UIT ZEELAND. ge kinderen toeslag krijgt, maar niet: een weduwnaar met één kind. Eén kind is niet „kinderen". En dus geen toe slag Aldus verhaalt „Het Katholieke School blad". Wij hebben wel eens liooren bewijzen, dat één kat drie staarten heefl. Dat ging zoo: één kat hoeft één staart. Géén kat heelt twee staarten. Tel op: één kat, plus géén kat is 1 kat. Een staart pins twee staarten is drie staarten. Slot van de vergelijking: één kat heeft... drie staarten. Van ongeveer dezelfde kracht lijkl ons de Wetsuitlegging van Minister C'orl van der Linden inzake dien weduwnaar met één kind die „geen kinderen" heelt! „Het Katholieke Schoolblad" beijvert zich om en overtuigend! uit den geest van de wet en uit de historie ervan aan te toonen, dat onder „kinderen" ook „één kind" is begrepen. 'tZou ook werkelijk te dwaas zijn om liet anders op te vatten. Doch wij vragen: zal niemand der Ka- mei'leden (laar een een woordje van zeg gen? 'tls tocli te gek 0111 rond te loopenl Goes. Op de voordracht voor lid van het armbestuur (afd. Weeshuis) in de va cature G. A. llajenius, komen voor de hoeren E. 0. van Dissel en .1. de Kruijter. (Z.) Bij Kon. besluit is benoemd met ingang van 16 Januari tot inspecteur registratie domeinen alhier, dhr. P. J. A. Adriani, van Groenlo. - Voor de vcreeniging' voor Algemeene Wetenschappelijke Belangen te Goes, zal in de openbore vergadering op Dins dag 9 Dec. a.sdes avonds te 8 uur, in de zaal der Sociëteit van „V. O. V." als spreker optreden de heer dr. M. de Burlet, te De Bilt, niet het onderwerpDc Far-üer eilanden (met lichtbeelden). Het door ons in ons vorig nummer uit de Zeeuw overgenomen bericht van inbraak aan den Westsingel blijkt acli teraf onjuist te zijn. Er schijnt alleen spraak geweest te zijn van burengerucht. Onze oud-stadgenoot, de heer D. H. C. Ittmann, ontvanger der registratie en domeinen te Bolsward, is als zooda nig bewoond te Wijk bij Duurstede. Het St. Nikolaasfeest op de Katholieke school. Lang gewacht en stilgezwegen.De morgen was eindelijk daar en om half elf waren in het bovenlokaal onzer school in de Wijngaardstraat de jongens bijeen met nieuwsgierige oogen en hartjes, popelend van verlangen naar de heer lijke dingen, die komen zouden. Behalve liet hoofd der school, de heer Van Hest en de onderwijzer de heer Smagghe waren nog aanwezig 0111 ge tuige te zijn van de vreugde der kinderen de Hoogeerwaarde heer Deken, de Wel eerwaarde lieer Kapelaan, het volledig kerkbestuur, de heer Jos. Stieger-Konings- bruggen, die met den heer Bitter zich voor de voorbereiding van dit feest zoo verdienstelijk maakte, de Weleerwaarde Overste der Eerwaarde Zusters en eenige Eerwaarde Zusters. Nauwelijks was het gebed gedaan of de deur ging open en Sint Nikolaas in vol bisschoppelijk ornaat met zijn zwarte knecht, een allerguitigste baas, deed plechtig zijn intrede, aanstonds verwel komd met een toepasselijk lied dat hem uit volle borst werd toegezongen. Een zekere schuchterheid voor de solemneele personages streed bij de jon gens aanvankelijk met bun vroolijklieid en uitgelaten vreugde overal de lekker nijen en prachtige geschenken, die langs geheel den breeden achterwand van het lokaal keurig waren geëtaleerd op met vlaggedoek en guirlandes versierde schragen. Doch spoedig week de ver legenheid toen de goede Sint met vader lijke stem had gezegd, hoe aangenaam het hem was voor de eerste maal een Katholieke jongensschool in Goes te kun nen bezoeken en hoe groot zijn vreugde, dat hij de kinderen zijn goede gaven kon komen brengen. Nu begon de uitdeeling van al de heer lijkheden. Wel was het bekende vers „Vol verwachting Idopt ons hart, wie de koek krijgt, wie de gard" liier minder van pas, wijl er geen garden en roeden waren alle jongens waren braaf en zoet maar toch ging menige blik vragend langs het lekkers en speelgoed en las men daarinwat zal ik krijgen De regeling was voortreffelijk. De meer behoeftige jongens kregen elk een zak speculaas, een zak lekkers (suikeren beestjes, borstplaat enz een warm kleedingstuk voor den winter, een prentenboek en een stuk speelgoed. Dit laatste werd verloot, en het getrokken voorwerpeen tol, een timmerdoos, een verfdoos, een mekaniekje enz. werd door Sint Nikolaas zelf van de étalage ge nomen en door Sabbas met veel guitige bewegingen aan den gelukkigen winner terhand gesteld. Op die wijze werd ieder een tevreden gesteld en werd het duiveltje der jaloezie buiten de zaal gehouden. De meer gegoede kinderen werden alleen met lekkers bedacht. Al wat ge geven werd was van uitstekende kwa liteit, onverschillig voor welk kind, en er was van alles overvloed 't Was aardig 0111 te zien lioe de jongens met stralende gezichten hun schatten vasthielden. De een omklemde een Sint Nikolaasman en tol, een ander trachtte alles in zijn vaders stukkezak te bergen, een derde tolde den inhoud van zijn buil lekkers, en liet was een gejuich en geroep van belang. Toen de uitdeeling was afgeloopen cn na veel moeite onder het woelige volkje stilte was verkregen, nam de heer Van Hest het woord en maande dc jongens aan hun dankbaarheid aan St. Nicolaas te toonen door hem een danklied toe te zingen. Dit lieten de kinderen zich geen tweemaal zeggen en luide weerklonk het lied. Daarop volgde een afscheidslied, waarna de goede Sint zelf het woord nam, de kinderen vermaande om goed op school te loeren, goed te bidden cn braaf te blijven. Hij bracht zijn dank aan den Hoogeerwaarden lieer Deken en de heeren van liet Kerkbestuur dat zij hem 111 staat hadden gesteld de kinderen zoo ruimschoots te kunnen onthalen. Ook den lieeren Bitter en Stieger-Koningsbruggen bracht hij zijn dank voor de vele moeiten die zi j zich dezer dagen wel hebben willen getroosten. Hij noodigde de jongens uit eenlang zullen zij leven 1 te zingen. Ten slotte werd ook nog voor St. Nicolaas een „lang zal hij leven" gezongen en na een driewerf hoera! verliet Sint Nicolaas, even plechtstatig als hij gekomen was de zaal. Na liet dankgebed gingen daarop de jongens in blijde stemming naar buis, nog vol van wat zij genoten hadden. Te 2 uur in den namiddag werden de bewaarsclioolkinderen rijkelijk metlekkers en speelgoed bedacht, en te 3 uur was de beurt aan de meisjes der leer- en naaischool, 150 in getal. Het bezoek van Sint-Nikolaas was hier juist als 's morgens, met een toespraak en liederen van de kinderen, veel grappen van Subbas en uitdeeling van lekkers en speelgoed. Ten bewijze dat liier van een gulle tractatio kan worden gesproken, diene, dat voor dit feest is besteed 100 pond speculaas, 320 onsen suikergoed, 177 kleedingstnkken, 258 stuks speelgoed en een .vracht prentenboeken. Allen, kinderen en ouders, waren dan ook hoogst tevreden. Zij, die dit welge slaagde Sint Nikolaasfeest hebben op touw gezet, hebben eer van hun werk, niet minder de eerw. Zusters, die voor ■sorteering der feestartikelen en liet orde lijk arrangeeren van het feest, met alle liefde en ijver zijn werkzaam geweest. Dat mede liet eerbiedwaardig hoofd der parochie persoonlijk aanwezig was doet zien, hoe zijn Hoogeerwaarde met dit feest sympathiseerde. De inzet van onze nieuwe parochiale school is uitstekend. Geve de parochie blijken de school te waardeeren en aan te hangen, 0111 wille van het groote be lang dat door die school wordt gediend: het tijdelijk en eeuwig welzijn onzer kinderen. Middelburg. Nadat gisteren door de marechaussee alhier in beslag waren genomen de kippen, die in den voorafg-aanden nacht te Ylis- singen werden ontvreemd, is de verdachte van dien diefstal hedennacht door de ge meentepolitie alhier aangehouden en he denmorgen door de maréchaussee afge haald. Het is zekere .1. G„ alhier woon achtig. Wederom zal de SI. l'olruskraig een S|. Xirolaasfoesl houden en wel op a.s. Dinsdag. Ilezo avond belooft veel en zal ook voor het publiek toegankelijk zijn en wordt een en ander afgewisseld door gochellocren. Tot controleur der plaatselijke lie laslingen (0 Leeuwarden is benoemd dhr. B. Nijholi alhier. Toen Donderdag de marktvenlers op de Markt alhier bezig waren hun waren uit te stallen hebben een paar hevige rukwinden, gepaard gaande mot hevige regenvlagen een paar der kramen omgeworpen en werden vele koopwaren meer ol minder beschadigd. Tol machinist van de alhier op te richten ijsfabriek is benoemd de lieer P. FJipse aldaar. (Z.) Gemeenteraad van Vlissingen. I11 de Donderdag gehouden vergadering van den raad van lissingen, wer.l een groot aantal mededeelingen gedaan, w.o. Een afschrift van het Kon. besluit waar- waarbij de gemeente tot 1 September 1918 wordt vrijgesteld van de verplichting lot oprichting van een gymnasium^ Een adres van het bestuur der afdee- ling Zeeland van den Nederlanrlschen Houd van Gemeente-Ambtenaren, waarin er op gewezen wordt dal hoewel de jaar wedden van genoegzaam alle ambtenaren van Rijk, Provincie en ook van sommige gemeenteambtenaren in den laatsten tijd niet onbelangrijk zijn verhoogd, dit van de ambtenaren Ier secretarie helaas niet altijd kan worden gezegd. I11 de meeste plaatsen en ook in Vlissingen, zijn de jaarwedden naar de meerling van adres santen te laag en vordert de billijkheid, dal eene nieuwe en betere regeling wordt in het leven geroepen. In den breedc wórdt de omvang der der werkzaamheden der genoemde amb tenaren uiteen gezet. Overgelegd werd lieL reeds vroeger ver melde adres van ouders voogden en leer lingen der Hoogere Burgerschool cn Han delsschool inzake de tusschen den direc teur dier inrichtingen en hel college van B. en \Y. gerezen moeilijkheden. Aan den heer A. dc Mol werd eer vol ontslag verleend als onderwijzer aan school A. Tot lid van het algemeen armbestuur werd herkozen de heer F. C. Wijsveld; lot lid van de commissi e der Zeemans- en Visscherebeurs de lieer A. .1. van Ocken- burg, tot. leden van het bestuur van liet burger weeshuis mevrouw A. C'. Frijliug van Putten en den hei1)' Kamminger, en lot regent van liet gasthuis de heer M. Laemoes en lot regentes mevrouw -I. II. Talma-Maathuis. Verder word nog besloten tol den ver koop van 2028 M- gemeentegrond aan de Van Dishoekstr. aan 't U.K. Parochiaal Armbestuur tot. uitbreiding van het St. Josepliziekenhuis voor f3942 en f424,205 voor I rotte lira anleg. Besloten werd aan de onderwijzeressen in do nuttige handwerken periodieke ver- hoogjngen toe te kennen en wel zoo dat het aanvangssalaris zal bedragen f25 per wekelijksch lesuur, na twee jaar f30, na 4 jaar f.35 en na G jaar f40. Eveneens werd aangenomen liet voorstel tot het veiieenen van 10 verlofdagen aan de werklieden in gemeentedienst met be houd van loon. Vastgesteld werd het reglement voor do gemeentelijke groenlenveiling. Ook werd aangenomen het voorstel in zake de uitkeering uit het foti^ls Zeema.ns- en Visschersbeurs. T011 slofte werd behandeld het voor stel inzake de pensioensbijdrage van de gemeen te-a 111I1 ten a ren. Hiervoor werd echter des middags lot kwart over 5 geheim vergaderd en ver volgens werd de vergadering geschorst tot des avonds 8 uur. Toen werden algemeene beschouwingen gehouden door den heer Sfavennan, waar bij bij het idee verdedigde om een fonds te stichten, waarmede aan de verplichtin gen bedoeld in artikel 68 der wét kan worden voldaan. Verder om niet 5 pCt. te lielfen van de in dienst zijnde ambtenaren voor weduwenpensioen, doch 2 pCt. voor eigen pensioen en 3 p('t. voor weduwenpensioen, waardoor het deelnomen aan 'I weduwenpensioen wordt bevorderdvervolgens om dc ambte naren, die vroeger reeds in het pensioen fonds waren opgenomen, iets minder te doen betalen. Nog stelde dhr. Stnvénnan voor oiii niet alleen voor de nieuwe ambténaren die min der dan fG00 verdienen, doch voor allé ambtenaren al' te trekken 1300. De heer Lindeijer verdedigde de amende menten van de fractie der 8. D. A. P.ers rïoo>r er op ie wijzen, dat hun voorstel len overeenkomen met die welke zij ver leden jaar voorstelden hij de behande ling van het ontwerp gemeentelijk pen sioenfonds. 1 Spr. wenschte niet de f 300 vootr hun I'250 als aftreksom in de plaats 1c slallen, maar wilde wel voor hel idee Staverman stemmen. Spr. wees er verder op, dat God. Sta ten de wenk hebben gegeven niet meer dan 4 pCt. in totaal te heffen, en meende, dat de slechte finantieele toestand de ge meente niet op de ambtenaren mag druk ken. De heer Merckens kan zich op vele punten met den heer Staverman vereeni gen; vooral waar hij billijkheid tegenover hen, die reeds vroeger betaalden, wil be trachten, en waar hij het stichten van een fonds aanraadt. Spr. stolt echter Voor voor do inkomens beneden de f 470 niet betalen, die van 1470 lot 1(100 de helft en die hoven de 1' G00 het geheole percentage. De wethouder, de lieer Tichelman, ver dedigde de voorstellen van B. en W„ eji verzette zich togen het stichten van pen fonds, omdat toch ook altijd weer pensioent.rekkenden zullen komen le ster ven. De bedoeling is de ambtenaren voor hen zelf vrij le laten, maai' hen de ze (lelijke plicht le doen gevoelen 0111 voor hun nabestaanden le zorgen, maar hef is niet mogelijk voor do weduwen min der te vragen dan 5 pCl„ dit verbiedt de wel Del niet betalen der ambtenaren be neden de f600 en niet aftrekken van andere, verdedigde spr., omdat hij niets voelt vpor (het gedeeltelijk ontlasten van hoogere salarissen. Wat betreft zij, die niet aan hot gemeentelijk fonds deelna men, daarvan hadden de meeste toch eene levensverzekering gesloten De heer Slaverman repliceerde, waar na de heer Mnnse zeide minder te voelen voor al'lrok van alle ambtenaren, maar wel voor liet verdoelen van liet te hetalene tusschen eigen pensioen en weduwen- pensioen. 15. en W. namen het amendement van den lieer Merckens over, waarna de heer Lindeijer er op wees, dat het amende ment minder gunstig is vuur de ambtena ren. tusschen de f 470 en f 600 en ver volgens, dat de bedoeling is af te trekken zoowel voor eigen als voor weduwen- pensioen Do heer Laemoes wees er op, dat de wenseh is uitgesproken door God. Sta ten, dat alle ambtenaren gelijkelijk moe ten worden behandeld en daarom ac.lil hij alleen de voorstellen van do hoeren Staverman en Lindeijer aannemelijk. Bij de artikels,gewijze behandeling be streed de lieer Tichelman nog eens het slichten van een fonds 0111 te voldoen aan art. 68, en toonde met cijïers aan, dat het voordeeliger voor de gemeente is het niet te doen. Het voorstel-Staverman werd verwor pen met 10 tegen 6 stemmen. Het gebruikmaken va.11 art. 68 werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Een voorstel van denzelfden 0111 niet 5 pCt. voor het weduwenpensioen te hef fen, doch 3 jiCt. en 2 pCt. voor eigen pensioen, werd aangenomen met 9 tegen 7 stemmen. Met 14 tegen I stem en 1 onthouding werd aangenomen 0111 van alle salarissen f 300 vrij te stellen van betalen voor eigen pensioen. Eveneens werd de teruggave van 1 pf'l. gedurende 10 jaar van het reeds in liet gemeentelijk fonds gestortte, aangenomen. Ook voor do nieuwe ambtenaren zal voor eigen pensioen f 300 worden vrij gesteld, doch voor de weduwen slechts f 250. Bij inkoop van oud-ambtenaren zal het maximum worden teruggevorderd. 'IV l'liechl is bevorderd lol doctor in de rechten op Stellingen dhr. I'. I!. Gruber .geboren le Vlissingen. Alliiei is aangekomen aan de Hou! kade Hr. Als. mijnenlegger, komende van Hellevoetslu is. Het s.s. „Duiveland" kwam hier binnen van .New Ca,die mei eene lading kolen voor de gasfabriek. Vervolg Raadszitting Zierikzee liet raadslid, dhr. mr. Fokker, is af wezig. I11 handen van II. en W. wordt gesteld liet adres van hot Bestuur der afdeeling Zeeland van den Nederlandschen Bond van gemeenteambtenaren, houdende verzoek de jaarwedde der Secretarie- ambtenaren opnieuw te regelen. Eveneens een verzoek van de lijk dragers om verliooging van salaris. De rekening van het Burgerweeshuis over 1912 wordt in handen gesteld van de lieeren Polvliet, Kibbens en Doeleman. De begroot ing- van het Burgerweeshuis over 1914 wordt in handen gesteld eener commissie, bestaande uit de heeren van Nouhuys, de Vrieze en de Crane. Aangenomen worden de voorstellen van B. en W. tot af- en overschrijving van begrooting-posten, dienst 1913, tot het verlemen eener jaarlijksche gratifi catie aan den ambtenaar der plaatselijke belastingen J. C. Lunenberg; tot het veranderen van de tijdelijke benoeming van den heer J. van Zijworden als keur meester van vee en vleesch in een deiinitieve. De voorstellen van B. enW., betreffende de pensioneering der gemeente-ambte naren en hun weduwen en weezen wor den in druk aan de leden toegezonden. Aan den lieer J. II. de Roode wordt op diens verzoek een stuk gemeentegrond aan liet begin van den Blokweg in eigen dom afgestaan. üp voorstel van B. en W. spreekt de Raad de weuschelijkheid uit van een algelieele herziening van den ligger der wegen en voetpaden in deze gemeeete. De Commissie voor de Gasfabriek en de Straatverlichting zendt aan den Raad een besluit tot wijziging van de begroo ting der Gasfabriek voor 1913. Aangenomen worden de voorstellen van B. en W. tot wijziging der gemeen- tebcgrooting van 1913, en der verorde ning op de heffing van een lioofdelijken omslag. De twee verordeningen voor de Gasfabriek en de constructie voor den directeur worden vastgesteld. Het adres van den heer W. A. van der Drift, inzake het door hem gedane accountants-onderzoek zal voor dc leden ter inzage liggen. In de vaste raadscommissies voor 1914 worden benoemd de lieeren Polvliet en van Nouhuys in de Commissie voor de Strafveror deningen de heeren de Crane, van Os en Doele man in de Commissie voor de Gasfabriek do lieeren Timmerman on Boone in de Commissie voor Fabricage; de lieeren Kibbens en Timmerman in de Commissie voor de Vischmarkt. De periodiek aftredende regent van liet Burgerweeshuis, dhr. F. AKloppert, wordt herbenoemd. Mede aanbevolen was du lieer H. J. van Nouhuys. De periodiek aftredende regent van het Burgerlijk Armbestuur, dhr. J. B. Geluk, wordt herbenoemd. Mede aanbe volen was dhr. M. Smits. De openbare zitting wordt daarna gesloten. Kapelle. Woensdagavond vergaderde de onderafdeel ing „ziekenfonds" van do NVerkliedenvereenigiing I. O. S. Te genwoordig 41 leden. De aftredende be stuursleden 11. Tonlens en 11. P. Gansem.au werden mol grbole meerderheid van stem men herkozen. Voor dhr. .1. F. Meeuwse, die niet meer in aanmerking wensclite te komen, werd dlir. M. van Diere ge kozen. lie voorzitter adviseerde waar de kas f817 bedraagt, het dus niot noodig is in do wintermaanden aan de weke- lijksehe bijdrage ie voldoen. Dil werd met algemeene instemming begroot. (Z.) Heinkenszand. Woensdagavond gal de zamgvoreemging „Excelsior" oen openbare uitvoering. Niettegenstaande het leden tal der vereeniging tot een klein ge- lal geslonken is, bleek, dat dit jaar ijverig gestudeerd is en de uitvoering als goed ge slaagd kan worden beschouwd. Ter af wisseling werden eenige voordrachten ten gehoore gebracht. (Z.) 's Heer Arendskerke. Woensdag had de mandenmaker J. K. alhier, liet ongeluk zoodanig in zijn hand te snijden, dat geneeskundige hulp moest ingeroepen worden, die verleend werd door Dr. van Iwaarden, die do wond moest dicht naaien. Op de weegbrug de „de Verwach ting", zijn dit jaar- ruim zeven millioen suikerbieten gewogen tegen verleden jaar ruim tien millioen, zoodat de opbrengst lieel wat minder is. Baarland. Donderdagavond werden in de openb. lagere school twee voorstel lingen gegeven met lichtbeelden door het Leger des ITeils van Goes. Op de eerste waren ongeveer- een tachtigtal kinderee aanwezig. De kleinen vonden het prachtig. Hoedekenskerke. Naar wij vernemen zijn er alhier 12 personen, aan wie op 3 Dec j 1. een rente krachtens art. 369 der Invaliditeitswet is toegekend. Ovezand Het is ons een waar genoe gen, te kunnen melden, dat ons dorp een vereeniging rijker is geworden. Reeds lang bestond bij eenige jongelieden van liet dorp het voornemen, een tooneel- vereeniging op te richten, doch bij gemis aan leiding moest liet plan telkens ook weer opgegeven worden. Nu echter ons hoofd der school, de heer de Waal, zicll bereid verklaard heeft, dc rederijkerska mer met raad en daad te steunen, gaat „Onderling Kunstgenot" met vertrouwen de toekomst te gemoet en hoopt zij nog dezen winter een uitvoering te kunnen geven, die althans niet in de schaduw zal behoeven te staan van die, welke wij een poosje geleden het twijfelachtig genoegen hadden te mogen meemaken van een buurtvereeniging, die hier haar licht op den kandelaar kwam plaatsen. Hansweerd. -Hedenmorgen toen de stoomtram die voor de verbinding zorgt tusschen den Provincialen Stoomboot- dienst en Station lake op de brug over hel Kanaal reed wipte plotseling de brug aan het eene einde naar hoven 0111 aan hel andere einde zooveel beneden rlen bega- nen grond le komen. Weldra was ilc ingenieur van Hansweerd (er plaatse en toen bleek dat de brug 18 c.M. aan de eene zijde was gelicht. Na voel werken werd ze teruggebracht o'p fle normale hoog te en reed de tram terug, de post werd verder per wagen naar hel Station ge bracht.. Verder op den dag werd de iirug opengedraaid met behulp van eenige werk lieden en werden blokken hout van het eene einde naar het andere gebracht om liet evenwicht Ie bewaren. Vastdraaien der brug is onmogelijk, maar komt ze eens in den goeden stand, dan wordt ze met, diverse hulpmiddelen, vastgelegd. Hel tramverkeer is voorloopig geslaakt. Het sleepschip „Hormete", schip per Pols met eene lading steenkolen naar België voer in het Schaar van Willem III omhoog. Met den vloed is het schip vlot gesleept en in de tramhaven tc Zijpe gebracht. 's Heer Hendrikskinderen. Donderdag avond hield de vereeniging Land- en Tuin liouwbelnng haar 25sie algemeene jaar vergadering welke een feestelijk karak ter droeg. 1'iL het verslag van den penning'mces- sler bleek dat de kas een klein tekort aanwees. Op voorstel 'van den voorzitter werd dit tekort door een hoofdelijke bij drage, waarlegen niemand van ile 33 aan wezige leden bezwaar had, weer aangezui verd. Na liet afwerken der agenda deelde de voorzitter dhr. A. Zandee mede, dat hij vast besloten is als voorzitter te be danken. Zijn hnoge leeftijd en drukke be zigheden nopen hem er toe. Alhoewel 111011 deze reden als zeer lill lijk erkende en algemeen hooge waardee ring heeft voor zijn 25 jarig beleid als voorzitter, werd dit besluit slechts noo- de aanvaard. Oostburg. We brachten dezer dagen een bezoek aan de Tentoonstelling van Gas- artikelen, gehouden vanwege de Ge meente-gasfabriek alhier in de voormalige oliefabriek van moj. de Wed. Bayens. De verschillende lampen, komforen, enz., (lie we hier zagen, munten uit door sier lijkheid van afwerking en degelijkheid van constructie. Het kan voor velen, zelfs voor mensclien der kleine burgerklasse, geen bezwaar zijn, zich hier degelijk, modern en goedkoop van genoemde arti kelen te voorzier. Dat de uitstalling zeer modern is, bleek ons uit do pneumatische ontsteker, een nieuwigheid op gasgebied, waarvan de degelijke werking ons de overtuiging gaf, dat liet gemak van het gaslicht niet behoeft onder te doen voor het electrische licht. Het 7.011 ons te ver voeren over alle artikelen uit te weiden, doch zeggen niet te veel, indien we een ieder een bezoek aan deze tentoonstel ling aanraden. Terneuzen. Tot sluisknecht aan de Oude Westsluis alhier is benoemd de brug- cnecht 1'. den Brabander van Sas van Gent. Tot brugkneblit te Sas van Gent is benoemd dhr. J. van Kerkvoort. Biervliet. Het schijnt dat men, in na- volving van Tilburg, ook alhier aan Mi nister Talmaopenbare hulde wil brengen. Althans, er worden gelden verzameld, 0111 de ouden van dagen, die Minister Talma's rente gaan trekken, op 9 Dec. een genoegelijken dag le bezorgen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2