2 Directie N. Z. Crt. 2 KERKNIEUWS. Ingebonden Stukken. Posterijen en Telefonie. Land- en Tuinbouw. Finantieele Berichten. Laatste Berichten. zeil dank voor al hetgeen in het belang der vereeniging wordt gedaan. Hij sprak tenslotte de hoop uit dat er veel op deze tentoonstelling mag worden ge kocht, waardoor de kas' der vereeniging wordt gestijfd en dat de vereeniging voorts, voor het goede dat zij beoogt, veel steun zal mogen ondervinden. De tentoonstelling werd hierna door ds. geopend verklaard. In het lokaal waren enkele planten geplaatst door firma wed. A. J. Witte Zonen. Uit het geëxposeerde blijkt dat de meisjes en jongens, die de Tovnbee- lessen volgen, goede vorderingen maken. Dat er „voor de lessen van de Toyn- bee-vereeniging veel liefhebberij bestaat, kan j hieruit blijken dat niet minder dan 8(10 kinderen van 9 tot 16 jaar de lessen volgen. (VI. Crt.) Aan den heer M. 1'. ttlerum alhier is door den minister van Oorlog de leve ring' toegewezen van gerookt- en pekel- spek ten behoeve van de soldatenmena- ges alhier in garnizoen. Door de Eerste Kamer is o.a. goedgekeurd de overeenkomst met de Maatschappij „De Schelde" te Vlissingen betreffende erfpacht van gronden en met Vlissingen. 's-Heer Arendskerke In de hedenvoor middag gehouden raadsvergadering, die sloor 10 leden en den secretaris werd bijgewoond en waarin de heer van der l'oel afwezig was, werd vastgesteld het reglement op de instellingen van weldadig heid in deze gemeente. Tol onderwijzeres aan de openbare lagere school Ie 'stleer Hendrikskinderen werd benoemd Mej. N. 0. v. d. draaff, met 7 van de 10 stem men. Op Mej. A. M. v. d. Linde waren 3 stemmen uitgebracht. Daarna sluiting. Gisteravond vergaderde alhier de vereeniging ,,IIet Groene Kruis", afd. 's II. Arendskerke. Tegenwoordig waren 65 le llen. Voorzitter de heer II. van Iwaarden. De notulen der vorige vergadering werd m gelezen en goedgekeurd. De secretaris deelde mede, dat voor de tuberculosebe strijding van het Ttijk eone subsidie is ontvangen van f 75 en verder, dat de gehouden inzameling voor een aan te schaffen ligtenl. heeft opgebracht f 146.05-'». Vervolgens deed de secretaris verslag van den toestand van hel verplegingsmateri- aal, waaruit bleek, dat de meeste voor werpen in orde waren, eenige zullen wor den vernieuwd en enkele nieuwe aange schaft. Daarna had eene verkiezing plaats van 3 bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren G. Steenkamer, I,, van Vessem en M. Mol. Alle rftre- denden werden met overgroote meerder heid van stemmen herkozen. Een voorstel van I'. Paardekooper, strekkende om voorlaan door het bestuur, bij eventueele vacatures, geen aanbevelingen meer te doen opmaken, werd verworpen met 54 legen H stemmen, terwijl 4 leden blanco slemden. Ten slotte hield dr. van Iwaar den een lezing over: „Bijgeloof en mis bruik op het gebied van geneeskunde en gezondheidsleer", die door de aanwezigen aandachtig werd gevolgd. Daarna sluiting. Zierikzee. Ingenieur Schouwen. Het aantal sollicitanten naar de betrek king van ingenieur van bovengenoemd waterschap bedraagt 8, (M. Ct.) '8 Gravenpolder. In de Raadsvergadering gehouden Woensdag j.l. zijn alle leden tegenwoordig behalve dhr. Neervoort, met kennisgeving afwezig. Na mededeeling van minder belangrijke ingekomen stuk ken wordt ook nog meegedeeld dat de gasvoorziening waarover onlangs met dhr. Niftrik is onderhandeld van de baan is, doch dat thans een schrijven is ont vangen van de Maatschappij tot Exploi tatie van gemeentebedrijven over hetzelf de onderwerp, waarop door B. en W. de gevraagde inlichtingen zijn verstrekt. Vervolgens komt aan de orde de reke ning van liet burgerlijk armbestuur over 1912. Deze wordt goedgekeurd in ont vang op f 6696.49 en in uitgaaf op f 5269,31 alzoo goed slot f 1427,18. De begrooting van dat middel voor 1914 worden vast gesteld in ontvang en uitgaaf op f 6190,266 met een post voor onvoorzien van f 2842,92-'. Tot lid van iiet burgerlijk armbesluur wordt herbenoemd de heer Jobs. de Koster. De regeling pensioneering ge meente-ambtenaren wordt vastgesteld, overeenkomstig liet prov, blad. zijnde inkoop geheel voor rekening der ge meente, eigen pensioen door do ambte naren voor eigen pensioen te betalen l'/ü pCt. en voor weduwen en weezen 2'll pCt. van den pensioensgrondslag Een verzoek van het muziekgezelschap om gebruik te mogen maken van een lokaal der gemeenteschool voor de oefe ningen wordt toegestaan onder zekere voorwaarden Vervolgens worden nog eenige wijzigingen aangebracht in de begrootingen over de dienstjaren 1913 en 1914. Heinkenszand. Voor een talrijk publiek hield gisteravond de heer Nonhebei een voordracht over „Het Heilige Land" ver duidelijkt met lichtbeelden in een lokaal der O. L School. Met belangstelling werd geluisterd, zoodat de lieer Nonliebel Hein kenszand een genoegelijkcn avond heeft verschaft. Kloetinge Gisterenavond werden wij door een plotseling sterfgeval in onze jneente aan het ongewisse van 's men- schen leven herinnerd. De landbouwer L. bleef na zijn avond maal genuttigd te hebben, dood op zijn stool zitten. De ijlings ontboden genees heer constateerde den dood door hart verlamming. Hansweerd. Hel sleepsehip „Junior", schipper Van Gent, dat hier lekkage bekwam, is bij onderzoek gebleken een scheur in de kielplaten Ic hebben. Hot heeft, de lading gedeeltelijk in den lich ter „Merwestad" overgeladen en is onder assistentie van stoompomp naar Antwer pen opgesleept. Ouwerkerk. Gisterochtend ontstond hier brand in een vlasschuur. Deze brandde geheel af. Met de blusschingsmiddelen moest men zicli bepalen tot het behoud der twee belendende woninkjes. De schuur behoorde aan de firma Lonke, van de Velde en Jonker. In de schuur waren geborgen 10 a 11 gemeten vlas, welke ook een prooi der vlammen werden. De schuur was verzekerd bij de Belgische maatschappij A. G., hoofdagent J. v. d. Vliet te Zierikzee. De oorzaak is onbe kend. (M. C.) Hulst. U i t v a a r I Jo s. v a n W a e s- berg he. Donderdag j.l. bij de teraarde bestelling van bel stoffelijk overschot van wijlen den beer Jos. van Waesberghc bleek opnieuw, in welke ruime mate de overledene werd geacht om zijn veelzij dige bekwaamheden. .Va de 'plechtige uitvaartdienst in de St. Willebrorduskerk spraken aan de groeve de lieer baron ('ollol d'Escury, burgemeester van Hontenisso, en de lieer dr. Berkhout, adviseur der cultuurmaat schappij „Djibindaro plantations". Aanwezig waren behalve de vertegen woordigers der vele corporation, waarvan de overledene donateur, oprichter of be stuurslid was, hel lid der Geil. Stalen J. van Rompn, bel liil der Prov. Stalen Mr. P. Dieleman, burgemeester Verkou teren van f'linge. wethouder Kruijsse van Axel, enz. De heer F. van Waesberghe, broeder des overledenen, bedankte voor de laat ste eer, den betreurden dooile bewezen. Boschkapelle. Een kind van den win kelier V. wist. een oogenschijnlijk ledig azijn-essenceflesclije in handen te krijgen, en er toch nog een paar kleine drop peltjes uit te drinken, met liet gevolg, dat het zoodanig de koel brandde, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. J. L. alhier, werkzaam aan grond werken. Ie Sas van Gent, werd bij den arbeid deze week per ongeluk zoodanig met ecu moker op den duim geslagen, dat de nagel werd afgerukt en hel voorste lid gedeeltelijk verpletterd. Hel zachte weer! Heden, 27 November, bracht een jongen een levende meikever mede naar school. De stroodekker G. viel onlangs hier van liet dak cener schuur en moest per rijtuig naar huis vervoerd worden Zijn toestand is bevredigend. Philippine. Zondag en Maandag gaf de fanfare een concert. Het blijspel „Een uurtje wonderdokter" werd zuiver ge speeld. Wegens vertrek naar Indië is door dhr. A. Voeten ontslag gevraagd als directeur onzer fanfarenmaatschappij „Willen is kunnen". Zuiddorpe. In de „Zuid-Willemsvaatt" een in Noord-Brabant verschijnend blad, lezen we van een dorpsgenoot, den heer Adam, brigade-commandant te Gemert, liet volgende „Wars van alles, wat naar partijzucht zweemt, eerlijk en (stipt in dienstaange legenheden, zonder nochtans streng te zijn, voorkomend en gedienstig in den omgang, heeft dhr. Adam zich in de zeven jaren, dat hij in ons midden als hoofd der rijkspolitie is werkzaam ge weest, doen kennen als een degelijk ambtenaar en een rechtschapen burger. Noode zien Gemert's ingezeten hem heengaan". Zeker een eer voor dhr. Adam en diens familie Koewacht In de gehouden vergadering van den bond van geitenhoeders bleek, dat de vereeniging thans 53 leden telt met een 50-tal geiten. In een volgende vergadering zal een voorstel ingediend worden om de geiten te verzekeren. 0sseni8$e. )p de weegbrug werden aan gevoerd 2 880.000 KG. Suikerbieten. Sas van Gent. Burg. en Wetli. hebben hier liet recht tot liet heffen van passage en straatgeld verpacht over het jaar 1914 aan dhr. I'. Gilson voor f560. Schoondijke. In den laai sten tijd worden weel- veel klachten vernomen over den wc;g van Schoondijke naar den Schoon- dijkschen lol. Daar deze weg van de giocitgrondbezitlers-Lippehs is, zal van deze klachten wel weinig nol it ic worden gehouden. Axel. Tot lid der commissie lol we ring van schoolverzuim is benoemd dhr. A. .1. Hol, onderwijzer alhier. Retranchement. Zondag j.l. gaf de rede rijkerskamer een concert. Opgevoerd werd o.a. „Het Goudvischje" van N. Hoekstra Ka.pfeyn. De zaal van dhr. Lybaert was stampvol. De spelers oogstten veel ap plaus. •NMMMMNMMIMMNMtA Het kost U NIETS dan EEN DRUPPEL INKT, wanneer gij op een advertentie der „NiEUWE ZEEUWSCHE C0U RANT" schrijvende, een brief aanvangt 2 met de woorden: „Uw annonce in de 2 2 Nieuwe Zeeuwsche Courant gelezen 2 hebbende" enz 2 2 EN GIJ STEUNT ONS KRACHTIG. 2 I Kalender der Week. Van 30 Nov.7 Dcc. Zondag 30 Nov.: Eerste Zondag van Advent (hl. 269); tweede gebed van de 11. Maagd (ld. 101), derde gebed voor Kerk of Paus (ld. 101 of 102). De ge beden na de stille II. Mis op hl. 120. Vóór do Hoogmis zegening met wijwater (hl. 69), na, de Hoogmis gebed voor de Koningin (hl. 122). Vespers van bel feest, van morgen (ld. 1049); gedachtenis van den Zondag (ld. 273). Maandag 1 Dec.: II. Andreas, Apostel (zie .op 30 Nov. bh 1050); tweede 'ge bed van den dag van den vorig en Zondag op hl. 269). Dinsdag 2 Dee.: II. Bibiana, Maagd en Martelares (ld. 1054); Ivveede gebed van den dag (hl. 2691, derde van de 11, Maagd ((ld. 101), Woensdag 3 Dec.: Vastendag, li. Franciscus Xaverius, Belijder (lil. 1055); Iwoede gebed va,n den dag (lil. 269). Donderdag 4 Dec.. II. Barbara, Maagd en Martelares (ld. 24*); tweede gebed van den dag (ld- 269). Vrijdag 5 Dec.: II. Petrus Ghrysolo- gus, Bisschop, Belijder en Kerkleeraar (zie op 4 Dec. hl. 1056); gedachtenis van den dag (ld. "269) en van den II, Sabbas, Aid, (bi. 1057). Zaterdag (i Dec.: 11. Nicolaus, Bisschop en Belijder (ld. 1057); gedachtenis van dc feria, blz. 269, van de Vigilie der Onbevlekte 'Ontvangenis (ld. 1058); 4c ge bed voorgeschreven voor den l'aus (hl. 102). [01 wel: Mis van de Vigilie, gedach tenis van Sint. Nikolaas, van de Vigilie, 4e gebed voor den Paus.] Do gewone orde der II. Mis, die lederen dag terug keert, begint op ld. 7t. De Advent. De Advent is de tijd, welke do vier Zondagen bevat, die het tl. Kerstfeest voorafgaan. Dezelve heet Adventus, dat is, komst des Heeren. In dezen tijd moeten wij1 ijVerig bidden, de voorgeschrevene ont houding van vleeschspij'zen en het vas ten op Woensdag en Vrijdag in acht ne men, ten einde ons voor bet hooge feest van de genadenrijlke komst en geboorte van Jezus Christus voor te bereiden. Mer ken wij' ter dezer plaatse op, dat. de komst, van den Heiland drieërlei is. De eerste had plaats, toen Hij in den stal te Bethle hem werkelijk geboren werd; de tweede is die, waardoor Hij alle menschen, wel ke belast en beladen zijn, uitnoodigt, én door zijne genade in hunne zielen zij nen intrek neemt; ,eu lie deride jzal {eenmaal voorvallen, als Itijl aan liet einde der dagen, met. groote macht en Heerlijkheid komen zal om levenden en dooden te oordeelen. Op den eersten Zondag va.n den Advent begint de Kerk een 'nieuw jaar, dat is, van dien dag af komen hare feestdagen en hunne tusschenruimten, opnieuw naar volgorde voor. Deze dag, waarop men zich tot de geestelijke komst, van Jesus begint voor te bereiden, is daartoe bijzon der geschikt, vermits door Item eene nieuwe wel en een nieuw leven is aan gebracht. Aan dit. alles, worden wij op den Eersten Zondag van den Advent herinnerd dooi de Epistelles welke de Kerk ons voorhoudt als zij! in de II. Mis ons Ilom. XIII 11 14 voorleest „Broeders! wij weten dat de lijd en de uur is gekomen 0111 uit den slaap te ontwaken; want nu is ons de zaligheid nader, dan toen wij hel. geloof eerst aan namen. De nacht, is voorbijl, en de dag reeds aangekomen. Laat. ons dan de wer ken der duisternis afleggen, en de wa penen des lichts aantrekken. Laat. ons, als bij dag, eerbaar wandelen, niet in brasserijën en dronkenschap pen, niet in slaapkamers en onzuiverheden, niet in twist en afgunst; maar trekt aan den Deer Jezus Christus". Eede Zondag j 1. werd alhier de nieuwe kerk plechtig in gebruik genomen. Na de vroegmis werd ze ingezegend door den Z.E. Heer Pastoor J. van Dijk, waarna de overbrenging van het II. Sacrament plaats had. Hierna weril de hoogmis in de nieuwe kerk opgedragen. Alles droeg een plechtig karakter. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) De organisatie der R. K. Landarbeiders. Beleefd, verzoeken wij u, geachte Re dactie, nog eens een poging te mogen wa gen in uw geëerd blad om, tot organisatie der 11. K. Landarbeiders aan ie sporen. Het doel van do 11. K. Vakorganisatie is zoo bekend, dat. het overbodig kan- lieeten tiierop te wijzen; vroeger mogen velen nog «enigszins wantrouwend tegen over haar gestaan hebben, thans zullen de meesten wel overtuigd zijn, van de groote rol welke dc B. K. Vakorganisatie te vervullen heeft ergo van do groote nood zakelijkheid, dat zij zoo krachtig mogelijk worde. Hetgeen van de Kath. Vakbeweging in 't algemeen waar is, is nog in verhoogde mate het geval voor de organisatie der R. K. Landarbeiders, zij verdient niet al leen de sympathie maar moer dan welke organisatie ook den steun van onze ge- loofsgenooten en wij mogen het dank baar zeggen allerwege wordt dit blijk baar ook begrepen. De Kath. Pers was den kaatsten tijd eenstemmig in haar oor deel daaromtrent en mede aan liaar mach tigen invloed beeft den I! K. Landarbei ders-bond zijn grooten en toenemenden bloei Ie danken. Ook in de Provincie Zeeland echter is hel nnodïg, dat de It. K. Landarbeider zich vereenigl op Room- schen grondslag on toch is daar tot. ia den nog zonder succes gewerkt. Ook in Zeeland heeft do R. K. Landar beider een vereeniging noodig, die voor zijne belangen kun ijveren. Zeker, wanneer deze Bond gaande zoo meer ijvert om door wettelijke bepalingen een gunsti ger toestand voor de landarbeiders -te ver krijgen zullen hiervan ook de Zeeuwsche arbeiders profiteeren, maar is daarom hun aansluiting bij dat lichaam niel even nood zakelijk Afgezien daarvan en meerdere verbete ringen welke alleen door organisatie kun nen verkregen worden, zou 'I struisvogel politiek zijn om de oogon te sluiten voor de groote gevaren waaraan thans meer dan ooit de li. K. Landarbeider blootstaat. Wie leest niel met ontzetting de diep- freurige gevolgen welke den trek naar bet Buitenland maar meer nog naar do steden teweeg heelt gebracht en nog da gelijkse}] brengt. Onbekend mei de li. K. Vakorganisatie vallen dezulke hij duizenden in handen van het socialisme, dal hen bovendien nog het grootste en hoogste wat zij be zaten, hun Godsdienst, ontneemt. Ook op het platteland is het gevaar reeds groo- ter dan wellicht menigeen vermoedt; de socialistische Vakbeweging, zij moge voor zich het monopolie van verbetering op- eischen, in werkelijkheid moet zij, door haar met bet werkelijke socialisme over eenstemmende doeleinden, een groot ge vaar voor onze arbeiders genoemd worden. Men begrijpe ons goedniet alleen om. deze groote gevaren is organisatie een gebiedenden ciscb, maar mede hierom dient met alle spoed ook in Zeeland ge werkt te worden om onze lloomselio Landarbeiders in bun organisatie te bren gen en hiervoor vragen wij den moreelen steun van allen die met ons hieraan willen medewerken, van hen di.e met ons we ten hoeveel moeilijkheden er aan ver bonden zijn om de plattelandsbevol king tot organisatie te bewegen. Laat. men toch niet wachten tot lief te laat is en zich niet blind staren alleen op eigen om geving. De Kath. landarbeiders vormen een groot deel van onze Katholieke ar mee; laat men toch zijn lijd begrijpen! Alle inlichtingen welke maar «enigs zins tot organisatie kunnen leiden worden gaarne in ontvangst genomen en beant woord door den secretaris van den Ned. R. K. Bond van Land en Tuinbouw-ar- beiders „St. Deus-Dedit", A. J. Loerak ker te Cacfricum (N.H.) L. .Geachte Redactie, Gaarne had ik een klein plaatsje in uw veelgelezen blad. Het. is om protest aan te teekenen te gen de benoeming van een liberalen op zichter in ouzo Katholieke gemeente bij den verbouw der School. Er zitten in den omtrek bekwame katho lieke opzichters genoeg, om zulk een zaakje schoon te wa.ssc.hen. Daarom nogmaals uit naam van velen tegen deze benoeming een luid protest! Dankend voor de plaatsruimte, Hoogachtend, Een Katholiek. Eede (Z.), 28 November 1913. Men schrijft ons uit Westkapelle Sedert 1894 maakte de totstandkoming van een telefoonverbinding tusschen ons land en Engeland een punt van onderzoek uit. Uit empirische proeven is toen ge bleken, dat liet niet onmogelijk was langs telegraafkabels van het gewone type te telefoneeren. Heel geschikt werd deze methode echter niet geacht. Ongeveer 2 jaar is echter tusschen België en Engeland een kabel van een ander type in gebruik die 88005 M. lang is en uitstekend vol doet. De kabel tusschen Nederland en Engeland zou 165010 M. lang moeten zijn. Deze kabel is ontworpen door de Engel- sche telegraaf-administratie en zal bestaan uil twee dubbele draden, loopende van Westkapelle naar Orfordness (Engeland.) De kosten van aanleg zullen bedragen 62.000 pond sterling, welke kosten door heide landen zullen gedragen worden! Mochten de dubbele draden naar Amster dam worden doorgetrokken, dan zouden de kosten voor Nederland f 600.000 be dragen. Zooals men weet is Vrijdag in de Tweede Kamer liet wetsontwerp aange nomen, houdende verhooging van hoofd stuk 9 der staatsbegrooting, handelende over den kabel Nederland—Engeland. Terneuzen. Alhier circuleert, naar dc „T. C." meldt, een adres aan het hoofd bestuur der posterijen en telegrafie, waar in verzocht wordt, op het post- en tele graafkantoor op de uren des daags hel derde loket voor postzaken te laten be dienen, daar thans alles wat de post betreft aan één loket moet behandeld wor den en dit dikwerf tot lang wachten aanleiding geeft. Men schrijft ons uit Koewacht Tot ons genoegen mogen wij melden, dat het mond- en klauwzeer in de aan grenzende Belgische gemeenten zicli niet uitbreidt. Er komen geen nieuwe ge vallen voor. Daardoor is liet gevaar voor besmetting van onzen veestapel aan merkelijk verminderd. Toch zal het zaak blijven de noodige voorzorgsmaatregelen in acht te blijven nemen, want, zooals men weet, worden de smetstoffen toch zoo gemakkelijk overgebracht door koop lieden, smokkelaars en goederen af komstig van besmette hofsteden. Deze week zijn hier voor Belgische handelaars weer duizenden KG. aard appelen opgekocht, welke per as naar Axel, Ilulst en Kijkuit werden vervoerd, om vandaar per spoor naar België ver zonden te worden. Naar inlichtingen, ons verstrekt, zijn er in jaren niet zoo veel aardappelen uit ons land naar onze Zuidelijke naburen gezonden als in de vorige maand. In den loop van dit jaar bedroeg onze uitvoer reeds 80.5 millioen KG. tegen 62 millioen in hetzelfde tijd vak van 1912 en 75 millioen KA. in 1911 Phiiippine. Gedurende de bietencam pagne voerde men hier aan 6.605.950 KG. bieten tegen 11.162.920 KG. in 1912. Wolfaartsdijk De gemeente zal eene 30-jarige annuïteitsleening aangaan van f7000 tegen 6,33 pCt. Terneuzen. De vennootschap,,Jacomina' alhier heeft een bedrijfskapitaal van f17000, verdeeld in 34 aandeelen van aandeelen van f500, alle geplaatst en volgestort. Tholen. De 7 gemeenten van het eiland Tholen zullen eene vennootschap sluiten voor de aan te leggen waterleiding en eene obligatieleening sluiten van f 510.000 Goes. Hedenmiddag zijn hier twee rij wielen gestolen. Het eene .stond op de stoep der Mel'ksalon van dhr. v. Liero en tiet andere op de stoep van den goudsmidswinkel van dhr. Melse. De da der(s) zijn nog niet opgespoord. Den Haaj De Indische begroeiing is zonder hoofdelijke stemming' goedgek- keurd. Den Haaj. J Hedenmorgen brak om 9.30 op het Oranjeplein alhier brand uit in de Zeepfabriek van de firma Mos. De brandwoes was spoedig ter plaatse. Het personeel wist zich spoedig te redden; een van hen moest met een laddert van de 2e verdieping worden gehaald. De brand weer was de brand spoedig meester. De schade lis vrij aanzienlijk, doch wordt door verzekering gedekt. Utrecht. Voor hel. militair gerechtshof werd heden de zaak behandeld tegen den kapitein kwartiermeester W„ inzake ver duistering van I 15000. De advocaat-ge neraal vroeg 2 jaar militaire- gevangenis straf met aftrek van 5R/a maand voorarrest. De beklaagde betuigde zijn onschuld en vroeg vrijspraak. Berlijn. In lief naburige plaatsje Tegel heeft een ernstige gasontploffing plaats gehad, waarbij 3 man gedood werden en 10 zwaar gewond. Genua. Hier tor stede zijn twee Hol landers gearresteerd n.l. de 26-jarige Ver- burg en II. van Scharten, beiden komen de van Java. Zij! hadden in het. Savoy- IIotel hun intrek genomen en den direc teur van het hotel een schadevergoeding gevraagd onder voorwendsel, dat op hunne kamers wa.s ingebroken. Deze diefstal bleek echter niet. waar te zijn. Zij 'zijn daarop door de politie aangehouden. Op hen werd 40.000 francs aan valsche pa pieren bevonden. Londen. Tyrrell, de particuliere sec rataris van den Engelsehen minister Sir Edward Grey heeft, een onderhoud ge had met president. Wilson die hem de ver zekering gaf dat de Vereenigde Staten zoo noodig de behartiging van de belangen der Brilsehe onderdanen in Mexico zullen waarnemen. In de stad .Mexico schijnt opwinding te heorschonde bewoners van deze stad bereiden zich ni. voor op een belegering. Veel vee wordt aange kocht terwijl ook groote hoeveelheden hoe- diiiigsmiddelen worden ingeslagen. Volgens een bericht van andere zijde zouden de troepen van generaal Caranza reeds op marsch naar de hoofdstad zijn. Een voor Vera. Cruz liggend Duitsch oorlogsschip is naar Tampico vertrokken.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2