Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Sociale Berichten- KERKNIEUWS. Correspondentie. O H D E R WIJ S. Rechtszaken. UIT DE PERS. Ingezonden Stukken. 403e Staatsloterij. enz, Burgerlijke Stand. rke Op '1 Oct. a.s. zal den zijln, dat de post- im alhier als zoodanig 1888 te Kuitaart aan- in 1893 overgeplaatst rvolgens in 1902 naar ke. Dat nog menig post- erigen beambte zal mo- >rgd is voorzeker aller pr de Zangvereeniging ngd "Koor" alhier is be- Oct. a.s. een uitvoe- de koorkerk alhier. Imet het vijfjarig bestaan t Muziekgezelschap „Mo- roene Kruisvereeniging er is elk een bedrag ken, als zijnde het kas- en zeilvereeniging „Ier- ■eenigingen welke finan- Izijn komen deze bedra- le. (den weid alhier dein te fcri den ouderdom van 57 door ieder bemindein Kostense, onder eeni irtelijk woord op de be- eene laatste rustplaats! ./an hier was voor velen vooral voor den land- ïgen hij zoo trouw en .lartigen. :ede, na een welbesteed Ln deze gemeente moe de 19 die zich voor de ile Militie hebben aange- loten. Onder de 12 difèi ln zijn er vanwege broe- gens ongeschiktheid, dag ontving de heer J. puwkundig ambtenaar al- langs bij K. B. toegekein- laille in étui, vergezeld Dehoorend Koninklijk be- ppen, dat dit onderschei ten deel gevallen, zijn •en mag sieren. (Z.) landag werd hier "het leêrland's pnafhankélijk- gen van te voren was nmissie, geholpen door dames, in de weer ge- |orp een recht 'feestelijk i. Ziji was daarin uit- De versiering van het ïeentehuis was keurig. uur kwamen de leer- scholen met hunne on- le woning van A. van I en trokken voorafgegaan pn gevolgd door de feest- s kerk, waar een plech- dantebaarheid met Te gezongen werd. Na af- e plechtigheden trok men I vlaggen en opschriften, tehuis, om daar den bur- irtegeriwoordiger Van de ibade te brengen. Eenige li werden met begeleiding gezongen, terwijl een J school Oude Molen en Idie van St. Andries een In. lerd een stoet gevormd tnde maatschappijen, die pr het gemeentehuis trok, |ad aan de feestcommissie aangeboden. Juist was Itter der feestcommissie het volk toegesproken (stortregenen en tot aller tenen. Daardoor was men ■volksspelen, het oplaten lülon, alsmede het con- litstoet uit te stellen tot inks het ongunstige weer mming bestaan en opge- ,at in den avond gefeest, missie, alsmede door den legrammen naar H. M. sonden, waarop in dein dag dankbetuigingen in- ag werden de kinderen kosten der gemeente ont- Ldemelk met krentenkoe- den voormiddag eenige werden. Het kinderfeest in weder begunstigd, mdagnacht braken uit de landbouwer J. Lako een If men hier aan kwaad- [ichtelijke bezoekers moet bn nog niet. In het ba- Jgens een spoor der die- |politiehond „Prins" van spoorde Ze echter eeni- nd op. Irug is aan de remisie I Mij. Breskens-Maldeghe® Ihtstoker M. Lindhout. Jnsdag j.l. brató de land- J). zijn been door te val- lige pijnen en is naar het |licht overgebracht. „Getrouwe Duif" wed- ■an Arlon (Fr.) naar Cad- afstand van 250 K.M. gewonnen door P. Vas- Iier kreeg de landbouwers- de Voorde een slaig van xd tegen de ribben. De zwaar gewond en be- Aardenburg In onze gemeente zullen pogingen aangewend worden om het feest 18131913 te vieren. Zou het bij pogin gen blijVen Oostburg. Tot lid in de examen-com missie voor kommies-verificateur bijl de dir. belastingen is benoemd dhr. J. van: Bendegom, inspecteur der belasting alhier. In onze gemeente is Zaterdag eene a lgemeene vergadering gehouden van leden van den eerlang op 'te rich ten suikerfabriek te Sluis. Door het ber stuur is aan 'de orde gesteld eene be spreking over aansluiting bij1 de coöpe ratieve fabriek te Middelburg. Op 4 October zal over deze zaak he slist worden. Wijl zijn recht benieuwd wat de uitslag hiervan zal zijin. De volgende week wordt het zeebad Domburg gesloten, en hiermede een einde gemaakt aan het hadseizoen 1913. Vol gens de wekelijksche opgaven bedraagt het aantal vreemdelingen die de badplaats hebben bezocht 2636. Onder deze vreem delingen verstaat men de personen, die eenige maanden of weken gelogeerd heb ben in de verschillende hotels of pen|- sions. Van de zeebaden werd hoofdza kelijk wel als gevolg der laatste mooie weken enorm veel gebruik gemaakt. Het totaal over 1913 beliep tot nu toe 8994 tegen 8096 in 't vorige jaar. Vele aanvragen moesten door gebrek aan plaats worden afgeschreven, terwijl families die zonder vooraf te bespreken waren overgekomen onverrichter zake moesten terugkeeren. Het afgeloopen seizoen is voor Domburg zeer voordeelig geweest. (VI. Ct.) Laag. Te Ter Aar (N.H.) zijn in den nacht van Woensdag op Donderdag in het land van den landbouwer Verduyn, twee zijner koeien zoodanig door kwaad willigen in den buik gestoken, dat ze kort daarop aan die verwondingen bezwe ken. Men brengt het gebeurde in verhand met het niet. willen geven van een bijdrage door den landbouwer aan do onafhanke lijkheidfeesten te Ter Aar. Genezen. Men schrijft uit Oud-Vroen- hoven aan de „L. K." het volgende: Woensdag 10 dezer vertrok' de Belgische bedevaart naar Lourdes. Onder de talrijke zieken bevond zich de 45-ja,rige Petronella Paulissen uit Biesland (Oud-Vroenhoven), die sedert anderhalf jaar lijdende was aan beenwonden; beide beenen waren -als het ware ééne open wonde. De patiënte leed zeer veel pijn. en gedurende 18 maanden moest zij' het bed houden. D.r. Indemans te Maastricht behandelde haar. Door hulp van eene Maastrichtsche fa milie werd de patiënte in staat gesteld de reis mede te malken naar Lourdes. 'tWas trouwens niet de eerste keer, dat Petronella Paulissen naar Lourdes was geweest. Voor enkele jaren vond zij er genezing .aan de oogen; tengevolge van een schrik had zij het gebruik harer oogen verloren. Petronella Paulissen moest in het rij tuig en in den trein gedragen worden Tijdens de reis naar Lourdes, di:e ge schiedde in een derde klas-rijtuig, leed zij zeer veel pijnen, te meer daar zij geen steun kon geven aan de beenen. Vrijdagmiddag van de vorige week werd Petronella Paulissen wij hebben bo venstaande en volgende mededeelingen van haar en hare huisgenooten zelf ver nomen voor het eerst in het bad ge dragen. Zondagmiddag half vijf begaf zij1 zich er oor den tweeden keer in. Van te voren hadden de geneesheeren haar nog onderzocht. „Ik leed verschrikkelijke pijnen", aldus vertelde zij ons; nauwe lijks was ik in het had, of ik voelde dat ik' mijh beenen kon bewegenik wenk te de dames, doch ik kon me niet in het Fransch uitdrukken. Toen ik uit het had kwam, kon ik staan; aanstonds werd ik door verschillende geneesheeren on derzocht, en daarna werd ik naar het hospitaal gebracht, waar ik' opnieuw door de doctoren onderzocht werd". Petronella Paulissen loopt thans zeer gemakkelijk; zij heeft geen pijhen meer, en de wonden zijln. dicht. Beide beenen tot boven de knie zijin bezaaid met lid- teekens. De geneesheer, dr. Indemans, is thans uitstedig. Donderdagavond is Petronella Paulissen thuisgekomen; per rijtuig is zij1 te Ton geren door familieleden afgehaald, en de inwoners van Biesland bereidden haar een feestelijke ontvangst. Er werden haar hou- quetten aangeboden, toespraken werden gehouden, en de fanfare Sint Servatius luisterde de plechtigheden op. Petronella liep van de tramhalte tot aan haar wo- nmg, waar dpor de jonge dochters van Biesland een altaartje was opgericht, ter- wijl het beeld van 0. L. V. van Lour- des -haar bij een vorige gelegenheid geschonken te midden van een bloe menpracht was gezet. Petronella P. bevindt zich thans tehuis en doet gewoon aan alle huiselijke bezig heden mede. Noodlottige brand te Londen. Op Tredegarsquare te Londen, brak even voor negenen in den morgen van Zaterdag een brand uit in een huis van drie ver diepingen, die aan drie personen, twee mannen en een kind, het leven heeft gekost. Het huis was verhuurd aan een zekeren Isaac Levy, kleermaker van be roep, die aan twee mannen, Dresser en lacobs geheeten, eenige kamers had onder verhuurd. Zooals Levy later vertelde, brak de brand uit in een achterkamer van de eerste verdieping. Hoe dat geschied is, kon hij zich niet verklaren, daar er, voor zoover hij wist, om dien tijd geen gas brandde, en er geen ander licht in ge bruik was. Hij zat met zijn vrouw en zijn vier kinderen gelijkvloers te ontbij ten, toen het brandgeroep hem en de zijnen ijlings naar buiten dreef. De vrouw van Jacobs, die zich op de eerste verdieping bevond, snelde de trap af om een emmer water te gaan halen, maar de vlammen grepen met zooveel snelheid om zich heen, dat zij niet meer terug kon. Een arbeider uit de buurt, eveneens Levy geheeten, kwam met een ladder aansnellen, die hij tegen den voor gevel plaatste, met het doel de eerste verdieping door een der vensters binnen te dringen en de bewoners te redden. De dappere kerel moest wijken voor de loeiende vlammen en den verstikkende» rook. Een andere bewoner van het bran dende huis, die zich op de tweede ver dieping bevond, trachtte Desser wakker te maken. Deze, een zeer vast slaper, knorde even, keerde zich om, en vond, terwijl de ander, meenende, dat hij Des ser gewekt had, uit het raam sprong en er ternauwernood met het leven afkwam jammerlijk den dood in de vlammen. Intusschen had een groentehandelaar, met den echt Ilollandschen naam Van Gelder, met ware doodsverachting het achtjarig zoontje van Jacobs gered. Het ventje was in zijn angst naar de derde verdieping geloopen en stond in doods angst voor een der ramen. Men riep hem van de straat toe, naar beneden te sprin gen, maar dat durfde de knaap niet, Van Gelder zette nu een ladder tegen het brandende huis, die achter te kort bleek om de derde verdieping te berei ken. Toch klom de moedige man er op, zoover hij maar kon, en riep nu den knaap toe, naar hem toe te springen. Deze waagde den sprong en kwam op Van Gelder's schouders terecht, die door den val van het lichaam bloedig langs gelaat en armen werd gestriemd, maai den schok weerstond, en den jongen -veilig beneden bracht. Hij zelf was bo vendien danig aan haar en wenkbrauwen geschroeid door de uitslaande vlammen. Ondertusschen was Jacobs, die zich bij het uitbreken van den brand in den tuin bevond, zelf ook naar boven gesneld om te trachten zijn dochtertje van 31/2 jaar te redden. Tevergeefs wachtten de buren en de radelooze vrouw op zijn wederkomst. De ongelukkige vader en het kleine meisje vonden den dood in de vlammen. Utrecht. Gisteren had te Utrecht een druk bezochte vergadering plaats Van drukkerspatroons. Besloten werd een hond van drukkerspatïoons op te richten. Een commissie is benoemd tot het ontwer pen van statuten. Amsterdam. In strijd met berichten in sommige bladen, deelt de heer Henri Polak mede, dat hij nog geen beslissing: heeft genomen inzake zijln. Ie Kamerzetel. De beslissing zal eerst de volgende week vallen. Rijssen. Hedennacht waren H. M. de Koningin en Z. K. H. Prins Hendrik te genwoordig, bij de krijgsverrichtingen der troepen nabij Holten, en sloegen het wer ken met de vijandelijke zoeklichten gade Om 7 30 kwamen de hooge bezoekers bij de stellingen te Rijssen, onder de geweer salvo's en het geknetter der mitrailleurs Om 11 uur begaven zij zich in het voorste gedeelte der gevechtslinie H. M. sloegj door een veldkijker de bewegingen dei vijandelijke troepen gade, terwijl de Prins zich in de loopgraven begaf. H. ,M- de Koningin onderhield zich nog met Ka pitein Froger, die de stellingen ontwor pen had, waarna H. M. de aanvallende blauwe 'troepen tegemoet ging'. Om 12 uur ihad de stormaanval plaats. New-york. (Handelsbl.) Gemeld wordt, dat de Mexikaansche opstandelingen die stad Jarez hebben ingenomen, en 100 gefedereerden hebben gedood, terwijl zij een groot gedeelte Amiuiitie buit maakten. Salonlki. Gemeld wordt, dat de Bul- gaarsche afdeelingen Niwrokop en Stro-- mitza hebben verlaten daar zij de gewon den niet voldoende konden verzorgen. In de stad Chomoelchia hielden de troe pen 8 dagen rust. Onwaarachtigheid 7 Wijl lezen in „Kolpingsblad", orgaan voor de St. Jozefsgezellen in Nederland: Naar aanleiding van de woorden van Z.Em. Kardinaal Van Rossum, die in onze feestvergadering van 13 Juli te Amsterdam sprak van de „heerlijke, sniettelooze, waardige Gezellen-Vereeniging van St. Jo sef", wordt een schimpscheut van de Groene Amsterdammer", met graagte na tuurlijk, ovengenomen door een socialis tisch arbeidershlad Maar bovendi.en wordt er nog een vriendelij'kheidje aan toege voegd: „of niet hoe langer zoo sterker blijkt het onwaarachtige van een kerke lijke vak-organisatie?" Die onwaarachtigheid moet namelijk blijken uit het streven onzer Vereeniging, door den Kardinaal met nadruk naar vo ren gebracht, om niet slechts door vak actie, maar meer bepaald door veredeling van het ambacht en vermeerdering van vakkennis verbetering van levenstoestan den te bereiken. Maar toen onlangs een van him voor mannen solliciteerde naar een betrekking, waarvoor vakkennis 'bepaaldelijk vereischt was, toen zocht hij de hem nog ont brekende vakkennis aan te vullen door het volgen van de lessen op1 de vakschool vande St. Josefs-Gezellen-Ver- eeniging Daar werd hem een plaats ingeruimd. Het duurde echter niet lang. Na 5 we ken kwam de man bedanken voor het geen hij genoten had: „de toestand van zijn vrouw liet niet toe, dat hij' de avond lessen verder volgde". Ma,ar door de bui tenwacht wordt verteld, dat hij op de werkplaats voortdurend last had van den >gpot zijner kameraden, die hem dapper voor de voeten wierpen, dat hijl bij' de Papen in de leer ging. Zeg nu eens aan welken kant zit de onwaarachtigheid aanhaling van verschillende brievten en daarop ontvangen antwoorden nader wordt toegelicht. (VI. Crt.) Geslaagd te Utrecht voor diploma A machinistenexamen de heer P. J. Snoep. Missiën in China. Het Amerikaansche tijdschrift „The field Afar" geeft de navolgende verge lijkende tahel van de missiën in China over '1912. Geheele bevolking van China. 466.850.000. Apostolische Vikarissen en Prefekten 50. Klooster Congregatiën(Augustijhen, Cisterciensers, Dominikanen, Franciska- nen, Jezuieten, Lazaristen, Buitenland- sche Missiën, Missionarissen van Scheut, Missionarissen van Milanen, Miss. van Rome, Miss. van Panna, Miss. van Steyl) 12. Vreemde priesters 1.439. Inlandsche priesters 725. Seminaristen 419. Toekomende seminaristen 1.463. Gedoopte katholieken 1.434.210. Kerken en kapellen 7.232. Z. D. II. de Bisschop1 van Haarlem heeft benoemd tot rector van het gesticht „St. Antoniushoeve" te Voorburg, den WelEerw. heer W. Stee, tot pastoor te Voorburg den WelEerw. heer B. P. Aal- ber.se, tot Pastoor te Amsterdam (H. Ma ria Magdalena), den WelEerw. heer H. N. Colla,, tot pastoor te Akersloot den WelEerw. heer H. J. G. van Baaren, die kapelaan was te St. Heerenhoek; tot sub regent van het seminarie Hageveld te Voorhout den WelEerw. heer P. J. M. J. v. d. Pavoordt, tot kapelaan te Am sterdam (St. Hubertusk'apel), den Wel Eerw. heer H. B. P. Drenth1, tot kape laan te Rotterdam (H. Laurentius), den WelEerw. heer P. Jongmans, tot kapelaan te Boskoop den WelEerw. heer P. Th. Verwer, tot kapelaan te Oudorp den Wel Eerw. heer A. de Wildt, (15 Augustus 1.1. priester gewijd); tot leeraar aan het seminarie Hageveld te Voorhout den Wel Eerw. heer J. H. Visser en tot kapelaan te Voorschoten den WelEerw. heer G. P. A. van Zuylen, die assistent was te Delft (H. Hippolytus). MUZIEK. Gréfry. Heden is het 100 jaar ge leden, dat te Montmoreney overleed de beroemde Belgische componist André Grètry geboTen te Luik 8 Febr 1741. Correspondent Oostburg. Uw scheepVaart- berichten komen reeds voor' in no. 112 en 111 dezer courant. Red. Mgr. Bies traten, pastoor te Gilze, (N.-Br.) vierde in goede gezondheid Zon dag j.l. zijln 90en verjaardag. Mgr. Bies traten is de oudste priester van ons land, ,geb. in 1823 te Wagenberg, pries ter .gewijld 1847, van 1857'76 pastoor te Ossendrecht, sinds 1876 pastoor te Gilze. A.s. Zondag 28 Sepetmber zal Mgr. Hof man in de CapucijneFkérk te 's Bosch het subdiaconaat toedienen aan den Eerw. Frater Engelbertus van Delft, en het Pries terschap aan de Eerw. Fraters Cyprianus van Woensel, Leontius van Alphen (N. Br.), Angelicus van Maassluis en Grondul- phus van Terneuzen, allen van de Orde der Minderbroeders Capucijlnen. Vlissingen. Door den directeur der H. B. school en de handelsschool alhier, den heer J. Coster, is een zeer uitvoerig adres aan den gemeenteraad gezonden, waarin wordt aangetoond, dat de be- langen van de school zoowel als van de leeraren, meermalen in het gedrang zijn gekomen, wat in het bedoeld adres met Het examen voor de akte van be kwaamheid voor huis- en schoolonder wijs in vrijen en orde-oefeningen der gymnastiek' zullen dit jaar aanvangen op 15 Oct. e.k. en wel te Breda, Venlo, Amsterdam, Rotterdam, Leeuwarden en Zwolle. In de examencommissie, welke te Rotterdam zitting houdt, is benoemd tot plaatsvervanger v,an den voorzitter de heer K. Brants, schoolopziener in het district Goes. De examens voor stuurman ter koop vaardij vangen aan 14 Oct. a.s. te 's Gra- venhage. Op 1 April 1914 en volgende dagen zal te Arnhem hét vergelijkend examen voor .kommies der directe belastingen, enz., ter vervulling va,n 140 plaatsen, gehouden worden. Aanw. voor 20 Dec. Min. van Financiën. In de zitting van het kantongerecht van j.l. Maandag werd tegen P. V. te Biezelinge, beklaagd van overtreding der wet op 1de paardenfokkerij!, geëisohjt 3 |maal f100 b. s. 3 maal 20 d. h. God er buiten. De tijdelijke voorzitter der Tweede Ka mer heeft den nieuwen voorzitter Gods zegen op zijn arbeid niet toegebeden. En de heer Borgesius heeft Gods zegen niet afgeroepen over de werkzaamheden der Kamer. Den heer Lieftinck maken wij van zijn zwijgen geen gerief: in zijd mond hadde de naam van God als een profanatie ge klonken. Maar de heer Borgesius, die indertijd voorzitter van den Protestantenbond is geweest en bijl zijn installatie als Kamer lid den eed aflegde, een Hoogere Macht dus erkent, had de neutraliteit niet zoo ver hoeven te drijven. Hij had het koninklijk voorbeeld in de Troonrede gerust kunnen volgen, het voorbeeld ook zijner voorgangers op den presidialen zetel. Te eerder daar Nederland toch altoos nog een Christelijk land is en bij de ver kiezingscampagne liberale redenaar na liberalen redenaar zich als een voorbeel dig Christen voorstelde en het ware Chris tendom eer aan de linkerzijde dan aan de rechterzijde aanwezig achtte. Maar 'tis waar, men heeft nu geen kiezers meer te verlokken en geen stem men te werven. De witte das üs afgelegd en men kan zich .weer iin zijin waren aard toonen. Een aard, die bewijst, dat het libera lisme God buiten het openbare leven houdt en Hem zelfs in een plechtig oogen- blik negeert. (Het Huisgezin). (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Een rekensommetje voor de Roomsch- Katholieken te Ovezand. In de laatste vergadering van den Raad der Gemeente Ovezand is besloten de openbare school op een nader te be palen tijdstip op te heften, terwijl eanie aanvrage van de Ned. Herv. Kerk aldaar, om de school en onderwijzerswoning voor den tijd van 5 jaar te huren, eveneens is aangenomen, doch het voorstel om' den huurprijs te bepalen op f 180 's jaars is verworpen met 3 tegen 3 stemimen pn aangehouden tot eene volgende veigade- ring. Waar de Roomsch-Katholieken in die gemeente zelf eene prachtige school hebben gebouwd uit eigen middelen, verwondert het mij1 ten zeerste, dat 3 leden van den Raad er voor gestemd hebben, aan eene eventueel op te rich ten N. II. schooi een subsidie uit de gemeentekas te verstrekken van eenige honderden guldens per jaar. Wat toch is het geval De school heeft de gemeente f12000 gekost; rekenen we dus voor de twee lokalen, die de Chr. School zou behoeven, f 8000, of, omilat de school niet nieuw meer is, na aftrek van eene ruime waarde vermindering, f5000. De onderwijzers- woning heeft f 3000 gekost en is nog maar nauwelijks 1 jaar oud. De beide gebouwen vertegenwoordigen samen eene waarde van f8000. Bij verhuur van ge bouwen rekent men in 't algemeen 7 pCt. van zijn geld te moeten ontvangen, doch stellen wij nu maar 6 pCt.; dan nog zou dit op eenen huurprijs komen van f480. Indien het voorstel der aanvragers dus door den Raad mocht worden aangeno men, zou de Gemeente Ovezand een sub sidie van meer dan f 300 per jaar sohlenkén aan het bestuur dier school, dat van meening schijnt, dat art. 3, al. 3 Van de wet op het L. O. van 28 Dec. 1907 (Stbl. 361), niet geschreven is voor die gemeente. Hierin toch wordt de Gemeente verboden aan bijz scholen geldelijke bij dragen of eenige andere onder steuning middellijk of onmiddellijk toe te kennen Den Raad der Gemeente/ wensch ik er verder op attent te maken, dat door opheffing der openbare school de gemeente aan het Rijk heeft af te dragen eene som van Tuirn f200 (het vierde deel der laatst genoten jaarwedde) voor het wachtgeld der onderwijzeres, ge durende 11 jaar, die nog verloopen moeten voor zij recht heeft op pensioen Voor den onderwijzer moet gedurende 4 jaar f 137.50 per jaar gestort worden, doch dit is men verplicht zoowel hij- opheffing als bij handhaving der 0. S., en kan dus buiten rekening gelaten worden. Op de schouders der belastingbetalende», zoo wel1 Katholieken als 'Protestanten, w-en- schen de leidende personen der Chr. school dus eenen jaarlijkschen last te leggen van f500 's. jaars. G. A. VAN NOORT. 5e KL, 6e lijst, f100000 9005 f 1000: 3593 8774 f 400: 990 9099 f 200: 3199 13120 f 100: 1469 2859 14522 14698 20701 20878 f 703257 4935 19063 19082 Nieten: 4937 4960 6115 6122 6208 6227 20026 20032 5e tel., 7e lijkt, f 1000: 1514 2673 f 400: 2761 4885 20894 f 200: 3351 9652 f 1003842 4248 15766 f 704904 6037 6268 17919 Nieten3758 4908 6023 6085 6161 6235 Trekking 23 Sept. 11926 14364 15847 20494 16889 17424 9680 10949 11952 16171 17734 18943 6026 6028 17709 20054 5443 6092 6098 6132 6178 6202 6259 6271 7315 Trekking 24 Sept. 20500 20503 12244 18381 19487 12765 17933 9312 9847 13494 6083 6101 6150 17949 19090 20019 4919 4941 4984 6093 6106 6149 6264 7336 20025 Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen beneden f100 be treft alleen betrekking op de nummers die in Zeeland zijn geplaatst. Wolphaartsdijk. Zaterdagmiddag j.l. werd alhier de verbouwing van de heide openbare scholen, op Oostkérke en Oud Sabbinge, aanbesteed. De raming beliep f5684. Het werk werd gegund aan den laag- sten inschrijver, den beer Jansen van Nisse voor f4650. De hoogste inschrij ving bedroeg f 6350. Tot dageUjtesch opzichter werd be noemd de heer A. de Herder van Wol phaartsdijk. (M. Crt.) Oostburg. Bij1 de Dinsdag alhier gehou den aanbesteding van het bouwen van een fabrieksgebouw, gasmeesterswoning, Jjenevens gashoudersfundament, ten be hoeve van de op te richten steenkolen- gasfabriek voor de gemeente Oostburg, is het laagste ingeschreven door Van der Sand en jBaljeu te Breslkems en Middelhuis voor f23.959. (M. Crt. IJzendijke. Notaris Hammacher van Groede verkocht hier: 1. Eene hofstede met 10,5121 H.A. erf, tuin en weide in den Thom&espolder aan dhr. J. Cauwijzer te Biervliet voor f 11000. 2. Bouwland 21 H.A. aan J. Faas te Biervliet Voor f 7110. 3. Bouwland 16,9020 H.A. te Hoofd plaat aan A. Busschaert te Sas van Gent voor f19000. Biervliet. Notaris Zijlstra veilde bier voor de erven De Smet 2,81 H.A. bouw land voor f 5330 aan J. Pjatijln alhier en pern woonhuis voor f 1100 aan dhr. L. de Smet al hiel'. (Beide berichten kWamen te laat Voor ons vorig nummer. Ried.) Breskens. Alhier werden aanbesteed de kolen voor de 'gemeente tot 31 Maart 1914. Laagste inschrijver firma Weijteman Schippers voor Rnhr-kolen f 12,75, voor Engelsche f 14,75 en eierkolen f 13,75 per 1000 K.G. Voor de wijk Nieuwe Sluis f2 per 1000 K.G. .meer. Goes. Geboren: 22, Johannes Petrus Paulus, z. v. Johannes Petrus Paulus Mos en Euphenia Johanna Honigvoort. Overleden; 22, Jacobus, 9 mnd., z. v. Jan Judocus Verbeem en Rosanna de Koning24, Levenloos mannelijk kind van Arij Willem Huijsse en Elisabeth Johanna Riemens. Van 23 en 24 September. Middelburg P. A. van Setten van der Meer 28 j. jm. en A. van Garden 32 j. jd.J. Jeelof 26 j1. jm. en J. O. M. de Rijk 29 j. jd.; A. van Muijlwijk 29 j. jd. en E. J. IJ. van de Woestijne 21 j. jd.A. U. Le Cointre '23 j. jm. en J. de Priester 25 j. jd. Bevallen: M. de ICam geb. Sturm d.; M. Meijers geb,. Wisse d.; D|. A. Suval geb. Flipse d- Overleden: M. M. Rober, 67 j. vrouw van A. J. 't Gilde.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3