UIT ZEELAND Thans vernomen wij, dat, liehalve deze leiders, van iedere fractie nog een twee de vertegenwoordiger zal worden opgeno men, die meer speciaal worden gekozen als onderwijsdeskundigen. .Us zoodanig zullen uitgenoodigd worden de heeren J. van der Molen (anli-rev.), Th. Af. Ketelaar (Vrijz.-dem.), A. Roodhuijzen (Unie-Dili.) en K. ter Laan (Soc.-Dein.). Over de an dere personen wordt nog overleg gepleegd. Rotterdam III. Als candidaat voor den Kamerzetel Rot terdam 111 is gesteld: van soc. zijde de heer A. R. de Zeeuw, van liberale zijde de lieer prof. Kerdmans en van Katholieke zijde de heer II. Stulemeijer, wethouder van Rotterdam. Op audiëntie. „De Residentiebode" schrijft over de Vrijdag j.l. aan den apostölischen vica ris van Curacao verleende audiëntie bij de Koningin o.a. het volgende wat als een niet onbelangrijke aanvulling kan gel den van bet kort bericht daaromtrent in ons vorig nummer. Tegen kwart voor vieren begaf Z. Ij. H. zich per auto naar het Paleis aan het Noordeinde, waar Hij door H. Al. de Ko ningin in particuliere audiëntie zou ont vangen worden. De Bisschop' was gekleed in 't Domini caner-habijt, in witte toga met zwarten mantel. En op dat witte kleed schitterde het gouden Bisschopskruis en daarnaast prijkte de ridderorde van Oranje-Xassau. Al gr. werd met de aan Zijn rang ver schuldigde eerbewijzen ontvangen en aan II. At. de Koningin en aan Z. K. II. den Prins voorgesteld door graaf Dumonceau. De audiëntie duurde ruim oen kwar tier. Xa afloop van het bezoek ten llove genoten wij de eer een onderhoud te heb ben met Mgr., die ons allervriendelijkst ontving en ons verklaarde, zeer ingeno men te zijn over de hartelijke en min zame ontvangst, die hem van de zijjde van het Vorstelijk Echtpaar was bereid. 11.11. Majesteiten onderhielden zieh met. Algr. over den toestand op Curasao en informeerden mot levendige belangstelling naar alles, wat onze West-Indische ko loniën betreftover den landbouw, over de droogte enz. Bezoek aan ons Hof. Groothertogin Adelheid van Luxemburg zal 20 Januari a.s. een niet officieel be zoek brengen aan hot Xederlandsche Hof te 's Ciravenhage. Vredesprijs voor de Jeugd 1914. Aangemoedigd door het welslagen van den Vredesprijs voor de Jeugd 1913, hebben de Algemeene Nederlandsche Bond „Vrede door Recht" en de Ned. R.-K. Vereeniging tot Bevordering van den Wereldvrede besloten, om ook voor liet jaar 1914 weder gezamenlijk een Prijsvraag voor de Jeugd uit te schrijven. P r ij s v r a a g I. De eerste Prijsvraag is een uitnoodi- ging, om een opstel te schrijven over een der volgende onderwerpen 1. De opening van het Vredespaleis. 2. Roode Kruis en Vredesbeweging. 3. Waarom is de duif gekozen als symbool voor den vrede? De opstellen mogen niet kleiner zijn drie beschreven bladzijden uit een school schrift en niet grooter dan zes bladzijden. Zij moeten worden geschreven in de Nederlandsche taal. P r ij s v r a a g II De tweede Prijsvraag is een uitnoodi- ging, om in te zenden een schets voor een al of niet geillustreerden Maandka- lender. leder der twaalf bladen van der zen kalender moet bevatten één of meer zinnen, de Vredesbeweging betreffende. Deze zinnen mogen voor iedere maand bestaan uit hoogstens vijftig woorden en moeten in het Nederlandsch geschreven worden. Voor het overige wordt aan de deel nemers volledige vrijheid gelaten. Gemeens ch appel ij ke Bepa lingen der Twee P r ij s v ragen. Aan de Prijsvragen kunnen deelnemen alle meisjes en jongens, die geboren zijn tnsschen 1 Januari 1S90 en 1 Januari 1900, onverschillig of zij nog school gaande zijn of niet meer. Een ieder mag aan één of ook aan beide Prijsvragen deelnemen. Voor deze Prijsvragen ie Nederland verdeeld in 28 districten Als Eerste Prijs zal in iedere prijs-, vraag worden uitgeloofd een Gouden' Horloge met inschrift. Als tweede en Derde Prijs een waar devol souvenir naar keuze. Voorts ontvangen, behoudens afwijkin gen ter beoordeeling van de Hoofdjury, alle inzenders van antwoorden, die door iedere districtscommissie worden verko zen, om aan de hoofdjury te worden toe gezonden, een diploma en toepasselijk boekwerk, of, zoo mogelijk, een Vredes- kalender voor 1915. De Hoofdjury bestaat uit: Mr. L. J. M. Basquin, Onder-Voorzitter van de Ned. R.K. Vereeniging- tot Bevordering van den Wereldvrede, Voorzittermep Th. A. van Eek, Vice-Presidente van de Propaganda-commissic van den Algemee- nen Nederlandschen Bond „Vrede door Recht"H. van dor Mandere, le Secre taris van het Hoofdbestuur en Voorzit ter van de Propaganda-commissie van den Algemeenen Nederlandschen Bond „Vrede door Recht"; J. M. Maury, Se cretaris van de Ned. R.K Vereen, tot Be vordering van den WereldvredeJhr. Mr. B. de Jong van Beek en Donk, Voorzitter van de Pers-commissie van den Algemeenen Nederlandschen Bond „Vrede door Recht," Secretaris. De inzendingen moeten geschieden vóór 15 Maart 1914 bij den Secretaris van iedere districtscommissie. De namen van de Secretarissen zullen later worden me degedeeld. Tot dien tijd moeten alle vra gen om inlichtingen enz, gericht wor den tot den Secretaris van de Hoofdjury Theresiastraat 51, 's-Gravenhage. Namens de Hoofd jury, Mr. L. J. M. BASQUIN, Voorzitter. Mr. B. DE JONG VAN BEEK EN DONK, Secretaris. Goes. Toen gisterenmorgen circa 9 uur de overwonende familie van de alleen wonende Mej. P. in do L. Kerkstraat al hier nog geen enkel bewijs zag dat zij present, was, maakte men zicli eenigszins ongerust, temeer daar, na herhaald hel len alle pogingen om antwoord le krij gen vruchteloos bleven. Alen ontbood tim merman en smid om de voordeur te ope nen. Zoodra men zich toegang had ver- schalt, zocht men de slaapkamer op. die gesloten bleek. Xa opening door den smid vond men de juffrouw te bed liggen, maar zij gaf geen teeken van leven meer. Dr. Coenen kon niet anders dan den dood ronstateeren. Maandagavond om 11 uur hadden de buren haar nog gehoord. De auto-verhuurder J. C. Krijger, liet zich hedenmiddag per auto naar liet stadhuis brengen, om in het huwelijks bootje to stappen; 2 auto's volgden mot familie. De eerste huwelijksstool in Goes per auto Gemeenteraad van Middelburg. In de hedenmiddag gehouden vergade ring van den gemeenteraad van Aliddol- bnrg werd mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken: Een adres van de afdeeling Walcheren van den Bond van Rijwielhandelaren en mede onderleekend door alle handelaren in ijzerwaren enz., waarin naar aanlei ding van de verhuring van het winkel huis o]i den hoek van do Nieuwstraat en de Langedelft door de gemeente aan pene combinatie, die daarin een zooge naamde» vliegenden winkel heet! geves tigd, wordt opgemerkt. dat voor zoover hekend dit huis lol afbraak bestemd was, en de raad nim mer machtiging tot de verhuring heeft gegeven dat adressanten niet willen ingaan np de qualiteil der verkochte goederen, zij laten dit liever aan de koopers daarvan over, doch zij er alleen op willen wij zen dat vele der ten verkoop aangeboden voorwerpen met garantie verkocht wor den, terwijl de fabrikant daarop absn luut geen garantie verleent; dat door dit feit alleen reeds de, geregel de handel ernstig wordt benadeeld, daar een coulant gevestigd handelaar in zij'n woonplaats blijft, dus later zijn verplich tingen tegenover zijne klanten moei na komen, terwijl dergelijke winkelhouders hunne praktijken na eenige maanden el ders gaan hervatten en hel publiek mot de garantie laat zitten; dat tiet toch onbillijk is, dat B. en \Y. voortgaan om aan dergelijke zaken hun panden te verhuren en daardoor do ge vestigde belastingbetalende mid denstanders indirect te drukken; adressanten verzoeken den raad drin gend om zoo mogelijk de huur alsnog aan die personen op te zeggen en zulke maat regelen te nemen, dat b.v. door een zware belasting de handeldrijvende middenstand in de toekomst beschermd wordt, tegen vliegende winkels als deze en als dezulke, zooals men wekelijks op de Aliddelburgsche Alarkt kan waarnemen. Vervolgens proces-verbaal van opname van de kas ten kantore van den ge meenteontvanger door B. en \V. op 12 December j.l. Een adres van de afdeeling Nijmegen en omstreken van de Xederlandsche Ver eeniging tot bescherming van dieren, waarin met verwijzing van hetgeen ten deze reeds in het. buitenland en verschil lende plaatsen in Nederland geschiedt, verzocht wordt bij het aanschaffen van paarden voor gemeentelijke lakken van dienst geen zoogenaamde gecoupeerde paarden meer aan te koopen. Bedoeld zijn de paarden met korte staarten. Een adres van de landelijke federatie van bouwvakarbeiders in Nederland, met verzoek te willen bepalen, dat het zoo genaamde put- en keethazenstelsel niet geoorloofd is bij werken, uitbesteed dooi de gemeente, en in de bestekken te be palen, dat bet. loon niet minder mag be dragen dan op de plaats geldend is. Een adres van do Protestantsche ver eeniging van Timmerlieden en van die van metselaren, met verzoek te bepalen, dat de artt. 1638c en d van het Burger lijk Wetboek hij uitvoering van werken voor de gemeente moeten van toepassing blijven, daar niet toepassing nadeelig voor de arbeiders is en (lil nooit de bedoeling der wet kan zijn Een verzoek van de directie der stoom wusscherij om een strook grond, breed 2 Aleter en even diep als het nu in erf pacht zynde perceel van de gemeente in erfpacht te mogen ontvangen op dezelfde voorwaarden als het stuk grond, waar thans de wasscherij op staat. De begrooting voor 1914 van de Ver- eeniging tot bevordering van het Vreem- delingverkeer in Walcheren, aanwijzend in ontvang en uitgaaf een bedrag van f 1700, met een post onvoorzien ad f 57.75. Alededeeling van goedkeuring van ver schillende raadsbesluiten door God. Staten en van niet goedkeuring door dat college van het besluit tot wijziging van het re glement voor het. Burgerlijk Armbestuur, omdat daarin niet is opgenomen de wijze, waarop het onderzoek, dat aan de onder steuning moet voorafgaan en het toezicht op ondersteunde en op uitbesteede perso nen niet is omschreven, hetgeen volgens art. 21 der Armenwet wel moet. Een schrijven van ile vereeniging Open bare leeszaal en Bibliotheek, waarin dank wordt gebracht voor de tot weder opzegging* verleende subsidie van f300 per jaar. Een brief van liet bestuur van de dezen zomer gehouden tentoonstelling, waarin het mededeelt, dat de door de gemeente toegezegde bijdrage in het garantiefonds van f l(XX), voor 43 pCt.. zal moeten wor den gestort. Een volledige rekening zal later aan den raad worden overgelegd. Thans deelt het bestuurt nog mede, dat 15 pt'l. van liet garantiefonds is gebruikt om kleeding en sieraden aan te schaffen voor wassen poppen in Zeemvsch cos- tuum en deze aan le bieden aan hel Zeeuwsch Genootschap der Wetenschap pen om ze in haar verzamelingen een plaats te geven, liet bestuur meent daar door aantrekkelijkheden der stad voor vreemdelingen met. een te vermeerderen. Vervolgens hadden enkele benoemingen plaats eu wel van: Den heer mr. F. X. van der Ili.lt tot voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur. Van de heeren E. II. 1'. Peek en mr. A. A. de Veer tot leden van het bestuur der Godshuizen. Alet eerstgenoemde was aanbevolen de heer J. J. Sehlüter; voor de and ere vacature, zijnde een vertegen woordiger uil den raad maakt het bestuur geen aanbeveling op. A nn den heer mr. F. J. Sprcnger lot, lid van de commissie van toezicht op de scholen voor Middel- haar onderwijs. AM den heer Sprcnger was aanbevolen de heer P. Koolo. Ten slotte van zeven leden van de commissie van toezicht op hel lager on derwijs. Herkozen werden de licci AL Boasson (.T. van der Harst. Jz.), Mevr. Al. J. Bolle-AInlock Houwer (Mevr. R. Weijl-Snuijf), de lieer G. K. A. Nonhehel (dr. F. van der Feon), C. D, A. Zimmer man (R. Rorggrevc.), mejuff. Al. ('allen fels (mr. Anna Holle), de lieer .1. Gie- ben (dr. .1. Kinderman), en de heer mr. .1. A. Heijse (R. van der Laan). De lusschen haakjes'geplaatste namen zijn die van de mede-a a u bcv oio no n Aan mejuff. Ai. S. Bourdrez, onderwij- wijzei es aan school R en aan den lieer H. Xijholl, controleur der gemeentebelas tingen werd eervol ontslag verleend. Goedgekeurd werd eeue wijziging van den ligger der wegen en voetpaden. Eveneens werden goedgekeurd voorge stelde wijzigingen in de geineenteliegi'oo ting voor 1913. Aan Cv F. Diesch werd in huur afge staan een gedeelte van de Dokhaven, tol het neerleggen van een motorboot. Alsnu kwam aan de orde hel voorstel lot het uitgeven van ongeveer 400 AI-. grond aan de Loskade. voor te houwen Ijsfabriek tegen een jaarlijkschc paeJil van 17 Vj cent per AI-'. Goedgekeurd word het voorstel om eene wijziging te brengen in de wijze van op name van kasgeld eu met de Xederland sche Bank een rekeningcouinnt Ie slui ten. Vervolgens was aan de orde het. voorstel om een verzoek om terrein voor het bouwen van een kerk op 'tZand van de hand te wijzen. In de verordening, regelende de pensio neering van gemeenteambtenaren werd nog een wijziging aangebracht, en wel dat de korting op de ambtenaren voor we- duwenpensioen nooit meer mag bedragen dan 5 pCt van f2400. De verordening op het wed. en wezen fonds voor gemeenteambtenaren werd zoo gewijzigd, dat zij die bedanken geen geld terugkrijgen en dat als de laatste deelge- rechiigde en rent.etrekkende overleden .is of de laatste wees die uit het fonds trekt 18 jaar is, vervallen de kapitalen aan de gemeente. Xog werden behandeld de bedrijfsver- ordening, de instructies voor de Directeu ren en den boekhouder van de gemeente bedrijven en werd een boekhouder be noemd en de salarissen nader vastge steld. Omtrent het verhandelde in deze ver gadering seint men ons in den raad werd het adres betref- lende huis voor vliegenden winkel door den heer Boasson gesteund; het werd om praeadvies in handen van B. en AV. gesteld. Besloten werd aan de ten toonstelling 43 pCt. uit le betalen en medegedeeld, da t hel It ijk op den Groen- maikt een plantsoentje zal maken. Aan de vereeniging voor gereformeerd onder wijs werd voor een half jaar een school gebouw op den Wal verhuurd. Xa vrij langdurige discussie over den inhoud van hel. contract werd aan de op le ri: htcn ijsfabriek grond in erfpacht gegeven. Oin- trent, de Kerk op TZand waren de mee ningen verdeeld. De heer de Veer stelde eene motie voor, waarin B. en AV. werden uitgenoodigd rapport uit Ie brengen óf het wenschelijk is een deel van de ge meente Koudekerke. n.l. 'I Zand en om geving. te annexeei en. De zitting duurt v ooit-, Xog seint men oils: Het vooistel inz. nieuwe kerk op 'tZand weid aangenomen mpj 9 te,gon 7 .'stemmen, nadat de voorzitter verklaard had, dat B. en W. aan een rapport werken, zooals de heer de Veer bedoelde, waarop deze zijn motie introk. Vastgesteld werden een bedrijfsveroi- dening en de instructies voor den direc teur en boekhouder, terwijl hunne salaris sen werden vastgesteld. Tot boekhouder werd benoemd de heer A. L. Delzenne vvien tevens f200 voor exIra-diensten wer den toegekend. 's-Heer Hendrikskinderen. Benoemd tot secretaris-penningmeester van hel Groot Armbestuur dhr. P. Kousemaker. Heinkenszand. Dinsdag j.l. is alhier we der een muziekgezelschap opgericht door bemoeiingen van de heeren Al. Geus en P. J. v. d. Dries. Staande de vergadering daarvoor gehouden traden ruim 30 leden als lid toe. Als werkende leden gaven er zich 19 op, een bestuur werd gekozen en als eerc-voorzitler dhr. burgemeester .1. Stekelee, en als directeur dhr. L. Boon man. Overigens zullen de fnnetiën onder elkander verdeeld worden. De fanfare draagt weder don naam Euterpe". Kapelle. Openbare vergadering van den Raad der gemeente op 22 Dec. 1913 des namiddags 2 uur. De Voorzittel' opent de vergadering. Tegenwoordig alle leden, alsmede een talrijk publiek, voornamelijk van Bieze- linge, omdat in behandeling zou komen een voor Biezelingc gewichtig punt. De notulen der vorige vergadering d.d. 14 Nov. '13 worden voorgelezen en da. rna onveranderd goedgekeurd en geteekend. Vervolgens werd door den Voorz. mee gedeeld, dat verschillende stukken waren ingekomen van Ged. Staten, inzake in vorig vergaderingen genomen besluiten o.a. dat goedgekeurd was de aankoop van een woning voor het hoofd der Gpenb. school, enz. Verder een verzoek van dhr. A. Zuid- hof om ontheffing II. O. wegens vertrek. Besloten word de helft reductie toe te staan (van f 1.07"). De regeling dei- pensioenen aan gemeente ambtenaren, die op 1 Oct. j.l. in dienst der gemeente waren, werden volgens de regeling door B. en gomaakt aangenomen. De commissie, tot liet nazien dei- rekening over 1913, van het Burgerlijk Armbestuur, bestaande uit dlirn Vreeke, Ganseman en Rottier stellen voor de begrooting goed te keuren in ontvang f 12751.49"' in uitgaaf f 1 Bill slot f1710.49" Alzoo geschiedde. Zooals sedert vele jaren gebeurd is, werden de gemeentearbeiders weer voor 1 jaar herbenoemd. ingevolge een verplaatsing van een onderwijzer van Biezelinge naar Kapelle werd met ingang van I Januari, 1914 aan den heer G. v. d. Linde eervol ont slag verleend en op gelijk tijdstip dezelve benoemd te Kapelle. Een voorstel tot aankoop van een plaats om straatmest, enz. te bewaren, werd aangehouden, omdat met de betrok ken eigenaar nog geen regeling getroffen was. Het kohier voor de hondenbelasting werd bepaald op f 19.50 voor 13 honden. Alsnu werd de openbare vergadering geschorst en ging de Raad over in ge heime zitting tot behandeling van het suppletoir kohier van den Hoofdei. Om slag en ingekomen bezwaarschriften. Na dat het publiek een wachten was opge legd van twee uur, en dat geduld danig op de proef gesteld was, werden de deuren heropend en had ieder weldra zijn plaats weer ingenomen, 0111 te luisteren naar hetgeen zou komen. Eerstens werd door V. meegedeeld, dat het suppletoir kohier van den H. O. was opgemaakt tot een bedrag van f23 51"' en dat van enkele reclamanten, die be zwaren hadden ingediend, hun verzoek was ingewilligd en van andere de aanslag werd gehandhaafd. Alsnu kwam aan de orde liet laatste en zeer belangrijke punt voor Biezelinge, n.l. het reglement voor liet Burgerlijk Armbestuur. Medegedeeld werd door den V. dat Ged. Staten den raad wijzen op de onbillijke bepaling in liet reglement dat voorzitter en secretaris van het B. A. te Kapelle moeten wonen en niet op een ander deel der gemeente b.v. Biezelinge of Eversdijk. De V. achtte deze opmerking niet gegrond, want, zeide hij, voor een goede gang van zaken is het gewenscht dat Voorzitter en Secre taris in elkanders onmiddellijke nabijheid wonen. De verdeeling van het B. A. was, dat 2 leden te Eversdijk, 2 te Bie zelinge en 2 te Kapelle móeten wonen en als nu de Voorzitter ook te Kapelle woont, dan vormde dat een tegenwicht over de 4 andere. Deze (o. i. onbillijke cor.) bepaling noemde bij bevorderlijk voor het richtig beheer Hieruit bleek, wat de drijfveer van den V. wasKa pelle boven, want even goed kan deze redeneering op elk der andere deelen der gemeente worden toegepasthij trachtte zijn bedoeling wel te maskeeren met de woorden, dat bij hem geen kwade trouw tegenover het andere deel der gemeente voorop zat, doch het was al te doorzichtig en om de maat voor Bie zelinge vol te meten zeide hij verder dat voor een goede administratie voor zitter en secretaris bij elkaar liooren. Dooi de bepaling niet te handhaven, zeide de V., zou het kunnen voorkomen dat te Kapelle 2 en te Biezelinge en Eversdijk 5 leden kwamen te wonen. Hij stelt dus voor om tegen het gevoelen van G. S. de bepaling in art. 3 en 9 onveranderd te handhaven. Dhr. Vreeke. „Ik acht de leden van het B. A. te hoog, en vertrouw ten volle dat ze naar hun beste weten zullen handelen en noem het een onrechtvaardige daad, dat voorzitter en secretaris niet op Bie zelinge mogen wonen." Vervolgens ver kreeg dhr. Ganseman liet woord, en tot ontzetting vernam het publiek thans, waarom toch de geheime zitting zoolang geduurd had, niet alleen dat, in die ge heime zitting liet suppletoir kohier van den H. O. en wat daarmede in verband stond waarvoor de geheime zitting be legd wasbehandeld was, maar ook was daarin besproken en beraadslaagd over liet reglement van liet. B. A., zooals dhr. Gaiiseman verklaarde: hij zeide dat hij, zooals hij reeds iu de besloten vergade ring hail meegedeeld, zich pertinent tegen liet voorstel verklaarde. Met af doende reden wist dhr. Ganseman de beweringen van dhr. V. te weerleggen. Waar toch beweerd werd door dhr. V. dat er 5 leden te Biezelinge en Eversdijk zouden kunnen komen te wonen, merkte hij op, dat dit kon voorkomen worden, want de Raad kon uit de vier leden een voorzitter en een derde lid voor Kapelle benoemen, bovendien zijn de meeste goederen van Eversdijkde voorzitter zeide met de gebouwen kan dat zoo zijn het andere heb ik niet nagegaan. Verder zeide: dhr. Ganseman, dat B. en W. een scheiding maken tnsschen Kapelle en Biezelinge en als het daar heen moet laat dan Biezelinge maar gevoegd worden bij 's Gravenpolder of Scliore,hij Kapelle behoort het dan niet meer. Ook moet het recht bestaan, dat uit, de gemeente een secretaris-ontvanger benoemd kan worden, maar niet uitsluitend uit het dorp Kapelle, daar kan een tijd zijn dat Kapelle geen bekwaam persoon als zoo danig bezit en dan zou b.v. het reglement gewijzigd moeten worden, dhr. V. zeide aat als zulks mocht gebeuren, hij er niet zou tegen opzien. Dhr Ganseman ver volgde, dat liet verschrikkelijk was dat een belastingbetalend burger van Bieze linge of Eversdijk uitgesloten werd om een bezoldigden post te kunnen waarne men Dhr. Rottier aan het woord komen de zeide geef den boel vrij dan kan er gezien worden dat Biezelinge niet achtergesteld wordt, want zoo is het toch niet in liet reine, de voorzitter kan even zeer te Biezelinge wonen als te Kapelle, laat liet vrij, dat is de eerlijkste weg. De Voorz. poogde te vergeefs de beweringen van de heeren Vreeke, Gan seman en Rottier te ontzenuwen. Ver moedelijk wilde hij niet hooren naar het onbillijke, dat in zijn voorstel lag. Na nog wat over en weer gepraat,, zeide de lieer Rottier het maar uit te maken met stemmen en werd daartoe besloten, wat met spanning door het publiek, voor namelijk van de Biezelingers, werd afge wacht. De stemming had tengevolge dat het voorstel om Voorzitter en secretaris te Kapelle doen wonen, werd aangeno men met 4 stemmen voor en drie tegen. Voor: dlirn. v. d. Mondere(Voorzitter), J. Zeger en W. Slabbekoorn (Wethou ders), en S. Wisse. Tegen dhrn. C. D. Vreeke, J. Rottier en H, P. Ganseman. Vervolgens vooi komende zaken, waarin dhr. Ganseman vraagt hoever B en W. zijn met het nemen van maatregelen inzake de aschbelt te Biezelinge, waarop de Voorzitter zeide, dat er tegenwoordig andere zaken zijn, die meer de aandacht vorderen, doch we zullen te gelegener tijd wel met voorstel komen. Dhr. Gansemandat kan nog wel 5 jaar duren, zou het op de volgende vergadering niet kunnen gebeuren Voorz.Dat kan ik niet toezeggen. Verder vraagt dhr. Ganseman nog om inlichting inzake de rioleeringook dit komt later aan de orde. Vervolgens vestigt dhr. Ganseman de aandacht op den toestand van de brand- kranen, daar er zijn, die, bij eventueel direct noodig- hebben, onbruikbaar zijn. Voorzitter zegtdie zijn toch afgesloten, waarop dhr. Ganseman zegt niet vol doende, daar er zijn die van boven vol vuil zijn. V.zal de aandacht er op vestigen. Dhr. Rottier vroeg nog of de benoe mingen reeds hadden plaats gehad voor de bediening der bratidkranen, dan zou er geoefend kunnen worden. Voorzitter antwoordt, dat de benoemin gen geschied zijn en in handen gesteld van den Vojrzitter der Brandweer en dat de slangen en de pijpen besteld zijn, en dat daar nu op gewacht wordt. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de V. de vergadering. Waarde. In de Maandag gehouden zit ting van den gemeenteraad werd benoemd tol havenmeester de heer \Y. van der Weelc, tot lid van het Burgerlijk Armbe stuur de heer J. .1. Atol en lot, lid van de Commissie van toezicht en beheer van

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2