KERKNIEUWS. Land en Tuinbouw. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Ingezonden Stukken. KOLONIËN. Sociale Berichten. Rechtszaken. Afloop verkopingen aanbestedingen, enz. Burgerlijke Stand. academie te Berlijlrx. Bruch componeerde twee opera'sL o- r e 1 ey en II ermione, verschillende dra matische en andere cantaten, alsF r i t. h- tische en andere cantaten, alsFrit h- jof, Odysseus, A ch.il leus, Die Glocke, Das Feuerkreuz, Mo ses, L e o n i d as, G us t a,f Adolf enz., benevens vele kleinere werken, o.a. een G r u s s a n d i e h e i 1 i g e N a c h t (Kerst hymne). In de Dinsdagmiddag gehouden vergade ring van de vereeniging het Kunstmuseum te Middelburg, werd door den secretaris, den heer inr. J. A. Fokker het jaarverslag over 1912 uitgebracht, waarin herdacht wordt het overlijden van den heer Joh. Luteijn, bestuurslid der vereeniging. Ge wezen wordt op den slechten toestand der lokalen van het museum. Het ledental ging terug van 23 op 20 en het aantal begunstigers van 18 op 14. Het museum werd in 1912 bezocht door 97 personen tegen 98 in 1911. Dat ondanks dit alles er toch nog belangstelling in het werken der vereeniging bestaat, bleek bij het over lijden van dein heer D. Jeras, die al zijne schilderijen op één na vermaakte aan het museum onder bepaling dat zij eerst na het overlijden van zijne echtgenoote aan het museum zullen komen. De rekening sloot met een voordeelig saldo van f72.92; terwijl de vereeniging de beschikking heeft over f4148.58 en zij een kapitaal bezit van f8600. Tot bestuursleden werden gekozen mevrouw Evers-Keg en de hieer J. A. Altorffer. Kardinaal Rampolla. y Wij ontvingen lieden bericht, dat gis teren, kort na middernacht, kardinaal Rampolla, van een kerkelijke plechtig heid ziek iliuis gekomen, te Rome is overleden. Met Markies Mariano Ram polla, Kardinaal del Tindaro ontvalt aan liet H. College een zijner cminentste leden. In 1843 geboren en opgeleid aan de Academie voor adellijke geestelijken, bekleedde Rampolla ver schillende liooge kerkelijke ambten, werd in 1882 titulair-aartsbisschop en nuntius te Madrid, den 14 Maart 1887 kardinaal en in Mei van dat jaar staatssecretaris van paus Leo XIII, welke gewichtige functie liij met onmiskenbaar talent tot aan Leo's dood vervulde. In het conclave van 1903 kwam liij zeer ernstig in aanmerking voor de tiaar en behaalde bij meer dan ééne stemming de helft der stemmen (voor de pauskeuze wordt tweederde der stemmen vereisclit). Hij was liet ook, tegen wiens verkie zing tot paus bij voorbaat werd gepro testeerd door, nu wijlen, kardinaal Puzyua, aartsbisschop van Krakau, namens de Oosten iljksch-IIoiiguiu'sclie regeering, welk protest de verontwaardiging van liet conclaaf opwekte. Provinciale Landbouwtentoonstelling te Middelburg op 8, 9 en 10 Sept. 1914. De hoofdcommissie voor bovengenoem de tentoonstelling is thans als volgt sa mengesteld J. H. O. Dominicus, voorzitter van de Zeeuwsche Lanübouwmaatschappij en af gevaardigde van de Koninklijke Nederland- sehe Landhouwvereeniging, Voorzitter. K. J. ,A. G. baron Collot d'Escury te Kloosterzande, lid van liet hoofdbestuur der Kon. Ned. Landbouwvereen. C. A. H. IVagtho te Tholen, vice-voor- zitter der Z. L. M. W. Kakebeeke, licl van liet dagelijksch bestuur der Z. L. M. te Goes. V. R. Y. Croessen te 's Gravenhage, secre taris van de Kon. Ned. Landbouwvereen. algemeen 'commissaris. G. A. Vorsternian van Oyen te Aarden- burg, secretaris-penningmeester der Z. L. M., penningmeester. 1. G. .1. Kakebeeke, Rijkishndbouwleer- aar in Zeeland te Goes, algemeen secre taris der tentoonstelling'. Laatstgenoemde is tevens ook le sec retaris der na. te noemen afdeelingscom- missie. Die afdelingscommissies zijn als volgt samengesteld Voor paarden: F. C. O. M. Hombach, llnlst, eerste voorzitter; ,H. A. Hanken, [Wilhelminadorp, tweede voorzitter; P'h. J. van Dixhoorn te Axel; V. M. Kre- pel, Nieuwerkerk; C. A. de Bruyckere, Breskens; Th. Daelman, Westdorpe en A. J. Lako, Breskens, tweedesecretaris. Voor Rundvee: D. Koopman Cz,, Nieu werkerk, eerste voorzitter; W, J. A. G. baron Collot d'Escury, Kloosterzande, tweede voorzitter; J. B:. Becu-de Hullu, Groede; 11. J. Dorst, Stavenisse; H. J. van Nederveen, Middelburg; S. van Hoe ve, Zaamslag; en C. Zwagerman, Mid delburg, tweede secretaris. Aan den Boerenbond in Zeeuwsch- Vlaanderen Westelijk deel is verzocht ook een vertegenwoordiger in beide genoemde commissies te benoemen. Varkens en Schapen: C. Zuidweg, Wol- fertsdijk, voorzitter; L. Bi. Sturm, Sluis; Thomas Maat, Cats; en M. Meulenberg Cz., Ellewoutsdijk, tweede secretaris. Voor geiten: C. Zwagerman, Middel burg, voorzitter; J. A. Lijpens, Zuid- dorpe; C. Kodde, Zoutelande; en T. B. E. Kielstra, tweede secretaris. Voor pluimvee en Konijnen: H. A. Han ken, Wilhelminadorp, voorzitter; J. L. Bom, Ierseke; J. Bi. Govaert, Groede; P'. de Lozanne, Middelburg en J. M. Slegt, Goes, tweecle secretaris. Voor Akkerbouw: J. "L. Groenewege, St. Maartensdijk, voorzitter; Iz, J. van der Weeie, Colijnsplaat; D: Lindenbergh, 'sHeer ArendskerbeA. I. Leenhouts, Ret- ranchement; C. Franse, KleverskerkeJ. C. Ljangeraad, Dreischor; F. Dekker Pz,, Axel; Wi. J. A. G. baron Collot d'Escury, Kloosterzande en J. A. van den Broek, Goes, tweede secretaris. Aan den R. IC. Boerenbond in Zeeuwsch-Vlaanderen is verzocht alsnog eene afgevaardigde in deze commissie te benoemen. Voor Zuivelbereiding: J. Polderdijk, N. en St. Joosland, voorzitter; II. H. Ge- schiere; Grijpskerke; P. J. R. Damste, Kloosterzande; en C. Zwagerman, Mid delburg, tweede secretaris. Voor de wetenschappelijke afdeeling: dr. J. C. de Rugter de Wildt, Goes, voorzitter; A. de Smidt, Middelburg; dr. D. Mol, Goes; M. van der Vliet, ICruiningen; J. Zwagerman, Middelburg; J. P. M. Cam- man, Middelburg; Jac, Welleman, Krab- bendijke; F. C. Zonnevijlle, Axel en C. Stevens, Goes, tweede secretaris. Voor Tuinbouw: jhr. J. van Vredem- burch, Tholen, voorzitter; J. P. M. Cam- dnan, Middelburg, tweede voorzitter; J. Risseeuvv-de Hullu, Zuidzande; J. van den Berge, Tholen; F. Dominicus, Wemel- dinge; C. Matthijsse, Middelburg; J. van der Willigen, Goes, en F. Kakebeeke, Goes, tweede secretaris. Voor bijenteelt: S. A. de Visser, Krui- ningen, voorzitter; D. P. Butler, Zaamslag; en W. J. A. G. baron Collot d'Escury, Kloosterzande', tweede secretaris, Voor werktuigen: jhr. P. J. Boogaert, Middelburg, eerste voorzitter; G. Vogel vanger, Hulst, tweede voorzitter; J. Pol derdijk, N. en St. Joosland; P. Maas Wzl, Koudekerk®; F. P. Polderdijk, N. en St. Joosland; S. Boogerd, Middelburg; en J. Kraamer, Koudekerke, tweede secretaris. Ten slotte de commissie voor het ter rein: jhr. P. J. Boogaert, Middelburg, voorzitter; J. Polderdijk, N. en St. Joos land; P. Maas Wz„ Koudekerke; W, C. Noske, Middelburg en S. Boogerd, Mid delburg, tweede secretaris. f500 belooning. Dooi: den mi nister van Justitie is f 500 belooning uit geloofd voor hem, wiens mededeelingen aanleiding zijin tot het arresteeren van dengene die de branden in de infante'rie- kazerne te Ede heeft gesticht. Veel haring in de Noordzee. Een liaringvisscher uit Ymuiden deelt, ons mede dat liij eenige dagen geleden onder de kust vanjjSchotland getuige was van een zeldzaam schouwspel. Daar kwamen n.l. zooveel duizenden haringen in de netten van een Engelseliisn visscher gezwommen, dat de netten mede in de diepte verdwenen. Volgens schatting van van den betrokken visscher moeten zicli ruim 200 ton haringen in de netten be vonden hebben om dezelve mede naar beneden te kunnen nemen. Een en ander beteekent voor den „gelukkige" visscher die nu behalve de haringen ook nog zijne netten kwijt is, een schade van meer dan vijfduizend gulden. Te Veere werd Zaterdag een otter gevonden in een palingfuik. Naar men ons verzekert zou de palingvisseher lie ver geregeld otter dan paling willen vinden in zijne fuiken, aangezien deze dieren op 't oogenblik om hun huid zeer duur verkocht worden. Een drama te Brussel. Woens dagmorgen heeft vlak bij het Noorder station te Brussel een drama plaats ge had, dat onder de talrijke reizigers, die uit het station kwamen, groote opschud ding veroorzaakte. Zij zagen hoe een tamelijk net gekleede man, die op den hoek van de Brabantstraat stond, plot seling op een andere kerel toestormde, roepende „Ah I eindelijk heb ik je weer gevondenthans zullen wij eens afre kenen Dit zeggend haalde iiij een revol ver voor den dag, waarmee hij ziju tegenstander bedreigde.De aangesprokene vluchtte naar den overkant der straat en voorbijgangers beletten den revolverheld zijn vijand te naderen. Het scheen, alsof de man met de revol ver na eenige oogenblikken gekalmeerd was, maar plotseling, terwijl de meeste nieuwsgierigen doorgeloopen waren, sprong de gevaarlijke kerel op zijn vijand toe, die kalm was blijven staan en zijn tegenstander scheen af te wachten. Ook hij had zijn revolver getrokken, en toen zijn aanrander zijn wapen op hem richtte, loste liij een schot dat ziju tegenstander in de hand trof. Deze wilde terugschie ten, maar de aangevallene liet er hem den tijd niet toe. Drie schoten knalden en de aanrander viel doodelijk gewond neer. Twee kogels hadden hem doodelijk getroffen, terwijl de derde den agent Beyts, die tusschen beide wilde komen een kleine wonde aan het been bezorgde, De kogel was afgestuit op een metalen fluitje, dat Beyts in den zak droeg. De agent arresteerde den moordenaar, en een collega bracht den zwaargewonde naar het gasthuis, waar hij bij aankomst overleden bleek. De moordenaar werd dadelijk onder vraagd. Hij verklaarde Daniels te heeten en kermisreiziger van beroep te zijn. Hij was, evenals de gedoode, dien hij Trif- fout noemde, afkomstig uit Frankrijk. Beide hadden sinds lang oneenigheid en Triffout had gedreigd zijn vijand te zullen dooden. Daniëls werd ter beschikking van het gerecht gesteld en naar het paleis van justitie overgebracht. Daar aangekomen verklaarde hij niet Daniëls, maar Friffant te heetende naam van zijn slachtoffer was niet Triffout doch Chermineux. Toen de commissaris van politie vroeg, waarom zij deze valsche namen hadden aange nomen, weigerde de man te antwoorden. Men vermoedt dat de moordenaar en zijn slachtoffer twee gevaarlijke Fransche apachen zijn, die na de een of andere misdaad uit Frankrijk waren gevlucht. Schipbreukelingen avontu- r e n. Te San Francisco zijn drie schipbreu kelingen aangekomen van den viermast- schoener „El Dorado", die begin Juni in de Stille Zuidzee, naar men vermoedde, met man en muis was vergaan. De on verwachtse!» terugkomst van kapitein Benson, der „El Dorado" en twee van zijin lotgenoote'n, heeft een einde gemaakt aan deze veronderstelling;. Inderdaad zijn elf opvarenden na een zeer avontuurlijke' reis, gered. Kapitein Benson vertelde o.m, het volgende: Na een verschrikkelijken storm moesten wij ons schip verlaten op ongeveer 2700 mijlen van de Chileensche kust, en op 900 mijlen van het Ooster-eiland. Wij be sloten daarheen koers te zetten en in een welvoorziene reddingsboot kwamen wijl na een moeilijken tocht van elf dagen, op het eilandje aan. Wij werden er zeer goed ontvangen, door de tweehonderd inboor lingen van het vulcanische eiland en spoe dig waren wij zoo goed ingeburgerd, dat acht leden van mijh bemanning met in- landsche schoonen huwden. Niettegenstaande wij zeer goed verzorgd werden, verlangde ik terug naar de be schaafde wereld en na een verblijf van 101 dagen, besloot ik in een eigengemaakte boot ander land te bereiken. De acht jonggehuwden gingen natuurlijk niet mee en met ons drieën stapten wijl 5 September in het bootje, om twee maanden later na een echte „Weivers"-reis van 1600 mijl, in Tahiti aan te komen. Vandaaruit bereikten wij gemakkelijk San Francisico, Po s t d i e f s t al. Een groote diefstal werd op het filiaal der Oostenrijksch- Hongaarsche bank te Triest ontdekt. Toen de kassier der bank een aangeteekenden brief opende, waarin zich een som van 116.000 kronen moest bevinden, vond hij slechts papiersnippers. De zegels van den brief waren ongeschonden. Onmiddellijk werd een onderzoek ingesteld, doch zon der resultaat. Men vermoedt echter, dat de brief onderweg door een postbeambte van zijn .oorspronkelijken inhoud is beroofd. Donderdag zijn twee „Christmus steam ships", schepen met Kerstgeschenken en passagiers, welke op Kerst-vacantie gaan, aan boord, uit New-York naar Europa vertrokken. Het waren de „Kaiserin Augus- to Victoria" van 'de HamburgAmerika- lijn en de „Celtic" van de White Star-lijn. Uit Queenstown vertrok terzelfdertijd het Amerikaansche stoomschip „St. Louis" naar New-York, met 8034 postzakken aan boord. Dit is het grootste aantal postzak ken, dat in één keer over den Atlanti- schen Oceaan werd vervoerd. Te Neuenburg (Zwitserland) zijn talrijke inwoners door een Franschen „uitvinder" beetgenomen. Een zekere Gamier, die alle mogelijke uitvindingen zou gedaan hebben, had geld noodig om deze productief te maken, en wist daarvoor 175.000 franks van de Neuenburgers los te krijgen. Zoo dra hij deze som bijeen had, is de uit vinder met zijn geheele familie spoorloos uit de stad verdwenen. (Msbode.) In een der groote metaalf ah rieken van Völklingen viel een ketel met gloeiend ijzer om en verwondde daardoor zeven arbeiders. Vier van hen hebben levensge vaarlijke verwondingen bekomen, de an dere drie zijn minder zwaar gewond. Tege lijkertijd viel in de machinekamer de meesterknecht van een aanzienlijke hoogte op een der uitstekende deelen van een motor; hij werd levensgevaarlijk gewond naar het ziekenhuis overgebracht. In het Fransche plaatsje Montargis zijn drie bandieten gearresteerdi die deel .uit maakten van een bende van kindermoor denaars. Dezen oefenden hun akelig be drijf in heel Frankrijk en zelfs in het buitenland uit. Naar uit het onderzoek der politie bleek, moet de bende, welke vooral in Parijs, en ook in andere steden haar agenten had, bij niet minder dan 15.000 misda den betrokken zijn. (Msbode) Mijnongelukken. Een ongeluk, dat een aantal menschenlevens eischte, had in een mijn in Mahrisch-Ostrau plaats. Toen een zevental mijnwerkers in de mijnschacht wilden afdalen, brak plotse ling de kabel van de lift en alle zeven stortten van een hoogte van meer dan 300 M. neer. De ongelukkigen werden met verbrijzelde ledematen dood bovenge bracht. In een mijn te Bochum is een mijnwer ker dertig uren lang onder de puinhoopen begraven gebleven. Door instorting van een der steigers waren twee werklieden bedolven. De één kon zich spoedig uit zijn benarde positie redden, de ander moest echter onder een afdak vluchten, dat door instortende kolenmassa's geheel bedekt werd. De reddingsbrigade slaagde er ten slotte in zicli met den man in verbinding te stellen, en hem uit zijn schuilplaats te verlossen; de mijnwerker had geen enkele noemenswaardige verwonding bekomen. (Msbode.) Ontploffing. In de bureaux van een New-Yorksche flesschenfabriek is een pak, dat eenige oogenblikken te voren ontvan gen was, plotseling gesprongen, toen een caissière het wilde openen. Het meisje werd gedood; de bedrijfschef en eenige bedienden, die zich in de nabijheid be vonden, werden licht gewond; het bureau is gedeeltelijk vernield. Middelburg In de hedenmiddag alhier gehouden algemeen® vergadering van aan deelhouders van de naamlooze vennoot schap „Bad- en Strandhotel Domburg" werden de balans en winst en verliesre kening goedgekeurd en het dividend be paald op 5 percent. Den Haag. Naar wij vernemen vindt bij de Soc. dem. Kamerfractie het pogen om den Schoolstrijd te doen eindigen grooten ingang en wil daartoe medewei' ken en stelt zich ook beschikbaar om door een harer leden in de eventueel to benoemen Staatscommissie vertegen woordigd te worden. Den Haag. De Minister van Justitie heeft in de Tweede Kamer medegedeeld dat hij aan de hoofdambtenaren van zijn departement heeft opgedragen een onder zoek in te stellen omtrent het samen smelten van rechtbanken en kantonge rechten. Den Haag Z. K. H. de Prins wordt morgen alhier terug verwacht. Den Haag In de plaats van Mr. Treub als voorzitter van de Nationale Werk liedenvereniging is als voorzitter geko zen dr. de Yooij. Alle andere aftredende leden zijn herkozen. Londen, (Handelsbl.J Aan de „Daily News" wordt uit Djiboetji gemeld, dat de keizer \an Abyssiniëj.l. Vrijdag over leden is. Weenen. Volgens nader ontvangen be richten zijn door de Express Weenen- Krakau 35 werklieden gedood en 40 min of meer zwaar gewond. New-Vork Omtrent de ontploffing in de Mountain mijn in Colorado wordt gemeld, dat er 38 lijken naar boven gebracht zijn, welke vreeselijk verminkt en geheel verkoold zijn. Slechts 2 mijn werkers konden gered worden. Men schrijft de ontploffing toe aan het mijngas. Guayaquil (Peru.) De opstandelingen hebben de regeeringstroepen verslagen en de stad Admirado veroverd. Beide partijen leden groote verliezen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Aan de Redactie van do „Nieuwe Zeeuwsche Courant". Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik voor onderstaande regelen een kleine ruimte in uw veel gelezen blad, zulks als antwoord op een ingezonden stuk van 13 Dec. j.l., onder teekend P. Schrijver Jr. M. de R.Daar ik in bedoeld stuk persoonlijk als voorzitter word aangeval len en niet het bestuur, acht ik mij ver plicht, daarop persoonlijk een antwoord te geven. Allereerst dan moet ik mijn spijt uit drukken, dat er dan toch nog 66 leden op de vergadering zijn geweest, die doof zijn, althans dit willen doen schijnen, want hoewel door mij in de leden-vergadering van October en in die van 11 Dec. j.l., duidelijk is uiteengezet, waarom die zaak niet meer aan de orde kon worden gesteld, als zijnde krachtens en rechtens de statu ten, omschreven bij art. 7 punt 3, door het bestuur geregeld, komt het mij voor, dat al die ter vergadering zijnde leden mijn uiteenzetting niet hebben gehoord. Maar, Mijnheer de R., er is nog meer, en het bedroeft mij dit te moeten bekend maken. Ik kan niet aannemen, dat al die leden niet zouden kunnen lezen. Misschien moet voor een enkele van de oudere leden, die wellicht het lezen niet heeft geleerd, een uitzondering worden gemaakt, maar de overigen mag ik toch niet voor zóó dom achten. Laten zij dus op hun gemak de zaak eens onderzoeken. Elk lid heeft een Reglement en een exemplaar der statuten van onze vereeniging, laatstelijk goedge keurd bij Kon. besluit van 6 November 1909, Stbl. no. 51. In art. 7 is duidelijk omschreven, hoe in dergelijke gevallen moet worden gehandeld, hetgeen dan ook geheel dienovereenkomstig door het be stuur is geschied. Omtrent de aangevraag de leden-vergadering, ten einde die zaak weder te behandelen, zal dezer dagen aan adressanten door het bestuur bericht worden gezonden. M. de R. I Dat er menschen zijn, die het lidmaatschap onzer vereeniging nog uit een ander oogmerk beschouwen dan het verkrijgen van steun in zieke dagen en al datgene, wat verder wordt bedoeld in art. 1, punt 2, vind ik minder ge- wenscht. Maar dat zelfs bestuursleden, en nog wel menschen, die dezen zomer hebben gedongen naar het lidmaatschap van den Gemeenteraad, zich bij eene der gelijke beweging aansluiten en stelling nemen tegen een mede door hen genomen bestuursbesluit, dat vind ik geen blijk geven van groote capaciteit en ik zou dien heeren in gemoede in overweging willen geven: bekwaam u eerst nog wat alvorens u disponibel te stellen voor een officieel ambt. Ten slotte moet ik uiting geven aan mijn verontwaardiging over het publicee- ren van grove leugens, als zou er op de vergadering van 11 Dec. niets in ver band met punt 3 der agenda zijn mede gedeeld. Ieder lid, die op de vergadering was, weet wel beter. Ik hoop dat bovenstaande mag bijdra gen, om de rust en vrede te herstellen. Er zijn voor ons, bij vele andere vraag stukken, de arbeidersbelangen betreffende, veel gewichtiger zaken te behartigen, dan elkander met onaangenaamheden lastig te vallen. Het zal steeds mijn hoogste wensch zijn, aan den bloei der werkliedenvereeni- ging „Eigen Hulp" mede te werken. Ge durende al de jaren, dat ik de eer had, voorzitter der vereeniging te zijn, heb ik al mijn tijd, steunende op de bepalingen van de Statuten en het reglement, aange wend, om den bloei en vooruitgang van „Eigen Hulp" te bevorderen en ik ben daartoe nog gaarne bereid, mits met den steun en het vertrouwen der leden. U, Mijnheer de Redacteur, dankend voor de opname, Hoogachtend, Uw Dienaar, A. SCHRIJVER, Voorzitter van de werkliedenvereeniging „Eigen Hulp" te Goes. N.B. Den inzenders wil ik nog te ken nen geven, dat zij zich hebben vergist. De vergadering van 11 Dec. was aange vraagd door 26 leden, onder wie de onder teekenaar in verband met art. 19 der statuten en art. 19 H. R., en niet vol gens art. 10 H. R. Na het hoor en wederhoor in deze kwestie tot zijn recht te hebben laten komen, sluiten wij hiermede de discussiën in ons blad. Red. Moord op Borneo. De correspondent van de Telegraaf te Balavia seint aan zijn blad De controleur Jansen is bij Sintay in West Borneo door een Dajakker ver moord. Drankbestrijding. Ontzettende cijfer1». ïn 1912 werd in de gemeente Ede op een bevolking van plm,. 20.000 inwoners 47,185 liter jenever etc. gedronken, dat is voor f 61.310.50, Aan inkomstenbelasting (over welk bedrag zeer werd geklaagd) werd f 56.000 geheven. Aan sterkendrank werd dit. jaar dus in die gemeente per hoofd betaald f3.06i/2, aan belasting f2.80 lil deze berekening is geen bier opgenomen. De jeneverbelasting betaalt men daar. vrij willig, de gemeentebelasting onwillig. Zóó verblindt tiran Alcohol zijn slaven. Dinsdag werd in hooger beroep door den Hoogen Raad behandeld de zaak van L. F. Di. te Vlissingen en A- Fj winkelier te Goes, wegens overtreding, der Loterijwet, door de Middelburgsche recht- piank veroordeeld respectievelijk tot f boete sub. 5 dagen hech. en f 10 boete sub. 10 d. h. De Ilooge Raad vernietigde het vonnis en verwees de zaak naar het ge rechtshof te 's Gravenhage. (Z.) Borssele. Door Burg. en Weth. werd Maandag aanbesteed eenige werkzaamhe den te verrichten in een der schoollokalen. Inschrijvingen waren ingekomen van: J. de Muijnck f 143; C. Melis f120; C'. Brand f 117,50; G. v. d. Sande f 116,80; N. Me lis f 110. Gegund aan den laagsten in schrijver. (Z.) GOES. 16, Maria Johanna, d. v. Fran- ciscus Jacobus Smulders en Johanna Neeltje Schuiling. Van 16 en 17 Dec. MIDDELBURG. Ondertrouwd: D. W. Leendertse, jm. 27 j. en A. de Vries, jd. 30 j. Getrouwd: M. Bek, jm. 21 j. en A. L. Brusket, jd. 19 j.; B. Ph. Hovingh, jm. 24 j. en M. de Goede, jd. 25 j. Bevallen: C. van Hecke, geb. Cornu, d. Overleden: M. G. Pauwels, ongeh. d. 68 j.; M. G. Vervaart, z. 1 j.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3