Gemengd Nieuws. Posterijen, Laatste Berichten. KOLONIËN. O N D E R W IJ S. Sociale Berichten. SPORT. Landbouw. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Hulst. Maandag had in de gemeente raadszitting de wethoudersverkiezing plaats. Na veel over en weer gestem - het ging ten slotte tusschen de heeren Verwilghen en Van Dalsum werd de heer Verwilghen gekozen. Aan J. A. U. Hanssens, secretaris en ontvanger der gemeente Noordgouwe is toestemming verleend om te Zierikzee te blijven wonen. 'n Leuke reclame. De Singer- Maatschappij verspreidt dezer dagen 'n leuke reclame, die, als wij' ons niet ver gissen, zelfs in dezen tijd, waar men als het ware met reclames overstelpt wordt, bepaald zal inslaan. De plaat stelt voor 'n naaischool, waar 'n zevental meisjes, achter Singer-machir nes gezeten, het onderricht eener leeTa- res volgen. Deze leerares staat in eene houding, alsof zij iets verklaart en wijst daarbij met de rechterhand op eene ope ning in de kaart. Verschuift men nu ge leidelijk 'n cartonnen schijf, die op een metalen aschje binnen in de plaat kan draaien, dan komt versje voor versje, voor die opening de volgende berijmde aanbeveling van de nieuwste Singer-naai- machine voor huishoudelijk gebruik, t.w. de Singer No. 66 naaimachine, te voor schijn. Ze werkt geruisehloos (ook niet kwaad!). Toen Grootmama voor vijftig jaar, Met naai- en stopnaald, priem en schaar, Als twaalf of dertienjarig ding Des middags naar de Naaischool ging, Toen dacht ze niet, de goeje ziel, Dat d&ür iets te verand'ren viell Doch zie vandaag In school en huis, Van Noord tot Zuid, in burcht en kluis, Geen naai- of stopnaald vindt men meer En „SINGER" is er vriend en heer! Op school reeds is b(j ieder kind De „Zes en Zestig" zeer bemind. Ze is eenvoudig en solied En vindt in bouw baar weêrga niet. Ze breekt geen naalden breekt geen draad, Als paar'len legt ze steek naast steek En slaat niet over één per week I Wat vroeger naai en maasnaald deed, Doet thans de „Singer" eer men 't weet Ze naait Uw blouse, schort en rok. Ze stopt Uw tricot, kous en sok, Ze maast Uw linr.en en 't patroon Wordt bijgewerkt, als nieuw zoo schoon 1 Ten slotte kan dit bunstmachien Ook nog borduren b^verdien. Ontbreekt ze dus nog in Uw huis, Maak gauw een eind dan aan dat kruis: Ga slechts naar „Singer" heen en vraag Een „Zes en Zestig" nog vandaag Ook een natiel De republiek San Marino (Italië) was sedert 1893 de ge lukkige eigenares van één heel stuk ge schut. Kort geleden heeft de regeering eens diep in den zak getast en drie nieuwe kanonnen gekocht, die natuurlijk eerst geprobeerd moeten worden. Nu heeft zich het merkwaardige geval voor gedaan, dat het land daarvoor te klein is. De langste doorsnee van het land is 7 KM. en liet, kanon heeft een draag wijdte van 14 K.M. Vlissingen. Eervol ontslagen op verzoek met 1 Nov. de hulptelegrafiste mej. M. A. Jasperse. (Z.) Bij den dienst der P. en T. is be noemd met ingang van 1 Nov. tot hulp telefoniste, te Goes, mej. .1. C. S. Hoog vliet. Koewacht. Door het bestuur dezer ge meente zal eene geldleening worden uitge schreven groot f3000 rentende 41/2 pCt. tot herstelling van den steenweg van hier naar Axel. Den Haag. De heer Sciheureir zette zijn rede over de kersbaningspolitiek in Ned.-Indië voort, daarin brandmerkende het streven, van Douwes Dekker c.s. Na hem. sprak de heer Van Deventer, die de algemeenheid der kritiek op^ het beleid van v. Idenburg voor de verkiezingen bestreed. Rotterdam. De aviateur Pégoud is he denmiddag om 12.15 uur naar Frankfort a. M. vertrokken. Het publiek bracht hem een ovatie. Lelden. Professor dr. II. Kamerlingli Onnes heeft den Nobelprijs voor natuur kunde gekregen. Maastricht. De rechtbank alhier ver oordeelde den 49-jarigen grondwerker S., beschuldigd den werkman H. Dekker van het leven te hebben beroofd, door hem een mes in het hart te steken, en L. S. met een mes levensgevaarlijk te hebben fJT3 iaax gevangenisstraf. De was 15 jaar gevangenisstraf. 'F'1 ^r- Paets tot van hof -t"1' aniJsa|lvocaat en president van bet suikersyndicaat is overleden. HêW-yorlf. (Handels bl.) De „Times" be vat een telegram uit Luna, meldende, volgens officieele berichten een aard- ,'eving Hfdb'S te Albany heeft plaats ge- waarbij 200 personen werden ge dood. Duizenden zijn dakloos. Bestuurscenflict in Suriname. Naar aanleiding der verkiezing van den heer Kraan, redacteur van „De West", tot lid der Koloniale Staten te Parama ribo, wordt aan „De Telegraaf" geschre ven Het is in de kolonie Suriname op het oogenblik een merkwaardige toestand. Het vermoeden, dat een groot deel der bevolking niet is ingenomen met 't beleid van den gouverneur van Asbeck, is tlians bewaarheid, door de verkiezing van den lieer Kraan tot lid der Kolmiale Staten. Deze journalist, tegen wien een vervol ging is ingesteld, heeft niet alleen zich scherp tegen 't beleid van den gouver neur verzet, maar herhaaldelijk op een spoedig aftreden van den gouverneur aangedronken. Inderdaad, 't is voor dezen gouverneur niet aangenaam, dat onder deze omstandigheden de heer Kraan lid der Staten geworden is. Allerlei conflicten hebben in den laat- sten tijd de zoo rampspoedige kolonie in opschudding gebracht. Men heeft er van gehoord. Daar was de zaak-Meynema, een officier, die 11a een conflict met zijn meerderen plotseling officieel geesteskrank werd af geschilderd, hoewel particuliere genees kundigen hem volkomen in orde bevon- dan. De officier kreeg het bevel naar Europa te gaan, hij scheepte zich echter (door een toeval) niet in, men liet hem in arrest zitten, omdat men er moedwil in zag en dezer dagen is hij dooi den krijgsraad onder gejuich der bevol king vrijgesproken. Daar was de zaak-Patoir, ook al een officier, op wiens oneervolle ontheffing moest worden teruggekomen. Daar is de zaak-Visser, waarnemend voorzitter van liet Hof van Justitie, die door den gouverneur eenvoudig werd afgezet op grond van een z.i. onvoor zichtige uitlating. De conflicten gingen zóó ver, dat luitenant Patoir namens den gouverneur werd verzocht zonder zijn vrouw op een zeker feest te verschijnen. In dergelijke kibbelpartijen begaf zich de gouverneur van Suriname. Volgens den heer Kraan was hier een wraakoefening van een andere officiersvrouw in 't spel. De redacteur van „De West" trad krachtig tegen 't z.i. verkeerde beleid op. In één zijner artikelen schreef hij „....Waarlijk, liet wordt tijd, dat de oogen van het moederland opengaan. Men moet daar begrijpen, dat de gou verneurszetel van Suriname te goed is om te dienon als middel om menschen kwijt te raken met wie men in Neder land om de een of andere reden zit op gescheept. Het klinkt ruw om dit te zeggen, maar liet belang van moederland en kolonie eischt. dat vóór alles gezorgd wordt voor een eerlijk en bekwaam be stuur,..." Op grond van deze woorden werd een vervolging tegen den journalist Kraan ingesteld. Waarop lnj eenige weken latei- spontaan door velen candidaat werd ge steld voor de Koloniale Staten. Hij 11am die candidatuur aan, omdat gelijk hij schreef wanneer hij de gevangenis zou in moeten, hij toch in de Koloniale Sl aten zijn strijd zou kunnen voortzetten ook een gevangene heeft het recht de vergadering bij te wonenZoodra ech ter deze buitengewone omstandigheden zouden verdwenen zijn, zou hij als Sta tenlid aftreden, verklaarde hij, omdat hij alleen journalist wilde blijven. En zietmet groote meerderheid heeft de bevolking hem gekozen. Ons lijkt dit een krasse uitspraak tegen den gouver neur, die thans in een uiterst moeilk geval bevindt. Men herinnere zich, dat ae kapitein ter zee Van Asbeck indertijd onverwacht tot gouverneur van Suriname werd benoemd, na een beweerd conflict van minister Wentholt; kolonel Van Asbeck zou, op grond van voortdurende zeeziekte, niet met een belangrijk com mando belast zijn geworden. Dit is nog zoo zeker niet. Inmiddels is de heer Kraan tot 3 maan den gevangenisstraf ver oordeeld en door den gonvernenr begenadigd. Red. N. Z Crt. Moordaanslag op Buitenzorg. Een bij het departement van koloniën ontvangen telegram van de Indische regeering meldt„Door een waanzinnige is een moordaanslag gepleegd op den adjudant van den gouverneur-generaal, Boumeester. Een revolverschot trof diens lever en niertop. De toestand van den gewonde is niet zorgwekkend. De dader is neergeschoten." School en Maatschappij. De school moet niet slechts in het kind de menschelijke kundigheden aankweeken, maar diens geest en gemoed van jongs af aan doordringen van de groote gods dienstige waarheden, opdat de leerling, later grooter geworden, het zijne helpe bijdragen tot de handhaving en beves- stiging der steunpilaren van de maat schappij Gezag en Orde. Bi) de Haagsche gemeentebegïooting, in de raadsvergadering van 31 October aan de orde, sprak de burgemeester over de voorgenomen regeling van den politie dienst, mede als uitvloeisel van een reis, door hem en twee hooge politieambte naren naar Londen gemaakt, waar zij het politiewezen bestudeerden. Over de gemakkelijkheid, waarmede de politie- orders te Londen door het publiek wor den opgevolgd, zegt het verslag van „De Maasbode" „Een tweede oorzaak is de eerbied, die de jeugd wordt ingeprent, en die op later leeftijd zijn goede uitwerking niet mist. Het is het onderwijs in En geland in de eerste plaats, waarbij den kinderen het begrip van God en ge hoorzaamheid wordt ingeprent, meer dan bijv. in ons land, waar in derge lijke dingen op onze veelgeroemde openbare school meestal eene groote onzijdigheid wordt betracht en dus diep stilzwijgen wordt bewaard". lerseke. De heer H. J. Bakker, Hoofd aan school I alhier heeft zijn benoeming tot hoofd der M. U. L. O. school te Dok- kum aangenomen en aan het gemeente bestuur ontslag aangevraagd uit zijne betrekking. Axel. Zaterdagavond hield de heer J. Adriaanse van Lamswaarde in het vergaderingslokaal een bespreking om trent een cursus voor het handelson derwijs. Hij gaf daarbij een duidelijke uit eenzetting van het leerplan. Behandeld zullen worden het enkelvoudig boekhou den, het handelsrekenen, het handels recht en de algemeene handelsleer. Er zullen 16 lessen gegeven worden het lesgeld bedraagt voor den geheelen cursus tien gulden. 14 deelnemers gaven zich reeds op. Aan het gemeentebestuur van Axel zal gevraagd worden een lokaal der o. 1. school voor deze lessen te mogen gebruiken. (M. Ct,) Tot tijdelijk onderwijzer aan school A te Biervliet is benoemd de heer J. Lu- teijn te Zuidzande. Er waren 5 sollici tanten. (M Ct.) Maandag slaagde te Venlo voor het examen vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek de heer A. J. Platteeuw te Axel. (M. Ct.) Door dr. H. J^pikse, directeur der R. H. B. S; te Middelburg is tegen 1 Sept. 1914 ontslag als zoodanig aange vraagd. (ZO Grond aan de Landarbeiders. Het bekende ontwerp van minister Tal- ma tot uitgifte van grond aan landarbei ders is dooi' zij'ji opvolger Treub1 over genomen en zal nog in deze maand in de afdeelingen worden onderzocht. Dit zal ongetwijfeld bij allen, die het Wel meenen met de landbouwers, warme toe juiching vinden. Het moet toch strekken tot verhooging der welvaart op het platteland, waar nu de ellende zoovelen naai- de groote ste den drijft tot groot nadeel van hen zei ven en tot schade van het algemeen. Minister Talma wilde de landarbeiders, door hen aan een eigen stukje grond met een eigen huisje er opl te helpen, meer aan het land binden, hun gelegen heid geven onafhankelijke boertjes te wor den, die, zich opwerkend, ook weer an deren gelegenheid zouden geven, een be hoorlijk bestaan te vinden. Het 'was geheel in de lijn van de wel- vaarts-politiek der vorige regeering, die ook door de bevordering van den vader- landsehen arbeid, welke het tarief van zelf moest meebrengen, de welvaart van den werkman had willen verhoogen. Welnu evenals het socialistisch „Volk" zich indertijd met hand en tand tegen dit laatste verzette, zoo komt het ook nu al aanstonds op tegen bet denkbeeld: grond aan de landarbeiders. Kunstmatige kweek van keuterboertjes, dus smaalt het socialistenblad, en daar doen de socialisten niet aan mee. Minister Talma had terecht in zijta toe lichting gezegd: „Het bezit van een eigen bedrijfje prikkelt den landbouwer tot groo- tere energie, weerhoudt hem, lichtvaardig weg te trekken en bevordert de stabiliteit der landbouwende bevolking, waaraan door iederen Staat zooveel waarde wordt gehecht". Welnu dat acht het socialistenblad juist uit den booze. Evenals het is tegen eigen arbeiderswoningen, is het ook tegen grond bezit van den landarbeider. Daardoor wordt deze maar aan den bodem geke tend; hij werkt en ploetert met zijii heele gezin om vooruit te komen. „En al dien tijd is fle man voor de vakbeweging verloren, wordt zijn eigen- doms-fanatisme versterkt en verwaarloost hij de gemeenschappelijke belangen van het proletariaat". Met andere woorden, dan is hijl voor 'het socialisme verloren; dan hebben de mooie woorden van de volksmisleiders, die den landarbeider een gouden toekomst voor spellen, als alle grond eenmaal aan de gemeenschap zal behooren, geen vat meer op hem. „Oneindig beter dan", zegt „Het Volk", „in alle opzichten, een breede klasse van arbeiders, die eensgezind strijdt voor een hoogeren levensstandaard". Ja, oneindig beter... voor de partijl, die meer beeft aan losse, zwervende, on tevreden 'arbeiders, dan aan landbouwers, die zich met hard werken gelukkig voelen op hun eigen erf. En dan beweert „Het Volk" nog wel: „opzettelijk arbeiders loondienaars te hou den is ook niet de taak 'der sociaal democraten". Maar ondertusschen verzet het zich toch alvast uit alle macht tegen 'het denk beeld, landbouwers van loonarbeiders tot vrije eigen boertjes te maken. Zoo is het altijd. Het is den socialisten ondanks hun geschreeuw om lotsverbete ring voor de arbeiders, niet om dezer welvaart en vooruitgang te doen. Zijl mo gen geen eigen huisje, geen eigen grond krijgen, ze moeten allemaal loondienaars blijven, in afwachting dat eindelijk de socialistische staat de ééne groot mees ter wordt, in wiens dienst allen kunnen slaven. (Geld.) Luchtvaart. Sas van Gent. Zaterdagochtend steeg de vlieger Leo van Steijn op Duindigt op, met het doel naar Estampes te vliegen. Te elf uur is hij geland een 600 Me ter benoorden het station Sas van Gent in een klaverveld. Spoedig waren hon derden ter plaatse om den prachtigen Farman tweedekker te bezichtigen. Het bleek dat Van Steijn gebrek had aan ben zine en daarom geland was. Uit Sas van Gent werd benzine aangebracht. Dit ver oorzaakte den vliegenier, die op de reis met veel tegenwind had te kampen en over koude klaagde, een oponthoud van ruim een uur. Op de nabestaande hoeve van den heer L. de Jonghe gebruikte hij eenige ververschingen en zette de reis voort, nadat hjj! van den heer Malotaux omtrent de route inlichtingen had ont vangen. Wegenshet steeds ongunstiger wordend weer is de vlieger te Gent ge land op het plein St. Denys. (M. Crt.) Een persgesprek met Pegoud. De sportredacteur van „De Maasbode" interviewde den vliegenier Pégoud bij zijn aankomst te Rotterdam, Maandagavond j.l. Uit bet verslag van dit persgesprek knippen wij het volgende interessante ge deelte. Op verschillende vragen, door ons ge steld, gaf Pégoud de meest welwillende antwoorden. Daarbij bleek dat Pégoud een prettig verteller is. Zoowel door zijn kalme handgebaren als zijn aangename stem, weet hij u te boeien, als hij be gint te vertellen van zijn vliegersloopbaan. Ge luistert met spanning als hij u spreekt van „ziekte" om vlieger te worden. Ik wilde vliegen, zoo zeide hij, want ik voelde dat het mij „aangeboren" was. Eindelijk kwam ik bij Blériot en na acht lessen van 10 minuten had ik mijn vlieg brevet te pakken. Dat was kranig merkten wij op. Pégoud knikte, maar vervolgde „vliegen is niet zoo moeilijk". Ik werd den 8sten Maart van dit jaar, ik- was juist 24 jaar geworden, bij Blé riot als „pilote" aangesteld. Dan begon eerst mijn leven. Vliegen was mijn lust en mijn leven, ik vloog bij storm, sneeuw en regen en als ik een enkelen dag eens niet vliegen kon, dan was ik droevig gestemd en verveelde me verschrikkelijk. Waart gij niet bevreesd toen ge de eerste maal uw kunstwerkje uitvoerde, werd er gevraagd. Wel neen, antwoordde Pégoud. Ik was er zeker van, dat ik een looping the loop kon maken. Niet alleen bij de proefne ming met de parachute van Bonnet de uitvinder van deze parachute treedt thans op als impressario van Pégoud had ik gemerkt, dat zoo iets moest slagen. (Zoo als men weet, was het Pégoud, die het waagstuk uithaalde om met de parachute van Bonnet, een nieuwe uitvinding, uit een vliegmachine te springen. Daarbij werd opgemerkt hoe de vliegmachine, na door Pégoud verlaten te zijn, kopje dui kelde, dan weer horizontaal in de lucht kwam te liggen en langzaam daalde.) Dat was een verzekering te meer dat het lukken zou, maar reeds vroeger, zoo vervolgde Pégoud, had ik „gevoeld" dat het gaan moest. 'tWas bij stormachtig weer, dat mijn machine door een rukwind op verschrikkelijke wijze werd opgewor pen. De staart ging de hoogte in, ik vreesde niet en bracht mijn toestel weer in normalen stand. Van dat oogenolik af, ging ik bij Blériot aandringen. Ik zeide hem, dat ik een S zou maken, dat ik, zoo hij voor mij een vliegmachine wilde maken met versterkte vleugels (hij had zelfs niet de middelen daartoe) iets zou laten zien, dat voor de vliegerij en de stabiliteits-kwestie van het grootste be lang zou zijn, dat bovendien voor het pu bliek zeer aantrekkelijk zou zijn. Ik bleqf aandringen en eindelijk stemde Blériot toe. Hij zou mij gratis de noodige machines leveren en al het noodige voor mij doen, zoo wij de opbrengst samen deelden. Wij raakten verwoed en spoedig bewees ik, dat ik mij niet had vergist. Gij weet de rest. We vroegen dan ook Pégoud, wat hij dacht van zijn mededinger Chevillard,, die met een biplane zijn toeren imiteert. Het is een dappere kerel, een kolossaal vlieger, een goed vriend van me, maar hij imiteert niet nauwkeurig. Hij maakt de „looping the loop" bijv. in een lang- gerekten spiraalvorm en dat is heel wat anders dan in een verticaal vlak. Op Woudesteijn, onder Rotterdam, heeft Dinsdagmiddag de vliegenier Pégoud onder enorme belangstelling van tienduizend® zijn, duikelaarstoerein in de lucht, het vor men va'n een 8 en de „looping the loop" met verbijisiterenden durf «n correctheid uitgevoerd Uitslag aanbesteding te Koudekerke op 10 Nov. 1913 van 66300 K.G. Slakken- meel 16 pet., 8700 K.G. Superphofphaat 14 pet. en 1300 K.G. Kaïniet 12.4 pet. Inge schreven als volgt: Glerum en Co., Hans- weert, voor resp. f2.10, f2.19 en f2.29; Coenen en Schoenmakers, Uden f2.084, f2.29 en f2.30; P. J. van Aardenne, Dordt, f2.20, f2.38 en f2.18; L. 't Hoen, Rotterdam, f2.27, f2.34 en f2.24; Zeeuw - sche Voeder- en Kunstmesthandel, Mid delburg f2.16, f2.09 en f2.06. Alles in ééne zending franco op den wagen te Middelburg. Gegund aan de firma Glerum en Co. (Zi.) Bij de Maandag te Zuidzande door notaris W. C. de Smidt gehouden ver- kooping voor de erven van den heerlz. Luteijn Sr. van een woonhuis, met schuur erf, tuin, weiland en verder aanbehooren te Zuidzande, dorp, samen ter grootte van 1,33.30 Hectaren, werd kooper Cor- nelis Verliage Pieterzoon, landbouwer te Zuidzande voor f7000. (M. Crt.) Goes. Door het bestuur der Afd. Goes Z. L. M. zijn benoemd tot leden der Commissie van Toezicht op den Winter- cursus te 's Gravenpolder, de heeren L. W-. Woutersen, A. van Dijke en S- Paul, al len te 's Gravenpolder, de eerste tevens Besm. Veeziekten. In de maand October heeft zich in Zeeland 1 geval van besm. veeziekte voor gedaan en wel van vlekziekte der varkens bij een varken van een eigenaar te Veere. MIDDELBURG. OndertrouwdW. A. de Vroom 32 j. jm. en J. M. Luijk 31 j- jd- Gehuwd: J. v. Damme 25 j. jm. enP. E. de Jong 26 j. jd.M. J. Klercq 25 j. jm. en E. Joosse 24 j. jd. VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. Ga- se, 33 j'. jm. en L. W. Zuidema, >31 j. jd.P. G„ van Outryve, 23 j. ,jni. en G. M. J. Maesen, 20 j. jd.; B. J. N. Schmelzer, 21 j. jm. en H. J. Sinke, 19 j'. jd,; J. A. van Helden Tucker, 35 j. jm. en J. M. B. Lokkerbol, 37 j. jd.; J. A. van den Heuvel, 31 j. jm. en A. J. C. Baden, 31 j. jd. Getrouwd: P. Landmeter, 61 j. wednr. en J. C. Wiessner, 55 j. wed. Bevallen: F. V. Luurs, geb. Baker, z.; R. M. Neve, geb. Moerings, z.; S. Janse, geb. Huibregtse, d. (levenl.) Overleden: C. T. Wattez, wed. van C. Fret, 75 j.; A. J. van der Poel, wed. van J. J. Boogaert, 80 j.; J. Pieters, man van M. Sturm, 69 j.; M. A. van 'der Staal, 14 m., z.A. J. Staal, man van C. M. Ratelband, 61 j.; P. van Daele, 18 m., d.; J. Roelse, man van J. C. M. van Hoorn, 36 j.; J. A. Anemaet, man van C. C, Stecher, 60 j. ZIERIKZEE. Gehuwd: 5, J. L. Schoof, 34 j. jm. en M. P. Geluk, 27 j. jd. Geboren: 2, een d. v. H. de Bie en J. M. van de Vate; 5, een z. v. P. Heuseveldt en K. van Bloois. Overleden: 5, J. Antheunisse, 49 j., echtgenoot van A. Simmers. (Z.) WEMELDINGE. GeborenAdriana Neel- tje, d. v. Jacob Potter en Klazina Zoete- weij'; Cornelia Apolonia, d. v. Jan Ver- brugge en Cornelia Schipper. (Kr. Ct.) Hulst, 10 Nov. 1913. Per 100 KG. Tarwe f 9.—a f 9,25, Rogge f 7.50 a f 7.75, Wintergerst f 9.40 a f 9.25, Zomergerst f 9.25 a f 9.Haver f 7.a f 8.Erwten f 11.50 a f 12. Paardenboonen f 0.— a f0—Bruine- boonen f 11.a f 12.50, Aardappelen f 2.25 a f 2.50. Koolzaad per zak van 106 liters f0. a f 0.-. Rundvee 18, verkocht 7. Varkens 24, verkocht 22. Boter per kilo f 1.30 a f 0. Eieren per 26 stuks f 1.70. Op de veiling van de V. P.N. waren aangevoerd ruim 800 eieren. Prijs f 7.50 per 104 stuks. (Zei.) Productenveiling v. d. R. K. Boerenbond. Bergen-op-Zoom, 10 Nov. 1913. Appelen 55 a 85 ct., Peren 8 a 10 ct., Spinazie l5 a 2 ct.. Spruiten 45 a 9 ct., alles per K.G., Bloemkool f0 80 a f6.—, Roode kool f 0.40 a f 3.60, Witte kool f2.40 a f4.90, Savoye kool f 0.80 a f2.10, Prij 16 a 56 ct., Andijvie 22 a 74 ct., alles per 100 stuks, Uien 49 a 55 ct, Wortelen 9 a 14 ct., per 10 KG., Kroten 12 a 19 ct., per mand. GOES, 11 November. Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Aanvoer tamelijk, handel slepend. Nieuwe Tarwe 19 a f9.25; Winter gerst per 100 K.G. f9; Zamergerst id. f8.50 a f8,60; Haver id. f7 a f7.25; Kookerwten f9 a f9.50; Kroonerwten f9

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3