1 itii I BINNENLAND. UIT ZEELAND. royalistische samenzweringen verbreid en in overeenstemming daarmee maatregelen genomen. Carboaario's, die ook Sen heer Costa in zijn buitenverblijf te Cintra, bewaken, patrouilleeren door de straten, troepen worden in do kazernes gereed gehouden, en een drietal mannen, die een aanslag wilden plegen op den minister-president, werden in hechtenis genomen. Het is wel een beetje eigenaardig, dat men niet precies weet, of deze „samen zweerders" bommen dan wel 'pistolen bij zich hadden, maar dat is minder: de royalisten kunnen weer worden beschul digd. Waait dat ook in de kringen der arbei ders de ergste ontevredenheid 'heerscht met het huidig bewind, en dat in die meerendeels roode omgeving telkens po gingen van gewelddadigheid worden ge waagd, wordt door de officiëele en of- ficieuse pers zorgvuldig verzwegen. Do officieu.se berichten, welke nader over den tegen Costa beraamden aanslag worden gegeven, probeeren al de monar chisten verantwoordelijk te maken. Do bedoeling zou geweest zijn, Costa te dooden en nog door andere aanslagen de aandacht af 'te leiden, om dan in Noorden van uit Spanje een inval te doen. De katholieken en koningsgezinden zou den dus optreden in bondgenootschap met anarchisten en straatgespuis Met dergelijke beweringen tracht men het Portugeesche volk te bedriegen. En ook de groote liberale pers van andere landen doet daaraan mee! Centrum"..) Bezoek van H. M. de Koningin aan Utrecht. De Koningin bezocht Maandag Utrecht. Aan de grens der gemeente werd H. M. verwelkomd door den burgemeester. Eerst reed de Koningin naar de tentoonstelling van Vroeg-Noord-Nederlandsc.he kunst, al waar de Vorstin werd rondgeleid door den heer prof. Vogelsang. Ongeveer een uur vertoefde H. M. aldaar. Vervolgens werd een rit door de ge meente gemaakt. O.m. in de Damstraat en de Kanaalstraat hadden buurtvereenigin- ,gen eerepoorten opgericht, terwijl aldaar opgestelde schoolkinderen nationale lie deren zongen. Verschillende bouquetten werden aangeboden. Vervolgens werd naar de woning va,n den burgemeester, den heer mr. dr. A. F. Baron van Lijinden, in de Maliebaan, gereden, waar de thee werd gebruikt en de Koningin, die daar toe Haar verlangen had te kennen gege ven, zich onderhield met de vertegenwoor digers va,n de Utrechtsche industrie en handel. Ten huize van den burgemeester waren mede de wethouders aanwezig. Na hier geruimen tijd vertoefd en zich met de meeste heeren onderhouden te hebben, reed de Koningin uit, ten bezoek aan de Ambachtsschool. H. M. werd daar ont vangen door het bestuur, terwijl het doch tertje va,n den voorzitter, den heer Jhr. Ram, de Koningin een bouquet aanbood. De voorzitter leidde daarop de Vorstin door de lokalen, waar de teekeningen wa ren aangebracht en waarop de onderwijs methode stond gedemonstreerd. De Ko ningin nam van alles met belangstelling kennis en verliet na. ruim teen half uur de school, 0111 vervolgens langs de niet een geestdriftige menigte bezette straten, rijdend de gemeente weer te verlaten. En gelogen. De woorden van den heer Lohman: „En gelogen", die geuit werden, toen de ouderdomspresident, de heer Lieftinck1, in de eerste vergadering van de Tweede Ka mer zei, dat er voor de veridejzingen „geredeneerd, gedebatteerd, en zielfs ge beden is", waren niet bedoeld als „in terruptie", aldus lezen wij in „De Neder lander". Die woorden „en gelogen ook" waren alleen bestemd voor de omstanders, doch schijnen door een persman te zijn verstaan; „althans wordt er in enkele Kamer-overzichten gewag van gemaakt". Wij lezen verder ter verklaring van deze woorden „Wat kwaad deed toch de heer Loh man? Hij vulde even aan, wat „de nestor" in herinnering bracht, „geredeneerd, ge debatteerd, zelfs gebeden". Dit sloeg .im mers, hoog onpartijdig, op allen? Ook op de vrijzinnigen? Heelemaal niet be doeld als een sneer of een bespotting van de overwonnen groep? En evenzoo vulde, met het oog op allem de heer Lohman aan „en gelogen ook". Of zou de „nestor", die op dat oogen- hlik bijzonder objectief en onpartijdig be hoort te zijn, hebben willen zeggen: „én van links gelogen ook". Het is immers om waarheid te doen. Wordt de „vrijzinnigheid" niet bezield door den hartstocht der werkelijkheid", en past het dan den man van rechts niet, aan gelijkte bezieling uiting te ge ven? Moet die bezieling op den ouden dag er uit? Of is er niet gelogen? Misschien zal hij de begrootingsdebatten dit punt nog wel ter sprake komen. Dan zal er gelegenheid zijn den „leider der Christe- lijk-Historische partij" zijn gebrek aan ob- jestiviteit eens goed te doen gevoelen!" Sanatorium „Dekkerswald". Naar de „Tijd" verneemt, kan de plech tige opening van het R.-K. Sanatorium voor longlijders, te Groesbeek, tegen het midden van Oct., waarschijnlijk op1 16 October, worden tegemoet gezien. De inwijdingspleohtigheden geschieden door den hoogeerw. heer Mgr. J. Pom pen, vicaris-generaal van het bisdom 's Hertogenbosch. Nederlandsche officieren naar Albanië. Een officieus Reutertelegram uit Londen meldt, dat de Nederlandsche regeering de uitnoodiging van de mogendheden, om de gendarmerie in Albanië te organisee- ren, heeft aangenomen en een aantal offi cieren zal uitzenden, die zich van den toestand op de hoogte zullen stellen, ten .einde zich te vergewissen, hoeveel officie ren tot bovengenoemd doel noodig zullen teijn. (N. R. Crt.) Onverdachte hulde aan Talma. In een tafelspeecli bij de opening van de tuinbouwtentoonstelling te Breda zei minister TreubZal ik misschien mijn voorganger niet kunnen evenaren in werk kracht, in liefde voor land- en tuinbouw wil ik voor hem niet onderdoen. („Msbode".} „De Zeeuw", het bekende Chr.-Hist. dagblad wordt thans uitgegeven bij de firma Oosterhaan en Le Cointre te Goes, waar ook redactie en administratie is ge vestigd. Te Goes en omstreken wordt verspreid het z.g. Ce n tskr ant je, een neu traal blaadje, dat met veel fraaie woor den besliste neutraliteit belooft in acht te zullen nemen. Wij zijn benieuwd te zien hoe lang zulks duurt. Goes. Onbepaald verlof is verleend uit den dienst van den rijkswaterstaat aan den ingenieur 2e kl dlir. M. C. E. Bon- gaerts alhier, in verband met zijn aan neming van het lidmaatschap der Tweede Earner. Bij de Rente-commissie alhier is een aanvrage ingekomen van een ver pleegde, geboren in 1812 dus thans 101 jaar oud. „De Wognummers". Dinsdag namiddag te twee uur gaf de zangver- eeniging „Jacob Kwast" vanWognumin dat gedeelte der voormalige Sint Maria Magdalena, thans groote kerk, dat door de Ned. Herv. gemeente alhier wordt gebruikt voor hare godsdienstoefeningen, een uitvoering voor een zeer talrijk pu bliek. Waar wij reeds vroeger in dit blad uitvoerig wezen op de vele en uitmun tende capaciteiten dezer zangvereeniging, kunnen wij ons heden bepalen tot de mededeeling, dat ook nu weer de ver wachting van iets magnifieks tehooren, niet ijdel bleek. De stemmen klonken friscli en helder, de inzetten waren prach tig, geen zweem van affectatie was te bespeuren. De crescendo's en piano's kwamen heerlijk tot hun recht en zoo wel bassen en alten als sopranen en tenoren wisten op hun tijd het juiste relief te geven aan het voor te dragen lied. Bijzonder bekoorde ons het „Gute Nacht" in „Er ist nun aus" van Bach, het Kristkindleins Wiegenlied en het „Ecce quomodo" van Palestrina. Jammer, dat de tekst dezer antiphoon in het tekst boekje zoo slecht verzorgd was„avacie ini quitatis" in plaats van „a facie ini- quitatis" „tam quam" in plaats van tam- quam. Ook deugde de vertaling niet. A facie iniquitatis wil niet zeggenvoor het aanschijn der gerechtigheid, maar voor het aanschijn der boosheid. De sopraan soliste schonk met haar heerlijke natuurstem genotvolle oogen- blikken vooral in „Immanuel" en het allerliefste „Slape zacht van Emiel Hul- lebroek. Toch zweemde haar geluid hier en daar naar iets scherps. Het groote geheim bij een timbre als haar stem bezit, is kracht aan liefelijkheid te paren. Of zij daarin volkomen geslaagd is En of in de forto's de mannenstemmen niet wat meer moch ten doorklinken? 't Zijn slechts vragen en wij geven onze opinie gaarne voor een betere, de gevierde zangvereening inmiddels een van harte gemeend „tot weerziens" toeroepende. In de etalage van het pianomagazijn van den heer I. Giesen alhier trok dezer dagen bijzonder de aandacht een prachtige piano, in empirestijl van zwart hout, kruissnarig en van uitnemend materiaal. Behalve de twee gewone trappers is een derde aangebracht, die een© sourdine doet werken, waardoor men naar believen ge dempt spel kan geven. Het instrument komt uit de gerenommeerde fabriek van Gerhard Adam uit Wesel en prijkt nu reeds met het bordje verkocht. Waar de heer I. Giesen er op uit is zoowel wat 'orgels als piano's aaangaat, slechtst eerste klas instrumenten te koop te preseintseren, kan dit niet anders dan zijn naam ten goede komen. Middelburg. In het kiesdistrict Middel burg hoeft gisteren de stemming plaats gehad voor twee leden van de Provin ciale Staten van Zeeland. Voor de vacature wijlen den heer H. P. den Bouwmeester (vnjz., aftr. 19191 werden 4666 geldige stemmen uitge bracht hiervan verkregen de heeren jhr. H. A. van Doorn te Veere (vnjz.) 1849 P. K. Peerlkamp (S.D.A.P.) 484, en H. R. Struve anti-rev.) 2383 stemmen, zoodat gekozen is de heer Struve. Voor de vacature ontstaan door het bedanken van den heer S. Louwerse (antirev., aftr. 1916) werden uitgebracht 4650 geldige stemmen; hiervan verkre gen de heeren mr. J. J. Heijse (vnjz 1837W. Melis (antirev.) 2392, en L. Onderdijk (S.D A.P.) 421 stemmen, zoodat gekozen is de heer Melis. Gisteren zijn alhier met den trein van 5.27 gearriveerd de negen getuigen uit Amerika, welke a.s, Vrijdag gehoord zullen won!en in de bekende zaak tegen W,. M. te Sluis, verdacht van moord, geplet d in dat land Onder de getuigen bevinden zich de defectieve J. H. Padula uit Patchogue en de politie officier J0I1. S. Wells uit Say- ville, verder een dokter, ©ene dam© en vier in de nieuwe wereld wonende Neder landers. Een dezer laatste heeft familie, te Souburg, terwijl een der andere direct na aankomst een nicht ontmoette. Al moge de aanleiding Dot dit bezoek aan Nederland diep treurig zijn, toch is het voor bedoelde personen niet onaardig weer eens in Nederland terug te zijn. Giste- ren.avond en ook heden kon men de Amerikaansche politiemannen in gezel- schap yan onze politie-chefs door Mid delburg zien wandelen. Gisteren werd door de politie een. zekere J. S. bekeurd wegens het rijden per rijwiel zonder licht. Daar deze man niet op bevel van den verbaliseerende agent afstapte werd tevens proces-verbaal wegens het niet voldoen aan ©en bevel van een ambtenaar tegen hem opgemaakt. Gisterenavond had op het Molenwa ter de laatste muziekuitvoering van dit jaar plaats, welke door een groot aantal personen werd bijgewoond. Het wederom fraaie programma werd aandachtig aange hoord en de heer Morks, en zijn corps hadden veel applaus in ontvangst te ne men. Met deze uitvoering is het zomer seizoen gesloten en gaat Middelburg voor wat hel muziekleven betreft het winter seizoen in. Vlissingen. Bij de maatschappij „Zee land" zijn tot eerste officier bevorderd de tweede officieren F. J. Ilintertur en B. Vermaas. Door Z. M. den Koning van België is benoemd tot ridder van de Kroonorde de heer J. van Boven, consul van België alhier. Benoemd tot conducteur der Brie venmalen met ingang van 1 Oct. a.s. de leerling-conducteurs P. S. Ivolstar, B. Oranje en D. Kooman allen voor de lijn VlissingenBreda. (Z-) De conducteur der posterijen le klasse P. L. v. Rooij, dienstdoende op het zeepostkantoor alhier, is met ingang van 6 October a.s. overgeplaatst naar Enkhuizen. Dezer dagen hebben verschillende winkeliers hier ter stede een bezoek gehad van eene vrouw sprekende met Duitsche tongval, die de bekende truc uithaalde om dubbeltjes met een bepaald jaartal ter inwisseling te vragen. Bij die inwisseling liielp die vrouw ijverig mede zoeken, bij eenige winkeliers met het gevolg, dat na het vertrek dier vrouw de voorraad klein geld aanmerkelijk gedund bleek te zijn. Men zij dus op zijn hoede. VI. Crt. De onafhankelijkheidsfeesten te Zierikzee. Twee dagen heeft de feestvreugde ge duurd en twee dagen heeft Zierikzee feestgevierd op een wijze, die 29 en 30 September 1913 tot onvergetelijke daggen maakt in de geschiedenis onzer stad. hn dat feest is gevierd zonder eenige wan klank, in volmaakt eensgezindheid en met algemeene instemming, dat hier wer- kelijk van een nationaal feest kan sprake kan zijn. Maandag was de dag voor de kinderen, die den middag vrij hadden en 's mor gens blij huiswaarts togen met de her innering, een artistieke herinneringsplaat en chocolade, 's middags was er een dubbele bioscoop uitvoering, die afgewis seld werd door liet zingen van nationale liederen. Dat de jeugd zich uitbundig vermaakte, begrijpt men. In den namiddag bewoog zich steeds een talrijke menigte, die de verschillende versieringen aan partuculiere huizen in oogenschouw nam, terwijl de talrijke vlaggen het feestelijk aanzien verhoogden. De avond werd op plechtige wijze in gezet door godsdienstoefeningen 111 de verschillende kerken. In onze kerk werd het Lof door een Te Deum besloten. De De godsdienstoefeningen in de kleine kerk werd opgeluisterd door een zang- oitvoering der vereeniging „Musica Tegen acht uur stelde zich de licht- stoet op aan het Huis van Nassau. Voor afgegaan een begeleid door fakkeldragers en onder de opwekkende marschtonen van „kunst en Eer", volgde de stoet den in het programma aangegeven weg. Deze inzet tot algemeene vreugde bracht een talrijke niensclienmassa op de been. Dinsdagmorgen vroeg gaf „Kunst en Eer" koraalmuziek op den St. Lievens- toren, afgewisseld door carillon-bespeling op het stadhuis, waarna door enkele deelen van de stad het muziekkorps een rondgang door de stad maakt. Ondertusschen hadden reeds velen zich naar de Nieuwe Kerk begeven, waar om 9i/.j uur de heer mr. dr. S. J. M. van Geuns, voorzitter van het feestcomiié, de feestrede zou uitspreken. Het nieuwe kerkgebouw was geheel gevuld. Nadat de heer S. Klimmerloon orgelmuziek had uitgevoerd, beklom de heer van Geuns het predikgestoelte 0111 in welsprekende taal een sierlijk gebouw de rede uit te spreken. Spreker meende niet beter te kunnen doen, dan weer te geven, wat leeft in ons gemoed, dan uit te spreken wat ons blijde stemt. Daarom wil hij de beteekenis van dezen dag over liet lieden en de toekomst uiteen zetten. 't Was een bange tijd van 1810—1913. Wel was op eervolle wijze de inlijving bij Frankrijk tot stand gekomen. Amster dam werd de derde hoofdstad van liet land, wél wist een een organiseerend talent als Napoleon ook hier bewonde ring te wekken. Daar school meer waar deering in (le ontvangst te Amsterdam dan men bad kunnen verwachten. De Fransclie tijd heeft ontegenzeggelijk veel goeds gebracht; wij leerden de-waarde kennen van ijzeren orde en tuchtde beteekenis van een ondeelbaar staats- verbond werd duidelijk. Maar het was een bange tijd van stoffelijke ellende, van duurte der levensmiddelen, van toe nemende armoede. Het was een tijd van gemis aan geestkracht. Toch werkten in- en uitwendige factoren voor de vrijwor ding. Van een ontwakend zelfbewustzijn was in 1811 reeds de poëzie vanBilder- dijk vervuld. Uitwendige factoren waren het keeren van de krijgskans, het mis lukken van den Russischen veldtocht, totdat de tijding van den nederlaag bij Leipzig liet' proces der vrijworJing een aanvang deed nemen. De redenaar voerde achtereenvolgens verschillende tafereelen voor oogen. Hij verplaatste ons in den ochtend van 17 November naar de woning van VanHo- gendorp aan den Kneuterdqk. waar reeds lang te voren alle plannen voor een 0111 zetting der regeering gesmeed waren, schetste ons den vurigen Van Limburg Strirum, die de woning uittredend met zijn proclamatie, en do vlagzwaaiend zich aan liet hoofd zijner schutters stolde en daarna overal in de stad de tijding eener naderende vrijheid verkondde. In een andere schets toonde hij, hoe de Prins met vier dagen tegenwind ten slotte onder geestdriftige toejuichingen weer den voet zette op den vaderland- schen bodem. Van der Palm schetste de verukking van het volk op een wijze, die nog altijd lezenswaard is, Dan werden de gebeurtenissen der be vrijding geschetst in Zierikzee. In leven dige kleuren schilderde mr. van Geuns het wedervaren van den Zierikzceschen burgemeester de Jonge, die op het punt staande, als gijzelaar naar Frankrijk ge voerd te worden, ten slotte door de drang der burgerij tot blijven werd genoopt. De beteekenis van dezen dag nagaande bleek daaruit de onverbreekbare band met Oranje, die sterk genoeg was om de stormen van 1848 te doorstaan en die vaster werd, al werd ook de taak, een constitutioneel volk te regeeren zwaar der. Do dag van lieden spreekt van eenheid van het volk. Wat het volk ook moge scheidengeloofsovertuiging, richting, liet voelt zicli een f en opzichte van do plaats die het inneemt in het stateuverband. Klein als ons volk is, mag het met trots neerzien op groote mannen. Deze dag stemt tot blijdschap en dank, wekt op tot plichtsbetrachting, tot stre ven naar liooge idealen, tot een krachtig geloof in de toekomst van ons volk. Moge dan die gedachte ons bezielen op deze feestdag. Die gedachte geve diepte en beteekenis en hoogste wijding aan dezen dag, opdat de herinninering aan 1813 blijve voortleven tot liet verre nageslacht. Na beëindiging der indrukwekkende rede werden reeds de toebereidselen voor den optocht gemaakt. (Wordt voortgezet.) lerteke. Met de verzonding van oesters, kreukels en mossels gaat het dit jaar (het vroege seizoen in aanmerking ge nomen) uitstekend. Binnen een tijdver loop van slechts 6 dagen zijn 600.000 oesters verzonden, terwijl het aantal K.G. mossels en kreukels niet minder bedroeg dan 15.245. Biozelinge. Bij een vechtpartij onder de arbeiders van den landbouwer de Koeier, is een van liem deerlijk gesne den, zoodat geneeskundige hulp hoog noodzakelijk was. (Zie onder Heinkenszand in dit num mer.) Kapelle. Stoeienderwijs werd de werk man van Willigen, van de boomkweeke- rij „Pomona", zoodanig gekwetst, dat hij door den dokter moest verbonden worden. 's-Heer Arendskerke. Dinsdag had de knecht van den landbouwer Liudenbergh alhier, het ongeluk van een wagen met aardappelen te vallen, met het gevolg dat de wielen hem over zijn beenen gin gen. Erg gekneusd werd hij per wagen naar zijn woning vervoerd, en moest dadelijk geneeskundige hulp verleend worden. Heinkenszand. Uitslag loting voor de Nat. Militie in deze gemeente is No 1 Kloet Cornellsno. 2Aalbr egtse Abraham no. 3 Van 't Hof Marinus Jan 110. 4 Kloosterman Leenderdno. 5 Boon man Cornelisno. 6 Schipper Hcndrikens Jacobus; 110. 7 Meeuwse Jan. Maandagavond jl. vergaderde alhier de leden der feestcommissie van het jl gehouden onafhankelijkheidsfeest, ten einde rekening en verantwoording te doen, waaruit bleek, dat totaal was ont vangen f346,05, en uitgegeven f359,135 te kort 113.08s, wat uit de gemeentekas zal worden aangezuiverd. De voorzitter, dhr. H v. Twaarden, bracht een woord van dank aan den lieer burgemeester die eere-voorzitter is geweest, voor zijn flinke medewerking, en aan het comité voor hun inspanning. (Applaus). Een dankbetuiging aan alle ingezetenen voor hun medewerking, zal worden ge- publiseerd. Zaterdagavond, toen de heer Gle- ïum, ambt. ter secretarie alhier naar zijn ouderlijke woning te Schore zich per flets begaf in gezelschap van den lieer 1van den Dries, die Glerum een eind wegbiacht, hadden deze heeren onder Biezelinge, in de nabijheid van den land bouwer De Koeijer, eene vreemde ont moeting. Zij werden aangesproken door een jongen, Heijboer geheeten, die hun een bloedende hoofdwond vertoonde die hem moet zijn toegebracht door zijn ka meraad. Heijboer verzocht deze heeren voor hem 0111 den dokter te willen gaan naar Kapelle. Daaraan voldeed dhr. Gle- ïum, terwijl P. v. d. Dries met zijn zak doek de hoofdwonde uitwiesch en nat Ineid. Onmiddellijk kwam de dokter met politie. De dokter verbond den jongen en de politie maakte verbaal op bekende dader' d'C Z'J" verSriJP (Zie ender Biezelinge in dit nummer.) Sluis. Gemeenteraadsvergadering op j September 1913 onder voorzitterschap J. Boogaard burgemeester. Tegenwoor dig alle leden. Na lezing der notulen die werden goedgekeurd, werden achtereen volgens goedgekeurd rekening algemeen armbestuur Heille 1912de begrooting dier administratie over 1914; de wijze ging der gemeentebegrooting 1913. Vervolgens werd benoemd tot markt meester met 6 van de 7 stemmen de heer S. van Maldeghem uit de 3 solli citanten W Marinissen, A. J. Saeij, en S. van Maldeghem. Vervolgens was aan de orde de regeling der pens oensbijdragen der gemeente ambtenaren. Na eenige besprekingen van den lieer voorzitter, der heeren Sterk. Janssens en de Bruijne wordt met 6 stemmen aangenomen de kosten voor rekening der gemeente te nemen, de heel de Bruijne stemde blanco. Een verzoek van den heer Janssens 0111 de boomen op de kaai te bekleeden met 't oog op 't bietenvervoer wordt door den voorzitter toegestaan. Op voor stel van den heer Metz wordt den politic agent Saeij f25 gratificatie toegestaan ter gelegenheid van zijn behalen van het pohtiediploma met aanteekening. Niemand meer t woord verlangende sluit de voorzitter de vergadering. Terneuzen. Maandagmiddag had de werkman I,. J. bij het opruimen van materialen van de opnieuw gerestau reerde brug van de Middensluis, het on geluk een balk op zijn voet te krijgen, waardoor een zijner teenen middendoor werd gespleten, zoodat hij dadelijk heel kundige hulp moest inroepen. (Z.) Groede. Door den lieer voorzitter van de Kamer van Toezicht op de Notarissen is met ingang van 1 Oct. 1913 belast met de waarneming van het vacante notariskantoor te Groede dhr. J. L van der Harst. Schoondijke. Zondag j.l. reed een fietser achter de tram van twee uur, die naar Oostburg gaat. Hij hield zich aan den achtersten wagen vast. Tusschen veld zicht en Oostburg kwam de fietser te vallen en plofte op den grond neer, ge lukkig- zonder hevige wondeii te beko men. De fiets was totaal stuk. Biervliet Alhier werd aanbesteed den verbouw van een woonhuis aan de Markt tot eene christelijke bewaarschool. Toe vallig werd door niemand hiervoor inge schreven, wat op een dorp wel weinig zal gebeuren. Retranchement. Bij den landbouwer Barendse in liet dorp, brandden dezen Zondag een drietal korenhoopen en een achtaltal liooihoopen af. Oorzaak onbe kend. Zondagnamiddag had zekere B. uit IJzendijke het dikwijls toegepaste middel te baat genomen, om, op de fiets gezeten, den postwagen van de stoomtram Bres- kens—Maldeghem vast te honden, om zoodoende gemakkelijk in Oostburg te komen. Even voor laatstgenoemde ge meente viel B. van zijn voertuig, Geluk kig voor hem, naast de tram, doch de nets er onder, die vernield werd. Moge deze gebeurtenis een les zijn voor de jon gelui om toch dit gevaarljjk kunstje na te laten, want maar al te veel wordt er It L

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2