UIT ZEELAND. J. C. VIS. Sociale Berichten. SPORT. akelig hoor." „Wat was dan zoo akelig?" vroeg R, „Er was een man, die zijn keel al'sneed," zei het kind, nog bevend bij de herinnering. R. vertelt van kennissen die bij hun dochtertje een nacht opge zeten hadden, nadat zij met kind een bioscoop bezocht hadden, misleid door het programma. „Maar het kwaad zit niet alleen hierin, dat op den zin voor het afgrijselijke gespeculeerd wordt. Tal van films blij ken een directe aanleiding tot misdaad. „The Edinburgh Evening Dispatch" van 12 April bevat het verslag van een te rechtzitting, waarbij twee schooljongens zich te verantwoorden hadden wegens diefstal. Waarschijnlijk oorzaak: het le zen van detectieve-boekjes en het be zoeken van den bioscoop. Met hoeveel gevallen zou dit voorbeeld vermeerderd kunnen worden Tegenwoordig de politieverslagen bewijzen 't ontvangen tal van jeugdige dieven en inbrekers hun eerste opleiding in den bioscoop en in Amerika heeft men reeds den maat regel moeten nemen nemen het feit is sprekend slechts die films toe te laten, waarop de inbreker met zijn rug naar het publiek opereert en zijn ge reedschappen niet zichtbaar zijn. „Rawnsley deelt mee, welke maatre gelen in Liverpool tegen het bioscoop gevaar genomen werden. Het stedelijk bestuur had een onderzoek laten instel len naar het aantal kinderen beneden veertien jaar, dat den bioscoop bezocht. Het bleek dat op één Zaterdagmiddag de zevenentwintig bioscopen bezocht werden door 13332 kinderen van vijf tot veertien jaar, die kwamen kijken naar de goedkoope, en dus op kinder- bezoek berekende voorstellingen, op welker programma's echter nummers voorkwamen, misdaden, ernstige ram pen voorstellend, vele ervan geschikt om onzedelijke gevoelens op te wekken. Het Comité, dat dit onderzoek had in gesteld, vroeg de meening van den „Director of Education", die een uitvoe rig rapport over de zaak uitbracht. In dit raport noemt hij de beweringen, vaak van de zijde der verdedigers van den bioscoop vernomen, over de peda gogische waarde van deze voorstellingen, ten zeerste overdreven. De bioscoop kan een vermaak voor kinderen zijn, maar hij wensclite er de aandacht op te ves tigen, hoe gevaarlijk een vermaak het is en hoe telkens kinderen werden op gebracht voor kleine diefstallen, begaan om het entreegeld machtig te worden. Een zijner groote grieven was, dat de cinematograaf nog weer de gevaren van het stadsleven vergrootte, door zooveel volkskinderen uit hun bed te houden en ze te brengen in een toestand van op winding, noodlottig voor hun physieke en geestelijke ontwikkeling." Uit deze citaten treedt wel zeer schril het vreeselijk gevaar naar voren, dat de bioscopen voor liet jongere geslacht vooral opleveren. En onzerzijds moet men niet moede worden er tegen te waarschuwen, vragende van de overheid die maatregelen te nemen, die noodig blijken om 't gevaar zooveel doenlijk te keeren. („De Tijd.") Z. K. H. de Prins heeft het eere voorzitterschap aangenomnn van het in 1914 te houden congres derNederl. Ver- eeniging tot bevordering van Zondagsrust. Bond van R. K. Gemeenteraadsleden. Het Bestuur van den Bond van 11. K. Gemeenteraadsleden verzoekt ons het vol gende te willen plaatsen: Het zal wellicht velen verwonderen, dal sinds de oprichting van dezen Bond wei nig of niets is vernomen omtrent hare werkzaamheid. De zaak is, dat, ondanks de vele aangewende pogingen om een voldoend getal raadsleden tot toetreden bereid te vinden, dat getal nog steeds te gering is om hetgeen de Bond zich blij kens de statuten tot zijn taak heeft gesteld, ook maar eenigszins te verwezenlijken. Onder die omstandigheden heeft het Be stuur beraadslaagd, of de tijd niet geko men was, om zijn taak neer te leggen, althans af te wachten of de drang der omstandigheden de katholieke raadsleden niet vanzelf tot aaneensluiting zouden brengen, waardoor zij den weg dan reeds gebaand zouden vinden door den leid draad, welke de statuten van den Bond aangeven. Alvorens inlusschen zoodanig besluit te nemen, heeft het Bestuur, dat zelf ten volle overtuigd is van het groote nut, dat uit de aaneensluiting der B. K. raadsleden in een bond kan en moet voortvloeien, ge meend het hoogste kerkelijke gezag in den lande van den stand van zaken in kennis te moeten stellen, zulks om zich te ver gewissen of zijne overtuiging ook door dit gezag gedeeld werd. Het Doorluchtig Episcopaat heeft niet geaarzeld Zijne meening in deze duidelijk uit te spreken. Het heeft het Bestuur ge machtigd bekend te maken, dat H.H. D.D. H.H. het betreuren dat tot dusver nog zoo weinig leden toetraden tot den Bond. Over tuigd, dat een bond van II. K. Gemeente raadsleden veel nut kan stichten 'door voorlichting omtrent vele vraagpunten, welke in het openbaar leven aan de orde zijn en binnen den kring der bemoeiin gen van gemeentebesturen gelrokken zijn of vermoedelijk spoedig zullen worden, hopen de Hoogw. Bisschoppen, dat 'liet Bestuur alsnog een poging zal wagen om meer leden tot dien bond te doen toetre den, welke poging dan 'meer succes moge hebben. De publicatie van dit bewijs van in stemming moge er loe bijdragen dat van de plm. 50(X) It. K. raadsleden, welke in Nederland worden aangetroffen en waarvan de overgroote meerderheid tot dusver nog niet getoond heeft de samen werking in den bond op prijs te stel len, zich alsnog velen geroepen gevoelen lot. toetreden. Dezen kunnen zich te dien einde aanmelden bij Mr. .1. N. J. E. Heer- kens Thijssen, Wilsonsplein 15 te Haar lem, den secretaris van den Bond. Voor zoover zulks nog niet bekend mocht zijn, worde hier vermeld, dat het in de bedoeling ligt een orgaan in het leven te roepen, dat verschillende urgente kwesties op gemeentelijk gebied zal be handelen, terwijl voorts door het vestigen van een bureau van inlichtingen de ge legenheid zal worden geopend, om ieder lid van den Bond de voorlichting te ver schaffen, welke het in het gemeentebelang wenscht te verkrijgen. Een en ander is uit den aard der zaak slechls te verwezenlijken, wanneer de Bond een voldoend aantal leden zal tel len en aldus in staat gesteld wordt de niet onbelangrijke kosten van beide instel lingen te bestrijden. jaarlijksche contributie is bepaald op f 2.50. In cene vergadering, welke op Dinsdag Q October a. s. zal worden gehouden te Utrecht, in Hotel Noord-Brabant aan het Vreeburg des namiddags te 2 uur, wenscht het Bestuur uitgemaakt te zien, of het in den voorgestelden zin zal kunnen voort gaan. Tot het bijwonen dezer vergadering zullen worden opgeroepen al degenen, die zich bereids tot toetreding hebben opge geven. De tegenwoordigheid van R. K. Gemeenteraadsleden, die zich nog niet bij den Bond hebben aangesloten, zal echter evenzeer op prijs «orden gesteld. Rente en bedeeling. liet „Huisgezin" verhaalt van een niet navolgenswaardig voorbeeld „De ouderdomsrente van twee gulden in de week, door minister Talma aan de 70- jarige oud-werkers en werksters bezorgd, heeft veel blijde harten gemaakt. Maar ze blijven niet allen blij. We vernemen al van armbesturen, die den aspirant-rentetrekkers hebben aange zegd, dat ze met December hun gulden of hun daalder bedeeling zullen hebben te missen. Die armbesturen vreezen voor dartel heid en te groote weelde. Zij schijnen zich te inspireeren op mi nister Treub, die in zijn voorgenomen uitbreiding der rente-uitkeering pensioen en bedeeling onvereenigbaar acht. De armbesturen zijn hem vóór en de- creteeren: geen bedeeling en pensioen. Wij kunnen een dergelijk optreden van armbesturen niet loven, zoo min als de patroon, van wien we ook hoorden, te prijzen valt, die de twee gulden pensioen welke hij toekent, voortaan in den zak zal houden, nu de schatkist aan zijn ouden werkman een rente gaat uitkeeren. Er zal tegen deze dingen wel niets te doen zijn, maar tegen den geest, van de betreffende wetsbepaling zijn ze stel lig. En men kan ze alleen signaleeren in de hoop, dat ze zoo weinig mogelijk na volging mogen vinden". MUZIEK. Guiseppe Verdi. lieden lü Octo ber is het 100 jaar geleden, dat in Ron- cole di Russeto, een onaanzienlijk plaatsje bij Parma, de bekende componist Guiseppe Verdi het levenslicht zag. Niet alleen zijn eigen landgenooten, doch over de geheele wereld, waar menschen wonen, die gevoel voor muziek hebben, wordt de onsterfe lijke componist van de Rigoletto, Trouba dour en Traviata om de allerbekendste scheppingen maar te noemen, herdacht. Verdi heeft een zeer afwisselend leven gehad en al heeft hij niet met zooveel tegenwerking en moeilijkheden te kampen gehad als andere componisten, toch heeft hem menige harde slag getroffen. In kom mervolle omstandigheden opgegroeid, kon hij, dank zij welwillende ondersleuning, zich verder bekwamen, doch werd aan het Conservatorium te Milaan als „niet geschikt" afgewezen, waarna hij particu liere lessen van den schouwburg-orchest- dirigent Lavigna kreeg, die daardoor be wees meer begrip van de talenten van zijn jongen leerling te hebben dan de di rectie van het Conservatorium. Thans be gint zijn bekendheid en roem te stijgen, die met de opera Oberto een aanvang neemt. Een bijna niet te overkomen slag trof hem, toen hem zijn jonge gade en kind ontvielen. Aan de zwaarmoedigheid, waaraan hij daardoor leed, is het in hoofdzaak toe te schrijven, dat zijn opera „Een dag lang Koning" viel. Doch spoedig krijgt hij zijn groote scheppingskracht weer terug. Met ,,Nabucco" verwerft hij weer de gunst van het publiek en met zijn opera „Ernani", „Rigoletto", „La Travia ta" en de „Troubadour" vestigde hij zijn roem voor goed. Ter gelegenheid van de opening van het Suez Kanaal in 1871 laat de grijze meester nog weer eens den vrijen teugel aan zijn scheppingskrachten. Aïda ontstaat, waarin verschillende tafereelen, die in Egypte spe len, voorkomen. Met „Otello" wordt als laatste de reeks der opera's afgesloten. Vergeten mag ook niet worden zijn „Re quiem" te momoreeren. waarin een hoog religieus gevoel doorstraalt. Gedachtig aan de zware tijden, die hij zelf doormaakte in zijn jeugd en aan 'de minder geluk kige kunstbroeders, wien het niet gelukte een goed plaatsje in het leven te ver overen, sticht hij te Milaan een tehuis voor behoeftige musici, heigeen nu nog be staat. Zijn dankbare geboortestad richlte een gedenkteeken voor hem op, hetgeen heden moet onthuld worden, doch het. grootste en duurzaamste monument slicht te hij zelf in de harten van al diegenen, die nog steeds genot in zijn grootsche scheppingen vinden. Arbeidsloon. „De Tijd" schrijft: De Vereeniging voor de Staathuishoud kunde en de Statistiek", die te Leiden vergadert, heeft aan een drietal socio logen van haam en van verschillende richting de beantwoording gevraagd van de vraag„Welke behoort de algemeene grondslag te zijn der loonbepaling Prof. J. D. L. Aengenent, hoogleer aan het Seminarie te Warmond, mr. S. van Houten en de sociaal-democraat, de heer F. M. Wibaut, hebben daarover praeadvies uitgebracht. Het betoog van den laatste is zéér wijdloopig, zijn prae advies alleen is anderhalf maal zoo ont- vangrijk als de beide andere adviezen. In tai van bladzijden poogt hij aan te toonen, dat vaststelling van een mini- numloon door den staat een zuiver socialistische strekking heeft. Een bin dend antwoord vermag hij niet te geven. Heden is de grondslag der loonbepaling voor hem de strijd. En in de toekomst? Alles even vaag als de toekomststaat. Dan bestaan er geen prijzen, geen waar de, geen loon meer. Dan is alles één paradijs. Lees maar „Het is de verwachting der sociaal democraten, dat in de socialistische voortbrenging de productiviteit van den arbeid zich zal uitbreiden in thans nog ongekende verhouding, in ongedachte mate, wijl dan voor het eerst de ontwik keling der techniek zich ten volle zal uitleven. „Naarmate die productiviteit telkens grooter wordt, de toeneming der bevol king aanzieidijk overschrijdt, zullen de vormen van verdeeling inderdaad afdalen, verschrompelen tot vormen. Immers de verdeeling houdt in eene socialistische maatschaijpij op een vraagstuk te zijn, wanneer de voortgebrachte of voort te brengen hoeveelheid groot genoeg is om in alle zich aanmeldende behoeften te kunnen voorzien". Hoe ver mr. S. van Houten daarvan afstaat kan men begrijpen. Deze legt den nadruk op de economische noodza kelijkheid en het algemeen belang, die de grenzen stellen aan alle desiderata. Op hechter grond staat prof. Aenge nent, als hij zich met Leo XIII beroept op de rechtvaardigheid. Van zijn betoog getuigt zelfs „De Nieuwe Courant" „De Roomsche leeraar-socioloog biedt den lezers een logisch en systematisch ingedeeld betoog, afgerond gelijk een cursus voor zijn collegianten. Een defi nitie eerstvervolgens een uiteenzetting en bestrijding, op het rijtje, van „de economische loontheorieën" de ethische theorieën" daarna, onderverdeeld in drie categorieëndie „welke overdrijven", die „welke tekort schieten", waarna overblijft die van Leo XIII. De schrij ver verklaart en verdedigt deze theorie, „die voor ons, katholieken, de waarde heeft van een authentieke uitspraak", in den breede, na haar eerst te hebben samengevat in deze twee pauselijke zinsnededDe rechtvaardigheid eiséht, dat het loon geheel en al beantwoorde aan den arbeid en liet loon mag niet ontoereikend zijn om een matigen en oppassenden arbeider te onderhouden". Als eisch van strikte rechtvaardigheid geeft prof. Aengenent aan. is door de Encycliek „Rerum Novarum" een billijk gezinsloon bedoeld. Zierikzee. Woensdagmiddag vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester. Aanwezig alle raadsleden, behalve de heer W. Rib- bens. De notulen worden tot de volgende vergadering aangehouden. Voor kennis geving wordt aangenomen een brief van Ged. Staten, houdende terugzending van het door hen goedgekeurde le suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag voor 1913. Dito van het Dagelijksch Bestuur van den A.N.T.B., Toeristenbond voor Nederland, houdende toezending van een rapport getiteld „Van wegen, paarden en hoefbeslag." Dito van den toestand van den Handelscursus van de Neutrale Middenstandsvereeniging jover 1912. Aan genomen worden de volgende voorstel len 1. Tot het verleenen van afschrijving- van hoofdelijken omslag. 2. Brief van Ged. Staten betreffende het Reglement en het Burgerlijk Arm bestuur, met voorstel van B. en W. 3. Het voorstel tot onderhandsche verpachting van een perceel gemeente grond nabij den Meeldijk aan II. Haze. 4. Tot wijziging vun het reglement voor het bestuur van het Burgerweeshuis. De brief van het Hoofdbestuur van den A. N. Politiebond inzake de pen sioenbijdragen van de tegenwoordige gemeentelijke politie-ambtenaren, zal bij de reeds ontvangen stukken worden ge voegd. Wordt besloten voor een jaar a f 10 aan Gebr. Schot een perceel slikken- grond der gemeente in „De Val", tot het neerleggen van mosselen. Mej. II. M. van Malland wordt voor den cursus 191314 weder aangesteld tot onderwijzeres in de meisjeshnndwer- ken aan de Herhalingsschool. Na gunstig advies van de lieeren Pol- vliet, van den Bout en Timmerman wordt het voorstel van B. en W. in zake wij ziging der gemeente-begrooting aange nomen. De commissie benoemd tot onderzoek der rekening van de gasfabriek over 1912 adviseert bij monde van den heer Polvliet tot goedkeuring. Aldus besloten. Door regenten vanjliet Burgerweeshuis was een dubbeltal aangeboden ter be noeming' eener regentes, bestaande uit de dames Ochtman-van Vuuren en van Geuns Kips. Op voorstel van mr. Fokker wordt met G tegen 5 stemmen besloten de voordracht aan Regenten terug te zenden, met het oog op het a. s. vertrek van de tweede aanbevolene. A. s. Dinsdag worden de kiezers weer ter stembus geroepen. De Staten- zetel, vacant geworden door het overlij den van den heer Ileijse, moet bezet worden. Daarvoor zijn drie candidaten gesteld, de lieeren Lindeijer, Vis en van der Weijde. I)e tweede der candidaten, de heer Vis is een coalitie-man, dus een der onzen. Daarom is het plicht dat wij als éen man op hem onze stem uit brengen. Deze verkiezing is van bijzonder be lang, omdat de Staten van Zeeland een rechtsche meerderheid kunnen krijgen. Thans moet het politiek-twijfelachtige lid van Dalsum of het lot den doorslag geven. Dat kan anders worden, vooral nu er drie candidaten zijn, waarvan de derde zeer zeker de stem niet zal hebben de meer democratische elementen. Men getrooste zich dus om het gewicht dei- zaak dezen gang ter stembus en stemme op den tweeden candidaat van liet stembiljet den heer Vlissingen. B. en \V. stellen den raad voor, aan de regeering verlof le vra gen een plaatselijke accijns op hel ge distilleerd le blijven heffen. Donderdagmorgen derailleerde van de om 10.05 van hier vertrekkende train op het Belje Wolfsplein de goederenwagen, «Taardoor een vertraging van ongeveer 20 minuien ontstond. (Z.) Heinkenszand. Donderdagmorgen reed de pelroleuimvagen van de maatsch. ,,I)e Automaat," door een binnenweg alhier. Het paard schrok en deed een sprong zij waarts, «'aardoor de wagen omsloeg. Bij onderzoek bleek dat een gedeelte harnas beschadigd en een hoeveelheid petroleum verloren was geraakt. Een troep arbei ders - in de buurt aan '1 «'erk hielpen den man weder reisvaardig maken. Persoonlijke ongelukken k«amen niet voor. (Z.) 's Gravenpolder. Toen Woensdagvoor middag de boerenknecht M. 11. meteen voer riet een oprit afreed, kantelde de wagen en kwam deze in een diepe sloot terecht. Daarbij bezeerde de knecht zicli zoo ernstig, dat hij per rijtuig naar huis moest vervoerd worden Dr. van Ingen Schouten verleende geneeskundige hulp en constateerde dat twee ribben gebroken waren. (M.Ct.) Wolfaartsdijk. WoensdagS Ictober werd alhier de laatste openbare les gehouden door de leerlingen der twee jarige meis- jeslandbouwcursus onder leiding van den lieer K. v. d. Slikke. De rijkslandbouw- leeraar de heer Kakebeeke uit Goes, woonde de les bij. Hij dankte den leider voor zijne goede lessen en hoopte, dat hij te Wolfaartsdijk nog vele jaren in dien geest zou mogen werkzaam zijn, De dames gaven den heer v. d. Slikke als blijk harer waardeering en tot herinne ring een mooi inktstel, hetwelk in dank werd aaevaard. (M. Ct.) St. Maartensdijk. In den kermisnacht van Maandag op Dinsdag werd de land bouwersknecht -lob. v. d. \Vt door een ander persoon bij de „Bellevue" even bui ten de gemeente een messteek in den buik en in den rug toegebracht, v. d. \Y. kon zich nog naar zijn woning bege ven, docli spoedige geneeskundige lmlp «•as dringend noodig. (Z.) Besmettelijke veeziekten. Blijkens den staat, opgemaakt door liet micisterie van Landbouw, N. en II. en opgenomen in de „St. Ct." van heden werden in de maand September gecon stateerd in Zeeland 2 gevallen van milt vuur onder het vee van een eigenaar te Ivloetinge en 4 gevallen van vlekziekte der varkens onder het veevan 4 eige naren te N. en St. Joosland. Mond- en klauwzeer werd alleen ge constateerd in Limburg bij 9 beesten van één eigenaar. Het zieke en verdachte vee is geslacht. Ontslag van Gedeputeerden. Hot verwondert ons, in de liberale kran ten geen artikel te vinden, ten betooge, dat Gedeputeerde Staten van Zeeland bun ontslag hebben in te dienen, schrijft bet „Dbl. van N.-Brabant" Zoo spoedig mogelijk. Immens, die Staten zijn enkele maanden geleden gekozen door de linkschë mieteTtteq. beul van één stem en men zal zich her inneren, dat er aan deze verkiezing eeiï bijzonder liberaal tintje is geweest. De Staten van Zeeland, sinds menschen- heugenis Rechts, hadden immer in Gede puteerde 'Staten plaats gelaten aan de minderheid. Nauw had Links echter één stem bo ven de meerderheid of ze joeg de oude, ervaren Rechtsche Gedeputeerden «neg én verving ze door kersversche leden van links. Het was te hatelijker, wijl deze Sta- tengreep uitgevoerd werd met behulp van een liberaal lid der Gedeputeerde Staten, dat door de Rechterzijde jarenlang op zijn zetel was gehandhaafd. Maar het moest. Volgens de leer der liberalen: pak, «'at je krijgen kunt. "Zoo werkt, kort en goed gezegd, da liberale practijk, maar de liberale theo rie spreekt van den: wil der kieziers, «'elke bij de stemming tot uitdrukking gekomen zou zijn en die dan ook iji de benoemingen zou moeten doorklinken. Wat heeft de „Vaderlander" en hebben andere bladen niet getoornd tegen de raadsleden van Amister- on Rotterdam, die geweigerd hebben Rechtsche wethou ders plaats te doen maken voor socifc listen? Die gemeenteraadsleden hadden de stem van bet kiezersvolk miskend. Als een meerderheid Links stemt, dan wil zij daarmee zeggen, dat nu ook alle wethouders, Gedeputeerden, enz., uit de Linkerzijde moeten «orden gerekruteerd. Maar.... als de meerderheid Rechts stemt? Dan alle Gedeputeerden Rechts. De meerderheid der Prov. Staten van Zeeland is door de thsschenverkiézingen van Middelburg «-eer Rechts geworden; dus tegen den «'il der meerderheid van het kiezerscorps in. Volgens de liberale theorie- moeten zij dus weg en wol zon spoedig mogelijk. Liever vandaag dan mor gen. Waarom dringen de liberale kran ten daar nu niet op aan? Moet er ge wacht «orden tot de Prov. Staten van Zeeland de eerste de beste gelegenheid aangrijpen, om den Gedeputeerden te be duiden, dat zij behooren op te staan? Of rekent Links «-eer op 'de gemoede lijkheid der Rechterzijde? Maar die is, sinds de Rechtsche leden van Gedeputeerden zoo schandelijk aan de deur zijn gezet, toch «rel voor altijd verdwenen. Dat. moge spoedig blijken. Voetbal. Zeeland Vooruit ll-M V.V.O II. Zondagmiddag werd bovengenoemde wedstrijd voor ue Zuidelijke 3de klasse gespeeld op het prachtig daartoe ver zorgde Z.V.-terrein aan den Poldersclien weg. Precies 2 uur stelden beide partijen zicli op. Zeeland Vooruit was volledig, terwijl Olympia aanvankelijk met 10 man speel de, doordat een Olympiaan zijn koffer bij wachtpost 45 uit den trein had laten vallen en die eerst moest worden ge haald. Al dadelijk na liet begin wisten de Goeschenaren de Olympia-acliterhoede, volop werk te verschaffen. Na 10 minu ten spelens doelpuntte de Z.V. rechts binnen, prachtig, hetgeen begroet werd met gejuich van liet talrijk opgekomen publiek. Intussclien viel de elfde M.V.V.O.-spc- Ier. in, wat niet verhinderde, dat Z.V. nog steeds overwegend sterker bleef, doch helaas zonder te doelpunten zoodat de rust inging met 1—0 in het voordeel onzer stadgenooten. Na rust geraakten de gasten beter op dreef en kreeg Zeeland Vooruit's achter hoede het op haar beurt te kwaad. De i keeper was echter buitengewoon goed in vorm, waardoor doelpunten der Olym- i pianen uitbleef. In bet laatste half uur verplaatste bet spel zicli van het eene naar bet andere doel, tot het eindelijk den Olympia-recht- buiten 5 minuten voor tijd gelukte, den door hun rechtbinnen genomen bock- i schop mooi in te koppen. Hoe Zeeland Vooruit nu ook werkte, de stand bleef onveranderd, waardoor (lezen eersten bondswedstrijd verliep met gelijk spel 11. Zeeland Vooruit II heeft zich uitste kend geweerd en we zullen hopen dat de veronderstelling der Middelburgsclie Courant na den uitslag van den match van Zondag voor een week (7—1) n.l. dat Z.V. II wel eens de bekkensluiter zou

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 6