financiëele Berichfen. SPORT. Landbouw en Veeteelt. Letteren en Kunst. Ingezonden Stukken. Laatste Berichten. O N D E R W IJ S. 403e Slaafsloferij. Gemengd Nieuws. Correspondentie. Marktberichten. Burgerlijke Stand. ierge, 8 A. P. Maas, C. v. Dijkte, 11 P. Muncik, 13 P. Hart- Lagen, 15 P. J. Boo- 17 Ph. v. Noorden, 19 P. H. v. d. Vliet, 21 P. v. Iwaarden, 23 P. A. J. Elsman, i W. Visser. (lag loting militie op Pieter van Elsacker, 3 M. C. Fo-nteijlne, S. J. de Kok, 6 C. 'h. Welleman, 8 0. pekoorn, 10 J. Hooge. ixter v. d. Brink, 12 had een Kalm ver- ik' is alhier een be let rooien van suiker- feit nog niet erg mede, 5 a 16 duizend per 6n van stuk en zeer nat weder het rooien en. Je na onderzoek rond )en, wat ook minder r. Ier laatste dagen zeer n werkt, is men alge dat ten slotte nog ogst is te verwachten. iddag arriveerde hier benoeming van den tot burgemeester de lver uitte zich 's avonds g en in het brengen aan den nieuwbe- ;al de heer Welleman burgemeester worden Iigen worden gedaan om met het oog op' te or- jkheden nog 8 dagen De voor de landbouw- |rlinge Hulp" alhier ge- superph. bleek na on- rijkslandbouwproefsta- |ct. gehalte aan stikstof bevatten en 8.9 pet. [ihorzuur, oplosbaar in ren garantie van 7 pet. Iiiak en 9 pet. in water jrzuur, is volgens de al- porwaarden aan de ga- landbouw-vereenigïng geleverde superphos- [iderzoek door het rijks on te Goes 14 pet. ge- rzuur, oplosbaar in wa- even garantie van 14 isbaar phosphorzuur is leene handelsvoorwaar- ïtie voldaan. In de heden gehouden kvaren aanwezig 6 leden, [•voort met kennisgeving, stukken van. weinig be- eg-edeeld. De begrooting (ontvang en uitgaaf _op: |:n post van onvoorzien erd vastgesteld. Een be- i is uitgetrokken voor :et bestek der ter doen de school werd goedge- Kv. gemachtigd tot aan- kerzoek om afschrijving is gewezen van de hand, ek tot het gratis gebruik raai voor landbouwonder- illigd. Eene wijziging en ajiving in de begrooting ben bedrag van f619,34 roomede eenige wijbigin- iment voor het Burger- Ide Maatschappij, tot Ex- latsspoorwegen is in de I ontstaan door het ver- er Roevers naar Breda, 13 October e.k. benoemd ist dhr. 1. van der Loo, e Berkel Enschot bij Til- ie echtgenoote benoemd wp. no. 22 alhier. Uitslag van de op! Vrij1- loting voor de nat. mi>- 114. 1 Jan Oele, 2 Jan directeur van de gym- |g „Sport Staalt Spieren' Ruben uit Goes. -"uitslag der loting vooi Kitie voor deze gemeente 1 Fr. Picaret, 2 A. Bellen, 4 A. Heijens, 5 J. Roelans, 7 Joos de |le Waal, 9 P. van den 'oen Zaterdagmorgen de hier in de kom der ge- bouw van een huis be- [uit een put wilden pöm- 'J een eigenaardig leven Kle zonderlinge ontdekking, Tnder dan vier bunzings fen, die te vergeefs wan^ Ei deden zich! er uit te Lerden doodgeslagen; en huid niet zooveel wa,ara winter, is deze zonde1'" |ch een buitenkansje, ter wijl de kippenhouders uit den omtrek tevreden zijn. Men vraagt zich af, hoe deze dieren in dien put verzeild geraakten. Westkappelle. Tegen 1 November a.s. is door den heer A. Overduin, burge meester van Westkapelle, als zoodanig ontslag aangevraagd. Terneuzen. Door Ged. Staten van Zee land is aan B. en W. alhier te kennen gegeven, dat door de gewijzigde verhou dingen, ontstaan door de invoering der nieuwe armenwet, naar hun meening de betrekking van apotheker, belast met het gereed maken der recepten voor de be deelden van het burgerlijk armbestuur, in verband met het bepaalde in de ge meentewet niet mag worden waargeno men door een lid van den gemeenteraad. Naar aanleiding daarvan stellen Ged. Staten 15 Oct. a.s. als datum waarop zij bericht inwachten, dat de heer E. H. T. van Borssum Waalkes heeft opgehouden met liet verrichten van bedoelde dien sten, dan wel heeft bedankt als lid van den gemeenteraad. Sas van Gent. Bij den dienst der di recte belastingen enz. zijn met ingang van 6 Oct. benoemd tot kommies 3e klasse alhier J. Visser en S. v. d. Leide. Philippine. Met ingang van 1 October a.s. is benoemd tot hulpbesteller aan het hulppostkantoor alhier de heer J. de Les- sine in de plaats van zijn vader P. de Lessine, die tegen 1 October a.s. ontslag heeft gevraagd. Koewacht. Begunstigd door prachtig zo merweder had Zondag het tweede gödeelta plaats van de o n a f h anke 1 ij k h e id sf e e s ten Om 3 uur begonnen de volksspelen. Achtereenvolgens hadden, onder een groo ten toeloop van volk, plaats, ballenrijden voor personen boven de 16 jaar, zakloo pen met hindernissen voor jongens eni mannen, schoenen aandoen, voor kinderen en blokjesrapen voor meisjes. Om' 6 uur werd aan het gemeentehuis een lucht ballon opgelaten, die prachtig naar bo ven ging en in de richting van Zuid- dorpe uit het oog verdween. Des avond werden op de prachtig ver sierde en verlichte muziektent door diei fanfaren eenige nationale liederen uitge voerd. Om 8 uur de fakkeloptocht, die uit stekend slaagde. Geheel het dorp en het gemeentehuis, alsmede de woningen van een paar particulieren waren verlicht. Koewacht heeft op een waardige wijze feest gevierd. Geen enkele wanklank werd vernomen. Wie zich van een en ander wenscht te overtuigen kan kosteloos losse week- afleveiingen van den vorigen jaargang als proefnummers verkrijgen. De uitgave van het weekblad is tweeër lei: Met nadruk wordt aanbevolen de 6 Gulden-Uitgaaf; al heeft de f3.75-uitgaaf volkomen denzelfden inhoud, de f6-uit- gaaf is door haar fraai papier en in verband daarmee fraaier uitvoering dub bel zoo mooi. Men teekent in bij' de Uitgevers-vennoot schap „Noord en Zuid" te Amsterdam of bij den Nederla,ndschen en Belgischen Boekhandel. Tot Rector van de Civilta Cattolica, het bekende Italiaansche tijdschrift der Jezuïeten, is benoemd de bekende pater Chiaudano, a.m. schrijver van een bekend werkje over katholieke journalistiek. Een Godsdienstig tooneelstuk. Jan va,n der Jlorst heeft een gods dienstig tooneelstuk met mannenrollen voltooid, dat de bekeeringsgeschiedenis bevat van een Mohammedaanse!! edelman. De titel is„Salve Mater", drama in drie bedrijven. Er komen slechts zes perso nen in voor en de bedrijven spelen alle drie op dezelfde plaats, n.l. het binnen plein van een paleis, zoodat zelfs kleine tooneelclubs het stuk kunnen opvoeren. Het drama zal gepubliceerd worden in het tijdschrift „Ons Tooneel", uitgegeven door de Vereeniging „Pers en Tooneel" te Standdaarbuiten. Het eerste gedeelte van het drama komt in de aflevering van 15 October a.s., welke afl. op groote schaal in Nederland en België verspreid zal worden. Middelburg. Door het Polderbestuur van Walcheren zijn Donderdagmiddag uit geloot de volgende obligaties a 1000. Van de conversieleening 1856 de nos. 13, 206 (a en b), 314, 366, 454, 553 (a en b), 615 (a en b) en 779; vervolgens van de leening 1900 groot f80.000, de nos. 39 en 76. Al deze stukken zijn af losbaar vanaf 1 Januari 1914 ten kan tore van den ontvanger van den polder. Met ingang van 4 October worden verplaatst de rijksveldwachters J. Ver hoek van Vlissingen naar Kortgene en C. Malepaard van Kortgene naar Vlis singen, Iven van Middelburg naar Beek, G. de Waard van Souburg naar Middel burg, C. Lodder van Middelburg naar Souburg; met 11 Oct. A. de Moor van Veere naar Arnemuiden, en J. van Ant werpen van Arnemuiden naar Domburg. Besmettelijke ziekten In het tijdvak van 17 tot 23 September kwamen ter kennis van den centralen ge zondheidsraad 1 geval van typhus of fe- bris typhoidea te St. Maartensdijk, 1 ge- van van roodvonk te Clinge, Koudekerke en Stavenisse en 1 geval van diphteritis te Góes. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot gemeente-veldwachter te Nieuwvliet de heer J. M. Verhulst, ma rechaussee te Philippine, in de 'plaats van den heer J. van de Vijver, die over leden is. Bekroningen. Op de vruchtenlentoonstelling te Am sterdam van de „Vrouw 18131913" zijn aan mej. P. Kakebeeke te Kloetinge de volgende prijzen en eervolle vermeldin gen toegekendvoor inzending tafel peren eervolle vermelding, le prijzen voor tafelappels, goede stoofperen en keuken appels; Ponnne Louise d'Avranches, eer volle vermeldingverder le prijzèïi voor William Duchesse, Triomf de Vienne, Beu- ré de Merode, B. Hardy, Kox Pomona en Transparante de Croneels; 2e prijzen voor Cellini en Princesses Nobles, en le pr. voor appels en peren in eenvoudige, doel matige verpakking. Aan mej. J. A. B. flanken te Wilhel- minadorp zijn toegekend: 2e pr. voor ap pels in luxe verpakking, eerv. verm. voor goede keukenappels, le pr. Pommes Loui se d'Avranches, 2e pr. William Duchesse, le pr. B. Hardy, le pr. Cellini; ten slotte is aan beide inzendsters nog een le prijs toegekend voor appels en peren in een eenvoudige verpakking. (Z.) „Van Onzen Tijd". Met October gaat „Van Onzen Tijd" zijn 14en jaargang in en zoo staat dus weer de gelegenheid open tot het nemen van een abonnement op dit R..K. week blad, waarvan, zooals het prospectus zegt, onder alle bevolkingsklassen van Noord en Zuid-Nederland de maatschapjvelijlKe belangrijkheid, algemeen ontwikkelende schoonheid en aangename onderhouden- heid wordt erkend. Goes. Zondagmiddag speelde op het ter rein aan den Polderschenweg „Zeeland Vooruil I" tegen de Vlissingsche Voetbal vereeniging „Vlissingen I" uit Vlissingen. „Zeeland Vooruit I" wist te winnen met met 50. Bij de rust was de stand 20 in 't voorstel van „Zeeland Vooruit I". Precies 2i/i uur werd voor dezen wed strijd beginnen gefloten. Beide elftallen stelden zich op. „Z. V. 1" met 1 in valler. Dadelijk speelden beide elftallen met vuur, doch „Zeeland Vooruit" was de meerdere en wist dit ook spoedig in doelpunten uit te drukken door een mooi schot 10. Daarna hetzelfde spel en nog voor de rust werd nog eenmaal gedoelpunt, 20. Zoo komt de rust. Na de rust is ,,Z. V." nog steeds de meerdere. Ook Vlissingen speelde goed, doch kon geen doelpunt maken. „Zeeland Vooruit' doelpunte nog driemaal. Zoo komt het einde en „Zeeland Vooruit" heeft welver diend gewonnen met 50. Middelburg. „Zeeland Vooruit II" speel de haar eersten vriendschappelijken wed strijd tegen de 3de-klasser „M. V. V. O. II" en verloor met 71. Stand bij de rust 31 in het voordeel van „M. V. V. O. II". Zondag a. s. spelen bovengenoemde elf tallen in Goes voor den bond. Gisterenmiddag werd op het terrein aan den Nadorst, onder groote belang stelling, een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tusschen „Zeelandia I" alhier en „De Trekvogels" (,,Ajax"-combinatie) van Amsterdam. Daar wij een spannenden wedstrijd ver wacht hadden, viel het spel ons deerlijk tegen. De gasten wonnen tenslotte met 31; bij de rust was de stand 10, eveneens in hun voordeel. Vliegen. Garros, de bekende vlieger, is over de Middellandsohe Zee gevlogen, maar heeft daarbij groot gevaar geloopen, om te ko men. Een uur na zijn vertrek uit Saint-Ra- phaël had de vlieger reeds bemerkt, dat zijn motor slecht werkte, doch hij bleef moedig voortvliegen. Op 100 kilometer van de Afrikaansche kust stond de mo tor zelfs stil en bereidde Garros zich reeds voor om in zee neer te komen nabij de torpedobooten, die hem tegemoet wa ren gevaren, doch de motor schoot weer in gang, zoodat hij Bizërte kon bereiken. Daar werd de motor uiteengenomen door den officier-vlieger Rembért en de andere militaire vliegers, en men con stateerde, dat een gedeelte ervan verbrand was, terwijl een carburateur buiten dienst was. („C.") u beleefd mijl nogtnaals- gastvrijheid te verieenen. De heer Mulder beweert, dat ik foutief gerekend heb, want dat hij tot de slot1- sopi komt, dat de Gemeente bij opheffing der Openb. School een voordeel heeft van f830. Gaarne had ik gezien, dat hij deze bewering met bewijzen gestaafd had. Doch omdat uit zijn stukje niet de minste twijfel spreekt, wil jk hem gaarne giej looven. En toch is ook mijn berekeninjg goed. De last van f 300 voor te weinig betaalde huur is niet van de schouders der Gemeente afgewenteld, evenmin als de som van f200 voor het wachtgeld der onderwijzeres. Dus f830 voordeel is gelijk aan een last van f500? Ja, geachte lezers, gaat slechte verder en Gij1 zult zien, dat de) zwarte kunst niet te hulp geroepen be hoeft te worden, om deze schijnbare on gerijmdheid op te klaren. De heer Mulder heeft ©en waarheid ge zegd, maar ook een waarheid verzwegen. Hij vergeet namelijk, dat, doordien vele R. K. leerlingen de O. S. verlaten, de Gemeente bij handhaving der O. S. ©ven eens een voordeel beeft van slechts f20 of f70 minder dan bij opheffing. Ik heb wel aan de Wet-Kuyper van 3 Juni 1905 gedacht, doch het verschil- was zoo ge ring, dat ik het m*ar verzweeg, omdat die stof zoo moeilijk bevattelijk uit te leggen is. Ik hoop hierin met eenigen goeden wil der lezers geslaagd te zijn. Ziehier: De Gemeente ontvangt van het Rijk een uitkeering volgens de wet van 28 Mei 1897 en een onderwijssubsidie. In 1905 schonk de Wet-Kuyper den Bdjzi. Sch. een hooger subsidie. Ook de Gei- meenten ontvingen dit, doch wat zij nu meer ontvingen aan subsidie dan vroe ger, werd afgetrokken van de U i t< k e e r i n g. De Gemeenten schoten hieg dus niet veel mee op-, want wat zij meer ontvingen, moesten zij uit andere in komsten derven. De subsidie is afhanke lijk van de grootte der school, bij ach teruitgang der school vermindert dus ook de subsidie; ten slotte kan deze minder bedragen dan er vóór 1905 aan s u b s F die genoten werd. In dit geval heeft er geen aftrek meer plaats van de uit keering, en wordt deze dus vol uitbei taald. Bij opheffing der O. S. zal dit het geval zijn. En bij handhaving? Vóór 1905 ontving Ovezand aan sub sidie f360 voor het hoofd en f260 voor ieder der beide andere onderwijskrachten, te zamen f880. Daar het aantal kinde ren in 1914 beneden 41 gedaald is, zou de Gemeente dan slechts verplicht zijn, een hoofd aan te stellen, nemen wij aan met 5 tot 10 of 10 tot 15 dienstjaren, wat toch wel het meest waarschijnlijk zal zijn, en zou hiervoor als subsi die ontvangen f900 of f950, alzoo f20 of f70 meer dan vóór 1905, zoodat op de uitkeering f20 of f70 gekort zou worden. Let wel, geachte leden van den Raad, de handhaving der O. S. kost de Gemeente f20 of f70 meer dan de oph heffing, doch bij opheffing betaalt ge f212.50 voor het wachtgeld der onderw^ zeres, wat bij handhaving niet behoeft. Zij kan dan aan de school verbonden blij ven, indien althans de O. S. tusschen, 24 en 41 leerlingen overhoudt; dit brengt de Gemeente ni-et op kosten; haar traota- ment wordt dan geheel door het Rijk vergoed, zonder dat aftrek plaats heelt. Had ik dus recht te beweren, dat door oprichting der Chr. school op de schou ders der Gemeente ©en last gelegd wordt van f200? Twee lasten, één van f300 en één van f 200 maken toch samen f 500? Indien ik van mijn ongelijk overtuigd wordt, zal ik gaarne mijn woorden in trekken, doch tot op heden voel ik er mij nog niet toe gedrongen. G. A. v. NOORT. lerseke. Als nummer 1 op de voordracht voor onderwijzer aan de openbare lagere school te Kamperland staat Mej. M. C. J. Rietveldt de Hondt alhier. De heer Jac. Jansen, aannemer te Ter- neuzen, vroeger onderwijzer, laatst eerste onderwijzer aan de o. 1. school te Bier vliet, is benoemd tot tijdelijk hoofd der school in den Grooten Guissenpolder, ge meente Zaamslag. (M. Ct.) Vrijdag slaagde aan de universiteit te Amsterdam voor het natuurkundig examen de heer J. J. de Konink van Vlissingen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) M. de R. Naar aanleiding va,n het ingezonden stuk van den heer L. W:. B. A. Muider alsi weerlegging van mijin schrijven van Donderdag 1.1. in uw blad, verzoek jk Hansweerd Een zoon van den heer L. alhier, werkzaam aan den derden sluis bouw, had het ongeluk met zijn handen in aanraking te komen met een der elee trische geleiddraden, waardoor zijn han den deerlijk werden verbrand. Spoedig werd geneeskundige hulp ingeroepen, zoo dat hij na verbonden tc zijn, naar huis werd gebracht. Weenen, Naar in welingelichte krin gen verluidt, zal binnenkort door de ma- gendheden de Prins van Wied worden geproclameerd 'als vorst van Albanië Daarmede hoopt men voorgoed den eer zuchtige pogingen van Esead Pacha den pas af te snijden. Parijs. De Petit Parisien verzekert, dat Turkije de onderhandelingen met Griekenland wil afbreken en di© niet zal hervatten dan na afstand door Griekenland van de eilanden Chios en Mytilene. Tur kije bereidt zich voor op eerstgenoemd eiland troepen te ontschepen. Konstanllnopel. De Ministerraad hield zich bezig met de onderhandelingen met Griekenland en om ten dien opzichte een besluit te nemen. De stemming is opti mistischer geworden. Peking De Japansche legatie heeft zich voldaan verklaard over de door Chi, na aangeboden excuses inzake den moord der Japanners te Nanking, Konstanllnopel. De gezondheidstoe stand van den sultan is veel ernstiger dan in het openbaar wordt veridaaitd. De artsen van den sultan, die aan een ernstige darmziekte lijdt, toonen zich zeer bezorgd. Benoemd tol onderwijzer aan de m. u. o. school te Terneuzen de heer H. L. C. Kok van Koudekerke. (Z.) Benoemd tot onderwijzer in plant- en dierkunde aan de rijksnormaallessen en daaraan verbonden voorbereidende klasse te Axel de heer J. Risseeuw te Sluiskil. (Z.) Geslaagd te Utrecht voor het politie- diploma met aanteekening de hoer D. Duindam te Rijswijk. En voor het gewoon diploma de heer J. M. Barentse te Mid delburg. (Z.) 5e kl., 9e lijkt. Trekking 29 Sept. f 1500: 2046 11800 f 1000: 18968 20717 f 400: 9604 13696 17715 200: 4056 9971 14422 f 100<194 1360 2285 4843 6819 7510 8718 11114 13994 17689 20300 f 70:" 4894 4945 5446 5448 6095 7327 17929 20003 Nieten: 3259 4900 4907 4912 4959 6029 6051 6102 6103 6114 6133 6197 6199 6229 7334 7345 7351 7393 7991 17911 17924 17937 17944 '19081 19085 20023 Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen beneden f 100 be treft alleen betrekking op: de nummers die in Zeeland zijn geplaatst. slaap gedompeld, toen zij door een oor- verdoovend rumoer, door de kat van het huis veroorzaakt, werden gewekt. Het dier miauwde en sprong, en zocht de aandacht zijner meesters door alle mogelijke mid delen te trekken. Pucket stelde bij zijn ontwaking vast, dat het huis met een dikken rook vervuld was. Een brand was uitgebroken, maar daar de trap reeds in brand was, konden de bewoners van het huis niet vluchten. Pucket bond verschei dene lakens aaneen en maakte er ten koord van waarlangs hij naar beneden daalde om hulp te zoeken. Inmiddels wer den de andere leden zijner familie door buren gered. Het geheimzinnige roofdier o f ,„d e boerenschrik". De Weensche correspondent van de „N. R. Ct." meldde onlangs het een en ander over een onbe kend roofdier, dat in Stiermarken onder het vee huishield en voorloopig bóeren- schrik genoemd werd. Honderden jagers, geholpen door soldaten, waren er op uit getrokken, óm het ondier te schieten. Een telefoonnet was over het verontruste ge bied verspreid opdat de onderscheiden groepen jagers in onderling contact zouden kunnen blijven. Die jacht nu heeft geen succes gehad. Men heeft te doen met een uitgestrekt ter rein van wel 1000 vierkanten kilometer, dat bergachtig en dicht begroeid is; diepe ravijnen doorsnijden het, die tallooze schuilplaatsen voor het wild geven. Want uit de sporen, de wijze waarop het vee is verscheurd en de gevonden uitwerpse len van het roofgedierte hebben de man nen van het vak, waaronder de leeuwen jager Bronsart von Schellendorf, opge maakt, dat men niet met één, maar met verscheidene roofdieren te doen heeft, be- hoorende tot twee groepen, en wel de hondachtige (wolven en hyena's) en dc katachtige'(een leeuwin met haar welpen). Zij moeten uit een beestenspel zijn ont snapt. Van het beestenspel, waar men de dieren dan toch zou moeten missen, leest men echter niets. De roofdieren verscheuren niet alleen uit honger, maar ook om hun bloeddorst te bevredigen, wat hieruit blijkt, dat zij meer dieren verscheuren, dat zij kunnen opeten. Zoo werden op een weide ge durende één nacht 26 schapen, alle aan den hals, doodgebeten. Het roofgedierte besluipt des nachts het slapend vee en bespringt het van vlak hij. Van een rund had een roofdier de rugge- graat uitgebeten, de sporen der klauwen van de voorpooten waren aan den hals, die van de achterpooten in de lendenen duidelijk zichtbaar. Een en ander was een duidelijk blijk, dat men met een leeuw te doen had. Een anderen keer vrat het roofdier van een rund een stuk af van ongeveer 35 K.G. en sprong er mee over een aantal tuinmuren heen, waarvan eenige twee me ter hoog waren. Do bevolking in de geteisterde streek verkeert in stijgende onrust, daar zij vreest, dat als het vee uit de weide is gehaaid, het roofgedierte tot menschelijke woonplaatsen zijn tochten zal uitstrekken. Men durft de kinderen niet meer naar af gelegen scholen sturen. Sinds eenige da gen vermist men een gendarme uit Graz en men vreest, dat hij door de beesten verslonden is. Berichtgever berichten gratificaties spoorwegpersoneel S.S. deelen wij mede, dat deze berichten reeds voorkomen in nummer 114, laatste berichten. Red. J. F. Str., Graauw. Gelieve u te wen den tot de directie van „Maasbode" (Rot terdam), „Tijd" (Amsterdam) of „Cen trum" (Utrecht), die u gaarne en vol ledig zullen inlichten. Dank voor abonné. -D© 'Redactie. Veilingsvereeniging Zuid-Beveland". Goes, 27 Sept. 1913. Zoete Ribbeling 6 a 8 ct., Goud Reinet 10 a 11 ct., Prinsesse Noble 8 a 12 ct., Pomme d'Orange 7 a 9 ct., Peperappel 6 a 8 ct., Hondsmuil 8 a 10 ct., Zomer Court Pendu 7 a 9 et., Beurré Bacheljeu 12 a 15 ct., Calebasse Tirlemont 12 a 15 ct., Tuinzoet 6 a 8 ct., Klaasi Appel 7 a 9 ct., Cox Oranje Pipping 6 a 8ct., William Duchesse 10 a 15 ct., Gieser Wildeman 6 a 8 ct., Bonne Louisse 17 a 20 ct., Lady Ginneken 8 a 10 ct., Keizer Alexander 8 a 10 ct., Bismarck 6 a 8 ct., Pondspeer 6 a 8 ct., alles per K.G., Noten 30 a 40 ct., per 100 stuks, Bloemkool 3 a 6 ct., Roode Kool 4 a 2 ct., per stuk, Uien 80 ct., per zak. IJzendijke, 27 Sept. 1913. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer niet groot en evenmin de omzet er was weinig handel. Men besteedde voor: Jarige Tarwe. Nieuwe Tarwe Nieuwe Rogge Nieuwe Wintergerst Haver Groene Erwten Kroonerwten Eene kat heeft laatst het leven van vier personen gered. Dit viel te Tiver ton voor, nabij Londen. De heer Pucket, zijn vrouw, zijn schoon- 1 zuster en een neef, waren in zwaren f 10.— a f 11 9.50 a 0.— 6.50 a 6.75 9.25 a 9.50 7.50 a 7.75 9.- a 10.— 10.50 a 11.50 (M. Crt.) Rotterdam, 29 Sept. 1913. Binnenlandsche Granen Tarwe: Met tamelijk aanbod. Wilhelmina f 9.35 a f 9.75. Haver f7.— a f7.75. Overige soorten f 8.a 9. Varkens 28 a 29 ct. Lichte soort voor export 28 a 285 ct. Aanvoer groot, handel traag. Aardappelen: Zeeuwsche Eigenheimers f 1.60 a f 1.70, idem Blauwe f 2.80 a f3.Brielsrhe Kralen f 3 10 a f 3.30, Geldersche Kralen f 2.80 a f 3.Spuische Eigenheimers f 1.80 a f 2.Friesche Eigenheimers f 1.60 a f 1.70. Tamelijke aanvoer, tamelijke vraag. Zeeuwsche Eieren f5.25 a f5.50. Overmaasche Eieren f 5.50 a f 5.75. Buitenlandsclie Granen: Maïs; Amerik. Mixed loco f 1.62. Grove Donau Oct. f 142. La Plata loco f 133, id. Oct. f 132.50 id Nov.-Dec. f 137. Galfax loco f 136.50, id. Oct.-Nov. f 137, id. Dec. f 139 Goes. Geboren28, Pieternella Do rothea d. v. Hendricus Johannes Mol hoek en Adriana Jacoba Johanna Stok- mans, 27, Klasina Hendrika d. v. Sijbe Tamminga en Antje de Jong. Van 2729 Sept. Middelburg. BevallenA. H. Heijfooer, geb. Doornhos, d.; J. P. Westrate, geb. Ba zen, z. Overleden: J. Beekes, 17 j., ongeh. z. Van 2327 Sept. Vlissingen. Ondertrouwd: J. Schenkel, jm. 25 j. met A. M. Vader, jd. 25 j.; A. C. J. Corveleijn, jm. 23 j. met J. Bostelaar, jd. 21 j.; A. Jansen, wedr. 54 j. met A. C. Coomans, jd. 31 j. Getrouwd: J. Rodoe, jm. 25 j. met P. C. Heijman, jd. 24 j.; J. U. Auer, jm. 22 j. met I. W. Huijssoon, jd. 22 j.; C. G. van der Eijk, jm. 23 j. met M. M. le Feber, jd. 23 j.; A. de Nooijer, jm. 23 j. met M. de Nooijer, jd. 20 j.; J. P. Hanewald, jm. 27 j. met M. A. Jasperse, jd. 26 j. Bevallen: M. Naerebout, geb. de Rijke, d.C. Louwerse, geb. Roelse, z.; W. Nagtegaal, geb. Pierens, z.; C. de Nooijer, geb. Meulmeester, z.; A. S. Lauwereins, geb. Antierens, d.J. P. Dekker, geb. Uijterschout, d.; J. van de Kreke, geb. Bode, d.; A. W. van Pamelen, geb. lloek- sema, z. Overleden: M. C. J. L. Limonard, ongeh. z. 24 j. Wemeldlnge. GeborenSara, d. v. Pau- lus Sonke en Thona Jacomina Goud; Hen drik, z. v. Johannes van Oosten en Maatje Elizabeth Lamper. (Kr. Crt.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3