Sociale Berichten. der bleef zijl van lichamelijk letsel ver schoond, doch klaagt over hoofdpijh. De laatste toondag had hier zijln gewone verloop. Veel drinken pleizier zonder alcohol schijnt voor velen iets on mogelijks en veel lawaai maken, maar verder niets wat tot botsingen met de politie of tot het opmaken van proces verbaal aanleiding gaf. Wel moest de po litie hier en daar bemiddelend optreden, doch dan wist zij met een tactvol woord een ruzie of vechtpartij te voorkomen. In de commissie, door den di recteur der posterijen ingesteld inzake de tractementsregeiing van het personeel der posterijen, is benoemd dhr. M. v. d. Berghe, brievenbesteller alhier. Middelburg Naar wij vernemen over schrijdt het bedrag, waarvoor de ingeze tenen van Middelburg guteekend hebben als bijdrage in do kosten van de land- bouwtentoi i.sidling in 1914 te houden het noodig geoordeelde bedrag van f900 met zulk een som dat er alle reden is aan te nemen dat Middelburg als plaats van de tentoonstelling aangewezen zal worden. Z. Gemeenteraad Middelburg. In de heden (Woensdag)middag gehou den vergadering van den gemeenteraad van Middelburg werd mededeeling ge daan van de volgende ingekomen stukken. Bericht van goedkeuring door H. M. de Koningin van het raadsbesluit tot wij- ziging van de verordening op 3e hef fing van schoolgeld en van verschil lende raadsbesluiten door Ged. Staten, waaronder dat tot aangaan van eene geld- leening tot een reëel bedrag van f 47.656.7Gi/2. Verder een adres van de slagerspa- troonsvereeniging, luidende in zijln eigen- aardigen stijl als volgt: „Beleefdelijk is ons verzoek het reeds ingezonden request aan UEd. vergadering, waarin onze grieven en de onhoudbare toestand die wij slagers ondervinden door de keuringsverordening, doelende, der var kens, welke zelfs zoo terugwerkt, dat in dien de verkoopers in de mogelijkheid zijn aan slagers op andere plaatsen hun varkens te verkoopen, ons zakendoen met hun piet gewenscht wordt, dus bijgevolg wij met groote schade de dupe van die handeling zijh, ten spoedigste in de raad gehoor moge vinden tot verbetering hierin. Hetzij hier nog opgemerkt, het genoteerde onlangs in de „Middelbuigsche Courant" van vorig request, waarin 2 personen worden aangeduid als inzenders, zulks niet zoo is, maar gelieve zulks te be schouwen, als het verzoek van de le den der slagerspatroonsvereeniging te vens bijgevoegd de landbouwstand. H.E.Geb. heeren, mogen wij U ook op merkzaam maken op de moeilijkheden, die ons slagers worden opgelegd door de vleeschkeuring van ingevoerd vleesch uit Vlissingen, welke, nadat het vleesch door de gediplomeerde Vlissingsclie keurmees ter bij afzending goedkeurend gestempeld wordt, na een reis van circa 20 minu ten hij' aankomst alhier, alvorens de aan bieding aan de keurmeesters geschieden mag, eerst nog door een rijksveeaxts moet gekeurd en gestempeld worden, welke na tuurlijk door zijn praktijk niet ten allen tijde aanwezig is, dus ons eveneens moei lijkheden en schade veroorzaakt. Hooiggeb. heeren, is het ons beleefdelijk verzoek ook in deze een gunstige ver betering voor ons te herscheppen, die ontstaan kan, door de onnoodige keuring der Rijksveearts te doen vervallen". Het adres werd voor kennisgeving aangenomen. Vervolgens een adres van de firma Boddaert Co., die te kennen geeft, dat zij gedurende 4 maanden stroomafneem- ster is van het gemeentelijk electrisoh bedrijf; dat zij in dien tijd tot de overtuiging is gekomen, dat de eenheidsprijs voor kracht voor hun electrische loopkraan, zijPde 25 cent per K.W.U. te hoog is, eveneens de prijs voor licht. Dat zij den raad tevens beleefd doet opmerken, dat dikwijls door hun kraan in 2 weken meer stroom gebruikt wordt van 25 cent per K.W.U., dan door 'een kleine motor in een geheel jaar wordt afgenomen, terwijl deze slechts 10 ct. per K.W.U. betaalt. Om welke reden adressante verzoekt deze tarieven te herzien en indien mo gelijk voor de electrische kraan het dub bel tariefstelsel in te voeren. Een en ander verzoekt de firma met het oog op een nog te plaatsen elector- motor van 20 P.K., welke motor zij1 in afzienbaren tijd hoopt te plaatsen. Een tarief zooals door de firma mo menteel verschuldigd is, is echter zoo hoog, dat het beslist een bezwaar is voor concurrentie met andere fabrieken, aan gezien het voordeel hunner moderne werk tuigen, welke arbeidskrachten moeten be sparen en vlugger werken te niet ge daan worden door de hooge drijfkrachts- kosten. Nog was ingekomen een adres van L. J. Potvliet, die ophooging van grond voor twee aan hem teebehoorende woningen aa.n den Noordweg verzoekt, daar bijl regenweer veel last ondervonden wordt. Verder een adres van H. J. Brouwer, gemeente-architect, waarin deze mede deelt, dat hij door het bestuur van den Middelburg-Veerschen rijweg is benoemd tot secretaris en adviseur van bedoel den rijweg. Daar hij volgens art. 15 van zijn instructie deze betrekking niet mag bekleeden Zonder de toestemming van den raad, verzoekt adressant den raad hem die toestemming <vel te willen verleenen. Ilem wordt deze toestemming verleend, voorloopig voor een jaar. Van het bestuur van de politie-agenten- vereeniging „Luctor et Emergo" een schrij ven, waarin het in opdracht harer le den den raad haar welgemeenden dank betuigt, dat het den raad heeft mogen behagen gunstig te beslissen. Ie. Op hunne aan den raad gerichte verzoeken. 2e. Op de voorstellen van B. en W. inzake hunne pensioneering en die der weduwen en weezen, betreffende de finantieele aange legenheden. Ten slotte een dankbetuiging van de vereeniging voor Handelsonderwijs voor de toegekende verhooging van subsidie. Aan de orde was .vervolgens de be noeming van een ambtenaar van den Bur gerlijken Stand, vacature wijlen den heer R. P. den Bouwmeester, waarvoor de voordracht bestond uit de heeren mr. J. J. Heijse en mr. L. van Andel. Benoemd werd de heer Heijse met 12 stemmen, tegen 1 op den heer v. Andel. Tot leden van het Burgerlijk Armbestuur werden herbenoemd de heeren mr. F. N. van der Bilt, P. W. H. de Kan en J. Onderdijk. Tot lid der commissie voor de oude gevestigde schuld der gemeente, vacature J. H. C. Heijse, werd gekozen de heer mr. G. ,J. Sprenger. Behandeld werd het voorstel om af te wijzen het verzoek van Wedts de Swart om een boom voor zijne woning te rooien. Het voorstel werd z. h. s. aangenomen. Eveneens hadden B. en W. voorgesteld afwijzend te beschikken op het verzoek van bewoners van den Veerschen Singel om hoornen voor hunne woningen te kan delaren. Dit voorstel werd z. h. s. aangenomen. Ook 'het verzoek van de Middelburgjsche Harmonie om een lokaal van de gemeente beschikbaar te stellen voor haar repeti ties, stelden B. en W. voor niet in te willigen. Dit voorstel werd nadat door den heer Zijlstra was voorgesteld naar een lokaal te zoeken en de heer Onderdijk op in williging had aangedrongen z. h. s. aan genomen. Dit voorstel werd z. h. s. aangenomen. Door B. en W. was voorgesteld een overeenkomst te treffen met het rijk voor het onderhouden van het Jaagpad lanigs het kanaal door Walcheren. Dit voorstel werd z. h. s. aangenomen. Overeenkomstig desbetreffende opmer kingen van Ged. Staten stelden B. en W. voor alsnog eene wijziging te brengen in het reglement voor het Burgerlijk Arm bestuur. Dhr. Zijlstra stelde voor het reglement niet te wijzigen voor wat betreft de wijze van onderzoek. Dit amendement werd met algemeene stemmen aangenomen en daar na ook het gewijzigde voorstel. Goedgekeurd werd de begrooting van den Armenraad voor 1913, aanwijzende in ontvang en uitgaaf f 285 met een post van onvoorzien groot f50. Vastgesteld werden de volgende kohie ren schoolgeld, school A f 726.15, school C f985.05; school G f2915; school 3 f 3537.50, zevende leerjaar f 66.60 en herhalingsonderwijs f 70.92. Behandeld werd de voorgestelde wijn ziging in de pensioneering van gemeente ambtenaren, een gevolg van eene opmer king van Ged. Staten. Dhr. Zijlstra stelde voor het woord „be zoldiging" niet in den pensioensgrond slag te wijzigen. De burgemeester meende, dat hierdoor de zaak wordt opgehouden, hetgeen nadeel voor de ambtenaren be- teekent. Het voorstel Zijlstra wordt aam genomen met 11 tegen 2 stemmen. Het aldus gewijzigde voorstel van B. en W, wordt daarop aangenomen zonder stem ming. Aan de orde waren thans nog de voor stellen tot splitsing van de directie der gemeente-bedrijven, de beslissing omtrent de garantie bij de uitbreiding van het electrisch kabelnet, waarvan de kosten meer dan f200 bedragen en dat'tot het verleenen van adhaesie aan het verzoek van het gemeentebestuur inzake de uit betaling van pensioen aan gemeente ambtenaren. Inzake pensionneering gemeenteambte naren stelde de heer Zijlstra voor het woord bezoldiging niet in de pensioens grondslag te wijzigen. De burgemeester meende dat hierdoor de zaak wordt op gehouden, hetgeen nadeel voor de ambte naren zou aanbrengen. Het voorstel- Zijlstra werd aangenomen met 11 tegen 2 stemmen. Aldus gewijlzigd werd het voorstel van B. en W. aangenomen zonder stemming. Het adres slagerspatroons, hierboven vermeld, werd voor kennisgeving aange nomen. Na een geheime vergadering werd het voorstel inzake splitsing der gemeente bedrijven na korte discussie aangenomen en benoemd tot directeur van de gas- en waterleiding dhr. T. van Heijhingen, thans onder-directeur en tot directeur van het electrisch bedrijf dhr. Streefkerk, thans ook onder-directeur. Vlissingen. Plaatselijke keuze (Local Option). In de groote zaal van het concertgebouw had gisterenavond de ver gadering plaats, uitgeschreven door het voorloopig plaatselijk comité inzake het volkspetitionnement voor plaatselijke keuze. Toen de voorzitter van het comité, de weleerwaarde lieer ds. C. L. Voorhoeve de vergadering opende kon hij met Vmugde de groote opkomst constateeren, daar de geheele zaal met belangstellenden van hei- der geslacht was gevuld. De voorzitter bracht dank aan den heer W. M. de Korte, secretaris der afdeeling „Vlissingen" van den Nationaal Christelijken geheelonthou- dersbond, die zooveel voor de voorbe- bereiding van deze vergadering heeft ge en aan de sprekers die zich de moeite hebben getroost hier heen te komen. Vervolgens kreeg de eerste spreker, de weleerwaarde heer ds. T. M. Muller, het woord en toonde aan dat in de oude tij den het drankmisbruik niet zoo erg was als tegenwoordig, want anders zou Je- zus Christus ook deze zonde met name genoemd en bestreden hebben. Nadat in de middeleeuwen het drank misbruik voornamelijk in de betere krin gen voorkwam is het eersl in de vorige eeuw zoowat in alle lagen doorgedrongen. Vijftig jaar geleden kende men in Frank rijk geen alcoholisme en thans is het 't land dat 't meeste er onder lijdt. Spr. wees er op hoe de dronk gevangenissen, krankzinnigen-, idioten- en bedelaarsge stichten vult en hoe zij de oorzaak is van de ontheiliging van Gods naam on van den Zondag, terwijl hot vloeken wordt be vorderd, het kerkbezoek er door vermin dert. Ook een ander heilig goed, het huis gezin, gaat ten gevolge van den drank ten onder. Spr. meent dal men de dankbestrijding moet ter hand nomen in het belang der Christelijke samenleving en uit liefde voor zijn medemenschen. Indien men in het „Onze Vader" bidt: „breng ons niet in verzoeking," dan moet men ook mede werken om de verleidingen voor anderen uit den weg te ruimen, in dit geval de drankgelegenheden. De tweede spreker, de Z.Iierw. heer Pater Borromaeus de Greeve uit Vorden, meende, dat er geen beter werk is dan de drankbestrijding, nxaar de propaganda is moeilijk omdat de drank een dwingeland, een sluwaard is. In zijn verder met veel gloed uitge sproken rede wees de Z.Eenv. spreker er onder andere op dat men niet alleen aan de uiterste moet denken, niet alleen aan de 23 a 24 duizend landgenooten, die jaarlijks wegens dronkenschap gestraft worden, maar ook aan hen, die achteruit gaan in zaken en in finanoieeie kracht. Niet alleen aan de ongeveer 200 die aan het delirium sterven, maar aan allen, die hun lichaam door den drank achteruit brengen. Niet alleen aan de misdaden, waarbij de politie te pas komt, maar ook aan de ruzies in huisgezinnen van alle rangen .en standen. Niet alleen aan de kinderen, die met blauwe striemen in plaats van met een gevulde maag en een kruisje naar bed worden gestuurd. Maar ook a,an al die welke door erfelijke he- lasting. getroffen worden. Het aantal drankgelegenheden moet ver minderd worden, omdat de drinkgewoonte in het volk ingeworteld is. Hoe men de drank overal goed voor noemt en hoe groot ook de drinkdwang is, zette de Eerw. spreker uiteen; terwijl hij er tegen opkomt als men hem verwijt dat hij den werkman het eenige wat hij nog heeft, den borrel ontneemt. Ten eerste noemt spreker dit een dan een zeer laag genot en al ware het zoo dan nog zou spreker het bestrijden, omdat dit genot dan zoo veel ellende brengt. Na de kwestie ook van een zedelijk standpunt te hebben bekeken eindigde Z.Eerw. De derde spreker, de heer P'. K. Peerl- kamp, besprak de kwestie van zijn standpunt en hij ziet in de drankbestrij ding een der middelen, die zullen voeren tot een opheffing der arbeidersklasse, doch ontkent, dat met een andere maat schappij ook het drankmisbruik geheel zal verdwijnen, omdat hij overtuigd is dat er nog andere oorzaken voor zijn dan de slechte economische toestand der arbei ders. In den breede zette deze spreker uiteen do groote macht die ontwikkeld wordt door wat hij noemt het drankkapi taal, dus door vennootschappen, particu lieren «n financiers, die bij den drankin- dustrie en den drankhandel betrokken zijn. Spr. meende, dat men als drankbe strijder ook moet medewerken aan de op- hefling van tal van andere sociale nooden. Ten slotte zette spr. de wijze, waarop men zich het stelsel van plaatselijke keuze denkt, uiteen. Door alle personen boven 23 jaar, zoowel vrouwen als mannen zou mogen gestemd worden over de vraag of de R.rankgelegenheden in een bepaalde streek zullen moeten verminderen of ge heel verdwijnen, dit zal moeten geschie den ,als 3/4 zich daarvoor verklaart. Spr. juichte het toe, dat in deze ook tegen standers van vrouwenkiesrecht, de vrouw medezeggenschap willen geven, omdat juist de moeder en vrouw zooveel el lende van den drank ondervindt. Binnenkort zullen lijsten ter teekening worden aangeboden, die alleen bedoelen zich te verklaren voor invoering van het stelsel van plaatselijke keuze. Evenals de heide andere sprekers ein digde ook de heer Peerlkamp onder da verend applaus. De voorzitter sloot de bijeenkomst met dank aan de sprekers en na ook zijner zijds te hebben aangespoord mede te wer ken aan de bestrijding en het adres te teekenen. Hoedekenskerke In den nacht van Zon dag op Maandag werden onder deze ge meente op verschillende plaatsen koriijlnen ontvreemd. Spoedig werd door één der bestolenen hiervan aangifte gedaan bijl de rijkspolitie, alhier gestationeerd. Deze stelde in overleg met de gemeente-politie, terstond een uitvoerig onderzoek in, het welk tot resultaat had, dat eerstgenoemde met den bestolene, de konijntjes terug vond bij een koopman in konijnen te Goes. Door het flink optreden der politie is men hierdoor thans de daders op "het spoor. Hansweerd Het sleepsohip „Junior", ge laden met stukgoederen, kreeg alhier in de buitenhaven zware lekkage, zoodat on middellijk piompei's aan het werk moesten worden gezet, doch om zinken te voorko men, werd de stoomboot „Mercurius" met stoompompen ter assistentie geroepen, welke thans in werking langs zijde ligt. Zaterdagmiddag a.s. zal het op de werf „Zeeland" alhier in aanbouw zijnde Rijnschip „Scheldestad", groot bijna 1500 ton, te water warden gelaten. lerseke. Voor een zeer nuttige zaak gaat op dit oogenblik een circulaire door onze gemeente, n.l. voor de oprichting eener Bewaarschool. liet is een zeer eigenaardige zaak, dat iri zulk een groote gemeente, als lerseke is, nog geen flinke Bewaarschool bestaat. De Commissie vat de zaak flink bij de horens en 't is te hopen, dat de zaak spoedig haar beslag krijgt tot tevreden heid van zeer veel ouders. Zaterdagavond vergaderde in het lokaal „Eben Haëzer" de werkmansver- eeniging „Eendracht maakt Macht" de opkomst was zeer bevredigend. De fiscus deed verslag van de finantiën der vereeniging, die er zeer rooskleurig uit zien. Zeven nieuwe candidaten werden als lid toegelaten. Een bestuursvoorstel inzake reglements wijziging bij ziekte gevallen en overlijden werd na flinke verdediging door den voorzitter zonder stemming aangenomen.Eenige voorstellen werden op voorstel van den voorzitter door de voorstellers ingetrokken. Waarde. Tot jachtopziener over het jachtveld, gelegen in de polders Valcke- nisse en den Emmanuelpolder alhier, is aangesteld en daartoe beëedigd de heer Izak Griep. (Z.) 's Heer Arendskerke. Wederom valt bij het bouwen van het Gemeentehuis alhier een ongeluk te vermelden. De opperman L. V. wonende te Goes viel van de zes Meter hooge stelling. Zwaar gekneusd werd hij opgenomen. Nadat Dr v. Iwaar den de eerste geneeskundige liulp had verleend, is de ongelukkige per as naar zijne woonplaats vervoerd en aldaar in het gasthuis ter verdere verpleging op genomen. Wolphaartsdijk. De raad dezer gemeente besloot in zijn vergadering van Maandag middag tot het aangaan van een 30 jarige annuiteitslecning groot f7000 tegen.een annuiteit van 6,33°/0. Ten opzichte van de pensioenen der gemeente-ambtenaren werd het besluit, genomen in de vorige vergadering, ge handhaafd n.I. om op de ambtenaren het maximum te verhalen, wat de wet toestaat De gemeente-begrooting voor 1913 werd gewijzigd; en die voor 1914 vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 23578,12'/i (Z.) Tholen. Het plan voor eene centrale waterleiding voor het eiland Tholen is opgemaakt door de Maatschappij tot Bouw en Exploitatie van Gemeentel» drijven te Utrecht. Alle gemeenten van het eiland zullen aangesloten zijn. Het maxi mum watergebruik per dag zal 900 M3 zijn en 76,5 M3 per uur. De kosten zul len bedragen f 440.000. St. Maartensdijk. De gemeente zal een aanvrage doen aan liet rijk van f 8500 voor eene leening om de kleine kaai te ontei genen. Terneuzen. Alhier werd dezer dagen een 19-jarig meisje van een landbouwer uit onze gemeente vermist. Ze was per fiets uitgereden en 's avonds vond men deze aan den zeedijk. Aan den dijk van den Margarelhapolder zijn hare sieraden gevonden. In de Stot. lezen we de statuten van de N.V. Mij. Motorvrachtboot „Ja- comina Cornelia" alhier, directeuren de heeren J Klaasen en C. v. d. Peyl. Doel der Mij. is het vervoeren van vrachten in Nederland. De Mij. zal nooit meer dan één motorboot in eigendom hebben. Hulst. Jo s. v an W aesb'e rghe f. t7p 40-jarigen leeftijd overleed, na een korte ongesteldheid Maandagmorgen te dezer stede de heer Jos. van Waesberghe, fir mant der firma L. van Waesberghei Janssens. De ontslapene was een man van ver bluffende werkkracht en zeldzame activi teit, waardoor hij de vele uitmuntende gaven waarmede de Voorzienigheid hem had toegerust op uitnemeude wijze tot hun recht wist te doen komen. „Catholique avant tout" stelde hij zijn ijver en werklust gaarne ter beschikking van de goede zaak en was op chari tatief, sociaal en politiek gebied steedis vooraan. Ook de Katholieke pers droeg hij een goed hart 'toe, getuige de veel zijdige steun, dien het nieuwsblad ,,Ze- landia" van hein ondervond. Mede was hij' een warm voorstander van het Katholiek onderwijs. Van 1903 tot 1907 was hij lid der Provinciale Staten voor het district Hulst en wist zich in dat college spoedig de sympathie van zijn collega's uit alle po litieke partijen te verwerven. Bekend is zijn woord, toen hij in 1910 zijn mandaat niet hernieuwd zag: „ook als gewoon soldaat zal ik mijln plicht we ten te doen". Als voorzitter der plaatselijke kiesver- eeniging en als bestuurslid der centrale kiesvereeniging wijdde hij zijn beste krach ten aan de politieke ontwikkeling van. het district, terwijl hij ook in vele lan- dere commissies met eere zitting 'had. Zijn dood is een gevoelig verlies, aller eerst voor de zijden, maar ook voor de provincie, vooral voor Zeeuwsoh-Vlaan,- deren. Ft. I. P. -In de ambachtsschool geraakte een leerling met de hand tussohon eene boormachine. De hand werd zwaar ge kneusd en de vingers zullen geamputeerd moeten worden. Breskens. De brigadier-titulair J. van IJortel van alhier is met ingang van 1 December verplaatst naar de Kauter. Oostburg Dhr. C. Lemaire is met in gang van 1 Febr. 1914 verplaatst als rijksklerk naar Doetinchem (G.) IJzendijke Alhier overleed dhr. J. F. Temmerman, vroeger groot-grondbezitter te Hoofdplaat en een der hoogst aangesla- genen in de provincie Zeeland. Boschkapelle, Hedenmorgen viel de stroodekker v. G. van het dak eener land- bouwschuur alhier, waarop hij werkzaam was, en bezeerde zich zoodanig, vooral aan de beenen, dat hij1 per rijtuig naar zijhe woning te Stoppeldijk moest vervoerd worden. De man had zeer hevige pijn. SPORT. Voetbal. „Zeeland Vooruit I"—„E. M. M. I" (VI) 0—3 Deze wedstrijd werd gisterenmiddag op het terrein aan den polderschen weg. Precies 2 uur werd „beginnen" voor deze wedstrijd gefloten. rE. M." M. was in den beginne de meerdere en wist dit ook uit te drukken door een doelpunt te maken. Nadat de bal is uitgespeeld dringt „E M. M." nogmaals op, maar deze aanval wordt afgeslagen, daarna gaat de „Z. V" voorhoede aan 't werk doch hoe hard ze ook werken ze kunnen geen doelpunt maken. Dan weer een opdringen van „E. M. M." Een paar hoekschoppen worden geforceerd doch leidden tot niets, daarna nadat „Z. V." ook weer opgezeten heeft wordt de bal door „E. M. M." goed opgedreven door goed samenspel en weet het nogmaals te doelpunten (20). Na nog zoo een poos gespeeld te hebben en nadat nogal een paar keer op beide doelen hoekschoppen geforceerd zijn, zonder iets te maken, komt de rust. Na de rust heeft „Z. V." de wind in den rug, maar „E. M. M." zit goed op doch kan niets maken evenals „Z. V." Nadat „Z V." goed op het „E. M. M."- doel zit schiet een der voorspelers doch de „E. M. M." keeper stopt den bal doch niet genoeg. De - „Z. V." rechtsbinnen loopt in duwt den „E. M. M." keeper met den bal over de doellijn in 't doel doch de keeper werpt den bal weg want deze had hem in zijn band maar eigenlijk zat (le bal, doch de scheidsrechter keurde ten onrechte dit doelpunt af zoodat er een corner genomen moest worden dat tot niets leidde. Nu zit rE. M. M." weer op waardoor door een der backs een corner wordt gemaakt. Deze wordt goed genomen en door een der backs wegge werkt maar deze back lieeft het onge luk den bal met de hand aan te raken waardoor een vrije schop aan „E. M. M." wordt toegekend Deze wordt door den doelverdediger gestopt maar niet vol doende weggewerkt en zoo rolt de bal zonder dat de doelverdediger er wat aan doen kan in liet net. (30) „Zeeland Vooruit" zet cr nu alles op om een tegenpuntje te maken doch dit gelukt niet. Beide partijen werken hard doch geen van beide kunnen doelpunten Zoo komt het einde. Maar .E. M. M." heeft allesbehalve welverdiend gewonnen „Zeeland Vooruit" mocht gerust een te genpuntje hebben een 32 overwinning voor „E. M. M." zou de verhouding van 't spel beter weergelieven hebben. „Zee land Vooruit" was nog met 1 invaller n. 1 den doelverdediger, doch deze lieeft zich nogal goed van zijn taak gekweten daar hij nogal veel werk had en de schoten, welke hij doorliet, onhoudbaar waren. Drankbestrijding. „Local Option". Naar de „Nieuwe Haarlemsche Cou rant" meldt heeft de ZEerw. heer L Beijsens, algemeen adviseur van den R. K. Bond van Drankbestrijdersvereenigingen in het Bisdom Haarlem, aan de Eerw. heeren adviseurs van Kruisverbonden en Mariavereenigingen, na raadpleging van het hoogste Gezag, een circnlaire gericht waaarin hij dezen adviseert hun invloed aan te wenden opdat onze Katholieke draukbestrijdersvereenigiiigen aan de be weging voor „Local option" niet met do neutrale en socialistische vereenigin- gen meedoen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2