UIT ZEELAND. bestaan der zoo dikwijls geloochende- anti these opnieuw en thans zoo scherp heeft opgezet tegen een uitlating van H. M. de Koningin (van wier leuze „Christus boven alles" hij' de staatkunde nadruk kelijk wil uitzonderen) leek ons merk waardig genoeg, oin er even de aandacht op te vestigen. („De Tijd".) Broederschap van Notarissen. De algemeene vergadering van de Broe derschap van Notarissen, welke Donder dag te Amsterdam werd gehouden, was o.a. bezocht door vertegenwoordi gers van Notaris-vereenigingen in Bel gië. Duitschland, Frankrijk en Oostenrijk. In zijln -openingswoord braicih-t de heer Chh. Miseroy hulde aan de nagedachtenis van minister E. R. H. Re-gout, die het nota riaat en de Broederschap steeds zeer sym pathiek gezind was. Een telegram werd verzonden aan II. M. de Koningin. Tot leden van het hoofdbestuur werden gekozen Mr. D. J. van Stockum en Mr. F. van den Tuunk. Aangenomen werd he-t voorstel om voor 1913 v-an de jaar- lijkscho oontribuliën der leden 15 pCt. af te zonderen voor het Ondersteunings fonds. De vergadering ging geruimen tijid hierover in comité-generaal. Te 3 uur werd Donderdagmiddag in de Aula der Universiteit een feestvergade ring gehouden ter herdenking van het 70-jarig bestaan der Broederschap. In zijn feestrede herinnerde de heer Miseroy er aan, hoe in Amsterdam Mr. Jan Fabius, een notaris, een der eerste was, die de oranjestrik droeg in de dagen der 'Onafhankelijkheid, waarvan ons land de herdenking viert. Het Nederlandse!» notariaat heeft het recht zich een deeJ dier glorie uit die da-gen toe te eigenen. De buitenla-ndsche notarissen werden spe ciaal door spreker begroet. Deze verga dering werd o.a. bijgewoond door prof. nu. D. J-os-ephus Jitta, prof. J. C. Naber, prof. dr. R. H. Saltet, mr. W. S. J. van Wa terschoot van der Gracht en mr. dr. S. van Brake! In het concertgebouw werd des avonds een luisterrijke feestmaaltijd gehouden, waarbij1 o.a. aanzaten mr. Ort, minister van Justitie, mr. dr. W. F. van Leeuwen, de heer Th. Delprat, waarnemend burge meester, prof. R. Saltet, mr. S. de Vries Czn., wethouder, prof. mr. D. Josephus Jitta, Staatsraad, mr. Th. Borret, privaat docent in het notariaat en fiscaal recht, mr. W. S. J. van Waterschoot van der Gracht en de buitenlandsche gedelegeer den. Mr. B. Ort deelde in een tafelrede mede, dat het IJ. M. de Koningin behaagd had den algeuieenen secretaris, den heer Hen drik Wertheim, van de Broederschap te benoemen tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. („C.") „Veeverzekering Almelo" 'tWil met die maatschappij en haar verzekerden nog maar niet boteren. Tel kens komen nieuwe klachten van verze kerden over de vreemde behandeling, welke zij van die maatschappij zeggen te ondervinden. „De Grondwet", een te Ro- zendaal verschijnend blad, bevatte onlangs weer een lang ingezonden stuk van iemand uit Winterswijk, die erin uiteen zette, hoe hij voor een verzekerde koe, die hij tijdig als ziek had aangemeld, na den dood van het dier slechts de helft der verzekeringssom ontving en dit niet dan met veel moeite en met behulp van een deurwaarder en na veel geschrijf met advocaten, aan wie de maatschappij aan stonds de afwikkeling harer zaken pleegt op te dragen. Ook wordt in dat stuk het geval be schreven van een paard, dat voor de verzekering was aangegeven en waarvoor later geen geld kon worden gerestitueerd, toen het stierf. In al deze gevallen schijnt de Maat schappij naar aanleiding harer statuten een informaliteit te kunnen opscharrelen, die door de verzekerden heet te zijn ge pleegd en op grond waarvan zij meent haar financieele verplichtingen tegenover haar clientèle niet of slechts ten deele te moeten vervullen. Een maatschappij, die zóó „zaken doet", moge wellicht meenen zich te bevoordee- len, voor haar wordt toch eens het spreek woord bewaarheid„De kruik gaat te water zoolang tot zij breekt". Maas of Zuiderzee. A. K. schrijft in de „Voorhoede" van Zaterdag 20 Sept. het volgende In de troonrede wordt een ontwerp -aangekondigd tot droogmaking der Zui derzee. Van de bevaarbaarmaking der Maas wordt echter met geen "ivoord gelakt. En toch verzekerde ons kort geleden nog een persoonlijke goede kennis van minister Lely, dat Z.Exc. minstens even veel gevoelde voor de bevaarbaarmaking der rivier de Maas, als voor zijn lie velingsdenkbeeld de droogmaking der Zuiderzee. We willen 't graag gelooven. Maar waarom dan de bevaarmaking der Maas niet voorop geschoven? Daarop wacht toch beslist meer dan op de droogmaking der Zuiderzee. Het is toch voldoende bewezen, dat de mijnindustrie en daarmede een belang rijk deel va,n 't Zuiden des lands zich niet naar behooren ontwikkelen kan, als men daar niet beschikt over 'n goeden en g-o-edkoopen verkeersweg te water. Onder deze omstandigheden ware 'tdus zeker meer in 's lands belang geweest, als de bevaarmaking der Maas ware ge gaan voor de droogmaking der Zuiderzee? Te meer, daar over de kanalisatie de zer rivier alle partijen 't vrijwel eens zijn. We herbalen dus n-og eens het woord, voor fenige jaren door Dr. Nolens ge schreven Eerst de Maas, en dan de Zuiderzee". Minister Loudo-n is Zaterdagmorgen door H. M. de Koningin als zoodanig beëedigd. In den middag nam hij de porte feuille uit de handen van den tijdelijken minister van buitenl. zaken, mr. Cort van der Linden, over. Jubileum Staatsspoor. Behalve de in ons vorig nummer ver melde onderscheidingen is nog mr. II. P. G. Quack, voorzitter van den raad van commissarissen van S. S. zoowel als N. E. S. bevorderd tot commandeur in do orde van den Ned. Leeuw en is aan verscheidene leden van het lagere personeel een gouden, zilveren of bronzen O. N. medaille verleend. Op 68.jarigen leeftijd is te Amster dam overleden de heer J. de Hulster, sedert 1890 lid van den gemeenteraad te Breskëns, de laatste jaren tevens wet houder. De overledene had bovendien zit ting als gezworene in het waterschap Oud- en Jong Breskëns. (VI. Crt.) Goes. Bij beschikking van den Minis ter van Justitie is aan D. Veenman op zijn verzoek met ingang van 1 October eervol ontslag verleend uit zijin betrek king van plaatsvervangend lid der Ka mer van Toezicht over de notarissen en candidaat-notarissen, gevestigd te Mid delburg; en benoemd to-t plaatsvervan gend lid van gemelde Kamer, A. A. Versluys, inspecteur der registratie en domeinen te Goes. Onze Torenklok. Het uurwerk op den toren is bijna klaar. Het speel werk krijgt voor heel uur: „De Priester- marsch" uit het Oratorium „Athalia" van M-endelssohn Bartholdy en voor half uur: „Mooi Holland" van G. Beijerle, voor komend in den bundel „Kun je nog zin gen, zing dan mee". Middelburg. Vrijdag heeft de stemming plaats gehad voor drie leden van den gemeenteraad. In het eerste district werden voor de vacature wijlen den heer H. P. den Bouwmeester (vrije. aftr. 1919 653 gel dige stemmen uitgebracht, hiervan ver kregen de heeren W. Hioolen (vrijz.) 263, W. A. de Rlj-cke (antirev.) 249 en C. van der Weel (S.D.A.P.) 141 stem men; zoodat er herstemming is tusschen de heeren Hioolen en De Rijckë. In hetzelfde district werden voor de vacature ontstaan door de verkiezing van den heer mr. F. J. Sprenger tot lid der Gedeputeerde Staten (vrijz. aftr. 1915) 615 geldige stemmen uitgebracht; hier van verkregen de heeren W. P'. Corne- lisse (S.D.A.P.) 131, L. J. Mes (katholiek, gesteld huiten de fciesvereeniging o-m) 160, mr. G. J. Sprenger (vrijz.) 324 stem men; zoodat gekozen is de heer Spren ger. In het tweede district werden in de vacature wijlen den heer J. H. C. Heijse (vrijz.) uitgebracht 578 geldige stemmen, hiervan verkregen de heeren mr. J. J. Heijse (vrijz.) 350 en J. A. Vertre-gt (antirev.) 228 stemmen, zoodat gekozen is de heer Heijbe. Bij de stemming voor den gemeente raad -op Vrijdag j.l. kwam alhier een kie zer aan het stembureau in het uniform van gewoon soldaat. De kiezer, een winke lier hier ter stede, was gedurende enk'el-e dagen voor herhalingsoefeningen op, doch had toch oproepingskaarten tehuis gekre gen. D-e voorzitter van het stembureau, de burgemeester, weigerde den betrokken persoon te laten stemmen. Het is 'de vraag of deze zienswijze wel juist is, daar op de kiezerslijst niet was vermeld, dat deze kiezer in de uitoefening van zijln 'kiezerspli-cht was geschorst -en ook niet hij' de wet voorgeschreven kennisge ving, dat hij onder de wapens vertoefde van den garnizoenscommandant was in gekomen. Voor den uitslag kon het wei geren om den bedoelden kiezer te laten stemmen van geen invloed geweest zijn. - Over het beklinkerde deel va,n de Markt reed Zaterdag een jongen, die wei gerde op het bevel van een agent af te stappen, en dezen toeriep„Zie maar dat je me krijgt". De agent liet zich dit geen tweemaal zeggen, haalde een rijwiel van de wacht op het stadhuis en had de vluchteling spoedig achterhaald. Het bleek te zijn een 17-jarige broodbak kersknecht uit Vlissingen, die nu he-halve een verbaal wegens het rijden op ver boden plaats ©r ook nog een krijlgt we gens het niet voldoen aan het bevel om af te stappen. De Stct. bevat de statuten van de Ver. tot bevordering der belangen van den dienstbaren stand alhier. Men schrijft uit Middelburg aan de „Vliss. Crt". De plannen tot stichting een-er coö peratieve ijsfabriek nemen steeds vasteren vorm aan, de coimnissie wei'kt hard aan de voorbereiding en de bedoeling is di rect een groote fabriek te houwen, welke geheel Walcheren van ijs zal kunnen voor zien en er is daarom zeker aanleiding voor de ijsverbruikers ook huiten Mid delburg om zich op de hoogte der plan nen te stellen. Het is daarom een goede gedachte van de commissie om a.s. Don derdag zitting te houden tot het geven van inlichtingen. In de Zaterdag alhier gehouden algemeene vergadering van den polder Walcheren werd door den waarnemenden voorzitter, den heer A. W. Berdenis van Beiickom, herdacht het verlies dat de polder geleden heeft door het overlijden van zijn voorzitter, den heer H. P. den Bouwmeester. Overgelegd werd de rekening van den polder over 1912, bedragende in ontvang f 285.566,41 en in uitgaaf f 287.397,36 en alzoo sluitende met een kwaad slot van f 1830,95. Op de begrooting voor 1914 is voor de gezamenlijke werke-n aan de vier wa teringen van den polder uitgetrokken f110,000, terwijl de begrooting voor het dienstjaar daarvoor aanwees f 107,550 en voor het loopende jaar 1913 uitgetrokken was een som van f 123,000. Onder dit cijfer van f 110,000 is voor nieuwen aan leg begrepen voor de "Noordwatering f 30700, voor de Zuidwatering f 5000 en voor de Westwatering f43070. Voor ge woon onderhoud blijft een bedrag van f 66930, waarin do Noordwatering komt voor f 42130, de Oost-, Zuid- en West- wateringen voor f 24800. Voor verbetering van den waterafvoer wordt f2500 aangevraagd voor het del ven van den Domburgschen watergang. Voor 'rente en aflossing zal in 1914 noodig zijd f 71588. De schuld van den polder zal den len Januari 1914 bedragen f 799,200, waarvan in dat jaar zal wor den afgelost 'f40500. De vermoedelijke uitgaven voor het dienstjaar 1914 worden geraamd op f247.146 en de ontvangsten op f22.500 met uitzondering van het dijkgesohot en werd mitsdien besloten het gewoon dijKgeschot voor 1914 vast te stellen op f 14 per hectare schotbaar en f5.80 per hectare vrijland. In deze vergadering werd tot griffier benoemd de heer jhr. II. J. van Adri- chem Bpo-gaert, burgemeester van Brou wershaven met 19 stemmen tegen 2 op den heer mr. F. B. Evers, advocaat te Middelburg. Het verlaten meisje. Het meisje dat eenige dagen op het politie bureau alhier heeft vertoefd en die zon der familie of bekenden op de wereld alleen stond is thans opgenomen door -een vroegeren buurman, wonende te Hoek' bij T-erneuzen. Het bericht over het meisje heeft tal van menschenvrienden aan den commissa ris doen schrijven met verzoek' om na dere inlichtingen en met de bedoeling om zich het verlaten meisje aan te trekken. Een moedige jongen. Zater dagmiddag omstreeks vier uur geraakte het achtjarig dochtertje van De Kan, wo nende aan de Singelstraat alhier, te wa ter aan de Rotterdamsche Kade alhier. De 18-jarige Hubregt Lacor, wonende Pen- ninghoek L 153, sprong geheel gekleed te water en mocht het geluk smaken het kind te grijlpen, waarop hij' door een paar burgers en een agent van politie op het drooge werd geholpen. De 'heer S. Koster, vroeger inspec teur van politie alhier is benoemd tot adspirant commissaris van politie tweede klasse te Batavia en belast met de af- deeling recherche. Door de politie alhier zijn aan gehouden H. J. en v. E., die respec tievelijk 3 dagen, en 1 week hechtenis te goed hadden. Het was gisterenavond eenigszins rumoerig in de stad, vooral enkele mi litairen, die heden met verlof gaan, wa ren „uit"; de politie was genoodzaakt een drietal hunner wegens dronkenschap te arresteeren en nadat zij "hun roes had den uitgeslapen naar de kazerne over te brengen. Naar het huis van bewaring alhier is pvergebracht de 56-jarige landbouwer W. 'de F. uit Terneuzen, verdacht van opzettelijke brandstichting in den nacht van 25 op 26 September. Vlissingen Onderzeesch-e torpe do li o o t. De onderzeesch-e torpedoboot no. 5, in aanbouw aan de Maatschappij „De Schelde" alhier zal Donderdag 2 October to water worden gelaten. Zierikzee. Voor de Provinciale Staten zijn thans candidaat gesteld de heeren J. C. Vis te Haamstede, vanwege de- anti- re-vol. kiesvereenigin-g en d-e heer A. van der AVeyde tie Ellemeet door de c-ent. lib. kiesvereeniging. Op de aanbevelingslijst voor rechter in de arr. rechtb. alhier zijn geplaatst do heeren mr. H. de Bie, subst. grif. te Zwolle; mr. F. J. Lisman, idem te Utrecht en mr. dr. J. A. G. baron de Vos van Steenwijk, idem te Arnhem. De verbandcursus die dezen winter door de Maria-Vereeniging alhier zal wor den gegeven, belooft te zull-en slagfen, Naar wij vernemen is de deelname ruim voldoende. Leider van -den cursus is Ido heer dr. van der Kurest alhier. Naar de M. -Crt. verneemt, zal bij de betrekking van reg i s trati e - o nt vangteiv hypotheekbewaarder te Zierikzee, de ba- tiekking van betaalmeester niet meer door den eersten titularis worden waargeno men De betalingen zouden dan voortaan geschreden door den ontvanger der di recte belastingen, die daarto-e van d-enl betaalmeester te Middelburg d-e hetrekker lijko stukken ontvangt. De naderende feestdag brengt nu reeds groote levendigheid in onze stad waartoe de zich te paard oefenende deel nemers niet weinig .bijdragen. Nu reeds tooit alles zich met oranje Maandagmorgen is de schooltijd groo- tendeels gewijd aan de herdenking van de gebeurtenissen van 1813. Bij het uit gaan der scholen krijgt elk der kinderen een fraaie herinneringsm-edaille, benevens] een tablet in oranje-papier verpakte cho colade; in plaats van 't laatste krijgen' de leerlingen der laagste twee klassen oranje-taschje-s met chocolade-inhoud. s Middags heeft de bioscoop-voorstel ling plaats. Als nu de oranje-zon maar niet achter w°Jken schuil gaat, dan belooft het on- afhankelijkheidsfeest sc-hitterend te zullen zijn. Zierikzee handhaaft dan weer zijn ouden roem van goed te kunnen feest- vieren. Driewegen. De raad vergaderde Don derdag voor het eerst in het nieuwe ge meentehuis. Present 6 leden, afwezig het 1 I "J'cu. Up een verzoek van den t alamiteusen polder Borssele otn eene bijdrage voor het bestraten van den zee dijk werd afwijzend beschikt. Do begrooting van het Burgerlijk' Arm bestuur voor 1914 werd goedgekeurd in ontvang en uitgaaf elk op f4555,47, even eens werd goedgekeurd eene wijziging in die begrooting over 1913. Tot lid van het Burgerlijk Armbestuur werd herbenoemd de heer C. Vaan. Het bedrag dat de zangvereeniging moet geven om de vergaderzaal te gebruiken werd nader geregeld op f 12,50 'sjaars. Het armenreglement werd opnieuw ge bigd in verband met eene aanvulling betreffende opname boeken en kas secreta ris penningmeester. len slotte werd vastgesteld de ge- meentebegrooting voor 1914 in ontvang en uitgaaf elk' op f 10376,87. Het nieuwe gemeentehuis waarin Donderdag voor het eerst door don Raad werd vergaderd is een sieraad voor het a,°''p- Opgetrokken in oud-Hollandschen stijl trekt de voorgevel reeds aanstonds de aandacht van den voorbijganger. Het was werkelijk een goed bedacht plan van den Raad om de oude openbare- school tot gemeentehuis in te richten, temeer waar men zich tot heden toe altijd met een gehuuide kamer heeft moeten bebel pen en iedere gemeente toch een ge meentehuis dient te hebben. Het inwendige stelt ook' geenszins te leur. Len flinke gang scheidt de verga aerzaal van de gemeentekamer. De ge meentekamer is -ee.n flinke, ruime kamer ter grootte van 5.02 x 6.79, met imi tatie eikenhouten lambriseering en eene leering gelleel overeenstemmende meubi- Mogen de vroede vaderen dezer ge meente m deze kamer nog menig voor stel ontwerpen of 'plan uitwerken, dat tot heil der gemeente strekt. De vergaderzaal is bestemd voor ver gaderingen van Groene Kruis, zangver eeniging, kolenfonds en dergelijke vereeni- gingen die tegen eene kleine vergoeding voor het schoonmaken daarvan gebruik kunnen maken. De zaaf voorzien van een aantal han zen met leuningen en van een tafel ter- wijl ze eene afmeting van 5.02 x'6.68 heeft leent zic,h daartoe bijl uitstek. Verder is er nog eene ruime wacht kamer van 4.10 X 3.17, waar de Rijks ontvanger zijne zitdagen houdt, en He concierge en het pubhek kan wachten waar een ieder, die een en ander tot heden heeft mogen en kunnen zien daar over vol lof is, kan gerust worden neer geschreven, dat dit geheel een aanwinst is voor de gemeente, en den Raad die daartoe besloot, allo eer toekomt. Eene goede bepaling voor f.®ze gemeente en omgeving. Door de Commissie van Toezicht op de toonihootdiensten der provincie is be sloten, dat met 1 October a.s. de boot welke te 6.35 's namiddags van Vlissin gen vertrekt, gedurende de werkdagen te Borsselen zal aanleggen. Vanaf 1 Septem ber voer deze boot Borsselen voorhij. lerseke. Uitslag loting militie. 25 Bom Cornells W J. 5 Bom, Willem. 17 dé ieu, Jan H. 18 de Dreu, Marinus. 8 rw,U?' a Gnep' Anthon'e- 28 Huige, ,f A> .f van d«r Jagt, Abraham J. 15 de hoeijif-r Jan. 29 Kole, Johannes. io m ?pe' Adnaan. 7 van Loo, Lieven. 24 n!e?nd'„ Ja<x!b' 16 N°K Marinus. 24 Oostdijk, Cornehs. 22 Paaisse, Adriaan. 10 Plansoen, Willem C. 20 Polderman, Jacob C. 11 Pols, Abraham. 13 Brassen Johannes. 2 Sandee, Piet. 1 Sink-e, An- thonie. b Slotboom, Hendrik'. 9 van öprundel, Anthonius Jacobus. 3 Tramper Francois. 19 Vlaning, Siemon. 21 West- strate Jacob, 26 Wiss-e, Arnoud. 27 Zoe- teweij, Flip Johannes. (Zeeuw.) Kruisingen. Uitslag der loting voor de Nat. Militie op Zaterdag j.l. 1 M R Ossewaarde, 2 J v. Iwaarden, 3 M. Gijte- sen, 4 Jac. kole, 5 M. Braam, 6 M. Nuijten, 7 J. v. d. B-erge, 8 A. P. Maas, 9 Jac. 'Brandt, 10 C. v. Dijkë, 11 P. Houtman, 12 C. de Munck, 13 P. Hart hoorn, 14 J. J. Verhaagen, 15 P. J. Boo- gaerd, 16 C. Witte, 17 Ph. v. Noorden, 18 E. G. Lindenb-erg, 19 P. H. v. d. Vliet, 20 P. D-omanschet, 21 P. v. Iwaarden, 22 J. M. de Nooij-er, 23 P. A. J. Els-man, 24 Ph. Meijiaard, 25 W. Visser. Krabbendijke. Uilslag loting militie op Zaterdag j.l. No. 1 Pieter van Elsac'kër, 2 L. Th. V-ogelaer, 3 M. C. Fo-nteijlne, 4 A. Lagendijk, 5 S. J. de Kok, 6 C. Sehrier, 7 J. C. Ch. Welleman, 8 0. Versprille, 9 A. Slab-bekoom, 10 J. Hooge steger, 11 B. den Exter v. d. Brink, 12 J. Joossen. De loting had een kalm ver loop. Verleden week' is alhier een be gin gemaakt met het rooien van suiker bieten. Deze oogst valt nog niet erg mede, men spreekt van 15 a 16 duizend per gemet. Ze zijn klein va,n stuk -en zeer veel getakt, wat hij nat wed-er het rooien zeer zal bemoeilijken. Het gehalte bleek na onderzoek rond de 16 pCt. te loo-pen, wat ook minder is als 't vorige jaar. Daar het weder der laatste dagen zeer gunstig op de bieten werkt, is men alge meen van oordeel, dat ten slotte nog een bevredigende oogst is te verwachten. Zaterdagnamiddag arriveerde hier het bericht van de benoeming van den heer Jac. Welleman tot burgemeester de zer gemeente. De vreugde hierover uitte zich 's avonds in muziek en zang en in het brengen van een serenade aanden nieuwbe noemde. Naar verluidt, zal de heer Welleman Donderdag a.s. als burgemeester worden geïnstalleerd. Pogingen worden gedaan om deze plechtigheid met het oog op te or- ganiseeren feestelijkheden nog 8 dagen te verschuiven. Hoedekenskerke De voor de landbou.v vereeniging „Onderlinge Hulp" alhier ge leverde ammoniak-superph. bleek na on derzoek door het rijkslandbouwproefsta tion te Goes 6,8 pet. gehalte aan stikstof als ammoniak te bevatten en 8.9 pet. gehalte aan phosphorzuur, oplosbaar in water. Bij eene opgegeven garantie van 7 pel. stikstof als ammoniak en 9 pet. in water oplosbaar phosphorzuur, is volgens de al gemeene handelsvoorwaarden aan de ga rantie voldaan. De voor de landbouw-vereeniging „Onderlinge Hulp" geleverde superphos- phaat bleek na onderzoek door het rijks landbouwproefstation te Goes 14 pet. ge halte aan phosphorzuur, oplosbaar in wa ter, te bevatten. Bij eene opgegeven garantie van 14 pet. in water oplosbaar phosphorzuur is volgens de algemeene handelsvoorwaar den aan de garantie voldaan. 's Gravenpolder In de heden gehouden raadsvergadering waren aanwezig 6 leden, afwezig dhr. Neervoort met kennisgeving. Eenige ingekomen stukken van weinig be lang werden medegedeeld. De begrooting dienst 1914 in ontvang en uitgaaf op f9437,93, met een post van onvoorzien van f 472,713/2 werd vastgesteld. Een be drag van f2000 is uitgetrokken vo-or hoofd, omslag. Het bestek der ter doen veranderingen in de school werd goedge keurd en B. en W. gemachtigd tot aan besteding. Een verzoek om afschrijving hondenbelasting is gewezen van de hand, terwijl een verzoek tot het gratis gebruik van een schoollokaal voor landbouwonder wijs werd ingewilligd. Eene wijziging en af- en overschrijving in de begrooting dienst 1913 to-t een bedrag van f 619,34 is goedgekeurd, zoomede eenige wijzigin gen in liet reglement voor het Burger lijk "Armbestuur. Rilland. Door de Maatschappij, tol Ex ploitatie van Staatsspoorwegen is in de vacature alhier, ontstaan door het ver trek van den heer Roovers naar Breda, met ingang van 13 October e.k. benoemd tot klerk-telegrafist dhr. J. van der Loo, thans wonende te Berkel Enschot hij Til burg en is zijne echtgenoote benoemd tot wachteres in wp. no. 22 alhier. Hoedekenskerke. Uilslag van de op Vrij dag j.l. gehouden loting voor de nat. mi litie, lichting 1914. 1 Jan Oele, 2 Jan de Jonge. Kloetinge. Tot directeur van de gym- nastiekvereeniging „Sport Staalt Spieren" is benoemd dhr. Ruben uit Goes. Ossenisse Denuitslag der loting voor de nationale militie voor deze gemeente is als volgt: No-. 1 Fr. Picaret, 2 A. Hiel, 3 L. van Bellen, 4 A. Heijëns, A. Verhoeven, 6 J. Roelans, 7 Joos de Kort, 8 Poliet tie Waal, 9 P. van den Bosch. Stoppeldijk. Toen Zaterdagmorgen de metselaars, die hier in de ko-rn der ge meente met den bouw van een huis be zig zijh, water uit een put wilden pom pen, hoorden zij' een eigenaardig leven en kwamen tot de zonderlinge ontdekking, dat er niet minder dan vier bunzings in rondzwommen, die te vergeefs wan hopige pogingen deden ziëh -er uit te werken. Do beesten werden doodgeslagen; Mj ofschoon hunne huid niet zooveel waard is als in den winter, is deze zonder linge vangst toch een buitenkansje, ter-

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2