Leger en vloot- SPORT. Gemengd Nieuws. 403e Staatsloterij. Rechtzaken. Landbouw en Veeteelt. Sociale Berichten. KERKNIEUWS. O N D E R W IJ S. Laatste Berichten. Burgerlijke Sfand. ■ervoerd, en moest ge hulp verleend ag loting voor de ;emeente is is no. 2 Aalbregtse 't Hof Marinus Jan enderdno. 5 Boon- chipper Hendrikens wse Jan. jl. vergaderde alliier inmissie van het jl. ilijkheidsfeest, ten- verantwoording te dat totaal was ont- litgegeven f 359,135 uit de gemeentekas rerd. De voorzitter, bracht een woord heer burgemeester, geweest, voor zijn en aan het comité (Applaus), aan alle ingezetenen ing, zal worden ge- toen de heer Gle- retarie alhier, naar ig te Schore zich per schap van den heer ie Glerum een eind deze heeren onder lijheid van den land- eene vreemde ont- aangesproken door r geheeten, die hun Iwond vertoonde, die bracht door zijn ka- erzocht deze heeren okter te willen gaan an voldeed dhr. Gle- Dries met zijn zak- le uitwiesch en nat kwam de dokter okter verbond den maakte verbaal op Ier, die zijn vergrijp nge in dit nummer.) ladsvergadering op inder voorzitterschap neester. Tegenwoor- ezing der notulen die 1, werden achtereen- 1 rekening algemeen 1912; de begrooting over 1914; de wijzi- egrooting 1913. benoemd tot markt- de 7 stemmen de ighem uit de 3 solli ssen, A. J. Saeij, en ,n de orde de regeling igen der gemeente- ige besprekingen van r, der heeren Sterk, ruijne wordt met 6 ïeii de kosten voor nte te nemen, de heer blanco. den heer Janssens de kaai te bekleeden bietenvervoer wordt toegestaan. Op voor- etz wordt den politie- ;ratificatie toegestaan a zijn behalen van het aanteekening. t woord verlangende le vergadering. .dagmiddag had de het opruimen van opnieuw gerestau- Middensluis, het on- zijn voet te krijgen, teenen middendoor >dat hij dadelijk heel- t inroepen. (Z.) n heer voorzitter van zicht op de Notarissen 1 Oct. 1913 belast ag van het vacante 1 roede dhr. J. L. van ag j.l. reed een fietser n twee uur, die naar i hield zich aan den vast. Tusschen veld- kwam de fietser te den grond neer, ge- ige wonden te beko- totaal stuk. werd aanbesteed den i'oonhuis aan de Markt e bewaarschool. Toe iemand hiervoor inge- een dorp wel weinig Bij den landbouwer dorp, brandden dezen 1 korenhoopen en een jen af. Oorzaak onbe- had zekere B. uit rij Is toegepaste middel irn, op tie fiets gezeten, n de stoomtram Bres- vast te houden, om xelijk in Oostburg te laatstgenoemde ge- zijn voertuig, Geluk- ast de tram, doch de vernield werd. Moge en les zijn voor de jon- gevaarlijk kunstje na xr al te veel wordt er van gebruik gemaakt, dikwijls door hen, die een inrichting van onderwijs te Oost burg bezoeken. (M. Ct.) Zondagmiddag brak te Retranche- ment plotseling brand uit bij den land bouwer Barendse. In een oogenblik ston den een achttal hooimijten en drie koren- hopen in lichte laaie. Oorzaak onbekend. (M. Ct.) Na gehouden examen is het politie- diploma met aanteekening toegekend aan de heeren A. v. d. Tang te Oostburgen P. Stoel te Brouwershaven. De examens zijn afgeloopen Van de 478 verwierven 88 het diploma met aan teekening, 171 het gewoon diploma. Af gewezen 219. Het totaal aantal gediplo meerden bedraagt thans 2348. (Z Een jubileum. Men schrijft ons 7 October a.s. zal het 50 jaar geleden zijn dat de heer Leo Kalle, werkzaam gesteld werd aan de Bathpolders. Na zijne dienstplichten in 1863 vervuld te hebben begon hij'alsjwerkman bij zijn vader, toenmaals dijkbaas aan genoemde polders. Niet lang daarna werd hij als adsistent-dijkbaas naast zijn vader ge plaatst om mede toezicht te houden op liet werk en op (het volk, dat in grooten getale [werkzaam was om de geleden stormschade te herstellen. In het jaar 1875 werd hij belast met het toezicht op de verschillende werken in de Polders o.a. bij het maken van betonfundeeringen voor een te bouwen hofstede, draineeringen van de gronden, wegen en watergangen, toezicht op het volk belast met het binnenhalen van den oogst. Na 20 jaar als zoodanig werkzaam te zijn'/geweest werd hij in 1895 belast met het toezicht over de dijken als opvolger van zijn vader. Toen, na de bekende overstroomingen in 1906 de polders in andere handen overgingen, werd hij door deze nieuwe Maatschappq in zijne vroe gere functie gehandhaafd, welke heden nog door hem trouw vervuld wordt. In dit jaar was het reeds de vierde maal dat hij de"Polders hielp indijken. Was in 1906 op zijn initiatief de Zui- der Bathpolder niet zoo spoedig droog gelegd dan zou de verbinding per spoor tusschen Brabant en Zeeland in hooge mate bemoeilijkt zijn, daar de dijken aan Noord- en Zuidzijde van den spoorweg door de aanhoudende werking van de zee, ondermijnd zouden worden. Het door lxem bewoonde huis werd op 30 September 1911, een dag die nog ieder in het geheugen ligt, wegens den hevigen storm en hoogen watervloed bijna geheel weggeslagen. Uit den zij gevel van zijn huis verdween een groot stuk in het kokende sop. Boven alle verwachting is hij mt t zijn gezin gespaard gebleven. Het huis, op den zeedijk staan de, was geheel door het ziedende water ingesloten, zoodat aan verlossing haast niet te denken viel. Toen het water eenigszins gezakt was, waagde hij met de zijnen den gevaarlijken tocht en kwa men doornat en verkleumd van de koude in den nacht bij den directeur van den polder aan. nisterie, ontslagen van rechtsvervolging en haar opneming in een krankzinnigenwet, sticht gelast voor een proeftijd van één jaar Van het eerste haar ten laste, gelegde werd zij vrijgesproken. Over de „ziekelijke stoornis" oordeele de lezer uit het volgende bericht, voor komende in de morgenbladen van beden. Annie Pascal, die sinds eenigen tijd in het gesticht te Grave verpleegd wordt, heeft Maandagavond een aanvankelijk gei slaagde poging tot ontvluchting gedaan|. 'Z,ij wist bij het avondeten aan de haar bedienende zuster te ontsnappen en deze in de kamer, waar zij waren, op te sluir ten. Heel gemakkelijk bereikte zij toen de straat, waar zij echter spoedig door eenige inwoners werd herkend, die den geneesj heen-directeur dadelijk waarschuwden. Men heeft haar al' gauw teruggevonden. Boven op een hooizolder bleek zij zich verborgen te hebben. Een wraakneming. Onder de le den der internationale commissie tot vast stelling van de Griek'sch-Albaneeschió grens is vooral ridder van Bilinski, de Ooistenrijlksche Hongaarsche consul te Ja- nina, om zijn Albaneesche gezindheid bij de Grieksche bevolking van bet bestre den gebied, niet erg gezien. Op een zeer eigenaardige manier gaf men dezer dagen aan die gezindheid uiting. Toen de gemalin van den con sul verschillende tafel- en keukenbenoo- digdheden, welke voor den dienst der commissie bestemd waren, van Janina naar Erseha wilde verzenden, weigerden alle Grieksche en Turksche koetsiers deze zaken, Zelfs tegen een zeer hooge vergoe ding, te vervoeren. Ten slotte moest de regeering twee rijtuigen opeischen om ze ter beschikking van den consul te stel len. Hr. Ms. Kortenaer. Hr. Ms. pantserschip Kortenaer zal in den loop van deze week Konstantinopel, alwaar het in verband met den oorlog in het Oosten geruimen tijd gestation- neerd was, verlaten en naar Nederland terugkeeren. Luchtvaart. Heinricli van den Burh steeg Zaterdagmiddag 6.45 uur in zijn van der Burg monoplane op de Mo lenheide op, om een vlucht naar Etten te maken, waar hij 6.55 in welstand arriveerde. Zondagmiddag maakte v. d. Burg wederom eenige prachtiae vluchten vanaf het feestterrein te Etten overliet dorp en omheving, telkens in prachtige glijvlucht van aanzienlijke hoogte dalend. Tevens voerde hij mooie zwenkingenen de luchtwals uit. Het talrijke publiek juichte den koenen aviateur telkens toe Zuid-Schal k'w ij k. Dezer da gen werden door de straatjeugd van een perceel, gelegen aan den Nieuweweg, toebehoorende aan de heeren R. Veth en Joh de Breuk te Haarlem, niet min der dan 24 glazen ruiten stukgegooid Daar door de politie procesverbaal is op gemaakt en de deugnieten bekend zijn zullen deze hun gerechte straf niet ont loopen. Opeenboomstamin volle zee. Do Engelsche pakketboot „Banca" heeft op haar reis van Japan naar Bombay een zonderlinge ontmoeting gehad. Bij het passeeren van de Straat van Malakka zag de uitkijk een vreemd voor werp in zee drijven. Toen men nadebij kwam, bemerkte men een man schrijlings op een boomstam, die met een kleeding- stuk teekenen gaf, dat hij in nood ver keerde. Men nam dien ongelukkige, die ge heel uitgeput was, aan boord. Na lief derijk verpleegd te zijn, vertelde de schip breukeling, dat hij met vier kameraden met een klein vaartuig in volle zee gegaan was. Een stoTni had het ranke vaartuigje omgeslagen en allen waren in zee geval len. Zij hadden echter een boomstam, die in hun nabijheid ronddreef, kunnen bemach tigen en hadden daarop> hulpeloos, zonder eenig drinken of voedsel als een speelhal der golven rondgedreven. Zij hadden dik wijls de kans geloopen, door de haaien vei'slonden te worden. Meer dan eeins wa,- ren er schepen gepasseerd, maar dtezei hadden hen niet opgemerkt. Langzamteri hand werd de een na den ander door de golven weggesleurd, zoodat hij ten slotte alleen overgebleven was in den toestand waarin men hem vond. (C.) 5e kl., 10e lijst, f 1000: 5358 "7992 f 400: 1978 5643 18843 f 2005140 5407 f 100: 1749 7196 15515 15872 19004 f 70: 5156 6002 6204 6236 20049 Nieten: 3262 4891 4947 4977 4982 5445 6040 6070 6100 6124 6131 6164 6206 6232 6258 6261 17907 17930 20022 20046 Trekking 30 11417 12487 8447 10596 14720 19296 7837 10593 16158 17761 6036 6072 6238 17918 Sept. 16657 19385 13376 18799 6099 17941 5e kl., 11e lijst, f 1000: 636 17157 f 400: 1292 4858 f 200: 1733 5028 10930 11060 f 100: 355 2622 14045 17134 f 704949 6010 7337 19051 Nieten: 3263 4913 6078 6084 6179 6215 7344 7346 200L4 20029 Trekking 1 'Oct. 17771 17858 18794 5709 6842 9736 11339 14867 18545 6685 8612 '11983 19704 19850 19874 6015 6223 7316 4915 4923 5447 6087 6162 6163 6225 6233 7320 17920 17942 19072 -20052 Bovenstaande trekking heeft - voor zoover het de prijzen beneden f100 be. treft alleen betrekking op de nummers die in Zeeland zijn geplaatst. ^ascaL De 3e Kamer van de rechtbank te Amsterdam .vereenigde zich ten aanzien van de 39-jarige G. H., alias Anrne Pascal, beschuldigd van oplichterij te Hilversum en Bussum, met 't oordeel tier deskundigen, dat zij lijdende is aan een, ziekelijke stoornis van haar verstan delijke vermogens. Diensvolgens werd ze conform 't requisitoir van 't openbaar mb Middelburg. Voor de rechtbank alhier werd Dinsdag wegens het niet voldoen aan een bevel door een ambtenaar ge geven tegen den 17-jarigen J. D. uit Zaamslag f7 boete of 14 dagen tucht school geëischt. De 15-jarige P. B. R. en de 19-jarige A. R. uit IJzendijke maakten zich schul dig aan strooperij in vereeniging in een pruimenboomgaard en hoorden deswege respectievelqk tegen zich eischen f7 of 14 dagen tuchtschool en f 10 of 10 dagen hechtenis. Op 24 Aug toonde E. H., huisvrouw van A. de V. te Aardenburg, zich een katje om niet zonder handschoenen aan te pakken en daarom werd tegen haar wegens mishandeling f 15 of 15 dagen geëischt. Bij verstek werd tegen den 26-jarigen werkman C. T. uit Westdorpe wegens verzet tegen de politie f 10 of 10 dagen geëischt. De 42-jarige werkman A. J. H. uit Ter Neuzen maakte zich op 26 Aug schuldig aan mishandeling. De eisch luidde f 15 of 15 dagen. Op 27 Aug. werd M. Mieras te Axel door C. M. aldaar mishandeld tegen wien deswege f 15 of 25 dagen werd geëischt. Tegen W. L. 37 jaar werkman te Hoedekenskerke werd eveneens wegens mishandeling f20 of 20 dagen geëischt. Wegens eenzelfde feit luidde de eisch tegen J. de K. uit Koudekerke f 10 of 10 dagen. Ten slotte werd nog behandeld de zaak tegen P. St., kok te Vlissingen, beklaagd van het toebrengen van een klap aan den commandant van de mail boot P. Ree. Deze zaak werd tot 7 Oct. uitgesteld om alsdan nog een getuige te hooren. Hooge Raad. Bij de behandeling voor den Hoogen Raad van een cassa tieberoep van J. V-, scheepsbevrachter te Hansweerd, gem. Kruinmgen, tegen zijn veroordeeling door de rechtbank te Middelburg wegens openbare dronken schap, concludeerde advocaat-generaal mr. Hangest baron d'Yvoy tot niet-ont- vankelijk-verklaring van dat beroep, op grond, dat het was aangeteekend bij een ter griffie der rechtbank ontvangen schriftelijke verklaring, in stede van bij eene ter griffie opgemaakte akte, terwijl bovendien die bedoelde verklaring den griffier niet binnen den gestelden ter mijn bereikte. Uitspraak 27 October. (Z.) Een goed paard. Een goed gebouwd paard is in waarheid een schoon, fier dier, de trots van den bezitter en de lieveling van den verzor ger. Maar als er wordt gesprokén van een goed paard, dan is de voorstelling, welke men zich van zulk een dier maakt, toch zoo verschillend. We moeten dan ook "de deugdelijkheid van ©en paard b'e- oordeelen naar den dienst, dien men er van verlangt en onderscheid maken tus schen een rijpaard, een koetspaard en een werkpaard. Wat pok de dienst van het paard moge wezen, de uitelijke vor men der lichaamsdeelen moeten een har monisch geheel vertoonen, en wanneer daaraan iets ontbreekt, dan gaat een groot deel der spreekwoordelijke fierheid en schoonheid verloren. Velen, die dagelijks met paarden omgaan, meenen de dieren met een enkelen oogopslag te kunnen be- oordeelen, maar als men hun vraagt naar welken maatstaf hun idee wordt gage ven, dan moeten zij niet zelden het .ant woord schuldig blijven. In hun oog mon teert een goed bevleesd paard in den regel veel beter dan een eenigszins ma ger ros, en toch zit de waarde niet in het meer of minder vet, maar veel meer in jle onderlinge verhouding van 't ge raamte. Wij gaan bij! onze 'beoordeeling uit van den schouder, dat is onze maat staf. Die schouder moet lang zijn, maar deze lengte is niet precies in c.M. rut te drukken, ze hangt natuurlijk af van de lengte der overige deelen. Een vol doend langen schouder heeft het paard, wanneer die gelijk is aan den afstand van den boeg tot aan de voorknie. In de tweede plaats imoiet die schouder schuin liggen en met het opp-erarmhéen 'n hoek vormen van ongeveer 90 graden. De lengte van den hals dient weer ongeveer gelijk te zijh aan die van den schouder en rug en lendenen samen moeten weer even lang zijln als de schouder. Ook op de breedte moet worden gelet. Een rijpaard moet een breed kruis hebben, maar mag iets enger van borst zijn, dat in die holte, voldoende plaats is voor een goed ontwik keld hart en groote sterke longen, want elk paard moet kunnen beschikken over goede ademhalingswerktuigen. De schou der moet bedekt zijh met droge spieren. Hierin zit de grootste kracht, en de lange spieren op een langen schouder stellen het dier in staat tot een gemak kelijke en ruime beweging der voprpooten. De rug moet niet te lang zijn; -een korte rug heeft de grootste draagkracht; hij zal dan ook niet gemakkelijk doorz'ak- fcén, maar goed recht blijven, iets, dat aan de sierlijkheid van een paard veel afdoet. De vooiwaartsohe beweging moet het paard krijgen uit de spieren van het achterstel. Het kruis mag daarom wel groot en breed zijln, de spieren eropi voor al ook droog, het mag wel 1/3 van de lichaamslengte ,yormen. Voorhand, mid denhand en achterhand moeten bij een welgevormd paard ongeveer even lang zijn. Het 'kruis mag met te laag liggen, maar ook niet te hoog. Op gelijke hoogte met de schoft of iets lager is wel ge- wenscht. Ligt het kruis hooger dan de schoft, dan is het paard overbouwd, wat nu voor de kracht en snelheid wel geen nadeel genoemd kan worden, maar waar door de schoonheid van het paard vaak erg wordt gesohaad. (Msbode.) i T uinbou wtentoonstelllng. De tuinbouwtentoonstelling te Breda welke Dinsdag tegelijk met de onafhanke lijkheidsfeesten werd gesloten, mocht zich in een druk bezoek verheugen. Niet minder dan 15000 entrée's wer den geboekt, dat is 1500 per dag. D. F. Ruijs t- De in handels- en soheep'vaarfkringenj zeer bekende heer D. F. Ruijfe, lid der firma Ruijs en Co., W. Huij's en Zonen te Rotterdam is na korte ongesteldheid op; 72-jarigen leeftijd overleden. Hoedekenskerke. De voor de landbouw- vereeniging „Onderlinge Hulp" alhier geleverde landbouwkalk bleek na onder zoek door liet Rijkslandbouwproefstation te Goes 50.9 pCt. vrije kalk enl3.4pCt. koolzure kalk te bevatten. Bij eene opge geven garantie van 70 pCt. vrije kalk wordt dus 18.86 pCt. op den inkoopsprijs gekort. Ajuin op Tholen. Kwaliteit en opbrengst van liet gewas worden daar waar het nog geteeld is, bevredigend genoemd. Er zijn partijtjes verkocht a f 2 per H.Lnaar men aan de „M. Crt." meldt. Ned. R. K Meubelmakers-, Behangers- en Stoffeerdersbond „St. Antonius van Pastua." Op Zondag 28 Sept. hield bovengen, bond zijn derde jaarverg. in liet gebouw v d. R. K. Werkliedenbond te 's Bosch. O. m. werd besloten tot toetreding bij het R. K. vakbureau. Eene commissie werd aangewezen om te geraken tot re organisatie van den bond, met als grond slag een betere contributie regeling, zij zal tevens tot taak hebben, het voorbe reiden tot toetreding bij het fonds tot uitkeering bij werkstaking of uitsluiting van het L. K. vakbureau. Telde de bond verleden jaar tijdens zijn verg. c. a. 300 leden in 12 afdeelingèn thans ging dit vooruit en telde op 25 Sept. 1.1. c. a. 500 leden in 19 afdeelingen. Het bestuur on derging eenige verandering ontstaan door ontslagname van den Voorzitter H. J. Sipman, welke in het 3-jarig bestaan, den bond met beste krachten diende, waar voor hem op deze verg. de toekomende dankgebracht werd. Het bondsbestuur is thans als volgt samengesteld. J. Th. v. d. Laan, Voorz. Amsterdam, A. Th. v. Leeuwen. Secr's Hage, H. Draper, Pen- ningm Nijmegen, P. Claasen, 's Bosch en P. Rijders te Eindhoven comm. Het secretariaat blijft gevestigd v. Mie risstraat 32, 's Gravenhage. Naar de Missie. Eergisteren vertrokken uit het Moeder huis te 's Hertogenbosch, met bestemming voor Oost-Indië (Menado), de Eerw. Zus ters Marie Dorothée We-nnekfendonk uit Apeldoorn, Marie Raphael Drost uit Har- lin-gen en Marie Radua Dalmijn uit Graauw (Zeeland). Z.D.H. de Bisschop van Haarlem, heeft benoemd tot khpelaan te 'sHeerenhoek den Weleerw. heer A. G. V. v. d. Oord, tot kapelaan te Middelharnis, den Wel eerw. heer P. v. Kampen (15 Aug. 1.1. priester gewijd); tot kapelaan te Amster dam (Allerh. Hart v. Jesus) den Wel eerw. heer J. Ni-ehus, tot kapelaan te Noordwijk den Weleerw. heer N. W'. Sen- tenie, tot kapelaan te Wateringen den Weleerw. heer F. C. H. Steyger en tot kapelaan te Stompwijk den Weleerw. heer H. P. M. van Geest (15 Aug. 1.1. priester gewijd). Krulnlngen. Geslaagd als klerk voor post, telegraaf en telefoon voor den dienst in N. O. I. de heer Gesman te Hansweerd. De heer A. de Ligny, leerling der rijkskweekschool te Middelburg, thans werkzaam te Schoondijke, als volontair, is met ingang van 15 October benoemd tot onderwijzer aan eene bijzondere neu trale school te Lobith. (M. Ct. De heer J. Luteijn, volontair te Retranchement, is benoemd als tijdelijk onderwijzer te Lage Zwaluwe. (M. Ct,) Toegelaten tot de technische hooge- school te Delft ter opleiding voor electro- technisch Ingenieur de heer J. v. Gorsel Wz, van Rilland-Bath. (Z.) Retrachement. Dhr. J. Luteijn van h'er is benoemd tot tijdelijk onderwijzer te Lage Zwaluwe. Schoondijke. Dhr. A. de Ligny is be noemd tot onderwijzer aan eene bijzon dere neutrale school te Lobith (G.). Aardenburg. Mej. C. Versprille alhier komt voor op de voordracht ter benoe ming van een onderwijzeres te Kamper land. West-Souburg Dhr. S. Frelier komt voor op de voordracht ter benoeming van een hoofd der school te St. Philips- land. Amsterdam. Het Gerechtshof sprak he den in hooger beroep de kapitein van de sleepboot „Gaarmund II" bij gebrek aan bewijs vrij, die door de 5e Kamer van de rechtbank alhier was veroordeeld tot 1 maand hechtenis in zake het ver oorzaken van den dood door schuld, hij de aanvaring op 18 Febr. op het IJ van de sleepboot met s.s. „Landbouw I", waar bij 2 menschen het leven verloren. Breda. Heden is naar het huis van bewaring gebracht een zektere v. D. uit Wernhout, die verdacht 'wordt van 'Zon dagavond op de Wernhoutsche kermis de 19-jarige W. met een mes een levensge vaarlijke wonde te hebben toegebracht. Hew-york. Uit Elbano wordt geseind', dat de 5 Noordelijke Staten van Mexico zich van den Bondsstaat zullen afscheu ren en een afzonderlijken Statenbond zul len vormen. Salonlkl. Volgens ingekomen berich ten hebben Servische troepen de Alba neesche henden, die op; Monastir aan rukten, op de vlucht geslagen en alzoo hebben zij »hët gevaar van aanval op deze plaats afgewend. Bij! 'Gerupto heb ben zij Albaneesche en Grieksche benden verslagen. Verder gaan geruchten, dat Bul- gaarsche troepen op Grietkschi grondge bied zouden zijn aangekomen. Konstantinopel. Aan den Bosporus en den Gouden Hoorn hebben zwa re onweders plaats gehad. In Eyab1 aan den Gouden Hoorn stortte een zeil- fabriek in, waarin 250 arbeider» werk zaam waren. Slechts de helft kon zich' met levensgevaar redden. De ovieriigde 125 werklieden vonden den dood. In de omgeving van Bujukdere verdron ken 80 personen. Het spoorwegverkeer met Andrianopel is verbroken. Vele bruggen zijn verwoest. Een groot aantal schepen strandden, vele barken en lichters worden vermist. Door de zware regens en de overstroomingen is de spoorweg' naar Thracië op 30 K.M. verwoest. Vele men schen zijn dakloos. De overstrooming heeft zeer aanzienlijke schade aangericht. Bonn. Hedennacht 1 uur is de van Keulen komenden sneltrein van. de Rhein- uferbahn tengevolge van te laat remmen verongelukt. Eén persoon werd dadelijk gedood; 7 tot 8 personen zijn zwaar en een groot aantal personen licht gewond. De materieel© schade is aanzienlijk. De wagenbestuurder werd gearresteerd. Londen. Uit Tokio wordt aan de „Ti mes" geseind, dat de Japansche regee ring op het standpunt staat, dat de door generaal Shang-Shoeng aangeboden ver ontschuldigingen niet voldoende zijln. Ja pan verlangt, dat generaal Shang-Shoeng als gouverneur zal aftreden. Huil De voetbalwedstrijd Engeland Nederland zal hier gespeeld worden. Parijs. De Duitscho aviateur, luitenant Steffe, die van Dobberits naar Engeland willende vliegen, te Boulogne.Sur-Mer daalde, is nog te Neufchatel, waar hem door Fransche autoriteiten een verhoor is afgenomen. Men verwacht, dat het min. van oorlog last zal geven den luitenant vrij te laten. Parijs Uit Nantes wordt gemeld, dat in een naburige plaats een vreeselijke misdaad heeft plaats gehad. In het plaatsje Lab re au, J0 K.M. van Nantes verwijderd, heeft een boeren knecht, die 's avonds te voren eenige op merkingen over zijn werk had gekregen, in het holst van den nacht de hoeve in brand gestoken. De baas, die hem overviel, sneed hij met een mes den hals af, daarna ging hij naar de vrouwj en doodde haar. Ook vermoorde hij! 4 van de 5 kinderen van 2 tot 8 jaar. Hij vluchtte na zijn misdadig werk bij een familielid, waar 3e politie hem achter haalde. Goes. Gehuwd1. Johannes Cornells Heijning 28 jr. jm. te Amsterdam en Margaretha Eugenia Fransen van de Putte 25 jr. jd. te Goes. Geboren 1. Frenciscus Johannes z.v. Marinus Jacob van Riet en Johanna Melsë. Overleden30, Johanna Gerarda Maria, 5 j., d. v. Laurentius Hendrikus van Kalmthout en Anna Elisabeth Walrave.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3