REINHEID-ZALF. VENDUTIE. Café BELLAMY Neemt gelden a Deposito J. BLOK Az. - Kruiningen Opening nieuwe winkel ZATERDAG 25 OCTOBER 1913. Karnemelkz Provinciaal Ijarl-Concoiirs ADVERTENTIEN. Grafmonumenten, Gemengd Nieuws. SPORT. Openbare Verkoopingen. Verpachtingen. Aanbestedingen. Firma AUG. VAN DYCK-PETIT Steenhouwerij. Hardsteen voor sluizen, bruggen en gebouwen marmeren schoorsteenmantels Woensdag 29 October 1913, verkoopen: Peru-Balsemzeep ATTENTIE bij de Keersluis VLISSINGEN. De Kanter Hordijk's Bank Vergoeding voor een jaar vast 4 Voor korter tijd naar verhouding. E. J. POLL, Deze ZALF is beslist goed voor alle wonden, vooral voor beenwonden, zelfs oude wonden, zij haalt al het onrein uit de wond en geneest zeer spoedig. Zij houdt de wond zacht, korst niet en geeft direct verzachting- Het afhalen der pleister veroorzaakt geen pijn. Deze ZALF is beslist onschadelijk. Prijs per potje f0,75. Verkrijgbaar en gros en détail bij de Naaml. Venn, v.h. C. A. SCHULTE Co. te Middelburg. C. A. Schulte Openbare Verkc Dinsdag 28 Octofa) Openbare Verki Donderdag 6 Novei openbaar verkoc 2 Kalfvaan 27 Loopvarj en 1 vet Va Vrijdag 7 Novemb< publiek verkoo 17 zware Olmebo 32 Canada' Julianaze Maar Oostenrijk, dat- zooveel deed om Albanië te bevestigen en Servië's invloed in perken te houden, stelde alles in het werk om deze uitbreiding van Servisch gebied te weerstaan. De Ooslenrijksclie gezant te Belgrado had dan ook mondeling aan de Servische regeering den eisch gesteld, dat de Ser vische t roepen binnen acht dagen uit Al- baneesch gebied, dat ze thans bezetten, zullen ontruimen. En ziet tegen veler verwachting is Ser vië voor dien eisch gezwicht. Maandagmiddag verscheen de Servische gezant, Jewanowitsj, op het ministerie van buitenlandsche zaken om graaf Berchtold mede te deglen, dat de Servische regee ring besloten had, haar troepen bevel te geven het Albaneesche gebied te ontrui men binnen 8 dagen geheel zal zijn uit gevoerd. Tusschen Oostenrijk en Servië is het nu in het reine, maar nu gist het weer in het landschap Epirus, welks bewoners niet bij Albanië maar bij Griekenland wil len ingelijfd worden. Er hebben zich in Epirus zoogenaamde „heilige bataljons" gevormd, die eventueel zich gewapender hand zullen verzetten tegen de inlijving van Noord-Epirus bij Albanië. De com missie voor nationale verdediging wachtte Maandag te Koryza de internationale com missi e af, die belast is met de defini tieve afbakening der grenzen van Albanië en stelde deze een memorie ter hand, waarin geprotesteerd wordt tegen de hou ding, door Europa aangenomen tegenover de bewoners van Epirus, die, nadat zij eindelijk bevrijd zijn van het Turksche juk, door Europa, waarop zij al hunne verwachtingen hadden gebouwd, thans aan een nog erger tirannie worden overge leverd. 1EBI.AS». Home Rule. De Katholieke bevol king van Ulster laat de schandelijk uitda gende houding der Orangisten niet onbe antwoord en zal, zoo noodig, met een legermacht vrijwilligers strijden voor de invoering van zelfbestuur Home Rule Rule voor Ierland, evenals de Pro testanten van Ulster, uit louter hersen schimmige vrees voor onderdrukking en uit papenhaat, zich met kogel en sabel daartegen zullen te weer stellen. De ka tholieke Nationalisten willen in de eerste plaats verhinderen dat de vijand de Boyne-rivier overtrekt en in de Midlands binnendringt. In Athlone heeft, naar de „Times" meldt, de eerste parade der vrij willigers meer dan 1000 man plaats gehad. Al deze vrijwilligers zijn oud-ge- dienden, en dus als het op vechten aan komt, meer waard dan de Orangisten, die grootendeels ontstaan uit koekbakkers, brievenbestellers, bootwerkers en anderen burgers, boeren en buitenlui. (De Tijd) ««ÜTEIIIRIJK. Miramare. Zoo heet het slot na bij Triest op een landtong in zee gebouwd door den zoo noodlottig om het leven ge komen keizer Maximiliaan van Mexico, broeder van Frans Jozef. Onze Holland- sche journalisten die een rondreis maken door Oostenrijk, vertellen er van. Zoo b.v. in „Het Centrum": „De wind was tegen den middag veel gaan liggen en langs den straatweg, welke onmiddellijk langs de zee loopt, gingen we naar het beroemde slot Miramare, spie gel der zee, zich uit wit marmer slank verheffend op een in zee vooruitspringen de rots. Miramare is gebouwd door Aartshertog Ferdinand Max, den lateren ongelukkigen Keizer van Mexico, en wordt nu bewoond door den tegenwoorden troonopvolger. Een heerlijker plaats om een kasteel te bouwen zal moeilijk kunnen gevonden worden en 'twas toch toeval, louter toe val, toen Aartshertog Max, door een bora (noorderwind) genoodzaakt hier te landen, besloot een kasteel te bouwen. De blik welke men vanaf het slot ge niet is overweldigend schoon. Vanuit de altijd blauwe zee en achter tegen de ber gen de heerlijke tuin, waar de boomen al tijd groen blijven. Mira il mare! Bewonder de zee, dat is wat men hier doet en wil blijven doen. En boven tegen de rotsen ligt de tuin, een paradijs op aarde. Hier is het land, waar cypressen en lotosboomen groeien, waar de slanke ceders zich verheffen, waar de laurier geurt, het land waar de citroenen bloeien en waar de meters- hooge palmen in den vollen grond wijduit hun blaren spreiden. Beschut voor den ruwen Noordenwind gedijen hier vele exotische planten. Ook nu bloeiden nog zoo vele bloemen en boomen in volle pracht, schitterde de roode vruchten van den „aardbeiboom" tusschen het doffe groen der bladeren, spreidden de water lelies in de kleine vijvers haar blanke kroon. Slechts noode verlieten we deze heer lijkheid, dit groenende, bloeiende para dijs van heerlijke natuur." Landverhuizersagenten der Canadian- Pacific-Spoorwegmaatschappij zouden tal van militieplichtige jongelieden door val- sche passen over de grenzen hebben ge holpen en daarbij doorgeholpen zijn door voorname personen. Tal van arrestatiën zijn gedaan. Nader meldt men Op grond van de papieren, welke bij de Canadion Pacific Railroad-maatschappij in beslag genomen zijn, schijnen vier hooge beambten, een aantal afgevaardig den en zeer vele Galische politie- en gen darmerie-beambten bij deze zaak betrok ken te zijn. De beambten, tot wier werkkring de landverhuizers-aangelegenheden behoor den, zouden in gevallen, waarbij landver- huizerstransporten door de politie werden aangehouden, op verzoek van de maat schappij meermalen ten gunste dezer zijn opgetreden, zoodat de transporten vrij konden passeeren. De afgevaardigde Petrycki, tegen wien door de Ruthenenclub een onderzoek werd ingesteld, daar hij zijn diensten aan de.Canadian" met geld liet betalen, heeft zijn ontslag ingediend. niimcHiiAm Mgr. Von Poggenburg. De nieuwe bisschop van Munster heeft, een herder lijken brief aan zijne diocesanen uitge vaardigd, waarin hij wijst op de plichten, welke den bisschop zijn opgelegd. „Als leeraars moeten de bisschoppen, verbonden met den II. Vader en in de Eenheid des Geloofs, den menschen de waarheid verkondigen, de eeuwige onver anderlijke Waarheid, zonder verminking, zonder vervalsching, zóó als Christus en zijne Apostelen haar eens op aarde geleerd hebben, zóó als het onfeilbare leerambt der katholieke Kerk haar bewaard heeft en ons voorstelt. „O Timotheus", aldus vermaant de H. Paulus zijn leerling, „bewaar het toever trouwde pand en vermijd de onheilige nieuwe woorden en de tegenstellingen der valschelijk zoogenaamde wetenschap, door welke te belijden sommigen ten aanzien van het Geloof zijn afgevallen". De bis schop zou dus een verrader worden, wanneer hij zich door de tijdstrooming en meeningen van den dag liet bewegen om van de volle en reine waarheid der ka tholieke leer af te wijkon." De Keizer is naar Oostenrijk vertrokken om zoowel den aartshertog-troonopvolger op het jachtslot Konopiselit als Keizer Frans Jozef te Sehönbrunn een bezoek te brengen. BlISIiAltD. Het ritueele moordproces. Wij zeiden verleden week dat Joden haat aan het proces te IGew niet vreemd schijnt te zijn. Thans verneemt de „Daily Mail" uit Odessa dat een sterke land verhuizing van joden is waar te nemen. Zij vreezen voor „progroms" (Jodenmoor den, georganiseerd door de z.g. „echt- Russische" mannen) onverschillig hoe liet proces afloopt. De .Neue Freie Presse" gaat voort sententies in te winnen die tegen den ritueelen moord getuigen. Zoo zou volgens dat blad kardinaal Agliardi, oud-minister te VVeenen, hebben gezegd dat de Kerk de bloedbeschuldiging tegen de Joden steeds als laster en leugen beschouwd en bestreden heeft. MEXICO. De gevreesde candidaat voor het pre sidentschap, de heer Felix Diaz, neef van den vroegeren president van den zelfden naam is te Vera Cruz geland. Zonder dat iemand hem iets in den weg legde, stapte Diaz daarop aan land, toegejuicht door enkele honderden werk. lieden. De groote menigte, welke aan de haven was samengestroomd, hield zich stil, wijl, zoo melden de Amerikaansche bladen, het gerucht liep, dat Huerta bevel had gegeven, op al te roerige demonstranten te schieten. Een moord. In de buurt van Melle in Oost-Vlaanderen is een moord gepleegd, waarvan het „H. v. A." het volgende re laas geeft: In een der uitgestrekte bosschen woont de steenbakkersfamilie F., bestaande uit vader, moeder en verscheidene kinderen. De oudste dochter, ongeveer 17 jaar oud, werd gelast het varken eten te dragen. Buiten gekomen werd zij waarschijnlijk af gewacht, laffelijk in 't bosch medegevoerd en aldaar op een afschuwelijke wijze ver moord. De moordenaar heeft haar eerst de keel willen afsnijden, doch het mes moet afgeschampt zijn en heeft een breede wonde veroorzaakt in het aangezicht langshenen en bezijden den mond. Ver volgens heeft hij het meisje verscheidene doodelijke steken toegebracht in de borst en dan de vlucht genomen. In den omtrek had men hartverscheurend gegil gehoord en iets kwaads vermoedend ging men op zoek. 't Duurde niet lang of men vond het stervend meisje in een bloedplas. Voorzichtig werd zij opgenomen en naar haar woning gebracht. Dokter Kielmaes werd er in alles haast bijgehaald, doch 't was te laat. Bij zijn komst had zij reeds den geest gegeven. Politie en gen darmen waren spoedig ter plaats om den moordenaar op te zoeken. De vermoe dens vielen terstond op zekeren U., van Quatrecht; een kerel van rond de 20 jaar. Sedert eenigen tijd had hij het meisje met zijn liefdesverklaringen ge plaagd, doch zij wilde van hem niet weten. Dit gedurig afwijzen moet hem razend ge maakt hebben en alzoo moet hij op het besluit gekomen zijn zich te wreken. Ver leden week was hij in bezit van een gevaarlijken dolk. Zijn vader mistrouwde dit en ontnam hem het wapen. Eenige da gen nadien had hij een anderen maar nog vreeselijker dolk gekocht. Hij toonde hem aan den broeder van 't slachtoffer, en verzocht hem te helpen bij 't slijpen van het wapen. Zonder erg te vermoeden vol deed de broeder aan dit verzoek, liet moet met dezen dolk zijn dal U. zijn schelmstuk heeft uitgevoerd. Heel den dag had men hem langs de plaats der mis daad zien rondloopen, en sinds den moord heeft men niets meer van hem vernomen. In zijn ouderswoning is hij niet meer verschenen, noch in de herbergen waar hij gewoonlijk ging drinken. Tot nu toe is hij nog altijd voortvluchtig. Een lioteldief aangehouden. De politie van Parijs heeft in een hotel aan het Noorderstation een hoteldief aangehouden, die sedert dertig jaar zijn winstgevend baantje uitoefende en slechts eens veroordeeld werd tot een maand gevangenisstraf. Ilij was bekend als zekeren Ilalee, maar zijn ware naam is Tliust, geboren te Marseille in 1801. Hij gaf zich uit voor juwelier en bewoonde een paviljoen te Bois Colombes met zijn vrouw en vijf kinderen. 's Avonds 11 uur kwam hij naar Parijs, nam eene kamer in een hotel nabij het Noorderstation en werkte in den nacht. Toen hij aangehouden werd vond men in zijn bezit [zeer volmaakte inbrekers werktuigen en 250 fr. in briefjes van 50 fr.. die hij gestolen had van een koopman van Rijsel, terwijl deze sliep. Hij werkte in de voornaamste hotels van het Zuiden, het centrum en het Oosten. Trots de vele klachten, sedert lane ontvangen, had hij alle opsporingen weten te verijdelen. De eenige veroor deeling tot eene maand gevangenisstraf, werd tegen liem uitgesproken dertig jaar geleden door de rechtbank van Casselt. (Msbode.) Aanslag op oen Bisschop. Te Harberne Grace (Newfoundland) heeft een zekere Hare waarschijnlijk is de ongelukkige krankzinnig -tijdens de P. Mis twee schoten gelost op bisschop Marck, die de H. Mis opdroeg. Een dei- kogels trof den bisschop aan het hoofd, doch veroorzaakte slechts een lichte ver wonding, de andere kogel miste. De dader werd door de woedende menigte gearresteerd. Vliegongelukken. De Parijsche „Matin" deelt omtrent het Maandag te Prez-sous-Lafauche plaats gehad hebbende vliegongeluk nog eenige bijzonderheden mede. Luitenant Gamier, van het vliegveld Epinal en de sappeur Janrot, van het 3e regiment genie, die zijn passagier was, vertrokken na het ontbijt van Buc- Chateaufort en vonden op ongeveer 100 M. afstand van het dorp den dood. Het toestel dat luitenant Gamier be stuurde, bevond zich op omstreeks 250 M. hoogte en de lieele bevolking van het dorp Prez-sous-Lafauche volgde met belangstelling zipi bewegingen, toer. plotseling de motor stopte. De aviateurs wilden in glijvlucht dalen. Een groot grasveld bood hun een zeer goede landings plaats, doch het toestel duikelde en viel. Op ongeveer dertig meter hoogte echter wist de aviateur het toestel weer te redresseeren. Wat er evenwel op dat oogenblik ge beurd is, weet nog niemand. Doch men zag plotseling een lichaam buiten het toestel vallen, terwijl dit zelf met een vervaarlijken smak naar beneden stortte. Van alle kanten renden de menschen naar de plaats des onheils. Men bevrijdde den sappeur, die in het toestel gebleven was, uit de overblijfselen. Op verschrik kelijke wijze was deze ongelukkige ver morzeld. Wat den luitenant betrof, deze lag, eveneens, dood, op eenigen afstand. Op denzelfden dag overkwam aan nog een der meest bekende aviateurs uit het vliegkamp van Epinal, den korporaal d'Autroche, een doodelijk ongeluk. Deze aviateur vertrok Maandagmorgen om 3 uur 20 van het vliegkamp Dognevilleop zijn tweedekker. Spoedig bereikte hij een hoogte van 800 M. en hij maakte daarop een gijvlucht, met loopende motor. Op 500 M. hoogte redresseerde d'Autro che het toestel door een forsche bewe ging met het hoogtestuur. Op dat oogen blik lieten, tengevolge van den gewel digen luchtdruk, de vleugels los en viel het toestel met groote snelheid, zoodat het in de Moezel terecht kwam. d'Autroche werd onmiddellijk ernstig gewond uit het water gehaaldalle pogingen om hem in het leven te houden, waren vergeefsch en een half uur daar na was de ongelukkige vlieger dood. Vliegen. Door de lucht van Parijs naar Kaïro. De vlieger Daucourt, die niet zijn pas sagier Roux den tocht ParijsKaïro per vliegtuig heeft ondernomen, is Woensdag geland bij Sens, 100 kilometer ten Z. O. van Parijs. Oct. 28 Goes, 2 paarden en hoornvee, Neer voort. 29 Goes, 2 paarden, 33 st. hoornvee, melkgercedschap, huisraad enz. Pilaar. 29 Goes, vendutie, Hollman Verhoek. 29 Tilburg, twee boerderijen met bouw en weiland en bosch, samen 95.73.95 II.A., Loven en Maas, Tilburg. 29 Goes, inboedel, v. Dissel. 30 Rilland-Bath, huis, erf en inboedel Schram. 31 Ierseke, 1 huizen, schuur en erf, bouwland eit suikerbieten. Schram. Nov. 3 Hoedekenskerke, 209 canada's, Pilaar. 6 Nisse, 2 st. hoornvee en 28 varkens. Neervoort. 0 Kloetinge, 177 canada's, 58 olmen e.a. boomen en hakhout, v. Dissel. 7 Schore, 17 olmen en 32 canada's, Schram. 8 Nisse, 140 canada's en tronkboomen, v. Dissel. 10 's Heer Abtskerke, 100 olmen en 2 abeelen, v. Dissel. 12 Nisse, 43 olmen, v. Dissel. 14 's Gravenpolder, 41 olmen, 52 cana da's, 17 tronken e.a. boomen v. Dissel. 20 Goes, „De Ilollandsohe hoeve" met 83.10.05 II.A. bouw- en weilanden enz., Pilaar. Ovezand, hofstede „de Blauwe hoeve" met 50.89.50 H. A bouw- en weiland Liebert. Goes, hofstede met 45.45.5G H.A. bouw- en weiland en woonh. weilan den en boomgaard, v. d. Ivloes en Pilaar. Goes, 18 Olmeboomen, v. Cleef. Heinkenszand, 20 Olmeboomen, v. Cleef. Nov. 7 Goes, 22 perc. bouw- en weiland. Pilaar. Nov. 8 Ierseke, bouwen woonhuis, schuur enz., II. Snijder. 19 Middelburg, herstellen, vernieuwen en onderhoud waterstaatswerken en wegen ged. 3 jaren. Ged. Staten. 31 October a.s. hoopt onze ge liefde Moeder en Behuwdmoeder MAATJE GRIMMINK Wed. A. v. d. Ende, haar 80sten geboortedag te herden ken. Namens allen P. v. n. DORPEL. Heinkenszand, 25 Oct. 1913. Stationstraat L 5 en 6 Bergen-op-Zoom Zandsfeenen, SHJpsfeenen, Trottoirbanden, Straatkeien, enz. Groot Magazjjn van in alle stijlen en kleuren. MARMEREN SALONKOLOMMEN EN ZUILEN ENZ. De Deurwaarders LIOLLMANN VERHOEK, te Goes, zullen des voormiddags om 10 uur, in „de Prins van Oranje", te Goes, 2 mali. Secretaires, Linnenkasten, Sa lon- en andere Tafels, Kussen- en andere Stoelen, Kachels, Bedden, De kens, Ledikanten, marmeren Pendule met Coups, Salon- en andere Spiegels, Buffetkast, Waschtafels, Kleermakers Trapnaaimachine VOORTS: Biljard met toebeh., Handkar, For nuis, Glas- en Aardewerk, enz. enz. Zindeli|ke Goederen kunnen worden bijgebracht, waarvan opgave te doen bij den Vendumeester D. JACOBS. KIJKDAG Dinsdag te voren. per stuk 10 cent, per dozijn f 1.10. C- A. SCHULTE Co., Lange Delft II 2, Middelburg. Van 25 October tot 15 December zal een gehouden worden dagelijks van 12 uur tot sluitingsuur, behalve Zondags van 3 tot 7 uur. Wie lust heeft mee te doen aan de propaganda liieivoor, wordt verzocht naam en adres aan ondergeteekende op te geven. Goes. Nieuwstr. 0 176a, Manufacturen. Heerenkleeding. OPGERICHT 1861. Bij uitzondering wordt op dien dag g 0| korting toegestaan op hetgeen a contant gekocht wordt. Lange Delft II 2, Midd De Notaris H. W. NEEI s Gravenpolder, zal op des namiddags 121/» uur, op Mej de Wed. WESTDIJK, in te Goes, in liet openbaar verkc 1 bruin veuh merriepaard o 1 aftands merriepaard koeien, 3 gekalfde kalfvaarzen en 8 ossen e De Notaris H. W. NEE1 's Gravenpolder, zal, tenverzc L. VAN 'T WESTEINDE te Ni des vooi-middags 11 uur, hem bewoonde hoefje, in luj De Notarissen LOVEN e Tilburg, zullen publiek vol Woensdag 29 October 1913? te zes uur, ten koffiehuize Wed. J. MARINE'S, aan straat 10, te Tilburg: ten verzoeke van de erfg Wijlen den WelEdel Gj CASPAR HOITBEN Sur., Provisioneel bij inzet, met diverse pe/ceelen Boi| land. Dennenbosch, Hakhoi Dennenbosch en eenlje Bouwterrein, zeer geschikt als Villa-te de gemeenten [{Hilvarenbeek grenzende aan de gemeei gelegen aan den Hoevenschd bet Klooster dei- Eenv. PatersT Ter gezamenlijke grootte 95 H.A.' 75 A. 95 0, in 45 verschillende koopen generale massa. Inlichtingen bij voornoeru sen en bij FRANS RKYNll schenweg Tilburg. De finale verkooping zalp op 12 November 1913, tei uur voormeld. In verband met deze v< op Maandag 17 November 1913 huize voormeld, een Hout gehouden. De dan te verkoopen h kunnen door den kooper va waarop die houtgewassen s of ten deele genaast word< taling der hoogstgeboden bedongen veilingskosten met 5 pCt. der koopsom, t den hoogsten bieder. Alles bij biljetten breeder 0 De Notaris M. C. SCHRl ningen, zal op des voorm. 11 uur te Schori stede van den heer C. Bi verzoeke van den lieer J0S. Goes, wassende op gemelde Ilofst! per stuk 1Ü cent per dozijn f 1.10 C. A. SCHULTE 8 Lange Delft II 2, Midi

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 6