Journalistiek. Land- en Tuinbouw. SPORT. Uil de Staatscourant. Laatste Berichten. Ingezonden Stukken. KERKNIEUWS. O N 0 E R W IJ s. Burgerlijke Stand. Marktberichten. ADVERTENTIEN. Openbare Verltooping I nieuwe stad- met eenige len genomen, p" lazen we, voor de ge- J en den aan- llaar dit het Tel uitnemend 1 hoogte moet I uit te spre- |evoegden op gaarne met vember 1913 Inszand opge- lllelgisch tele- enkelvoudige het grensta- |mdig gesprek verkeer van baarde, Basse- Item, Deurle, ht, Lemberge, Thielt en Wet- Zuid-Beve- zien, die zich lelijke richting stburg Nov. 1913. J. J. v. H., |n. 1 w. tucht- m. f3 b. of Breskens, f 6 Kruis, f8 h. Izendijke, 2 m. Itschool, P. B., I. R., Cadzand, Schoondijke, lil., Bouchaute, II., Sluis, 2 m. I, P. v. d. ,L., 3 h.; It: J. B., Oost- In. 2 d. h., J. lof 1 d. h., J. (Oostburg, idem, luggave aan de |etb. van strafr. of 1 w. tucht- aat, f 5 b. of 3 [ran Gent, idem, b. of 3 d. h., I b. of 3 d. h., f5 b, of 3 d. I idem, D. d. G., IB., Sluis, idem, J h. of 3 d. h., 1b, of 3 d. h„ Inent, f 10 h. of 1 idem, P. J. L„ If 5 b. s. 3 d. h.; jmpenwet): A. v. b. of '2 m. 3 1 1F. B., Sohoon- |'2 m. 3 d. lh.'; prdeningJ. G., w. tuchtschool, Ie aan de ouders, I. of 2 d. h„ J. flaats, fl b. o'f 1 fl b. of 2 d. II., Sint Kruis, M., Middelburg* f2 b. of 1 d. |esproken, D. L., M. d. S., idem, glementD. L., vet: H. R., Bier- C. de G., idem, W„ idem, idem, ,nd, f6 of 3 d. dplaat, f3 b. of endij'ke, idem, 'C. B., idem, idem, i b. of 3 d. h., of 3 d. h., A-. J. V., Biervliet, 1 bi of 3 d. h.; B. J. P., Hoofd- h., J. H., IJzen- h.; en motorwet: T. 10 b, of 5 en 10 J. C. S., Schoon- h., C. V., idem, ïool, E. C., IJzen- P. J. V„ Oost- Lembeke, idem, idem, A. C. G., Waterlandkerkjej et, idem, J. d. K., Hoofdplaat, f3 b. Oostburg, f 1 b. lOondijke, f5 b. of srlandkerkje, idem, idem, A. IC, Ier- IJzendijke, idem, em, J. F. M., Oost- Jzendijke, idem, J. preskens, P. d. H., 1 w. tuchtschool, 'denburg, f0.50 b. Retranchement, f 5 d. 'E., Breskens, 8: I. J. R., Zuid- h. 1: C. L. W„ IJzen- tuchtschool, J. d. 5 d. h.; overtreding art. 424: A. V., f3 b. of 3 d. h., A. S. D., Eede, f 15 b. of 3 d. h., A. P., Biervliet, f6 of 3 d. h., C. B. d. IC., idem, f 3 b. of 1 w. tucht school, A. K., idem, f 6 b. of 3 d. h.; overtreding art. 4190. R., Aarden burg, f 1 b. of 1 d. li., J. L. H., Oost- kerke, f3 b. of 3 d. h„ J. 'J. R., Zuid- zande, idem, T. M. II. Eede, idem. Tot voorloopig hoofdredacteur van „De Tijd" is benoemd de heer Alphonse Laudy, redacteur aan dat dagblad. Deze benoeming, wordt door den oud hoofdredacteur P. Geurts in de „Nieuwe Koerier met ingenomenheid begroet. Greppelploegen. Onder bijzonder veel belangstelling- werd heden te Hoorn vanwege de ver- eeniging De ontwikkeling van den Land bouw in Hollands Noorderkwartier een beproeving van greppelploegen gehou den. Eerst werd gewerkt met den ploeg van T. P. de Vries Monaldum. die een driehoekigen greppel maakt. Voor aan den ploeg is een wieltje en achter be vinden zich twee verstelbare wielen voor zachten bodem, die onder het rijden geregeld kunnen worden Voor de be werking van een vasten bodem bevindt zich aan den ploeg in het midden echter een wieltje, dat afgenomen kan worden. Daarna werd gewerkt met een greppel- ploeg van de Firma v. d. Kloot Co. te Coksdorp (Texel). Dit zeer eenvoudige werktuig maakte greppels ter breedte van 1.80 en met platten bodem. De derde ploeg was die, welke een vinding was van den heer P. ICoppes te Hoorn. Deze is verbonden aan een drie- wielige kar en snijdt wel den greppel, maar werpt den grond niet uit. Daar de gevormde greppel wel naar wensch van (leze-Streek is en het voertuig blijkbaar voor verbetering vatbaar is, verwacht men, dat deze ploeg wel zoodanig is te maken, dat hij in de practijk goed zal voldoen. De Commissie bestaande uit de heeren C. Nobel te Schagen, N. Dekker te Spier dijk en J. Best Nzn. te Berkbout zal later rapport uitbrengen. Een gewichtig plan voor het 4e district. De heer Ph. J. van Dixhoom te Axel landbouwer en voorzitter van de afdee- ling Axel van „de Zeeuwsche Maatschap pij van landbouw en veeteelt", heeft aan Gedeputeerde Staten van Zeeland vergun ning aangevraagd tot het leggen van spoor en draagbaar spoor op of langs wegen, en het bouwen van steigers aan zeedijken of ;op buitengronden in het 4e district Het plan bevat een steigerbouw aan de nol van den geïnundeerden Zwarte- polder, bij de Nieuwesluis en bij de sluis aan nummer Eén. Hierheen zouden dan korter of langer tramlijnen worden ge legd tot het scheepbrengen van suiker bieten. Tot het aanbrengen van bieten aan de stoomtramlijn Breskens-Maldeghem zou, behalve het insteken van een wissel in deze lijn nabij Oostburg, worden aange legd een tramlijn GroedeBuitenlust en een AardenburgSt. Kruis. Eindelijk zou ook nog een lijn wor den aangelegd vanaf de tramlijn Schoon dijkeIJzendijke bij den provincialen weg van dezen naam, tot nabij de kom van de gemeente Waterlandkerkje. (M. Ct.) Voetbal. Goes. Zondagmiddag speelde „Zeeland Vooruit I" voor de zuidelijke 2e klasse tegen „N. A. C." uit Breda. „Zeeland Vooruit I" trok met invallers naar Breda. Uitslag 21 in 't voordeel van „N. A. C." Stand bij de rust 10 in 't voordeel van „N. A. C." Voor de zuidelijke 2e klasse speelde ook nog „E. M. M. I" Vlissingen tegen „Velocitas II" Breda. „E. M. M. I" won met 60. Voor de zuidelijke 3e klasse A speelde te Middelburg „Zelandia II" tegen „M. v. v. 0.11". „Zelandia" won met 51. „W. I. IC. I" uit Vlissingen speelde tegen „E. M. M. III" ook uit Vlissingen voor de zuidelijke 3e klasse A. Uitslag 4—0 in 't voordeel van „W. I. IC." Luchtvaart. Pégoud te Gent. Reuter meldt dat de aviateur Pégoud Maandagmiddag zijn angstwekkende ver tooning in de lucht herhaalde. Hij be schreef een twintigtal verticale cirkels en werd stormachtig toegejuicht. Pégoud, alhoewel zeer gevleid door de uitnoodiging, kon er geen gevolg aan ge ven, daar hij te Brussel moest zijn. Eenigen tijd geleden kwam uit Kopen hagen de vraag, wat het kosten zou, als Pégoud daar twee dagen kwam vliegen Het antwoord was 30.000 fr. Dat vond men te veel. Sinds dien tijd deed Pé goud zijn triomftocht door Europa en Kopenhagen was bereid 30.000 fr. te ge ven. Maar nu was Pégoud opgeslagen tot 40.000 fr., wat Kopenhagen weer te veel vond. Het blad „Politiken" verklaart er be nieuwd naar te zijn, hoeveel meer het zal kosten, als Kopenhagen ten slotte den prijs wil geven, dien hij vraagt. GjTijkT'.). Op zijn verzoek is eervol ontslagen de heer J. de Wolf te Axel als gezworene bij den Westerlandpolder. Middelburg Door het hoofdbestuur deii maatschappij tot bevonderingr van Landbouw en Veeteelt in Zeeland is. he den alhier een circulaire doen versprei den, waarin het als bekend wordt ver ondersteld, dat den Ssten, 9den en lOden September 1914 in Zeeland een provin ciale Tentoonstelling wordt gehouden. Aan zoodanige tentoonstelling, die het hoofdbestuur het liefst zou houden in de hoofdplaats der provincie zijn intusschen groote kosten verbonden, terwijl zij daar entegen groote voordeeien oplevert aan vele neringdoende ingezetenen van de ge meente, waar -zij: gehouden wordt. Om die beide redenen acht genoemd bestuur zich verplicht aan de ingezetenen va;n Middelburg de gelegenheid te geven hunne ingenomenheid met het houden dier tentoonstelling in hunne gemeente te too- nen door hun inschrijvingsbriefje toe te zenden met het verzoek dat ingevuld en onderteekend ter hand te stellen aan de personen die zich. zullen belasten het af te halen. Het hoofdbestuur acht zich tot deze maatregel verplicht, omdat de huur en de inrichting van een geschikt terrein te Middelburg met groote kosten gepaard gaat, terwijl eene naburige gemeente een nog beter geschikt terrein kosteloos te zijner beschikking wil stellen. Amsterdam. Op 80-jarigen leeftijd overleed alhier de gepensioneerde kapitein ter zee en waterschout A. J. baron van Gheen, vader van den particulieren secre taris van H. M. d© Koningin. Den Haag. Het wetsontwerp ter inlij ving van den Hoek V. Holland bijl Rot terdam is met {31 tegen 5 stemmen aan genomen. Den Haa^ Hedenmorgen had op Oud Eiken Duin onder, groote belangstel ling de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot Van den heer Kervel, die hiji het treinongeluk te Melun was omgekomen. (Zie onder Binnenland.) Den Haag. De Hooge Raad heeft he den het hooger beroep verworpen, dat was ingesteld door M. S. M., wed. C. de N. te Oostburg, tegen het vonnis va,n den kantonrechter aldaar, waarbij zij is veroordeeld tot f 1 boete of 1 dag hechte nis' wegens het als eigenaresse van een weiland en daarlangs loopende sloot in Oct. 1912 hebben doen verdiepen door het daarin doen werpen van koolasch, puin enz., in strijd met de plaatselijke verordening van Oostburg. Soesterberg. Luitenant Versteeg is he denmiddag om 2.05 uur te Soesterberg aangekomen na een vlucht over Eed© en Breda naar Soesterberg ter verkrijging van het militair brevet. Maastricht Gistermiddag schoot een zekere H. op- zijn vriend H., die in de wang gewond werd. Zijn toestand is le vensgevaarlijk. Londen. De leider der postbeambten had met den postmeester-generaal een on derhoud over de loonregeling. De post beambten willen 15 pCt. verhooging. Wordt dit niet gegeven, dan bestaat ge vaar voor het uitbreken van een sta king met Kerstmis, tot groote schade voor den Bngelschen handel. New-york. Van uit El Pazo wordt bericht, dat 700 man regeeringstroepen 1200 rebellen bij Santa Clara hebben ver slagen. De vliegenier Pegoud te Brussel. Te Brussel liep Donderdag 't gerucht, dat egoud er Zaterdag en Zondag niet zou vliegen, daar hij door Prins Heinrich van I ruisen, broeder des Heizers, was uit- genoodigd om op Zondag 9 dezer te frankfort vertooningen te geven, wijl Zijne Koninklijke Hoogheid later belet was Pé- goud s luchtevoJuties bij te wonen. Doch Buiten verantwoordelijkheid" der Redactie) Adres vrije uitoefening der geneeskunde. Mijnheer de Redacteur, Gaarne zag ik in uw blad eenige plaats ruimte afgestaan voor het volgende. Aan de Tweede Kamer der Staten- Generaal is door de heeren Mr. S. van Houten, Jhr. Mr. R. O. van Holthe tot Echten en prof. Mr. J. A. van Hamel, geleid door de overweging, dat de wet op de uitoefening der geneeskunst wijzi ging behoeft, een verzoekschrift gericht om vrije uitoefening der geneeskunde. Niemand, die niet het arts-examen heeft afgelegd, mag zich er op toeleggen anderen tot de genezing van hunne kwalen bij te staan, zoodat zieken en lijdenden ge dwongen zijn zich voor genezing uitslui tend tot de officieel bevoegden te wenden. Het is natuurlijk uitstekend, dat de staat voor eene goede opleiding tot arts zorg 'draagt, zoodat de aldus verkregen titel een waarborg oplevert tegen bedrog. Maar is het niet onbillijk, als onmondige kin deren te behandelen, de niet-gediplomeer- den, die toch bewijzen gaven van hun genialen blik, doordat ze zélfs lijders ge nazen, die bij1 gew-one artsen geen baat vonden Is het niet onzinnig en onrechtvaardig tevens, zulke „onbevoegden" zelfs daar voor te straffen? Is het niet denkbaar, dat er gevallen zijn, waarin de kennis van den arts faait, doch andere methoden genezing kunnen aanbrengen en dat er buiten het gebied der offieieele geneeskunde geneesmetho den bestaan, die tot heil der menschhoid kunnen strekken Zou het niet van bekrompenheid ge tuigen, iedere onbevoegde uitoef.ning der geneeskunde gelijk te stellen met kwak zalverij In het kort wil het verzoekschrift het volgende lo. Genezen door ongediplomeerden wordt niet meer strafbaar gesteld. 2o. ledereen zal vrij zijn genezing te zoeken, waar hij deze denkt te vinden. 3o. Tegen misbruik zal gewaakt worden, daar niemand zich als arts zal mogen uitgeven, die de bevoegdheid niet heeft behaald. 4o. De werkzaamheid der ongediplo meerden, zoowel als die der artsen, zal onder overheidstoezicht staan. 5o. Optreden onder listige voorwend sels, bedriegelijke aanbevelingen, zal straf baar zijn. Moge deze kloeke poging der drie onder teekenaars krachtig gesteund worden Wie instemming met het adres wil betui gen, kan zulks berichten aan een der onderteekenaars. Ook bij ondergeteekende bestaat dage lijks van 9 uur v.m. tot twee uur n.m. gelegenheid lijsten te teekenen tot steun van dit verzoekschrift. U, mijnheer de redacteur, zeg ik dank voor de plaatsing. .1. ANDRIESSEN, Oostsingel G 146. Retraite. Zaterdag a.s. zullen 15 leden van de mannenaf'deeling der Aartsbroederschap van de H. Familie te Goes, zich naar Seppe (bij Roosendaal) begeven, om in het retraitenhuis der E. E. 1J. P. Redemp toristen eene geestelijke afzondering of retraite te houden. Dinsdagavond der volgende week wor den de retraitanten terugverwacht, opge togen wij zijn er zeker van over hun verblijf in dat oord van gebed en vrede. Priesterjubilea. Pastoor Bulirs te Zoeterwoude herdacht Vrijdag j.I. onder zeer vele blijken van belangstelling zijn 25 jarig pastoorschap te dier plaatse. Mgr. Smeulders, deken en pastoor van "Warmond herdacht Zondag j.I. zijn 40-jarig pastoraat. De jubilaris droeg dien dag de hoogmis op in zijn eerste pastoors plaats, n.l. te Maassluis. In het Duitsche Jezuïeten-studie- huis te Valkenburg (L.) herdacht dezer dagen de alom bekende socioloog Victor Cathrein het 50-jari; feest zijner intrede in de Sociëteit van Jezus. De, we mogen gerust zeggen wereld beroemde, moraal Iheoloog A. Lehmkuhl vierde bet diamanten feest zijner intrede in de orde van St. Ignatius. Z. H. de Paus zond hem een eigen handig schrijven van gelukwensch. De nieuwe Brevier-instructies. Men meldt uit Rome aan de „Croix", dat het jongste nummer van de „Acta Apostolicea Sedis" een motu-proprio be vat naar aanleiding van de uitgave van de nieuwe Brevier waarin de onmiddellijk in practijk tredende gevolgen van de consti tutie „Divino afflatu" worden opgesomd. De officia van den Zondag worden zoo veel mogelijk, en de psalmen van den dag haast zonder uitzondering gehand haafd. Goes. R. K. Jongensschool. Den 28stein November a,s. wordt de nieuvVe R. K. Jongensschool in de Wijngaard straat alhier {thans als. tijdelijke meisjes school in gebruik in gebruik geno men. Met de plechtige inzegening zal won den gewacht totdat de nieuwe meisjes school gereed is, hetgeen niet zoolang meer 'zal duren, wijl het imposante gebouw reeds onder de kap is eln zijn voltooiing nadert. Vooii de Katholieke ouders, in. deze pa rochie is de opening, der jongensschool een feit van de allergrootste heteekenisi, wijl nu voor het mannelijk deel der Roomse,he Goesche schooljeugd een onder wijsinrichting open .staat waar naasit en met het maatschappelijk onderwijs een Katholieke vorming van geest en hart ge paard gaat volgens den wil en het ver langen der H. Kerk. Vlissingen. De heer A. de Bont, on derwijzer aan de R. K. Jongensschool voor JVt. U,. L. 'O. is. in gelijke betrek king benoemd aan de "R. K. Jongensschool te Enschede (hoofd de heer Vierbeïne). lerseke. De heer H. J. Bakker, hoofd van school I alhier, is benoemd tot hoofd van een M.U.L.O. school te Dokkum. (M. Crt.) Geslaagd te 's Gravenhage voor de Wiskunde L. O. de heer A. P. Steketee te Middelburg, vroeger te Goes. Geslaagd op; het examen vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek te Rot terdam de heer C. Stuiji te Biggekerke, en te Venh>, de heeren L. J. Versprille te Oostburg, en E. M. M. den Hart te Hoofdplaat, verder de heeren H. J. Dan ker te Kruiningen, J. W. van Nieuwen- huizen te Oostburg, J. P. Dhont te IJzen dijke en W. J. Kouse te Retranchement, en de dames J. M. Catsman te Oost burg, C. Kools en G. P. van Overbeeke, beiden te Aardenburg en J. J. P. S. Stof fels te Sas v,an Gent. (Zeeuw.) Openbaar onderwijs het onderwijs? De heer Roodhuyzen houdt in zijn lijf blad het bestuur van den Bond van Ne- derlandsche Onderwijzers het volgende snuifje onder den neus: „Het hoofdbestuur van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers heeft waar lijk kans gezien zijn record van dwaas heid weer te verbeteren; thans door een voorstel om bij de wet alle bijzonder, dus ook alle confessioneel onderwijs onmoge lijk te maken. Indien onze inlichtingen juist zijn, dan is er in dat hoofdbestuur zelf eene minderheid, die zich met zoo'n onzinnig gedoe niet kon vereenigen; is dit zoo, dan blijft zij toch even verant woordelijk voor dat voorstel als de meer derheid; zij had dan toch onmiddellijk ontslag moeten nemen. Mannen van ka rakter nemen geen voorstellen van in grijpenden aard voor hunne rekening, als die lijnrecht tegen hunne overtuiging in gaan." Om iets verder te vervolgen: „Genoemd voorstel is er een dat ge tuigt van absoluut gemis van liefde voor ons volksonderwijs in het algemeen, wat niet tot bloei kan komen als niet aan beide stroomingen in de natie recht wordt gedaan; het is tevens in de hoogste mate ondemocratisch als niet erkennende de rechten der minderheden, ja het doet nog erger: het wil door verkregen rechten de pen halen; het is daarenboven uitermate poenig, want het is branieschoppen zon der meer, aangezien het niet van den minsten invloed kan zijn op onze school wetgeving, en blameert daardoor in zijn hoofdbestuur den geheelen Bond. We hebben tot nog toe over dit stumperig- heidje gezwegen, omdat wij beter te doen hebben dan onzen tijd te besteden aan het weerleggen van klinkklaren onzin." Handelshoogeschool. To Rotterdam is Zaterdag j.I. de eerste Handelshoogeschool i'n ons land offici- eel geopend. Tegenwoordig waren o.a. de minister van binnenlandsche zaken, die de ope ningsrede hield, verder die van buiten- landsche zaken, landbouw, nijverheid en handel, de commissaris der Koningin in Zuid-Holland, enkele leden van Gedepu teerde Staten, en andere autoriteiten. I, UUUUUUIUU1IUJUI1, Door de vereeniging tot bevordering van Landbouw en Veeteelt te 's H ee r 'Arendskerke werd Vrijdag aanbe steed de levering van 442 balen super 14 pet., 10 balen amm. super 7 maajl 9 e)n 12 balen kaïniet 12.4 pet. Ingeschreven; is door Coenen en Schoenmakers, Uden, f2.21, f7,65 en f2.23; door Glerum en Co., Hansweerd, voor f2.23, f7,45 en f2.22; door Aardenne, Dordt, voor f2.28, f7,58 en f2.26; door de Internationale Guano- en superphosphaatwerken te 'Zwijndrecht, voor f 2.231/2, f7.55 en f2.16; in samenlading, door de Mij tot verkoop van hulpmeststoffen te Dordt, voor f2.30, f7.45 in samenlading, door de N. V. de Zeeuwsche Voeder- en Kunstmesthandel te Middelburg, voor f 2.29, f 7.58 en f2.24. Verder was voor super nog inge schreven door Kostense te Kruiningen voor f 2.36. Moreels te Gent voor f 2.35 en Meyers te Brussel voor f2.21. De super is gegund aan Coenen en Schoen maker en de amm. super en kaïniet aan Glerum en Co. (M. Ct.) GOES. Huw,. afk.8, Pïeter Snoep 24 j. jm. te Goes en Neeltje Cornelia van Halst, 26 j. jd. te Kortgene; Cornells An- thonij Reijerse 29 j. jm. te Goes en Sara Westerweel 25 j. jd. te Wolfertsdijk, on langs te Goes. MIDDELBURG. Bevallen: G. J. Diesch, geb. Hogewind, z.; D. Geensen, geb. Pie- rens z.; W|. F. van der Plank, geb. de P'agter, d. Overleden: J. van Houte wed. van C. Brakman 79 j.; A, Eiff, echtg. van P. J. E, Knuyfc 43 I. Timmerman echtg. v. B. Tra,nchemo:nt "60 j'. Over de maand Oct. KLOETINGE. Gehuwd: Jan van Gessel, 26 j. jm. te Ovezand en Cornelia, van 't Westeinde, 31 j. jd. Geboren: Dina, d. v. Jan Leijfe en Tan netje v. d. Berge; - Francois Eliza, z. v. Marinus Jacobus Straub en Maria Crucq. Overleden: Pieter, 6 w., z. v. Gerard Nieuwenhuijfeen en Kiazina Bom; He lena Elizabeth, 3 mnd., d. v. Quinten Trimpe en Elizabeth Wabeke. (Kr. Crt.) ROTTERDAM, 10 Nov. Binnenlandsche granen. Wilhelmina tarwe f 9.50 a f 10, tus- schensoort f8.75 a f9.25, bruine hoonen f9 'a f 11.75, uitgezochte partijhn daarbo ven, karweizaad f 15 a f 15.25 per 50 kilo. Buiten] andsche granen. M a i s. Amerik. Mixed loco 156Gro ve Donau stoornend 129.50; Grove Nov. lev. 129.50; Grove Donau Dec,, lev. 131; La Plata loco 125; La Plata Deo. lev. 127Galfax stoomemd 127Galfax Deo. lev. 126.50; id. Jan. lev,. 128. Eieren. Zeeuwisohe f7 af7,.50; Over- maasche f 7.50 a f 8. Varkens 27 a 28 'hts., licihte voor export 261/2 a 27 cts. Aardappelen. Brielsche kralen f 3.10 a f 3.50Zeeuwsche eigenheimers fl.75 a f 1.80; Zeeuwsche blauwe f2.60 a f2.90; Poters fl.30 a fl.50; Spuische eigenheimers ,£1.90 a f2.10; Friescihe eigenheimers fl.70 a 11.80; Geldersche kralen ff{2.80 a f3; Bravo's f2,.30 a f2.70; tamelijk aanvoer; tamelijk vraag. Meel. De koersen waxen in begin vo rige week flink lager, doch sloten iets vaster. Inlandsch meel onveranderd met bescheiden omzet. Aflevering Ameri- kaansoh meel vindt geregeld plaats. Rogge bloem lager. Ter beurze stil, pirijlzen on veranderd. GOES, 8 Nov. 1913. Veilingsvereenigin.g „Zuid-Beveland". Klei'peren 6 a 8; Gieser Wildeman 6 a 7; Joden peer 6 a 10; Ci'ohorij'peer 6 a 8; Winter rietpeer 6 a 8; Goud Reinet 6 a 12; Zure Bellefleur 5 a 10; West- landsche Bellefleur 6 a 9Fransc-he Belle fleur 5 a 8; Champagne zoet 6 a 8; Hollandsch zoet 5 a 8Rusters 6 a 7 Zoete Armhaarde 7 a 9; paradijsappel 6 a 8; aardappelen f2 per H.L.; gr. kool 3a4 ct. pier stuk; roode kool 3a,5; bjloemkool 2 a 8; spruiten 5 a 8 per K.G. Cureghem-Anderlecht bij Brussel 7 Nov. Heden werden aangevoerd 929 kal veren. Men betaalde per kilo: fr. 1.05, fr. 1.25 a fr. 1.40. (Msbode.) Tholen, 8 Nov. 1913. Ter graanmarkt van heden was tarwe f 9.a f 10.wintergerst f 0.a f 0.Zomergerst f 0.a f 0.haver f 7.a f 8.karwei f 14.a f 15. alles per 100 kilo. Voorts rogge f5.a f6.witteboo- nen f 11.af 13.bruineboonen f 12. a f 12.50; kleine erwten f 9.af 10, kroonerwten f 10.a f 11.aardappe len f 2.a f2.75; uien f2.a f 0. alles per HL (M. Crt.) IJzendijke, 25 Oct. 1913. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer redelijk en de omzet van weinig beteekenis. Prijzen onveranderd. Men besteedde voor Jarige Tarwe. f 10.a f 10.25 Nieuwe Tarwe 9.a 9.50 Nieuwe Rogge 6.25 a 6.50 Nieuwe Wintergerst 9.a 9.25 Nieuwe Zomergerst 8.75 a 9. Haver 8.50 a 8.75 Paardeboonen 8.75 a 9.60 Groene Erwten 9.a 10. Kroonerwten 10.a 11. (M. Ct.) Heden overleed na een korte on gesteldheid en voorzien zijnde van de laatste H.H. Sacramenten mijn beminde Echtgenoote en der kin deren zorgzame Moeder AP0L0NIA RIJK, in den ouderdom van bijna 40 jaren. D. VAN DEN DRIES en Kinderen. 's Heerenhoek, 5 November 1913. OP des namiddags te één uur, te 's Graven polder, aan den Lange Mairedijk, voor den heer Dl. BOONMAN, ten overstaan van den Notaris PILAAR te Goes van aan gemelden dijk, geschikt voor werk; hout.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3