Land en Tuinbouw. Rechtzaken. [Gemengd Nieuws. het boekje uit de handen rukte. De moe der van den kleinen scholier ging naar den onderwijzer en eischte den katechis- mus, het eigendom van haar kind, te rug, tevens het recht bepleitend, dat toch ook Fransc.he kinderen bezitten, om de grondregelen van hun godsdienst te loeren. Maar de strijd tegen de katholieke school in Frankrijk maakt recht, wat krom is. De moeder werd aangeklaagd dooi den seetarischen onderwijzer en door den strafrechter Ie Versailles veroordeeld tot één maand gevangenisstraf. De president, van de rechtbank, die het vonnis uitsprak, was de bekende heer Worms, een ver woed papenhater en joodseh jurist. (..Tijd".) Een volk zonder God. Onder dezen titel verscheen dezer da gen in de „Nieuwe Koerier" een artikel, dat misschien de toestanden in Frankrijk wat eenzijdig belicht en waarvan de schrijver vergeet, dat er ook nog een „Gnllia poenitens et devota" een god vruchtig en boetvaardig Frankrijk bestaat maar dat toch veel waars bevat, zeker wat liet z.g. officieele .Frankrijk betreft. „Frankrijk is zoover gekomen, dat men liet een atliéistisch land mag noemen. Dat wil niet zeggen, dat het gelieele land niet meer aan God gelooft, maar wel dat zulks met een zeer groot deel liet geval iseerst en vooral het officieele Frankrijk, maar daarenboven dringt meer en meer deze afgekeerdheid van God door in de denkbeelden, de gevoelens, de gebruiken en manieren, die het ge lieele maatschappelijke leven vormen. Men wordt er aan gewoon in Frankrijk, het athéisme te zien heerschen, bevelen en zich uitbreiden. In de officieele kringenen gelegenheden is er niets meer overgebleven van de oude en lange overlevering, die de ge schiedenis van het Fransche volk ver gezelt. De gewichtigste en plechtigste daden van het nationale leven worden verricht zonder eenige godsdienstige plechtigheid. Het Fransche volk heeft opgebonden te bidden, en het laat geene gelegenheid voorbijgaan, om in zijn hoogmoed te toonen, dat liet met God heeft gebroken en het zonder Hem doet. De officieele lichamen bouwen geene kerken meer. Geen nieuw openbaar gebouw vertoont het teeken van ons geloof het kruis. Geene op de muren geschilderde spreuk bevat den naam van God. Deze verheven naam is verbannen uit de politieke, de letterkundige en administratieve taal. Sedert lang is hij niet meer uitgesproken door een staats hoofd, een minister, noch door iemand, die den Staat of zelfs maar een kleine gemeenteraad vertegenwoordigt. De President of een minister wonen dan alleen eene godsdienstige plechtig heid bij, als het geldteen openbaar ongeluk', een groote ramp, eeno begra fenis of eene bruiloft In al die gevallen heeft het verschijnen dier hooge ambtenaren in eene kerk slechts de beteekenis van eene burger lijke beleefdheid. Wie van de 83 prefecten of van de 363 onder-prefecten zou 's Zondags de H. Mis durven bijwonen Er is geene wet, die hun dat verbiedt, maar de rich ting der politiek maakt het hun zoo goed als onmogelijk. De geringste van deze ambtenaren, die, in een Katholiek gezin opgevoed, het zou durven wagen, 's Zon dags ter kerk te gaan, zou dadelijk aan gewezen worden door vereenigingen en kranten, hi) zou daarbij gehoond, uitge lachen en bespot worden door iedereen. De ongelukkige zou zijn post geen maand meer bunnen bekleeden. Al is hij onbekwaam of lui of beide, al is hij een dronkaard, al lacht ieder met zijn persoon en zijn optreden daar voor wordt hij niet aan den dijk gezet. Maar het feit, dat hij 's Z o n d a g s naai de kerk gaat, al is het ook slechts nu en dan, zou als onwaardigheid en verraad, als onvergeeflijk worden aangemerkt. Geen hooger ambtenaar zal het in zijn hoofd krijgen, zijn Paschen te houden, zonder aile voorzorgen te nemen, om deze gevaarlijke daad voor aller oogen te verbergen. De andere burgerlijke ambtenaren zijn niet zoo streng gebonden. Rechters, leeraren, ontvangers, klerken e. d. hebben niet noodig, hun geloof geheel te ver loochenen, om niet afgezet te. worden. Zij mogen echter nooit rekenen op be vordering. Dit geldt ook zoo voor de officieren. Vooral de onderwijzers hebben zich in groote getale van de Kerk afgewend. Er zijn tegenwoordig meer dan bonder d- duizend onderwijzers, die nooit in de kerk komen. Zij hebben dit verleerd door de lessen hunner leeraren, hunner overheid, door de opvoedkundige tijd schriften en bladen, die vanhen bijzondere personen hebben gemaakt, die de onver schilligheid en de minachting ten opzichte van den godsdienst moeten onderhouden en bevorderen. Meer dan 100.000 onderwijzers geven dit voorbeeld aan de jeugd) die hun is toevertrouwd en natuurlijk ook aan het overige publiek. Het anthéisme heersclit in de gelieele onder wijswetgeving, Onlangs kon men in de Fransche Ka mer nog uit den mond van den Minister president Barthou de woorden hooren „Tk zal aan de onderwijzers niet den raad geven, de plichten jegens God te onderwijzen." Twintig jaren geleden schreef de heer Devinat, Directeur der Normaalschool van de Seine„Om onderwijs te geven over God, moet men aan God gelooven. En hoeveel onderwijzers zal men heden aan treffen, wier ziel werkelijk en diep gods dienstig is Zonder overdrijving mag men beweren, dat de openbare school sedert 1882, eene school zonder God is." Met eene onbegrijpelijke woede en hardnekkigheid heeft men alle groote en kleine leerboeken herzien, om er dien gehaten naam van God uit te doen ver dwijnen. Onze lezers zullen zich de woorden nog wel herinneren, die een jong minister, de socialist Yiviani, een zestal jaren geleden onder den grootsten bijval in de Kamer durfde uitspreken „Wij allen, onze vaderen, onze voor gangers, wijzelven hebben meegewerkt in het verleden aan een werk van het anti-clericalisme, aan een werk tegen den godsdienst. Wij hebben de menschelijke gewetons aan liet geloof ontrukt. Als een ongelukkige onder den last der jaren de knieën boog, hebben wij hem opge richt en wij hebben hem gezegd, dat ach ter die wolken niets dan dwaallichten waren Samen hebben wij de lichten aan den hemel uitgedoofd, die men nooit meer zal ontsteken." De Kamer besloot, deze redevoering in alle gemeenten van Frankrijk te laten aanplakken.... In het bovenstaande meenen wij vol doende te hebben aangetoond, dat God stelselmatig uit de officieele kringen en uit de openbare scholen in Frankrijk is verbannen. Voeg daarbij het satanische werk van romans, schouwburgen en dagbladen, en het zal u niet verwonderen, dat Frankrijk met rassche schreden den afgrond tege moet gaat, waarin het eens zoo fiere, krachtige, edele Roomsche Fransche volk zal verdwijnen. MEXICO. Volgens de „Daily Mail" hebben de regeeringstroepen de oproerlingen we derom uit Conception del Oro, een stad in den staat Zacatecas, waar veel En- gelsrh kapitaal belegd is, verdreven. Naar een ander bericht verluidt, zou een sterke afdeeling regeeringstroepen aan de Westkust in Guyamas naar de con- stitulionalisten overgeloopen zijn. Dit zou de eerste maal zijn, dat regeeringstroe pen in grooten getale overliepen. A I. li A Volgens de ,.Vlb. Corr." zijn de twisten en veeten in Albanië grootcndeels bijge legd. De hoofden der Hoti- en Gruda- stammen hebben zich solidair verklaard met de provisorische regeering in Va- lorna. De machtige Katholieke stam der Mir dieten heeft reeds sedert eonigen tijd hol voorloopig bewind erkend. Jed. Coku, „president" in Alessio-, heeft zich dezer dagen aan de regeering te Valona onder worpen en in Skoetari is men met hot bewind ingenomen, alleen Essad Pac-ha volhardt in zijn houding. Ilij heeft, ech ter slechts invloed in de streek rond Du razzo. In de bazars van Valona, Durazzo' en Skoetari wordt bet. portret van den prins von Wied, als dan van „vorst AVillem I" tentoongesteld. De prins zal de Kerstdagen nog in Neuwied vertoeven en dan naar zijn nieu we „Heimat" vertrekken. De grooten des lands zullen hem van Fotsdam afhalen en naar Durazzo de voorloopige residentie vergezellen. ABVSSIX1Ë. De Italiaarrsche gevolmachtigde te Ad- dis-Abbeba, heeft aan zijn regeering ge meld, dat hel bericht van het. overlijden van keizer Menelik II zeer waarschijnlijk juist» s. Men kan hel. echter nog niet officieel bevestigen. I T A E 1 Het testament van kardinaal Ram pol la. De correspondent van het „Berl. Tagebl." te Home, weet te melden, dat de geruchten over het verdwijnen van het testament van kardinaal Ram- polla valsch zijn. Aan de door den kar dinaal nagelaten papieren ontbreekt niets, alle documenten van den vroegeren staats secretaris van Leo XIII, werden aan den tegenwoordigen staatssecretaris, kardinaal Merry del Val, overhandigd. Veiling8vereeniging „Zuid-Beveland". Goes. Dinsdagmorgen te 11.30 werd in de Prins van Oranje, de buitengewone Algemeene vergadering geopend van de Veildngsvereeniging Zuid-Beveland". De voorzitter, de heer H. A. Danken, heette de talrijke aanwezigen welkom, in het hijzonder de heer S. J. van Marrewijk uit Loosduinen. Secretaris-Penningmeester der „Loosduinsche Groentenveiling", die een referaat zou houden over „De voor deden van verplicht veilen". Verder deelt de voorzitter mede, dat is ingekomen een stuk, onderteekend door verschillende Goesenarcn, welk stuk in een der eerstkomende vergaderingen zal worden behandeld. Ile notulen worden na voorlezing, door den secretaris, den heer F. Kakehoeke, goedgekeurd. Alsjiu wordt het woord verleend aan tien heer v. Marrewijk, die begon met te zeggen, dat hij er in gevlogen was, aangezien bij in verband met den om zet der (loesche veiling meende voor een vereeniging met een 50 leden te komen spreken. En er zijn er meer dan 700. De belangstelling die de Loosdninsche Groententeeït uit alle doelen der wereld ondervond, was spreker een aansporing om de hand aan den ploeg ;te slaan. En pp uitnoodiging van den heer Kake- beeko is spr. naar Goes gekomen om te spreken over verplic ht veilen. Spr. noemt een voorbeeld van de op richting van een vrije veiling, die door de kweekers-handelaars alleen tot eigen voordeel benul word. En vervolgens wijst spr. op de voordeden van de fruitteelt in bet alge-meen, die de aandacht van bui tenlanders trekt, en daarom ook grooter omzet en grooter winsten waarborgen. Na een korte pauze gaat spr. na de individueel® voordeelen voor den kweeker. Elk lid van een vereeniging moet haar groote liefde toedragen, evenals, de ouders hunne kinderen. Ieder lid is als 'tware de vereeniging zelf, is er voor verantwoor delijk. Wie kunnen nu geen lid zijn der Ver eeniging De kooplieden kunnen m.i. onmogelijk lid zijn eener Veilings-vereeniging. De eensgezindheid zou daardoor verbroken worden. Koopman en kweeker staan vij andig tegenover elkaar. Zaken zijn zaken. Hoe.veet sympathie zij persoonlijk ook voor elkaar voolen, zij hooren niet bij elkaar. De cultuur zal slechts vooruit gaan, als de kweekers zich vereenigen en een macht vormen tegenover de kooplieden, die er op uit zijn zooveel mogelijk afzetter, rein te krjjgen. Wil men een verplichte veiling in het leven roepen, dan dient er in de eerste plaats volkomen harmonie (e bestaan. Ik lien niet gekomen om tweedracht te Zaaien. Integendeel. Zij, die aanstonds voe len, dat hun Irelangen strijden met die der vereeniging, zullen zich zeker vrij willig terugtrekken. De verplichte veiling heeft bewezen voordeelig te werken. Spr. bepleit deze zaak alls het ideaal. De producten komen door zoo weinig mogelijk tusschenper- sonen hij den consument. Is er aanbod en vraag, aanstonds- ziel men koopers opduiken. Is er veel aanbod en weinig vraag, het. aangevoerde wordt toch nog op gunstige voorwaarden verkocht. Er is immer een gezonde handel. Voert men geen verplichte veiling in, dan laat men den koopman den baas over het fruit. Men breke daarom met den ouden sleur en men make van de Ver, een modelvereenigjng, opdat zij bloeip. Spr. loont met voorbeelden aan de na doelen van de vrije veiling. Tenslotte spoort spr. den sterkste aan, op grond van zijn 15-jarige ondervinding, zich aan te sluiten, om tezamen te werken voor de verplichte veiLing, die den bloei waarborgt en do cultuur bevordert,. Het moet, om dat. bet niet anders kan. De liefde, lot do solidariteit geve den doorslag. De heer Ilanken brengt; den spreker dank voor de uitnemende les en geeft gelegenheid tot gedachtenwisseling. De heer Kakehoeke doet voorlezing van een artikeltje, dat voor de „Goesche Crt." bestemd was, doch daarin niet opgenomen word, in welk artikel dezelfde zaak op vele gronden bepleit wordt. Het gaal in tegen een artikel van den heer van den Bosch, dio zich als pleitbezorger voor kleinhandelaren had opgeworpen. Do heer van den Bosch vraagt zich af, waarom men juist de bessen ver plicht wil veilen. Spr. zou niet protesteo ren, als voor alle categorieën verplichte veiling werd voorgeschreven, en wijst er op, dat waar er maar weinige bessen- kweekers zijn, een onzuivere stemming verkregen wordt. Spr. acht do veilings- vereeniging, waarvan hij een groot voor stander is, niet rijp voor een dergelijke ingrijpende wijziging, en geeft in over weging ze. voorloopig in te trekken. De heer van Marrewijk beanlwoordt den beer v. d. Bosch, acht diens bezwaar geen bezwaar en betoogt, dat men door één categorie moet laten zien, hoe goed het gaat. Wanneer men enkele artikelen verplichtend stelt, biedt men de andere, die men heeft, ook voor verplichte vei ling aan. De Ver. zal zich gaarne zelf gaan reorganiseeren, als ze goede nota neemt van de voordeelen. Dhr. v. d. Bosch wijst op het verschil tusschen het Westland en Zuid-Beveland, gelooft niet, dat er meer koopers komen, als er meer wordt aangeboden. Een be zwaar is ook, dat velen niet voor zich- zelven, maar voor hun principalen veilen. De voorzitter is het niet eens met deze bezwaren, en verzekert, dat de hande laren, die nu de notarissen afloopen, in 't vervolg ook de verplichte veiling zullen bezoeken, tot des kweekers voordeel. Met bessen is hel best de proef te nemen, om de particuliere clandizie, die men bij andere artikelen heeft, niet dadelijk uit te roeien. De heer van der Have van Kapelle (bestuurslid) weerlegt nog de practische bezwaren van den heer v. d. Bosch. Men zal do bessen op allerlei wijze kunnen veilen, aan het hout, het hek of anders zins. Dhr. v. d. Bosch noemt enkele bezwa ren: borgen stellen, afhankelijkheid van loting op de veiling, en afhankelijkheid van den keurmeester. De voorzitter weerlegt wederom deze vermeende bezwaren. Dhr. Visser van ilansweerd voelt fn beginsel iets voor verplichte veiling, doch gaat; met dhr. v. d. Bosch mee; waar deze adviseert, eerst de Vereeniging te reorga- niseeren. Iemand, die zijn prullen aanbiedt, moet m. i. ook verplicht zijn, zijn goede waar aan te bieden. Spr. bepleit ook de nood zakelijkheid van een mijntoestel. Verder is ook een bezwaar, dat iedereen maai bij de veiling inloopt, zoodat de belang hebbenden er bijna niet bij kunnen komen. De voorzitter gaat ook in op deze be zwaren. Er zijn nog rotte plekken iu de Vereeniging en die moeten er zeer zeker uit. Blijf liever met 75 leden, die ver plicht veilen, dan met 750 leden een kwij nend bestaan te lijden. De heer F. Kakebeeke (bestuur) weer legt ook nog enkele bezwaren. Zoodra er een goede tramverbinding is krijgen we een grooter lokaal en ook een mijntoestel. De heer Fransen van de Putte wil wel degelijk rekening houden met de belan gen van de koopers. Spr. vertrouwt ech ter, dat het bestuur zich goed heeft af gevraagd of het te nemen besluit niet. tot. groote schade is van deze heeren. De voorzitter en de heer v. d. Ilave toonen nogmaals aan, dat bij verplichte veiling steeds de hoogste prijzen gemaakt worden. Het bestuursvoorstel, om in beginsel vast te stellen, dat met ingang van 1914 do leden verplicht zullen zijn, de door hen geteelde Kruisbessen, Zwarte Bessen en Boode Bessen door de Vereeniging te doen verkoopen, wordt nu in stemming gebracht en verworpen met 41 tegen 38 stemmen. Do voorzitter zegt daarop toe, dat het bestuur in de volgende ver gadering met een voorstel zal komen tot reorganisatie van de Veilings-Vereeniging!. Dhr. van Marrewijk spreekt, nog een kort woord, waarop de voorzitter de vergade ring sluit. („De Zeeuw.") Men schrijft ons uit Koewacht: In den laatsten tijd is er van Belgische zijde zeer veel vraag naar aardappelen, vooral naar Industrie, die dit jaar weer een groote opbrengst hebben gegeven. Velen zullen zich wellicht afgevraagd heb ben, wat Belgie met al die aardappelen moet doen, te meer wijl de aardappel oogst in verschillende streken van Vlaan deren uitstekend geslaagd is. Wij hebben ter bevoegder plaatse daaromtrent inlich tingen genomen en ons werd medegedeeld, dat België in de twee laatste maanden ruim 40 millioen kilogrammen aardap pelen heeft uitgevoerd, voornamelijk naar Frankrijk en de Vereenigde Staten van Noord-Amerika. Dit laatste land heeft den invoer van aardappelen uil. verschillende landen verboden wegens het heerschen van een ziekte, en daarvan maakt Bel gië gebruik om millioencn kilogrammen aardappelen aan Amerika te verkoopen. Daardoor echter is België genoodzaakt, uit andere landen aardappelen in te voe ren en wendt het zich voornamelijk naar ons land, waar dit jaar vele aardappelen gegroeid zijn. In de maand October ver kochten wij aan onze zuidelijke naburen rniin 16,5 millioen kilogr. aardappelen, iu November ruim 14,5 m.ll. In den loop van dit jaar gingen uil ons land naar België reeds 95 mill, kilogr. tegen 69 millioen Sn hel vorige jaar. De bietencampagne is voor dit jaar weer achter den rug. Dank het gunstige weder in de laatste helft van October en in geheel de maand November is hel, rooien en liet. vervoer zeer naar wonsch gegaan. Over liet. algemeen is de opbrengst niet meegevallen, toch was het vervoer dit jaar zeer groot en niet minder dan op gewone jaren, wat bewijst, dat de beetworlelcultuur dit jaar van groote be teekenis geweest is. Dit blijkt vooral, als we nagaan de cijfers van uitvoer naar België, welke cijfers dezer dagen door het Belgisch Ministerie van Financiën zijn be kend gemaakt. Daaruit blijkt, dat in de vorige maand uit ons land naar de Bel gische suikerfabrieken werden gezonden bijna 129 millioen kilogram beetwortelen en in de maand October ruim 128 mil lioen, Ie zanren dus 257 millioen kilo gram. terwijl de uitvoer in de geheele campagne bedroog 275 millioen kilogr. tegen 274 in 1912 en ongeveer 204 mil lioen kilogram in 1911. Eigenaardig is bet. dat. België, dat zooveel beetwortelen uit ons land moet betrekken, in de vorige maand 9 millioen kilogr. beetwortelen zond naar de Nederlandsche fabrieken en in geheel de campagne ongeveer 19 millioen kilogram. In dc Maandag gehouden vergade ring der afd. Zierikzee van de Z. L. M. werd de begrooting goedgekeurd. De leden der arbitrage-commissie, de heeren J. J. Geluk, M. Krepel, C. Steen, W. Kooman, W. G. Boot en M. J. Vis, werden geïnstalleerd. De periodieke aftredende bestuursleden Job van der Have, W. Vis en C. van Westen, werden herkozen. (M. Ct.) A r io ndis s emen ts-R echt bank Ie Middelburg. Dinsdag werd door hoven genoemde Rechtbank bekrachtigd het verstek- vonnis d.d. 6 Juni 1.1., waarbij J. 26 j., sjouwerman te Middelburg, wegens we- derspannigheid werd veroordeeld tot. 1 maand gevangenisstraf. Do rechtbank bevestigde tevens het ver- stekvonnis, waarbij J. J. to Middelburg wegens verzet tegen de, politie werd ver oordeeld tot een maand gevangenisstraf. Dinsdagmorgen werden voor genoemde rechtbank drie zaken in hef openbaar behandeld. Ten eerste die tegen A. S., J. v. d. B., S. B. V. en L. F. K., allen te Axel, die op 24 November, toen de maréchaussées C. J. de Backere en P, Lievense, den zoon van v. (1. B. uit het café van den eersten beklaagde wilde verwijderen, toen deze, zooals Vrijdag reeds bleek, zich daar onbehoorlijk gedroeg, zich daartegen verzetten, zoodat eerst toon meer hulp was komen opdagen v. d. B. Jr. kon worden gearresteerd. Do beklaagden ontkenden het lmn ten laste gelegde en S. zeide, dat v. d. D. zich niet onbehoorlijk gedroeg. De beide genoemde politiemannen en ook de brigadier C. van Tichelt en de maréchaussee L. de Doelder verklaarden ochter pertinent, dat het viertal zich ver zet heeft. Nog werd gehoord de gemeente veldwachter A. Olieslager, die wel in het café was, doch die door de groote op loop van menschen het verzet niet heeft gezien, doch ook niet kon verklaren, dat het niet heeft plaats gehad. De eisch luid de voor ieder een maand gevangenisstraf. De volgende beklaagde M. de V., echt- genoote van D. II. te Sluiskil, werd ten laste gelegd, dat zij haar buurman, den smid A. Wagenberg, toen deze haar wil de beletten natte baalzakken op de haag tusschen hunne perceelen op te hangen, bij den baard te hebben getrokken. W. verklaarde, dat het hem pijn had gedaan, terwijl zijn vrouw de mishandeling ook gezien beeft en verklaarde, dat toen haar man later zijn baard uitkamde er vele losse haren medekwamen. Bekl., die bleek niet op haar mondje gevallen te zijn, zeide o. a., dat zij niet. gevoeld had of het pijn deed, en dat W. haar eerst met een zak sloeg. Eisch i' 10 of 10 dagen. De Laatste zaak was die tegen M. v. S.„ die niet verschenen was en tegen wierr wegens het slaan met een emmer op den; Rijksveldwachter P. Buleijn te Wemel- dinge en het. be'.eedigen van dezen ambte naar, toen deze hem wegens een overtre ding der visscherijwet wilde bekeuren, een maand gevangenisstraf werd geëischt. Uitspraak in alle zaken 6 Januari. Hooge Raad Het O. M. bij den Hoogen Raad heeft Maandag conclusie genomen in zake de cassatieberoepen van J. T., koopman te Goes, door de recht bank te Middelburg veroordeeld tot 2 boe ten van 5 gulden of tweemaal 2 dagen hechtenis wegens het verkoopen en af leveren van een premiebewijs van Lo- tisico, zijnde een aandeel in een loterij tot, het aanleggen waarvan de vereisehto toestemming niet is verleend. Tot cassatie was gepleit op grond: lo. dat een missive van den secretaris generaal namens don minister van justi tie, welke missive deel uitmaakte van. het dossier in eersten aanleg, niet naar de griffie van de rechtbank, die in appèl van de zaak kennis nam, was overgezon den; 2o. dat niet zou zrjii bewezen het ten laste gelegde, dat beklaagde het feit pleegde als hoofdagent van Lotisico; 3o. dat ten onrechte was ten laste gelegd en bewezen verklaard, dat Lotisico was gevestigd als maatschappij tot exploitarie van het administratiekantoor Haigton en ('o. Adv.-gen. mr. Besier achtte hel derde middel gegrond en wees er ambtshalve op, dat recht is gedaan op onwettig bewijs. Hij concludeerde tot vernietiging van hetl vonnis en verwijzing der zaak naar EwHi gerechtshof te 's firavenhage. (Zij Arme kleine. Een te Yelp wonen de. vrouw, van haar te Luik verblijf hou denden man gescheiden levende, kwam Zondag te Maastricht waar haar schoon vader woont. Een kindje van enkele maan den gaf zij op straat aan een klein meisje- over en maakte zich toen ijlings uit de voeten, een pakje met luiers, een flesch met melk en een brief achterlatende. De huilende kinderen trokken de opmerk zaamheid van 't publiek. Een fabrieksar beider heeft zich over de arme kleine- ontfermd. De ontaarde moeder is spoor loos verdwenen. De politie is met d'e feiten in kennis gesteld. („Centrum") Madam Spiegels ging verleden Donder dag over den Komer. Een blinde schooier vroeg haar een aalmoes. Maar Medarn Spiegels bezag hem mef argwaan. 't Schijnt mij, zei ze, dat ik u gisp ,r do „Vlaamsche Gazet" heb zien lez' .n. Chut, zei de blinde ten and' .rP 'ken las niet, ik keek maar naar jé platen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 6