UIT ZEELAND. Laatste Berichten. Journalistiek. Afloop verkoopingen aanbestedingen, enz. Burgerlijke Stand Marktberichten. Goes. Door den Toeristenbond voor Nederland zijn in deze gemeente 4 weg wijzers geplaatst, een bij de Cianzepoort- brug, een op de Beestenmarkt, een bij liet Station en een hoek Ossenhoofdstraat- Opril-'s Heer Hendrikskinderenstraat. Ofschoon slechts een beperkt aantal parochianen zijn kunnen bezocht worden, is toch de commissie voor het Sint- Aikoiaasfeest op onze Kath. school hoogst voldaan over de door haar ingezamel de en bij haar binnen gekomen giften. Zij heeft ons opgedragen vooral die pa rochianen, die een buitengewoon milde bijdrage schonken, de erkentelijkheid van de commissie te betuigen, hoezeer zij overigens ook voor de minste giften dank baar is. Hoofdzaak is, dat onze kinderen een mooi Sint-Nikolaasfeest wacht. Heden (Woensdag) avond vergadert te 8V2 ure het R. K. Leesgezelschap onder voorzitterschap van den heer Kosters Sr. in het lokaal naast de kerk. Men schrijft ons: In den nacht van Zondag op Maandag, is bij de alleen wonende winkelierster K. v. Z. aan den Westsingel poging tot inbraak gepleegd. Des nachts ongeveer half drie hoorde 7,ij vreemde beweging, aan de achterdeur van het huis. Opgestaan zijnde bemerkte zij, dat iemand trachtte de deur te openen. Toen de juffrouw vroeg wat zijn verlangen was, zeide de man, dat hij wenschte binnengelaten te worden. De winkelierster was echter zoo ver standig, de deur nog steviger te grende len, waarop de man die half dronken was, haar bedreigde de ruiten 1e zullen inslaan. Hij ging toen van de achterzijde van het huis, naar de voorzijde, om daar zijn pogingen met nog meer kracht te herhalen. De winkelierster, bevreesd zijnde, dat het hem werkelijk gelukken mocht binnen te komen, riep toen door haar winkelbovenraam om hulp, hetgeen spoedig de opmerkzaamheid der buren irok. Spoedig waren dan ook enkele buren op den been, om den rustver stoorder zoo mogelijk te pakken te krijgen, wat nog al gauw gelukte. De politie heeft de zaak in handen, zoodat de man zijn straf niet meer zal kunnen ontloopen. (De Zeeuw.) Middelburg In de afgeloopmi maand heeft de Op. Leeszaal uitgeleend 1642 boeken, waaronder 807 wetenschappelijke werken. Het aantal bezoekers was 680. Men deelt ons mede, dat de heer P. DumonTak alhier, zich bereid heeft verklaard het Eere voorzitterschap der Vereeniging Uit het Volk voor het Volk te aanvaarden. Z. Vlissinge.i Pensioneering ge- meentoamb tnaren. Door de hee- ren Lindeijer, van Hal en de Meij zijn een tweetal amendementen ingediend op het voorstel van II. en W. inzake de pensionneering van gemeenteambtenaren Waar B. en W. voorstellen om- ambte naren die na 1 Oct. 1913 in dienst tre den, vrij te stollen van eigen pensioenbij drage zoo hun salaris minder dan f600 bedraagt en 3 pCt. te doen betalen zoo het f 600 of meer is, daar stellen genoem de heeren voor, dat voor de eerste 250 ■gld. van elk salaris geen bijdrage zal geheven worden. Wordt dit amendement aangenomen, dan. is zulks vooral voor ambtenaren en werklieden met lage salarissen, financieel voordeeliger dan 't voorstel van B. en W. Ten tweede is een amendement voor gesteld om waar B. en W. voorstellen alle ambtenaren, zoowel zij, die vóór 1 Oct. in dienst waren, als zij die in dienst komen voor weduwen- en weezenpensi- oen 5 pCti. te doen betalen (vrouw, ambt, 1 pCt.) ook hierbij van de eerste 250 gld. van elk salaris geen bijdrage te heffen. De kosten van dit amendement zijn ongeveer gelijk voor de gemeente, als wanneer men volgens den wensch van Gedep. Staten slechts 4 pCt. zou ver halen, terwijl weer zij, die een laag sala ris genieten, gebaat zijn. (M. Ct.) In de zaal van den heer Bunning alhier werd Zaterdagavond een uitvoe ring gegeven door het Spoorwegmannen koor Vlissingen S, S. uitsluitend toegan kelijk voor spoorwegpersoneel met hunne gezinnen. De zaal was geheel met spoor wegpersoneel gevuld. Het programma bestaande uit een veer tiental zang en muzieknummers, werd op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd. De solo-viool en solo-zangnummers vielen bijzonder in den smaak. Een hartelijk ap plaus klonk na ieder stuk, De heer Goekoop, Ingenieur der Staats spoor, bood een lauwerkrans aan, waar voor de heer Visser, directeur van het mannenkoor vriendelijk dank zegde. Eenige komische voordrachten werden zeer ten genoege van de aanwezigen uit gevoerd. Een gezellig bal besloot den avond. (M. Ct.) Maandagavond werd door het mu ziekkorps „Vooruitgang is ons Streven" te Souburg aan haar nieuw benoemden directeur, den heer Andr. Geijsen alhier, een serenade gebracht. Met de stoomtram „Walcheren" wer den vervoerd 3.758.350 K.G. bieten, tegen ruim 6 millioen K.G. in 1912. Met ingang van 16 December 1913 is de commies der post 3e klasse J. Swemle verplaatst naar Amsterdam, met intrekking van de benoeming naar Tilburg. Dhr. S. Huizinga, machinist hij de S. S. te Groningen, wordt met 1 Januari naar hier overgeplaatst. Aan dhrn. D. Praag, klerk-telegrafist en J. Tellier, conducteur, alhier, is door den dir.-gen. der S. S. een eervolle ver melding toegekend wegens betoonde eerlijkheid in den dienst. De heer S. Huizinga, thans machi nist, der Staatsspoor te Groningen, wordt op 1 Januari 1914 als opzichter-machinist overgeplaatst naar Vlissingen. De directeur-genei aal der Staats spoor heeft o. m. een eervolle ver melding wegens betoonde eerlijkheid toegekend aan den heer D. E. Praag, klerk-telegrafist, en J. A. Tellier, con ducteur, beiden te Vlissingen, en aan mej. E. de Klerk geb. Nederhand, wach- teres wachtpost 57. VlissingenGoes. Zierikzee. In do heden gehouden raads zitting werd de heer E. J. Gelderman als raadslid geïnstalleerd. Ingekomen was een brief van Gede puteerde Staten, houdende goedkeuring van hel raadsbesluit tot in 1914 van tij delijk kasgeld. Van den heer J. A. de Iloode was een schrijven ingekomen, dat hij zijn be noeming tot lid der Commissie van Toe zicht op het middelbaar onderwijs aan neemt; eveneens van dhr. C. de Looze als lid der Com. v. T. op het lager on derwijs. Dito van mevr, Ochtman-v. Vuuren ais regentes van het Burgerweeshuis. De heer B. de Jong en P. Verbeek be richtten, dat hij hun benoeming tot leeraar aan de Avondschool voor Vak onderwijs aanvaardden. De heeren L. Bouter, J. v. Baiiegooyen, J. A. Geluk en H. G. de Boer gaven kennis, dat zij hun opdracht tot het geven van meerdere lesuren aan de Avondschool voor Vakonderwijs aannamen. Van het comité der Onafhankelijkheids,- feesten was ingekomen een schrijven van dankbetuiging voor de verleende medewer king en finantieeien steun. De voorstellen van B. en W. tot het verleenen van lioofdelijken omeJlag, tot af- en overschrijving van begroofcingspositen worden aangenomen. Aan mej. A. C. Vooren wordt op haar verzoek eervol ontslag verleend als onder wijzeres aan school C. (Wordt vervolgd.) Het Krutóverbond en de Maria-Ver- eeniging te dezer stede hebben zich terug getrokken uit het alhier gevormde Comité voor Plaatselijke Keuze. Tot kantoonbediende op het post kantoor is benoemd dhr. F. Oldeman. Kapel IeMaandagavond vergaderde de Landbouw vereeniging V. I. O. S. in het lokaal van de wed. J. Hanson. Het was een druk bezochte vergadering, 62 leden waren aanwezig. Punt 1 van het program waseen voorstel van 10 ct. presentie geld. Punt 2, om de leden, die niet ter vergadering komen 10 ct. boete te doen betalen. Deze beide voorstellen werden met meerderheid verworpen. Nu volgde reglements-herzieningna eenige wij zingen zal het ter Kon. goedkeuring aan geboden worden, waar 29 jaren zijn ver- loopen en de ver. opnieuw Kon. goed keuring moet aanvragen. De Penning meester betaalde f9 aan 3 leden uit voor premie wegens het hoogst aantal inge leverde musschen. Totaal ingeleverd 1840. De twee aftredende leden van het be stuur de heeren P. Mol en H. G. Gan seman werden met meerderheid van stemmen herkozen. (Z.) Schore. Tot surnumerair bij de S. S. te Utrecht is benoemd dhr. A. Bruins- hoofd. Wolphaartsdijk. Tot gezworene van den Heerenpolder is benoemd in de vacature-Nijsten dhr. A. Noteboom. Nisse. Op de jongst gehouden jaarver gadering der Zangvereeniging „Exeisior" alhier waren de volgende zaken aan de orde. Uit de rekening en verantwoording bleek dat de inkomsten waren f 236.84 en de uitgaven f 193 59, alzoo een goed slot over het afgeloopen boekjaar van f 43.25. Herkozen werd als voorzitter J. Dronkers, als 1ste secr. P. Klooster man, 2de secr. N. Moerman, penningm. J. Moerland, bibl. A. Hirdes, en als leden van toezicht W. Jansen en J. Paauwe, en gekozen Iz. Jansen en Jac. Moerland. Voorts werd besloten het salaris van den directeur te verhoogen, en in de laatste helft van Januari 1914 een open bare uitvoering te geven. Een vrouw alhier had het ongeluk haar arm open te stooten aan een roesti- gen spijker met het gevolg dat bloed vergiftiging ontstond. Gelukkig is de dokter tijdig geraadpleegd, zoodat er reeds eenige beterschap aanwezig is. Hoedekenskerke. Voorde betrekking van havenmeester alhier hebben zich 6 solli citanten aangemeld. Heinkenszand Gisteravond hield de af- deeling van het Groene Kruis een alge- meene vergadering. De begrooting 1914 werd vastgesteld op f245. Ds. Warners bracht verslag uit van de Hoofdbestuurs vergadering. Als bestuursleden werden herbenoemd Dr. A. J. Hooi-weg en dhr. J. Rijk Bz. Het salaris van den magazijn meester-bode werd bepaald op f15. Daar na bracht Dr. Hooiweg verslag uit van den diaconessenaibeid waarna de verga dering werd gesloten. De heer T. liet de vo rige week zijn varken slachten en liet onder meer wat leverworst bereiden. Be halve T. en zijtn huisgenooten had van deze worst ook gesmuld zekere lmpens. Nadat deze laatste zich een tijd later op het land aan zijii werk bevond kreeg hij hevige pijnen in den buik, zoodat hij per as naar zijn woning moest wor den vervoerd en voor hem geneeskundige hulp werd ingeroepen. Ook T. met zijn huisgenooten hadden allen min of meer last van buikpijn. De worst, die vermoede lijk de oorzaak is, is opgezonden ter on derzoek. Kruiningen. Zaterdag j.l. verloor de landbouwer C. Dek een vierjarig paard. Het vleesch is afgekeurd en door olie onbruikbaar gemaakt. 80 pCt. der schade wordt door assurantie gedekt. Weer een geval van diphteritis Bij den werkman Jac. Dek zijn thans 3 kinderen en de vrouw door de ziekte aangetast. Hansweerd. Heden liep met goed ge volg van de werf „Zeeland" te water het staal ijzeren Rijnsleepschip „Schelde- stad" voor rekening van den heer Ch. Maes te Antwerpen. Het schip is ruim 1400 ton groot en wordt naar de laatste eischen des tijds ingericht. lerseke. Benoemd tot surnumerair aan 't station Kruiningenlerseke, dhr. J. Geen- se, te Middelburg. Rilland-Bath. Het nieuwe station. I11 de Memorie van Antwoord der begroo ting van Waterstaat lezen wijl deze zin snede „Het plan voor een nieuw stations gebouw te Rilland-Balh en verdere wer ken zal weldra aan 's ministers goedkeu ring worden onderworpen". Colijnsplaat. De landbouwersknecht van dhr. De Oreu had Maandagmorgen het ongeluk bij het afrijden van het erf met de sleeper tegen den dam te stuiten; de paarden .werden wild en gingen op hol, terwijl de ploeg van de sleeper aftui melde. Dit geval had heel wat erger kunnen afloopen, maar toen eindelijk de paarden gegrepen werden, bleken ze even min als de knecht, noemenswaardig let sel te hebben bekomen. (Z.) In onze gemeente zijn dit jaar ongeveer 16.500.000 K.G. bieten ge wogen. Een aakschip met pulp ge laden, verloor nabij de Hompels het groote zeil en moest met een noodzeil onze haven binnenloopen. Tholen. De benoeming van dhr. ,1. Waghto tot lid van de commissie van aanslag voor bedrijïs- en andere inkomsten is ingetrokken. Poortvliet. Onze dorpsgenoot dhr. L. Anthonisse is benoemd tot agent va,n po litie te Breda. Hulst Zondagmiddag was er onder de jeugd heel wat vroolijkheid, en ook ouderen amuseerden zich. St. Nicolaas toch reed in vol bisschopsornaat, roet den staf in de hand, op een wit paard, door onze stad; zijn klepper werd geleid door den zwarten knecht. Bij verscheidene ingezetenen hield de goede Sint halt om de jeugd een verrassing ter hand te stellen, en tevens wijze lessen uit te deelen. Terneuzen öAlhier is een neutrale zangvereeniging opgericht onder leiding van dhr. J. Bierlé. Er zijn reeds een 40-tal leden. De Havens. Wij lezen in de Memorie van Antwoord op de Waterstaats- begrooting Voor den aankoop van terreinen ten behoeve van de havens voor diepgaande zeeschepen te Terneuzen is slechts f 60.000 uitgetrokken, omdat de onteige ningswet, waarvan het ontwerp 's Minis ters Departement heeft verlaten, vermoe delijk wel niet voor het einde van 1914 tot uitvoering zal kunnen komen en dus de meeste terreinen eerst in het begin van 1915 aan het Rijk in eigendom zullen overgaan. Als de geldmiddelen het toe laten, zullen echter in genoemd jaar de werken zoo krachtig mogelijk worden aan gevat. Oostburg. Het jeugdige symphoniegezel- schap „Oefening en Uitspanning" gaf hier een concert. De zaal was goed bezet. De uitvoering werd zeer aardig gevonden. Door dhr. N. Glinderman, inspec teur der belastingen te Alkmaar, vroeger alhier, is tegen 1 Jan. a. s. eervol ontslag aangevraagd. Breskens Tot gezworene van den pol der Oud- en Jong-Breskens is in de va cature-de Hulster benoemd dhr. I. Ris- seeuw. Tot lid van den dijkraad van den calamiteuzen polder Oud- en Jong-Bres kens is benoemd dhr. J. Risseeuw Jz. Op de R. P. S. werd alhier gedurende de maand Nov. ingelegd f 11838,3 en terugbetaald f 12111,755. IJzendijke. De geldleening der gemeente van 1 Aug. 1912, groot f3500, zal met 1 Jan. 1914 in zijn geheel worden af gelost. Groede. Snugger! Bij de j.l. can- didaatstelling voor een lid van den ge meenteraad alhier 'was een lijst ingediend, waar geen naam boven stond, 'n Blanco- artikel-candidaat In de vacature Hammacher voor lid van den Raad is bij enkele candidaat- stelling gekozen dhr. P. Luteijn-Cornelis (lib.) Sluis Alhier zijn in de campagh© aan gevoerd 22.336.550 K.G. bieten. De tram voerde er ongeveer hiervan 15 millioen naar de haven. Koewacht. Maandagavond omstreeks 7 uur brak door een onbekende oorzaak brand uit in de schuur van den land bouwer P. van Waes in de Klapstraat alhier. De eigenaar en zijtae vrouw wa ren niet thuis, toen de brand uitbrak. Spoedig stond de geheele schuur in lichte laaie. Met groote moeite kon het vee gered worden. De brandweer, die spoe dig ter plaatse kwam, was niet in staat het vuur te blu&schen. Alles brandde af. Verzekering dekt de schade. Bij de telegrafie is benoemd tot kantoorbediende te Zierikzee F. J. Olde man. Verplaatst met 16 Dec. de kom mies P. T. 3e kl. J. G. F. Swemle van Vlissingen postkantoor, naar Amsterdam (p) onder intrekking zijner verplaatsing naar Tilburg (p). Bij Kon. Besluit zijn voor het ge neeskundig onderzoeken van gemeente ambtenaren, onderwijzers, enz., die we gens invaliditeit veroorzaakte ongeschikt heid voor het verder vervullen van hun betrekking aanspraak maken op pensioen, aangewezen in de prov. ZeelandA. Staverman, arts te Vli>singen, M. A. Ittmann, arts te Noordgouwe, J. C. Hen- kes, dr. R. Bijlsma, dr. H. Reilingh, allen arts te Middelburg. Z. Verbetering toestand spoorwegpersoneel in Zeeuwsch-Vlaanderen. De commissie uit de Tweede Kamer voor de verzoekschriften, heeft onder meer ook het volgende behandeld'. een verzoekschrift van den Ned. R.-K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphael", te 's Hertogenbosch. Adressant geeft te kennen dat de toe stand van het personeel der spoorwegen in Zeeuwsch-Vlaanderen nog altijd ver betering eischt. Adressant verzoekt uw medewerking, opdat ook de maatschappijen Mechelen Terneuzen en GentTerneuzen de dienst- voorwaarden van haar personeel onder goedkeuring der Regeering behooren vast te stellen. De Commissie heeft voorgesteld dit verzoekschrift neder te leggen ter grif fie ter inzage van de leden. De Kamer vereenigde zich met deze conclusie. SPORT. Voetbal. Zeeland Vooruit I" „Zeeland vooruit II" 0-5. Zondagmiddag werd bovenstaande oefenwedstrijd gespeeld op eigen terrein aan den Polderschen weg. Enkele voorspelers uit het eerste elftal waren bij het tweede ingedeeld teneinde dat te versterken om daardoor den wed strijd meer spannend te maken Óp gewonen tijd (2 uur) werd begin nen gefloten. Het versterkte „Z. V. H" speelde met een sterken wind in den rug en drong al aanstonds flink op zoodat zij de ach terhoede van hun tijdelijke tegenstanders heel wat werk bezorgden. Dezen echter gaven in het begin de sterke voorhoede van ,,Z' V. II" geen kans te doelpunten. Toen de linksbinnen evenwel het eerste doelpunt maakte volgden er meerdere, zoodat de eindstand kwam met een 50 overwinning voor „Z. V. II". Zulk een oefenwedstrijd zal zeker veel bijdra gen tot versterking van het geheel. Allen deden hun best waardoor we een mooi vlug spel te zien kregen. „Zeeland Vooruit" kan over deze oefen wedstrijd hoogst tevreden zijn. Middelburg. „M. v. v. 0.1" trok Zondag met niet minder dan 4 invallers waar onder één voor hun besten keeper, naar „Velocitas II" te Breda om te spelen voor de Zuidelijke Ilde klasse A. „Velocitas II" wist ,,M. v. v. O. I" te kloppen met 71. Den eersten wedstrijd tégen „Veloci tas" won „M. v. v. U. op eigen terrein met 21. Vlissingen. „E. M. M. 1" alhier speelde Zondag op haar terrein aan den nieuwen Vlissingschen weg voor de Zuidelijke Hde klasse A. tegen „N. A. C" uit Breda. Deze wedstrijd bleef onbeslist 0—0. „E. M. M." teekende protest aan tegen den uitslag, daar de scheidsrechter, in- plaats van een strafschop voor „E. MM." slechts een corner toestond. Waarschijn lijk wordt deze match nu overgespeeld. Zuidelijke Ille Klasse A. Zelandia II MiddelburgZelandia III uitslag 31, Goes. De sneltrein, die hier 's namid dags uit Holland te 5.09 arriveert, had hedennamiddag bij Rilland-Bath aanmer kelijke vertraging doordat een ijzeren vat petroleum tusschen de machine kwam, waardoor het raderwerk Werd stopgezet. Dientengevolge kwam de trein eerst om circa half zeven alhier aan. Den Haag. Het Gerechtshof alhier uit spraak doende in de zaak tegen J. v. B., die door de rechtbank te Middelburg was veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf, sprak beklaagde vrij met vernietiging van het vonnis va,n de rechtbank te Middel burg. Het Hof achtte het ten- laste ge legde niet bewezen. Den Haag. De heer Troelstra zette he den zijn politieke rede voort en besprak o.a. de gevolgen van den groei der StD'.A.P. zooals deze zich bij de jongste Kamer verkiezingen had doen kennen. Arnhem. Voor de rechtbank stond te recht P. v. B. uit Groesbeek, die een zekeren H- verweten had een moord te hebben begaan. Beklaagde hield dit vol. Eigenaardig is het, dat H. inmiddels naar Duitschland is vertrokken. Luik. Een geldverzending van de Brus- selsche Nationale Bank naar Keulen, groot 350000 francs is hedennacht door dieven geroofd. Van de daders is niets bekend. Zabern. Door het incident te Dett- weiler (luitenant Forstner verwondde met een sabelhouw een kreupelen schoenma kersknecht die zich tegen zijn arrestatie verzette), is de toestand nog. ingewikkel der geworden. Men verwacht dat de keizer de bur gers in het gelijk zal stellen en verschil lende overplaatsingen in het 99e regi ment zal gelasten. De onderstaatssecretaris Mandel is uit Straatsburg naar Berlijn vertrokken om in den Rijksdag de discussies over de ge beurtenissen te Zabern bij te wonen. Veertig jaar journalist. De heer J. W. Ilelmer, redacteur van „De Tijd", vroeger (van 188598) redacteur van „Het Centrum", vierde Maandag jJ. den dag, waarop hij vóór 40 jaar de jour- nalistische loopbaan omhelsde. Den bekwamen en sympathieken jubila ris ontbrak het dien dag niet aan be langstelling. Middelburg. Bij de Maandag te Utrecht gehouden aanbesteding van goederen voor de Maatschappij tot Exploitatie der Staatsspoorwegen te leveren in 1914, was voor de 5 perceelen touwwerk o.a. ingeschreven door de firma H. van Brakel alhier. Bij vier perceelen was deze firma het laagst en wel perc. 31 f231.20; perc. 50 f490.50; perceel 52 f329 en perc. 119 f3140. Biervliet. Te Eecloo (B.) werd door Belgische notarissen, dhrn. Dauwe, Be- kaert en Stegers verkocht eene hofstede onder de gemeente Biervliet, groot 44,75,86 H.A., bewoond door dhr. P. v. d. Hauwe. Ingesteld op 105700 fracs. Toeslag 4 Dec. 1913. Oosiburg. Notaris A. Mijs veilde hier een woonhuisi met erf in de Brouwerij! straat van de erven de Zoute. Ingehou den op f 2413. GOES. Geboren: 3, Pieter Marinus. z.v. Adriaan de Jager en Wilhelmina Leijsl Van 2 en 3 Dec. MIDDELBURG. Gehuwd: C. P. Gilde, jm. 49 j. en D. Holm. jd. 41 j.; G. Palm- koeck, wedn. 31 j. en S. P. Priester, jd. 38 j. Bevallen: E. G. B. de Munck, geb. Hoek, d. Overleden: A. de Wilde, wed. van C. Cornelisse, 80 j. DRIEWEGEN. Gehuwd: 27, Nicolaas Slaakweg, 34 j. en Adriana Korstanje, 30 j.; 27, Geert Paauwe, 25 j. en Bar bara Suzanna Verburg, 22 j. Overleden: 12, Maria van de Guchte, 69 j. Hulst, 1 Dec. 1913. Per 100 KG. Tarwe f 9.— a f 9,25, Rogge f7.a f7.50, Wintergerst f9.25 a f 9.40, Zomergerst f 9.25 a f 9.40, Haver f 7.a f 7.25, Erwten f 11.a f 12. Paardenboonen f 0.— a fO—Bruine- boonen f 10.50 a f 12.Aardappelen f 2.25 a f 2.35. Koolzaad per zak van 106 liters f0. a f 0.-. Rundvee 16, verkocht 7. Varkens 23, verkocht 20. Boter per kilo f 1.25 a f 0. Eieren per 26 stuks f 1.70. Op de veiling van de V. P. N. .varen aangevoerd ruim 600 eieren. Pnjs f7.80 per 104 stuks. (Zei.) Amsterdam, 3 Dec. 1913. Aardappelen. Zeeuwsche Bonte f 2.50 a f 3.20, Zeeuwsche Blauwe 10.a f 0.—, Zeeuwsche Eigenheimers f 1.80 a f 2.25.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3