BINNENLAND. UIT ZEELAND. Laatste Beril Rechtzaken. Letteren en UIT DE Eerste Kamer. „Het Volk" meldt, dat de heer Henri Polak zich bereid heeft verklaard de be noeming tot lid van de Eerste Kamer door de Prov. Staten van Friesland te aanvaarden. Mr. Kolkman. De Haagsche correspondent van „De Tijd" schrijft: Ik genoot heden de eer van een kort onderhoud met den oud-minister mr. Kolkman en wel naar aanleiding van het bericht, dat de Staten van Overijsel hem het lidmaatschap der Eerste Kamer zou den aanbieden. Men heeft dit bericht, „uil de lucht gegrepen" genoemd, maar dit is niet juist. De heer mr. Kolkman is wel degelijk voor de functie aangezocht, maar hij heeft gemeend daarvoor te moe ten bedanken. Wat intusschen weer niet zeggen wil, dat hij zich voor goed uit de actieve politiek terug wil trekken. Integendeel zou niets hem aangenamer zijn, dan in de gelegenheid te worden gesteld op een bevoegde plaats zijn finan- ciëele politiek nog eens te stellen tegen over die van het nieuwe kabinet en zich te verdedigen tegen de snoode aanvallen, tijdens de verkiezingscampagne op zijn financieel beleid gedaan. De heer Kolk man zou er echter niet in bewilligen, dat eenig zittend lid der Tweede Kamer te zijne behoeve zijn zetel zou beschik baar stellen. U. L. Kamerclub. De „N. Crt." verneemt, dat mr. Th. II. de Meester den heer H. Goeman Borge- sius zal opvolgen als leider van de libe rale Unie-club. President Borgesius. De Haagsche correspondent van „De Tijd" schrijft: Het voordragen van den heer mr. Goe man Borgesius als no. 1 voor het presi dentschap der Tweede Kamer heeft een pikant bijsmaakje. „De Nieuwe Courant" scheen daai al op te zinspelen, toen zij schreef, liever gewild te hebben, dat een der partijleiders, die tijdens de crisis door Hare Majesteit zijn gehoord, zou zijn aangewezen. Maar dat is 't êm nu juist. Men herinnert zich, dat wél de heer De Meester maar niet de heer Bor gesius, die toch de eigenlijke leider der Unie en der Concentratie is, door Hare Majesteit is ontboden. De heer Borgesius schijnt dat nog al gevoeld te hebben. Door zijne benoeming is hij nu gewroken. De nieuwe president heeft intusschhen wel wat voor de eer over. Naar verluidt zal hij het rijk-bezoldigde directeurschap van „De Eerste Nederlandsche" er voor neerleggen. Ik kan er nog aan toevoegen, dat bij de Maatschappij het voornemen be staal, om haren oud-directeur te pensio neeren. Over minister Colijn. Niet alleen in de hoogere, ook in de lagere Marine-kringen betreurt men blijk baar het heengaan van Minister Colijn. In „Ons Belang", het orgaan van den Alg. Bond van Onderofficieren der Kon. Marine en het Corps Mariniers, lezen wij een artikel vol lof over den afgetreden bewindsman, dien de onderofficieren met leedwezen zien heengaan. „En dat waarlijk niet alleen, omdat hij hunne tractementen verbeterde I „Minister Colijn is van meet af voor hen de welwillende werker geweest, die zijn oor te luisteren legde naar hunne wenschen en meer dan in een enkel ge val door daden, besluiten en regelingen blijken liet, dat zij niet vruchteloos bij hem hadden aangeklopt. „Niemand ook, die dit beter kunnen zeggen dan zij, die den Minister in diens kabinet, op de vloot of elders ontmoet ten, als de toon van zijn spreker weldra een groote mate van vertrouwelijkheid verried, en de groote afstand, die de per sonen scheidde, door zijn sterk tegemoet komende houding werd verkleind." Door een dergelijk optreden won de Minister hun hart, zoodat velen hunner niet licht den persoon en de daden des Ministers zullen vergeten. „Waarom? „Omdat nooit te voren op zoo'n ener gieke wijze belangstelling werd getoond in het lot der onderofficieren! „Omdat ieder verzoek met ernst werd overwogen en omdat ons, zelfs bij afwij zende beschikking, uit bijzonderheden bleek, dat men ook zulk een verzoek geen ernstig en diepgaand onderzoek had ont houden. Men spreekt sinds eenige jaren veel „over den geest van het personeel." „Waar echter zóó de belangen der Onderofficieren aandacht en overdenking vinden om van de vervulling dezer wenschen niet eens te spreken daar is meteen de eerste schrede gezet, leidende tot het doel, om een sterk verbeterden geest onder de onderofficieren in het leven te roepen." Al hun pogen is zwak en onmachtig, als niet van boven af belangstelling wordt getoond. „Minister Colijn heeft dit begrepen! „Zijn daden hebben bijgedragen tot de ontwaakte overtuiging, dat er veel goeds kan ontstaan uit een verhouding, zooals wij die schetsen. „Die overtuiging is tevens een dood steek voor alle slechte verhoudingen en iedere afkeurenswaardige gewoonte, die bijdraagt om hel samenleven te vergallen. En de bond putte er kracht uil tot ver sterking van den wil, om op de juiste wijze een baanbreker te zijn voor de be langen der onderofficieren." W. A. Graaf van Lijnden. Te Koudekerke is heden overleden W. A. Graaf van Lijnden, oud-burgemeester dier gemeente, oud-lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland, kamerheer in buiten gewonen dienst van H. M. de Koningin en bekend philantroop. De overledene be reikte den leeftijd van 77 jaar. De begrafenis van wijlen den heer W, A Graaf van Lijnden heeft morgen op de al gemcene begraafplaats te Middelburg plaats. Vertrek van het sterfhuis te één uur. Naar men ons mededeelt heeft de N. V Verzekeringmaatschappij „Lalior", tegen bedrijfs- en huurschade tengevolge van brand en besmettelijke ziekten, te 's-Grn- venhage tegen 31 December a.s. de verze kering bij de bij haar geassureerden op gezegd. Jhr. Mr. de Steurs, Jhr. mr. ictor de Steurs, die ernstig ongesteld is geweest, is, naar wij ver nemen, thans herstellende, maar zal nog eenigen tijd verhinderd zijn de vergade ringen der Tweede Kamer bij te wonen. (VadA^ Goes, llet School- en Kinderfeest al hier nadert, en naar ons gemeld wordt is het feestcomité (in volle actie om het feest zoo goed mogelijk te doen slagen. Donderdagmorgen worden de Bewaar schoolkinderen in de schoollokalen ont haald en ontvangen zij een blijvend aam denken. Des namiddags om één uur ver trekken de leerlingen onder begelei ding van de onderwijzers en onderwij zeressen van de respectieve scholen naar het Marktplein om van daar in optocht onder het spelen der muziek van Euphonia en Hozanna naar het feestterrein te wan delen. Hoe men daar het jonge volkje hoopt bezig te houden meldden wij reeds vroe ger en belooft dit hun een genotvolle» middag te bezorgen. Enkele winkeliers waren zoo vriendelijk verschillende voorwerpen af te staan voor prijsjes terwijl het bedrag tot aankoop daarvan nog verhoogd is geworden. In het belang der 1300 jongens en meisjes wekken wij daartoe nogmaals op. Het adres daarvoor is bij den WelEd. heer Kloosterman, hoofd der school Vlasmarkt. Do optocht zal gaan van de markt langs Opril, Koningstraat, Kade, 's Heer Hendrik skinderen s tra a t, Westerstraat naa,r het feestterrein. De terugtocht door d,t Nlouwstraat naar de Markt, waar de stoel ontbonden wordt, na uitreiking van het Aandenken door het Gemeentebestuur aan te bieden. Het feestcomité noodigt de burgers uit hun belangstelling te doen blijken dooi' het uitsteken der vlag. Voor zoover de ruimte dit toelaat zal het terrein voor de ouders toegankelijk zijn. Mocht de weersgesteldheid een ver blijf op de weide onmogelijk maken, dan zijn maatregelen genomen dat het feest toch door kan gaan. Ontvangen voor de Gemeente-Oud heidkamer: Een strijdbijl der Indianen. Geschenk van den heer A. van Hoven en Mej. M L. Astier, wonende te GarvieJd (Noord Amerika). Mej. M. L. Aslier is geboortig van Goes. Middelburg. Door de politie is alhier zwervend aangetroffen een 20-jarig? vreemdeling, die op last van den com missaris over de grenzen is gezet. In de etalage van Gebr. Hildernisse m de Lange Noordstraat alhier is geëx poseerd een zeer goed geslaagde photo van de deelnemers aan de Provinciale Bei, tijdens de onafhankelijkheidsfeesten te Amsterdam op Vrijdag 12 September. Behalve de uitvoerende boertjes en boerin netjes staan daarop de heeren Jan Morks en Ghr. J. Mazure en de leidsters. De photo is op het feestterrein genomen dooi den photograaf W. Zimmerman te Amster dam. Verder zijn geëtaleerd een briefkaart van bedoelde uitvoering en het jongste nummer van het geïllustreerde blad „Bui ten", waarin eenige photo's van het feest o.a. van de Rei, zijn opgenomen. 7" *-*e heer Corn. Henning, photograaf alhier exposeert thans photo's van de laatste veiling, welke de vei 1 ingsvereeni- pfg „Walcheren" op het plein van den heer Dronkers hield, tijdens de verbouwing van het veilingslokaal; van het electrisch? afmijntoestel en van kantwerk van rle kantwerkschool „Koningin Sophie" te Sluis. Al deze photo's toonen weer welk goed werk de heer Henning vervaardigt. Vlissingen. He Duitsche keizer heeft i iri Van waai"deering voor de hulp, op 14 December van het vorige jaar be wezen aan de bemanning van den Duit schen zeelichter „Minnie", die in nood verkeerde, aan den gewezen gezagvoerder van het Nederlandsche stoomschip „Ary bcheffer kapitein Simon Hendrik Schol, een gouden horloge met naamcijfer, den gewezen stuurman van hetzelfde stoom schip Daniël Smit een zeekijker met op dracht, en aan den matroos Mons Ulai Monsen en diens zoon Godfried Alexan der Monsen een geschenk in geld toege kend. De dagmailboot „Koningin Willicl mina" is Zaterdagmiddag bij de Wande laar blijven liggen met een defecte ma chine- er waren namelijk twee stangen gebroken. Per draadlooze telegraphic werd om sleepbooten gevraagd en spoe dig- waren er twee aanwezig. Daar stroom en wind tegen waren duurde het toch nog tot half twee eer men te Vlissingen aan kwam. Ook de passagiers bleven zoolang aan boord en vertrokken half drie met een mailtrein. Bestemd lol adspirant ingenieur van den waterstaat in Ned.-Indië J. P. van Ham alhier. De. directeur-generaal en chef v. dienst der staatsspoor, benevens eenige hoofdambtenaren en de president der IN. B. D. S. maakten Vrijdag per auto een tochtje door Walcheren. Zaterdag werd een tochtje gemaakt met de „Juliana van de S. M. Zeeland. Met den trein Van half 2 per salonrijtuig zijn ze van luer vertrokken. (M- trL) Zierikzee Bij kon. besluit is op ver zoek eervol ontslag verleend als lui van het college van regenten over het huis van bewaring te Zierikzee en als kanton rechter plaatsvervanger aldaar, met dank betuiging voor de bewezen diensten de heer A. Meijlink en is benoemd tot lui van het college van regenten de lieer H. J. van Nouhuijs, notaris aldaar. Hansweerd Door den Commissaris der Koningin is aan den heer F. de Groot vergunning verleend tot het vervoer van 2000 K.G. dynamiet in patronen van Bel gië naar Buitenhuizen, bestemd voor het opruimen van het te IJ muiden gezonken stoomschip „Eastwell Kruiningen. Op de vergadering van den gemeenteraad op 10 Sept. j.l. gehouden waren afwezig de heeren Dek en De Groof. Na eenige mededeelingen wordt de re kening der gemeente over 1912 overeen komstig het advies iter commissie van onderzoek vastgesteld. Behandeld werden vervolgens de inge diende reclames tegen aanslagen in den H. O. van 1913. De rekening van het Algemeen Arm bestuur wordt vastgesteld in °"^vangst op f 4038,73 en in uitgaaf op f 2861,531/2, zoodat er een batig slot is van f 11 7,19 De begrooting voor 1914 wordt daarop in ontvangsten en uitgaven vastgesteld op f4879,99Vs- lerseke Aan den heer .1. W Kosten, landweerverlofganger van de lichting 1912 alhier, is vergunning verleend 0111 tot 14 September 1915 in Duitsohland te vertoeven. Op het te Utrecht gehouden exa men voor het Politiediploma met aantee- keningen is met gunstig gevolg geslaagd dhr. Jac. Prins, vroeger alhier, thans ge meenteveldwachter te Fijnaait. Wolfertsdijk. Een droevige kerk gang. Zondagmorgen ging de landbou wer Van Maldigem alhier gezond ter kerk en toen hij ongeveer tien minuten in de kerk was werd de man door een be roerte getroffen tot grooten schrik dei- aanwezigen. Toen de man uit de kei was gedragen, bleek hij overleden te zijn. Heinkenszand. Zaterdag j.l. reed de landbouwer N. van Stee alhier, met een driewielskar uit; op een dijk ging het lemoen van de kar, waardoor de kal den dijk afliep en het paard -er van 'door ging dat later tot staan werd gebracht; eenige manschappen 'kwamen ter hulp 0111 do kar op den dijk Ie brengen. Het liep behalve geringe schade, zonder persoon lijke ongelukken af. Rilland. Door de Maatschappij lol Ex ploitatie van Staatsspoorwegen is dhr. Roovers, klerk telegrafist alhier, mei, 111- gan"- van 13 October e.k. in gelijke be trekking overgeplaatst naar Breda. Terwijl aan zijn echtgenoot?, thans wachteres aan wp. no. 22 alhier, met ingang van den zelfden datum eervol ontslag uit den dienst der Maatschappij is verleend. Ovezand De raad dezer gemeente vei gaderde Vrijdag. Present 6 leden, afwe zig het lid F. de Jonge. Wordt besloten op nader te bepalen tijdstip de openbare school op "te heffen en in beginsel be sloten 2 lokalen met de onderwijkerswo ning te verhuren in verband met de even tueelc oprichting eener Christel, llerv. school. 1 Een verzoek van den calamiteusen pol der Borssele om eene bijdrage in de kos ten der bestrating van den zeedijk wordt afgewezen. Het reglement op 'het Burgerl. Armbe stuur wordt 'opnieuw vastgesteld. 's Heerabtskerke De raad vergaderde Zaterdag. Afwezig de Uilen F. de Koo en W. van Liere. In hel reglement voor liet Algemeen Armbestuur wordt de wijziging aange bracht, dat ook bij benoeming van een voorzitter kennis aan den raad moet wor den gegeven en verder, dat de boeken en kas van den secretaris penningmees ter eenmaal per jaar door of vanwege Burgem. en M'eth. moeten worden opge nomen. De b'egrooting der gemeente voor 1914 wordt vastgesteld op f 5366,03V2 in ont vang en uitgaaf, met eene verhooging der opcenten personeel van 25 op1 50. Biervliet. Een landbouwer wanende te gen aan de kóm der gemeente, zag zijin kippentul voortdurend minderen. Een po li tic-onderzoek bracht aan het licht, dat bij een buurman in het kippenhok diens hoenders steeds vermeerden. (M. Crt.) Hoofdplaat Woedt de vlekziekte hier in erge mate (Vrijdag stierven er 3 var kens), ook in liet naburige gehucht Drie wegen onder Biervliet heeischt dezelfde ziekte. De arbeider Klaesen verloor in vier dagen tijds zijn beide varkens. Ze wogen 254 en 310 jiond. (51. Crt.) Lamswaarde. Begunstigd door prachtig weder is hier liet -eeuwfeest van Neèr- lauds onafhankelijkheid op luisterrijke wijze gevierd. Om 3 uur werd nabij de school een stoet gevormd, bestaande uit de volgende afdeelingen 1. Eerste afdeeling eerewacht. 2. Doelboo-g sociëteit „De Vrede". 3. Handboogsociëteit „Hoop op Volharding". 4. Geitenfokvereenigiug „St. Cornelius". ■5. Schoolkinderen, 6 Fanfare „Vrijheid, Eendracht", 7. Feestcommissie, 8. Wie lerclub „Wil-helmina". 9. Versierde krui wagen. 10. Kaartclub „Ons Genoegen". 1.1. Tweede afdeeling pene-wacht. De nummers 2, 3, 4, 8 en 10 had den plaats genomen op prachtig versierde praalwagens, die de bewondering wekten van de vele honderden belangstellenden van hier en uit den omtrek', terwijl de costumes van het jaar 1813, waarin ver schillende personen o-p de wagens gekleed waren, zeer de aandacht trokken. Onder d<; vroolijke tonen der fanfare trok men tot het eind der Molenstraat, waar toespraken werden gehouden en van daar terug tot den dijk van deu Kruis polder, waar men keerde en naar het groote erf reed van den voorzitter der Feestcommissie den heer J. de Waal. Hier werden door eene jury, bestaande uit den WeledelAchtb. li-eer Baron Collot d'Escury, burgemeester en de heeren A. Verstraeten en P. Vereeeken de versiering der voertuigen beoordeeld voor de toeken ning der uitgeloofde prijzen, onderwijl door de schooljeugd feestliederen werden gezongen. De jury had geene gemakkelijke taak. De uitslag was, dat de eerste prijs werd toegekend aan de Wielerclub; de 2e aan „Hoop op Volharding"; de 3e aan „De Vrede"; de 4e aan „St. Cornelius"; de 5o aan „Ons Genoegen"; de 6e aan de eerewacht, ofschoon deze niet mede dong, maar "Zoo keurig voor den dag kwam; de 7e aan de versierde kruiwagen. Onder verwijzing naar de oorzaken van hel feest werd de uitslag door den bur gemeester medegedeeld, die t-evens de feestcommissie geluk wenschte met haar succes. De voorzitter dankte den burgemeester voor zijn belangstelling en steun, en gaf lezing van liet antwoord, dat hij had ontvangen op een telegram van hulde, gister door Z.Ed. aan Hare Majesteit ge zonden namens de inwoners van Lams waarde Den heer J. De Waal, Voorzitter, Lamswaarde. Hare Majesteit de Koningin dankt inge zetenen van Lamswaarde voor gebrachte hulde. 11e Adjudant van Dienst, Van Sic.kinge. Wapperde des middags van alle wo ningen, waar de stoet langs trok, de drie kleur, 's avonds waren vele huizen prach tig verlicht. llet feest is uitmuntend geslaagd. St. Jansteen. Onder toeloop van tal rijke personen en begunstigd door goed weer, werd het onafhankëlij-ksfeest Zon dag j.l. alhier .gehouden. Te dezer ge legenheid was bel dorp feestelijk versierd en werd des middags een stoet gevormd waaraan een 10-tal vereenigingen en ge zelschappen deelnamen. Een prachtige ver lichting gaf des avonds een aardig effect. De Harmonie van Hulst gaf op de ver sierde kiosk een concert, hetwelk door verscheidene personen werd bijgewoond. Onder de -meeste geestdrift eindigde dit welgeslaagde nationale feest. In de zitting van 22 Sept. j.l. zijn ver oordeeld wegens overtreding leerplichtwet: B. J. <1. KI te Goes f 0.50 b. s. 1 d. li., M. d. P. en C. N. te Goes, J. N. it'e Wemeldinge, M. Z„ P. Z., te Schore, L. d. J., te 's Heerenhoek, A. 11. te lerseke, C. v. d. V. te Kattendijke, 1'. V. te Rilland-Bath, en J. C. K. 'te Baarland, allen f 1 b. s. 1 d. h'., K. D. te Baarland, O. T. te Biezelinge, J. v. K. (te Schore, K. W, te Driewegen, W. K. te 'slleer Arendskerke, A. H. W. te Goes, W. v. B.. te Rilland-Bath, II. K. B. B-. te Waarde, P. v. V. te Krab bendijke, G. M„ M. S., en Wi. W. te 'sHeer Arendskerke, J. S. te Kapalle, en P. H. te Hoedekenskerke, allen f 2 b. s. 2 d. h„ J. G. te Baarland, C. de B-. te Hoedekenskerke, E. M. ta lerseke, 2 maal J. .VVV 011 •AL iNi. te Borsselen,-, J. P. te Oudelando allen f3 b. s. 3 d. li., -C. Wi„ II. M„ 1'. G„ C. v. S„ te 'slleer Arendskerke, J. S. te Kortgene-, M. A. 11. te 's Heerenhoek, allen 14 b. s. 3 d. jb„ G. T., te Krabbendijke, f5 b. s. 3 d. h., J. d. D.. tie 's Gravenpolder, f5 b. s.' 4 d. h„ I. F. te Wolfertsdijk, C. J. B. te Kortgene, J. S. te Wissenkerke ep (i. M. te 'sHeer Arenskerke, allen f6 li. s. 4 d. li., J. K. te Wissenkerke, f3 li. s. 3 d. h., L. G. K. te W-issenkerke, f'lO b. s. 6 d. li.; in gesloten jachttijd jagen zonder con sent en vergunning: J. B. te Borseiie 2 maal 13 b. fs2 maal 3 d. h. uifl. gew. en haas of f3 b. s. 3 d. en f 1 s. 1 d., C. K. te Heinkenszand 2 maal f3 b. s. 2 maal 3 d. h. uitl. gew. of f2 s. 2 d, M, B. te Hoedekenskerke 2 maal fö b. S. 2 ipaai 4 d. h. uitl. gew. of f3 s. 3d.; iu gesloten jachttijd zonder consent zich met geladen geweer in liet veld be vinden: C. K. te Kruiningen, fö b. s. 3d. h. uitl. gew. of 12 b. s. 2 d. h.; in gesloten jachttijd zonder consent pogen niet strik wild te bemachtigen: J. S. IIz„ te Hoedekenskerke 10.50 b, s. 1 d. li.; in gesloten jachttijd wild vervoeren: A. V. te Rilland Bath, berisp, verb, verkl. haas, P. v. S. te lerseke f3 b. s. 3 d. h. verb, verkl. haas-; paling beneden de maat voorhanden hebben: J. V. te W-eert fö b. s-, 5 d. h.; sti'ooperijJ. v. L. te Goes f5 b. s. 3 d. h., J. M. te Oudelande f 10 b. s. 10 d. h.; straatschenderij-L. .1. de C. te Goes, berisping nachtrumoer: T. P., en J. F. de P. te Hansweerd 13 b. s. 3 d. h.J. V. te Hansweerd f 15 b. s. 3 d. h. geen inzage verieenien van loonlijst: P. F. de J. te Goes f 10 b. s. 5 d. h. kind beneden de 13 jr. doen arbei den: P. G. C. P. te Goes f2 b. s. 2 d.h. jeugdig persoon tusschen 7 uur namid dag en 6 uur voormiddag doen arbeiden: J. J. W. te Goes, f3 b, s. 3 d. h.; in rijdenden trein portier openen en in ander rijtuig overstappen: J. J. te Vlissingen2 maal Ï3 b. s. 2 maa.1 3 d. h'. 'loopen over spoorweg: C. P. te 'sHee renhoek f 2 b. s. 2 d. h. vee op spoorweg laten loopen: G. B. te Goes, f 10 b. s. 5 d. h. niet geijkt gewicht voorhanden hebben: J. L. te Oudelande f0.50 b. s. 1 d. h. verb, verkl. gewicht; overtreding Trekhonden wetG. M. T. en C. J. v. L. te Goes 2 maal f 1 b. s. 2 maal 1 d. h. overtred. wet op openb. vervoermid delen: L. C'. V. te Kamperland 4 maal f2 b. si 4 maal 1 d. h. herberg niet tijdig sluiten: J. 51. te Hansweerd f3 b. s. 3 d. h. niet stapvoets rijdenD. S. d. V. te Kloetinge f 1 b. s. 1 d. h. op 1 persoonsfiets 2 pers. meevoeren: P. A. d. W. te Goes fl li. s. 1 d. h.; hond 's nachts op straat hebben: 51. A. P. te Goes, f 1 li. is- ld. li. op klinkerpad rijden: J. F. v. R. to Kloetinge f0.50 b. s. 1 d, h. tegen gebouw wateren; A. J. C. J. F. te Goes fl b. s. ld. h. straat verontreinigen: A. L. v. d. L. te Hoedekenskerke f3 b. s. 3 d. h. overtred. brandweerverord.W. R. te Oud-Sabbingo f3 b. s, 3 d. h. zonder vergunning zich met woonwagen ophouden: P. 11. en C'. II. te Oosterhout fl b. s. '1 d. h.; op straat voetballenP. V. te Goes 11 b. s. 1 w. itiiichtsch. op straat met centen spelen: 1'. AVl en L. J, de K. te Goes ieder f0.60 1'. s. 1 d. h.; in plantsoen loopen: P. S. te Goes, berisping; fietsen zonder bel: J. S. te Kattendijke, J. H. J. te Goes, 11 1). s. 1 w. tuc-htsch., J. R. te Wemeldinge, f 1 1). s. 1 d. h.; zonder rijbewijs met motor rijden: -I. B. Wz. te Biezelinge, f 1 b. s. 1 w. tuchtsch. 'savonds fietsen zonder licht: J. J- K te Biezelinge f 1 b. s. 1 d. h., S. v. li- te Wissenkerke, 51. II. te JHnteloord, - K. te 'sHeer Arendskérke, fl b. s. 1 w. tuchtsch., D. B. te Ellowoulsdijt. 2 maal f 1 b. s. 2 maal 2 d. h., P C. d. B. te Nisse, P. A. v. L., I. S., A. S. Bz. te Heinkenszand, 51. v. G., '!- te 's Heerenhoek, 1. E. Jz. te Baarland. J. v. 51. te Schore, A. L. Ie Biezelinge. A. K. te Kloetinge, J. R., M. IL te Ove zande, A. P. v. d. V„ A. W. d. 51. te Hansweerd, P. O., P. M. d. L. te Goes, A. D. in Amerika, P. S„ C. d. 'N. t' j Wolfertsdijk, K. v. L. te 'sHeer Arends kerke, D. H. te Kattendijke, allen f2 a s. 2 d. li. en C. .1. S. te Goes f3 b. s- 3 d. h.; idem en niet op eerste vord. st.ilno" I den G. de B. te Rilland Bath f 1 en 1-1 b. s. 2 maal 2 d. h.; 1 Schelde bev. zonder consent: J. M. *1 Ierséke f3 b. s. 2 d. h.; 1 idem en opgeven valsehen naam: Z. te Wolfertsdijk f 1 b. en f2 b. s 2 maal 1 d. h.; idem en zond. verg. anders perc. 'IC visschen: II. K. v. E. te lerseke 12 b. s- 1 w. tuchtsch.; zond. verg. anders perc. bevisschea 51. C. H. Fz. en J. B. Cz. te IerseW| ieder II b. s. 1 w. tuchtsch.; bot visschen met verb, tuig: J- v- 'I Fz. te lerseke f5 b. s. 5 3. h.; graven binnen 500 51. uit buiten' zeedijk: C. v. D., J. G„ A. B. en J. Z. te lerseke, ieder f 1 b. s. 1 a- l schelpdieren rapen aan voet zeeaij v M. v. S. te lerseke f 1 b. s. 1 a- J. C. N„ 'C. J. N„ J. C. N„ A. V. l' l Wemeldinge, ieder f 2 b. s. 1 w. tuchto dronkenschapJ. v. 'tW., P- (l- te Kwadendamme, H. W. weerd, A. d. W. Jz., J R. J.Gz. te lerseke en bekende woonplaats, allen| P. M. te Goes en J. P. Bath, ieder f3 b. s. 3 F. J. S. te Hansweerd Kortgene. ieder f5 b. s.j idem bij 19e herh. ei J. V. te Hansweerd, 2 m| Voorts werd bekrachl waarbij J. V. te Heinket| van dronkenschap bij te oordeeld tot f 10 b. s. ontslagen van rechtsver te Biezelinge, ter zake jachttijd jagen zonder com Tournée „Van de Kribbe Begin October zal dj bovenstaanden historisch vangen. Deze film, onder alle bevelenswaardig, staat onderwerp als de enscene<| eindig veel hooger dan roemde en veel geprezen Van dezen film kan dat hierin bereikt is ht tot. op dit oogenblik op cit gebied is tol stand gebrai Omtrent de opvoering z| na de succesvolle proeve| thans te Rotterdam is nemen wij, dat voor hel mejuflr. 51arie van der Vi den solozang te 's Graven! van het koor voor den leiding op zich heeft g mejuffrouw Betsy van zangeres te Berlijn, als tournée is verbonden. De orkestbegeleiding door eerste krachten. Hot geheel staat onder manager, die reeds nieeil heeft gegeven, een uitst zijn. Voor liet decoratief ge heer J. J. Poutsma, chel, den grooten schouwburg De reclame voor dezer dragen aan het reclameb| ter zelfde stede. Ongetwijfeld zal deze zulke krachten zich wijd volle opvoering te genietr De eed. De sociaal democraten den godsdienst, beweren onpas. E11 zij trachten met die Christelijke arbeiders te bij hen aan te sluiten. 5Iaar let nu weer o-p, democratische afgevaardi; de Kamer en de enkele, 1 Eerste is toegelaten, ziti Geen van lien allen le-g De een voor, de ander 1 zich tot de verklaring e| Het afleggen van een et dienstige handeling. Het is een openbare be loof in een Opperwezei Maai- de sociaal denioci lien vinden dat blijkbaar E11 zij -geven de voorkeu trale" handeling, welke d uit het openbaar leven u negeert. Het is dezelfde „neutral men in Frankrijk den die nstloos tracht te 11 daad reeds voo-r een gr dienstloos gemaakt heef En zoo is deze houding af te leggen, en God nie roepen, een demonstratie, loekenis niemand kan c wanneer een partij daarb; komen eenparigheid aan 1 als dooi- de sociaal democ| tracht. Lochem H. 51. de Kon 11. do Prins hebben per au lende legerexpedities bij 5Iillingen gadegeslagen. II. 51. de Koningin reei Apeldoorn en zag daar 1 troepen. Z. K. 11. de Priii naar Arnhem. De Konink stond uit drie auto's. De aan de manoeuvres deel 11a stege en beschreven eenigi bet kamp 0111 alzoo bur te voeren. Amsterdam. Vanmiddag - kant van het IJ een eend waarin de Duitsche waterv die vanmorgen vroeg te aan het Bodenmeer was 11 uur landde hij te Keu 0111 half 12 uur naar Wesi en benzine te hebben in de aviateur op en vloog 11 Amsterdam. Do staking rant" is opgeheven. Terneugen. Zondagmor van een 38-jarig man uit gevischt, die den vorigen

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2