BUITENLAND BINNENLAND. UIT ZEELAND. tegevende cultuur voor export weinig sprake meer zal zijn. Verder merkt de heer Camman op, dat proeftuinen als in de aanvrage bedoeld, in hoofdzaak waarde hebben in streken, waar de groentecultuur reeds in zekere mate eenige belangrijke uitbreiding heeft verkregen, waar dus de tuinbouwende bevolking eenigszins een oordeel over de culturen kan uitspreken; op Walcheren b.v. zou een proeftuin zeer gunstige resultaten onder de talrijke groen tetelers kunnen afwerpen; terwijl het kweeken van groenten op Zuid-Beveland feitelijk nog geheel sporadisch is. Bovendien mag niet uit het oog ver loren worden, dat de oogenblikkelijke be hoefte voor een tuinbouwer niet zoozeer bestaat in meerdere vakkennis, als wel ontwikkeling om tot betere organisatie van den afzet te komen. Ook wijst de rapporteur er op dat het noodzakelijk is dat het particulier ini tiatief in deze voor gaat, en dat alsdan verleenen van subsidie volgt. Hier blijkt evenwel van medewerking en steun nog zeer weinig,, er is zelfs nog geen sprake van een eenigszins uitgewerkt plan, van een voorloopige begrooting, hoe en op welke wijze de gelden te besteden, waar uit de heer Camman de slotsom opmaakt dat de zaak nog zeer onvoorbereid en voor uitvoering nog niet rijp is. Vervolgens doen Ged. Staten nog voor stellen betreffende een adres van de com missie van toezicht op de proefvelden in Zeeland en een subsidie voor den aanleg van proeftuinen voor 1914; tot het verleenen van een erediet van f 1000 aan de Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland voor de in 1914 te Middelburg te houden Provinci ale Landbouwtentoonstelling; tot het aan gaan van eene geldleening van ten hoog ste f 400.000 voor buitengewone werken en eerie van ten hoogste f 590.000 voor een renteloos voorschot voor den aanleg van tramwegen in Zeeuwsch-Vlaanderen en ten slotte tot wijziging der Provinciale be grootingen voor 1913 en 1914. Op deze zes laatste voorstellen komen wij nader terug. FRINHRIJK Het land van „le grand Muf. flo". (Zoo'n Buffel"). Door een pas toor te Parijs, Kanunnik Désers, van de kerk van den H. Vincentius, is aan den maire van het tiende arrondissement der Fransche hoofstad een protest gericht tegen den heer Thésard. Deze heer moest als vertegenwoordiger van den gemeen teraad de prijzen uitdeelen in een ge meentelijke meisjesschool, reu Chabrol, en heeft daarbij een toespraak gehouden welke eindigde met de diepzinnige woor den, rijk aan opvoedende gedachten ,a bas la calotte" (weg met den prieste'). En het was niet voor 't eerst dat hi] een verwensching der geestelijkheid als een hoog iedeaal van levenswijsheid aan de kinderen, die de openbare school be zoeken, voorstelde, maar reeds verschei dene jaren zoo getuigt de Kanunnik gedraagt hij zich op dezelfde manier. Er. dan te bedenken, dat de wet o Farizeïsme de neutraliteit voorschrijft der school Te Cormeillesin het departement Eures heeft het gemeentebestuur de begrafenis sen verbeterd. Van het zwarte laken, dat de doodkist moet dekken, is het kruis verwijderd. En daarvoor in de plaats is aangebracht de ster der vrijmetselarij. Maar er is nog een kruiser is er een geschilderd op den muur deropen bare schoolMaar de neutraliteit wordt daardoor niet geschonden, want het dient totschijf bij het schieten Te Vandeuvre sur Barse (Aube) heeft de burgemeester ook de misselijk-belache lijke „plechtigheid" van den burgerlijken doop ingesteld en hij had een eenvoudig man weten over te halen, dien aan zijn kind te laten toedienen. De maire zelf zat voorhij hield een rede over de grondslagen der rechten van den menscli en van den staatsbur gers, en weidde uitvoerig uit aangaande de plichten van den pasgeb >rene tegen over de samenleving en de Republiek. Toen het uit was, gevoelde de vader zich wanhopig „nooit zal die arme jon gen dat allemaal kunnen doen," sprak liij. En hij ging met het kind naar de kerk. („Centrum")1 dekt stond met brood en worst, en waar de gouden wijn parelde in de geslepen bekers. Wat keken ze vreemd op, onze collega's van liberale bladen, die nog nooit in een klooster waren geweest en eensklaps door zooveel gastvrijheid wer den verrast. Als we even waren gezeten en de gla zen met den beroemden wijn van dit klooster waren gevuld, stond de hoog waardige abt op om zijn gasten, de jour nalisten uit Holland, welkom te heeten. Holland, het land, dat door de geschiede nis, zijn groote sympathie had, Holland, waar de bewoners hetzelfde bloed als de Oostenrijkers in de aderen hadden, Holland, het land van vrijheid en ver draagzaamheid. Daarom wilde de abt het glas opheffen om te drinken op het land, dat hem lief was, op Holland, wiens journalisten hij hier ontving. Dat was een mooi oogenblik en allen lieten hun glazen tegen dat van den hoog- waardigen abt klinken. Maar toen gebeurde iets, wat nog nooit zal gebeurd zijn. Onze leider, de heer Elout, de bekende hoefijzer-correspondent van het „Hbl." en de heer Ehrlich, de vooizitter van „Concordia", huldigden het werken der kloosters en dronken op het bestendig welzijn der stichting. ARIIUIKl. Aan de haven van St. Louis, Missouri, heeft. Maandag een hevige brand gewoed, waarbij verscheidene graanelevators en pakhuizen i n .asch Werden gelegd. De scha de wordt op 1 millioen dollar geschat. (Msbode. De Kleurlooze Middenstof. Zoo noemt men de kiezers, die bij geen enkele politieke partij zijn aangeslo ten en die bij verkiezingen hun stem geven aan de candidaten van wie zij practiseh voordeel of minder nadeel ver wachten. Uit die middenstof is een organisatie, een bond ontstaan en wel Zaterdag j.l. te Amsterdam. Statuten werden ontwor pen en een bestuur werd gekozen. De oprichtingsvergadering werd geleid dooi den heer Dr. Reiman. Invaliditeitswet, Uitbetaling der rente. Bij Kon. besl. van 16 Oct. (St.bl. no. 388) wordt bepaald Na de eerste uitbetaling eener rente, toegekend krachtens art. 369 of 370 der invaliditeitswet, kan door den directeur van het kantoor der posterijen, alwaar de rente wordt uitbetaald, voor verdere betalingen dier rente als betaaldag wor den aangewezen een andere werkdag dan Dinsdag. De betaaldag kan daarna niet meer op een anderen werkdag worden gesteld dan met goedvinden van den rente trekker. Indien de vastgestelde betaaldag valt op Paaschmaandag, Pinkstermaandag, He melvaartsdag, een Kerstdag of Nieuw jaarsdag, wordt de rente uitbetaald op den daaraan voorafgaanden werkdag. Art. 2. Van den door hem aangewezen betaaldag geeft de directeur van het kan toor der posterijen onmiddellijk schrifte lijk kennis aan den rentetrekker. Koninklijk bezoek aan de hoofdstad. Het „Hand." verneemt, dat H. M. de de Koningin voornemens is aan het eind dezer week een niet-officiëel 2 daagsch bezoek aan Amsterdam te brengen. Het Koloniaal Instituut, het s.s. Gelria en het toevlucht van de vereeniging tot hulp aan onbehuisden zullen worden bezocht. Hulde aan Jhr. Victor de Steurs. Aan Jhr. Mr. Victor de Stuers die Maan dag zijn 70en geboortedag vierde, heb ben zijne kiezers uit het district Weert, dat hij zoo waardig vertegenwoordigt, een blijk willen geven van hunne vereering. Onder voorzitterschap van mr. Kolklnan, burgemeester van Weert, vergaderden de burgemeesters en notabelen uit "het dis trict en besloot men den afgevaardigde een album aan te bieden, dat van hunne erkentelijkheid getuigde. Dit album heeft een eigenaardigen vorm en inhoud. De twintig gemeenten van het district hebben er ieder een blad in, dat in een gecalligrafeerden rand een aquarel bevat, een gezicht van het dorp, van een bekend kasteel, een vogelvluehtteekening, en het wapen der gemeente in goud, zilver en kleur. Op die bladzijde hebben de ver tegenwoordigers der gemeenten en de notabelen hunne hulde neergeschreven door hunne handteekeningen of "anders zins. Het titelblad is in harmonieerende kleu ren, verlucht met goud en zilver, één in stijl gehouden en bevat nevens de op dracht het wapen van den jubilaris en een gezicht op Weert. Tevens de wapens van Maastricht, de geboorteplaats, den Haag, de woonplaats, Weert, de hoofd plaats van het district. Deze 21 bladen zijn gevat in een marokijn lederen band met gouden hoeken; midden in een „en relief" gedreven familiewapen van het ge slacht de Stuers. Goes Gistermiddag dreef boven deze gemeente een "luchtballon van gele kleur en dreef af naar hel Noord-Oosten. Toen gisterenmorgen de hulpbe steller bij de posterijen J. alhier zich naar huis wilde begeven en om zijn weg to bekorten over den nieuwen verbin- dingsdam bij het Ravelijn ging, viel hij in de vest doordat een plank kantelde. IJlings toesnellende werklieden konden hem uit zijn benarde positie redden. Gisterenmiddag ontstond er een volksoploop in de Ganzepoortstraat voor de woning van mej. B. Dikke rookwol ken zochten een uitweg door ramen en deuren, zoodat het vermoeden werd geop perd, dat er brand was uitgebroken. De politie werd gewaarschuwd en toen deze de zaak wilde onderzoeken, kwam zij tot bevinding, dat de rook werd veroor- zaajktdoor het niet trekken van den schoorsteen. Zaterdagavond hield de Vereeniging voor Algemeene Wetenschappelijke Be langen alhier, onder voorzitterschap van den heer I. G. J. Kakëbeeke, een al gemeene vergadering. Door den secretaris, den heer dr. J. C. de Ruyter de Wildt werd het jaarverslag over 1912'13 uitgebracht, waaruit o.m. bleek1, dat het aantal leden thans 100 bedraagt. De rekening over het boekjaar wees in ontvangst aan f 250 en in uitgaaf f247.99. goed slot alzoo f2.01, welke rekening werd goedgekeurd en vastgesteld onder dankbetuiging aan den penning meester, den heer J. de Hoogh, voor zijn gehouden beheer. Herkozen werden als bestuursleden de heeren J. B. de Beaufort en dr. J. 0. de Ruijter de Wildt. Aangaande het werkplan werd mede gedeeld, dat 3 heeren zijn bereid gevon den om een spreekbeurt 'te vervullen. Met andere heeren worden onderhan delingen gevoerd voor het bekomen van nog 2 spreekbeurten in dit seizoen. De heer Hullebroeck van Geut, die mor gen Donderdag) avond optreedt, zal zijn onderwerp in 2 deelen behandelenvóór de pauze Vlaamsch Leven en "Lente, na de pauze: Keus uit Hullebroeck's liederen. Heden werd een uit nood geslachte kloe van den slager 1). alhier voor de consumptie afgekeurd. Het vleesch is onder politie toezicht he graven. Maandagavond vergaderde in de so ciëteit V. O. V. de Vereeniging „De Am bachtsschool" alhier, onder voorzitter schap van den heer C. C. Coomans. De notulen der vorige vergadering wer den door den secretaris gelezen en goed gekeurd. Hierop werd overgegaan tot behande ling van de begrooting voor 1914, waar van een ontwerp door den penningmeester werd voorgelezen. Ze bedroeg in ontvangst en uitgaaf f 12847.83. De voorzitter wees er op, dat er een paar extra uitgaven gedaan moeten wor den, die het afgeloopen jaar achterwege konden blijVen. Zoo is er b.v. f500 uil getrokken voor vernieuwing van vloeren, en verder nog een paar postjes voor de aanschaffing van werktuigen voor de af- deeling smeden, van resp. f130 en f202, alle welke dienen tot verbetering van het onderwijs. Zonder discussie en stemming werd deze begrooting door de vergadering goed gekeurd. Bij de rondvraag deed de voorzitter mededeeling van ontslagaanvrage van den concierge der school en stelde hij voor hem dit eervol te verleenen. Aldus werd besloten. Er zijn reeds verschillende solli- citatiën ter vervulling van deze vacature ingekomen. Niemand meer het woord verlangende, sloot de voorzitter de vergadering na de Pers dank' gezegd te hebben voor haar tegenwoordigheid. (Z.) Middelburg. Alhier is een zoontje van V'. uit St. Laurens door den iiond van S. vrij ernstig in het hoven-been gebeten. Do politie maakte hiervan procesver baal op. Wij vestigen de aandacht onzer le zers op het in dit nummer voorkomende verslag van de vergadering van de ijs fabriek; men ziet daaruit den ernst waar mede het voor Middelburg zoo gewichtige plan is uitgewerkt. Wij vernemen nog, dat 't bestuur den heer Dierikx, die in zijn zaken zou wor den benadeeld, tot agent der fabriek 'heeft aangesteld. Gisterenavond werd de leverantie der machines nog opgedragen aan den ter vergadering aanwezigen fabrikant en werd de heer Bloem alhier tot architect bij den bouw der fabriek benoemd. Hedenmorgen waren reeds wederom den paar aandeelen geplaatst. IJ s f a, b r i e k. In de sociëteit St. Joris te Middelburg werd gisterenavond eene vergadering gehouden van hen, die zich bereid hadden verklaard tot het nemen van een of meer aandeelen in de te stichten Ijsfabriek. De voorzitter van het voorloopig co mité, de heer Leijdesdorf, opende de bijL eenkomst en zeide, dat hei comité, na maanden van voorbereiding eindelijk ge reed is, mede dank zij de hulp van den heer mr. J. A. Fokker, die als finantieel- adviseur optrad en de zoo noodige fond sen aanwees. Een comité kon reeds tot oprichting besluiten, er zijn nu 155 aan deelen genomen en ook van finantieele zijde bestaat geen bezwaar meer tegen Welk weder zullen wij hebben Verwachting tot den avond van 23 Oct. Zwakke tot matigen, Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijken wind. Meest zwaarbewolkte ■ucht. Waarschijnlijk regenbuien. Weinig verandering van temperatuur. do oprichting. De voorzitter hoopt, dat de aandeelhouders vertrouwen stellen in de door het comité genomen maatregelen en gehouden besprekingen. O.a. stelde het comité zich in verbinding met een fabrikant den heer Liebel, die ter ver gadering aanwezig thans besprekingen hield met den directeur van het gemeen telijk electrisch bedrijf, den heer Streef kerk over de mogelijkheid om zonder veel grootere kosten inplaats van een zuiggasmotor electriciteit als beweeg kracht aan te wenden. Mocht dit niet mogelijk zijn dan zal toch zeker elec trisch licht worden genomen en een elec- trische loopkraan om de staven uit de cellen te trekken. De heer Leijdesdorf vroeg vervolgens of niemand bezwaar had tegen de oprich ting. Dit bleek niet het geval te zijn. Het comité achtte hiermede zijn taak geëindigd, de voorzitter zeide daarom dank voor het gestelde vertrouwen en den verleenden steun en stelde aan de orde de verkiezing van een definitief bestuur. Op voorstel van den heer De Ruijter werd het geheele voorloopig comité waaruit sinds de vorige vergadering de heer Fiegen ontslag genomen had aan gevuld met den heer mr. J. A. Fokker bij acclamatie tot bestuur gekozen en na men allen voor zoover aanwezig, de be noeming aan. De heer Leijdesdorf deelde verder mede, dat de bedoeling is een fabriek van ongeveer f 22.000 a f 24.000 te stichten, welke in een etmaal 250 staven zal kunnen maken, doch welke met geringe kosten kan worden uitgebreid tot eene fabriek met eene productievermogen van 325 staven per etmaal. Bij de nu gevolgde voorlezing van de namen der aandeelhouders bleek, dat deze niet alleen te Middelburg, doch 'dat ook te Vlissingen en verder op Walcheren belangstellenden e.n belanghebbenden ble ken te zijïi. De voorzitter deelde mede, dat het be stuur nu allereerst statuten zal ontwer pen en onder andere naar een geschikt terrein zal uitzien, reeds is het oog ge vallen op het terrein naast de wasscherij op de Loskade, dat vermoedelijk in erf pacht zal kunnen worden verkregen. Het kristalijs zal kunnen worden gele verd aan aandeelhouders voor 30 cent per staaf, terwijl andere afnemers 35 cent zullen moeten betalen. De heer Fokker wees er op, dat aan de fabriek een ijs kelder wordt verbonden, waardoor geen vrees voor het niet aanwezig zijn van voorraad behoeft te bestaan. In die kel der kunnen 500 a 600 staven geborgen worden. Na eenigen tijd te hebben gepauzeerd deelde het bestuur mode, dat de bespre kingen tusschen de heeren Liebel en Streefkerk tot resultaat hadden, dat een zuiggasmotor als beweegkracht zal wor den aangebracht. Vervolgens gaf de heer Liebel nog verschillende technische in lichtingen over de inrichting eener ijs fabriek als hier bedoeld wordt en be antwoordde hij verschillende vragen. O.a. deelde hij mede, dat bij een zuig gasmotor, mits goed behandeld niet licht stagnatie voorkomt. Na afloop der vergaSering verdeelde het bestuur de functies als volgt: voor zitter de heer L. Leijdosdorf, secretaris de heer J. It. A. Maltha, penningmees ter 'd'e heer L. J. Mes en commissaris- sarissen de heeren A. Beugelink, A. Bot ting, mr. J. A. Fokker en E. van Oss. Inzake de ijsfabriek vernemen wij nog dat hot bestuur den heer Dierikx, die in zijn zaken zou worden benadeeld, tot agent der fabriek heeft aangesteld. Gis terenavond werd de leverantie der machi nes nog opgedragen aan den ter verga dering aanwezigen fabrikant en werd de heer Bloem alhier tot architect hij den houw der fabriek benoemd. Naar wij vernemen worden hier ter stede pogingen aangewend om naast de vrijzinnig-democratische kiesvereeni- ging een vrijzinnige kiesvereeniging op te richten, welke zich o.a. ten doel stelt een actief aandeel te nemen aan de ver kiezingen voor de Tweede Kamer en de Provinciale Staten. Reeds hebben verschil lende personen bereid verklaard aan de oprichting dezer kiesvereeniging mede te werken. De plannen voor deze kiesvereeniging vallen geheel buiten de pogingen tot op richting van een vooruitstrevende kies vereeniging welke zich uitsluitend ten doel stelt het stellen van candidaten voor den gemeenteraad. Vlissingen. Dinsdagmorgen heeft op het bureau van het Nederlandsch Loodswe zen een conferentie plaats gehad van de Hollandsch- Belgische commissie belast met het toezicht op de Scheldevaart, ver lichting en bebakening. (VI. Ct.) Met ingang van 1 November is de commies der posterijen en telegrafie A. 11. Plantenga Ie 's Hertogenbosch over geplaatst naar het zeepostkantoor te Vlis singen, zulks ter vervanging van den heer Augus teijn. BKI.U1K De koning ontving Maandagmorgen den minister-president de Broqueville in zijn paleis te Brussel en had een lang onder houd met hem over den algemeenen po- litieken toestand. De Schoolwet. Er zijn op dit oogenblik, zoo meldt het Brusselsch „N. v. d. D.", nog vijftig volksvertegenwoor digers ingeschreven voor de bespraking over de Schoolwet. Dinsdag ging afge vaardigde Lamborelle, zijn redevoering, Vrijdag begonnen, voortzetten, dan vol gen de afgevaardigden Siffer, Katholiek; Vandewalle, liberaal; Verhangen, Katho liek; en Donnay, socialist. De algemeene bespreking zal voor het einde der maand of het begin van November niet afloopen Voor de bespreking over de artikels zijn zeven sprekers ingeschreven. UIITKOHLAID Slag b ij Leipzig. Ter herinnering aan den volkerenslag, in 1813 nabij Leip zig gestreden door de legers der verbon den mogendheden tegen Napoleon en door dezen na hardnekkigen kamp (en gedeel telijk door het overloopen van zijn Saksi sche hulptroepen naar de bondgenooten) verloren, is in de vlakte nabij Leipzig een monument opgericht van kolossale afmetingen dat den 18en October j.l. in tegenwoordigheid van den keizer, de bondsvorsten en afgezanten van Rusland, Zweden en Oostenrijk is onthuld. Ver schillende redevoeringen werden uitge sproken o.a. door den koning van Sak sen. Na de onthulling reed het hooge gezel schap naar het gedenkteeken voor prins Schwarzenberg alwaar een aantal Oos- tenrijksche generaals en officieren, be nevens de familie Schwarzenberg aan wezig waren en waar de jonge prins Karei von Schwarzenberg den moed en plichts vervulling gedacht van zijn voorvader. Een gedachtenisviering in de Gedachte- niskerk, een bezoek aan 'tstadhuis en ten slotte een feestmaal aldus was het verdere verloop van den dag. Ook hier aan het feestmaal sprak ko ning Frederik August van Saksen, aldus besluitend: „De volken die aan den slag bij Leipzig hebben deelgenomen, vertoo- nen zich thans aan ons geestesoog als samenwerkend aan de hoogste plichten der beschaving. Daarom begroet ik1 hen, na herinnering aan dagen van strijd, bij dit feest van den vrede en dank "hen voor hun aanwezigheid". De slachtoffers van de L 2. In tegenwoordigheid van het keizerlijke en het kroonprinselijke paar, de keizer lijke prinsen, den rijkskanselier, staatsse cretarissen en ministers is Dinsdagmiddag in de nieuwe garnizoens-kerk de rouw dienst voor de omgekomen bemanning der L 2 gehouden. Zeven lijkkisten zijn ver volgens op het garnizoens-kerkhof bijge zet. De begrafenissen van de zestien an dere slachtoffers vinden elders plaats. OOSTÜtVBIJH Het Ci s t e r c i n s e r k 1 o o s t e r te Heiligenkreuz. Zooals wij reeds vroeger mededeelden, is op uitnoodiging der Oostenrijksche Persvereeniging een aantal Hollandsehe journalisten een rond reis komen doen in het land van Frans Jozef. Verleden week Zondag werd een uitstapje per auto van Weenen uit onder nomen naar Heiligenkreuz via Mödlingen Gaaden en de aloude Cistercienserabdij bezocht. De vertegenwoordiger van „Het Centrum", de heer W. Galesloot, schrijft hierover aan zijn blad o.m het volgende: Heiligenkreuz is een der oudste kloos ters en dateert van het jaar 1134. In den loop der tijden is het op verschil lende plaatsen gerestaureerd maar oude, zeer oude gedeelten zijn er nog bij menigte. Reeds de schoone met boomen beplante binnenplaats, waarom rondom de hooge. gele gebouwen oprijzen, is 't zien alleen waard Dan komt het klooster met al zijn S' hatten en heerlijkheden We bezochten de heerlijke kruisgangen, waar de ontwikkeling was waar te ne men van de glasschilderkunst, want de oudste glasramen zijn hier nog aanwezig. We bezochten de eetzaal der paters, in heerlijken barokstijl uitgevoerd, we lie pen door de steenen slaapzalen in vroeg- gothiek, waar de monniken eeuwen ge leden sliepen, we bezochten ook de oude Romaansche werkzalen, alle van enkel steen. Steen de vloeren, steen de muren, steen de wanden we zagen koorbanken van houtsnijwerk in overschooneri barok stijl, het mooiste en oudste van geheel Oostenrijk. We zagen de indrukwekkende kerk, waarvan het achterste gedeelte Romaansch, het voorste gedeelte, later bijgebouwd gothisch is. Deze kerk, waarin de altaren geheel vrij staan, ont beert alle versiering, en toch maakte ze op allen een diepen indruk. Zoo dwaalden we verder door oude klooster gangen en sober verlichte zalen, liepen over breede steenen trappen en bewon derden schilderijen en beeldhouwwerken van eeuwen herwaarts en vertoefden lang, zeer lang in de bibliotheek, waar 60.000 boeken, omvattend alle weten schappen, waren bijeengebracht. Duizen den en duizenden boeken, nog in hand schrift, zijn hier aanwezig. De oudste exemplaren zijn er. We zagen de met zooveel geduld geschreven boeken, ver sierd met randen en krulletters en ver lucht met kleurige, fijne platen. Hier zag ik voor het eerst de notitie van het eerste Gregoriaansch, enkel met aange ving van figuren, zonder lijnen of sleu tels. Een collectie oude boeken, welke mis schien haar weerga niet vindt. En als we zoo hadden rondgeloopen door dat klooster, dat de groote eigen aardigheid heeft, dat hier een directe overgang is waar te nemen van gothiek of barok, zonder renaissance als tusschen- verbinding, geleid en voorgelicht door den hoogwaardigen abt, een man in de kracht van zijn leven, met een scherp, intelligent en toch goedig gezicht, wachtte ons nog een verrassing. De hoogwaardige abt noodigae ons in de eetzaal der gasten, waar de tafel ge

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2