Leger en Vloot. KERKNIEUWS ONDERWIJS. 404e Staatsloterij. Rechtzaken. Laatste Berichten. Land- en Tuinbouw. Ingezonden Stukken. Afloop verkoopingen aanbestedingen, enz. Marktberichten. Burgerlijke Stand. goedgekeurd. Ilet is voor den betrokkene een groote schadepost. Op de Heinkenszandsche weegbrug en de daarbijstaande weegbruggen van 's Heer Arendskerke werden dit jaar gewogen ruim 16000000 K.G. suikerbieten, welke wer den vervoerd in 1150 waggons. Zaterdag j.l. bracht de goede", St. Nicolaas, vergezeld van zijn zwarten knecht een bezoek aan de R. K. School en onthaalde er de kinderen tot hun groot genoegen op een pakje Sinterklaas en lekkers, benevens een stukje speel goed of een kleedingstuk. Den goeden Sint werd tot dank een mooi versje toegezongen. Hoe blijde de kinderen met hun lekkers en cadeautjes de school verlieten kan men zich voorstellen. Hansweerd. De motorboot „Catharina Magdalena" schipper De Koster is met defecte machine door de sleepboot „Anna Maria" alhier binnen gesleept, en zal waarschijnlijk naar zijn bestemming Kamperland worden opgesleept. Rilland Zaterdagavond moesten de beide mailtreinen van Vlissingen, welke alhier omstreeks kwart voor achten pas seeren, een tijd stoppen doordat een der wissels niet in den normalen stand kon worden gebracht. Nadat het ongemak was verholpen en overgebracht konden de treinen hun tocht voortzetten. Met den bouw eener R. K. School zal alhier een begin worden gemaakt. Het terrein is reeds door een sloot afge bakend en met den aanvoer van bouw materialen is men volop aan den gang. De school, die hier met onderwijzers woning achter den kloostertuin aan den 2en weg wordt gebouwd, hoopt men op 1 Mei e.k. te kunnen openen. Ovezand. De raad vergaderde Vrijdag. Present 5 leden. Op een verzoek van Mej. D. de Groot, onderwijzeres, om tegemoetkoming in pensioensbijdragen wordt afwijzend beschikt. De Heer A. vanj der Slikke wordt herbenoemd tot armmeester. De verordening jaarwedden onderwij zend personeel wordt gewijzigd doordat de jaarwedde van het hoofd der school op f 50 boven het minimum wordt gebracht. De gemeentebegrooting voor 1913 wordt gewijzigd en die van 1914 vast gesteld in 'Ontvang en Uitgaaf elk op f 11475,55. Zondagmiddag ontstond oen begin van brand in een paar kisten gevuld met houtwol staande bij de Katholieke School alhier. Daar men zulks spoedig ontdekte werden erger .gevolgen voor komen. Oorzaak van den brand is het spelen met lucifers van een paar kleine jongens. KoBwacht. Door de Centrale Raffeiser Bank te Utrecht is wegens de duurte van het geld met ingang van 1 Januari a.s. de rente der voorschotten van 4*4 pCt. op 43/4 P'Ct. gebracht. Het bestuur der Coöpe ratieve Boerenleenbank alhier heeft ech ter besloten de rente der voorschotten, vooreerst niet te verhoogen om alzoo zijne leden in staat te stellen goedkoop aan geld te komen. Sint Jansteen. Aan pkti. 40 personen, van de 80 welke zicli voor eene rente bedoeld in art 369 der invaliditeitswet alhier had den aangegeven, wordt op 9 December a.s. eene som van f2 per week uitbetaald. Aan den kapitein jhr. C. J. van Adri- cbem Boogaert van liet 14de regiment inf. te Middelburg, is Zaterdag op de ge bruikelijke wijze het kruis voor 15-jari- gen dienst als officier uitgeruikt. (M.C.) Den leu Januari hoopt de Z.Eerw. heer C. C. A. Asselbergs den^dag te herden ken, waarop hij voorj40 jaren benoemd werd tot rector van het St. Catharina- gesticht te Bergen op Zoom. (Zei Goes. Mej. A. van den Ende alhier is le Venlo geslaagd op 't examen voor de acte vrij'e- en orde-oefeningen der gym nastiek. 2e kl., le lijöt. Trekking 8 Deo. f 1000: 3940 11238 20107 f 400: 133 6716 8440 15311 15444 f 2004979 f 100: 1319 5080 8475 13731 1G428 18214 I 30: 161 167 186 1785 1791 1878 1986 9532 9535 9592 15562 15595 18446 Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen beneden f 100 be treft alleen betrekking op de nummers die iu Zeeland zijn geplaatst. Vrijdag j.l. werd voor de rechtbank te Middelburg nog behandeld de zaak van vrouw L. v. d. B. uit Yzendijke Jlie terechtstond wegens beleediging. De eerste getuige, E. Ch. Bouweus, zeide dat beklaagde haar voor allerlei leelijke dingen heeft uitgescholden. Bekl. zeide dat zij nooit iets met de vrouw had gehad en nu ook niet de be doelde woorden heeft gesproken. De tweede getuige, G Vijvers heeft, de woorden ook duidelijk gehoord. De man van bekl. buiten eede gehoord zegt dat zijn vrouw de woorden niet heeft gezegd De eisch luidde fl of 1 dag. De verdediger, mr. Groot, wees er op, dat er ruzie tusschen de families bestaat en vroeg vrijspraak. Eveneens wegens beleediging werd tegen F. v. B. uit Clinge bij verstek f2 of 2 dagen geëisclit. (Bovenstaande kon wegens overvloed van copie in ons vorig nummer niet meer worden opgenomen.) Red. Raad van Beroep (Ongevallen verzekering). In de heden te Middelburg gehouden openbare terechtzitting van bovengenoem- den raad werden de beroepen ingesteld door P. M. R., Vlissingen, en J. H. van de V., Middelburg, ongegrond verklaard en de beroepen ingesteld door P. F. de W„ Kuitaart, L. A. A. B., Lamswaarde en O. v. N., Brouwershaven, met-ontvan kelijk. JACHT. 's Heer Arendskerke. Zaterdag zijn hier bij de gehouden klopjacht door tien ja gers in den Perponcher- en 's Heel" Arends- kerkschen polder zes en zestig hazen, twee fazanten en twee snippen geschoten. Kloetinge. Bij' de driedaagsche klop jacht van den ambachtsheer zijn onge veer 350 hazen en eenige fazanten ge schoten. Scheveningen. Vanmorgen zijn hier de onafhankelijkheidsfeesten ingezet met godsdienstoefeningen in de verschillende kerken (o.a. in de kerk van Sint Anto- nius Abt, een,'gezongen"H. Mis). Daarna had de voorstelling plaats van komst van Jacob] Pronk die namens graaf Limburg Stirum Scheveningen partij doet kiezen voor Oranje en de landing van den Prins aan het zeestrand waarvoor de regeering liet oorlogsschip Dolfijn had beschikbaar gesteld. Een"en ander word bijgewoond door Koningin Prinsesje en Prins, expres- selijk daarvoor van Apeldoorn gekomen en door de Koningin Moeder. Het feest comité was in de nabijheid om inlichtin gen te geven, De vertooning slaagde uit stekend. Van avond is er algemeene illuminatie Scheveningen is mooi versierd, meest met artistiek gedrapeerde vischnelten. Ook is er een stadspoort gebouwd van 30000 turven, die na het feest aan de armen worden gegeven. Amsterdam. Zaterdagavond heeft de politie alhier een inval in een speelhuis gedaan in de Jan Steenstraat. Aanvan kelijk werd de toegang geweigerd en werd de inspecteur met een revolver gedreigd De inventaris werd in beslag genomen en de eigenaar gearresteerd. Apeldoorn. Begin Mei 1914 keert de koninkl. familie van Apeldoorn naar Het Loo terug. Sommelsdijk. De knecht G. v. Breui- viel Zaterdag van een hooischelf en brak 3 ribben. Zijn toestand is ernstig doch niet hopeloos. Londen. Uit Vermosa zijn berichten binnengekomen omtrent het ontdekken van een samenzwering. 290 personen werden gearresteerd, waarvan er 5 ter dood veroordeeld en 131] tot tuchthuis straf veroordeeld werden. De overige zijn vrijgesproken. De opzet der samenzwering moet aan Cliineesclie revolutionnairen toegeschreven worden, dezen hadden het doel om te roovenen te plunderen. Londen. Volgens uit Mexico ingekomen telegrammen, heeft Huerta een groot aantal zijner aanhangers verloren. Twee honderd in het zwart gekleede vrouwen verschenen veor het paleis en verlang den de vrijheid hunner mannen terug die met geweld bij het leger waren in gedeeld en hun families zonder onder steuning moesten achterlaten. Dit heeft Huerta groote schade gedaan. Er loopen geruchten dat Huerta onderhandelingen heeft aangeknoopt om met zijn familie ongehinderd het land te kunnen verlaten. Intusschen wordt de Guerilla oorlog voortgezet. Milaan. Zondagmorgen drie uur wer den in Noord-Italië twee aardschokken gevoeld. In het hoofdtelefoonkantoor te Milaan ontstond onder de telefonisten een kleine paniek, daar plotseling alle lichten uitgingen en isolatoren der elec- trische geleidingen op den'grond vielen. Daar zich geen verdere schokken voor deden was de rust spoedig weergekeerd. Konstantinopel. Sedert eenige dagen zijn een groot aantal personen door de cholera aangetast. Alleen in Konstanti nopel zijn gedurende de laatste acht en veertig uur 22 nieuwe gevallen voorge komen. De gezondheidsoverheid heeft omvangrijke maatregelen getroffen om uitbreiding tegen te gaan. Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland. Afdeeling Middelburg. In de sociëteit St. Joris te Middelburg werd hedenmorgen een vergadering ge houden van bovengenoemde afdeeling onder presidium van den heer jhr. P. J. Boogaert. Medegedeeld werd, dat voor de cursus in paardenkennis zich slechts 4 personen hebben aangemeld. Daar het minimum op 8 is gesteld, zal geen cursus in de afdeeling plaats hebben. Nog werd medegedeeld, dat in de vacature wijlenden heer A. Meeuse tot lid van de commissie van toezicht op de weegbruggen door het bestuur is be noemd de heer A. Volkerszoodat deze commissie thans bestaat uit de lieeren S. Boogerd, H. W. Allaart en A. Volkers. Vervolgens was aan de orde de ver kiezing van drie bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren J. Marinussen, P. Besuijen en A. Volkers. De heer Marinissen had een schrijven ingezonden, waarin hij verklaart dat hij niet voor eene herbenoeming in aanmer king wenscht te komen. Voor deze vaca ture worden uit de vergadering de vol gende namen genoemd de lieeren C. Leijnse, Zoutelande, Iz. de Buck, Seroos- kerke, Abr. Jansen, Biggekerke en Jac. Gideonse te St. Laurens. Uitgebracht werden 74 stemmen, waar van verkregen de heeren P. Besuijen 60, A. Volkers 63, Iz. de Buck 17, C. Leijnse 19., J Abr. Jansen 6, Jac. Gideonse 9, A Minderhoud JKz. 7 stemmen, terwijl de andere stemmen over 22 personen verdeeld waren en 1 stem in blanco was uitgebracht. De heeren Besuijen en Vol kers alzoo herkozen, verklaarden zich deze herbenoeming te laten welgevallen. Bij de tweede vrije stemming werden uitgebracht 78 stemmen, waarvan ver kregen de heeren C. Leijnse 25, A. Janse 2, lz. de Buck 29, J. Gideonse 9, C. Rooze 5, terwijl verschillende personen 1 stem verkregen en 1 stem in blanco was uit gebracht. Een herstemming moet dus plaats hebben tusschen de heeren Iz. de Buck en C. Leijnse. Bij deze herstemming werd gekozen de heer C. Leijnse met 40, ter wijl de heer de Buck 36 stemmen had gekregen, en 3 stemmen in blanco waren uitgebracht. De heer Leijnse nam de benoeming aan. De heeren P. Vader, J. Vader en M. Aarnoutse werden bij acclamatie als leden der flnancieele commissie herbe noemd. Door den marktzetter, den heer J. Goedbloed, werd verslag uitgebracht, waarin hij mededeelde, dat de handel op de Middelburgsche markt in boter en eieren dit jaar weer vlug en opgewekt was tot heden en de dagen die nog moeten komen, zullen bij de andere niet onder doen, want de laatste marktdagen is gewoonlijk de vraag grooter dan het aanbod, wat hooge prijzen tengevolge moet hebben. Wanneer evenals vorige jaren het bestuur dezer afdeeling de lijst der prijzen die ik heden ingezonden heb, in druk laat verschijnen, dan zult u zien dat in het geheele jaar weer goede prij zen gemaakt zijn. Op 3 marktdagen was de prijs der boter 54, 55 en 56 cent per halve K.G., dat was in de maand Meitoen was er dan ook enorme aanvoer zoodat alle banken bezet waren en vele boerinnen met meer dan een korf boter, wat ten gevolge moest hebben daling van den prijs, dat zijn dan maar drie marktdagen dat de boter beneden f 0.60 is geweest. Voorts was de prijs van f 0.60 tot f 0.79 per halve kilo. Van de 50 marktdagen die op de lijst genoteerd staan zijn er 29 van f 0.70 en daarboven. Ook de eierenprijs was goed 16 marktdagen was de prijs van f 3.30 tot en met f 4.— per 100. Bij die 16 zijn er maar 3 weken van f 3.3Ó overige weken dicht bij de f4.25 weken was de prijs van f 4.tot en met f 5.3 weken van f 5.tot f 6.en de overige 6 van f 6.tot f8.60. De boerinnen die op de markt hun waar rechtstreeks aan particulieren verkoopen hebben in de beste kwaliteit gemiddeld van de boter 5 cent per halve kilo en van de eieren 10 cent per 25 stuks meer. Nog wordt er op gewezen dat de nieuwe botervisiteur de gewoonte heeft de boter korf voor korf met een boor na te zien, de marktzetter heeft hem nog zelden een monster zien nemen. Hij deelt dit mede omdat het een spoorslag moge zijn voor de boterbereidsters, dat de visiteur nooit een monster boter meer kan hebben, dat hij noodig oordeelt te doen onder zoeken, of het aan de wettelijke bepaling- voldoet, want volgens den marktzetter heeft de verkoopster alleen dan het recht hooge prijzen te eischen als de boter van beste kwaliteit is Besloten werd met 48 tegen 26 stem men de opgave der marktprijzen niet afzonderlijk te doen drukken, en te trach ten het in het landbouwblad te doen op nemen. De lieer Goedbloed werd bij acclama tie herbenoemd. Bij de rondvraag werd door den heer van de Woestijne gevraagd of van het najaar de weegbruggen ook nog door de commissie gecontroleerd zijn. De heer S. Boogerd deelde mede, dat dit niet geschied is, omdat de suiker fabrieken de bruggen gecontroleerd haddenmaar voor de a.s. voorjaars vergadering zal weder eene controle plaats hebben. De heer A. Geschiere bespreekt naar aanleiding van een artikel in het jongste landbouwblad de wenschelijkheid dat het bestuur eens te rade ging wat aan de verbetering der sociale toestanden van den boerenstand, o.a. op het gebied van de pacht, onderlinge samenwerking op het gebied van verzekering en der gelijke kan worden gedaan. De voorzitter zegde overweging toe. De heer Geschiere besprak ook nog de wenschelijkheid van het veranderen van de wijze waarop de keuring van varkens te Middelburg plaats heeft. Het is niet voor iedereen te doen een varken op den rug van uit ïlen wagen in de hal te brengen. Spr. zou willen dat de afdeeling ter dege ook eens optrad. De heer Koole wees er op, dat hij het bestuur verzocht heeft om medewerking tot de stichting van eene organisatie, welker doel het is, de melkprijzen naar boven te brengen. Spr. zou willen, dat de afdeeling in onderscheidene gemeenten deze zaak zou bespreken. Het spijt spr. dat een dergelijk verzoek bij het bestuur geen ooren vond. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur meende, zich op een neutraal stand punt te moeten plaatsen en zich niet met de bevordering der belangen eener bepaalde categorie barer leden, de melk- leveranciers, mocht bezig houden, De heer van de Woestijne meende, dat eene coöperatieve fabriek in deze ver betering kan brengen, en hoopte dat de sluimerende plannen van zulk een fabriek zullen worden verwezenlijkt. De heer Koole zeide nog, dat hij niet den thans bestaanden prijs nogmaals wil verhoogen, doch wil zorgen, dezen prijs te behouden. De voorzitter zeide nog, dat het doel is om het ledental der melkleveranciers- vereeniging te vergrooten en dit ligt niet op den weg van de afdeeling. De heer A. Geschiere vroeg nog of het mogelijk is met het oog op de tentoon stelling propaganda te maken voor het werven van nieuwe leden. De voorzitter en de secretaris meenden dat dit niet wel doenlijk is, en dat het verspreiden van de programma's reeds propagandistisch kan werken. De heer van de Woestijne zeide nog door peisoonlijke propaganda leden te hebben gewonnen en betreurde het, dat nog zoovele landbouwers buiten de af deeling staan De voorzitter sloot hierop de vergade ring. Men schrijft ons: Op Dinsdag .,30 December zal in oen der zalen van „D© Prins, van Oranje" te Goes ©ene algemeene vergadering ge houden worden van de vereeniging tot verbefceringg van het geifcenras in Zee land. Behalve eenige huishoudelijke zaken zal gesproken worden over „Hot aanschaf fen en verzorgen cler dekbokfcen". Dit punt zal ingeleid worden door den heer J. A. Syppens van Zuiddorpe, secretaris, der vereeniging. De heer .1. H. Gillissen te AVestdorpe, lid van het Hoofdbestuur, zal spreken over „Verplichte keuring der dek- bokken". Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur f Met zeer veel belangstelling heb ik de nos. der afgeloopen week doorgelezen. Het heeft mij verheugd, dat het schoolbestuur der R.-K. school zoo krachtig is opge treden om de kinderen een onvergetelijk St. Nieolaasfeest te bereiden. De heeren hebben dan ook eer van hun werk én durf ik gerust jpeweren, dat niet alleen de kinderen, doch zelfs de ouders zeer voldaan waren. Naar ik bij geruchte vernam werd hiervoor door enkele parochianen een som van ruim f 200 bijeengebracht. Men ziet hieruit, dat de Katholieken van Goes wat voor hun school over hebben, dit blijft eene zeer dankbare herinnering1, in de Goesche geschiedenis. Met deze fees telijkheden voor oogen word ik toch treu rig gestemd, wanneer ik het no. van Maan dag j.l. lees en herlees. Bijl advertentie wordt door het R.-K. Armbestuur dank baar melding gemaakt, dat de collecte langs de huizen heeft opgebracht f 152.24. Deze som moet nog verminderd worden met de noodzakelijke onkosten aan een dergelijke collecte verbonden als adver tenties enz. Ik heb deze cijfers vergeleken en kom dan tot de conclusie, dat enkele paro chianen f 200 en meer over hebben voor een feestje, en dat de geheele stad voor de Charitas slechts f 152.24 kan offeren, dit is 2 cent per hoofd. Het is voor de heeren van bet R.-K. Armbestuur eene onmogelijkheid met eene dergelijke kleine bijdrage hare armen te bedeelen naar behooren. Wanneer diezelfde parochianen, die aan het St. Nieolaasfeest zoo vrijgevig waren, ook de armen op eenzelfde wij'ze hadden bedacht, dan zou de collecte toch zeker f 500 hebben opgebracht, onverminderd de gaven van niet-Katholieken, of zouden deze de collecte genegeerd hebben? Men moet uit deze cijfers toch niet besluiten, da,t. de Goesche Katholieken meer over hebben voor een .feestje dan voor hunne minderbedeelde evennaasten? Laten we onze beurs nog eens nazien en de heeren van het R.-K. Armbestuur nog een extra-gift zenden, opdat deze hee ren ook in staat worden gesteld om de aan hunne zorgen toevertrouwde armen naar behooren te kunnen bedeelen; dan ook zullen we kunnen getuigen evenals van het S. Nieolaasfeest: de heeren heb ben eer van hun werk. Met vriendelijken dank voor plaatsing van bovenstaande, Mijnheer de Redacteur Hoogachtend, Uw aibonné, K. Goes, 8 Deo. 1913. Heinkenszand. Zaterdag werd alhier aanbesteed een woonhuis met schuur van dhr. J. Uitterhoeve. Ingeschreven werd door de heeiren J. Dekker voor f2460; J. de Mol voor f2342; A. Hubregts© voor f 2340; A. Janse te Niss© voor f 2155; A. Ivuijper alhier voor f2025. Het werk werd aan den laagsten in schrijver gegund. 's Gravenpolder. Voor de verbouwing dei- openbare lagere school alhier aanbesteed op Zaterdag 1.1. is ingeschreven door de heeren A. Schrijver en C. Vaes te Goes f1570; D. J. B. Arentz te Goes f1500; M. van Liere alhier f 1310A. Drijgers' te 's Heer Abtskerke f 1300P. Ilubregtse alhier f 1290; J. Goedbloed te Goes f 1285; en P. en M. van Gorp te Goes f 1050. Aa,n den laagsten inschrijver gegund. Gent, 5 Dec. 1913. Ter veemarkt van Woensdag, Donder dag en Vrijdag werden tezamen te koop gesteld60 schapen, 0 lammeren, 4 geiten, 130 kalveren, 1384 vette varkens, 16 loopers, 542 biggen, 15 melkkoeien, 3 groote ossen, 159 jonge ossen, 163 vaar zen, 120 vette koeien, 204 stieren, 165 magere dieren. Prijzen waren per kilogr. voor: ossen en vaarzenvleesch fr. 1.83 a fr 1.92: idem 2e quaï. fr. 1.75 a fr. 1.80; koeien- vleesch fr. 1.70 a fr. 1.83; idem2equal. fr. 1.58 a- fr. 1.65, stierenvleesch fr. 1.45 a fr. 1.75; kalfsvleesch fr. 1.83 afr. 2.75; schapenvleesch fr. 1.40 a fr. 1.80; lam- merenvleesch fr. 0.afr.0.varkens- vleesch fr. 1.31 a fr. 1.43. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 1.57 stieren fr. 1.38; kalveren fr. 2.30. Versch roet fr. 0.50 a fr. 0.80 en meer volgens qualiteit. (M. Crt.) Tliolen, 6 December 1913. Ter graanmarkt van heden was tarwe f9.-- a flO.wintel-gerst f8.a f9. haver f 6.a f 7.alles per 100 kilo. Voorts rogge f 5.a f 6.witteboonen f 1 i.a f 14.bruineboonen f 9.a f 10.kleine erwten f 10.a f 11. kroonervvten f 11.a f 12.aardappelen f 1 75 af 2.50, uien f 3.a f 0.alles per liect. (M. Ct.) IJzendijke, 6 Dec. 1913. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer ruim met goeden omzet, gerst veel gevraagd, is schaarsch en daarom stijgende. Men besteedde voor Jarige Tarwe. f 0.a f 0. Nieuwe Tarwe 9.a 10. Nieuwe Rogge 7.a 7.50 Nieuwe Wintergerst 9.50 a 9.75 Nieuwe Zomergerst 9.25 a 9.50 Haver7.50 a 7.75 Paardenboonen 9.a 0. Groene Erwten 10.a 11. Kroonerwten 10.a 11. Bruineboonen10.a 11. (M. Ct.) ROTTERDAM, 8 December. Binnenlandsche granen. \Vil- helminatarwe f9.40 a f9.75, enkele pri- ma daarboven; overige soorten f8 a £9; haver £7 a f 7.80bruine boonen f 8 a f 10.50; karweizaad f 14.50 a f 15erw- ten f 10 af 10.50rogge geen aanvoer. Varkens 26x/a a 27x/2 ct.lichte voor export 27 a 27i/2 ct. Eieren. Zeeuwsche f7.50 a f8 per 100 stuks; Overmaasche f8 a f8.50 per 100 stuks. Aardappelen. Brielsche kralen f3.50, Zeeuwsche eigenheimers fl.90 a f 2.10, Zeeuwsche blauwe f 2.60 a f 2.90, idem poters f 1.50 a 1.70, Spuische eigen heimers f2.10 a f2.30, Friesche eigen heimers fl.90 a f2, Bravo's f2.40 a f2.70. Weinig aanvoer, tamelijke vraag. Meel. In de afgeloopen week weinig te doen. Het St. Nieolaasfeest eischte zijn. rechten. Prijzen over 't algemeen iets hoo- ger. Kooplust bij den handelaar niet groot. Stille week dus. Ter Beurze kalm, doch prijshoudend. Buiteïilandsche granen. Maïs per 2000 K.G. Grove Donau loco f 136 id. stoomend f133; Galfax loco f132; id. stoomend f 132Amerik. mixed loco f 167 id. D-ec./Mrfc. af f157; La Plata loco f132; id. stoomend f 132. MIDDELBURG. Bevallen A. de Groot geb. Lesen z.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3