l'Evéque, ongeveer acht kilometer van Ath verwijderd, heeft weer een van die sensationeele moord partijen plaats gehad, waarvan de dader meer beest dan mensch schijnt en nergens te vinden is. In dat gehuchtje bewoonde een pachter, Delsaut Thèrasse, met zijn vrouw en hun eenig kind, een jongen van 13 jaar, een hoeve. Maandag was de man zijn avond gaan doorbrengen bij een naburigen tol- wachter, Desfamilles genaamd. Om negen uur des avonds keerde de vader, die zijn zoontje bij zich had, naar huis terug, doch kreeg op zijn herhaald kloppen aan

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2