BINNENLAND. UIT ZEELAND. Sneeuw en Storm. In het Mid- liind-Gebied heeft vorige week de winter zijn intrede gedaan met flinke sneeuw buien. Op verschillende plaatsen kreeg men een heele lading van dit „winter- dons" terwijl in Charlisle, mede tenge volge van den zwaren regenval over- troomingen werden veroorzaakt. Duizen den acres grasland werden blank gezet. In de buurt van Porthcawl woedde Donderdag een hevige storm. Er stond een hooge zee, waardoor veel schade werd aangericht. Tweede Kamer. Van de sprekers der linkerzijde de heeren De Meester. Tydeman en Troelstra, die in de2e helft der vorige week hetwoord voerden, muntte laatstgenoemde uit. De leider der Sociaal-Democratische fractie heeft de gave van het woord als weinigen, daarbij groote politieke erva ring en het talent om zelfs de kleinste omstandigheden te kunnen omsmeden tot een propagandawapen voor zijn partij. Troelstra was eerlijk genoeg toe te geven, dat do verkiezingsprakti]ken van links in de Junimaand 1913 niet door den beugel konden. Verder gaf hij duide lijk te verstaan dat de concentratie, dat ook het ministerie in zekeren zin aan het „bon plaisir" der socialisten is overge leverd. In den breede legde hij uit waarom de socialisten niet in den strik liepen die dr. Bos hun spande toen hij hun ministerszetels aanbood en toonde triumfantelijk de cijfers van de nieuwe partijleden en nieuwe abonné's op „Het Volk", die in de z.g. roode week na de nederlaag van Amsterdam III zijn ver gaderd. Zoowel de liberalen als de vrijzinnig democraten diende hij af en toe een feilen zweepslag toe, vooral den laatsten, wien hij toeriepgij kunt niet meer regeeren en wij (socialisten) kunnen nog niet regeeren. Ook deelde de roode aanvoerder nog mede dat zijn partij de regeering zal steunen voor zoover geen „concessies aan kapitalistische eischen" worden gevraagd. Bij dergelijke uitlatingen ziet men den aap uit de mouw komen en krijgt de wensch waarmede de heer Troelstra minister Cort van der Linden tegemoet kwam toen hij zeide„goede reis in de regeeringsschuit" een eigenaardige be- teekenis. Zond links een zijner beste krachten in het vuur, rechts bleef ook niet achter. De Katholieke afgevaardigde Loeft' heeft Vrijdag een meesterlijke rede ge houden, gespeend van al wat naar vuur werk, naar effectbejag zweemt maar door de wijze waarop de constitutioneele en parlementaire vraagstukken in verband met verkiezingen en kabinetsformatie werden besproken van het allerhoogste belang, zoodat niet alleen èn Kamer èn Regiering met aandacht den bekwamen afgevaardigde voor Waalwijk volgden, maar ook in de pers schier algemeen niet dan met den grootsten lof van de rede des heeren Loeft' wordt gesproken. Dr. Kuyper met wien weleer de heer Loeft de regeeringsverantwoordelijkheid in het ministerie-Kuyper deelde, zegt in „De Standaard" „De heer Loeft heeft, namens de Roomsch-Katholieke Kamerclub, een staatsrechtelijk vonnis over dit inconsti tutioneel bedrijf geslagen, waarin elke partij in de Kamer aanstonds den mees ter herkende, en dat niet alleen de vier groepen van Links, maar evenzoo het Kabinet heugen zal. Er school geen bitterheid in zijn klem mend betoog. Neiging om het Kabinet te steunen, kwam veeleer in elk deel zijner architectonisch opgebouwde rede uit. Met elke redelijke verontschuldiging werd gerekend. In niets werd overvraagd. Maar het Constitutioneele Staatsrecht mocht niet mishandeld en aan flarden gescheuid worden. Voor de vierschaar van dat Staats recht kon noch de Concentratie, noch de Club der Sociaal-democraten, noch het Kabinet bestaan. Tegen het eerste beginsel van ons Constitutioneele Staatsrecht was door heel Links en door het Kabinet op niet te verschoonen wijze gezondigd." Gratie kwam hier niet te pas. Geen spreker heeft zoo juist als hij èn de eigenaardige kwestie der sociaal- democratie èn de natuur van het kabinet Cort v. d. Linden geschetst, terwijl hij de houding door de Katholieke Staais- partij tegenover deze regeering aan te nemen geenszins als onverzoenlijk schet- ste.De Katholieken verlangen dat waar dit kabinet zich aandient als extraparle mentair, d.w.z. staande buiten de partijen, het niet de kastanjes uit het vuur gaat halen voor de concentratie, die de verantwoordelijkheid met aanduidt. Trouwens de Katholieken waren om trent het extraparlementaire karakter van het kabinet niet al te gerust. De hoofdredenen voor de ongerustheid waren vier in getal de Kabinetsformateur had vóór de for matie een een onderhoud met hoofdman nen der concentratie in het Kabinet namen alleen zitting mannen van wie sommigen op vrij luid ruchtige wijze uiting aan die beginselen hebben gegeven door en na de Troonrede werd het zeker, dat het Kabinet de hoofdpunten van het concentratieprogram wenschte uit te voeren de onderwijspassage in de Troonrede. En nu heeft de Memorie van Ant woord de gewekte ongerustheid nog niet weggenomen. Op vragen betreffende het eerste punt, in het Voorloopig Verslag gedaan, werd in de Memorie van Antwoord geen ant woord gegeven Ten aanzien van de hoofdpunten van het Con centra tieprogiam algemeen kies recht en staatspensioen, beroept de Me morie van Antwoord zich op de uitspraak der kiezers. Iets wat de heer Loeff qualificeerde als zeer gewaagd voor een extraparlementair Kabinet. Terwijl in dit verband ook allerminst geruststellend is, de verklaring, dat de vrijzinnige man nen, die in het Kabinet zitting namen, hun vrijzinnige beginselen ook in de Regeering niet zullen verloochenen. Waarom, vroeg spr., heeft het Kabinet niet gezegd, dat het op grond van eigen overtuiging, ondanks het feit dat die pun ten op het concentratie-program voorkwa men, algemeen kiesrecht en staatspen sioen heeft voorgesteld Dat zou de zaak op zich zelf niet anders hebben gemaakt, doch wel de ongerustheid hebben weg genomen omtrent de verhouding van het Kabinet tot andere partijen. Ten slotte het onderwijs. De katholieken vragen niet wat zij mogen eischen hun recht. Zij verlangen alleen de gelegenheid om bij de Grond wetsherziening hun wenschen in bespre king te brengen. Het verzoek daartoe is echter catego risch afgewezen. En zulks op onhoudbare gronden. Dat de kiezers zich niet daarvoor uitspraken, is een subjectieve moeilijkheid, welke de premier zich zelf in den weg legt en die hij kan wegnemen als hijzelf wil. Voorts wordt gezegd dat kiesrecht en onderwijs als heterogene bestanddeelen afzonder lijk moeten worden behandeld en niet tot een compromis kunnen aanleiding geven. Dit is logisch juist, doch politiek on juist. De geheele Grondwet is een ver zameling van compromissenbijv. tus- schen Koninklijke macht en macht das volks. De premier had zich hier uitslui tend moeten laten leiden door 's Lands belang. Tegen het derde aangevoerd be zwaar gevaar van Links voor de electo rale plannen, staat een gevaar van Rechts. En waarom let nu een extra-parlemen tair Kabinet alleen op gevaar van Links en niet op gevaar van Rechts? Nog houden de katholieken de hand uitgestoken en het Kabinet kan die nog aannemen. Doch dan zal de premier zich los hebben te maken van verschillende uitingen. Dan zal hij moeten toonen de kleurlooze middenstof te zijn. De katho lieken gaan niet graag in oppositie doch het niet gaan moet hun dan ook worden mogelijk gemaakt. De bespreking van een speciaal punt vormde het belangwekkend einde der belangrijke rede. De heer Loeff behandelde namelijk de vraagMag de S. D. A. P. met haar revolutionair karakter deelnemen aan het Staatsbestuur Of met andere woorden Zijn socialisten toeneembaar tot die amb ten, waaraan Staatsgezag is verbonden, als bijv. het burgemeestersambt of het ambt van commissaris van politie Spr. die gaarne wilde weten, hoe de Regeering hierover denkt, beantwoordde voor zich zelf deze vragen ontkennend. I)e Staat kan tot handhaving van zijn bestaan niet gebruik maken van de dien sten van personen, die de grondslagen van de maatschappij, en dus ook van den Staat zelf, willen ondermijnen. Van rechts sprak ook nog de heer De Geer (chr. hist.) die in het kabinet een zuiver linksch ministerie meent te zien. Het extra-parlementaire kon hij er niet van inzien. Met een non-possumus poli tiek inzake het onderwijs wil de lieer De Geer niet meedoen en ieder wets ontwerp op ziehzelf beschouwen. Van partijverband schijnt de heer De Geer, die indertijd tegen Wentholt's schip en tegen Talma's bakkerswet stemde, niet veel te moeten hebben. Wat Schiedam daarvan zegt? De antirev. heerDuijmaer van Twist gaf een exposé van de allesbehalve nette verkiezingspraktijken, door links in Juni aangewend, meer speciaal in de districten Zwolle, Ridderkerk en Steenwijk Hoe ook gehinderd, de kapitein liet zich niet uit het veld slaan. Hij bulderde er maar rustig op los, over al het rumoer heen. De schande van 1913 staat nu voor eeuwig in de Handelingen. Ten slotte hield hij het Nederlandsche volk voor oogen, hoe het nu al blijkt, dat liet door de verkiezingsbeloften bedrogen is. De arbeiders met het pensioentje, de open bare onderwijzers met hun salaris. Nog twee leden van „het denkend deel" der natie, de vrijzinnigen De Meester en Tydeman namen het woord maar nden niet veel aandacht. Beider redevoeringen bewogen zich niet boven het meetingspeil. De eerste haalde er nog eens de Borromeiis Ency cliek en het Motu Proprio en de tweede de R. K. Geitenfokkersvereeniging bij. En met veel nadruk, maar zonder nader bewijs, verklaarden beiden, dat de verkiezingsactie der concentratie den toets der critiek kon doorstaan. De heer Tydeman zei aan liet slot zijner rede, dat hij geen scherpte wil, I maar „terugkeer naar de vrijheid en liet nationale". Wanneer wij dat uit den Tydeman- stijl overzetten in voor ons verstaanbare taal dan wil dat zeggenterugkeer naai de oude baasspelerij der vrijzinnigheid van vroeger en het onder den duim liou- don der Katholieken. Hoewel de liberalen zelf onmachtig waren 0111 een concentratie-kabinet te vormen, stellen zij nu toch nog eischen. Zoo wil de heer de Meester de grond wetsherziening niet doen wachten op het rapport derEvenr. Vertegenwoordigings commissie en wil hij de mogelijkheid van vrouwenkiesrecht reeds in het voorloopig kiesreglement zien opgenomen. Het liberalisme loopt in Nederland op zijn laatste beenen. Ieder ziet het, be halve de stakkerd zelf, zegt de Kamer overzichtschrijver van „De Tijd" en hij heeft gelijk. Goes. Het St. Nikolaasfeest dat Vrijdag j.l. in De Prins van Oranje werd gegeven aan de leeringen van School B werd 0. a. bijgewoond door den heer burgemeester. Tussclien Goes en Wolfaartsdijk zal eerstdaags door den heer J. C. Krijger een geregelde autodienst worden geor ganiseerd met eenige ritten per dag meer dan vroeger met den omnibusdienst. De bewoners van het Oude Man nen- en Vrouwenhuis in de Zusterstraat alhier werden ieder op Sinterklaasavond verrast met een warmen nieuwen deken, door een milddadigen gever geschonken. Hulde voor dit schoone voorbeeld. Benoemd tot rijksklerk der Re gistratie en Domeinen te Roosendaal, de heer F. C. van Dijke, thans, in gelijke betrekking alhier. Vanmorgen viel de metselaar J. S., werkzaam hij de verbouwing der druk kerij van de firma Oosterbaan en Le Cointre alhier door een glazen afdak in het lokaal der zetmachines. Gelukkig kwam hiji juist naast de machines op den vlakken grond terecht en daar de hoogte waarvan hij, gevallen was gering was, liep het ongeval nog wonder wel af en zag nien hem kort daarna de lad der weer beklimmen om zijn arbeid te hervatten. Alleen de glasscherven op den vloer bleven als treurige resten van het ongeval over. Middelburg. De „Katholieke Kring" al hier heeft het buitenkansje a.s. Woens dag als spreker in haar midden te zien den gevierden redenaar van den Vlissing- schen Katholiekendag pastoor Van Rooy van Tholen. Een heerlijk onderwerp zal Z.E.Eerw. behandelen: „De Halve Maan en Het Kruis". Wij twijfelen geen oogenblik of de zaal zal absoluut te klein blijken om de op een even leerzame als schitterende lezing beluste hoorderessen en hoorders te bevatten. Nadere inlichtingen geeft ach terstaande advertentie. Door de politie alhier is proces verbaal opgemaakt tegen J. V. wegens mishandeling van een agent van politie op de zitling van de rechtbank alhier op Vrijdag j.l. Prettige thuiskom st. Met den trein van kwart over negen kwam Zater dagavond laflhier aan D. J. S., die af gemonsterd was van de haringvisscherij'. In plaats van naar huis te kunnen gaan, werd S. door den aan het station aan wezigen politieagent gearresteerd en naar het bureau overgebracht en later op last van den commissaris naar het huis van bewaring, daar hij nog drie maanden ge vangenisstraf moest ondergaan, weswege hij in het algemeen politieblad gesigna leerd stond. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen twee jongens die zich Donderdag op de Markt schuldig maakten aan diefstal van een melkkan. Naar het huis van bewaring is over gebracht zekere .1. G., wonende alhier, verdacht van diefstal van kippen le Vlis-, singen. Viissingen. Te vlug uitgestapt Van de tram welke 0111 7.10 uit Middel burg, is Vrijdagavond bij Abeele een 18 jarig dienstmeisje uit Middelburg uit den motorwagen gestapt, voor de tram stilstond Het meisje bezeerde zich nogal ernstig aan den rechtervoet. Met dezelfde tram werd het meisje naar Souburg ver voerd, alwaar dr. Plugge de eerste hulp verleende. Daarna keerde het meisje per tram naar Middelburg terug en werd later naar het gasthuis aldaar vervoerd Vrijdagavond tussclien 8 en 9 uur ontstond te midden der St. Nicolaasdrukte aan de Zeilmarkt een opstootje. Vissclierlui, die eenige kameraden, die goed St. Nicolaas gehouden hadden, aan boord brachten, kregen naderhand ruzie met liet publiek (dat onderwijl al stevig aangroeide) en met eenige militairen die daar ook aanwezig waren. Eén visscher ging daarbij zoo leuk te werk, en gebruikte daarbij zulke eigenaardige uitdrukkingen dat liet een lust was om aan te liooren. Eerst werd hij zoo boos dat hij met zijn klomp dooi de lucht zwaaide, wat al spoedig ophield door het optreden der politie. Latei- wilde liij zijn jas weer uittrekken om tegen den een of ander te vechten en liij daagde daartoe verschillende personen uit, die evenwel de verstandigste partij kozen en van deze uitnoodiging geen gebruik maakten. De visschersman gaf daarop zijn overkropt gemoed lucht door verschillende krachttermen, maar tot daden kwam het niet en na eenigen tijd was de rust weer teruggekeerd. (Vl.Crt.) Met den herbouw van den St. Ja- cobstoren is men thans zoover gevorderd, zegt de Vlis. Crt., dat Zaterdag de wind wijzer werd geplaatst en ook de haan weer zijn oude plaats heeft ingenomen. Het was juist 27 maanden geleden dat de haan, mede als slachtoffer van den noodlottigen brand van zijn verheven standplaats naar beden stortte. Al zal de toren wel niet op den vast- gestelden tijd worden opgeleverd, zoo zal toch binnen enkele maanden de ge trouwe copy van den afgebranden toren weer uit zijn assclie zijn verrezen. Met het plaatsen van het carillon zal binnenkort begonnen worden. Zierikzee. 't Loopt met een deel der Zierikzeesehe jeugd de spuigaten uit. L. 1. Woensdagavond werd een der stedelijke politiemannen op alle mogelijke wijze ge sard en gehinderd door opgeschoten vle gels van veertien jaar en daarboven, zon der dat daaraan veel te doen schijnt. Hoewel de jeugd zoodanig optreedt, dat zij niet binnen de termen der strafwet valt, verdient ze toch kennis te maken met een of ander voorwerp, dat zoo noodig „flink aankomt". Heeft onze politie het recht niet om met hengels kort recht te maken, dan vreezen we, dat de bandeloosheid der Nederlandsche jeugd spreekwoorde lijk zal worden. Evenwel, de jeugd niet alleen treft dit verwijt, ook het blad dat door het de- biteeren van een quasi-geestigheid eeni ge maanden geleden ten opzichte van een der agenten, weer toonde, de „psycho logie de la, foule" heel slecht te kennen, is mede schuldig aan de ondermijning van het gezag onze politiemannen. Dinsdag zal aan de trekkers van de ouderdomsrente een feest bereid wor den. Of dit feest als huldiging is bedoeld van ex-minister Talma, dan wel een propa ganda voor staatspensioen, is niet duide lijk. Daar het echter vrij twijfelachtig is, of het eerste bedoeld wordt, rust op de oudjes, die dit lezen, de verplichting, om niet deel te nemen aan deze betooging Hoedekenskerke. Vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 5 Dec. 1913, des namiddags 3V2 uur, in het ge meentehuis. Tegenwoordig alle leden. De notulen van het verhandelde in de voor gaande vergadering worden voorgelezen en goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaan: lo. dat door Ged. Staten is goedgekeurd het besluit tot wijziging der gemeente-begrooting 1913, genomen in de voorgaande vergadering; 2o. dat voor de betrekking van havenmees ter zich 6 sollicitanten hebben aangemeld, en dat B. en W. in de volgende vergade ring, in welke de benoeming van een havenmeester zal plaats hebben, aan den raad een aanbeveling zullen aanbieden; 3o. dat het Burgerl. Armbestuur alhier door Ged. Staten is gemachtigd aan de gemeente over 1914 een subsidie van 1350 in de kosten van den geneeskundigen dienst te vorleenen en niet een som van f 400, zooals oorspronkelijk was aange vraagd. Al deze mcdedeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde is de opmaking van het lsle suppletoir kohier II. O., dienst 1913. De voorzitter keurt liet noodig de deu ren te sluiten. De vergadering wederom openhaar ge worden, wordt het supppletoir kohier H. O., zonder verdere discussie of hoofde lijke stemming vastgesteld, zooals het in besloten zitting is opgemaakt. Overgegaan wordt tot het volgende punt der agenda: Schoolverbouw. De voorzit ter zegt, dat de architect nog niet geheel gereed was met zijn bestek. Hij kan even wel mededeelen, dat de aanbesteding 19 Dec. a. s. zal plaats hebben en zegt, dat de werkzaamheden voor verbouwing be trekkelijk gering zullen zijn. Door den districts-sehoolopziener is ontheffing ver leend van de bepaling, dat in ieder der schoollokalen één raam naar buiten open draaiend aanwezig moet zijn, zoodat hier de verbouwing zal bestaan uit het aan brengen van één urinoir, één privaat en het aanbrengen van closetinrichting in alle privaten. Voorts het metselen van een kleine beerput, voor overstorting, daar de bestaande regenbak voor de school ge voeglijk thans kan gebruikt worden voor verzamelplaats der vloeibare bestanddee len, daar deze bak thans geen nut meer doet, nu de waterleiding in de openbare lagere school is aangelegd. Dhrn. A. den Dekker en J. v. d. Linde zeggen nog, dat het huns inziens gewensc-ht zoude zijn, dat de afvoerbuizen niet direct aan den open baren weg te doen loozen, maar zoo doen lijk nog een eindweegs het land in te brengen, daar zij vreezen anders klachten van het verspreiden van stank niet zullen uitblijven. De voorzitter zegt, dat bij de aanwijzing zooveel mogelijk rekening met deze mededeelingen te zullen houden. Voorts zegt hij, dat do kosten van dezen schoolverbouw uit een geldleening zullen moeten gevonden worden, en hij zich voor stelt ook dit punt in de volgende raads zitting ter sprake te brengen, waaraan dhr. Groenewege nog toevoegt, dat ook voor andere doeleinden nog wel geleend zal moeten worden. Daarna worden B. en W. door den raad gemachtigd het bestek nader in over leg met den architect vast te stellen. Aan de orde in het laatste punt der agendaPensioneering gemeente-ambtena ren. De voorzitter zegt, dat zijn voorspel ling gedaan in de voorgaande vergadering is uitgekomen en Ged. Staten met ver wijzing naar Prov. blad 125 van 1913, het te dien aangaande genomen besluit niet hebben goedgekeurd; voorts herhaalt hij, heigeen hij reeds meermalen zeide, dat Ged. Staten hier in hooge instantie beslissen. Dhr. A. den Dekker zegt de regelling on billijk te vinden. De rijksambtenaren heb ben ook zelf voor hun pensioen moeten zorgen, waarom den, volgens spreker, de gemeente-ambtenaren niet. Dhr. J. Louissc vraagt of er geen toekenning wordt ge houden met den financiëelen toestand der gemeente. De voorzitter zegt dat het ant woord hierop is te vinden in bovenaan- haald provinciaal blad. Dhr. Groenewege vindt do regeling door Ged. Staten voorgesteld onzin. Hij grijpt niet, waar dit college het recht vandaan haalt te zeggen, zoo moet het en niet anders. Volgens spreker heeft de raad niet alleen te waken voor de be langen van de gemeente-ambtenaren, maar ook voor die van de gemeente zelve. Hij is niet te vinden een ander besluit ten deze opzichte te nemen, 0111 rede de gemeente-finantiën zoo iets niet toe laten. Do voorzitter waarschuwt nogmaals te gen aanneming van het voorstel-Groene- wege, daar wederom het besluit niet goed gekeurd zal terugkomen. Daardoor zul len èn de ambtenaren èn de gemeente de dupe worden, daar nu niemand van do gemeente-ambtenaren een beslissing kan nemen, om al of niet aan de pensioneering deel te nemen, daar men thans niet weet waartoe men zich verbindt. Voorts zegt hij, dat zijns inziens deze besluiten aan de goedkeuring van Ged. Staten zijn onder worpen, opdat dit college zou kunnen toezien, dat niet het onmogelijke van de ambtenaren worde gevergd. Dhr. J. Jasperse zegt, dat als het denk beeld voor Ged. Staten ten slotte toch mocht zegevieren, de raad dan voortaan wel thuis kan blijven. De voorzitter leest vervolgens een schrij ven voor uit St. Maartensdijk, waaruit blijkt, dat ook daar, waar hetzelfde be sluit als hier genoemd is, Ged. Staten voor de tweede maal hun goedkeuring daaraan hebben onthouden. Dhr. J. v. d. Linde zegt nog, dat hij niet weet waar de gelden vandaan moeten komen. Dhr. Groenewege antwoordt, dat dit alles uit verhooging van H. O. zijns inziens zou moeten gevonden worden: voorts zegt hij nog, dat het billijk zoude zijn dat de wet in zoover werd gewijzigd, dat de tijd vóór welke de gemeente-amb tenaren hun beslissing moeten nemen van al of niet deelname, werde verlengd, lie discussies over dit onderwerp worden daarna gesloten. Vervolgens wordt het voorstel van den voorzitter om zich fe houden aan de wenk van (led. Staten, gegeven bij Prov. blad 110. 125 van 1913, in stemming ge bracht en verworpen met algemeene stemmen. Daarop wordt het voorstel van dhr. Groenewege, om met het oog op de gemeente-finantiën, met handhaving van liet in de voorgaande vergadering genomen besluit, alles op de gemeente ambtenaren te verhalen, wat de wet toe laat, in stemming gebracht en aangenomen met algemeene stemmen. Bij de gewone rondvraag door den voor zitter, vraagt dhr. A. den Dekker, den kantonnier den modder van de achter wegen wat te doen afkrabben. Dit wordt toegestaan. Met begrinting dier wegen zal nog wat gewacht worden tot de opritten naar de haven en den grintweg naar Kwa- dendamme tot. den Kouter in orde zullen zijn gebracht. Op verzoek van dhr. A. Walraven wordt aan W. Maartense vergund het plaatsen van een paar paaltjes voor zijn woning en op zijn kosten Wethouder Verbeek be last met het toezicht daarop. Voorts vraagt spreker verplaatsing van den lantaarn bij de woning van dhr. Franse; deze moei volgens hem recht over het Donkere wee tje staan. Wethouder Groenewege zegt, dat reeds die lantaarn verplaatst had moe ten zijn, waarop Wethouder Verbeek ant woordt, dat deze ook werkelijk reeds van standplaats veranderd is, doch schijnbaar nog niet voldoende. Besloten wordt, dat aan het verzoek gevolg gegeven zal wor den. Ook wordt nog besloten een lantaarn in de Kerkdreef te verplaatsen. Nog vraagt dhr. A. den Dekker nog eenige inlichtingen omtrent het hevel tot delven van slooten langs de wegen. De voorzitter antwoordt, dat deze aanschrij vingen voortaan van het bestuur van het waterschap zullen uitgaan. Daarna slui ting. Heinkenszand Zaterdagavond hield de Guanovereeniging alhier haar jaarvergade ring. Over het jaar 1913 was ontvangen f 45128,171/2 en uitgegeven f 45089,29V2. Alzoo een goed slot van f 38,88. Aange kocht zijn 7405 nieuwe balen. De Be stuursleden L. Kloosterman en M. Ver- mue werden herkozen. De landbouwer K. v. Stee had he denmorgen het ongeluk een koe te moe ten missen doordat deze niet kon kalven. Het vleesch werd voor de consumptie

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2