BINNENLAND. Leger en Vloot. UIT ZEELAND. 1 T A li I Mgr. Montagnini ~f. Naar uit Rome gemeld wordt is Mgr. Montagnini, substituut bij de pauselijke kanselarij, en bisschop van Larissa, na een lang durige ziekte op 50-jarigen leeftijd over leden. Bij de scheiding van Kerk en Staat in Frankrijk heeft Mgr. Montagnini een groote rol gespeeld. Hij werd door de Fransehe regeering uitgezet, die een groot gedeelte van zijn papieren weder rechtelijk in beslag nam en ze deed publiceeren. Daarover is toentertijd heel wat stof opgejaagd. Na zijn terugkeer in Rome werd Mgr. Montagnini tot apostolich protonotarius benoemd en in 1909 tot het ambt dat dat hij thans bekleedde. Maasbode. POBTtldili. De troebelen in Portugal. De jongste berichten over Londen uit Portugal ontvangen, bewijzen zegt „de Maasbode" dat de republikeinsche ty- rannen er nog niet in geslaagd zijn den opstand der monarchisten geheel en al te onderdrukken. Zoo seint de bijzondere correspondent van de „Times", die zich naar de Spaansch-Portugeesche grensstad Badojer begeven heeft d.d. 21 dezer, dat in het Noorden een trein met sol daten door Portugeesche rebellen is aangevallen. Er ontstond een hevig ge vecht, waarvan het resultaat nog niet bekend is. In Lissabon hebben nieuwe bloedige botsingen plaats gehad tusschen de op roerlingen en de troepen, waarbij ver scheidene personen esnstig gewond wer den. De rebellen slaagden er in een groote hoeveelheid wapens en munitie te bemachtigen zonder dat de troepen zulks konden verhinderen. Ook in andere steden van Portugal is het Zaterdag tot nieuwe gevechten tus schen monarchisten en regeeringstroepen gekomen. De censuur is uiterst streng. Het „zwarte kabinet", dat alle brieven, welke maar eenigzins verdacht zijn, onderzoekt, werkt dag en nacht om minder gunstige berichten te smoren In het Noordelijke grensgebergte houden zich talrijke mo narchistische benden schuil. SPASJE. Het kabinet Romanones treedt a f. Tengevolge van oneenigheid in den boezem der liberale partij werd Zaterdag j. 1. in de Spaansche Kamer na een rede van Romanones een motie van vertrou wen in het beleid der regeering ver worpen met 106 tegen 103 stemmen. Het kabinet bood daarop den koning zijn ontslag aan. Men gelooft dat Maura, de leider der conservatieven, de opdracht tot samenstelling van een nieuw kabinet zal aanvaarden. Lijkverbranding. Men schrijft uit der. Haag aan „De Maasbode". Naar aanleiding van de vraag naar de houding der regeering inzake de lijkver branding, deelde men ons aan het Depar tement van Justitie mede, dat deze vraag voor het Departement geen urgentie bezit, zoolang in het crematorium geen geval van lijkverbranding heeft plaats gehad. Men houdt zicli ervan overtuigd dat het niet ligt in de bedoeling van het comité, dat het crematorium op Neder- landschen bodem heeft gesticht, om dit thans te doen, maar dat men met de stichting beoogt propaganda voor lijkver branding te maken. De inspecteur der infanterie heeft be paald, dat wanneer sergt.-majoor instruc teurs, die voorkwamen op de oude rang lijsten voor sergt.-maj.-adm. alsnog in aanmerking wenschen te komen voor een bevordering tot sergt.-maj.-adm. in de bri gade, de brigade-commandanten hiervan kennis 'zullen geven aan een hunner re- giments-commandanten, onder mededee- ling, dien s. m;. i. te benoemen tot s. m. a., hetzij met of zonder overplaatsing in de brigade, te bepalen door den brigade commandant. Goes. De hedenavond aan den Keizers dijk alhier te openen Au toga rage van de N. V'. (toe sc he Automobiel- maatsohapp ij maakt reeds van buiten met zijn beide breede inrijpoorten een goed figuur. Over de inrichting zelve vol gen bijzonderheden in. het nummer van Woensdag a.s. - - Zaterdagmiddag beklom het zoontje van dhr. K. een ladder, waarbij hij het ongeluk had naar omlaag te storten en zoodanig op zijn rechterarm terecht te komen, dat dit lichaamsdeel bij de pols brak. Er moest dadelijk geneeskundige hulp ingeroepen worden, welke verleend werd door dr. Lasonder. De afdeeling Zeeland van de A. II. V. zal op Vrijdag 31 'October 1913, des voormiddags om 10 uur in de „Prins van Oranje" bijeenkomen in algemeene vergadering en er de volgende agenda behandelen 1. Resumtie notulen. 2. Ingekomen stuk- kén. 3. Jaarverslag van de afdeeling. 4. Rekening en verantwoording. 5. Even- tueele voorstellen voor de algemeen© ver gadering in Dec. a.s. te Utrecht te hou den. G. Benoeming bestuurslid wegens pe riodieke aftreding van dhr. C. A. H. Stout- jesdijfc. 7. Benoeming .afgevaardigden en plaatsvervangers naar Utrecht. 8. Verder voorkomende zaken. Vrijdagmiddag had een ongeval plaats, dat nog betrekkelijk goed afliep. Toen het dochtertje van de wed. O. op den Oostsingel leerde fietsen en daarbij werd vastgehouden door een vriendinnetje, verloor zij' eensklaps het stuur en draaide het water in. Op het hulpgeschrei der meisjes kwamen eenige passeerendie werk lieden toegeschoten, die drenkelinge en fiets uit het water haalden. Gisterennamiddag, terwijl bij het fraaie, zachte en stille najaarsweer hon derden wandelaars op He heen waren stak plotseling een hevige Z.-Wi. winxl op, die voortdurend in "kracht toenam en in een, gelukkig kortstondigen, storm ontaardde. De zware kronen der olrne- en kastanjebioomen zwiepten als riet heen en weer en in een ommezien was alles met doode bladeren overdekt. Ook stra ten waar geen enkele boom staat, h.v. de Wijngaardstraat, lagen vol bladeren. Wij vernamen dat hier en daar dooi den wind een ruit werd ingedrukt en een dakpan afgerukt, doch van ernstige schade hoorden wijl niet spreken. Door B. en W. dezer gemeente is benoemd tot bode biji de brandweer (va cature Sturm) M. Nonnekes alhier. Middelburg Een honderdjarige. Het was. gisteren grool feest in liet Oude mannen- en vrouwenhuis, aan de Heeren gracht alhier en daartoe was alle reden. Do oudste bewoonster van dit gesticht, Franoina Volkers, herdacht haar honderd sten geboortedag. Deze vrouw, die te Domburg geboren is, en voor wie het huwelijksbootje altijd onbekend is geble ven, verheugt zich in een vrij goede ge zondheid, alleen haar heenen hebben al jaren bijna geheel den dienst opgezegd en de eenige wandeling van het oudje bestaat dan ook uit den weg van het ledikant naar de tafel en omgekeerd. Wij schreven boven dat het feest was en willen nu vervólgen, dat. dit reeds van huiten aan het gebouw te zien was. Door de goede zorgen van den vader en de moeder, den heer en mejuffrouw Van Sluijs, en enkele verpleegden was voor den hoofdingang van het gebouw een eenvoudige versiering aangebracht en liet prieeltje was ook van bloemen en groen voorzien. Van het dak woei de Vader landse!» driekleur, wat trouwens ook hij eenige der andere woningen op de Hee rengracht liet geval was. Waar, zooals gezegd, de jarige niet meer van de kamer komt-, was natuur lijk daar ook versiering aangebracht en dit met zeer kwistige hand, aan liet pla fond en rond de gaskronen hingen slin gers van groen en bloemen ook allen door de inwoners zelf aangebracht. Toen wij1 er een bezoek brachten zat de jarige, die nu reeds 24 jaar voor reke ning van het Burgerlijk Armbestuur in het gesticht verpleegd wordt aan het hoofd van de tafel, terwijl zij, die de kamer met haar deelen, rond de tafel zaten om met haar liet nog verwachte bezoek te ontvangen. (Wij merkten dat het ge hoor van de juhilaresse nog niets te wenschen overliet en al was zij tegen ons niet erg spraakzaam, toch vernamen wij dat zij tegen de heeren van het be stuur en de dames regentes,sen, die zij goed keilt des morgens hoe] wat te babbe len had. Dat deze genoemde dames en heeren en ook tal van anderen behalve door een bezoek ook nog' op andere wijze van hun belangstelling wilden blijk geven, bleek ons uit de keurig geschikte man den met vruchten, de bloemen e:n de andere versnaperingen die de tafels vulden pn voor het verwerken waarvan „Sien", zooals de oude in het gesticht genoemd wordt, zeker de hulp van haar mede verpleegden zal moeten inroepen. Een geschenk willen wij afzonderlijk noemen en wei dat waarvoor de manne lijke verpleegden ieder van hun armoede iets hadden weggelegd, liet was een bus cacao met een zakje suiker. Het bestuur zoowel als de regentessen hadden boven dien nog voor tractaties voor alle in- wonenden gezorgd en het was deze aan te zien dat dit alles hun goed deed, en hun in hun eentonig leven een welkome afwisseling was. De verlichting van den tuin, welke voorgenomen was, moest wegens den he- vigen wind achterwege blijven. - Woensdag a.s. vergadert de gemeen teraad alhier des morgens te 10 uur en des namiddags te twee uur. Op de agenda komen o.a. voor de beëediging van de nieuwe leden, de heeren mr. J. J. Heijbe, W. Hioolen, en mr. G. J. Sprenger; ver kiezing van een wethouder (vac. Den Bouwmeester)verkiezing van leden van de verschillende raadscommissies, van le den van het stembureau voor de verkie- znig van een lid der kamer van Koop handel' en fabrieken en van een tijdelijk leeraar aan de burgeravondschool (vac. Holm). Verder voorstellen van Burg. en Weth. tot pensioneering van den gemeen t.ewerkman de Valk, inzake een adres van den Bond van Nederlandsche Schil- derspatroons, inzake een adres van de politicagenten vereeniging „Luetor et Emergo", lot wijziging van de Verorde ning op de heffing eener belasting naar het geschatte inkomen; tot regeling van de pensioneering «Ier gemeenteambtena ren; inzake vaststelling eener verordening op het financieel beheer der gemeente bedrijven en ten slotte de gemeentebei- grooting voor 1914, waarbij in behandeling komen zal een voorstel tot het verleenen van subsidie aan de Openbare Leeszaal en tot verhooging van de subsidie aan de vereeniging voor Handelsonderwijs. In den gemeenteraad zal Woensdag een voorstel van Burg. en Weill, behan deld worden om in verband met den aankoop van huizen aan de Nieuwstraat en het Bagijnhof, de uitbreiding van de rioleering aan den Singel, de nieuwe werken aan de gasfabriek en uitgaven voor het electrisch bedrijf met de Rijks postspaarbank eene 4 i/a percents geld leening aan te gaan groot f 49000, tegen een koers van 98 pCt., af te lossen van 1914 tot 1923 f2000, 1924 tot 1928 f2500, 1929 tot 1933 f 2000, 1934 f 1500 en van 1935 tot 1939 f 1000 per jaar. Door deze leening vervalt het besluit van 15 Januari tot het aangaan van eene geldleening voor de uitbreiding van liet riool en wordt de geldleening welke is aangegaan voor de uitbreiding van de gasfabriek afgelost. Do commissie van financiën stelt de af lossing als volgt voor: 10 jaar f1500, 10 jaar f2000, en 14 jaar f 1000. Het is in den nacht van Zaterdag op Zondag nog al rumoerig geweest in onze stad Verschillende personen moesten wegens dronkenschap in arrest worden gesteld, zoo werd aan den Seisweg een man, die in erge mate onder den in vloed van sterken drank verkeerde, dooi de beide inspecteurs aangehouden. Even later werd de hulp der inspecteurs in geroepen voor een bewoner van de Geere, die in dronkenschap zijn vrouw mishan delde. Toen de politiemannen in zijn wo ning kwamen werd hij nog driftiger, waar op zij liet huis verlieten. De man kwam hierop ook naar buiten en toen was ei- sprake van openbare dronkenschap en werd ook hij in verzekerde bewaring ge bracht. Gisterenavond werd de politie gewaar schuwd, dat aan den Blauwen Dijk een vrouw lag, die hevig uit het hoofd bloedde. Het bleek dat ook hier Bacchus weder een slachtoffer gemaakt had. De ontbo den geneesheer gelastte dat de vrouw, die blijkbaar in dronkenschap was ge vallen en zich daarbjj gewond had, naar het Gasthuis moest worden overgebracht, hetgeen dan ook geschiedde. Donderdagavond a.s. wordt eene ver gadering gehouden van hen die genegen zijn mede te werken aan de oprichting eener vooruitstrevende vrijzinnige kies vereeniging voor den gemeenteraad. Najaarszitting. Van de Maat schappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Zeeland is bij de Staten een adres ingekomen, waaruit blijkt, dat de maatschappij het voornemen heeft in 1914 te Middelburg eene provinciale Landbouw tentoonstelling te houden, welke in 1911 wegens het heerschen van mond- en klauwzeer achterwege is gebleven. Het Hoofdbestuur vraagt eene subsidie van f 1000 uit de provinciale kas. Ged. Staten stellen voor de tentoonstelling, evenals bij besluit van 14 Juli 1911 geschiedde, een crediet te openen van ten hoogste f1000. Daar het bestuur der Zeeuwsch-Vlaam- sche Tramwegmaatschappij eene mede- deeling heeft gedaan, dat de eerste ter mijn van het haar verleende voorschot vermoedelijk in Juni 1914 zal vervallen, moet voor dezen termijn een post op de begrooting worden gebracht en moet een geldleening worden aangegaan. Hel komt Ged. Staten eenvoudiger voor een besluit te nemen tot het leenen van de volle benoodigde som, op te nemen in seriën- naar mate van de behoefte. In verband met een in November 1911 aangenomen amendement de Veer stellen Ged. Staten voor de aflossing te doen plaats hebben in 40 jaar, ofschoon zij van ineening blijven, dat 30 jaar beter zou zijn. Zooals wij reeds meldden is het bedrag der lee- ning f 590.000. Van Burg. en Weth. van Scliore is een verzoek ingekomen, om een subsidie voor de verbetering van den Schoorsche- Zouteweg. Daar het onderzoek van deze aanvraag nog niet heeft kunnen plaats hebben geven Ged. Staten in overweging het verzoek in hunne handen te stellen, ten einde daarover in de aanstaande Zomerzitting een voorstel te doen. Vlissingen Onder voorzitterschap van den Weleerw. heer Moerel werd in het Concertgebouw eene vergadering gehouden van het PI. Comité voor K. S. A. Na met den Chr. Groet de vergadering geopend te hebben, sprak Z.eerw. een kort inleidingswoord, waarbij hij zijn vreugde er over uitsprak, dat deze ver gadering gelukkig goed bezocht was en sprak de hoop uit, dat allen flink aan de goede zaak zou trachten mede te werken. Hierna geschiedde voorlezing en goedkeu ring der notulen, waarna de Eerw. voor zitter mededeelde, dat thans gelukkig het aantal donateurs en donatrices wederom flink in aanlal was toegenomen en hoopte, dat dit in de toekomst nog grooter "moge worden. De bestuursverkiezing had tot uitslag, dat de. heer T. Manse als be stuurslid werd gekozen. Hierna werden eenige ingekomen stukken behandeld. Bij de uitnoodiging tot bijwoning der Dioc. vergadering werd besloten een der be stuursleden naar Amsterdam af te vaar digen, of zoo dezo verhinderd zijn werd de heer W. Ceulen als plaatsverv. afgev. aangewezen. Hierna deelde de voorzitter mede, dat het Bestuur van plan was dezen winter te trachten minstens een zestal groote en kleine vergaderingen te beleggen, waar van de eerste reeds zou gehouden worden op a. s. Donderdag 30 October, waarop do Weleerw. heer Van Kan zal behande len: Wat is theosophie? Terwijl reeds voor 2 volgende vergaderingen sprekers hunne toezegging hebben gedaan. Bij de rondvraag werden eenige zeer gewichtige punten besproken, waarvan échter publicatie voorloopig niet ge- wenscht voorkwam. Met den Chr. groet sloot de Eerw. voorzitter deze vergade ring. Op de j.l. gehouden vergadering van de R. K. Prop. Club „St. Thomas van Aquino" deed de Weleerw. heer Moerel, Geest.-Adviseur, de toezegging dozen win ter eene cursus over Godsdienstige en Sociale onderwerpen te houden. De Afd. Vlissingen van den Ned. R. K. Volksbond viert op Zondag 9 No vember het Patroonsfeest in de groote zaal van het Concertgebouw. De Weleerw. heer 1'. Kemper zal de feestrede houden, terwijl de onder-afdeeling „St. Caecilia" en „Vriendenkring" beide lnmne mede werking zullen verleenen. Het stoomschip „Insulinde" zal Za terdag 1 November te 3^2 uur van de werf der Kon. Maatschappij „de Schel de" alhier te water worden gelaten. Voor niet-genoodigden zullen kaarten te gen betaling verkrijgbaar worden gesteld, waarvan de opbrengst het ziekenfonds der werklieden van genoemde maatschappij ten goede komt. (VI. Crt.) Het conflict bij de maat schappij „Zeeland". Naar de „Vlis- singsche Courant" verneemt heeft het be stuur der vereeniging van Nederlandsche Gezagvoerders en stuurlieden ter koop vaardij zich tot den minister van land bouw gewend met de mededeeling, dat de stoomvaart-maatschappij „Zeeland" thans in een bestaande vacature voor tweeden stuurman een jongmensch van 21 jaar heeft aangesteld, die het diploma bezit van stuurman derden rang. De reederij is hiertoe krachtens de Schipperswet bevoegd, doch het is volgens genoemde vereeniging bedenkelijk in dezen zwaren en gevaarvollen dienst zulk een jongmensch aan te stellen. Met een ver wijzing naar de plannen om Lot een nieuwe schipperswet te geraken, met een herinnering, dat de stoomvaart-maatschap pij „Zeeland" de Nederlandsche post- vaart, heeft liet bestuur voornoemd dit feit onder 's ministers aandacht gebracht. Zierikzee. Vrijdaggavond werd in de con certzaal een feestelijke bijeenkomst gehou den van vele leden van het comité der on- afhankeljjkheidsfeesten, waarbij ook vele leden van .subcomité'» niet genoodigden tegenwoordig waren. Onder leiding van den heer KÏimmerboom brachten enkele heeren musici een elftal nummers op ver dienstelijke wijze ten gehoore, waardoor do aanwezigen in de beste stemming de reeks der feesten hebben besloten. Ook na afloop van het muzikale gedeelte ble ven vele der aanwezigen nog langen tijd bijeen. Onze oud-stadgenoot dhr. Vooren, is tot lid van den gemeenteraad te Hitte- gom gekozen. De heer Vooren kan nu een vergelijking maken tusschen zijn tegen woordige en vroegere woonplaats, in welke laatste de recht,sche minderheid hieel wat minder vrijzinnig behandeld wordt dan de linksche minderheid in zijn woon plaats. Waar rechts de macht in handen heeft gunt zij de minderheden ten minste een zooveel' mogelijk evenredige vertegenwoor diging. De landweerplichtigen, die in 1911 voor zesdaagse!» oefening worden inge lijfd, zullen voor zoover zij tot het 38ste bataljon belmoren /o.a. do landweer mannen van Schouwen en Duiveland) van 22—27 Juni te Bergen op Zoom worden geoefend. Krabbendijke. In den bietenoogst, die in het begin een klein beschot voorspelde, is in de laatste dagen, dank zij het zeer gunstige weder, verbetering gekomen. Thans rooit men tot in de 20 duizend per gemet, ook het gehalte is toegeno men. Het rooien en vervoeren gaat thans zeer vlug, naar veler meening te vlug. Want het laat zich aanzien, dat begin November alles kant en klaar zal zijn en dat is wat vroeg, daar dan de arbeid en dus de verdienste voor de meeste menschen ook een einde neemt en hun een te vroege en lange, winter te wachten staat. Als een bijzonderheid kan nog worden gemeld, dat. aan het station alhier, waar andere jaren bergen van bieten worden opgestapeld, thans bijna geen voorraad aanwezig is. 's Heer Arendskerke. Zaterdagmiddag had de vrachtrijder Ph., naar het station rijdende, het ongeluk dat zijn paard op hol sloeg, doordat het lemoen van den wagen los ging. De wagen, waaraan heel wat schade werd toegebracht, kwam in een sloot terecht en daar behalve Ph. ook nog een drietal jeugdige kinderen er op waren gezeten, mag het een wonder wor den genoemd, dat geen hunner eenig letsel bekwam. Alleen het paard, dal een eind verder viel en tot staan werd gebracht, beliep eenige verwondingen en ontvellin gen aan de pooten. Kloetinge. Terwijl Zaterdagmiddag J. O. alhier op zijn land bezig was met het rooien van suikerbieten, had hij het onge luk bij het afkappen der bieten, dat zijn mes uitgleed, met dit gevolg dat hij zich deerlijk kwetste en waardoor aan zijn linker bovenbeen een gapende wond ont stond, waarvoor geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Hansweerd Het scheepje „Beter Zorg", schipper Den Ouden, Zaterdagavond van hier vertrokken naar Antwerpen is in den nanacht, niet ver van zijn bestemming aangevaren door een onbekend gebleven boot. De opvarenden waaronder de vrouw met een tiendaagsch kind konden gered worden. Vrijdagmorgen is het. zoon tje van den heer P., alhier, door den politiehond van den rijksveldwachter K. hevig bloedend in het bovenbeen gebeten. Toen het met nog andere kinderen aan het spelen was bij den waterkant, iets wat niet mocht, zond K. er maar dade lijk zijn hond op af. Daar de veldwachter wel meer die gewoonte heeft, zal dhr. P. trachten, voortaan zulk optreden van den veldwachter te voorkomen. L.l. Zondag vergaderde de R.-K. kiesvereeniging in liet café Paviljoen van de fa,m. Luijlk. De ZeerEerw. lieer pastoor opende de vergadering met een welkomst groet tot de aanwezigen, en memoreerde in 't kort. de groote gebeurtenissen, welke in den loop van dit jaar hadden plaats gehad. I Daarna las de secretaris de notulen voor, welke zonder op- of aanmerking werden goedgekeurd. Eveneens werd die rekening en verantwoording van den pen ningmeester in orde bevonden. Wegens periodieke aftreding en het be danken van den lieer M. Goedemondt, had er een verkiezing plaats. De aftre dende leden C. Boonman en L. de Paauw werden herkozen, en in plaats van het aftredend lid dhr. M. Goedemondt werd gekozen dhr. W. Janssen, hoofd der R.-K. school. Borsselen. Een ooggetuige deelt, ons mede, dat Zaterdag omstreeks half 4 Ja cob Rijk van Ovezand hier het. ongeluk had, dat een disselboom brak bijl 'taf rijden van een Opril, waardoor de met bieten geladen wagen den steilen dijk af reed tot a,an den oever van de haven. Een der paarden kwam in 't water terecht. Gelukkig was er liulp aanwezig en kon 't beest ongedeerd op den kant terugge bracht worden. lerseke. Werd «te vorige week gemeld dat de stoomboot „Neeltje" op de Schelde was gezonken, nu kan gemeld dat de assu radeurs dhrn. Tak en Co. te Rotterdam zullen trachten de stoomboot te lichten. De stoomboot. „Verandering" varen de op de Schelde kreeg op een gegeven oogenblik door onbekende oorzaak een ongeluk aan de machine, waardoor de machinist in levensgevaar verkeerde, maar gelukkig geen ongeluk kreeg. De expert uit. Rotterdam heeft, de schade, die f 2000 a f 3000 bedraagt, opgenomen en zal deze vergoed worden. Helnkenszand. Hedenmorgen half vijf had de vrachtrijder (I. K. alhier het. on geluk met zijn hand bekneld t craken in de peemolen, met het ongelukkig ge volg dat zijn duim werd afgesneden. (Niet, van onzen gewonen correspon dent.) Zondag j.l. had de arbeider C'. Kloosterman alhier het ongeluk dat, hij van den bovensten slee van den zolder trap viel-, met het gevolg dat de man eene hersenschudding bekwam. Kruiningen. Met ingang van 1 Novem ber e.k. is Kruiningen opgenomen in het telefoonverkeer met de Duitsche plaat sen waarmede Nieuwe Sluis en Heen- vliet 'volgens de Post-, Telegraaf- en Te lefoongids gemeenschap heeft en benevens" met: Adlershof, Altona a/d Elbe, Berge- dorf (Bez. Hamburg), Berlij'n, Blanfcenese, Briinswijk, Charlottenburg, Coblenz, Kö- peniek, Friedefrau, Friedrichhagen, Gröss- lichtenfelde, Griinau a/d Mark, Hamburg, Hannover, Iiarburg a/d Elbe, Hoppegar- pen, Luchten bijl Berlijn, Neuköln, Nol- lendorf, Neuendorf, Oberschöneweide, Oraniënburg, Pankow, Potsdam, Reic-hen- dorf, Spandow, Tegel, Tempelhof, Wands- beck, Warnsee, Weissenië bij Berlijn, Ani- tuhland, Willemersdorf, Ampfalsburg, Wölfenbutel en Schlendorf (Wannebahn). De landbouwer Geluk alhier moest Zaterdag een rund slachten en een stier doodschieten. Men zegt wegens bloed- drang in de hersenen. Philippine. Vrijdag j.l. wilde de schipper F. v. H. alhier van zijn schip op een ander overspringen en deed daarbij zulk een ongelukkigen val, dat hij in zorg- wekkenden toestand naar huis gedragen werd. (M. Ct.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2