lepenboomen Magazijn „Bitter" - Boes. DONDERDAG II DECEMBER 1913, 150 lepenboomen, Posterijen en Telefonie. O N D E R W IJ S. Rechtzaken. Gemengd Nieuws. Afloop verkoopingen, aanbestedingen enz. Laatste Berichten. Scheepvaartberichten. Burgerlijke Stand. Winterjassen en Jekkers Gebreide Ondergoederen Flanel Hemden voor Dames en Heeren. Katoen Hemden en Graslinnen Hemden. Grijze, Jaeger en rood baai Manshemden. Flanellen en Cheviot Jongens Blouses DAMES NACHTPONNEN EN NACHTJAKJES. TAFELLAKENS, WEDERVERKOOPERS EXTRA PRIJZEN. 1 Marktberichten. ADVERTENTIE N. Openbare Verkooping. openbaar verkoopen: Woensdag 24 December 1913, publiek verkoopen: OPENBARE VERKOOPING Dinsdag 9 December 1913, een Woon- en Winkelhuis Openbare Verkooping verkoopen: Koewacht. Donderdagnamiddag was C. p. met een hondenkar brood naar de wijk Kniedorp geweest. Bij huis gekomen wilde zij den grooten hond wat aanzet ten dóch deze werd eensklaps kwaad, sprong op zijne meesteres aan, wierp haar ten gronde en beet woedend van zich af. Slechts met groote moeite kon men den hond verwijderen. Het meisje had verschillende wonden gekregen. De hond werd onmiddellijk doodgeschoten. Hoofdplaat. Van do scheepstimmerwerf van dhr. A. van den Adel te Papendrecht is met goed gevolg te water gelaten een stalen klipperschip „Fortuna" voor dhr. L. de Koster alhier. Het schip is 26 M, lang, 5,10 M. breed en 1,80 M. hol. Ilierna werd de kiel gelegd voor een klipperschip voor dhr. H. van IJseldijk te St. Maartensdijk. Dit schip wordt lang 21 M., brepd 4.60 M. en hol 1.55 M. IJzendijke, Gedurende de campagne wei den hier aangevoerd 9.000.000 K.G. bieten, tegen 17Va milloien K.G. in 1912. B e s m e 11 e 1 ij k e z i e k t e n. In de week van 26 Nov. t. e. m. 2 Dec. kwamen ter kennis van den Centralen Gezondheidsraad 1 geval van typhus of febris typhoïdea te Arneinuiden, 3 geval len van roodvonk te Hontenisse en 1 geval van die ziekte te Hoek, Sluis, Sla- venisse en Vlissingen en van dipliteritis 3 gevallen te Kruiningen, 1 te Hoek en 1 te Tholen. Boschkapeile. Onze Maria-vereeniging hield deze week in het Cathechismus- lokaal eene zeer druk bezochte algemeene vergadering. Na opening door de Presidente werd een lied gezongen, waarna werd medege deeld: le. Dat deze maand „de Nieuwjaars bode', in plaats van „de Kruisvaan" aan de leden zal gezonden worden 2e. dat voortaan door tusschenkomst van het Bestuur voor het bekende doel eieren en melk aan de rechthebbende leden zal verstrekt worden tot een bedrag van f2.50. Hierna werden de notulen der vorige algemeene vergadering gelezen en goed gekeurd, waarna de Z.Eerw. lieer Advi seur eene pakkende toespraak hield over den invloed, die van de vrouw ten goede kan uitgaan, en waarbij nuttige wenken werden gevoegd omtrent het winnen van leden, die uit overtuiging drankbestrijdster kunnen zijn. Vervolgens werd door de secretaresse een brief voorgelezen van het Hoofdbe stuur, waarin werd verzocht op Nieuw jaarsdag zoo min mogelijk sterken drank te schenken, waarna de ledenlijst werd afgelezen, waaruit bleek, dat weer 4 leden en 2 eereleden waren toegetreden. Thans werd besproken de viering van het Kerstfeest voor de kinderenhet werd bepaald op Dinsdag 30 Dec. om één uurmedegedeeld werd, dat reeds talrijke en kostelijke geschenken voor den kerstboom waren ingekomen. Na het zingen van een lied werd de goedgeslaagde vergadering op de gebrui kelijke wijze gesloten. Toen de vrouw van G. K., wonende op Schapershoek, water schepte, gleed zij uit, en bezeerde een enkel zoodanig, dat zij terstond te bed moest en genees kundige hulp moest worden ingeroepen Een zoontje van A. V., wonende op I.nntershoek, had een dergelijk ongeval. De jongen stapte mis toen hij thuis over een zitbank liep, viel, en kwetste zich het bovenbeen dermate, dat hij te bed moest worden gedragen, en eveens de geneesheer moest worden geroepen. In de zitting van den Gemeenteraad, waarbij 6 leden tegenwoordig waren, en het 7c lid wegens ziekte afwezig was, werd aan den heer J. Andriessen, onder wijzer met verplichte hoofdacte alhier, eervol ontslag verleend tegen 1 Febr. a s., of zooveel vroeger, als een tijdelijk onderwijzer in zijne plaats in functie kan treden. Na drukke discussie staakten de stemmen over 'n voorstel van B. en W. om eenige wegen en voetpaden op den legger der gemeente le brengen. Hengstdijk. Dinsdag jl., vierde het in alle opzichten nog zeer krasse echtpaar D. de Witte en P. Kurfmaker, omringd door talrijke familieleden, zijn diamanten huwelijksfeest. Doordat eenige leden der feestcom missie het vieren van het feest om zekere reden een paar dagen wilden uitstellen, en andere leden dit niet wenschten, be sloot zij zich eenvoudig te ontbinden, en de llinke som, die bij de ingezetenen in gezameld was tot aankoop van een ge schenk, terug te geven. Het feest is dus slechts in intiemen familiekring herdacht Schoone geschenken, waaronder ook van ingezetenen, werden aangeboden. Van alle huizen wapperde de driekleur. In de kerk werd een plechtige II. Mis "it dankbaarheid opgedragen. Hot ingang van 10 December wordt bartelande opgenomen in 't Nedcrlandseh- helgisch telefoonverkeer; de prijs voor c<m enkelvoudig gesprek bedraagt f 1.45, met uitzondering voor het vorkeer van Oudelande met Aeltere, Audenaerde, Bas- seveldo, Berchem, Cruishoutcm, Ileuirte, Deinze, Eeclo, Havre, Gent, Hembergen, bonze, Selzaete, Sottegem, Thielf, Met- leren, waarvoor het grenstarief a f0.60 voor enkelvoudig gesprek van toepassing ?-»l zijn. Nieuw-Namen. Tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. School alhier zijn benoemd dhrn. C. Colijn te Neuzen en P. de Volder van Hengstdijk. Middelburg. Door het bestuur der Ver. voor Handelsonderwij's alhier zijn behou dens goedkeuring van den Minister van Binnenlandsche Zaken tol onderwijzers aan de met ingang van l Januari a.s. te openen voorbereidende klasse benoemd de heeren K. Dekker, leeraar aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers, voor Rekenen; II. de Blouw, hoofd der Rijks- leerschool, voor Nederlandsch en Fran- sche taal; D. G. van Buuren, leeraar aan de Christelijke Kweekschool alhier, voor Aardrijkskunde, en ,1. Vreeke, hoofd ecner openbare school alhier, voor Schoonschrijven. Tot candidaat voor commissaris van den polder Walcheren is gekozen de heer W, A, de Rijcko alhier. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld we gens mishandelingJ. L., 55 j., werk man, Middelburg, tot f10 b. s. 10 d. h. de helft minder dan de eisohweder- spannigheidP. D., 23 j., veldarbeider, Heinkenszand, tot 14 d. gev.straf, de eisch was 1 m; beleediging- ambtenaar: Ij- J. S., 27 j., lompenkoopman, Middel burg. conform de eisch tot f10 b. s. 10 d. heenvoudige beleedigingC. v. H., 42 j., koopman, Middelburg, conform de eisch tot f 10 b. s. 10 d. h niet voldoen bevel ambtenaarC. d. M., 25 j., werk man, Koewacht, conform de eisch tot f 10 b. s. 10 d. li overtreding der jacht wet Ij. A., 38 j., schaapherder, Rilland- Bath, conform de eisch, tot 2 X 5b. s. 2 X. 3 d. li., met vernietiging van liet vonnis a quo, en aanranding der eerbaar heid M. F. M. M., 37 j., kantoorbediende, Middelburg, tot f25 b. s. 25 d. h; de eisch was 1 m. gev.straf. Vrijgesproken A. M., 24 j., vischvrouw, Arnemuiden, beklaagd van verduistering en C. G., 54 j., meubelhandelaar, Mid delburg, beklaagd van uitlokken van meineed. Middelburg. Alvorens hedenmorgen de strafzitting op de rechtbank alhier aan ving, werd een buitengewone civiele zitting gehouden, waarin de heer C. Klaassen, inspecteur van politie te Ter Neuzen, als waterschout werd beëedigd. Wegens landlooperij te Westdorpe en Ter Neuzen werd tegen J. .1 B. uit Bergen op Zoom 12 dagen hechtenis ge- eisclit. Wegens landlooperij te Ter Neuzen werd staande de zitting L. M. veroor deeld tot 12 dagen hechtenis. Wegens wederspannigheid tegen en mishandeling van den rijksveldwachter M. P. Bijl, werd tegen A. L. uitRetran- chement 3 maanden gevangenisstraf tegen C. J. L. 2 maanden tuchtschool en tegen V. 2 maanden gevangenisstraf geëischt. Vervolgens stonden terecht de 15- jarigc L. C. en de 18-jarige A. C. uit Souburg, beklaagd van het verstrekken van sterken drank aan den 9 jarigen J. A. van de Vijver, die daardoor dronken werd. Deze kleine penter kwam namelijk mededeelen, dat men hem eerst 2 cent aanbood om te drinken. Tot tweemaal toe schonk men een komnietje jenever voor hem in. De moeder van den kleine zeide, dat de jongen thuis kwam, overgaf en naar drank rook. De eisch luidde voor den jongste f 7 of een week tuchtschool en van den oudste f 10 of f 10 dagen hechtenis. Behandeld werd in appèl de zaak tegen J. R. A. E. uit Gent, door den Kantonrechter vrijgesproken van jacht- overtreding. De eisch luidde vernietiging van het vonnis en f 20 b. s. 4 d. li. De verdediger mr. Dieleman, bepleitte vrijspraak. Vervolgens stonden terecht: K. D. en A. D. uit Veere, beklaagd van diefstal. Op 2 November heeft de onbezoldigde Rijksveldwachter J. F. de Bliek beide beklaagden met nog een derde een fuik uit het water zien halen. Hij hield de eerste beklaagde aan, de tweede ontkwam Hij herkende echter den tweeden be klaagde pertinent. De eerste bekl. zeide, dat hij twee hem onbekende personen geholpen heeft een fuik uit het water te halendaarbij was niet de tweede beklaagde. Deze laatste zeide, dat hij er heele- maal niet bij was. De rijksveldwachter H. E. van Oorschot verklaarde hetzelfde als de Bliek. De dader getuige J. Geill, de eigenaar van het net, zeide geen verlof te hebben gegeven het te ledigen. De eisch luidde wegens poging tot diefstal een maand gevangenisstraf. De verdediger, mr. J. Adriaanse, wees er^p, dat het niet ging om het alibi van den tweeden getuige te bewijzen, daar hij alleen thuis was, ook vraagt pleiter of er wel diefstal kan plaats hebben uit een fuik of een strik. Wat daarin is, is eigenlijk nog niemands eigendom. Pleiter wijst op het gunstig verleden van bekl. eischte vrijspraak, subsidair een lichtere straf. In de hedenmiddag voortgezette zit ting van de rechtbank te Middelburg werd nog geëischt tegen J. S., scheepskapi tein te Hansiweerd wegens vernieling van een tros van een hijschldok in de schut sluis te Wemeldinge, f 25 b. s, 25 tl. hech tenis. Tegen .1. de L. te Vlissingen wegens, verzot 1 maand .gevangenisstraf. Ten slotte werd nog behandeld de zaak tegen J. V., M. D. en J. de B., beschul digd van mishandeling van en wederspan nigheid tegen den agent van politie Moer land. Tegen eerstgenoemde werd go- eischt 2 mnd. en legen de heide laatsten 1 mnd. gevangenisstraf. Na ahoop van deze zaak had er een hevig incident plaats. De beklaagde J. V. stormde op den agent Moerland af en wierp hein, tegen de getuigenbanken die alle omvie len. Slechts met behulp van vijf politie mannen kon de agent bevrijd worden en de woesteling buiten de zaal gebracht wor den. Deze beklaagde, die eenige jaren te- |rug tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld werd wegens poging tot moord, bracht destijds de geheele rechtbank in opschud ding. Met de noorderzon vertrok- ken. De veekooper B. te Ter Aar (Z.-H.) is met de Noorderzon vertrokken. De man had voor verscheidene landbouwers koeien verkocht aan de markt te Leiden. Het geld dat de dieren opbrachten heeft hij meegenomen, het wordt op 20 a 30 duizend gld. geschat. Des morgens had hij zijn kinderen eenige malen goedendag gezegd en tegen zijn vrouw zei hij, dat hij wellicht des avonds zeer laat laat thuis kwam. Den volgenden morgen kreeg de vrouw bericht, dat de man op weg was naar Amerika en dat hij aldaar probeei en zou betere levensomstandigheden te schep pen daarna moest zij maar overkomen. Wemeldinge, Donderdag werd door no taris Liebert voor de erven C. Schipper alhier publiek verkocht: le. Een huis, erf en tuin, groot 3 A. 3 c.A., te Wemeldinge. Kooper werd dhr. A. v. d. Cingel, voor £1020. 2e. 0.37.65 HA. bouwland onder Kapelle. Kooper dhr. C. Schipper, voor f 1060. (Z.) Vrouwepolder. De aanbesteding van den verbouw van een deel der school is gegund aan P. Jasperse en P. de Voogd te Veere voor f819. Meiiskerke. Alhier werden 15 perceelen bouwland verkocht door de notarissen Struve en Blaupot ten Gate voor f16.740. Sommelsdi|k. Donderdagnacht is af gebrand de machinale stoom koek- en banketbakkerij van dhr' L. Wessels. Oorzaak onbekend, verzekering dekt de schade. Amsterdam. Hedenochtend is de neef van den heer Pinheiro op last van den curator in het faillissement naar de Incasso-Bank gegaan en heeft door bo ring een loket der safe deposit geopend, waarin nog f6000 aan diamanten aan wezig waren. Parijs. Senator Ribot begaf zich naar het Elysée en vertelde Poincaré, dat hij de samenstelling van het kabinet niet kan aannemen. Berlijn. De Berliner Local Anzeiger van heden deelt mede dat de rijkskan selier niet voornemens is zijn ontslag aan te bieden. Donaueschinjen. Keizer Wilhelm, de uiteenzetting der gebeurtenissen in den Elzas van Stadhouder Wedel en het votum van den Rijksdag van kanselier v. Bett- mann-Holweg vernomen hebbende, heeft beslist dat het garnizoen te Zabern wordt overgeplaatst naar de oefenings plaats te Ilagenau. Een andere generaal zal het commando over de troepen te Zabern worden toe vertrouwd. De kustwachter van Vrouwepolder jseincle 3 Dec. dat in het Schaar van On rust een tweemast-stoomschip lag mot ge len schoorsteen. De reddingsboot was in de nabijheid. Van 4 en 5 Dec. MIDDELBURG. OndertrouwdM. Bek, 21 j. jm. en A. L. Brusket, 19 j. jd.; E. Franken, 26 j. jm. en C. v. d. Kreke, 22 j. jd. OverledenS. Buijs, vrouw van A. P. Bosschaart, 60 j.M. M. Tamson, vrouw van .1. Schrier, 71 j. CL1NGE. Gehuwd. J. B. deMoor22j., jm, en H. M. Overton,21 j.,jd. A Baart 37 j., wedn. en V. M. Bruggeman,30 j., jd Bevallen E. Weemaes de Cock, z. en d. Overleden Francies d'Hollander 77 j. Aioijs P. Beugels, 6 m. Carolus L. de Bruijn, 82 j. AXEL. OndertrouwdJ. C. Scheele, 27 j., jd. RevallenJ. Liere-Loof, z. J. Haak- Dieleman, d. J M. Groethaert-van Rum- ste, d. K. van Doeselaer-Mangold, d. G. Wijna-de Krijger, d Ij. de Putter-Bare- man, z. J. van Tatenhove-Balkenende, d. OverledenJacomina G. Rolff, 75 j. Sara D. Rinn, 6 j. Jacobus de Feijter, 65. j. Lange Vorststraat C 237—238- Sterke FietsCapes, (waterdicht; goedkoop in prijs. In alle maten. Wollen en half Wollen Truien. Eng. leeren, gestreepte Moleskin, Manchester en Bukskin BROEKEN Blauwe Kielen en Blauwe Jassen. in Mans en Jongensmaten. Blauwe Boezeroens Sporthemden, Overhemden enorm groote keuze. Manchester, Cheviot en Moleskin JONGENSBROEKJES. Lijfjes en Borstrokken in Jaeger, grijs en ongebleekt Tricot. Geel Katoen en Graslinnen Gezoomde Bedlakens. Kussensloopen met en zonder veston. Groote keuze Randrokken en ge maakte Onderrokken. DAMES REFORM SCHORTEN. mooi en zeer goedkoop. SERVETTEN, HANDDOEKEN,THEE DOEKEN, ZAKDOEKEN in groote verscheidenheid. S9** Beslist lage prijzen, goede kwaliteiten. Tholen, 2 Dec. 1913. Jarige Zeeuwsclie tarwe f8.25 a f9.50, nieuwe tarwe f7 af 8.haver f 4. a f4.50, rogge f6.a f6.50, wintergerst f 5.50 a f 5.75, aardappelen blauwe f 2. a f 2.75, witte f 1.50 a f 1.75, per HL., Peren f 0.35 a f 0.45, jutten f 0.a f 0.appelen f 0.30 a f 0.45, per 5 L., uien f2.a f 2 50, kleine bruine f2.50 a f 3.per 60 KG., hooi f 20 a f 25 per 1000 KG., stroo f7.— a f 11.per 100 bossen. (Z. Nwsbode). Cureghem-Anderleclit, bij Brussel, 3 Dec. Ter veemarkt werden aangevoerd 592 ossen, fr. 0.92 a fr. 1.16, 198 stieren, fr. 0 85 fr. 1.10, 1256 koeien fr. 0.72 a fr. 1.alles per kilo en levend gewogen. Totaal 2046 stuks. (Msbd.) Middelburg, 4 Dec. 1913. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer redelijk, bruineboonen en witte- boonen 50 et. lager, overigens onver anderd. De prijzen waren als volgt: Nieuwe Tarwe f 7.— a f 7.50 Rogge6.50 a 7.— Zomergerst 5.a 5.25 Kroonerwten 10.a 11 50 Witteboonen 14.75 a 16.50 Ronde Bruineboonen 16.a 19. Lange dito 10.a 12. Officieele notcering van den marktmeester. Boter f 0 70 a f 0.78 voor particulieren f 0.79 per 1IS kilo. Eieren f 7.60, voor particulieren f 8.— per 100 stuks. Noteering v. d. marktzetter der lmdbouwvereeniging. Boter f0.70 a f0.78 voor particulieren f 0.79 per 1/s kilo. Eieren f.7.60, voor particulieren f8. per 100 stuks. (M. Crt.) Zierikzee, 4 Dec. 1913. Boter f 0.55 a f 0.70 per y2 KG. Eieren f 1.75 a f 0.— per 25 stuks. Aanvoer boter 140 KG. Aanvoer eieren 300 stuks. Amsterdam, 4 Dec. 1913. Aardappelen. Zeeuwsche Bonte f 1.60 a f 3.20, Zeeuwsche Blauwe f 0.a f 0. Zeeuwsche Eigenheimers f 1 80 a f 2.25. De Notaris H. W. NEERVOORT te 8 Gravenpolder zal op des namiddags half een, aan de herberg van dhr. J. FILIUS te Kattendijke, in het 4 Geiten, 2 Loopvarkens, 1 Wan molen, Geeselsteen met Paard, Zeeften, Maten, Arbeidersgereedschappen, 12 voer Mest, een partij Afbraak, 3000 Pannen, Beestepeeën, Koolrapen, meu bilaire goederen, als: Kabinetten,Tafels, Stoelen, Kachels, Lampen, Spiegels, Wasch- en Naaimachines, een groote partij Boeken, w. o. 1 Statenbijbel met koperbeslag, Godsdienstige en andere Boeken enz. en hetgeen verder te voor schijn zal worden gebracht. Zindelijke goederen kunnen worden bijge bracht. Kijkdag Woensdag 10 December 1913. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op des voormiddags om 10 uur, te Goes, in het koffiehuis van den heer L. Rijk, ten verzoeke van den WelEdel Zeer Geleer den Heer Dr. G. J. F. BUIJSR0GGE te Simpelveld, 8 H.A. 14 A. 31 c.A. Bouw- en Weiland, onder Kloetinge (Groe), in 14 perceelen en combinaties. Boekjes verkrijgbaar ten kantore van den notaris, waai- tevens nadere inlicli- lichtingen verkrijgbaar zijn. OP des avonds te 8 uur te Goes, in het Café „Boudeling", aan de Groote Markt, voor Mej, Wed. Versé—Van Anrooy, ten over.-taan van den Notaris PILAAR te Goes, van met ruime, nieuwe WERKPLAATS en ERF te Goes, aan de Ganzepoortstraat, groot 2 Aren 25 Centiaren, waarin sedert vele jaren de drukkerij onder de firma Wed. S. J. de Jonge Verwest is uitge oefend. van De Ontvanger der Registratie en Do meinen te Goes, zal op Donderdag den 18 December 1913, des vóórmiddags om lil uur in de herberg van Hanson te Kapelle, ten overstaan van den Notaris M. C. SCHRAM te Krulningen, in het openbaar bij opbod aanwezig op den Rijksweg door Zuid- Beveland, nabij Kapelle, tusschen K. M. palen 22 en 23, allen genummerd van 1 tot en met 150, waarvan 1—92 aan de Zuidzijde en nos. 93 tot en met 150 aan de Noordzijde van den weg. Betaaldag 1 Mei 1914. Geen onraads- penningen. Borgstelling wordt gevorderd. Koopsom f 0.47 Va- Aanwijzing doet desverlangd de Opzich ter van den Rijks-Waterstaat D. L. A. I AN DE KREKE te Goes of de Rqks- arbeider A. VAN KOEVERINGE te Kapelle. Nadere inlichtingen geeft genoemde Ontvanger te wiens kantore te Goes (Stationsweg) de voorwaarden ter lezing liggen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3