Gemengd Nieuws. KOLONIËN. O N D E R W IJ S enz Laatste Berichten. n wij hebben avond van 16 Oct. ;ht krachtige Noord- wind. Meest zwaar- shijnlijk regenbuien. rden gebracht en inden van de beide i :g was een beroep besluit van B. en anbrengen van een ng is verboden. B. t beroep onontvan- angénomen. tel tot voorloopige ioengrondslag voor n. ingenomen en ant- op een vraag van e pensioenregeling bij 'de finaacieele e 't voorstel om den enen ontslagen gas- n f516.91 per jaar orstel werd aange- was verzocht een n koopen aan het >or de waterleiding 1 door te trekken eer de Fouw. den. e orde de kwestie grond aan de Nij- rerworpen met 11 enmarkt. der tentoonstelling ■aad een schrijven aan herinnert dat len raad genomen an de Groenmarkt jaren dienst is ont- beatuur als tuin is de tentoonstelling in den vorjgen toe- teruggebracht, den te hebben voor n zeer groot deel ongaarne zou zien ian zou geven alls tegenwoordigen toe- fd. Voor zeer velen rre te verkiezen bo- joft zich de vrijheid or te leggen te wil- Groenmarkt, voor ntsoen is omgelegd andhaafd blijft, elen B. en Wj. mede e tegenover de Ab- roenmarkt zich uit- n aanleg van een het afsluiten van ou gemaakt worden :rij daar ter plaatse, s B. en W|. voor de bezwaren tegien het ioonsteJlingsbesituur. ehoort het achter- roenmaik't in eigen en 'komen daarop1 e Statenzaal, waar- "publieke tribune, afgesloten gedeelte de Nieuwe kerk zonwel de staat genoegen genomen uiting van 'het be- Groenmarkt, en al jezwaar tegen het n een plantsoentje zijn terrein, dan liet opgesloten, dat willen bestendigen iets te kunnen be- >ch volle zekerheid ook1 al werd van 'bbenden tegen een lar gemaakt of al lezwaar tegen pler- lervangen door het der afsluiting om ïe thans bestaande ;t de hiervoren be- het achterliggende ijk geen zin meer veranderingen moe- i er van dien aan- eer overblijlven. t te onderschatten; van het afgesehei- toestand en in het tentoonstelling nam n met de afschei- groot gedeelte der geschied is, doch nttrekking van dat ren weg zon men n wel bezwaar ma- het verkeer met op de Groenmarkt it gevaar oplevert, in het afgescheiden van het plantsoen W. bijl eventueels imeente belangrijke ondergaan en al net de geheele op - ig, welke voor den tegenwoordigen aanleg is weggebroken, weer in zijn vroegeren staat behoeven te worden teruggebracht, zoo zou zulks met een groot gedeelte toch wel het geval zij'n. De hiervoor te maken kosten zouden dan natuurlijk voor rekening der gemeente komen, zonder dat daar eenig noemens waard voordeel tegenover zou staan, daar de afrastering welke daarbij1 geheel aan de gemeente zou komen, voor het grootst gedeelte (de ijzeren paaltjes) reeds haar eigendom is. In verband met een en an der geven B. en W. in overweging slechts dan aan het verzoek te voldoen indien adressant bereid is om de 'kosten voor het eventueel terugbrengen der be strating in den vroegeren toestand, welke te schatten zijn op f 150 in de gemeen tekas terug te storten. Als mocht blij ken, dat te veel gestort is kan 'het al tijd weer worden teruggegeven. Voorts stelden B. en W. voor aan adres sant alsnog de gelegenheid te geven zich ter dezer zake te verstaan met het Rijk en het kerkbestuur en den raad daar van de resultaten mede te deelen, waarna alsdan een definitieve beslissing in dezen zou te nemen zijn. Het voorstel werd na eenige discussie aangenomen. Vervolgens kwam het voorstel tot het rooien van boomen ter tafel. Ook' dit voorstel werd aangenomen. Wederom stond hierna de slachthuis kwestie op de agenda. Na zeer langdurige besprekingen werd besloten, dat de nieuwe becijfering door dhr. Boasson in het midden gebracht eerst nader door B. en W. zal worden 'on derzocht en zoolang de behandeling der zaak wordt geschorst. Vastgesteld werd het eerste suppletoir kohier hoofdei, omslag op f2564,84 en dat der hondenbelasting op f51,50. Het tweede suppletoir kohier schoolgeld scho len A en C i 11,75 en dat van scho len G en J 'f 169,99r/2. Ten slotte werden enkele reclames hoof- delifken omslag behandeld. Vlissingen De torpedobootjager „Vos" gebouwd door de Mij. voor scheepsbouw te Feijenoord, welke alhier is aangeko men, moest eerst nog enkele voorzienin gen ondergaan, welke hier worden uit gevoerd, voor aleer te proefstoomen. Het beschadigde Engelsche stoom schip „St. Algama" heelt met eigen mid delen zijne ketels hersteld en is naar zee vertrokken. Zierikzee. Tot lid van de Provinciale Staten vacature Heijse is gekozen de lieer A. van der Weijde (lib) met 1976 stemmen. Op den heer G. F. Lin- deijer (soc. dem.) waren 263, op den heer J. C. Vis (clirist. partijen) waren 778 stemmen uitgebracht. Rilland-Bath. De verkiezing voor een raadslid, vacature wijlen J. J. van Gor- sel Hzn., is bepaald op 29 Oct., de stem ming en herstemming resp. op 7 en 14 November a.s. Hansweerd. Doordat de sleepboot „W. D.L. no. 1" in het Hellegat aan den grond voer, liep het gesleept wordend schip „Naphaport" op het achterschip van de sleepboot, waardoor de „W.DL. no. 1" belangrijke averij bekwam. Gisterenmiddag omstreeks half vier werd boven deze gemeente een lucht ballon gezien, die van uit zuidelijke richting, zich vervolgens in noord-ooste lijke richting voortbewoog. De ballon had een lichtgrijze kleur en met kijkers kon men drie personen in het scliuitje waarnemen. 's Heer Arendskerke. Heden (Woensdag) had de vrachtrijder, M. op 't Hof het ongeluk, dat zijn wagen over zijn hand reed, waardoor zijn vingers erg gekneusd werden, en dadelijk geneeskundige hulp moest ingeroepen worden, welke ver leend werd door Dr. van Iwaarden. Kloetinge. De inspectie voor de verlof gangers der landweer (lichting 1912) uit deze gemeente zal dit jaar gehouden worden op Zaterdag 1 November a.s. des voormiddags om 10.15 uur in de voormalige weverij te Goes. In verband met het feest van Allerheiligen zullen de Katholieke verlofgangers Maandag 3 Nov. worden geïnspecteerd. Verleden week is bij den landbou wer IC. Houterman een kalf bezweken van het miltvuur, nu zijn daar een paard en een koe aangetast' door deze ziekte. lerseke. Benoemd met ingang van lieden tot stationschef te Kruiningen-Ierseke de heer N. van Pulïelen, vroeger klerk alhier. Maandag beging De N. alhier de onvoorzichtigheid om een patroon aan te steken met het droevige gevolg, dat beide handen ernstig werden gewond. Geneeskundige hulp moest dadelijk wor den ingeroepen, die werd verleend door dr. Klinkenberg. Kortgene. Maandagavond te ongeveer te ongeveer 11 uur is alhier een sleep boot 't huisbehoorende te Dordrecht ge zonken, vlak nabij den steiger. Van de bemanning, die uit 2 personen bestond, kon alleen de kapitein gered worden. De machinist, die te bed lag is verdronken. De „Middelb. Crt." meldt omtrent dit ongeval het volgende Toen gisterenavond omstreeks 11 uur eenige heeren uit Kortgene van een ver gadering huiswaarts keerden hoorden zij bij den veersteiger hulpgeroep. Dit roe pen bleek te komen van een aldaar ge meerde sleepboot, die bij het rijzen van het water vermoedelijk was onderge- vloeid, den Henri V uit Dordrecht, Het was de kapitein, die om hulp had ge schreeuwd. Deze, P. ICriens genaamd sliep in liet voorschip- en werd door het instroomende water gewekt. Toen hij aan dek kwam stond het achterschip reeds onder water en was er van den machi nist, W. van 't Hoofd, die daar sliep niets te merken, zoodat deze, die getrouwd is en vader van 9 kinderen vermoedelijk is verdronken. De kapitein is met een roeiboot door den veerman van het on- dergeloopen vaartuig afgehaald, hij stond reeds tot zijn middel in 't water. Naar liet lijk van den machinist heeft men nog gezocht, doch men moest de pogin gen opgeven en wacht nu af tot de boot gelicht zal zijn. Aardenburg. Het onafhankelijkheidsfeest zal in onze gemeente gehouden worden op 26 en 27 October a.s. Koewacht. In deze gemeente met on geveer 2500 inwoners zijn 70 ouden van dagen, die in de termen vallen om de ouderdomspensioen te genieten vol gens de beschikkingen der wet Talma. Daaronder zijn er 3 van circa 90 jaar. Terneuzen. De gemeenteraad heeft op verzoek van het raadslid van Borssmn Waalfces het met dezen voor het gereed- maken van medicijnen gesloten contract ontbonden, dat Ged. Staten in strijd met de gemeentewet achten. Ondertusscben zal het gevoelen van dat college worden inge wonnen oï een andere overeenkomst tus- schen dit raadslid-apotheker en de ge meente mogelijk is. Drama te Hoeven Onder de gemeente Hoeven (N.-Br.) op ongeveer een half uur afstand van de kom van het dorp, heeft zich Vrijdag avond, naar „De Zoom" meldt, een dieptreurig drama afgespeeld, waarvan alle bijzonderheden nog niet zijn opge- heldercl, maar waarvan liet slot eene tragedie zal zijn, zich afspelende voor de rechtbank te Breda. De echtelieden, Michiel Lambreehts, oud 76 jaar en zijne vrouw Maria Palings, oud 68 jaar, wonen daar op eene kleine boerderij en verdienen er hun brood in het land. De ouderlingen hebben een vijftal volwassen kinderen, waarvan er nog slechts één bij hen thuis is, n.l. de 26- jarige Johannes, in de buurt veelal bekend onder den bijnaam „de Kriet." Ofschoon het nu en dan wel eens gebeurde dat de jongeman eens boven zijn thee thuis kwam en dan eene be risping van zijn vader moest vernemen, zoo was dit tot heden toe, voor zoover bekend, nog nimmer tot ernstige twisten tusschen vader en zoon gekomen, eene omstandigheid die het gebeurde nog minder verklaarbaar maakt en bij welks bespreking dus altijd nog eenige reserve zal dienen te worden gemaakt. Vrijdagavond dan, te ongeveer half 9 uur, was de zoon Johannes in lichtelijk beschonken toestand thuis gekomen. Zijne moeder althans bemerkte wel, dat hij een glaasje meer gedronken had dan goed voor hem was, maar bepaald dron ken kon hij niet worden genoemd. De oude menschen waren beiden in huis. Toen Johannes binnenkwam sprong de hond, waaraan de oude man zeer gehecht was, tegen den jongeling op. Deze, daarover gebelgd, schopte het dier van zich af, waarover de oude man boos werd, hetgeen tengevolge had dat hij zijn zoon toeduwde „Ge moet dat beest niet schoppen of slaan, dat moet ge mij dan maar eens doen als ge durft." „Ja, antwoordde daarop de zoon, ik weet wel, dat gij meer van den hond houdt dan van mij en van moeder, maar als gij partij trekt voor den hond, dan zal ik het voor moeder doen." Intusschen schijnt de oude vrouw er in geslaagd te zijn de opkomende ruzie tusschen vader en zoon te kalmeeren, maar geheel en al gerust schijnt de vader tocli niet te zijn geweest. Althans kort na negen uur is hij bij den in de buurt wonenden rijksveldwachter geko men om zich over zijn zoon te beklagen. Verteld wordt dat hij meer om betrek kelijke nietigheden de hulp der politie kwam vragen. De rijksveldwachter Kerk hoven is daarop met den ouden man mee naar huis gegaan en constateerde toen dat de zoon Johannes rustig naar bed was gegaan. De oude man is daarop ook te bed gegaan, doch heeft, waarschijnlijk in zijn zenuwachtigen angst, een geladen jacht geweer bij zich in bed genomen. De jongeling van zijn kant, schijnt ook niet tot rust te kunnen zijn gekomen, want eenig gerucht lioorende, is hij op gestaan en heeft hij de deur geopend die toegang gaf tot het vertrek waar de ouders sliepen. Hoe hetgeen nu volgde zich heeft afgespeeld is moeilijk te zeggen, doch waarschijnlijk heeft de oude Lambreehts zich, op de knieën zinkende van het bed laten glijden en heeft in zijn zenuw achtigen angst het geweer afgeschoten op zijn zoon, die in de volle borst ge troffen, onder den kreet„Ach moeder, dat is dood 1" ten gronde stortte. Men kan zicli den grooten schrik dei- arme vrouw voorstellen, die haar doode- lijk getroffen zoon zag nederstorten en den ouden man als verdwaasd staren op het levenlooze lichaam. Doodelijk beangst liep het oude mensch de deur uit om bij hare buurvrouw de wed. Roks te gaan vertellen, wat er gebeurd was, welker dochter Dientje daarop naar de politie snelde. De rijksveldwachters Kerkhoven en Leijten waren spoedig ter plaatse en door dezen werd een der buren, J. Fran ken, per fiets naar Rucphen gezonden om dokter Koch aldaar te verwittigen. Deze arriveerde spoedig per automobiel, doch kon helaas slechts den dood con- stateeren. Nadat door de politie een voorloopig onderzoek was ingesteld en het geweer in beslag genomen was, werd de oude man gearresteerd en het lijk van den ongelukkigen jongeling naar liet dooden- huisje te Rucphen overgebracht. Men kan zich voorstellen, welk een diepen indruk en groote ontroering dit treurig drama in de geheele streek heeft gewekt. Een dag opgesloten in een m ij n g a n g, Men schrijft ons uit Heer len, den 9den Qctober Vanmiddag ging alhier het gerucht, dat door instorting van een gang eenige mijnwerkers in de mijn Laura en Ver eeniging te Eygelshoven, zouden zijn odgesloten. Uit goede bron vernamen wi) nader, dat hedenmorgen omstreeks 3 uur eenige arbeiders bezig waren een steengang te herstellen, toen plotseling een gedeelte der gang instortte. Enkele arbeiders konden zich nog in veiligheid brengen, doch drie mijnwerkers kwamen achter het ingestorte te zitten dat een dood loopend gedeelte vormt. Gelukkig kon men door luchtbuizen zich in verbinding stellen met de opgeslotenen en dadelijk met het reddingswerk beginnen, dat bestaat in hst opruimen van het inge storte gedeelte der gang. Het ingestorte gedeelte der mijngang heeft, naar wij vernemen, eene lengte van pl.m. 15 M. Doch het op te rui men gedeelte was vrij groot, daar van de bijna 2M. liooge en breede gang een gedeelte van bet gesteente, hetwelk het dak vormt, alsmede de zijwanden, zijn ingestort. Dezen avond om 11 uur was men nog steeds met het reddingswerk, het welk goed opschoot en reeds eenige meters gevorderd was, bezig. En later De drie opgesloten mijnwerkers in de de mijn Laura zijn hedenmorgen om 3 uur, nadat zij dus 24 uur opgesloten waren geweeet, bevrijd geworden. Zij waren alle drie gezond en wel, alleen klaagden zij over koude, tengevolge van de vele versche lucht, die men hen had toegevoerd. Eén van hen sprong on middellijk op de fiets en reed naar huis, terwijl de twee anderen eerst nog ge bruik maakten van eenige warme voe dingsmiddelen, door het mijnbestuur aan geboden. Het ongeval heeft dus een zeer gunstigen afloop gehad. Een inval. Dinsdagmorgen werd in liet dorpje Kruisland een justitieel onder zoek ingesteld bij den bakker Linders. Heel het dorp stónd overhoop. Naar de „Grondwet" mededeelt, kwam Linders zelf lachend de heeren uit Breda tege moet. Hij wist wel waarvoor ze kwamen en dat hij hun weldra uit den brand zou helpen. Binnen gekomen werd Linders medegedeeld, dat een maand of drie ge leden een zekere A. de Jeng, rentenier te Kruisland, was gestorven. Een tijd nadien, bij het opmaken van de nalatenschap bleek bet de familie, dat er een pak effecteD, ter waarde van f 380Ü weg was en nu was van die zijde een klacht bij de justitie ingekomen, dat hij, Linders, die wederrechtelijk in zijn bezit had. Linders bevestigde dit terstond en haalde tot overtuiging het pak waar- de-papieren uit zijn secretaire en over handigde het den rechter-commissaris, daarbij voegende, dat hij die persoonlijk van zijn vriend De Jong vóór zijn dood had ontvangen, en dat hij daarmee doen kon wat liij wilde. Toen hem de rechter vroeg, of hij hem ook zeggen kon, waar om juist hij die waarde-papieren van De J. had ontvangen, antwoordde Lin ders, dat De J. reeds lang met een groot deel zijner familie overhoop lag, en dat hij niet wilde, dat zij van zijn een ten nog na zijn dood zouden profiteeren. Alsnu werden nog een paar leden van de familie De J. gehoord, die echter .de zaak niet duidelijker konden voorstellen en daarmede was het verhoor afgeloopen. De rechter wenschte tot nader onder zoek de effecten mede te nemen. Linders stemde daarin toe, op conditie, dat ze hem naderhand weer zouden worden ter hand gesteld. Natuurlijk was er geen sprake van, dat na dit verhoor en het resultaat daarvan het gerecht ook eenigs- zins tegen den verdachte kon optreden en verlieten de heeren dan ook weldra het dorp, dat door deze gebeurtenis als 't ware op z'n achterste beenen stond. Honderden stonden op de straat 't feit te bespreken, afwachtend tot men de beklaagde zou zien buiten brengen en deze kwam ook vlak achter de rechters naar buiten, maarmet een mand brood op z'n schouders stapte hij lachend naar één zijner klanten, 't Onderzoek was afgeloopen Een gevluchte notaris gear resteerd. Indertijd hebben wij ge meld, dat. de notaris Nagels van St. Trniden (België), gevlucht was, zijn schuldeischers met een schuld van on geveer 2 millioen francs achterlatende, welke som echter gedeeltelijk gedekt is door de bezittingen van den ontrouwen notaris. Nagel is thans, gelijk wij reeds meldden, in tien Tsin (China) aange houden. Zijn arrestatie geschiedde, vol gens het „H. v. A." op de volgende wijze. Met zijn echtgenoote en zoon in Tien Tsin aangekomen, wist de notaris, die zich als groothandelaar voordeed, zich spoedig in de Belgische kolonie in te dringen. Het gevolg was dat de heer Nagels met zijn familie weldra uitgenoodigd werd op een feest in het Belgische consultaat, waar zij met de voornaamste personen uit de stad kennis maakten. De notaris Nagels wilde in niets ten achter blijven en noodigde den heer Van Cutsem, den consul van Frankrijk, den bestuurder der Chineesche-Belgisclie Bank en vier, vijf anderen uit op een feestmaal in het „Hotel Imgèrial". Bij get dessert werd er over het een en over het ander, doch vooral over de oprich ting van suikerraffineerderijen gesproken. Op zeker oogenblik, terwijl de notaris vooral pochte op de eerlijkheid der Chi- neesche liandelaare riep plotseling een der genoodigden: „Eerlijk de Cineesche Vijftien jaar geleden, maar ja, nu zijn het al even groote fielten als gij...!" De heer Nagels schrok. De genoodigde bemerkte het en verbeterde onmiddelijk zijn gezegde. „Ik wil zeggen, hernam hij, zoo groote fielten als ik en gij, kortom, als al de handelslui." Op dat oogenblik zagen al len de heer Nagels aan als een groot handelaar. Deze had, gelijk men wel den ken kan, zorgvuldig zijn vroeger ambt verzwegen. Het feestmaal liep dan ver der zonder voorval ten einde. Aacht dagen later vernamen de hee ren Van Cutseem en de Consul door de dagbladen de vlucht van den notaris Nagels, van St. Truiden, die, verontstelde men, vergezeld was van zijn zoon en naar China getrokken was. Een Belgisch adresboek werd dadelijk doorgebladerd en de waarheid kwam aan het licht. De gewaande groothande laar, die de vermetelheid zoover gedre ven had zich in het Consultaat aan te bieden en er zelfs een feestmaal bij te wonen, was niemand anders dan de ge vluchte notaris. Per telegraaf werd naar Brussel om inlichtingen gevraagd en het antwoord was bevel tot arrestatie. Thans is de notaris Nagels op weg naar Europa, aan boord van een stoom boot der Norddeutscher Lloyd.- Hij reist als gevangene en staat onder de waak zaamheid van den bevelhebber van liet schip. Zijne echtgenoote, die in vrijheid ge steld is, heeft hem niet willen verlaten en keert met dezelfde boot naar België terug. Al is liaar man door elkeen ver laten, zij toch wil hem getrouw blijven. De ongelukkige vrouw, die zich schier zonder geld bevindt, reist derde klas. Verdwaald in de riolen. In de groote kanalisatiegargen van Milaan, die zich kilometers ver onder de stad uitstrekken, hebben eenige arbeiders bij toeval een jongen van 18 jaar gevonden, die met een dikke laag vuil was bedekt en die zoo mager was als een geraamte. 11e jongen deelde mede, dat hij Francisko Islando heette en een maand lang in deze gangen had rondgedwaald Toen men hem dan ook vond, was hij zoo uit geput, dat hij pas na geruimen tijd en na met wijn en eten verkwikt te zijn, vertellen kon, hoe hij er in geraakt was. I-Iij vertelde, dat hij in den nacht van 6 September op een bank in het park van Milaan was ingeslapen en in den slaap door twee kerels was overvallen Deze hadden hem totaal uitgeplunderd en niettegenstaande zijn hevig verzet in een opening van de rioleering geworpen. Met verbazende uitspanning had hij zich in de wijdvertakte gangen staande kun nen houden, elk oogenblik vreezend, om te zullen vallen en in het water te zullen verdrinken. Met moeite was hij van het eene vooruitspringende stuk muur op het andere geklauterd in de hoop weer bij een opening te komen. Maar Islando dwaalde hoe langer hoe verder af, zoodat hij, toen hij ten slotte, bij een ladder kwam, niet meer de kracht had om naar boven te klimmen, Gedu rende de geheele maand had hij zich slechts met het afval, dat op het afvoer- water ronddreef, kunnen voeden. PresidentPoincaréinSpanj„ Een groot deel der Spaanschei pers 'be spreekt in zeer bezadigde termen het be zoek van Poincaré aan Spanje, en niet alle bladen zijn het erover eens, dat de ontvangst van de zijde van het publiek, zoo heel schitterend en geestdriftig ge weest is. De liberaal-rechtsche „El Mun do" zegt bijv., dat het publiek bij de aankomst van president Poincaré, slechts zijn nieuwsgierigheid en zijn respect deed blijken. Het blad gelooft, dat de redenen hiervan zijnhet regenweer, de oorlogs- zergen, en het gerechtvaardige vooruit zicht van mogelijke gevaren. De conservatieve „Epoca" meent, dat de hartelijke vriendschap jegens Frank rijk voldoende is, zonder dat daarvan ook het geringste van de toekomstige internationale politiek van Spanje be- behoeft te worden opgeofferd. De Liberale „Heraldo" wijst erop, dat t zoolang men nog niet de wederkeeri- ge verplichtingen van deze toenadering tent, raadzaam is, de begeestering of de zorgen aan de toekomst over te laten. Ook de toosten aan het galadiner Dinsdag door Koning en president uitge sproken drukten de toenadering tusschen beide landen slechts in zeer algemeene termen uit. Toen president Poincaré te Madrid kwam regende het. Acht dagen levend begraven. Na acht dagen in een ingestorte galerij van een kolenmijn, in Pennsylvanië, te hebben doorgebracht, is Zaterdag de mijn werker J. Tomaschefsky verlost. Den 27en September was hij door de instorting opgesloten en eerst den 30en kon men hem door een buis voedsel en drinken doen toekomen. Hij heeft gedurende al die 8 dagen tot de knieën in het water moeten staan. 9IED.-I1IIDIË. Een overste verwond. De correspondent te Batavia aan de Tel." seint d d. 11 October: „Tijdens een zitting van den landraad van Segli heeft een Atjeher den overste Scheeper, gezaghebber, levensgevaarlijk gewend. .De Atjeher is afgemaakt". Het blad teekent hieibij aan, dat het telegram zeer verminkt is overgekomen. Vermoedelijk is de overste, waarop de aanslag weid gepleegd,luitenant-kolonel W. B. J. A. Scheepens. Volgens latere berichten is de toe stand van den overste vooruitgaande. Zierikzee. J Mej. A. C. Vooren, onder wijzeres aan een der openbare scholen alhier, is aangewezen om benoemd te worden bij het openbaar lager onderwijs in Ned.-Indië. 's Heer Hendrikskinderen. Benoemd tot tijdelijk onderwijzer alhier de heer M. Maas, thans volontair onderwijzer aan de Openbare school te Kruiningen. De heer P. H. van Putten van Wilhelminadorp, oud-leerling der R. H. B. S. te Goes, thans te Nieuw-Vosse- meer, is te Utrecht geslaagd voor het natuurkundig examen aan de Rijks-Vee artsenijschool. (Zier. Nwsbode.) Breskens Alhier werd voor de gemeente aanbesteed het inrichten van een keuken en bovenwoning voor het hoofd der school. Laagste inschrijver dhr. L. Lijk voor f 150. Hoofdplaat. In onze gemeente werden aanbesteed de levering van kolen en petroleum voor het volgend dienstjaar. Inschrijvers voor de kolen in de kom Jac. Bondewel voor f 14,25 enlz. Jacobse voor f 13,75voor de kolen buiten de kom: door Jac. Bondewel voor f 16,25 en Iz. Jacobse voor f 16, alles per 1000 K.G. Voor de petroleum: Iz. Jacobse f9,50, W. den Auter f 8,50 en J. Bondewel f8,43 per 100 L. Den HaaHet Gerechtshof recht spre kende in de zaak tegen G. H. A. v. T. districts-commandant der Rijksveldwacht te Middelburg vernietigde het vrijsprekend vonnis der Middelburgsche rechtbank1, waartegen de Off. van Justitie was in hooger beroep gekomen en eischte tegen beklaagde, beschuldigd van vatsdhheid in geschrifte, 8 dagen gevangenisstraf. Amsterdam. Bij de politie meldde zich een 37-jarig man F. D,. aan die zeide Hendrik de Klerk te hebben vermoord. Na onderzoek meent de politie op vele gron den te moeten aannemen dat de man de moordenaar niet is. Hij werd ook door het broertje niet herkend als de man die met Hendrik de pont opging naar Entos. Ook was hij nimmer knecht op een bier wagen. Wel heeft F. D. vroeger wegens dronkenschap mét de politie te doen ge had. Tiel. Aan het Jongenspatronaat St. Pe trus schonk de heer J. Wl H. M. Spoo- renberg de som van f 1000. Luik. Te Seraing had een instorting plaats ii,n een mijn; 3 arbeiders werden gedood en 3 gewond. Londen. Te Liverpool had heden bij' 't St. Jamesstation eene botsing plaats tus schen 2 treinen, waardoor 5 personen #eiden gedood en velen gewond.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3