SPORT. Onderwijs Gemengd Nieuws. staande een mooi Sint Nikolaasfeest zal worden gegeven, waarbij de groote bis schop en kindervriend in hoogsteigen persoon met zijn knecht Sabbas zal tegenwoordig zijn. Om nu dat feest zoo prettig mogelijk te doen zijn voor onze kinderen, zijn bereids een paar heeren, n.l. W. Bitter en Jos. Stieger-Koningsbruggen er op uitgelrokken om met prijzenswaardigen ijver bij de parochianen een inzameling te houden voor dat feest. Naar wij vernamen zijn de heeren zeer voldaan over hun tocht, maar wijl het door de korte spanne tijds die hun ten dienste stond, best mogelijk is dat zij. zonder het te willen, den een of anderen belangstellenden parochiaan hebben over geslagen, verzoeken zij langs dezen weg of die parochiaan zijn gift alsnog vóór Vrijdag a.s. aan een d< r bovengenoemde heeren wil dne-i (er hand stellen. Ook de h - geerw. heer deken mocht reeds een fl.nk bedrag ontvangen! Bes te beter voor onze kinderen, die dan nog lang het souvenir van bet eerste Sint Nikolaasfeest in de nieuwe school, hun school, zullen bewaren. Omtrent de inrichting van liet Sint Nikolaasfeest vernemen wij, dat Vrijdag morgen te 10 uur de jongens zullen wor den onthaald, des namiddags 2 uur de kindertjes van de R. K. Bewaarschool en des namiddags te 3 uur de meisjes en jongens die bij de Eerw. Zusters ter scliole gaan, o.w. ook de meisjes belmo ren die de naaischool bezoeken. Tot ambtenaar, belast met de be schrijving en controle der hondenbelas ting, is in de vacature Windhorst, be noemd dhr. P. Zandee, agent van politie alhier. Gestolen fietsen die niet gestolen waren. In ons vorig nummer vermeldden wij twee diefstallen van fietsen. De ontvreemde flets bij de Melksalon van dhr. van Liere was netjes opgeborgen in Hotel Zoutkeet, de eige naar scheen blijkbaar niet te weten waar hij zijn flets achtergelaten had. De fiets van dhr. Melse was opgeborgen in de pakkamer van liet magazijn van dhr. Witkam. Dhr. Melse bad zijn flets op de stoep van dhr. Witkam geplaatst, wiens bediende vermoedde, dat één dei- cliënten zijn fiets had vergeten en borg deze op in de pakkamer, temeer daar verschillende cliënten gewoon zijn hun fiets aldaar te deponeeren. Middelburg. Vrijdagavond kwam aan de woning van den commissaris van politie alhier de bij de politie bekende J. de Br bedelen, terwijl hij verklaarde dit te doen om te worden opgezonden naar een rijkswerkinrichting. De man werd aangehouden en heden als verdacht van bedelarij voor den officier van justitie geleid. (Z.) De commissaris der Koningin en mevrouw Dijckmeester zullen des avonds ontvangen op Vrijdag 2 Januari en Dinsdag 10 Februari a.s. te half negen. Het nieuwe gebouw voor het Kantongerecht te Middelburg. Men schrijft ons uit Middel b ui' g Zaterdagmiddag zijn wij in de gelegen heid gesteld een kijkje te nemen in het nieuwe gebouw voor het kantongerecht alhier, waartoe is ingericht het groote woonhuis op de Balans, laatstelijk be woond door den heer mr. Fruin en sinds diens vertrek onbewoond geweest. Laat ons eerst beginnen met den buiten kant, want al is het zeker ook hier ten deele van toepassing, dat men van buiten niet kan zien wat van binnen te koop is, toch zal een ieder direct den indruk krij gen, dat hier een publiek gebouw en geen particuliere woning is, de statige ouder- wetsehe gordijnen verraden dit direct, en hij, die een oogenblik „Hans kijk in de lucht" wilt spelen, zal onder de gootlijst met groote letters geschilderd zien staan „Kantongerecht". En nu wat er van binnen zoo al te zien is. Door de flinke, breede deur binne- gaande, vindt men aan de linkerhand het vertrek, waar de meeste bezoekers zich wel naar foe zullen begeven, namelijk' do wachtkamer voor beklaagden en getui gen. Een flink, ruim vertrek, netjes ge meubileerd, met twee flinke ramen aan de straatzijde, waardoor het dikwijls lange wachten door het kijken naar de passage en de veel aangenamer omgeving, dan in het gebouw op het Hofplein, waar de wachtkamer meer geleek op een berg plaats, dan op een vertrek voor menschen, veel minder vervelend wordt gemaakt. Aan de overzijde van de vestibule be vindt zich de gehoorzaal, welke ook een groote afwijking toont met de oude; was deze laatste eigenlijk niets meer dan een gewone kamer, waarin een hek geplaatst was, thans is er voor den kantonrechter, den griffier en den ambtenaar van het O. M. een podium gemaakt en dit reeds geeft direct een indruk van een gerechts zaal, de meubileering is hier ook keurig. Daar deze zaal ook aan de straatkant ligt zal door het aanbrengen van onder gordijntjes verhinderd worden dat van de straatzijde onbescheiden blikken zich mei de behandeling der zaken bemoeien. Reeds boven schreven wij, dat de zit tingszaal in het gebouw op het Hofplein meer op een gewone kamer geleek en dit was ook niet te verwonderen, als men weet dat de kantonrechter ook hier zijn verblijf moest houden, zonder dat cr zit ting was, daar voor hem geen ander vertrek beschikbaar was; ook in dezen eigenaardigen toestand is een verandering gebracht, doordat achter de zittingszaal een zeer ruim vertrek is gereserveerd voor den kantonrechter, waarin behalve een flink bureau, ook een tafel met een flink .aantal stoelen, zoodat hier gemakke lijk civiele zaken of besprekingen kun nen gehouden worden. Een paar dege lijke kasten, een groote kachel en een klein tafeltje behooren hier verder tot de meubileering. Een klein wachtkamertje, vermoedelijk bestemd voor den deurwaarder, een ar- chiefje, de keuken van den concierge en de onmisbare closets zijn de nog niet van beneden genoemde vertrekken. Langs de magnifieke trap naar de eerste verdieping gaande, bereikt men de ver trekken van de griffie en de parketten. Boven de wachtkamer voor getuigen en beklaagden bevindt zich de kamer van den griffier, waarin een flink bureau eii verschillende vaste kasten. Naast dit ver trek bevindt zich dat van den klerk van den griffier, dat ook zeer netjes is ge meubeld. Behalve deze vertrekken zijn aan de voorzijde nog een archief en de kamer van den ambtenaar bij de kanton gerechten te Terneuzen, Hulst en Oost burg, een ruime kanier met drie ramen. Vanuit de laatstgenoemde kamer komt men in een zeer ruim kantoor, waar de klerken van beide ambtenaren zullen zit ten, terwijl zich aan de achterzijde boven dien nog het vertrek van den ambtenaar voor de kantongerechten te Middelburg en Goes bevindt. Dit vertrek is niet zoo ruim als de andere, doch ook van nette meubelen voomen. De overige ruimte is voor woning van den concierge bestemd. Er is zeker om dit gebouw in orde te brengen heel wat werk moeten gebeuren en wij brengen gaarne een woord van lof aan de firma's M. K. Jeras Zonen en de wed. Heijboer Zoon, die respec tievelijk het timmerwerk en het schilder werk uitvoerden en aan den heer A. van Eeden, die het kamerbehangerswerk op zich had genomen; het geheele gebouw maakt een hoogst gunstigen indruk en doet hun alle eer aan. Wij willen er nog eens de aandacht van eventueele bezoe kers op wijzen, dat het grootste deel der meubelen vervaardigd werd in de rijkswerkinrichtingen en gevangenissen, en een bewijs leveren, dat er in die inrichtin gen niet alleen menschen komen, die niets kunnen, doch wel degelijk ook be kwame vaklieden. Donderdag a. s., des namiddags te twee uur zal de officieele overdracht van het gebouw plaats hebben. Kapelle. Door de fanfare „Ons Genoe gen" zal 18 en 19 December voor hare donateurs en begunstigers een uitvoering gegeven worden. Biezelinge. Vrijdagavond hield de Werkl. Ver. en Ziekenfonds „E. M. M." een alge- meene vergadering. Na opening, dooi den Voorzitter, leest de secretaris de notulen der vorige vergadering af, welke daarna onveranderd worden goedgekeurd. Alsnu is aan de orde verkiezing van twee bestuursleden, afd. Ziekenfonds, aftredende dlirn. A. van der Graaff en E. Vervaat, en drie bestuursleden afd Werkl Ver. aftredende dhrn W. Nieuw- dorp, J. Goud en C. Sinke, allen werden met groote meerderheid van stemmen herkozen. Het ziekengeld werd wederom bepaald op f 1 per werkdag, het bodeloon bleef ook gehandhaafd. Een voorstel van dhr. A. Beenakker, om een afgevaardigde te benoemen tot het bezoeken van even tueel te houden vergaderingen, buiten de gemeente, werd met groote meerder heid verworpen. Tot lid van den Raad van Toezicht, 1 vacature, werd gekozen dhr. M. Verhulst Hz Vervolgens werd 't door den secretaris, dhr. A. Bernian, gemaakte verslag voorgelezen van de dezen zomer gemaakte reis, hij gelegen heid van het tienjarig bestaan der ver- eeniging, hetwelk luidde als volgt De Werkl. Ver. „E. M. M." te Bieze linge en Eversdijk heeft met hare leden og 2 Augustus 1913 een feestreis gemaakt, door Walcheren, tot herdenking van haar tienjarig bestaan. Door prachtig weer begunstigd, waren 's morgens alle deelnemers aanwezig, met een blijmoedig vooruitzicht op onze verlangde reis gingen we vroolijk, met ons prachtig nieuw aangekocht vaandel voorop, 't welk ons nog meer in feeststemming bracht, door het flikkeren van het met gouden letters en franje en kwasten bewerkte doek, waarop staat: „Werkl. Ver. E. M. M. Biezelinge-Eversdijk 19031913." ontwor pen en vervaardigd door de firma Wil- king te Goes, en dat ten allen tijde een sieraad voor de vereeniging blijft, naar het station. Na een poosje wachtens, kwam weldra de trein binnengestoomd om ons met een vlugge zekere beweging naar de hoofdstad onzer provincie, Mid delburg, te brengen. Daar stonden al reeds, tot ons groot genoegen de rijtui gen met fiere rossen bespannen, gereed, om ons het schoonste en prachtigste van het eiland Walcheren te doen be zichtigen en reden we langs velden en we gen, hier en daar met een schoon gezicht op boseh en villa's het dorp Koudekerke binnen, tot van verre als in droomen gehuld de hooge duinen zich tegen den horizont afteekenden. Zoo reden we het mooie dorpje Zoutelande binnen half omringd door een muur van prachtige hooge duinen, wat ons heele- maal niets anders geleek dan één" van die schoone herdersdorpjes in de hooge alpen; we deden wat verveisching op, sloten met wandeling rond het dorp en bezichtigden ook het veelbesproken Willebrordusputje, waar we bijna allen een dronk uit namen tot een aandenken aan het ontstaan van het beroemde putje. Vandaar het inwendige van de kerk wil lende bezichtigen, werden wij tot ons aller spijt hierin teleurgesteld en keerden alstoen naar de rijtuigen om verder al rijdende het schoone te bezichtigen, maar werden hier en daar lastig gevallen dooi de vele tollen die men niet kon passeeren dan door een geldelijke vergoeding. Vervolgens reden we het mooie dorp Westkapelle in met zijn vuurtoren en zware zeeweringenna den dorst wat gelescht te hebben reden we over den breeden zeedijk naar Domburg, alwaar we ons middagmaal zouden gebruiken, om zoodoende de paarden wat uit te laten rusten. Daar waren we in het kleine schoone stadje Domburg met haar schoone rustige badplaats en prachtige bosschen, duinen en villa's, om straks aan het strand de frissche zeelucht in te ademen, daar stonden we allen het heerlijke strand te bewonderen, met zijn talrijke stoelen en badkoetsjes en eenige rustige baders en zwemmers gade te slaan. Alsnu gaf onze maag een waar schuwing tot eten, wat we onder een recht gezellig, flink maal bijna allen gebruikten, in het cafe Schier. Goed ver zadigd zijnde, hernamen we weder onze plaats in de rijtuigen die ons ijlings langs bosch en prachtige buiten's naar het dorp Oostkapelle brachten na dit bezichtigd te hebben, ging het voorwaarts naar Serooskerke en na aldaar wat ver- verschingen gebruikt te hebben, ging het langs St. Laurens om weldra ons uitgangs punt, de stad Middelburg te bereiken. Een woord van dauk is hier zeker op de plaats aan den stalhouder Roose, voor de ons zoo aangename bediening. Vervolgens keerden we allen, hoogst voldaan, huiswaarts. Met voldoening word dit mooie verslag door de vergadering aangehoord en werd den secretaris een wooid van dank toe gesproken. Vervolgens kwam in behandeling, het reeds op de bestuursvergadering bespro kene voorstel inzake het richten van een adres aan den Raad der gemeente met liet verzoek daarheen te willen lei den. dat op Biezelinge zal worden gevac cineerd, teneinde de dikwijls zeer lastige reis voor de kleinen en de moeders (die de kleinen meestijds vergezellen) te doen besparen, daar ook tc Biezelinge een zeer geschikte localiteit is. Na een uitge breide bespreking werd met algemeene stemmen besloten een verzoek te doen zulks te verkrijgen, eveneens was men algemeen van oordeel dat billijkerwijs te Biezelinge zitting worde gehouden tot liet innen van den Hoofdelijken Omslag en ook daartoe een verzoek fe doen. Voorts werd besloten een adres tc richten aan de gezondheidscommissie teneinde een einde gemaakte te zien aan den onhoudbaren toestand die er heerscht langs het dijkje van het haventje, in de kom der gemeente. Wegens het vergevorderde uur moes ten verschillende voorstellen onbehan deld blijven en werden dezelve verdaagd tot een volgende vergadering, die bin nenkort zal worden gehouden en sloot de voorzitter de vergadering. lerseke. Naarmenaande Zeeuw meedeelt is de kwaliteit der Zuiderzee oesters lang zoo goed niet als de berichten in de kranten zouden doen vermoeden. De schelp schijnt zeer zwak te zijn en ook schijnen de oesters na eenigen tijd uit het water te zijn geweest spoedig te sterven; veel spoediger dan de Zeeuwsche oesters. Baarland Zaterdag vergaderde de ge meenteraad. Alle leden waren present. Tot lid van Burgerlijk Armbestuur en leden der C. t. w. v. schoolverzuim wor den herbenoemd J. den Herder, P. Brug- geman en S. de Leeuw. Op voorstel van den heer Sellout wordt besloten van de gemeenteambtenaren te heffen 2 °/0 voor eigen en 2 °/0 voor weduwen- en weezenpensioen. Besloten wordt de haven zóó te verpachten, dat de pachter de zaten zal afgooien in September, en dat hij zorg zal dragen, dat in de kaai ge vallen suikerpeeën daaruit dadelijk wor den opgehaald. Het schoonhouden van gemeentehuis, scnool, het luiden der klok enz. blijft opgedragen voor 1914 aan de personen, die daarmee thans zijn belast. Het jonge fanfarekorps heeft den naam gekregen „Prinses Juliana." De instrumenten zijn van renteloos geleend kapitaal aangekocht, en tweemaal 's weeks wordt daarmee geoefend. Hoofdplaat Dit jaar werden heer 12.358.000 K.G. bieten aangevoerd tegen bijna 20 millioen K.G. in 1912. Ossenisse. In de maand November is, volgens den waarnemer van het Konink lijk Meteorologisch Instituut alhier, go- vallen 6(5,7 m.M. neerslag. Het gemid delde over alle jaren over die maand bedraagt 07,7 m.M. De neerslag was het hoogst in i910, zijnde 117,5 m M. en het laagst in 1907, zijnde 40,4 m.M. Sluis. Gemeenteraadsvergadering op Vrijdag j.l. onder voorzitterschap' van den heer J. E. Boogaard. Tegenwoordig alle leden, uitgezonderd dhr. J. C. Stern, we gens ziekte afwezig. Na opening der ver gadering verzoekt de voorzitter voorlezing der notulen, die worden goedgekeurd. Na eenige mededeelingen als zijnde de dankbetuiging der ambtenaren van de ge meente enz., worden zonder stemming goedgekeurd de wijzigingen van de regle menten van de instellingen van welda digheid, van de gemeentebegrooting dienst 1913 en 1914. Het punt van de agenda: Adres her bergiers om intrekking verordening op de openbare vermakelijkheden, lokte nog al eenige besprekingen uit en werd ten slotte aangehouden tot een volgende vergade ring. De heer Janssens verzocht burgemeester en wethouders in studie te nemen het verlichten van den weg leidende naar het pensionaat St. Joseph. Toegestaan. De 'heer Brevet verzocht nazien der roosters in de straten. Toegestaan. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering. Kruiningen. Zondag had een voetbal wedstrijd plaats tusschen „Ajax" van Kruiningen en „Concordia," uit Goes. Verloren door „Ajax" met 21. Een Pauselijk geschenk voor het R. K. Onderwijs. In het Zuiden van Limburg is dooi de rasse toename der bevolking groote behoefte ontstaan aan R. K. scholen. Er is dan ook een R. K. schoolvereeniging „Onze Mijnstreek opgericht, om de stichting van nieuwe scholen met kracht ter hand te nemen. Dezer dagen werd de schoolvereeni ging verblijd met een gift van 4000 francs, welke de II. Vader met zijn bij- zonderen zegen door middel van kardi naal Van Rossum aan den penning meester had doen toekomen. Voor de schoolvereeniging een lieele eer en een aanmoediging tevens. Middelburg. Voor vak j slaagden te Breda C. A. Rijcke en S. van der Bel van alhier. Goes. Onze vroegere stadgenoot dhr. G. M. den Herder, thans onderwijzer te Nieuwerkerk a. d. IJssel, is geplaatst op 2 voordrachten te Gouda. Te Rotterdam slaagde heden voor 't practijkexamen Boekhouden mejuffr. Th. C. van Dellen, te Goes. Kruiningen. Benoemd tot onderwijzer aan de openbare lagere school te Krab- bendijke de heer M. Maas alhier. Voor derden stuurman is geslaagd de heer II. J. Veltman en voor het voorloopig machinistendiploma de heer I. Koopman, beiden leerling van de De Ruy- tersehool te Ylissingein. (Z.) Rilland Bath. De voordracht voor hoofd der openbare lagere school alhier bestaat uit de heeren: 1. J. van Loo, hoofd der school te Nieuwdorp; 2. M. E. Pruijssen, idem te Barendrecht; 3. A. A. Mol, idem te Drimmelen. (Z.) Te Batavia is geslaagd voor het examen van eersten stuurman bij de koop vaardij de heer J. A. B. G Bresier, oud leerling der De Ruijterschool te Vlissingen. JACHT. Nisse. Op de gehouden dricdaagsche klopjacht alhier, door de heeren Kolft' e. a. uit Rotterdam zijn geschoten 159 hazen, 3 fazanten en 3 houtsnippen. Kloetinge. De klopjacht, op hazen en fazanten in de jacht van den ambachts heer zal a. s. Woensdag, Donderdag en Vrijdag gehouden worden. Hulst. Gisteren en eergisteren werd door den heer F. Hombach alhier met een gezelschap, klopjacht gehouden. Vrijdag met 8 geweren in den Saeftingepolder en Zaterdag met 10 gewen n in den Emmapolder. Den eersten dag werden 135 hazen geschoten, en den tweeden dag 142. Ofschoon dit een flinke jacht buit is, zou deze toch bij slecht weer heel wat grooter zijn geweestdoor het mooie weer waren de langooren rustig, en lieten zich niet zoo gemakkelijk op jagen als bij minder goed weer. Moord te Amsterdam. Onze Amsterdamsche correspondent seinde ons in den nacht van Zaterdag! op Zondag De portier van de diamantslijperij van den lieer v. Eweg is hedennacht te 1 uur vermoord en badende in zijn bloed ge vonden bij de brandkast van de fabriek. Nader schrijft onze correspondent ons Nadat de huisgenooten van den heer J. G. de Ruyter sedert 25 jaar portier van de electrisrhe diamantslijperij „De Overtoom" reeds tegen alle gewoonten van den plichtgetrouwen man in, den geheelen avond op zij'ne thuiskomst wachtten en tevergeefs naar een g-ereecle aanleiding van vaders wegblijven hadden gezocht, besloot men te middernacht een nader onderzoek in te stellen. Een der zoons, van een zangrepetitie thuiskomende, be gaf zich onmiddellijk op weg en richtte zijn schreden allereerst naar de fabriek. Dadelijk wees hier de toestand op iels ongewoons. Somber lag daar de fabriek, waarin zich het afschuwelijk drama eenige uren te voren had afgespeeld en het wijd ge opende hek, hetwelk steeds correct ge sloten bleef, bewees, dat er iets bijzon ders moest hebben plaats gehad. Bevangen door een heimelijken angst en vreeselijk voorgevoel spoedde de zoon zich naar het naast bijzijnde koffiehuis en vroeg, trillend van gemoedsbeweging den waard een lan taarn ter leen, doch de heer Smit vond het raadzamer onmiddellijk de politie te waarschuwen. Een der wachthebbende manschappen der bereden politie welke slechts eenige huizen verder is gestatio neerd, vergezelde de zoon op zijn droeven tocht. Langs de gang kwam men op het binnenplaatsje, waarop de deur van het kleine fabriekskantoortje uitkomt. Voor zichtig sloop men het in sombere duister nis liggende plaatsje over, duwde de deur van het kantoorLje open en liet van buiten af het licht van den politielantaarn naar binnen vallen. Bij de ;niet geopende brandkast lag het doode, reeds verstijfde lichaam van den bejaarden fabrieksbewaker, het hoofd, waarin de oogen terhalve gesloten waren, in een plasje bloed, gevloeid uit .een gapende wonde in het achterhoofd. Het duurde wel eenige minuten vóór de drie mannen door het afgrijselijke van den aanblik tot stomheid geslagen, tol bezinning: kwamen en van de gruwzame plaats, des onheils wegslopen om hulp te halen. Onmiddellijk werden door den po litieagent en den heer Sm,it politie- en justitieautoriteiten gewaarschuwd. Wel dra zette zich dan ook liet raderwerk der justitie en recherche met. bekwamen spoed in beweging. Spoedig baande zich, door do menigte, welke inmiddels, ondanks hel nachtelijk uur'tot eenige honderden was, aangegroeid, een weg de officier van justitie Mr. Baart de la Faille, vergezeld van de rechter- commissarissen van Binsbergen en van Luyken Glashorst. Daarbij1 voegde zich de commissaris van politie de heer Dussen de Barenne en de inspecteur der recherche de heer Patter. Eenige uren later verscheen de genees kundige de lieer C. H. van Ledden IIul- schebosch. terwijl inmiddels de politiefo- tograaf bij kunstdicht tal van opnamen, van de plaats, liet lijk, enz., had gemaakt. Ook een tweetal politiehonden werd tucht gegeven aan een met bloed be vlekte handdoek, waarmede de onmensch zich na het volbrengen van zijn laagiiar- tigen daad, de handen had trachten Ie reinigen. Hot werken, met de speurhonden bleef echter zonder eenig resultaat, het welk niet t© verwonderen valt, wanneer men weet, dat van deze schrandere dieren uiterst zeldzaam resultaat verkregen wordt op keisteenterrein en dat gras- of heide grond zich veel beter eigent tot het vast houden van liet spoor. Of diefstal bepaald do drijfveer tol. de laaghartige daad was, kan op dit oogenblik zeer moeilijk met zekerheid worden vast gesteld. De brandkasten vertoonen geen sporen van geweld en zijn ook niet ge opend. De mogelijkheid is echter niet uitge sloten, dat indien er geen persoonlijke wraakneming in het spel is, de moorde naar, na het toebrengen van den doode- lijken slag, tot het besef van zijn vreese- lijke daad is gekomen en het doel, waar voor hij zich in de fabriek bevond, opge vende, ijlings de vlucht heeft genomen. Deze veronderstelling wint aan grond, wanneer men weet, dat hij een kistje met slechts weinig geld heeft medegeno men en de justitie de inhoud van den Zon dagmorgen door haar geopenden brand kast onaangeroerd vond. Sterker nog wordt deze veronderstel ling indien men weet, dat de verslagene een portenionnai-e inhoudende f 23 en eeni ge waardevolle ringen bij' zicli droeg, ter wijl zijn portefeuille tevens gevuld was met vele geldswaardige papieren. Daar naast mag zelfs de gedachte aan moord uitsluitend uit wraak niet worden buiten gesloten. De moord heeft vermoedelijk in den vooravond plaats gehad, hetgeen blijkt uit den toestand waarin liet lijk gevonden werd. Zaterdagmiddag wordt in de fa briek niet gewerkt en benutten de schoon maaksters dezen tijid om de werkloka len te reinigen. Nadat deze de fabriek verlaten hadden moet de moordenaar den portier, terwijl hij aan het kantoorlesse naartje stond onverhoeds van' achteren ge naderd zijn en hem met den scherpen kant van een hamer tweemaal op het midden- en achtergedeelte van den schedel zoo danig geslagen hebben, dat de hersenen door den schedelwand heenpuilden. Daar de verschillende diamantslijpersbazen, die op de fabriek laten werken in den loop van Zondag nog niet alle-n zich hadden aangemeld, kon op het oogenblik nog niet worden medegedeeld, of en zoo ja, hoe veel doppen met hun kostbaren inhoud zijn ontvreemd. Wel was er een groote hoeveelheid kostbare steenen in bewer king. Van de doppen in de brandkast geborgen zij'n echter geen ontvreemd. De recherche meent een spoor gevonden te hebben in het signalement van een zwer vende type, hetwelk dezer dagen de arg waan opwekte, toen hiji de fabriek trachtte binnen te sluipen, doch groote waarde mag uit den aard der zaak hieraan, zon der meer, niet worden gehecht. (Zie laatste berichten.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2