UIT ZEELAND. Welk weder zullen wij hebben KERKNIEUWS. concentratiemannen en de luidruchtigste niet voorhij'ging, noch toen hij in de Troon rede een voorstel tot herziening van art. 80 aankondigde en over art. 192 zweeg, noch toen hij in de Memorie van Antwoord de keuze van zijn programpunten recht vaardigde met een beroep op de over winning der concentratie en tegelijkertijd een herziening van art. 192 afwees. De hand blijft echter nog uitgestrekt, maar zij wordt moede. De Katholieke Staatspartij is nog bereid de Regeering tegemoet te treden, wanneer de Minister niet eens geeft-, wat wijt vra gen als ons recht, maar alleen bereid is art. 192 tegelijk met art. 80 aan 'de orde te stellen. Do Minister heeft nog een laatste gel- genheid het openhaar debat om deze hand aan te nemen. Geschiedt dit niet, dan valt zij neer. De Katholieke Partij treedt dan, ook hij de Grondwets herziening, op als oppositie. Absente Kamerleden. De heer Troelstra heeft bericht, dat hij nog steeds wegens ongesteldheid verhinderd is de Tweede Kamerverga deringen bij te wonen. Ook van den derden voorziter der Kamer jhr. mr. Van Nispen (Nijmegen), is bericht ont vangen, dat hij wegens ziekte verhinderd is de beraadslagingen te volgen. Voorts zal de heer Boissevain voorloopig afwe zig blijven wegens het maken van een buitenlandsche reis. Goes. Prof. mr. Diepenhorst, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit to Amsterdam, zal Donderdagavond in het „Slot Oostende" alhier een lezing hou den over „Misdaad en misdadiger", op uitnoodiging van het comité voor Christe lijke winterlezingen. Heden is een begin gemaakt met het rooien der verkochte iepenboomen op het plein rondom de groote kerk. Hoewel de aanblik van het plein in het eerst wat vreemd zal lijken, zal het uitzicht op groote- en katholieke kerk er toch veel door verbeterd worden. De uitgestelde vergadering van het R. K. Leesgezelschap zal plaats hebben Donderdagavond a. s. in het lokaal naast do kerk. Trouwe opkomst is gewenscht. Wegens het veelvuldig voorkomen van roodvonk onder de schoolkinderen, is de vacantie op de Christelijke Bewaar school in de Wijngaardstraat ld dagen vervroegd en heden reeds ingetreden tot (voorloopig) begin Januari 1914. Lezing V. O. V. De heer dr. M. Burlet uit De Rilt, die eenigen tijd op de Faröer-eilanden verbleef voor het doen van embryologische studiën J>ij de wal- visschen en alle tot de groep der cetaceeën behoorende dieren, wier vangst een der bestaansmiddelen van de bewoners der „Faroër" of Schapen-eilanden uitmaakt, gaf Dinsdagavond in de concertzaal dei- sociëteit V. O. V. voor de Vereeniging voor Algemeene Wetenschappelijke Belan gen, een zeer interessante uiteenzetting van.die eilandengroep, hun geografische ligging, hun geologische gesteldheid, hun politieke indeeling (hij Denemarken) be nevens een overzicht van de zeden en ge woonten der bevolking. Na de pauze be schreef de heer Burlet in den breede oen vangst van een school kleinere walvis- schen behoorende tot de soort, die geen baleinen maar tanden hebben, daarom zoölogisch tot de Dolfijnaehtigen worden gerekend en om wille van hun grooten ronden kop „globeocephalus" worden ge noemd. Wijl de heer Burlet zelf zoo'n vangst met al zijn accidenten en bezwaren had medegemaakt, gaf zijn relaas, aan eigen er varing ontleend, tal van typische en we tenswaardige bijzonderheden te vernemen. Ook aan de vangst van de groote of baleinen-walvisch, die door Noren wordt uitgeoefend, wijdde de lieer Ilurlet een korle bespreking. Een en ander werd op het doek door zeer fraaie fotographische opnamen verduidelijkt. Jammer, dat de capaciteiten als confé rencier van den heer Burlet geen gelijken tred houden met zijn geleerdheid. De voordracht miste die duidelijkheid en gloed, welke aan de lezing ongetwijfeld een geheel aparte bekoorlijkheid zouden hebben bijgezet. Ook het geluidsvolume van den spreker bleek zelfs voor de niet al te groote zaal van V. O. V. onvol doende. Nog eens: jammer, want de mede- deelingen van den heer Burlet waren op zichzelf het hooren overwaard. De opkomst was matig. Na de pauze bleken velen te zijn vertrokken. Een hinderlijk gelach en gestommel van het jongere publiek bewees, dat daar de kennis van hetgeen beleefdheid ten op zichte van een spreker eischen, nog maar rudimentair aanwezig was. De heer Burlet werd na afloop zijner lezing gecomplimenteerd door een der be stuursleden, den heer I. Kakebeeko. Middelburg. St. Nikola a sfeest St. Petruskring. Dit feest is uitmuntend geslaagd, dank vooral den heer v. d. Kleijn met zijn clown, die niet alleen den kleinen, maar ook den glooien een aan- genamen avond bezorgde door zijn uit stekende goocheltoeren. Het wegtooveren van personen, de zwarte kamer en de begrafenis van Pierrot verwekte uitbun dige vreugde. De avond werd besloten met het uitdeelen van Sint-Nikolaasge- schenken aan de kinderen, die stralend van genoegen naar huis huis gingen. De aanwezigheid van den adviseur, den ZeerEerw. heer Brugemann, werd met waardeering opgemerkt Opbrengst collecte. De col lecte voor do Roomsch-Katholiekc armen dezer stad heeft £150.71'4 opgebracht. Kamer van koophandel en fabrieken te Middelburg. In de gister (Dinsdag) middag te drie uur ten stadhuize gehouden vergadering van de Kamer van koophandel en fabrie ken te Middelburg werd allereerst mede- deeling gedaan van een schrijven van Burg. en Weth., waarin gemeld wordt, dat de lieer mr. G. J. Sprenger zijne benoeming tot lid der Kamer heeft aange nomen, waarna deze op de gebruikelijke wijze werd geïnstalleerd. Bericht van oprichting van de American chamber of commerce for the Netherlands and colonies te Amsterdam. Een afschrift van een adres van de vereeniging van fabrikanten van gouden en zilveren werken, inzake het ontwerp van een nieuwe waarborgwet. Een circulaire van de vereeniging voor zeevaart, inzake het tekort aan stuur lieden, waarin o.a. de oorzaak en de middelen tot verbetering daarvan worden besproken. Een schrijven van de Nederlandsolie vereeniging voor tentoonstellingsbelangen waarin de aandacht gevestigd wordt op de Grosse Ausstellung Dusseldorf 1915 Aus 100 Jahren Kultur und Kunst. Door de maandcommissie voor Novem ber, bestaande uit de lieeren Boasson, Schulte en Bosman, waren de volgende drie rapporten uitgebracht Ten eerste inzake het Jvoor-ontwerp van een handelswarenwet, hetwelk door den Minister van Landbouw, Handel en Nijverheid is gezonden. De commissie heeft met belangstelling van liet voor ontwerp kennis genomen. Het tot stand brengen van zulk een wet acht de com missie in het belang van den handel zeer toe te juichen. De bijzondere bepalingen geven de commissie geene aanleiding tot opmerkingen. De commissie stelt daarom aan de kamer voor, den minister te be richten dat de kamer met belangstelling van het ontwerp, hetwelk de handel zeker ten zeerste zal toejuichen, heeft kennis genomen en het haar tot geene opmerking heeft aanleiding geeft. Ten tweede inzake een adres van den Nederlandsclien Tuinbouwraad aan den Minister van Waterstaat betreffende maximum gewicht en maximum afme tingen van postpakketten. Met adressant is de commissie van oordeel, dat zijner zijds de gevraagde uitbreiding ten zeerste aan den handel zal ten goede komen en adviseert zij de kamer het adres bij den Minister te ondersteunen. Ten derde inzake de door den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel ingezonden nota van wijzigingen in het ontwerp stuwadoorswet. De commissie wijst er op, dat reeds driemaal door de Kamer terzake de stuwadoorswet is ge adviseerd of geadresseerd. In de door den nieuwen Minister aan geboden nota van wijzigingen, is aan vele bezwaren der kamer, opgesomd in het adres der kamer van 1911 tegemoet gekomen o.a. betreffende liet heffen van retributie van stuwadoorsondernemingen, liet voorschrift omtrent arbeidsboekjes, en dat betreffende de commissie van advies. Aan het hoofdbezwaar der kamer is echter ook thans geene aandacht ge schonken. Reeds in haar adres van 1911 wees de kamer er toch op, dat het bij haar ernstige bezwaren ontmoette, dat de wet zal gelden voor alle plaatsen waar stuwadoorsarbeid wordt verricht, ook voor plaatsen, waar deze van gerin gen omvang is, zooals Middelburg. In liet adres van 1912 werd dit bezwaar nogmaals ter kennis der Tweede Kamer gebracht in verband met het feit, dat de Minister in zijn antwoord bij opgave dei- havenplaatsen, waar stuwadoorsarbeid verricht wordt, Middelburg geheel had vergeten. De commissie meent dan ook de kamer te moeten advisecren, nogmaals tot de Tweede Kamer een adres te richten, om op bovenbedoeld bezwaar de aandacht te vestigen en dit te meer waar de Tweede Kamer sedert liet vorige jaar groote wijziging heeft ondergaan. Tevens stelt de commissie voor aan afschrift van dit adres aan den Minister te doen toe komen en ook den nieuwen afgevaardigde van Middelburg den loop der zaak uit een te zetten. Torpedojager Vos. Bij den Maandag gehouden proeftocht met den jorpedobootjager ,A'os" werd een snel heid verkregen van ruim 30 mijl, zoodat aan de gestelde eischen volgens contract is voldaan. Heden hield „de Vos" in de Roompot schietproeven. Morgen vertrekt hij naar Feijenoord om verder in gereedheid te worden gebracht. (M. Ct.) Local Option. In de Maandag gehouden algemeene vergadering van de afdeeling Vlissingen van den Volksbond legen Drankmisbruik, is len aanzien van de beweging voor het volkspetitionneinent voor het stelsel van plaatselijke keuze besloten geen zitting Ie nemen in hel daartoe alhier op te richten comité, en derhalve als Volksbondsafdeeling niet mee te doen aan deze beweging, maar met handhaving van de persoonlijke vrijheid der leden te waardeeren, wat ieder mensch in den strijd tegen het alcoholisme le moe ten doen. Zierikzee. Zondagavond vergaderde hel Dl. ('om. voor Kath. Soc. Actie te dezer slede in het Patronaatsgebouw. De Geest. Adviseur opent de vergadering hij ontstentenis van voorzitter en onder voorzitter. Van den voorzitter was een schrijven ingekomen, dat hij bedankte als lid van liet PI. Com. voor K. S. A. en tevens als voorzitter. Daar de reden van ontslag buiten onze vereeniging liggen, wordt met algemeene stemmen gesloten den voorzitter to verzoeken op zijn be sluit terug te komen. De lezing der notulen geschiedt dooi den secretaris. Onveranderd worden ze goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat do actie voor „De Maasbode" niet zonder invloed is gebleven. Over het Lief dewerk „Oud Papier" wordt in den breede gesproken. Pogingen om dit werk in stand te houden, mislukten voortdurend. De ver gadering wil het evenwel niet opheffen, omdat de mogelijkheid van het vinden van een ophaler niet is buitengesloten. Besloten wordt in dit seizoen cenige ontwikkelingsavonden te organiseeren. Het Bestuur zal deze avonden voorbereiden. Medegedeeld wordt, dat hel 10-jarig be staan der K. S. A. feestelijk herdacht zal worden. Besloten wordt een afgevaar digde te zenden. De heer V. C. Macs wordt bij acclamatie als zoodanig aan gewezen. Besproken wordt de noodzakelijkheid van goed kunnen naaien, breien enz. voor meisjes, die niet voldoende lied reven zijn. De gelegenheid daartoe zou kunnen wor den opengesteld hij de Ecrw. Zusters ge durende de avonden. De voorzitter meent, dat het gewenscht is zich in contact te stellen met de St. Vincentius-Vereeniging1 en Maria-Yerecniging. Zoo mogelijk zou deze cursus van Januari tot April ge houden worden. Met algemeene stemmen wordt het bestuursvoorstel aangenomen. Vanwege het Comité zal een drietal abonnementen op het tijdschrift „Mannen- adel" worden genomen. In portefeuilles zal dit tijdschrift circuleeren onder de mannelijke gehuwde leden en donateurs van het PI. Com. Een der leden spreekt de wcnschelijk- heid uit van meerdere vergaderingen. Het Bestuur zal met dezen wensch rekening houden. Een ander lid meent, dat het op den weg ligt van ons Comité om zich de be langen aan te trekken van de verzoeken eener ouderdomsrente, die hun verzoek niet ingewilligd zagen en deswege in hoo- ger beroep wenschten te gaan. Het Bestuur zal zich zoo noodig om advies wenden tot het Centraal Bureau. Do heer Fr. Ideler bracht ten slotte nog een plan ter sprake, dat dadelijk' warmen bijval vond. Betreurende, dat onze kerk verstoken is van een klokketoren, vroeg hij, of het PI. Com. in (leze geen stappen kon doen, om in de toekomst door middel van een klok aan onze Room- sche verplichtingen te herinneren. Het is zeker, dat zulk een, plan bijval vindt in de parochie en al zullen er jaren moe ien verloopen, voor aleer hel daartoe be- noodigde bedrag hijeen is, we mogen (och verwachten, dat we met vereende krachten zullen slagen. Meerdere besprekingen knoopten zich hieraan vast met. 'dit ge volg, dat ook de Zceveerw. voorzitter toe zegging deed te gelegener plaatse de aan dacht op de zaak Ie vestigen. Met 'Christelijken groet, werd ile verga dering door den voorzitter gesloten. De kinderen der Kath. school ont vingen Maandag bezoek van Sint-Nicolaas. Do goede Heilige overtuigde zich, of vlijt on vorderingen der leerlingen niet te wen- schen overlieten, deelde vermaningen uit, waar het pas gaf en last, nol. least bracht allerlei lekkers mede, wat natuurlijk in (len smaak viel. Dank zij1 een onzer in gezetenen, kon Sint-Nicolaas heel wal kin deren gelukkig maken. Het Engelsche stoomschip „Triton", dat men dynamiet is geladen, en waarop beslag was gelegd, is Dinsdag van hier naar zee vertrokken, vermoedelijk nadat de daartoe noodige vergunning van den Commissaris der Koningin was afgeko men. Kapelle. Gisteravond hield de lieer Cam- man, lijkstuinhouwleeraar, daartoe uitgc- noodigd door de vereeniging van oud-leer lingen van den Tuinbouwcursus Ie Ka pelle een zeer leerrijke rede met het on derwerp: „In welke richting moet de de vruchtencultuur geleid worden?" De lezing, welke opgeluisterd werd met lichtbeelden, gaf op het gebied van vriielitencuMuur heel wat te zien. Do zaal van „Obadja" was stampvol en na het eindigen werd dhr. Camman namens de vereeniging, door den, voorzitter, dank be tuigd voor zijn leerzame rede en hem een hartelijk „tot weerziens", toegesproken. Hansweerd. Het Duitsche slëepschip „Köln 32", schipper Kleüfer, met lading stukgoed voor Duitschlnnd bestemd, kreeg alhier in de buitenhaven zware lekkage. De lading is gedeeltelijk nat, geworden. De stoompomp, directeur Bulke, ligt la.ngs zijde te pompen. Door een reddingskleed onder het schip te halen werd het lek gedeeltelijk gedicht. De lading zal gedeel telijk worden overgeladen om het lekkage 1e dichten. Kruiningen. Maandag had alhier een vergadering plaats van de landbomv- vereen. „Kruiningen". De 3 aftredende bestuursleden: D. LLndenberg, J. Bolder man en J. Visser werden herkozen. Door 't bedanken van den heer J. Wondergem werd gekozen M. Kole Jz. Slaande de vergadering werd opgege ven 12G1 balen superphosphaat, 8 ha len kainiet, 22 balen patentkali, 2 balen slakkenmeel. Aan de afwezige leden werd lot Woens dagmiddag tijd gegeven hun opgaven te doen. Waren hier de vorige week 4 ge vallen van Diptlierilis, thans breidt het aantal gevallen zich uil. Gelukkig is de ziekte nog niet kwaadaardig. 11 huisgezin nen zijn thans aangetast. Wolfaartsdijk, Zaterdag j.l. hield de raad dezer gemeente eene spoedeischende Vergadering. Slechts 4 van de 7 raads leden waren tegenwoordig. Besloten werd lot het vragen van voorziening tegen de beslissing van Ged. Staten, daar dit col lege voor de tweede maal de verorde ning betreffende het verhaal op de ge meente-ambtenaren in verband met de uit voering der pensioenwetten niet had goed gekeurd. (M. Ct.) '8 Hoer Arendskerke. Van het spoorweg station zijn hier gedurende do campagne vervoerd 1G millioen K.G. bieten. Nisse- In (le heden (Woensdag) gehou den gemeenteraadszitting waren de vol gende zaken aan de orde. Aanwezig wa ren alle leden. Notulen werden gelezen en goedgekeurd. Besloten werd de be grooting 1913 te wijzigen; de post H. O. te verhoogen met f 70, en de post wegen met een gelijk bedrag. Het plan voor schoolverbouw werd goedgekeurd. Besloten werd daarvoor subsidie aan te vragen bij de Koningin. Cadzand. De verordening, die de pen sioenen der ambtenaren in onze gemeente regelde, is niet door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. De gemeente gaat in hooger beroep. Sluis. Op 17 Maart 1914 zal de Bede- rijkerskamer alhier haar 50-jarig beslaan luisterrijk vieren. Ossenisse. Een vrouw van (len Mus- schennest alhier was een bezoek gaan afleggen bij haar dochter. Weer tehuis gekomen, wilde zij uit een kookfornuis dat vol met aardappelen en erwten gestaan had wat halen, doch vond dit geheel le dig. Blijkbaar waren langvingers haar voor geweest. Koewacht. Maandagavond werd ten huize van den heer Ch. Swartelée eene algemeene vergadering gehouden van de werkende, contribueerende en eereleden der fanfaremaatschappij „De Eendracht". De voorzitter deelde mede, dat een schrijven ingekomen was van den heer J. de Blieck, dat hij wegens vertrok naar Sluis ontslag nam als le ondervoorzitter der vereeniging- Dit ontslag werd op de meest eervolle wijze verleend. Mede was ingekomen een schrijven van den heer A. Geerards, waarin hij namens de Tooneelclub de medewerking verzocht van de fanfaremaatschappij voor het a. s. concert, dat gegeven zal worden ten voordeele van de vereeniging van den II. Vincentius alhier en wel onder dezelfde voorwaarden als verleden jaar. Verschil lende leden hadden daartegen bezwaar en zouden graag zien, dat ook de familie leden der werkende leden vrijen toegang- hadden. Na breedvoerige bespreking werd aan het Bestuur opgedragen nader te onderhandelen met het Bestuur der 'Tooneelclub. Besloten werd de gewone jaarlijksche teerdag te houden op Dinsdag 23 December a. s. en weer evenals vorige jaren des morgens het feest te openen met een II. Mis voor de afgestorven leden en eerelcden. Als nieuwe leden werden aangenomen de lieeren Aug. v. Mosse- velde en A. de Blieck. De ouderdomsrente. Bij de rentecommissie. gezeteld te Middelburg, wier werkzaamheden zich bepalen tot het eiland Walcheren, zijn 1174 renteaanvragen in gevolge artikel 369 der wet ingekomen, waarvan 440 uit Middelburg en 370 uit Vlissingen terwijl er reeds 19 aanvragen van personen, die meenen volgens art.370 der wet aanspraak te mogen maken op ouderdomsrente zijn ingekomen. Belanghebbenden worden er aan her innerd, dat zij. die tot heden in gebreke bleven aanvragen in te dienen en die in de termen vallen van art. 3G9 (dus die v o o r of o p 3 December 1913 den leef tijd van 70 jaar hebben bereikl) alsnog hunne aanvragen bij den secretaris dei- commissie, den heer P. J. Tervvoert jr. te Koudekerke, kunnen indienen of zich kunnen wenden tot de reeds vroeger vermelde tusschenpersonen in hunne gemeente. Zij, die na 3 December 1913 den leef tijd van 70 jaar bereiken en in de termen vallen van artikel 370 der wet, worden verzocht eenigen tijd voor het bereiken van dien leeftijd, liefst twee maanden, hunne aanvragen bij genoemden secre taris in te dienen of zich tot bovenge noemde tusschenpersonen te wenden. Het bestuur der fanfare „Willen is Kunnen" te Philippine heeft in zijn jongste vergadering totdirecteur benoemd den heer G. Fontenoy aldaar. (M.Ct.) Verwachting tot den avond van II Dec. Matige tot krachtigen, Westelijke tot Zuid-Westelijken wind. Zwaarbewolkt tot betrokken lucht. Wellicht regenbuien. Weinig verandering van temperatuur. Donderdagavond heeft de laatste tram welke om half elf te Hulst moet bin nenkomen, een man E. V. wonende al daar nabij Rustwat aangereden. De man schijnt eerst van zijn voertuig te zijn gevallen. Zijn paard keerde met de kar zonder lieni naar den stal terug. De machinist, die den man tusschen de rails zag loopen, stopte uit alle macht en trachtte zelfs nog hem op de zijde dor rails te werpen, doch dit gelukte niet, waar door Y. nog een tiental meters met de tram werd medegesleurd. Gewond werd Hij in een herberg te Rustwat binnen gedragen, waar Hij verpleeg werd en is Vrijdagmorgen naar zijn woning vervoerd zijn toestand is redelijk. (Zei.) Opdracht Congregatie van 0. L. Vrouw van Lourdes te Vlissingen. Dinsdag 1.1. 9 December had de derde, deze maal voor een ieder toegankelijk gestelde, opdracht plaats der adspirant- leden dezer Congregatie. 't Mariabeeld prijkte, voor die plechtigheid, temidden van een schoone bloemversiering, en de vele kaarsen daar ontstoken deden het in een hel licht stralen. Ook 't hoofd altaar omgeven door mooie palmen en planten en verlicht door een menigte kaarsen bood een feestelijken aanblik. Des morgens werd om 7uur een H. Mis opgedragen voor de leden, waar onder plaats had een algemeene II. Communie. Des avonds ten G ure had de opdracht plaats. De plechtigheid werd verricht door den ZeerEerw. Heer Pastoor v. d. Aa, g-eassiteerd door de beide Kape laans der St. Jacoba-parochie resp. als diaken en subdiaken. Na de gewone Congregatiegebeden sprak de Directeur de leden toe, om haar vooreerst de groot heid der Moedermaagd voor oogen te stellen, en hun daarna aan te toonen hoe gelukkig zij waren, zich aan Maria op bizondere wijze te mogen toewijden, haar te mogen kiezen als haar Moeder, Beschermster en Voorspreekster en wekte hun op zich als trouwe kinderen van Maria te gedragen, vooral door 't beoefe nen der schoone deugd. Daarna werd 't opdrachtgebed uitgesproken door de leden en naderden de adspirantleden met bran dende kaars voor 't Mariabeeld, om aldaar niet de gewijde Maria-inedaille te worden omhangen. Tijdens deze plechtigheid werd door de leden gezongen de schoone lofzang van MariaHet Magnificat. Nadat alle nieuwe leden, met dat schoone sieraad waren omhangen, sprak de ZeerEerw. Heer Pastoor hun toe, om hun geluk te wenschen met de heerlijke toewijding, die zij hadden uitgesproken. Hij zette uiteen 't doel, wat de Congre gatie beoogt, de rijke vruchten, die zij af kan werpen en spoorde hun daartoe aan steeds trouwe bezoeksters der ver- gadoringen te zijn, en steeds groot te gaan op hun naam van Maria-kinderen en zich als kinderen van Maria te ge dragen in alles, vooral haar na te volgen door een rein, kuiseh leven. Tevens sprak hij de wensch uit, dat zoovele audere nog in deze groote parochie, die ook feitelijk leden behoorden te zijn dezer Meisjes-Congregatie, spoedig ertoe zouden komen om zich als kinderen van Maria aan Haar toe te wijden. Met een kort Lof werd de plechtig heid besloten. De Beteekenis van het Kerstfeest. Het Kerstfeest is op de eerste plaafs natuurlijk een herinnering aan de blijde gebeurtenis te Bethlehem, aan de ge boorte van den Zaligmaker der wereld. Die geboorte nu mag als feit tot de geschiedenis behoorende gevolgen echter van dat feit, de verlossing van de wereld en de genadegaven door Jezus Christus gebracht, de blijde hoop op een zalige eeuwigheid, zijn blijvenddeze belmoren nooit tot het verledene maar zijn tegenwoordig voor alle geslachten, die elkander op deze wereld volgen. Niet altijd echter zullen die gevolgen ons even levendig voor den geest staan en niet altijd even krachtig inwerken op ons levenmaar het is te begrijpen, dat bij het jaarfeest van 's-Heeren ge boorte, meer dan anders levendig in ons worden zal de dankbaarheid voor de verlossing en een verlangen aan de vruchten dier verlossing deel te hebben. Zoo wordt dan ook liet Kerstfeesf niet enkel de herinnering aan feit van 's Hoeren geboorte, maar een ware ver nieuwing van dat feit door het opnieuw uitdeelen zijner genaden, door het na volgen van zijn voorbeeld. De Kerk wil door de voorbereiding gedurende den Advent onze zielen in staat stellen aan de vruchten van het verlossingswerk overvloedig deel te heb ben en liet doel van 'smenschen leven, de vereeniging met God meer nabij te komen. (Maasbode.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2