Gemengd Nieuws. Sociale Berichten- Boekennieuws. Ingezonden Stukken. Openbare Verkoopingen. Aanbestedingen. Verpachtingen. Marktberichten. Hoedekenskerke Vergadering van den raad der gemeente op Woensdag j.l., des namiddags te 31/2 ure, belegd ingevolge' art. 49 der Gemeentewet. Tegenwoordig a][e Je(Jen De voorzitter opent de vergadering en stelt aan de orde de installatie der her- Kozen raadsleden de heeren M. G. Ver beek' en J. v. d. Linde. Zij leggen daar toe in handen van den voorzitter d,e eeden af, omschreven bij art.. 87 der Grondwet en art. 39 der Gemeentewet. De voorzitter feliciteert hen met hun be noeming en beveelt de behartiging van de belangen der gemeente opnieuw bij hen aan De heer Verbeek dankt de voor zitter voor de tot hem gerichte woorden. Daarna worden de notulen van het ver handelde in de voorgaande vergadering voorgelezen en goedgekeurd. Aan de o.rde is de benoeming van een wethouder, noodig wegens plaats ge. had hebbende periodieke aftreding als raadslid van den heer M. G. Verbeek'. Tot stemming overgaande, worden door den voorzitter als stemopnemers aange wezen de heeren J. v. d. Linde en A. den Dekker. Bij opening der stembiljetten blijkt, dat zijn uitgebracht op dhr. M. G. Verbeek 3 stemmen, A. Walraven 3 stemmen, terwijl 1 biljet in blanco is ingeleverd. Alzoo heeft een tweede vrijte stemming plaats, die tot uitslag Leeft, dat dhr. M. 'G. Verbeek' 4 en dhr. 'A. Walraven 3 stemmen op zich vereenigt ziet. Alzoo is tot wethouder herbenoemd dhr. M. G. Verbeek. Op een desbetreffende vraag van den voorzitter verklaart hij zijne herbenoeming aan te nemen. Vervolgens wordt overeenkomstig een advies van Ged. Staten, na toelichtingi door den voorzitter, zonder verdere dis cussie of hoofdelijke stemming, nog eenige kleine wijzigingen gebracht in het in de voorgaande vergadering in verband met artikel 20 der nieuwe Armenwet vastge stelde nieuwe reglement voor het Burger lijk Armbestuur. Aa,n de orde is de behandeling recla mes H.O. dienst 1913. De voorzitter keurt hiet noodig de deuren te sluiten. De ver gadering heropend zijnde, deelt hij merle, dat de reclame van de wed. BalSteen bakker is toegewezen, mitsdien wordt zij van het betalen van H.O. vrijgesteld, ter wijl op de reclame van J. Raas afwij zend is beschikt, mitsdien zijn aanslag in de 16e klasse blijft gehandhaafd^ Vervolgens wordt overgegaan tot be handeling van de gemeentebegroothiig dienst 1914. De voorzitter zegt dienaan gaande, dat de toestand der gemeente- finantiën alles behalve rooskleurig is en het heel wat moeite heeft gekost de be grooting met een yerhooging van slechts f 100 voor hoofdelijken omslag sluitende te maken. In verband met veranderingen die in de school zullen moeten worden aangebracht zal dit jaar nog wel een geldleening moeten aangegaan worden. Hij stelt zich voor namens B. en W. later een afgerond voorstel aan den raad dien aangaande over te leggen. Op verzoek van de heeren A. den Dekker en J. Louisse geeft hij nog nadere inlichtingen, welke veranderingen overeenkomstig het nieuwe betrekkelijke koninklijk besluit in deze en volgens advies van den heer districts-schoolopziener zullen moeten worden aangebracht. Daar verder geen der leden algemeene beschouwingen over deze begrootingi wenscht te houden, wordt met de a.rtik'els- gewijzo behandeling daarvan aangevangen te beginnen met de uitgaven. Bij hoofdstuk' IV, afdeeling II, artikel 2, Aanschaffen en onderhouden van brand- hluschmiddelen, zegt de voorzitter, dat gevolg gevende aan een destijds door dhr. J. Jasperse in den raad gedaan verzoek is gerekend op ,het aanbrengen van een brandk'raan in het Lange Weegtje in den omtrek van de woning van dhr. J. Raas. Bij hoofdstuk IV, afdeeling V, artikel 2, keuring van slachtvee zegt dhr. .1. .Tas- perse, da,t de wijze van keuring zeer veel te wenschen overlaat, hetgeen door het meerendeel der raadsleden wordt be vestigd. De voorzitter antwoordt, dat bij B. on \V. het plan bestaat een nieuwe verordening omtrent het keuren van uit nood geslacht vee te ontwerpen en deze eerlang den raad aan te bieden. Bij hoofdstuk IX, artikel 1, jaarwedde van den kantoorhouder en verdere uit gaven Vpor het hulptelegraaf- en hulptele- phoonkantoor, komt in behandeling de adressen van de telephoonhouders zoo wel van Hoedekenskerke als Kwaden- damme om verhooging hunner jaarwedde, thans respectievelijk f 100 en f60 bedra gende. Voorlezing geschiedt van een brief van het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie, waarin te 'kennen wordt ge geven, dat de jaarwedden vpor de tele phoonhouders respectievelijk' ad f 75 en f50 in verhand met hunne werkzaam heden voldoende worden geacht. B. en W. stellen mitsdien voor op: beide ver zoeken afwijzend te beschikten. Aldus wordt zonder verdere discussie of hoofde lijke stemming besloten. r Dhr. J Jasperse informeert nog naar het bestelloon der telegrammen buiten den kosteloozen kring 'te Kwadendamtae; dit is zijns inziens niet goed geregeld. De voorzitter zegt een onderzoek 'dienaan gaande toe. Vervolgens wordt zonder verdere dis cussie of hoofdelijke stemming de ge- meentebegrooting' 1914 vastgesteld in ont vang en uitgaaf ad 12467,55, met posten van onvoorziene uitgaven samen croot f27£>,191/2, een heffing van H.O. ad f3700, terwijl de opbrengst, der havengel den is geraamd op f 1550. Bij de gewone rondvraag' vraagt dhr. A. den Dekker verbetering van den v'ang- put in den Achterweg bij, de Woning van J. Traas. Do voorzitter zegt een on derzoek toe. Ook geeft hij1 in overweging de plaatsen waar brandk'ranen zijn van een 'kenteeken te voorzien, b.v. aa.n die d,aartegenover gelegen huizen, daar hij vreest ze anders vooral 's winters in ge val Van brand door sneeuw of modder niet te vinden zullen zijn. De voorzit ter antwoordt, dat hiervoor vanwege de directie der Waterleiding Mij. zal wor den gezoogd, terwijl dhr. Groenewiege nog opmerkt, dat ook de gedachte van dhr. A. den DPkker reeds in eene vergadering van B. en W. was ter sprake gebracht. Daarna sluiting. De Czaar heeft geen leetziaal. De Czaar van Rusland aldus ver telt „De Maasbode" heeft geen eet zaal. Nadat de nihilisten eens gepro beerd hebben de eetzaal van het winter paleis te St. Petersburg in de lucht te doen springen is 'tin het Paleis ge woonte geworden, dat de keizerlijke fa milie nooit twee (kteer achtereen in de zelfde zaal 'het diner gebruikt. De ka mer wordt gewoonlijk eerst in den middSg aangewezen. Op een keer dat de familie het dejeuner gebruikte in het boudoir van de Czarina, vroeg de kleine groothertogin Tatiana: „Mama, eten we morgen nu in de hadkamer?" Automobiel door een trein ge grepen. Opnieuw moeten we van zoo'n ontzettend ongeluk melding maken. Thans is het gebeurd op den Monon-spoorweg elf mijlen ten Zuiden van Hammond in Indiana. Een trein reed bijl een overweg op een auto, die geheel verbrijzeld werd; vijf personen werden gedood en vier andere ernstig gewond. De lijken werden deer lijk verminkt. De machinist denkt, dat de ,a,uto juist op! de rails defect raakte en de inzittenden in de duisternis riiet zagen op welke rails de trein naderde. Ongehoord. Op buitengewoon bru tale wijze hebben Dinsdagavond een veertiental roovers een trein tusschen Stanislau en Lemberg (Polen) aangehou den. Kort na middernacht, juist vóór dat de trein zou stoppen in het station Sichow, ontving de machinist van een man huiten een signaal om te stoppen. Hij gehoorzaamde en tegelijkertijd bijna stonden veertien man met geladen revol vers om de machine en den postwagen. De machinist zocht een schuilplaats in een der rijtuigen en de stok'er werd ge bonden. De roovers schoten wat hier en daar en vielen toen den postwagen aan, waarvan de deuren door de beambten waren gebarricadeerd. Het schieten wektie onder de passagiers een paniek en een aantal soldaten en andere gewapende reizigers vormden terstond een soort bur gerwacht, terwijl een conducteur uit den trein wist te ontsnappen, naar een wacht huis te gaan en te telefoneeren naar Lemberg. 'tWas niet meer noodig, want toen de roovers bemerkten, dat ze niet in den postwagen konden komen, werden, zij zenuwachtig en verdwenen in de bos- schen. Zij hadden dertig schoten afge vuurd en alle ruiten van den postwagen waren stuk. Kleptomanie? Een eigenaardig ge val van kleptomanie kwam dezer dagen aan de politie te Sittard ter oore. Reeds meermalen waren klachten ingekomen over het weghalen van straatkeien, die nende voor den aanleg va,n straten en troittoirs. Ook' gewone baksteenen wer den hier en daar door particulieren ge mist. De gevallen deden zich herhaalde lijk! en op verschillende punten der stad voor, zoodat zij eindelijk wel de aandacht moesten trekken. Na eenig onderzoek kwam men dan ook tot het vermoeden, dat straatkeien zoowel als baksteenen al tijd getrouw den kant van Broeksittard uit koers zetten. Natuurlijk niet zonder menschelijke hulp'. Ten slotte bleek zekere vrouw O. op den Broeksittarderweg de ijiverige collec- trice te zijn. Bij nauwkeurige inspectie werden de vermiste voorwerpen in alle mogelijke en onmogelijke ga,ten, hokken en hoekhn teruggevonden. Achter het huis was de collectie reeds aangegroeid tot een trottoir in eersten aanleg, welks voltooiing nu waarschijnlijk tot onbepaalden tijd is verschoven. II et gestolen p aar 1 ensno er. Het mysterie van het gestolen paar- lensnoer schijnt zijn oplossing nabij te zijn. De vijf verdachten werden Dinsdagavond gevangen ge,nomen bij den ingang van het Llndergroundsta- tion bij het Britsch museum. Het zijn een tweetal Engelsche juweliers, Lo cked en Grizzard, die winkels te Lon den hebben, twee Ooslenrijksclic ju weelenhandelaar s-, Silverman en Gurt- wirth, die eveneens te Londen zaken doen en nog een .Engel,schman, Mac Curlhy. In het bezit van de verdach ten Werden vrij groote sommen gelds gevonden. Reeds een pianr dagen te voren had de politie beslag gelegd op een drietal paarlen, die tot het collier van Mayer bleken te behooren. De verdachten Werden door inspec tor Wiard, die de arrestatie geleid had, verhoord. Iels beslissends leverde het verhoor echter niet op. Over acht da gen wordt het voorhoor voortgezet. Een borgstelling werd echter gewei gerd. Het verluidt, dat de politie alle draden van de zaak in handen heeft en dat zij ook de bewijzen van schuld der verdachten heeft. De arrestatie van de elegant-gekleede heeren, waar van enkelen zich krachtig verzetten, wekte natuurlijk heel wat sensatie. i (Msbode) Te Dresden heeft iemand 27 jaar lang 't pensioen, voor zijn moeder, een offi- oiersweduwe, geïnd, ofschoon deze reeds lang overleden was. Hij kreeg dit gedaan, omdat hij in volle ma joors-uniform het bedrag kwam ont vangen, met een (oude) officieele ver klaring, dat zijn moeder nog leefde. De oplichting kwam eerst aan den dag, toen het pensioen niet meer werd opgevraagd, omdal de majoor zelf ook overleden was. Dat is de macht van de uniform. In Duitschland, wel te verslaan. („G.") Winkeljuffrouwen te Miinchen. Gegrond op degelijk onderzoek, beeft, dr. Kathe Mende in de „Münchener Volkfe- wirtschalflichèn Studiën" een fijngevoe- lige studie over het leven van jonge win kelmeisjes te München 'geschreven. Der- wijl de mannelijke winkelbedienden nog Voor tweederden uit den kleinen burger stand voorkomen, zijln de Münchener win keljuffrouwen in den reg'el arbeiderskinde ren. De toestand onder de arbeiders ah daar is n.l. hoogst ongunstig voor de vrouwen en dwingen ze oold de zwaarste en slechtst betaalde betrekking te aanr vaarden. In den regel zoigt de vader, die het meeste geld verdient, ook Wet eerst voor zichzelf. Heel gewoon is het, dat hij zijn vrouw een vast bedrag per maand uitkeert, waarvan hij zelf onder houden moet worden; het overige be houdt hij voor zich. Wat de vrouw ter kort komt -en dat komt ze altijd benevens het onderhoud der kinderen, dat moet ze zelf verdienen. Zoo "komt 't, dat mannen ook de zoons goed gevoed en gekleed worden, terwijl die vrou wen gebrek 'lijden. Zelfs is regel, dat de vader alleen een eigen bed hleeft; vrouw en 'kinderen slapen hij elkaar. Natuur lijk moeten de meisjes er zooveel mogelijk op uit. Voor een zeer laag loon wer ken te München 65 pCt. der winkel meisjes tien a twaalf uur per dag, de rusttijden niet meegerekend. Zevten pCt. werkt zelfs nog langer. Thuis gekomen moeten ze dan in het huishouden Werken en voor de mannen de kleeren verstek len, zoodat voor de noodige liohaamsber weging in 'de vrije luc.ht geen tijd over blijft. Onder deze omstandigheden is Wet niet te verwonderen, dat de dood van den huisvader soms niet zooveel verandering in den levensstandaard van het gezin brengt. (N. Crt.) Zijn stakingen voordeelig voor den arbeider 7 Het (R. K.) „Patroonsblad" vestigt de aandacht op een boek, geschreven door Snowden, oud-voorzitter van de indepen dent labouH-partij in Engeland. In dat boek wordt besproken de vraag, of stakingen voordeelig zijn in 't algemeen voor de arbeiders of niet 'en hij komt tot de bij een socialist zeker merkwaardige conclu sie, dat deze vraag ontkennend moet worden beantwoord. Tot staving dezer stelling voert hij onf geveer het volgende aan. Sedert het begin van 1900 tot einde 1911 zijn in Engeland 6750 arbeidsconflicten uitgebroken, die nei- derlegging van den arbeid tengevolge had. den. Meer dan 3 millioen arbeiders zijn daarbij betrokken geweest en 62 millioen arbeidsdagen gingen op die wijze verloren. De Trade-Unions hebben in die dagen meer dan 3 millioen Pond Sterling aan hare leden moeten uitkeene-n als steun. Schatten wij het loon op gemiddeld 4 sh'. daags, dan bedraagt het loon, dat in deze 62 millioen stakingsdagen verloren ging, ongeveer 12.4 millioen Pond Sterling. Re ken daarbij1 de 3 millioen pond sterling aan uitkeeringen, die aan de kas der Trade-llnions onttrokken zijn, dan krijgt men in het geheel ongeveer 15.4 millioen pond sterling aan onkosten. Trots deze uitgaven bedroegen de loonen einde' 1911 ongeveer hetzelfde als in 1900. Zelfs het jaar 1911, dat als een bijzonder ongunstig' maar voor de arbeiders tegelijk zeer ge lukkig jaar kan worden aangemerkt', heeft den arbeiders meer dan 2 millioen pond aan loonderving gekost, en daarentegen slechts een loonstijging' van 25.927 pond per week, of opgevecr 1.3 millioen per jaar. De arbeiders hebben dus in dit zoo gunstige jaar meer aan loon verloren, dan zij ,i'n 21 maanden door het ven- hoogde loon kunnen winnen. Zeggen en doen zijn twee. Zoo is het met de heeren socialisten. Zij zegge n, dat de werkman geen loon slaaf mag zijn. Maar doen gij er naar?.. Te Gent hebben de roode „Genossen" een groote coöperatie met eigen drukkerij. De typografen daar moeten 12, zeggen twaalf uren per (lag werkten; aldus deelt de „Waarheid" mee. En die lange arbeidstijd is nog zóó geregeld, da.t dezelfde arbeiders di» 's avonds te half acht eindigen, des nachts te half twee terug moeten komen. En Zondagsrust kent men op die toe komst-drukkerij! niet: zeven dagen per Week wordt er gewerkt. Een troost hebben deze werklieden. Wanneer er een socialistische optocht of vergadering plaats heeft, mogen ze mee zingen van den 8-urigen arbeidsdag. Arme bedrogene* I Wij ontvingen ter kennismaking, „Poëzie voor onze kinderen", uit de werken der Noord- en Zuid-Neder- landsche Dichters, verzameld door W. L. Boldingh-Goemans, (Vermande en Zonen Hoorn) in twee deelen. In een bestek van circa 60 bladzijden vonden wij een keur-verzameling van gedichten, die tot liet kinderverstand spreken en het kindergemoed streelen en ontroeren, iets wat niet van alle ge dichten kan worden gezegd, zoodat verzen voor kinderen, in een bundel bijeenver zameld, zoo goed als niet te vinden waren en men zich voor onze kleinen moest behelpen met de water-en-melk- poezie van Hiëronymus van Alphen. Aan mevrouw Bolding-Goemans alzoo de eer, door het met smaak en oordeel bijeen- lezen van voor het kind bevattelijke pennevruchten onzer dichteressen en dichters, in een lang gevoelde behoefte te hebben voorzien. Geen wonder alzoo, dat de schoolopziener in het arrondisse ment Haarlem, de heer J. F. M. Sterck, met loffelijke woorden dezen bundel bij het publiek inleidt. Moge hij in wijden kring met sympathie worden ontvangen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Paardenverzekering. Mot aandacht heb- ik' het ingezonden stuk des heeren Kortman te Roosendaal gelezen, dat in verschillende couranten plaatsing vond, omdat ondergeteek'enda eveneens treurige ervaringen opdeed van de Veeverz. 'Mij. „Almelo" te Almelo-, di recteur Snel. Hierom verzoek jk beleefd eenige plaatsruimte, om!, ten dienste van, den landbouw en van h.hl paardenhou- deirs, ook eenige mededeelingien te doen. Een mijher paarden was indertijd verze kerd bij deze Mij!. „Almelo" tegen ziekte, ongelukken en sterfge- v a i, dus m.i. in den ruimst mogelijkten zin. Volledige schriftelijke aangifte, met duidelijke omschrijving van het doel en het gebruik van verz. paard, was door mij gedaan. De toenmalige vertieglenwoor- diger der „Almelo" nam met mijne aan gifte genoegen, zoowel Wat betreft de waarde als den te verrichten dienst van, het betreffende paard. De Maatschappij èn haar agent alhier droegen er alzoo kennis va,n, dat dit dier geen stap pend landbouwwerk! had te ver richten, ergo- kon en mocht eene der gelijke polisbepaling, redelijkerwijs gespro ken, m ij nooit treffenErkennen moet ik, dat 't beter ware geweest, deze ex ceptie speciaal op de polis te laten aan- teekenen, dan tenminste ware voorkomen wat nn geschied is:'tzichvastklemmen dejl Veeverz. Mijl. aan deze bepaling, een feit, dat men in goede trouw bijl eene coulante en soliede Maatschappij' niet zou onderstellen, indien de bepaling den ver zekerde, terwille zijher kwaliteit, niet kan raken. „Loyaal" ware geweest -en niet meer dan behoorlijk, dat de Verz. Mijl, bij het opmaken van de polis, uit zictó- zelve de betreffende bepaling in de po lis geschrapt had. Edoch, de Mij. zweeg hierover, om, kón 'tzijh, ten zijnent daar van gebruik te maken. Toen haar veearts mijn paard, wegens- balspat, ongeneeslijk verklaarde, beriep de „Almelo" zich op de evenbedoelde bepaling en sloleg mijn verweer deswege in den wind. Toen ler ook bij mijn speciaal hiertoe te Almelo gedaan bezoeifc geen succes volgde, doch integendeel eene bejegening, die men vain fatsoenlijke lieden niet verwacht, heb- ik mijne ervaringen medegedeeld in „De Veld bode" no. 487 en 490 van 4 en 25 Mei 1912, wier redactie nistoen meende, dat er genoeg over gezegd was en ik dus geen dupliek meer kon leveren. ,Waar de directeur Snel in een zijlner toen in „De Veldbode" gegeven antwoor den zegt, dat die bepaling „geschiktheid; voor -stappend landbouwwerk" gemaakt is voor de „paardenbeulen", kon ik hem vragen mij te bewijzen, of ik ooit aan 'dit dier -eenige de geringste mishandeling' ge doogde, integendeel; dit kon navraag lij den. Dat ik' alzoo adhaesie betuig aan het schrijven des heeren Kortman en een ieder- aanraad zich eerst goed te be denken vóór zich bij! deze Veeverz. Mij', te verzekeren, behoeft geen betoog. Mijh dank voor de plaatsing en be leefd verzoek aan andere bladen dit te willen overnemen. J. VAN AC-KER, Firma, G. v. d. HOEK. Goes, 2 September 1913. Sept. 9 Goes, 19 H.A. bouwland te 's Heeren- hoek en 's Heer Arendskerke, v. Cleef. 9 Goes, groote partij Hoornvee, Neer voort. 9 Goes, Grootte partij hoornvee, Holl- mann Verhoek. 10 Hansweerd, afbraak woonkeeten, Hollmann <fe Verhoek. 11 Rilland Bath, woonhuizen en inboedel, Schram. 12 Baarland, groote partij afbraak, Holl mann Verhoek. 16 Goes, 5 woonhuizen, timmermans werkplaats, v. Dissel. Goes, hofstede „De Hollandsche hoe ve" met 80.67.50 H.A. bouw- en wei land, Pilaar. Hoedekenskerke, hofstede „Plantlust" met 60.71.83 H.A. bouw- en weiland, Neervoort. 's Gravenpolder, groote partij rund vee en paarden, Hollmann Verhoek. Sept. 10 Ellewoutsdijk, schoonmaken, opzetten en delven waterleidingen enz., Water schap Ellewoutsdijk. 26 Aardenburg, reclit van grazing, jacht en vischrecht, Th. L. F. Roersch. Tholen, 2 Sept. 1913. Jarige Zeeuwsche tarwe f 8.25 a f 9.-, nieuwe tarwe f 7 50 a f8.50, haver f4.25 a f4.75, rogge f6.— a f6.75, wintergerst f 5.75 a f 6.25, aardappelen blauwe f 2. a f 2.25, witte f 1.50 a f 1.60, per HL., Peren f 0.30 a f 0.45, jutten f 0.50 a f 0.appelen f 0.30 a f 0.45, per 5 L., uien f 1.50 a f 0 chalotten f 1.50 a f 0.per 50 KG., hooi f 20 a f 25 per 1000 KG., stroo f7.a f 11.per 100 bossen. (Z. Nwsbode). Cureghem-Anderlecht, bij Brussel, 3 Sept. Heden waren aangevoerd 1967 runde ren, waarvan 694 ossen, 188 stieren, 1094 koeien en vaarzen. Men betaalde voor ossen fr. 0.95 a fr. 1.25, stieren fr. 0.85 a fr. 1.15, koeien en vaarzen fr. 0.75 a fr. 1.05. (N. R. C.) Middelburg, 4 Sept. 1913. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer iets beter als vorige weken. Handel slap, jarige tarwe niet meer genoteerd. Nieuwe was 50 cent lager. Nieuwe Tarwe f 7.25 a f 7.75 Rogge6.50 a 7. Zomergerst 5.a 5.50 Kroonerwten13.a 15. Karweizaad13.50 a 14.50 Officieele notcering van den marktmeester. Boter f 0.675 a f 0.725 voor particulieren f0.75 per Va kilo. Eieren f 4.60, voor particulieren f 5.— per 100 stuks. Noteering v. d. marktzetter der landbouwvereeniging. Boter f 0.675 a f 0.72r> voor particulieren f 0.75 per !/a kilo. Eieren f 4.60, voor particulieren f 5. per 100 stuks. (M. Crt.) Zierikzee, 4 Sept. 1913. De aanvoer was groot te noemen, vooral tarwe, gerst en haver was ruim aange boden hetgeen tot eenigszins lagere prijzen vlug van de hand ging. Erwten weinig aangevoerd en werden vlug tot flinke prijzen verkocht. Essex Tarwe p. 100 KG. f 8.75 a f 9.25 Wilh. Tarwe 8.— a 9.— Chev. Gerst 8,— a 9.25 Wintergerst 7.50 a 8.50 Rogge p. 70 KG. 6.— a 7.— Schokk. Erwten per HL. 14.— a 18.50 Kroonerwten 10.— a 14.50 Boter f 0.75 a f 0.80 per !/a KG. Eieren f 1.a f 1.20, per 25 stuks. Aanvoer boter 66 KG. Aanvoer eieren 1810 stuks. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 4 Sept. 1913. Afval Appels 2s a 4 ct., Afval Peren 2 a 5 ct., Marie Louisse 7 a 8 et., Williams Duchesse 6 a 14 ct., Maagdepeer 8 a 11 ct., Jutten 10 a 14 ct., Bonne Chretien Williams 8 a 10 ct., Zomer Court Pendu 7 a 11 ct.,Pomme d'Orange 4 a 5 ct., Celline (2de soort) 4 a 5 ct., Boontjes 4 a 6 ct., alles per KG., Patrijzen 30 ct., per koppel, roode Kool 5 a 6 ct., groene Kool 2 a 3 ct., Bloemkool 1 a 3 et, per stuk, Augurken 12 a 18 ct., per 100 stuks. Productenveiling v. d. R. K. Boerenbond. Bergen-op-Zoom, 4 Sept. 1913. Appels 7s a 13 ct., Peren 95 a 11s ct., Tomaten 19 a 20 ct., kleine fioonen 19 a 20 ct., groote Boonen Is a 5 ct., Prinsesseboonen 8 a 12 ct., Pelboonen 7 ct., Snijboonen 45 a 75 ct., alles per K.G., Bloemkool 4 a 37 ct., Roode Kool 21 a 30 et., Witte Kool 10 a 30 ct., Savoye Kool 2 a 13 ct., Komkommers 9 a 15 ct., alles per 10 stuks, Wortelen 30 a 40 ct., per 100 bos, Augurken 21 a 26 ct., Prei 20 a 22 ct., per 100 stuks, Druiven 18 a 20 ct. per K.G.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 7