O N D E R W IJ S. KERKNIEUWS. taire macht te Goes zou worden inge trokken 'tot op één officier en twintig minderen na, die in deze stad zouden blijven tot na afloop der jaarmarkt. 14 December zijn de militairen nog niet vertrokken, weder een verzoek tot terug roeping der militairen. Eindelijk 4 Jan. 1834 verlieten de mi litairen Goes. Jarenlang is deze geschiedenis bewaard gebleven bij bet nageslacht en nu dit huis gesloopt werd, moge bet boven staande een herinnering zijn voor bet te genwoordige geslacht. De K. Goes, 18 October 1913. N.B. Bovenstaande bijdrage kon wegens bare uitgebreidheid noch in ons laatste noch in ons voorlaatste nummer worden opgenomen. Redactie. Middelburg. Door de politie alhier is een vrouw met haar 10-jarig zoontje aan gehouden, die in September over de Bel gische grens was gezet, doch thans reeds weer was teruggekeerd, het tweetal is wederom op transport gesteld om ten tweede male aan onze zuidelijke buren te worden overgegeven. Woensdagavond werd een jon gen, zekere R., op de Balans door een op dat oogenblik onbekenden man met een zeis geslagen, waardoor hij eenige oogenblikken bewusteloos bleef liggen. Door een verpleegster werd de jongen hij een der omwonenden binnengebracht en toen bleek dat hem de tanden door de bovenlip waren geslagen. Na dat de zus ter hem geholpen had, kon hij weer huis waarts keeren. De politie heeft den da der, zekere L. opgespoord en proces- ver baal zal worden opgemaakt. Het schijnt dat een hond de indirecte aanleiding tot de mishandeling was. Tegen zekeren L. S. is proces-ver baal opgemaakt wegens boleediging van een hoofdagent van politie alhier. Vlissingen. Bij de politie is aangifte ge daan van diefstal van f35 ten huize van den heer D. op den hoek van de Helle- bardierstraat alhier. Zierikzee. Door middel van spaar/.egels is in de maand September gespaard f 113.38, n.l. op school Af27.8(1; school B f30.68; school C f24.82; R.K. par. school f 18.75 Christ, school f 11.33. De uitslag van de jongste verkie zing is een succes voor den niet-geko- zene. Het hooge stemmencijfer, dat nog grooter had kunnen zijn, indien rechts nog beter was opgekomen, is grooten- deels ook te danken aan de eigenaardige verdediging van den liberalen candidaat door de Zieriksche Nieuwsbode, welk blad zich niet ontzag de tegenwoordige raadsleden ongeveer gelijk te stellen met „jabroers", de politiek bij de Onafhan- kelijklieidsfeesten te halen enz. De Pyrr- hus-overwinning is dan ook een moreele nederlaag. Door liet linksche verkiezings-comité is intusschen de noodige actie ontwik keld. Den geheelen dag reed, de auto mobiel rond voor het ophalen der link sche kiezers. Naar men verneemt, worden po gingen aangewend voor de oprichting van een comité voor plaatselijke keuze inzake drankbestrijding. Kapelle. Woensdag ontstond aan 'tdak van de Hervomile kerk alhier een begin van brand doordat een loodgieter bezig geweest was met. het soldeeren van een dakgoot. Gelukkig dat het intijds ontdekt werd, waardoor een groot e schade en ramp voorkomen is. Voor de zooveeiste maal mag wel aan loodgieters herinnerd worden toch voorzichtig te zijn bij het sol deeren aan kerken. (Z.) Wolfertsdijk. Woensdagavond kwam de arbeider C. Jobse werkzaam bij den vrachtrijder W. Polderman zoodanig te vallen, dat. hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Bij onder zoek bleek zijn arm uit 't, lid te zijn. De heer H. Wiessel, arts, hielp den man. Rilland-Bath. Woensdag gebeurde hier een vrij ernstig ongeluk. Een kind, dat op een bietenwagen klom, viel er af, met. het noodlottig gevolg dat de wagen den jongen over het lichaam reed Geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen (Z.) Nisse. Bij een ingezetene alhier is een biet gegroeid die den kolossalen omtrek heeft van 94 c.m. en een gewicht van 24 pond. Door dit gewas over liet algemeen niet meevalt is bovenstaande wel mei- denswaard. lerseke. Van de lotelingen welke zich binnen kort onder de wapenen moeten begeven, hebben zicli niet minder dan 18 personen aangemeld bij dezeemilitie, terwijl zich voor deelname aan het on derzoek van voorgeoefendheid geen en kele beeft laten inschrijven. Kruidingen. Donderdag vertrok de heer stationchef W. Bakker naar zijn nieuwe standplaats te Geldrok, terwijl de heer Hoencamp tot tijdelijk Chef aangesteld is. Binnen 14 dagen komt een nieuwe Chef uit Venlo naar hier. Naar men ons meldt, zou de heer N. van Puffelen te Breda, intrekking hebben verzocht van het besluit tot zijn benoe ming als Stationchef te Kruiningen-Ier- seke. Wie had zoo iets verwacht in ons dorp? Niet de tijdgenooten van den sinds kort ontslapene, die in den jare 1861 als koopman en winkelier een loop baan begon, waarin noeste vlijt en ijzeren wil telkens en telkens hoogerop voerden, tot in 1895 gerentenierd kon worden, waarna de affaire overging aan den tegenwoordigen eigenaar, den heer .Tan Blok, die weten wil Azoon te zijn, wiens voetspoor hij blijft drukken. Hooger en hooger steeg de omzet. De eene verbouwing volgde de andere, 't Winkeltje van vader bekwam spiegel glas, een pakhuis werd bijgebouwd, een belendend pand aangekocht, 't personeel uitgebreid. En ondanks dat kan men zich keeren noch draaien in de beperkte ruimte. Toen volgde een besluit na rijp, lang beraad waartoe moed en zelf vertrouwen vereisclit werdenalles aan den grond gooien en een modernen win kel opzetten. En dat besluit, dat nachten slaaps gekost heeft, werd genomen. Alles staat thans op z'n pooten. Nijd praat ook mee. Wij echter zeggen van hartedenvlijti- gen, accuraten Jan Blok wenschen we zegen en voorspoed in zijn nieuwen winkel toe. Heden hadden we 't voorrecht eens een kijkje te mogen nemen door het gebouw. Op een afstand zien we reeds tussclien de l'/j M. hooge zandsteenen boven koppen den naam van den eigenaar in groote letters aangebrachtJ. Blok Az. In 't midden van den gevel, die 7'/2 M. hoog en 8 M. breed is en in crème- verblintsteen opgetrokken, lezen wc in reuzenletters de hoofdbestemming dei- zaak Manufacturen, Ileerenkleedieg. Door een gebogen portiek - het eerste in Zuid-Beveland gaan we tussclien 2 enorme etalagekasten van teakhout over een terrazzo-mozaiekvloer den keu- rigen winkel binnen, die 12'/a M. diep is. Weer hetzelfde plaveisel tot aan de 4 toonbanken met eikenhouten bedekking. Langs beide lengtezijden merken we van voor tot achter met allerlei manufactu ren keurig gevulde vakken op, aan de linkerzijde 77, aan de rechterzijde 5G, met in 't kantoor nog 8. 12 gaslampen zullen ongetwijfeld voor een dorp een eenig licht verspreiden, 't Kantoor heeft een 13de. Aan de achterzijde dwingt eene breede trap ons ook eens een kijkje boven te nemen. Ge kunt links of rechts, want't middendeel brengt op een platform, dat langs twee zijden gelegenheid geeft naar de tweede etage te gaan. Hier weer 2 toonbanken. Langs de wanden weer vakken, thans grootere, waarvan 3 voor tapijten en karpetten bestemd zijn, 4 voor allerlei dekens, terwijl 7 vakken gevuld zijn met heerencostuums. Een kleed of paskamertje sluit het geheel. In 't middengedeelte merkten we 'een voorraad pluche netten op en een afdee- ling petten. 't Magazijn, tijdelijk door een brug met 't hoofdgebouw vereenigd, moesten we ook nog bezichtigen. Op de eerste verdiepingbergplaats van bedden, ledikanten, wiegen en matrassen en voorraad stukgoederen op de tweede verdiepingdepot van kapok en veeren en een kamertje om bedden en matrassen te vullen. Waarlijk, we vonden de genomen moeite ruim beloond en we durven elk, die zien wil, wat sparen en garen en vlijt en wilskracht vermogen, aanraden eens een kijkje te nemen in een zaak, die een sieraad is voor het dorp Krui- ningen. (Men zie de aankondiging der opening dezer zaak in de advertentierubriek van dit nummer.) Colijnsplaat. Tot ambtenaar ter secreta rie alhier is benoemd dhr. J. Ileijstek alhier. St. Maartensdijk. De schilder L. de \Y, had eergisteren liet. ongeluk in zijn schuur van een las stoo af te glijden, tengevolge waarvan 1 gij terecht kwam op een ladder- haak, waardoor hem twee ribben gebro ken werden en zijn bovenlijf verwond. (Z.) St.'Jansteen. Bij den landbouwer Fr Stallaert is eene suikerbiet gestoken, die het ongeloofelijk gewicht had van 6.6 K.G. de omtrek béneden den kop was niet minder dan 70 r.M. Hulst. De lieer P. Borm-Michielsen alhier, Dinsdagnamiddag deelnemende aan eene drijfjacht van den heer F. Hombach, had het zeldzame buitenkansje in de bosschen aan „Het Jagertje" nabij Hulst een prachtigen vos te schieten. Naar men verzekert is liet reeds eenige jaren geleden, dat zicli in deze streken een Reinaert vertoonde. Eergisteren is door den jager P. B. nabij het Jagertje een vos ge schoten De schilder L. de Wi. had eergisteren het ongeluk in zijn schuur van een tas stroo af te glijden, tengevolge waarvan hij terecht kwam op een ladderhaak, waardoor hem twee ribben gebroken wer den en zijn bovenlijf verwond. Boschkapelle. Zooals telkenjare het geval is, zal er ook weer dezen winter druk gebruik worden" gemaakt van het Her- nalingsonderwijs. Er hebben zich 19 meisjes en 17 jongens aangemeld. Sluiskil. Een paar ingezetenen, die deze week per rijtuig naar Stoppeldijk waren gereden en vandaar eenige kleedingstuk- ken en eetwaren medenamen, kwamen, thuis komende, tot de minder aangename ontdekking, dat deze zaken gevlogen waren. Op een der pleisterplaatsen had men kans gezien om ze uit het voertuig te kapen. Oostburg. Men schrijft ons De werkzaamheden van de nieuw te bouwen gasfabriek hebben deze week een aanvang genomen en zoo mogelijk zal in de a.s. maand Januari met gaslevering begonnen worden. De gasprijzen zijn vastgesteld op 9 ct. per M:! voor licht gas. kookgas en verwarming-gas, 7' 2 ct. per M3 voor motorgas en 10 ct. per M3 voor muntgas. Binnenkort zal in de voor malige oliefabriek van Mevr. de Wed. Baeyens eene tentoonstelling gehouden worden van lampen, branders, orna menten, enz. De leider dezer tentoon stelling, dhr. R.Payens, zal den bezoekers alle mogelijke inlichtingen geven over de genoemde artikelen. Wij vernamen, dat reeds vele aansluitingen verkregen zijn. Koewacht. Naar wij uit goede bron ver nemen, zal het wel 1 Januari worden, eer de nieuwe Zusterschool zal geopend worden. Dinsdagavond omstreeks half 8 had op de wijk St. Andries een treurig onge val plaats. Twee jongelingen, één van liet Belgisch en één van het Nederlandsch gedeelte dezer gemeente, waren met het geladen geweer in een bosclije aan het stroopen. Plotseling ging bij ongeluk liet geweer van den Nederlandschen jonge ling af en trof zijn makker in den rug. Deze viel bloedend ter aarde. De onge lukkige werd bij P. de Guelitenaire binnengebracht, waarna aanstonds de pastoor en de dokter gewaarschuwd werd. De geneesheer constateerde, dat ver schillende hagelkorrels in liet lichaam waren gedrongen o. a. in den hals en in den buik. De gekwetste werd, nadat lieni het II. Oliesel was toegediend, op een bed naar huis gedragen. Hij is een eenige zoon en 24 jaar oud. Sluis. In de St. Ct. lezen we de statuten van de vereeniging tot bevor dering van Christelijke opvoeding voor jeugdige kinderen. Hontenisse. In de St. Ct. lezen we de statuten van de R. K. Wagenmakers- vereeniging St. Martinus te alhier. Aardenburg. Bij den fietshandelaar Lip pens ontstond deze week een begin van brand. Deze was in het slaapkamertje ontstaan en eischic alleen wat huisraad als vlammenprooi. L. bekwam hij hol blusschen brand wonden. Aan de weduwe van den overleden roeier 2e klasse II. J. Boetje te Vlissingen is bij kon. besl. van 17 October 1913 N 50 een pensioen toegekend van f271 's jaars, De brigade Axel der Koninklijke Mare chaussee, zal met October 1914, dusdanig in dienst worden veranderd dat zij, thans bediend wordend door bereden marechaus- see's met genoemden datum zal beliooren tot de brigade's, bediend door onbereden politie. Besmettelijke ziekten. Jn de week van 14 tot en met 21 Octo ber kwamen ter kennis van den centrale» gezondheidsraad 1 geval van typhus of febres typhoïdea te St. Maartensdijk en van diptlieritis 2 gevallen te Mid delburg, 1 te Zierikzee en 1 te Aagte- kerke. Inwijding der St. Aloysiusschool te Ovezand. Het was Donderdag j.I. feest voor de parochie Ovezand. Haar eigen nieuwe R. K. school, door pastoor Eg voorbereid, door den huidigen herder, den Zeereer- waarden heer Th. Bergansins gebouwd, zou worden ingewijd. Te 9 uur werd een gezongen II. Mis in de stemmige, devote kerk opgedragen door den Hoogeerwaarden Heer deken van Mid delburg en pastoor te Goes, J. M. .1. Baede. Na afloop zongen de schoolkin deren onder leiding van hef hoofd der school, den heer De Waal, op onberispe lijke wijze een Marialied. Daarna bad de pastoor den Rozenkrans en gaf den zegen met het Allerheiligste, waarna allen zich naar de mooie, ruime school spoedden, vlak' bij'de kerk aan de straat gelegen, genoeg naar achteren om een flinke speelplaats voor de jeugd over te laten. In een der lokalen, waar de kinderen plaats hadden genomen in hun nieuwe banken en tal van belangstellende dor pelingen zich langs de wanden schikten, vereenigden zich de geestelijkheid (aanwe zig waren de Zeereenv. heoren pastoors van Kwadendamme, 's Heerenhoek en Heinkenszand, de zeereerw. heer Mohr, oud-pastoor van Ovezand, de weleerw. pater llijtterhoeve, Franciscaan-Conven tueel te Halle (België), wiens moeder den grond, waarop eens de hofstede stond, aan de school "gaf en de weleerw. heer kapelaan van 's Heerenhoek. De vorige pastoor, den Zeereerw. heer J. M. Eg, thans to Obdam, had bericht gezonden, dat vele typheuze ziektegevallen onder zijn parochianen hem niet veroorloofden huiten zijn parochie te gaan), het kerkbe stuur, de architect met aannemer en op zichter en de burgerlijke autoriteiten: de edelachtbare heeren Mulder, burgemees ter der gemeente en Timans, burgemeester van 's Heerenhoek, de heer K. Brants, districtsschoolopziener en de heer B. G. Lambers, oud-hoofd van school. Na de zegening 'der kruisbeelden, die in de schoollokalen werden opgehangen en hel verrichten der voorgeschreven kerke lijke inwijdingsgebeden, nam de Hoogeer waarde heer Baede hel woord en schetste in duidelijke en indrukmakende taal het groote voorrecht, dat thans aan de pa rochie te beurt viel: het bezitten van een school, waar de kinderen de opvoe ding erlangen, zooals wij, Katholieken, die verlangen, liet onderwijs mocht tot nog toe te Ovezand zoo goed mogelijk zijn geweest als neutraal onderwijs kan zijn, thans wordt dat onderwijs doortrokken van den godsdiensligen geest, die de kin deren maakt lot nuttige leden niet alleen der maatschappij, maar ook lol brave katholieken. Dankbaarheid, zoo zeide hij, past het aan pastoor en aan kerkbestuur te 'betoonen voor hetgeen zij door de stichting dezer school voor de opvoeding uwer kinderen hebben willen doen. Dit kunt gij door van deze school een goed gebruik te maken en voortdurend de school Ie blijven steunen. Z.IIoogeerw. wenschle herder en parochianen van harte geluk en hoopte, dat het gebed der Kerk, zoo juist uitgesproken, om zegen en ge nade over onderwijzers en kinderen mocht verhoord worden. Daarop nam de Zeereerw. heer Ber gansins liet woord. Ifij meende na. God het allereerst hier dank Ie moeien bren gen aan de christelijke regeering, die door de subsidieweden van den grooten Kuyper uitvoerbaar had gemaakt, wat vroeger voor zoo menig pastoor een vrome wensch moest blijven. Hij meende allen op het hart te moeten drukken, dien dank te betoonen ook en vooral door te strij den voor de zegepraal der christelijke beginselen. Vervolgens bedankte Z.Eerw. in welgekozen bewoordingen, die getuigde hoezeer zijn hart vervuld was van de treffende gebeurtenis welke heden voor zijn parochie plaats greep, allen die eeni- gcrmate hij deze inwijding waren betrok ken: den schoolopziener, die met zoo be kwamen spoed de teekeningen terugzond en zijn waardevolle adviezen had ge geven, de burgerlijke autoriteiten voor hun medewerking, den bouwheer L. D. Mudde, wiens naam reeds aan zoo menige Zuid- Bevelandsche school is verhonden, den aannemer (firma Wed. P. Chamuleau, Kwadendamme) en den opzichter, dhr. L. F. Groosman, voor hun ijver en toe wijding, den heeren van het kerkbestuur voor Ininne medewerking, het geachte schoolhoofd den heer De Waal, die zich reeds zoo vertrouwd voelt met zijn nieu wen werkkring en den vertegenwoordi ger der pers, die voor de lezers der eigen Roomsche courant deze plechtigheid nog eens zou doen herleven door zijn verslag. Ook den heer La.mhers, vergrijsd in een Veertigjarig verdie,nstvol onderwijls- ambt bracht Z.Eerw. een diepgevoeld woord van dank voor alles waf. hij gedaan had voor de opvloeding van een geheel ;Ove- zandsch geslacht in zoo'n uitmuntenden geest, zij het ookr dat hij die opvoeding gaf als hoofd der openbare school. Gaarne wilde Z.Eerw. hem daarvoor op deze plaats huldigen. I Ook' pater Uijterhoeve dankte Z.Eerw. voor het groote geschenk dooi' zijn moe der z.g. aan de school gegeven, terwijl Z.Eerw. ook! pastoor Eg, ontwerper van de school, met erkentelijkheid herdacht en zijne (overigens zeer gemotiveerde) af wezigheid te dezer plaatse betreurde. Allen wenschte hij met dezen dag ge luk, ook zijn voorganger in het herders ambt te dezer plaatse, den ZeerEerw. heer Mohr, thans pastoor te Rijswijk. Zijn parochianen spoorde hij aan de school té blijven steunen uit hooger be ginsel en uit liefde tot God. De heer Brants wees in een zeer sym pathieke rede er op hoe aangenaam het hem was aan de uilnoodiging tot deze plechtigheid gevolg Ie kunnen geven. Of schoon als man der wel. misschien eenigs- zins aangezien als de vos in den kip penren, meende hij toch te moeten ver klaren hoeze.er hetgeen hier thans was tot stand gebracht, ook om de wijze waar op het was lot stand gebracht, zijn sym pathie had, waarom hij dan ook allen, met name den Zeereerw. heer pastoor en het kerkbestuur met deze school fe liciteerde en hoopte, dat. waar adel ver plichtingen geeft, de ouders zouden he seffen dat in het trouw zenden hunner kinderen naar school het host werd be antwoord aan de zorgen en moeiten die aan deze school waren ten koste gelegd en zij het. best zouden medehelpen aan de tol stand brenging van het groote weik, hem, den spreker hij uitstek geliefdhet deugdelijk onderricht van de kinderen on- zes volks, llij prees de inrichting der school, die berekend was op mogelijke uitbreiding van het aantal leerjaren, iets wal hij' in het belang achtte der kinderen en wat door geen herhalingsonderwijs of iets van dien aard kan worden vervangen. Hij eindigde met een gelukwensch aan het geacht schoolhoofd aan wiens handen hij de leiding volkomen achtte te zijn toevertrouwd. Met een kort maar krachtig woord van den heer De Waal aan het kerkbestuur waarin hij beloofde zijn schoone taak con amore te zullen vervullen, waren de of- fieieele redevoeringen gesloten. Later deed pastoor Bergansius nog me- dedeeling, dat de arrondissementsschool opziener, de heer Elenbaas, met zijn ex cuus (wegens dringend verlet) voor zijn niet aanwezig zijn, zijn beste wenschen had aangeboden voor den bloei der nieu we school en zijn felicitatie voor de 'tot standkoming ervan. Daarna zongen de kinderen een feest lied, even keurig als 's morgens in de kerk en werden vervolgens onthaald op chocolade en krentenbrood, terwijl de ouderen dn nieuwe school bezichtigden, wat deze overwaard is. Met een front- breedte van 43 M. (de hoofdonderwijzers- woning inbegrepen, die nog niet vol tooid is) maakt het gebouw, opgetrokken in frisch ronden baksteen niet strekken en hogen in siersleen, verglaasde ban den en vullingen boven de kozijnen met verbleundsteen een preltigen indruk. De groote gang is 4.61) M. hoog en loopt, uil op een dwa.nsga.ng langs het gchoele gebouw, die 3.25 M. hoog is. Alle gan gen zijn 2.50 M. breed. De oppervlakte van de 4 frisscho ruime lokalen is 7.25 M2. (elk). Voor ventilatie is gezorgd door luchtkokers met jaJouziekleppen en ge ëmailleerde roosters. Verbeterde salaman der kachels verwarmen de ruimte, ter wijl overal vaste wandborden zijn aange bracht. De beschildering is in lichten tint gehouden, zeer aangenaam voor het oog. De gangvloeren zijn van terrazzo met ron de hoeken. De W ("s en de urinoirs hebben waterspoeling, terwijl de noodige. kasten zijn aangebracht, en tochtdeuren de gan gen afsluiten, terwijl overal voel roosters voor de ingangen hel eerste vuil van de strjaal opnemen. In de groote gang prijkt, in marmer- glas met gouden letters dit opschrift A. M. D. G. i) In het jaar onzes Heeren, den 9en Juli 1913 werd de eerste steen gelegd door den /eer Eerw. lieer J. M. J. Baede, Deken en Pastoor te (foes, in tegenwoordigheid van den Zeer Eerw. lieer Th. J. F. Ben- ganisius, Pastoor en het Kerkbestuur. Albrecht Rijk, Adriaan de Jonge, Adriaan Rijk, Marinus Rentmeester Mzn. Buiten op den gevel, onder hel toren Ije met de klok. staat in BricornnsteenSI. Aloysiusschool. Hel beeld van den hei lige wacht nog op een edelen gever, om op zijn voetstuk te kunnen worden gezet. Do woning van liet schoolhoofd :is practisch en gezellig ingericht. Alle hui lenmuren van school en huis zijn spou- m li ren. De heer Mudde lieefl eer van zijn werk en het strekt hem tot lof dat de school opziener kon getuigen daarom zoo spoedig do teekeningen van den houw te hebben kunnen retourneeren, wijl ze geheel en al voldeden aan de voorschriften der wet. Een woord van dank mag niet ontbre ken aan die parochianen, die hereidwillig- zand hebben gereden tot aanvulling van het terrein, welk zand door den heer Rentmeester uil zijn zandput gratis werd beschikbaar gesteld, waarvoor ook hem een woord van lof toekomt. B-lijve deze mooie school tof in lengte van jaren een monument, van Ovezand's mildheid en liefde voor liet. godsdienstig onderwijs. A. M. D. O. wil zeggen: A<] Mnjnrem Pi i öloriam, Ter meerdere eere Gods. (Red. NT. Z. Crt.) Goes. De heer J. van Swighem, voorheen onderwijzer aan de Chr. school Wijngaardstraat alhier, is benoemd tot leeraar aan de Ger. Kweekschool voor onderwijzers te Amsterdam. Kloetinge. Benoemd lot onderwijzeres aan de o. 1. school alhier, mej. G. P. Braat te .Vlissingen. Examen vrije- en orde-oefeningen. Gesl. de heeren II. B. Woltering, J. Raamsdonk, B. V. Veige, allen Vlissin genA. P. Veriiost, Zierikzee. Kalender der Week. 26 Oct. tot 2 Nov. 1913. Zondag. 20 Oct. Vier- en- twintigste Zondag na Pinksteren (Gebed, Epistel en Evangelie van den derden Zondag na Driekoningen bi. 394, Introitus, Graduale, Offertorium en 'omimmie van den 23sten Zondag na Pinkster hl. 953 -)gedachtenis van den H. Evaristus (hl. 1418), derde gebed „A cunctis (bl. 103) Gebeden na de stille II. Mis opblz. 120. Vóór de Hoogmis Zegening met. wijwater (bl. 69). Na de Hoogmis gebed vèor de Koningin (bl. 122). Vespers op bl. 123. Maandag 27 Oct. Vigilie der II. II. Apostelen Simon en Judas (bl. 1418), tweede gebed voor de overledenen „Fideluim" (bl. 1490), derde gebed van de 11. Maagd. „Concede" (bl. 105). Dinsdag 28 Oct, II. II. Simon en Judas, (bl. 1119) met voorgeschreven gebed voor den Bisschop (hetzelfde gebed als voor den Paus met de vereischte veran dering (bl. 102), Woensdag. 29 Oct. 11, Mis van den voorj

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2