KERKNIEUWS. ONDERWIJS. Rechtzaken. Laatste Berichten. SPORT. Afloop verkopingen, aanbestedingen enz. Burgerlijke Stand. Aanbestedingen. Verpachtingen. Benoemingen enz. bij de dir. belastingen. De rijksklerk 3e kl. A. C. Knoppers In Amsterdam (Entrepot) is met ingang van 8 dezer aangewezen voor de tijdel. waarneming van het. kantoor Aardenburg. Verplaatst zijn de commiezen 2e kl. H. F. Erichen' van Baarle-Nassau naar Zuiddorpe, A. J. Geilleit v. Terneuzen (stadsd.) n. Terneuzen (Alg. D.); U. Ram- meloo v. Hulst n. Terneuzen (Alg. D.); P. J. Zwaai, v. Esbeek n. Terneuzen (stadsd.); J. C. de Koning, v. Sas van Gent n. n. Goirle; 11. Smid, v. Geertruidenberg n. Sas van Gent; Th. J. P. Dubois v. Koewacht n. Biervliet; P. C. Pieterse v. Bergen op Zoom n. Koewacht; A. de Schip per, v. Oostburg n. Aardenburg, .7. Dal- merjer, v. Aardenburg n. Oostburg. (M. f'rl.) Verlichting Zeeuwsche Stroomen. Door het hoofdbestuur van Schuttevaer is een adres verzonden aan den minister van Marine, met verzoek wel in ernstige overweging te willen nemen de op de Zuiderzee, de Zeeuwsche en Zuid-Holland- Bche stroomen, in enge geulen uitgelegde lichtboeien, al naar gelang van de zijde van het vaarwater waaraan zij liggen, rood of wit licht te doen toonen. (M. Crt.) Opdracht van de nieuwe leden der R. K. Milit. Vereeniging. Vlissïngen Zondag 1.1. had plaats de plechtige opdracht van de nieuwe leden der R.-K. Milit. Vereeniging „Sfc Mauri- rius". Des morgens ten half 7 ure werd een H. Mis opgedragen voor de leden en weldoeners dier vereeniging, waaron der ajlen tot den II. Tafel naderden. 'tWas een schoon gezicht die lange reien militairen te zien, die eerbiedvol de H. Communie ontvingen, om Gods zegen a£ te vragen voor dien dag en den verderen tijd. Na het dankgebed begaven alle militai ren zich onder leiding der H.H. Com missarissen naar 't versierde vereenigings- gebouw, alwaar hun allen gratis een heer lijk ontbijt werd aangeboden. De blijde gezichten bewezen daarna, dat 't koste lijk had gesmaakt, en toen ziji daarna onder 't rooken van een sigaar nog wat bijteen hieven, was een echte feeststem ming merkbaar. Dés avonds ten 6 ure werd een plech tig Lof gehouden, i.ijdens hetwelk de op dracht geschiedde, 't Allaar was dien dag schoon versierd met palmen en planten en een menigte kaarsen verspreidden er haar licht. 't Plechtig Lof werd gecelebreerd door, den Zeereerw. heer Pastoor v. d. Aa, geassisteerd door den Weleerw. lieer P. Kemper, directeur der Militaire Vereeni ging, als diaken, en den Weleerw. heer H. van Kan, als subdiaken. Tijdens 'tLof besteeg de Weleerw. di recteur den kansel om den militairen te wijzen op 'tgeen zij gingen verrichten. Iiij 'wees hun op de gevaren, waaraan zij bloot slaan, doch gaf hun ook de. middelen aan, waarmede zij1 die gevaren konden I rotseeren en spoorde hen aan vooral veel te naderen tot de II. Com munie, om daar de kracht te putten, die zij zoo noodig zouden hebben om de be loften, die zij gingen afleggen, steeds te houden. Hierna, werd gezamentlijk 't. opVlrachts- gebed uitgesproken en werden hun door den Zeereerw. heer Pastoor de gewijde medailles omhangen. Tevens deden zij! ook hun opdracht als leden der Vereeniging voor „Eer en Deugd". Een gezellig samenzijn in 'tVereeni- gingsgebouw moest den dag besluiten. Avondpermissie was voor die gelegenheid aangevraagd tot elf uur. De militairen -wer den g'etracteerd op bier, speculaas en si garen terwijl opgewekte pianomuziek en verschillende aandige voordrachten, dooi de militairen gehouden, de feestvreugde ten lop deed stijgen, 77 militairen deden dien avond hun opdracht; 11 hernieuwden dszen. 'tVcreenigingsgehouw was eivol. 'Gelukkig dat verandering komt: binnen een paar maanden hoopt, 'I bestuur de leden in een mooi, ruim gebouw te kun nen onderbrengen. Goes. Geslaagd voor akte Wiskunde M. B. O. K 5, de hoer P. de IIullu, vroeger alhier. Retranchement. Dhr. A. A. Mol, vroe ger hoofd der school alhier, is thans in gelijke betrekking benoemd to Rilland- Bath. Naar de „Grondwet" meldt, is, nabij Roosendaal ton behoeve der Fransch© „Broeders der Christelijke scholen" een st.uk bouwgrond aangekocht, waarop eer lang een Juvenaat zal ven-ijzen voor de leerlingen dier congregatie. Door den kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegensovertreding leer plichtwet: D. V. te Wissenkerke fl b. s. 1 d. h.; A. de 1. v. d. M., P. W, le Wissenkerke, P. V. te Kats, P. de L. te Kortgene ieder f 2 b. s. 2 d. h..7. D. te Wissenkerke, f3 b. s. 3 d. h.; J. W„ C. V, te Wissenkerke, A. v. G. te Korlgtene, C. v. S. te Arendskerke ieder 5 b. s. 3 d. h,G. de K. te .Goes f 1 b. s. 1 dj h.L. T, te Heinkensjzand, J. H. t:e Kloetinge ieder f3 h s.,. 2 d. h.; P. G te Arendskerke, D. V. te Kortgene, J. L de L. to Wissenkerke, J. N. te Wemeldinge A. B: te Ierseke ieder f4 b. s 3 d. h.; I,. A., J. T. Ml .iedeii fö b. s 4 d. li.C. de M. te Wissen kerke f 6 b. s, 3 d. li.L. V. G. te Kortgene f6 b. s 4 d. h.P. M. K. P. te Kats f 8 b. s 5 d. li.C. V. te Wis senkerke f8 h. s 5 d. h.A. de B„ E. I. de R. te Wissenkerke, M K. te Driewe gen; I. M te Kats f10 b. s. 5 d. ,h. A. Cr, te Colijnsplaat f 12 b. s. 5 d. h. C. S te Oudelande f 12 b. s. 10 d. h. Jagen zonder acte en vergunning: D. C v. M te Schor© 2 maal f 3 b. s. 2 maal 3 dagen en fl b. s 1 d. voor 'tgeweer; P. D. te Heinkenszand 2 maal f5 h. s. 2 maal 5 dagen h Op Zondag als voren: J, v fl. G. te Rilland-Ba|.h 2 maal f 3 b. s. 2 maajl. 3 d. h'.Niet' beletten dat hond ,wild opspoort: C. D'. Jz. te Kapelle; J. S. te Schore, ieder f2 b. s. 2 tl. li.Pogen met strik wild te bem. C. B. te Heinkenszand, berisping; J. M. te Ovezand f.3 b. s. 3 d. h.; Stroope- rjj: C. B. v. S. te Goes ft b. s. 1 w. tuchlschoolJ. II. te Goes, L. D. te le Kloetinge, beiden f 1 b. s. t w. tucht- sch. M. V. te Viissingen; M. K. Jzn. te Kortgene ieder f5 b. s. 5 d. h.Straat schenderij :A. J. Dz. te Goes fl h. s. 1 w. tuchtsoh., A. G. M. M. te Wis senkerke f2 h. s. 1 w. tuchtsoh.AI, A. B. te Wissenkerke f 2 b. s. 2 d. h. in Oclober ioopen op weiland: C. J. Ti. te Hansweerd f3 b. s. 3 d. h.Over treding wapenwet; C. J. B, te Hansweerd f 10 h. s. 5 d. h.Overtreding onge vallenwet!: F. C. A. H. te 'si II. Hen drikskinderen f30 b. s. 20 d. h.Onder- gesloten spoorbrug doorvaren P. F. V. te Sas v. Gent 'f 15 b. s. 5 d. h.; Met gekoppelde wagens rijdenA. V. F. Jz. te Kloetinge f 1 Ji. s, 1 w. tuchtsoh. Ongekeurd vleesch verkoopen:l. S. te Heinkenszand f 10 b. s. 5 d. h.Op straat luidruchtig zingen: J. V. te Co lijnsplaat fl b. s. 1 d. h.; Niet stap voets rijden; Ij. J. V„ W. v. d. S.; M. M. v. A,j M. K., IA B,, II. V. Pz,n„ H. S., 1'. do H. Mz„ allen te Colijnsplaat fl li. s. 1 d. h.; L. de F. Pz. te Co lijnsplaat f 1 b. s. 1 w. tuchtschool, J. W. te Kloetinge, f 1 b. s. 1 d. h.; Persoon beneden de 16 jaar als voerman bezigen: P, W. te Nisse f'2 b. s, 2 d. h'.Vee tl rij ven op zijpad straat:C. R. te Goes, fO.50 b. s. 1 d. h.K. .7. M. te Goes berisping; Fietsen op zijpad v. straat: J. I,. Ar- nemuiden: f0.50 b. s. 1 d. li'.; .7. P. O. te Ierseke fl b. s. 1 d. li.; Fietsen over Groolo Markt A. V. 1e Ierseke f 1 1). s. 1 rl. b.Rijden over verboden weg S. R. te Goes i'l h. s. 1 d. h.; Vuil storten op niet daartoe aangewezen plaats: P. E. ie Biez'elinge :f2 b. 2 d. h.; M. C. N. te Geersdijk f.3 b. s. 1 d. li.: Fietsen zonder bel, A. L. te Goes f0.50 b. s. t :W;. tu,cbt.se,h. L. V. te Kapelle f 1 b. s. 1 d. h.'s avonds rijden zonder licht: S. B. le Goes; J. B,. A. te Rilland- Bath, C. II. I.e Kapelle; I. L. te Kapelle J. J. E. Ie Biezelinge ieder f 1 b. s. 1 d. li.; 'savonds fietsen zonder licht: A. de M. te Waehlebeeke, F. H. V. te Goes, M. v, Ij. te Rilland, I. Bi. le Colijnsplaat, J. v. M. te Colijnsplaat ieder f2 b. s. 2 fl. li.; Schelde bevisschten: zonder con sent J. S. Tiy.n. te Bouchaiile f 2 h. s. 2 d. li.; Op verboden lijd op Schelde kreeft aa:n boord hebben: P. P. Czn. te Ierseke, M. D. T.hzi. te Ierseke ieder f 2 1). s. 2 d. b.Op Schelde tijdens misit korren E. A. A'ssn, té Philippine f5 b. s. d. b.Kreukels rapen, aan voet Zeedijk J. N„, IA v. B. beiden te We meldinge fl b. s. 1 w. tucbtsch.Dron kenschap: S. H.; P. II. te Goes, A. v. d. E. te Heinkenszand 12 h. s. 2 d. h.) .1. Bi. te Heinkenszand f3 b. s. 3 d. b.; I. H. te Kortgene f 10 b. s. 3 d. h.; .als voren en opgeven vaische naam: P. B. te Amsterdam 4 maal f2 b. s. 4 maal 2 rl. h.; Vrijgesproken werden: J. V. G. te Wissenkerke; ,1. P. te Colijnsplaat, A. K. aldaar, M. P. M. te Heinkenszand van overtreding leerplichtwet; P. J. v. D., II. P. A. v. (1. K., C. .7. A. te Hanswcend, M. V. te Wissenkerke van strooperij ;Be- kraehtigd werden de vonnissen waartegen F. M. te Goes, J. V. te Hansweerd in verzet waren gekomen. Slagers opgepast! De poli lie verordening' van Middelburg is er o.a. .op gericht om. bet vleesclj an li ecu goede controle te onderwerpen, betgeen zeker is toe te juichen, De bepa lingen betreffende 'invoer van geslacht vice eb eischen dat dit vleesch moet voor zien zijn van het stempel van een Rijks- veearts; terwijl een ander artikel bepaalt flat liet. ingevoerd vleesch rechtsstreekis! naar het (keuriokaal in de Vleescbb'al moet wonden gebracht. De slager L. .1. C. alhier ontvangt her haaldelijk vleesch uit Vlissingen per tram en zorgt dan aan den Tramsingel te zijn om, het vleesch daar uit te laden, ver volgens' door den aldaar in de gemeente Koudekerk© wonenden Rijksveearts te la ten keuren en er vervolgens mede naar de hal te rijden. Op een morgen in Oc tober kwam hot vleesch met een tram, waarmede C. het niet Venvacht had en werd het mede door genomen naar de Markt en bij het bestelhuis op de Pot- temarkt gelegd totdat C. het kwam ha len. Deze meende het beste te doen met er mede naar den Singèl terug te rijden om hot te doen Stempeten. Toen de keur meesters te Middelburg dit vernamen, maakten zij proces-.verbaal op tegen C. omdat hij het eenmaal ingevoerde, vleesch" niet direct naar de hal had vervoerd. Deze zaak diende Zaterdag voor het kantongerecht te Middelburg' en bekt. C. verklaarde dat hij zoo gehandeld had om dat hij meende dat dit de beste weg was om aan de verordening te voldoen. Hem werd opgemerkl, dat hij het vleesch niet had ingevoerd, en hij dus nooit voor overtreding van de bepaling betreffende het stempelen zou zijn verbaliseerde Hij had direct naar den hal moeten gaan, clan was het vleesch overeenkomstig de veror dening onder poli Begeleide buiten de ge meente gebracht en had hij hét na stem peling kunnen invoeren. De ambtenaar, van het O.M., afe hoe danig voor het eerst mr. (baron van der Feite fungeerde, eisehte fl boete subsi diair 1 dag hechtenis. Bekt. hielcl vol ter goede, trouw te hebben gehandeld'. Uitspraak Donderdag a.s. Wie is verantwoordelijk? Op Dinsdag 26 Augustus werden, zoo als dit herhaaldelijk geschiedt, met een der booten va!n den Provincialen stoomboot- dienst op de Westerschelde een aantal kratten met kippen en konijnen van Vlis- stagen naar Terneuzen yervoerd. Deze dieren behoorden aan den koopman P. die zich ook aan boord bevond. Eenigen der aan boord aanwezigen ergerden zich aan de wijze waarop de dieren werden vervoerd, men meende namelijk dat er teveel dieren in een krat zaten. Een bri gadier der maréchaussée, die zich aan boord bevond maakte proces verbaal op wegens het vervoeren van dieren op noo- dcloos kwellende wijze. De ambtenaar van het O.M. bij hot kantongerecht te Middel burg dagvaardde eerst als beklaagden den kapitein en den conducteur van de boot. Toen deze beklaagden voor het kanton gerecht verschenen werd verklaard dat do conducteur met het toezicht op de goederen die 'vervoerd worden is, belast en eisehte de ambtenaar voor den kapi tein vrijspraak en voor den conducteur véroordeeling tot een. boete van f3 of 3 dagen hechtenis. De kantonrechter was echter van oordeel dat ais de eigenaar der vervoerde dieren aanwezig is, de con ducteur niet aansprakelijk kan worden gesteld en sprak beide bekt. vrij. Nu werd de koopman gedagvaard, doch deze wilde het nu zijnerzijds doen voorkomen alsof wel degelijk de conducteur verantwooiv do'.ijk is. Zaterdag j.l. werden in deze zaak nog als getuigen gehoord de stuurman) en de hofmeester van de boot, die als hun meening te kennen gaven dat de die- reu zelf bij elkaar kropen en er niet te veel in een krat waren, zij gaven echter toe niet alle kratten ie hebben nagezien. De verbalisant hield vol dat er in sommige kratten meer dan 50 kippen waren. De ambtenaar eisehte nu veroordeeling, van P'. tot. 1' 3 boete subsidiair 3 dagen "hechte nis. Arrondissements Rechtbank te Middelburg. Vrijdag zijn veroordeeld wegens: vernielingJ. S., 38 j., scheepskapitein, Dordrecht, tot f 20 b. s. 20 d. h., de eiseh was f 25 b. s. 25 d. li.dronken maken van een kindL. C., 15 j., werkjongen en A. C,, 18 j., werkman, beiden Souburg, conform den eisch, de le tot f7 b. s. 7 d. tuchtsch. en de 2e tot f 10 b. s. 10 d. h.; diefstal: K. D., 35 j., gasfitter, Vlissingen en A. D., 22 j., landbouwers- knecht, Vrouwepolder, ieder tot. 14 d. gev. straf, de eisch was voor ieder 1 m. wederspannigheid en nnshandeling amb tenaar: J. V., 2S j., zonder beroep, M. D., 31 j. en J. d. B 32 jwerklieden, allen Middelburg, de ie tot 2 m., de 2e tot 6 w. en de 3e tot 3 w. gev. straf, de eisch was voor de le, conform, de 2e, 2 m. en de 3e, 1 m. gev. straf; weder spannigheid A. L., 44 j., arbeider, C. J. L., 16 j., zonder beroep, beiden Aardenburg en W. F. H. V., 47 j., zonder beroep, Retranchement, de le tot 2 m. gev. straf, de 2e tot 1 m. tuchtschool en de 3e 1 m. gev. straf, de eisch was voor de le 3 m. gev. straf; de 2e, 2 m. tuchtschool en de 3e, 2 m. gev. straf en J. de L., 34 j., werkman, Vlissingen, tot 14 d. gev. straf, de eisch was 1 m.en eenvou dige beleedigingF. v. B., 22 j., visscher, Kieldrecht, (België) en L. V. v. d. B., 37 j., hvr. van -T. F. L., zonder beroep, Yzendijke, beiden tot f 1 b. s. 1 d. li., de eisch was voor eerstgenoemde f 2 b. s. 2 d. h. en voor laatstgenoemde conform. Vrijgesproken: .T. R. d. E.,46 j.,zonder beroep, Gent, beklaagd van jachtover- treding, met bevestiging van het vonnis in kwestiede eisch was vernietiging van dat vonnis en f 26 b. s. 4 d. h. en f2 b. s. 2 d. h.; en J. J. B., Cl j., zonder beroep en zonder vaste woonplaats, gedetineerd te Middelburg, beklaagd van landlooperij, waarvoor 12 d. hechtenis geëischt was. Amsterdam. Minister Treub bezocht heden do automobielententoonstelling! alt hier. Rotterdam. Zaterdagavond is de schip per M. D. van het Rijnschip „Lichthart", liggende in de Maashaven, door het om kantelen van een roeibootje te water ge raakt. Rotterdam. Zaterdagavond heeft een kantoorbediende een firma: hier ter stede voor f375 opgelicht. Nijmegen. Zaterdag is alhier gearres teerd de gemeenteambtenaar K., werkzaam bij de gemeentelijke bank van leening, ver dacht van ontvreemding van een geldsom. Na verhoor is de ambtenaar op vrije voeten gelaten. Ook wordt hij; verdacht van het zetten van vaische handteekeninl- gen. Chemnifï. Gisteren had nabij Bram- burg een spoorwegongeluk plaats met den trein welke te 10.44 te Chemnitz moest aankomen. De locomotief en een der wa gens derailleerden bij het inrijden in een tunnel. Er ontstond een vreeselijke paniek. Volgens sommige berichten werden 10 lijken onder de wagens vandaan gehaald, terwijl 8 personen zWaar gewond werden. Een ander bericht spreekt van 4 dooden, 7 zw.aar gewonden en 27 licht gekwetsten. Brussel. De fabrikant van Doorn reed gisteren met zijn auto naar Soignes. Ilij was vergezeld van zijn vrouw; en zoon 'en twee kennissen. Nabij een kruisweg ont moetten zij een man die niet wilde uit wijken. Van Doorn remde met alle kracht, zooclat de auto omsloeg en de fabrikant en zijn vrouw onmiddellijk ge dood en de andere inzittenden zwaar gewond. Schwerin. Door onbekende oorzaak is Zaterdagnacht in. het Groot-Hertogelijk Slot brand uitgebroken. De brandweer was spoedig ter plaatse. Men heeft ech ter telegrafisch om hulp gevraagd te Ham burg en Rostock, daar do brand spoe dig een grooten omvang nam. Om 3 uur 's nachts werd men den brand meester. De hertogelijke familie kon slechts in al lerijl vluchten. De schade aan liet paleis is zeer aanzienlijk. Voetbal. M. V. V. 0. I. Zeeland Vooruit I 2-0. Gisteren trok het eerste elftal van Z. V. naar M. V. V. O. te Middelburg, om daar haar tweeden wedstrijd tegen M. V. V O. te spelende eerste in Goes gespeeld is door den Bond ongeldig ver klaard en wordt later overgespeeld. Ook ditmaal wist M. V. V. O. te winnen, hoewel niet zoo gemakkelijk ais te Goes. M. V. V. O. won den 0| gooi en speelde met het voordeel van den wind; 'twas daar eigenlijk meer een storm. Het Z V.- elftal had twee invallers, terwijl M.V.V.O. hetzelfde elftal als Zondag voor een week in 't veld bracht. Na het begin werd aanstonds door beide partijen flink aangepakt, wat voor beiden ook hoog noodig bleek. M.V.V.O. wist tweemaal te doelpunten, doch daarna lieten de Z V. backs, en keeper niets meer door en kwam rust zonder dat er nog verandering in den stand kwam (2-0). Na de rust was Z. V. overwegend sterker, doch wist maar niet te doel punten. Enkele doorbraken van M. V. V. O. leidden tot niets daar de Z. V. keeper enorm werkte. Een schot van den Z. V. linksbuiten werd door den M. V. V. O. back prachtig uit liet doel geweerd. Zonder verandering floot de scheids rechter einde. De slechte voorhoede van Z. V. is ongetwijfeld oorzaak van dezen nederlaag. Middelburg. Voor de Zuidelijke 3de klasse A speelden alhier de plaatselijke clubs tegen elkaar. Het 3de elftal van Zeelandia wist van M. V. V. II te winnen met 31. Het Middelburgsche publiek maakte liet bij dezen wedstrijd de spelers erg lastig en er zou zonder flink optreden van Zeelandia ongetwijfeld een vechtpartij onstuan zijn. Het is te hopen dat het Zeelandia-bestuur voortaan dergelijke ongeregeldheden zal kunnen voorkomen. Vlissingen. Alhier werden nog twee bondswedstrijden gespeeld. Vlissingen I won van Vlissingen II met 9—0. Zeelan dia II uit Middelburg klopte E. M. M. Hl met 5—0. Zeeland Voeruit II—E. M M. II 0—8. Wat te verwachten was, is geschied. Z. V. II bleek heelemaal niet bestand tegen het sterke E. M. M. Men heeft gedaan wat men kon om Z. V. II zoo sterk als maar mogelijk was, hunne gasten van gisteren te doen ontvangen. Bij den aanvang had Z. V. het geluk den opgooi te winnen en E. M. M. het nadeel van den wind te bezorgen. Toch gelukte het de Vlissingers voor rust twee maal te doelpunten. Z. V. loste schot na schot, doch de wind nam den bal menigmaal op en dreef ze hoog over het doel der E. M. M-ers. De rust ging in, zonder dat er nog ver andering in dezen stand kwam, met 2—0 in het voordeel van E. M. M. Na rust waren de E. M. M-ers heele maal de baas en sloten Z. V. in. Zes maal werd den keeper door de Goesenaars gepasseerd, zoodat de eindstand 8—0 was in het voordeel van E. M. M. Van de 10 wedstrijden door E. M. M. ge speeld wisten zij er 9 te winnen. Hier uit blijkt wel dat een nederlaag voor het Z. V. elftal, dat voor de eerste maal voor den Bond speelt, te verwachten was. E. M. M. I speelde te Breda voor de 2de klasse tegen de cadetten (Velocitas II.) Deze wedstrijd bleet onbeslist (2—2). Vrijdag! werden ie Borsselé, ten overstaan van de notarissen v. d. Kloes en Pilaar publiek verkocht: le. De hofstede „Suzanna" in de gem. Borssele, groot 0.32,20 H.A., aan dhr. W. de Regt te Borssele, voor f2100, voor houtgewas f60; 2e. Boomgaard 0.18.50 H.A. aan dhr. Joh. Walhout; Jr. te Bors sele voor 1600; .3e. Weiland, 2.30.30 H.A. M. C. Dominions voor f1740 perH.A. is f 4094.22, voor hoornen f268.50; 4e Bouw land 1.48.30 H.A.;, A. Karelse f1430 is f2120.69; 5e. Dito, 1.47.70 H.A. denzelf de f1432 is f2115.06; 6e. Dito, 2.19.40 H.A., J. v. Sabben c.s. f1240 is f'2720.56; 7e. Dito 2.00.90, VV. J. Rottier, f1243 is' f 2497.19; 8e. Weiland, 1.37.10 H.A., A. Duvekot, f 1675 is f 2296.43, voor hout gewas f62; 9e. Bouwland, 1.46.10, To bias Walhout c.s. f 1400 is f 2060.0110e, Dito, 1.67.30 H.A., .1. Blok Jz„, f1430 is f2392.39; 11e. Dito 2.04.20 H.A., Jb. v. d. Velde j 1185 is, f2419.77; 12e. Dito 3.84.20 II.A. C. v. d. Velde, f1400 isi 15378.80; 13e. Dito 0.95.20, J. Iluijzen, f1330 is f 1266.16; 14e. Dito 1.01.30 H.A. Jacob Corstanjo Sr. c.s. f1305 is 11321.97; 15e. Dito, 1.28.40 II.A. A. Ka relse Az„ f1302 is f 1671.77; 16e. Dito I.24.60 H.A. W. Bras, f1250 is f 1557.50; 17e. Dito 1.22.70 II.A. Jb. Nijsse f1320 is f 1610.64; 18e. Dito 1.80.40 J. J. Mol f1250 is f 100519e. Dito 1.83,70 den zelfde f 1430 is f 2626.9120e, Dito 1.86.70 H.A. J. Bruinooge Jr. f1440 is f2688.48; 21e. Dito 1.36.10 H.A. Jb. Minderhoud Gz'. f1430 is f 1946.23; 22e. Dito 1.56.60 J. Bruinooge f1430 is f2239.38 23e. Wei land „0.96.80 H.A. J. do Mumck f 2040 ia 1974.72, voor houtgewas f60; 24e. Dito I.78.26 H.A. Johs. Walhout Jz. c.s. f1600 is f 2852.16, voor houtgewas, hek en pa len f219; 25e. Wei- en Bouwland 6.06.80 H.A. J. L. Richel f2400 is f 14.563.20,. voor houtgewas en hoornen f947; 26e. Bouwland 1.62.60 II.A. dbcn. J. en II. Dominicus f1900 is f3089.40; 27e. Wei land en uitweg 1.44.20 H.A. mej. J. D. NijSse f 1460 is f 2105.32, voor hoornen f 120. Samen f75059.46. Alle koopens wonen te Borssele. (Z.) Rilland. Zaterdag werd ten overstaan van notaris Pilaar alhier verkocht: het koffiehuis met erf en tuin, van wijlen dhr. J. Vogel, voor zijne erfgenamen. Koo- per werd dhr. Ilage te Schore, voor f4950, onverminderd de onkosten. Het gebouw, dat in de laatste jaren driemaal van eigenaar is veranderd, schijnt, veel in koopwaarde verminderd te zijn, daar het bij eersten verkoop f9000 had opgebracht. GOES. Huw. aang:.13, Janus Koenraad Krijger 26 j. jm. en Cornelia Strijd 23 j. jd. Overleden: j4, Cornelia PieterneUa Peels, 31 j. wed. van Jacob van Weela. Van 1315 December. MIDDELBURG, Bevallen: H. van Bra, kei geb. Meijer d.; Z. van der Eist, geb. v. Wely z.; E, van Varck geb. Traas d. Overleden: D. Kraamer wed. C. J. Baars Van 913 Dec, VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. F. J. Polij, jm. 37 j. met R. T. L. Seidenspin- ner, 31 j.; D. Kodde, jm. 32 j. met E. H. van Os, jd. 34 j.; C. Damme, jm. 23 j. met J. de Ridder, jd. 24 j. Bevallen: P. de Vin, geb. Van der Staal, d.; M. Bosschaart, geb. Van Dee, d.; J. W. Rosier, geb. Bosman, d.W. van der Sluis, geb. Post, z.; L. J. Timmerman, geb. Pepers, z.; I. S. Berbé, geb. van Outrijve, d. (levenl.) Overleden: P. M. Hendrikse, ongeil, d., 54 j.; J. Rinders, man van J. Tolté, 83 j. ZIERIKZEE. Bevallen: E. A. Pik, geb. Gillot, d.; J. M. Ileyboer, geb. Verwest, d.; C. A. de Looze, 72 j. man v. J. A. Kooman, (Z.) Over de maand Nov. 's GRAVENPOLDER. Gehuwd: Adriaan van der Bliek, 29 j. te Goes en Laurina Braam, 26 j. te 's Gravenpolder. Geboren: 1, Pieter Janus, z. v. Hubrecht Tolhoek en Pieternella Kribbe; 2, Geer- truida, d. v. Jan Minnaar en Maatje Bak ker; - Marinus, z. v. Pieter Josephus Vermeule en Clazina Huige; 23, Willem, z. v. Cornells Nieuwdorp en Cornelia Lo- kerse; 24, Jacobus Johannes, z. v. Lieven Eckhardt en Maatje Minnaar. Overleden: 4, Willem Mol, 64 j., geh. met Catharina van den Dorpel; 7, Pieter de Koster, 50 j., geh. met Jannetje Wil- helmina Zaaijer; 11, Leonardus Vermeule, 2 j.; 13' Adriaan Karelse, 73 j., geh. met. Cornelia van Liere. Dec. 19 Hoedekenskerke, vernieuwingen ge meenteschool, S. de Koning, Goes. 29 Kloetinge, leveringen opstellen en veranderen van schoolmeubelen, J. W. v. d. Weert, Goes. 17 's II. Arendskerke, 76 perc. bouw- en weiland en boomgaard, Pilaar. 18 Heinkenszand, 19 perc. bouw- en wei land. Pilaar.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3