len wij hebben llEUWS. O N D E R W Ij S. 404e Staatsloterij. Laatste Berichten. Faillissementen. Journalistiek. Verpachtingen. Visscherij. Ingezonden Stukken. Rechtzaken. Scheepvaartberichten. Land en Tuinbouw. Burgerlijke Stand. avond van tl Dec. tigen, Westelijke tot Zwaarbewolkt tot bht regenbuien. Weinig kratuur. lieeft de laatste tram I te Hulst moet bin- Sn E. V. wonende al- aangereden. De man lijn voertuig te zijn I keerde met de kar j den stal terug. De |man tusschen de rails uit alle macht en |nop de zijde der rails gelukte niet, waar- fcntal meters met de leurd. Gewond werd te Rustwat binnen- I verpleeg werd en is zijn woning vervoerd plijk. (Zei.) van 0. L. Vrouw van pember had de derde, pn ieder toegankelijk plaats der adspirant- fgatie. 't Mariabeeld [echtigheid, temidden remversiering, en de |ontstoken deden het ralen. Ook 't hoofd tor mooie palmen en c door een menigte feestelijken aanblik. |rd om 7 >/2 uur een voor de leden, waar een algemeene H. jonds ten 6 ure had |De plechtigheid werd srEerw. Heer Pastoor door de beide Kape- la-parochie resp. als len. Na de gewone sprak de Directeur ïar vooreerst de groot- [aagd voor oogen te tarna aan te toonen .'aren, zich aan Maria te mogen toewijden, lizen als haar Moeder, lorspreekster en wekte prouwe kinderen van vooral door 't beoefe- 3iigd. Daarna werd 't bsproken door de leden bpirantleden met bran- |Mariabeeld, om aldaar ia-medaille te worden deze plechtigheid gezongen de schoone het Magnificat. |uwe leden, met dat rren omhangen, sprak Pastoor hun toe, om bchen met de heerlijke hadden uitgesproken, doel, wat de Congre- rijke vruchten, die zij spoorde hun daartoe bezoeksters der ver- en steeds groot te h van Maria-kinderen (ren van Maria te ge- loral haar na te volgen |h leven. Tevens sprak dat zoovele andere te parochie, die ook morden te zijn dezer 3, spoedig ertoe zouden kinderen van Maria tijden. bof werd do plechtig- van het Kerstfeest. op de eerste plaals innering aan de blijde thlehem, aan de 'ge- digmaker der wereld, u mag als feit tot de orende gevolgen eit, de verlossing van enadegaven door Jezus de blijde hoop op een zijn blijvend: deze it het verledene maar- voor alle geslachten, deze wereld volgen, zullen die gevolgen voor den geest staan 'li krachtig inwerken ir liet is te begrijpen, est van 's-Heeren ge- anders levendig in ons [ankbaarheid voor de verlangen aan de lossing deel te hebben, lok het Kerstfeest niet nering aan feit van maar een ware ver feit door het opnieuw enaden, door het na- lorbeeld. oor de voorbereiding dvent onze zielen in de vruchten van het ervloedig deel teheb- an 'smenschen leven, et God meer nabij te (Maasbode.) Daar het dit jaar 25 jaar geleden is, dat het Utrechtseh Provinciaal Studen- fengezelschap „Zeeland" werd opgericht zullen de leden van dit Cezelscliap op 22 en 23 Dcc. a.s. dit feit op luisterrijke wijze te Middelburg komen herdenken. Voor liet examen vrije- en ordeoefe ningen zijn te Rotterdam geslaagd mej. M. J. Glerum te Gapinge en de lieer I de Buck van Serooskerke. (M. Ct.) Aan de universiteit te Utrecht is be vorderd tot doctor in de rechtsweten schap op proefsehrift „Het openbaar aan bod", de heer J. J. Polderman, geb. te Sint-Annaland. Deze promotie geschiedde met lof. (M. Ct.) Te Utrecht slaagde voor semi-arts de heer Ant. J. Krijger Ger.zoon, geb. te Krabbendijke. 2e kl., 2e lijst. Trekking 9 Dcc. t 5000: 7125 f 1500: 16046 f 1000: 4008 12874 f 200: 2410 17400 f 100: 7307 16202 f 30: 173 184 188 1725 1793 1916 1978 9438 9561 9575 10421 10422 10423 15571 17403 17409 18452 2e kb, 3e lijst. Trekking 10 Dec. 120000: 16991 t 1500: 15518 1 200: 13093 15738 f 100: 7608 8641 9233 11177 14763 16671 f 30: 210 1738 1774 1843 1895 9558 10429 15599 18475 18486 Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen heneden f 100 be treft alleen betrekking op de nummers die iu Zeeland zijn geplaatst. Den Haag. De minister v. Binncn- landsche Zaken, heden aan bel woord komende verklaarde, dat in de bestekken van. hot departement van Waterstaat de 10 uren dag zal worden opgenomen. Door deze verklaring is voor alle Rijkswerk lieden de 10 uren dag officieel ingesteld. Praaj. Alhier heeft een lievige tram botsing plaats gehad, waarbij 12 personen werden gewond, waarvan 5 ernstig. Uitgesproken Middelburg M. C. Pladdet, landbouwer te Philippine. R.-C. jhr. mr. W. II. Hoeufft, Our. mr. Joh. Aclriaanse. (Z.) Paler Antonio Pavissich S. J., sedert 1905 redacteur van de „Civilta Catholica", liet door de Jezuïeten uitgegeven tijd schrift, is op 62-jarigen leeftijd te Posi- lippo bij Napels gestorven. Hij was ook vermaard als kanselredenaar, doch vooral maakte hij naam door zijn sociaal-politieke opstellen in de „Civilta", die steeds voor af door den H. Vader werden goedgekeurd en indertijd als baanbrekend voor Italië golden. Zelfs de socialisten namen er ten onzent notitie van, maar verminkten wille keurig liun inhoud en strekking en scho ven ze op naam van zekeren „pater Passie", zooals men zich misschien nog herinnert Aan de katholieke sociale actie van Italië blijft de naam van pater Pavis sich onafscheidelijk verbonden. R. I. P. (De Tijd.) Dec. 17 'sH. Arendskerke, 76 perc. bouw-en weiland en boomgaard, Pilaar. 18 Heinkenszand, 19 perc. bouw-en wei land. Pilaar. Oesters. Van 28 Nov.—4 Dec. werden te Ierseke afgeleverd 1.200.000 stuks leverbare oesters, iets meer dan de vorige week, in weerwil dat Duitschland wat slapper was. Prijzen en sor l eering Imperialen 9095 K.G. f 5558le soort68—73 K.G. f 36-39,2e soort58—60 K.G. f2023, 3e soort 4550 K.G. f 11-14. Er werden 5290 K.G. kreukels verhan deld. (I. en Th. Crt.) Mosselen. Gedurende de week van 28 Nov. tot 5 December werden in de haven van Philippine gelost 1800 balen mosselen a 90 KG. Hiervan werden aan geregelde afnemers in België en Frankrijk verzon den 1600 balen tegen 4 a 4.50 fr. per baal. Aan Hollandsche en Belgische venters werden verkocht 350 ton mosselen a 60 KG. tegen 2a 2.50 fr. per ton. 394 ton Zeeuwscli mosselzaad werd verkocht a 75 cent per tonvan de Fransche kust we.id aangevoerd 210 ton zaad a 2 fr. per ton. Verder werden nog verhandeld 41 manden garnalen van 10 a 15 Kg. tegen 12'/j cent per K.G. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Geachte Redactie, Met instemming las ik een driestar in Uw veelgelezen blad van Dinsdag j.b, handelende over benoemingen. Daar reeds meerdere „Graag-op-baan- tjes-lijsten" in Uw blad verschenen, ver zoek Ik U beleefd het lijstje der notarissen eens te plaatsen uit Zeeuwsch-Vlaan- deren (Westelijk doel). Voorop sta, dat der gelieele bevol king R. K. is. Notarissen. Aantal Niet-Katli. Kath. IJzendijke 110 Sclioondijke 110 Groede 110 Oostburg 110 Sluis 110 Aardenburg 10 1 6 5 1 Van de 6 notarissen is dus slechts 1 R. K. Bovendien zijn in de overwegend Roomsche plaatsen Sluis en IJzendijke niet Kath. notarissen. Volgens mijne bescheiden meening kan het geen kwaad dit eens te publieeeren en ik beaam volgaarne Uw „Perfer et Obdura", d. i.' „men moet doorslaan om het ijzer hard te krijgen". Dankend voor de plaatsruimte. lipt., 8-12-T3. V. Hooge Raad. Voor den Iloogen Raad lichtte Maan dag mr. Denekamp te 's-Gravenhage twee cassatiemiddelcn toe in de zaak van J. T., koopman te Goes, die dooi de rechtbank alhier veroordeeld was tot twee geldboeten, elk van f 5 subs. 2 d. h., wegens het verkoopen en afleveren van een premiebewijs van Lotisico. Het O. M. zal 22 dezer conclusie nemen. Renesse. (Schouwen). Aangespoeld. G Dec. Onder de gemeente Renesse (Schouwen) is uit zee aangespoeld een visclitorpedo, waarvan de schroef liet nummer 293 draagt. Verder staat op de terpede het volgende18" RGTM X VI 50 '/si Buency Solt Water Dr. 1026, F c 60°. When chared With 120 1/4 With 2000 Pressure Speed To 1000 YDS Knots ad 60° F. De Nederlandsche Boerenbond. Op 22 en 23 December a. s. zal de Nederlandsche Boerenbond eene alge meene vergadering houden te Nijmegen' Zooals men weet, is de Nederlandsche Boerenbond een federatie van de Pro vinciale Boerenbonden van Noord-Brabant Zeeland, Overijsel, Gelderland, Utrecht, Noord- en Zuid-Holland en van den Landbouwbond in Limburg. Verschillende belangrijke punten zullen er behandeld worden. Den eersten dag is aan de orde een „Rapport der Commissie tot wijziging der Arbitrage-voorschriften van bet Nederl. Landb. Comité." Dit punt zal in breeden kring de aan dacht trekken, wijl hol hier gaat over de bevordering van een eerlijken handel bij den verkoop van paarden en vee door arbitrage (scheidsrechterlijke uit spraak) zullen talrijke processen worden voorkomen en vele chicanes uit den weg worden geruimd Het Landbouw-Comité had arbitrage voorschriften dienaangaande samenge steld. Maar de Nederlandsche Boeren bond was van oordeel, dat hierdoor, buiten de gewone handelsrechten, bedui dende concessies aan den handel werden gedaan, terwijl enkele bezwarende be palingen voor de boeren-veefokkers eraan werden toegevoegd. Om deze redenen, en wijl in het Zuiden andere bepalingen geldende waren dan in het Noorden, wenschten de Noord-Bra- bantsche Boerenbond, de Noord-Bra. Maatschappij van Landbouw en de Lim- burgsche Landbouwbond te onderhan delen met het Landbouw-Comitè Eene Commissie werd benoemd, en deze lieeft nu nieuwe voorstellen gedaan, welke op de Algemeene Vergadering aan de orde zullen gesteld worden. Deze Commissie bestaat uit de heeren Th. Verheggen, Voorzitter, N. Dekker, M. Galiart, J. L. Pauwen en Dr. Kusters, Secretaris. De heer C. J. van Poppel vertegenwoordigt de N.-Br. Mij. van Land bouw, en er werd overleg gepleegd met enkele veeartsen uit Limburg. N,-Brabant en Gelderland. F.r is dus wel waarborg voor degelijk werk. Verder zal de houding van den Neder - landschen Boerenbond bepaald worden ten opzichte van het aanhangige wets ontwerp, houdende bepaling tot wering van vleeseh en vleeschwaren. Mr. Dr. van Best zal een voorstel van de Coöp. Centrale Bank te Eindhoven bespreken omtrent de administratieve controle der economische instellingen dei- provinciale Boerenbonden, zooals aan- koopvereenigingen enz. De Z.E. Heer G. van den Eisen zal een voorstel van den N.-Br. C. Boerenbond verdedigen nopens de Landarbeiderswet. Doel van dit voorstel is, te voorkomen, dat de kleine boer zal schade lijden. Dr. Kusters, hoofdambtenaar van den N. Br. Chr. Boerenbond, zal de „land- arbeidersorganisatie" inleiden. Den 2en dag, 23 December, zal behan deld worden de „Invoer van Argen- tijnsch vleescli. Reeds werd in Mei dit onderwerp in bet Bestuur besproken en een request opge steld maar wegenshet sterk verminderen vau den invoer en de toen aanhangige tarief wet, werd dit request niet verzonden Sinds werd echter het ontwerp-tarief- wet ingetrokken en Argentijnsch vleeseh voor het leger hier te lande beschikbaar gesteld. Reden waarom, zoo meenen wij, thans dit punt aan de orde wordt gesteld. Verder zal het wetsvoorstel omtrent de Pacht, door de socialistische Kamer leden ingediend, besproken worden. En ten slotte zal gesproken worden over „de sociale ontwikkeling." Uit bovenstaande korte opsomming ziet men, dat de Nederlandsche Boeren bond niet stil zit, maar de voor den landbouw belangrijke vraagstukken ern stig onder de oogen willen zien. Wij hopen, dat de besprekingen zullen leiden tot een krachtige actie ten gunste van de landbouwende bevolking. (N.K.) Do r Gazet van Gent" deelt mee, dat het mond- en klauwzeer in de Oost- Vlaamsche gemeente Lovendegem is uit gebroken. Alle maatregelen zijn genomen voegt liet blad erbij, om te beletten, dat de plaag zich uitbreidt. Besmettelijke Veeziekten. Blijkens de officiëele staat in de St. Ct. van heden was Zeeland gedurende de maand November geheel vrij van besmettelijke veeziekten. Op 15 December zullen de Belgische grenskantoren West-Capelle en Houcke, nabij do Nederlandsche gemeenten Sluis en. Retrancheonent, voor de invoer van Nederlandsche runderen en schapen ge opend worden. Deze dieren moeten be stemd zijin voor de slachthuizen van Brugge, Blankenberghe, Heist en Oostende. Het eerste kantoor zal geopend zijn alle Maandagen van 8 tot 10 uur, en het tweede den eersten en den derden Maan dag van iedere maand, alsmede daags vóór de marktdagen te Brugge, van 11 tot 12 uur. Beide kantoren zijn allo werk dagen open voor den invoer van slacht vee, mits zo een etmaal tevoren zijn ge waarschuwd. (Z.) SPORT. „Zeeland Vooruit I" en „M. V. V. 0." (0-2). Zondagmiddag werd bovenstaande wed strijd gespeeld op het „Z. V." terrein alhier Even na 2 uur floot scheidsrechter beginnen en stelden beide elftallen zich op. „Z, V." won den opgooi en verkoos met het weinigje wind dat er was mede te spelen. Direct vatten beide elftallen flink aan. Eerst drong „M. V. V. O. I" goed op, toen „Z. V.". Daarna drong „Olympia I" weder op en had door een keihard schot succes (1—0). Wederom werd hetzelfde spel herhaald, een op dringen van „Z. V." dan weer van „M. V. V. O.", doch zonder succes. Hoek schoppen werden geforceerd, doch leid den tot niets. Een hoekschop, welke „M. Y. V. O." te nemen had, werd zoo scherp genomen, dat deze, zonder dat iemand den bal aanraakte zat, doch deze werd terecht ongeldig verklaard en een gewone trap voor „Z. V." toe gekend. Voor de rust wist „M. V. V. O." nog eenmaal te doelpunten, hoe hard „Z. V." ook werkte. Na de gebruikelijke rust was „M. V. V. O." nog iets in meerderheid tot zoowat een kwartier voor het einde. Ze wisten, hoewel ze een weinigje in de meerderheid waren, tocli niet te doelpunten. De tijd ver strijkt snel, nog een kwartier spelens, doch „Z. V." wil toch ook wel eens doelpunten. Ze spelen goed samen, dringen al maar op en zijn niet van het „M. V. V. O. doel" af te slaan; doch door slecht schieten kunnen ze niet doelpunten. Den laatsten tijd en onder het sarren van de nietgezinde „Z. V." mannen en het aanmoedigen van de goedgezinde partijgonooten, zit „Z. V." op het „M. V. Y. O." doel, doch kan niet doelpunten. Wel breekt „M. V. V. O." nog wel eens door en schiet ook nog wel eens, doch de „Z. V." doelverdediger en de „Z. V." baks laten niets door. Zoo komt het einde en „M. V. V. O." heeft gewonnen, doch een gelijkspel had de verhouding beter weergegeven. Een woord tot het voetballiefhebben de publiek, dat zij toch ook eens mochten denken,dat iedereen niet evengoed en met geluk speelt.Men late toch dat vele en aan houdend roepen en schreeuwen. Want daar schiet men toch niet mede op. Andere uitslagen. Zuidelijke le klasseBreda Velocitas 't Zesde 2—3. Tilburg Willem II—M. V. V. 3-3. Te Vlisshigen speelde voor de Zuide lijke 3e klasse A Zelandia II tegen E. M. M. II. Door dezen wedstrijd te winnen met 41 is E. M. M. II beslist wel de kampioen daar zij de sterkste van de andere vereenigingen heeft verslagen. Voor de Zuidelijke 2e klasse A moest Zelandia I te Middelburg spelen tegen Velocitas II Breda. Velocitas II kwam uiet op. Wat een papieren 50 over winning voor Zelandia I is. Middelburg. De Voetbalvereeniging „Zelandia" alhier vierde Zondag haar tienjarig bestaan. Van haar clubgebouw in ae Molstraat woei den geheelen dag de vlag. Des avonds werd feest gevierd in de feestelijk versierde zaal en de avond verder met zang en voordracht doorgebracht. S c h e r m e li,. De schermvereeniging „Eendracht maakt macht" te Middelburg heeft voor de beide Kerstdagen, 25 en 26 December, een provincialen wedstrijd uit geschreven:. Goes. Gisteren werd ten overstaan van Notaris Pilaar geveild een woon-, winkel huis en drukkerij aan de Ganzepoortstraat. Hoogste inschrijver en kooper dhr. W. C. Groenewegen (tie Goes voor f2675. Aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur te Middelburg werd heden aan besteed a. Hot uitvoeren van baggerwerk en het maken van eene grondstorting met stroomgeleiclendon dam in het Veergat, bezuiden de buitenhaven van het kanaal door Walcheren, behoorende tot de zee- en oeverwerken in de Provincie Zeeland. Raming f37500. Inschrijvers de heeren J. W. Roelofs, Eapendrecht, £40880; W. B. Volker, Sliedrecht f40800; J. Kraaijen- veld en E. van Noordenne, Sliedrecht, £40100; J. Roskam Cz., Sliedrecht f39870; C. van Ballegooijen Jr., Sliedrecht £38750; b. het schoonmaken en herstellen van de aanlegponton in de haven van Bres- kens en het aanbrengen van een nieuw dek op die ponton, behoorende tot de havenwerken in Zeeland. Raming £2700. Inschrijvers H. Jansen Jz., Middelburg, £3150; J. de Bourgraaf, Wemeldinge, f2711; G. W. de Wolf, Dordrecht f 2670; c. het onderhoud van de uitwaterings- werken le Terneuzen, behoorende tot het kanaal van Terneuzen, vroeger in beheer bij de Genie, gedurende het jaar 1914. Ra ming f 1000. Inschrijvers de heeren A. Tholens £1050; G. A. van der Straaten £945; M. A. Verschelling £920. Al deze inschrijvers wonen te Terneuzen. Kruiningen. De op Zaterdag j-1. gehou den aanbesteding voor het bouwen van een woonhuis met schuur en varkens hok voor rekening van den heer D. Boon man te Ovezand, is ingeschreven als volgt G. v,an Velzen te Krabbendijke voor £8775; L. Peeters te Kw,a.dendamme voor £8675; J. do Munck to Borselen voor £8050; J. Goedbloed te Kloet.inge voor 18610 P. G. Brand te 'slleerenhoek voor £8600; J. van der Poel te Ondelande voor £8375; G. de Mol te Baarland voor f8300; •T. le Grand te Iloedekenskerke voor f 8197 A. M. Kuijiper te Ileinkenszand voor 7690. Gegund. Vier biljetten van onwaarde. Door verkeerde adrosscering kwam bo venstaand te laat in ons bezit, om nog! in ons vorig nummer te kunnen worden op genomen. Red. Nieuw- en Sint Joosland. Aanbesteding van kunstmeststoffen door de landbouw- vereeniging „Nieuw- en St. Joosland" op Maandag 8 December, Ingeschreven werd voor snperphosphaat door P. J. van Aardenne le Dordrecht. £2.40; G. Dees te Teraeuzen £2.07; L. 'fcHoen en Zonen te Rotterdam' £2.29; A. Geelhoed te 's Gravenpolder f2.16; G. en V. Moreels, te Gent f 2,4Va; Chemische fabriek te Vla- kc f 2.08.1. Reijnierse te Middelburg f2.06; Scheele te Terneuzen f2.04; Ha melink idem f2.49; Blondeel te Aarden- burg 1' 2,09Krijger te Krabbendijke f 2.06 L. Eversdijk te Biezelinge £2.10; Inter nationale Guano en Supcrphosphaatweir- ken te Zwijmel recht, geheim en de Zeeuw- schc voeder en kvmstmesthandel v.h. S. en M. Boogerd te Middelburg £2.069; be halve de laatste twee franco vóór den wal, de laatste franco op den wagen. Gegund aan de Zeeuwsche Voeder- en Kunstmest handel v.h. S, en M. Boogerd te Middel burg; voor slakkenmoel door P. .1. van Aardenne f2.22; L. 'tHoen en Zonen f 2.19.1. Reijnierse f 2.35Internationale Guano- en Supcrphosphaatwerken, ge heim en de Zeeuwsche Voeder on Kunst mesthandel v.h. S. en M. Boogerd f2.24; behalve de laatste twee franco vóór den wat, de laatste franco op den wagen. Gegund aan de Internationale Guano- en Superphospfaaatwerkem te Zwijmdrecht. (Z-) Donderdag werden te Ovezand, in de heiberg bij Rijk, ten overstaan van de notarissen J. van der Kloes te Ellewouts- dijk en Joh. Pilaar te Goes, publiek ver kocht le. een hoefje, bestaande uit woon huis, schuur, wagenhuis, varkenshok, erf en boomgaard, bouw- en weiland en zij kantweg, in de gemeente Ovezand, aan het Hollestelsche weegje. samen groot 4.01.07 H.A. aan dhr. H. A. Nijssen te Kapelle, voor f 8570, voor hoornen f 87 2e. een woonhuis met erf, bouwland en zijkantweg, 'aldaar, samen groot 0.32.35 H.A., aan denzelfde, voor f 15203e. wei land, in de gemeente Driewegen, in Pa- petiende, groot 2.23.70 H.A. aan dhr. J. Pilaar qq. te Goes, voor f 1430 per H.A., is f 3198.914e. weiland, aldaar, in 01- laard Klaaslioek, groot 2.85.32 H.A., aan dhr. C. Rottier Jz. te Borsele, voor f1530 per H.A., is f4365.40; 5e. weiland en watergang, in de gemeente Nisse, in Welhoek, groot 2.64.25 H.A.aan dhr. D. de Winter te Nisse, voor f 1745 per H.A. is f 4611.16, voor boomen f 156e. weiland in de gemeente Hcinkenszand, in den Ouden-Kamerpolder, groot 1.77.80 H.A., aan dhr. Mart. Rijk te Heinkenszand, voor f 2000 per H.A. is f35567e. weiland, in de gemeente 's Heer Abtskerke, onder Sinoutskerke, aan den Zandweg, groot I.68.40 H.A., aan het Burgerlijk Armbe stuur te 's Heer Abtskerke, voor f 1909 per ÏI.A. is f3214.76; 8e. weiland en uit weg, aldaar, onder Baarsdorp, nabij den Bemelsweg, groot 1.04.60 H.A., aan dhr H. Woutersen te Heinkenszand, voor f 1910 per H.A., is f 1997.86. Samen f31256.09. (Bovenstaand bericht, door een onge lukkig toeval zoek geraakt, kon daardoor eerst heden geplaatst worden. Red St. Jansteen. Volledige uitslag van de gehouden aanbesteding van 2760 M. kei bestrating voor den Ferdinandus-polder. J. v. Looij te Middelburg f27940, J. Hoe- bloed te Oostburg f27080, P. v. d. Sande te Breskens f27000, J Idan te Middel burg f26545. J. de Vos te Neuzen f 25900, J. de Bree te Neuzen f25555, A. Risseeuw te Oostburg f 25547, F. Christiaensen te Oostburg f25537. R. Verschelling te Neuzen f25450, J. van de Ven te Mid delburg f25094, J, Adiiaansen teHonte- nisse f25014, H. Oosten te Willemstad f24800, E. de Waal te Lams waarde f24590. (Dit bericht was reeds vroeger in ons bnzit, doch kon eerst heden geplaatst worden). 's Heer Hendrikskinderen. Afloop openb verkoop gehouden d.d. 10 Dec- 1913 ten overstaan van Notaris E C. van Dissel te Goes. Huis en erf, bewoond door C. van Strien. Kooper J. W. v. d. Weert W. Jzn. te Goes voor f2200. Twee woonhuizen en erven, verhuurd aan M. Hartlmorn enP. de Boe. Kooper in combinatie M. Booke- laar te Goes voor f 1500. Dubbel woon- en winkelhuis, verhuurd aan A. Bak. Kooper A Bak te 's Heer- Hendrikskinderen voor f1370. 12 A 75 cA tuingronp. Kooper J. G. P. Timans te 's HeereDhoek voor f 590. 20 Aren dito kooper E. C. A. Hoornick te 's Heer Hendrikskinderen voor f811. 29 A. 40 c.A. tuingrond, kooper Timens 's Ileerenhoek voor f 1030. 26 A. 60 c.A. tuingrond, kooper Timans te 'sHeerenhoek voor f880. 23 A. 20 c.A. tuingrond, kooper Jolis. de Kok Cz. Goes voor f805. 36 A. tuingrond, kooper Johs. de Kok Cz. Goes voor f905. Bij de Dinsdag te Zierikzee gehouden publieke verkooping van 6 woonhuizen met toebehooren door notaris J S. L. Korteweg aldaar werd het le aan L. M. van dea Ende toegewezen voor f 500, het 2de aan P. Aleman voor f 525, het 4de aan G. J. Lunenburg voor f 750, het 5de aan J. van Peenen voor f 850 en het 8ste aan P. Aleman voor f 940. Als derde perceel werden de perceelen 1 en 2 tezamen als achtste de perceelen 6 en 7 tezamen aangeduid. (M. Ct.) MIDDELBURG. Bevallen: II. Geelhoed, gob. Abrahamse, z.; P. de Vos, geb. Flo- risse, d.; M. Carmejoole, geb. Schot, d. Overleden: A. W. Dörmaar, echtgenoote van J. Ilolm, 61 j.; A. Mets, echtgenoot v. W. J. Meijer, 77 j. VLISSINGEN. Bevallen: II. C. Brou wer, geb. Stein, z.C. Bosschaart, geb. Stroo, z.; D. J. Boot, geb. De Visser, z. Overleden: J. M. Simpelaar, man van M. Hooftman, 34 j.; D. J. de Vrieze, man van M. H. de Klerk, 83 j. B1LLAND-BATH. Ondertrouwd: .14, Ma- rinus de Hamer, 30 j. wednr. en Coj> nelia Harthoorn, .20 j. jd. Getrouwd6, Charles Steur, 29 j. jm. en Maria .Schreurs, 26 j. jd,; 27, Mari- nus de Ramer, 30 j. wenr. van Maria Harthoorn en Cornelia Harthoorn, 20 j. jd. Geboren: 4, Magdalena, d. v. Leonar- dus van ,de Voorde en Marie Hortense; 20, Tines, z. v. Anthonie Johan Adriaan Windhorst en (Helena Pieternella, Martina de Hamer. Overleden: 7, Martha Hilderiks Uiter- mark, 92 j., weduwe van Johannes Schro der; 9, Maatje de Waard, 84 j., wed. van Abraham Bonis. (Z.) 'sHEER ARENDSKERKE. Gehuwd: 6, Gillis de Waarde, 36 j. wednr. v. Mina Geene en Clazina Meulmeester, 26 j. wed.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3