UIT ZEELAND. Landbouw en Veeteelt. UIT DE PERS. KERKNIEUWS, O N D E R W IJ S- SPORT. Laatste Berichten. Eerste Kamerverkiezing Zuid-Holland. Behalve de heer Van den Berch van Heemstede wordt ook als reohtsch can did aat der staten van Zuid-Holland voor de Eerste Kamer-vacature in aanmerking gebracht prol. van Swaay te 'Delft. De Soc.-dem. Kamerfractie en Douwes Dekker. Men meldt ons, dat de sociaal-democra tische kamerfractie niet voornemens is hij de behandeling van de Indische be grooting een motie aanhangig te maken in verband met de houding van den Gou verneur-I ieneraal tegen bet optreden van Douwes Dekker c.s. (Msbode.) Goes. VIbier is de zoo gevreesde vlek ziekte ondej Je varkens uitgebroken, bij de groentenkweeker D. S., welke vorige week het ongeluk had een zijner krul staarten te verliezen en dezer dagen een tweede exemplaar in den grond moest stoppen, hetwelk voor den eigenaar een groot© schadepost is. Met ingang van 16 Nov. a. s. is benoemd tot brief- en telegrambesteller te Bergen op Zoom dhr. C. Kooman Jr., vroeger hulpbesteller alhier. (Z.) Middelburg. In de sociëteit „St. Joris" werd Maandagavond eene vergadering ge houden van de Groene Kruisvereeniging, onder voorzitterschap van den heer J. C. Gieben. Door den voorzitter werd het jaarver slag uitgebracht, waaruit bleek, dat de vereeniging steeds in bloei toeneemt, het aantal leden vermeerderde wederom met ongeveer 120. Van het magazijn werd buitengewoon veel gebruik gemaakt; in October alleen kwamen 73 aanvragen in. De uitgaven voor het magazijn waren hoo- ger, vooral tengevolge van de aanschaf fing van eenige ligstoelen. De aanslui ting bij de Zeeuwsche Groene Kruisver eeniging heeft reeds voordeel gebracht. In het verslag wordt hulde gebracht aan zuster Schelfer, die vroeger het maga zijn beheerde, doch die om gezondheids redenen vertrok. Tijdelijk nam zuster Dor- maar liet beheer waar en dit op een wijze, dat het bestuur haar bij het ein digen een aandenken aanbood. Thans heb ben de beide wijkzusters het wérk ver deeld. Met dank wordt de ontvangst van f 100 als opbrengst van de Emmabloem herdacht. De penningmeester, de lieer nir. J. F. van Deinse, bracht vervolgens de reke ning uit, die reeds door drie leden was nagezien en accoord bevonden en die in ontvang aanwijst f 1050.82 en in uit gaaf f 783.981/2, alzoo een voordeelig saldo van f 266.8I1/2, waarbij moet worden op geteld het vroegere batig saldo van f 7OO.541/0. Deze rekening werd evenals de begrooting goedgekeurd. Vervolgens was aan de orde de ver kiezing van een bestuurslid wegens perio dieke aftreding van den heer van Deinse. De voorzitter bracht den aftredende dank voor alles wat hij als penningmeester voor de vereeniging tot nu toe heeft gedaan. De heer van Deinse werd bij acclamatie herkozen. Vervolgens was aan de orde een voor stel van den voorzitter om alhier een moedercursus te doen plaats hebben. De heer Gieben hield allereerst een rede, waarin hij op de groote sterfte onder zuigelingen wees en waarin hij tot de conclusie kwam, dat natuurlijke voeding en goede verzorging deze veel kunnen tegengaan. De bedoeling van een cursus is aanstaande moeders te onderrichten in het goed voeden en verzorgen der kleinen. Na eenige bespreking werd het voorstel aangenomen en liet bestuur opgedragen in deze verdere stappen te doen. Door den heer Kruze werd nog de mogelijkheid van het oprichten van een openbare plaats ter sprake gebracht, waar de huisvrouwen tegen een kleine vergoe ding hunne wasch kunnen doen behan delen. Men besloot eerst eens aan te kien wat ten deze te Vlissingen bereikt wordt. De vereeniging „Uit het Volk-Voor het Volk" stelt zich voor op 5 Mei 1914 den dag te herdenken, waarop vóór 100 jaar het eiland Walcheren door de Fran sehen werd ontruimd. Het ligt in het voornemen op dien dag zoo getrouw mogelijk weer te geven de feestelijkhe den, die op 5 Mei 1814 in Middelburg ter viering dezer gebeurtenis plaats hadden. (Z.) Met ingang van 16 November is tot rijksklerk der Dir. Bel. Inv. en Acc. aan de inspectie Middelburg benoemd dhr. P. I. Manneke te Ede. Door de Statenleden wordt heden avond den heer Commissaris der Konin gin in de Sociëteit „St. Joris" een diner aangeboden. De heer J. C. Pluimers, .piano- siemmer hij de firma Antoine Mes al hier herdenkt heden den dag waarop hij voor 25 jaar bij de firma in dienst trad. Hedenmorgen werd hem door een der fir manten een enveloppe met inhoud aan geboden als blijk van waardeering voor de door den jubilaris in het belang der zaak bewezen diensten. Ook het perso neel liet zich niet onbetuigd en bood den heer Pluimers een geschenk aan. Dit is nu reeds de vierde maal 'dat. bil deze firma een der geëmployeerden zijn zilveren jubileum herdenkt, terwijl nog meerdere in de eerstvolgende jaren zullen volgen. Door de poliüe uit 's Gravenhage is naar hier overgebracht de minder jarige N., eene dienstbode afkomstig uit Souburg, die zwervend op sAraat in de residentie was aangetroffen. De politie alhier bracht het meisje naar Souburg. Zekere P. P. de K. bevond zich gisterenavond in dronken toestand ten huize van T. aan de Goesche Koren markt alhier en vernielde daar een ïuit. De politie nam den man mede naar het bureau om zijn roes uit te slapen. De 41/2 pCt. geldleening van f 48.000, tot het aangaan waarvan de gemeente raad alhier besloot in zijne vergadering van 29 October j.l., is tegen een koers van 98i/2 pCt. gegund aan de Groninger B.ankvereeniging Schortinghuis en Stikker te Groningen. In het bericht over de vechtpartij aan de Hoogstraat alhier zie ons vo rig nummer, moet in de passage: V. pakte toen den agent, bijl de 'keel en gaf hem een paar klappen, reeds ter ruste had begeven. Op liet bu- in zijn pogingen 0111 die te bemachtigen werd hij echter verhinderd de regel „reeds ter ruste had begeven. Op het hu-" vervangen worden door: „terwijl hij ook den gummistok wist te grijpen". In de tweede helft der maand Oct zijn in de gemeente ingekomen: J. C. Butz, Lambrechtstr. L. 92 uit KoudekerkeG. M. van den Bosch, bt. Janstr. H 195, 's GravenhageJ M. van den Bosch, assuradeur, St. Janstraat, 11 195 Schiedam P. van den Berge Noord- poortplein M 219, Amsterdam; F.H. V Snijders, werkman L. Breedstr. G lib, Vlissingen M. M. Bakkers, coupeuse, L. Delft H 14, 's GravenhageJ. de 1 roije, werkman, Segeersweg A lOOg, Arnemui- den; Wed. H. R. Groenevvoud—de Buk- viel, Gravenstr. 1 188, RotterdaniS. Hammacher naaister K. Noordstr. E 29, Groede: Wed. Chr. van Weijnsbergen - Duchijne, Londensche Kaai H 6S, Hoold- plaatWed. W. Hoogekamp—Wisse, L. Viele K 195 's Gravenhage M. T. Verse- wel de Wit Hamer, kinderluffrouw, beis- dam Q 25, Haarlem A. van der Mijle, Dam P 8/9, 's Gravenhage T. M. P. H. Janssens, assuradeur, St. Janstr., 1 .vj -iu, Harderwijk. Vertrokken: J. J. Harst, L. Giststraat F 165 naar. VlissingenG. Visser, Heerenstraat II li- Amsterdam G. D. de la Motte van p- hemert, Noordweg R 41, boGeJ'',l/Jin ,K C Molhoek, Schuitvlotstraat N 169, Rot terdam: C. Reijerse, Nieuwl. weg U 8 Koudekerke; J. Dingenianse, St. Jansgang 68a, St. LaurensJ. A. Janszen, Seisstr. M 58, 's Gravenhage A. Witle, Seisweg R 151a Vlissingen C. J. van der Eflk. Heerengracht M 35a, 's Gravenhage r Davis, Dam N.Z.N. 10,Brussel;V». Tem- perman, K. Noordstr. L 110, Ter Neuzen. Vlissingen. lie Directeur-Generaal d«r SS. heeft o.m. een eervolle vermelding wegens betoonde oplettendheid toegekend aan den machinist le kl. W. Melis, al hier. Het stoomschip1 „Insulinde" heeft bij liet te water loopen eenige schade hekomen, waardoor een dei' waterbal'last- tanken van den dubbelen bodem vol ge- loopern is. In het verslag van de lezing over Theosophie door den weleerw. Van Kan in ons vorig nummer, staat abusievelijk mevrouw Bressant, dit moet zijn Besant (Anny Besant). Het woord „poratie" is een drukfout voor „peroratie" (slot-rede). Hansweerd. Nabij Lillo kwam 111 aanva ring de Duitsche vrachtboot „Ristelhuber No 8" met de sleepkast „Madonna" waar door laatstgenoemde zoodanig werd be schadigd, dat het schip naar de werf moest worden gesleept, 0111 gerepareori te worden. Aan de heer F. V. de Groot alhier is door den Commissaris der Koningin vergunning verleend voor liet vervoer per schip Zwaluw" van 2000 kilo dynamiet in patronen van België naar Buitenhuizen benoodigd voor opruiming van hel wrak der stoomboot Eastwell te IJmuiden. Maandag is het nieuwe belastingge bouw „Ilijks Rechten" alhier in gebruik genomen. Het geheel is keurig ingericht en afgewerkt; daarbij is voornamelijk ge let op het gerief voor het publiek. M an- neer nu de Inspecteurs- en ontvangers woning zullen voltooid zijn (vermoede lijk April 1914) dan kunnen de twee nog overgebleven oude woningen aan de oost zijde van 't kanaal onder deh moker ko men, waarmede dan alle woningen al daar zullen opgeruimd zijn. üe koolteerboot „Phenol", geladen met koolteer, is in het Brabantsch vaar water aan den grond gevaren. Het schip zit gevaarlijk. 's-Gravenpolder. In een Zaterdagavond gehouden vergadering alhier, zou het, lnj besluit der vorige bijeenkomst op 1e rich ten, muziekgezelschap worden geconsti tueerd. Aanwezig waren twee leden van het voorloopig comité, enkele donateurs en.circa 2/3 van de ingeschreven wer kende leden. De voorzitter verklaarde toen, dat hij nu en in 't vervolg niet meer zou medewerken aan de oprichting van een muziekgezelschap te 's Gravenpolder, waarna de vergadering uiteenging. (M. C.) Terneuzen. Op de „Helena", afkomstig van hier, is Zondag te Selzaete de ge huwde matroos C. v. d. V. met een been in een staaldraad beklemd geraakt, waar door dit bij de dij werd afgeknepen. Hij werd per sleepboot naar Gent overge bracht, waar hij in het hospitaal is over leden. (Z.) Goes. Dinsdagmorgen vergaderde in de Prins van Oranje de afd. Goes van de Z. L. M. onder voorzitterschap van den heer I. G. J. Kakebeeke. Do voorzitter opent deze algeineene ver gadering. en herinnert aan het overlijden van het bestuurslid de heer 8. Noteboom en wijdt een kort woord aan zijn nage dachtenis. Spreker herinnert ook nog aan de jongste breed opgezette land bouwtentoonstelling, die bewezen heeft hoe het landbouwvak de laatste jaren ontzaglijk omhoog gevoerd is. Er zullen meer dergelijke groote ten toonstellingen georganiseerd worden, ter wijl deze ivorden afgewisseld door provin ciale tentoonstellingen; het volgende jaar zal deze vermoedelijk in Zeeland gehou den worden. Ingekomen was een schrijven van den heer J. L, Mol, waarin hij meedeelt wegens vertrek uit de afdeeling als bestuurslid te moeten bedanken. De notulen worden door den secretaris gelezen en goedgekeurd. Hierop wordt, voorlezing gedaan van enkele ingekomen stukken. Do voorzitter deelt verder mede, dat de plannen lot oprichting van een Rijksland- bouwwintersehool zijn verwezenlijkt. Ieder die lust heeft het gebouw te zien, melde zich aan bij den directeur of leeraren, die rich bereid verklaarden alles te la ten zien. Er zijn thans 14 leerlingen in geschreven, waarvan 10 uit Zuid-Beveland. Ingekomen is nog een werkje van den A. N. W. B. over „Wegen, paarden en hoefbeslag". Tenslotte deelde de voorzit ter nog mede, dat te 's Gravenpolder een nieuwe landbouw «'intercursus is opge richt. Daarna is aan de orde de benoeming van 4 bestuursleden wegens periodieke aftreding van de hoeren J. Zandee, en M. Boogerd en voorziening in de vacatu res D1. J. v. d. Have (Mol) en S. Note- boom. (De vacature van der Have is eigen lijk blijven voortleven door het bedanken van den heer Mol). Do heeren Boogerd en Zandee werden met rasp. 26 en 27 van de 29 stemmen herkozen. De heeren P. Scheel© en P. Ver donk verkregen ieder 1 stem. Beide herkozenen verklaarden de be noeming aan te nemen. Voor de vacatures v. d. Have en No teboom worden door liet bestuur ge noemd de heeren F. de Iloo van 's Heer Abtskerke, M. de Vrieze en A. J. van Fiere, beiden te Kloetinge Bij stemming vereenigt de heer F de ltoo 20 stemmen op zich, de heer M de Vrieze 18, zoodat deze gekozen zijn. De heer de Vrieze, die aanwezig i,s, verklaart de benoeming te aanvaarden. Den heer de Roo zal van zijn benoeming kennis gegeven worden. D© tegenwoordige marktzetter wordt bij acclamatie herbenoemd. Nu is aan de orde een schrijven van de afd. Tholen, waarbij ze verzoekt de leerlingen van Oud-Vossemeer, die dit jaar op het examen voor den hoefsmidscur- sus niet geslaagd zijn, alsnog in de ge legenheid te stellen in 1914 herexamen te doen. Het hoofdbestuur stelt echter voor ze eerst in 1915 toe te laten, hetgeen met minder bezwaar zal kunnen geschieden. De leerlingen zullen clie twee jaar wel kunnen benutten. üe heer Hanken wijst er op, dat in de examencommissie geen personen zitten, die alleszins bekend geacht mogen wor den met het beslag van het zware paard. Verder, dat de Zeeuwsche leerlingen op de examens groote moeite hadden met het leggen van ander dan zwaar hoefbe slag. De afgevaardigden ter hooidbestuurs- vergadering zullen deze aangelegenheid ter sprake brengen. Vervolgens werd besproken de agenda voor de op 7 Nov. te Middelburg te hou den hoofdbes'fcuursvergaderiiig, die ver schillende belangrijke punten bevat. Ze geeft geen aanleiding meer tot discussie. Daarop volgt de rondvraag. De heer L. de Jager van Nieuwdorp vraagt of er nog iets uitgetrokken is om de inenting van de varkens te bevor deren. De voorzitter deelt mede, dat het hoofdbestuur vermoedelijk weet' hetzelfde subsidie zal geven als vorige jaren. Na mens het bestuurslid Van den Dries wordt gevraagd of er eventueel subsidie is te krijgen voor een heer, te stationeeren tus- schen Eorssele en 's Heereohoek. Het afdeelingsbestnur zal hierover met het hoofdbestuur correspondeeren. De voorzitter heeft goede hoop, dat dit ver zoek ingewilligd wordt. Hierop wordt de vergadering gesloten. (Zeeuw.) Mond en klauwzeer in België. Men schrijft aan de „Arnh. Ct." uit 's GravenhageHet bericht, dat het mond en klauwzeer in België deze maand zich wederom zoo heeft uitgebreid, deed ons heden tot de inspectie van den veeartsenij- kundigen dienst de vraag stellen of vol doende maatregelen tot bescherming van onzen kostbaren veestapel genomen wor den. Zulks is overbodig, werd ons geantwoord daar te dien opzichte voorschriften bestaan, welke ten allen tijde gelden. De invoer van vee hier te landeHs steeds verboden. Een enkele maal woidt wel dispensatie verleend. Dat wordt u terst gestreng toe gezien Nog kort geleden werd de invoer van een geit uit Zwitserland verboden, op grond dat daar mond- en klauwzeerwoedde. Als fokmateriaal tot verbetering van den veestapel wordt onder alle voorzichtigheid wel eens een stuk vee ingevoerd. Eenige maanden geleden werd machtiging gevraagd eenige geiten uit Hessen in te voeren. De beestjes werden veertien dagen in quarantaine gehouden en de inspecteur is er tweemaal heen geweest voor ze de grens over mochten. Wij zijn en blijven, zoo vertelde onze vriendelijke zegsman, steeds waakzaam en dank zij onze districts-veeartsen aan de grenzen en de rapporten, welke zij met België onderling en volgens overeen komst getrouw uitwisselen, houden wij ons op de hoogte van voorkomende ziektege vallen, aan de andere zijde van de gren zen. Wij kunnen dan ook verklaren, dat de veestapel hier in Nederland „safe" is. Evenredige vertegenwoordiging. Het (r.-k.) „Huisgezin" schrijft Wij behooren niet tot hen, die, mocht een voorstel tot wijziging van artikel 192 der Grondwet in onzen geest achterwege blijven, nu reeds onze medewerking aan de oplossing van het kiesrechtvraagstuk onherroepelijk weigeren. Ook hierom niet, omdat dan de invoe ring van evenredige vertegenwoordiging alweer wie weet voor hoelang verschoven wordt. Was er evenredige vertegenwoordiging geweest, we zouden bij de verkiezingen van dezen zomer geen minderheid zijn geworden. De cijfers hebben het uitgewezen. Behalve dit zouden bij een evenredig kiesstelsel een aantal stemmen, nu op de candidaten der linkerzijde uitgebracht, aan recbtsche candidaten zijn ton goede ge komen. Bij evenredige vertegenwoordiging zou het droevig gehaspel, dat we dezen zomer beleefd hebben en dat in den driehoek LeidenOmmen Ede culmineerde, maar ook elders, met name in Friesland optrad, zijn achterwege gebleven. Ook bij volgende verkiezingen staan we, blijft het meerderheidsstelsei behouden, voor hetzelfde gevaar, dat eerder ver scherping doet duchlen dan dat het belooft af te nemen. De vergadering der Christelijk Historische Unie in Friesland is daarvan een bewijs. Een evenredig kiesstelsel snijdt juist het grootste gevaar af, dat de meerderheid der rechterzijde en haar eenheid bedreigt. Ook dit moet worden in het oog ge houden bij de overweging der vraag, of wij ons in een gegeven geval tegen een oplossing van het kiesrechtvraagstuk mor dicus moeten verzetten. Ileden (Woensdag) heeft te Home een plechtig jaargetijde plaats gehad voor paus Eeo XIII z.g. De Pontificale mis van requiem werd opgedragen door kardinaal Vincenzo Va- nutelli en de absolutie wenl verricht door den 11. Vader. Mgr. Meeuwissen Naar de „Tijd" verneemt, heeft Z. D. H. Mgr. J. C. Meeuwissen die sinds lang aan de steen leed, Maandagmorgen in het O. L Vr. Gasthuis te Amsterdam eene operatie ondergaan. Deze operatie mag onder alle opzichten gelukkig geslaagd heetentoch zullen voor een volledige genezing wel twee a drie weken noodig zijn. Benoemd aan de openbare lagere school te Zuid-Beierland de lieer J. Lu- teijn, thans tijdelijk onderwijzer te Lage Zwaluwe en vroeger volontair te Re- tranchement. „M. Ct." De zaak-Beishuizen. Omtrent liet ontslag van den heer C. Th. Beishuizen, soc.-dem. lid van de Provinciale Staten van Groningen en lid van het hoofdbestuur van den Ned. Bond van Onderwijzers, onderwijzer aan de openbare school te Garsthuizen, gemeen te Stedum, meldt de „Pr. Gr. Ct." nader liet volgende Op Maandag 23 Sept. heeft de heer Beishuizen, in het lokaal waar hij les gaf, in liet bijzijn der leerlingen, tijdens den schooltijd aan liet hoofd der school, den heer De Vries, de volgende woorden toegevoegd „Kwajongen, wat doe je hier; kwa jongen, jij behoort daar (wijzende naar het lokaai van het hoofd.) Je hebt hier niets te maken, jij maakt het ouderwijs in de geheele school onmogelijk. Jij hebt daar genoeg te doen. Daar hoor jij, daar verdien jij je centen. Maak maar dat je eigen werk afkomt, kwajongen.'' Pégoud in Rotterdam. B. en W. van Rotterdam hebben er in toegestemd Woudesteijn voor één dag af te staan teil einde op het terrein een vliegvertoo- ning van Pégoud in te richten. Een Belgisch blad meldt nog dat Pé goud 30,000 franken krijgt voor zijn vlie gen in Rotterdam. Hij zal verder volgens het blad in den Haag vliegen den 23sten dezer. (N. H. C.) Snelheidsrecord. De Fransche vlieger Gilbert is Vrijdag in ongeveer 5 uur van Parijs naar Berlijn gevlogen op een eendekker. Hij steeg in de Fransche hoofdstad op om 8 u. 31 min. en daalde te Berlijn 0111 kwart vóór twee i 11 'den namiddag, zoodat hij daar kon lunchen. De snelste trein doet over liet traject 17 uur en drie kwartier. Gilbert heeft hiermee aan zijn vriend, den fameuzen vlieger Brindejonc, den Pommerybeker afgewonnen, wegens liet bereiken van het snelheidsrecord met een gemiddelde snelheid van 250 kilometer in het uur, over een traject van minstens 1000 kilometer afstand. (Tijd.) Goes De Raad dezer gemeente kwam heden lieden namiddag 3 uur in open bare vergadering bijeen. Voorzitter de heer De Beaufort. Afwezig de heeren Kakebeeke, Pilaar, De Paauw en Risch, met kennisgeving. Behandeld werd de navolgende agenda Vaststelling der notulen der volgende ver gadering. 1. Ingekomen stukken; 2. Aan vragen om afschrijving van belasting en schoolgeld; 3. Af- en overschrijving van posten op de gemeente-begrooling voor 1913; 4. Wijziging der verordening voor het bestuur van het gasthuis; 5. Begroo- ling voor 1914 van het gasthuisbestuur; 6. Verzoek van den heer C. J. Noordhoek, 0111 aan den Ouden Singel naast per ceel G .110. 98 een woonhuis achter de rooilijn te mogen bouwen; 7. 2e supple toir kohier van schoolgeld voor school A, cursus 19131914; 8. Primitief ko hier van schoolgeld voor school A, cur sus 19131914; 9. Primitief kohier van schoolgeld voor de Meisjesschool, cursus 19131914; 10. Het verleenen van eervol ontslag aan den heer M. 1). Caljouw als onderwijzer hij het Herhalingsonderwijs 11. Voorstel inzake het rioleeringsplan volgens het Shöne-stelsel12. Verzoek van Mevrouw F. KakebeekeOchtman 0111 een lokaal van de Meisjesschool te mo gen gebruiken tot het doen geven van Sloijd-onderwijs aan jonge kinderen; 13. Begrooting der gemeente-gasfabriek voor 1914; 14. Gemeentebegrooting voor 1914; 14a. Voorstel inzake nadere regeling van verschillende salarissen in verband met de gemeentebegrooting voor 1914; 14b. Voorstel tot verhooging van het te heffen maximum-bedrag aan hoofdelijke» om slag; 15. Reclames Hoofdei. Omslag primi tief kohier 1913. De voorzitter brengt, namens de com missi© van toezicht op het landbouwonder wijs dank aan den raad voor de tot stand- koming van de Rijkslandbouwwinter- schooJ, welke de vorige week door do gemeente aan het rijk ïs overgedragen. De notulen der vorige vergadering wor den goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaan van inge komen stukken Van ld en heer Jan Morks te Middel burg een rapport omtrent de keuring van de carillonrestauratie. Van het dagelijtksch bestuur van den A. N. Wj B. een ex. va,n het door hem uitgegeven rapport van wegen, paarden en hoefbeslag. Dankbetuiging van de afd. van Mer- curius voor de goedgunstige beschikking aangaande het verzoek tot ingebruikgeven van schoollokalen voor haar cursussen. Goedkeuring van het Reglement voor het Burgerlijk Armbestuur. Schrijven van het. Hoofdbestuur van den Alg. Ned. Politie hond, waarin het in overweging geeft: 1. op de tegenwoordige gemeentelijke po litie-ambtenaren niets te verhalen wegens inkoop van pensioen; 2. wegens bijdrage voor eigen pensioen en voor het we duwen- en weezenpensioen minder le ver halen dan op de toekomstige; 3. de be slissing zoodra mogelijk te nemen. Goed keuring van Ged. Staten van de rege ling der borgstelling van den gasdirec- tenr. Schrijven van den Ned. Bond van Gemeente-ambtenaren, waarin in overwe ging gegeven wordt op de tegenwoordige ambtenaren niets te verhalen wegens in koop van pensioen, enz. en op hen al thans aanmerkelijk minder dan op de toekomstige gemeente-ambtenaren. Van een kleine Iwintig bewoners van den 'sHeer Hendrikskinderendijk een adres, waarin zij verstoken van gas licht als ze zijn om een paar gas- lantarens vragen, onder opmerking, dat de meesten hunner niet ongenegen zijn hun woning van gasleiding te voorzien.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2