t. Grafmonumenten, Uit het Vierde District. Laatste Berichten. SPORT. Kerknieuws. Afloop verkoopingen, aanbestedingen enz. Correspondentie. Burgerlijke Stand. Marktberichten. ADVERTENTIE N. Steenhouwerij. Hardsteen voor sluizen, bruggengebouwen marmeren schoorsteenmantels uwde 24-jarige eente werd f.1. ikzinnigges ticht. p Zoom over- 3 kwam reeds li bericht, dat Morgen (Zater- R.-K. begraaf- |geschi edenis I het tweejarig gier C. Rijk al- |t in te slikken, benauwd, dat en en de hulp Imrweg, arts a.l- inoeite van liet |dde. perceel van M. dt een brieven- .1 van de afdee.- [emeenen Nederh he.noemd dhr. uiteveldwachfen (Donderdag) ge- tlsfeest, dat ]>;*- rlijk weer, mag uitnemend ge- 'len. Zooals wij [immer meldden, programma woiv [beid werden dé ll uitgevoerd en g van den Prins, norgen de oveir-' op de Franschen ransche vlag .van le Nederlandsche a vreugdeschoten en en de plech- Wilhelmus ons [Kort daarop ver lijeen voor een te eveneens gqed <d met een trac- r had de landing- prins plaats in de rvoor uitstekend h drommen van/ ■gepakt om dez-0 Jen. Zoodra Zijne [re. Werd hij door Irg Stirunl toege- fins een ernstigen tevens blijk gaf hap hij de aan- Itel „Oesterbeurs" [loogheid het pu, toe, waarop een ■e tie Prins 1 vulg ar werd aan den Je en allegorische relke do aangewe- ilezen optocht be- i den Prins met [dere prachtige af leer fij:n afgewerkt (e,n de deelnemers kosten, tijd noch -in om dezen op;- 'te maken. Nadat. V was, volgde een avonds te 6 uur muzikanten Van (der Zangvere-en,. iwd te geven voor oncerten, die nietr e nneiiscibenmassa (ling der bekwame Va,n Dijk en De If. kwamen. door den keurig |et een wandeling waarbij groot en amuseerde, klok 10 uur aan een begin gemaakt hel buitengewoon men te Ierseke in nummers niet zou (met liet andere no. irachtig geheel ter oratie werd afga- in een reusachtig |M. de Koningin te en door een vuur- Ii verse kleuren, iniissie, de burgerij .idegewerkt tot het lest alle wr aan, dan ook werkelijk vele bezoekers van alien in vi'ooilijke de een per auto, rijtuig huiswaarts Ingeval kwam heden fheidsfeesten storen, i brak hedenmiddag tijdens den optocht, buiten de kom der [loom waardoor dc jen en met wagen aterput inreden die Lofstede „de mooie ichillende personen gesprongen maar put terecht. Een i itlS werd niet dan [t. gehaald. Hij bleek was ondanks spoe- hij hét afzenden in zoo'n toestand Ioerd worden, gen kwetsuren aan lag Schoondijke De opening van de Elec- trische Centrale alhier zal plaats hebben op 1 Sept. a.s. Deze opening zal met eenige feestelijkheden gepaard gaan. Bij deze gelegenheid zal liet 'stadhuis ook versierd en verlicht worden. Breskens. Heden (Zaterdag) zal de extia-tram van Ostende loopen bij ge legenheid van liet Koninginne-bezoek te Middelburg. Ook zal denkelijk om half elf een tweede boot afvaren. Voor liet diploma van hoefsmid slaagde dhr. I. de Hullu alhier. Een sociale maatregel 1 Do directie van de N. V. Van Melle's Confectionery Works alhier, geelt aan geheel baai- personeel drie dagen vacantie. Nieuwvliet. De gemeenteraad verleende aan de vrouw van den overleden veld wachter een pensioen van f150 'sjaars. Biervliet Na herhaalde oproepingen voor onderwijzer met verplichte lioofd- acte aan school A, meldden zich geen sollicitanten aan. Er zal nu een nieuwe oproeping met verhoogde wedde geplaatst worden. Nu de meeste afgelegen ge meenten zeer moeilijk onderwijzend personeel kunnen krijgen en nog minder houdeu, mag dit wel een reden zijn om de „zittende" onderwijzers goed te be zoldigen. Greede. De schietvereeniging Groede zal op 7 Sept. a.s. de jaarlijksche schiet wedstrijd houden op een terrein in de duinen. Sluis. In de gehouden vergadering van den raad nam dhr. Bakker afscheid. Hij werd toegesproken door den burge meester. (In een volgend 110. hierover meer.) Aardenburg. Van bevriende zijde zendt men ons het programma van het te houden concert door Aardenburg's fanfare op 31 Augustus a.s. 1. Le Chef de Corps, van V. Bury. 2. Suite miniature, van H.- Weijts. 3. La Belle Alsacienne, van J. Kessels. 4. Voet- balmarsch, van L. de Morrée. 5. Neptune, van Govaert. 6. Le Mystère, van H. Mo- ratie. 7. Perseverance, van Beriot. 8. Festivalniarsch, van J. Morks. Uit 't overig Zeeuwsch-Vlaanderen. Koewacht. Naar wij uit goede bron ver nemen, zal binnenkort aan de openbare scholen Oude Molen en St. Andries een groote verandering plaats hebben. De desbetreffende plannen zijn reeds goed gekeurd. Door liet gemeentebestuur is aan liet Rijk eene buitengewone subsidie subsidie aangevraagd tot dekking dei- kosten. Indien deze toegestaan is, zal tot de aanbesteding worden overgegaan, want het werk moet vóór 1 Januari a.s. voltooid zijn. De inwoners dezer gemeente hebben flink bijgedragen tot bestrijding derkosten voorde viering der onaf hanklieidsfeesten. Daarom is door de commissie besloten 's morgens ook eene bedoeling van kren tenbrood te houden voor de armen, en 's avonds een fakkeloptocht met ver lichting van het marktplein. Wellicht dat ook een luchtballon zal opgelaten worden. Buitengewoon groot is deze week het vervoer van haver naar België ge weest. Dagelijks zag men telkens lange rijen volgeladen wagens voorbijrijden Aan liet grenskantoor heerschte dan ook een groote drukte. Vooral Dinsdag en Woensdag was liet vervoer enorm. Op beide dagen zijn meer dan 200000 KG, over de grenzen gegaan Door de feesten te Axel was het vervoer Donderdag veel geringer. Axel. Tot voorzitter van de afdeeling „Axel" van de R. K. Boerenbond, Z. VI O. 1) is gekozen de lieer L. van der Bilt, in plaats van den lieer L. Burm, die als zoodanig bad bedankt. Begunstigd door prachtig zomer weer heelt deze gemeente Donderdag op schitterende wijze het feest van Neerlands Onafhankelijkheid gevierd. De versiering der verschillende straten, ook vooral der hoofdstraten was allerprach tigst. Ieder had onder leiding der com missie voor de versiering, zijn best gedaan om de stad een feestelijk aanzien te geven. In den namiddag trok een historische stoet, waaraan ruim 240 personen deel namen, rond. De stoet stelde voor, de intocht van den Prins van Oranje te 's Gravenhage in 1813. In den voormiddag werd de kleppe marscli en in den namiddag werden verschillende muziek- en zangstukken uitgevoerd. Heden Vrijdag, wordt het feest voortgezet. De stoet gaat nogmaals uit, doch hethoofdnummerishetConcours- hyppique. 's Avonds voorstelling met de bioscoop in de open lucht Hulst. Door de commissie van de Land bouwtentoonstelling te 's Gravenhage waren voor de leden van den R. K. Boerenbond Z. VI. O. D. 20(1 plaatsen ge reserveerd in den Zeeuwschen extratrein die op 11 September a.s., den niooisten dag der tentoonstelling, naar Den Haag loopt. Alle 2'-O plaatsen zijn genomen. Er zullen met dezen trein, die vanwege genoemde commissie rijdt, circa 1500 Zeeuwsclie landbouwers de expositie bezoeken. Den Haag. In tegenwoordigheid van H. M. de Koniugin en Z. IC. II. Prins Hendrik is lieden te Sclieveningen de Internationale Landbouwtentoonstelling geopend. Jhr. mr. Ruijs de Beerenbrouck en de nieuwe minister van Landbouw, mr. Treub, hielden een rede, waarna door Z. K. H. Prins Hendrik de tentoon stelling voor geopend werd verklaard. Den Haag. Heden is in liet Vredes paleis geplaatst bet marmeren borstbeeld van Koning Eduard VII aangeboden door de Carnegie-commissie.De Engelsche gezant hield daarbij een rede. Om 4 uur is het standbeeld onthuld van Randa Cremer, waarbij Carnegie een toespraak hield en haar daarin als voorgangster van de viedc deed uitkomen. Dubbeldam. Omstreeks half twee is alhier een hofstede niet aangrenzende schuur met 3000 K.G. hooi totaal afge brand. De eigenaar J. V. kon niets redden dan eenige gouden en zilveren voor werpen. Verzekering dekt de schade. Oude Schild. (Handelsbl.) Nabij Ei-er- land is een stoomschip gestrand, dat) waarschijnlijk met hoog water vlot zal komen. Nadere bijzonderheden ontbreken. New york. In Petersburg is een Waren huis ingestort. Gelukkig waren slechts weinig menschen tijdens de ramp aan wezig. Een oogenbiik tevoren hadden 100 werklieden welke daar bezig waren, het gebouw verlaten. Slechts één hiervan was achtergebleven en werd gedood. Nog eisclite de ramp 5 andere menschenlevens. 8 werden bovendien zwaar gewond. Hamburg. Om 9.30 hedenmorgen is de aviateur Ivaftar met een leerling, nabij hel vliegkamp, door een defect aan den motor naar béneden gestort, Beiden wa ren zwaar gewond, terwijl liet vliegtuig geheel vernield was. Goes. Postduivenvereen. „De Zeeuw". Deze week werd met oude en jonge duiven gevlogen van nit Vlissingen (af stand 23 KM.). Voor de le en 2e duif, die liet vlugst haar hok bereikte, waren twee eere-diploma's beschikbaar gesteld. De le duif (eigenaar dc beei-C. J. van Zweeden) legde den afstand in 23 min. af en de 2e duif (eigenaar Gebrs De Valk) in 27 minuten. („De Zeeuw".) Cadzand. De vereenigiiig „De Getrouwe duif" alhier hield een wedvlucht naar Creil (Fr.), een afstand van 244 kilometer. De le prijs werd toegekend aan W. Brevet Kalender der Week. van 31 Aug. tol 7 Sept. 1913. Zondag 31 Aug. H. II. Engelbewaar ders (dc 11. Mis als op 2 Oct. bi. 1391); gedachtenis en laalste Evange lie van den 16en Zondag ina Pinkster (hl. 918), 3de gebed van den II. llay- mundus (bl. 1361). Praefatie van de Allerh. Drievuldigheid (bl. 99). De ge beden na de stille H. Mis op bl. 120. Vóór de Hoogmis zegening met wij water (bl. 69), na de Hoogmis gebed voor de Koningin (bl. 122). Vespers van het leest op bl. 1393. Maandag 1 Sept. II. Werenfridus, Belijder (bl. 123*). Gedachtenis onder 'l octaaf der II. II. Engelbewaarders (bl. 1391), vail den II. Aegidius, Abt (bl. 1361) en van de twaalf broeders Martelaars (bl. 1361). Dinsdag 2 Sept. H. Stephanus, Be lijder (bl. 1362). Gedachtenis onder Toelaat' der II. II. Engelbewaarders (bl. 1391) 3de gebed Concede" (bl. 105). Woensdag 3 Sept. Mis van de II. II. Engelbewaarders (bl. 1391) 2de gebed „Concede" (bl. 105), 3de gebed voor ae Kerk of voor den Paus (bl. 101 of 102). Donderdag 4 Sept. II. Rasa van Vilerbo, Maagd (bl. 125*), gedachtenis onder 't octaaf der II. II. Engelbe waarders (bl. 1391). Vrijdag 5 Sept. II. Laurenlius Jusli nianus, Bisschop en Belijder (bl. 1363) Gedachtenis onder 't octaaf der II. II. Engelbewaarders (bl. 1391), 3de gebed „Concede" (bl. 105). Zaterdag 6 Sept. II. Rosalia (bl 125*); gedachtenis onder '1 oclaal' dei II. II. Engelbewaarders (bl. 1391), 3de gebed „Concede" (bl. 105), 4de gebed voorgeschreven voor den Paus (bl 102). De gewone orde der II. Mis, die iederen dag terugkeert, begint op bl. 71. De Nationale Fransche Bedevaart te Lourdes. De jaarlijksche groote nationale be devaart, die thans te Lourdes ver- blij fl, Is door merkwaardige gebeds- verhooringen bevoorrecht, lot de plotselinge genezenen belmoren o. m. een blindgeboren tweejarig meisje, Louise Borbeau uit Grandes Maisons bij Laval, die, tijdens de processie met het Allerh. Sacrament, plotseling ziende werd; een 26-jarige, mej. Jean ne Gauthey, uil Montpellier, die taan ruggemergstering leed en slervend naar Lourdes werd gedragen, waar zij j.l. Vrijdag de gezondheid weder- kreeg en thans in de processie mede trek t om God en de H. Maagd te danken; mej. Cl. Porquignon, een te- ringlijdster uil Parijs, die zich .plot seling genezen gevoelde en anderen, wier geval nog door de geneesheeren wordt onderzocht. Er heerschte ont zaglijke geestdrift onder de aanwezige pelgrims. („Tijd.") Kevelaar. Onze Zeeuwsclie processie naar Kevelaar, 330 taan sterk, kwam (Maan dag te 3.31 in den besten welstand in "hel beroemde Genadeoord aan. Processiesgewijze trok' uien met va nen en kruisen naar de kaarsenka- pel, waar de Hoogeerwaarde lieer Baede eene korte doch treffende toe spraak hield lot de pelgrims. Om half acht werd in die kapel gemeenschappelijk het avondgebed gebeden en klonken de liederen 'Maria ter eere. Den volgenden dagen werd om 7.20 des morgens door den hoogeerwaar den heer deken een plechtge hoog mis gecelebreerd, waarna de Zeer- eerw. heer Van der Aa, pastoor te Vlissingen, eene indrukwekkende pre dikatie" hield over den lofzang „Mag nificat", welke lofzang daarna met vrome geestdrift door de pelgrims werd aangeheven. Te 11 uur waren allen aanwezig in de groote kerk op de markt voor liet aanbiddingsuur bij het Allerhei ligste, dat op het hoogaltaar was uil- gesteld. De ZeerEerwaarde heer Krook, pastoor te Heinjkenszaind, leidde deze godvruchtige oefening. Te 3 uur des namiddags Wercl de oefening van den kruisweg gehouden, waarbij de pelgrims zich in 3 groepen verdeelden, om bij de 12e statie zich le vereenigen en le luisteren naar de heerlijke predikatie van den Zeer- Eerw. heer Van Rooy, pastoor Ie Tlio- len, waarna de oefening werd beëin digd. Na het gemeenschappelijk avond gebed in de kaarsenkapel, werd iden pelgrims de blijde mededeeling ge daan, dal de dames E. ISlieger en N. de Meulemeaster welwillend dc laak op zich hadden genomen te morgen, dat de Zeeuwsclie processie liet vol gend jaar met een eigen vaandel naar Kevelaar zal kunnen trokken. De fakkeloptocht rondom de hei ligdommen in hel stille avonduur, werd door heerlijk zomerweer be gunstigd en slaagde uitstekend. Te. spoedig voor hel godvruchtig ge moed verliepen de heerlijke uren en reeds was de morgen van den laatsten dag aangebroken. Te 7 uur was er een II. Mis in de kaarseukapcl en [e 8 uur eene in 'de groote kerk, welke door den hoogeerwaarden lieer deken werd opgedragen. Daarna trokken de pelgrims processiesgewijze naar het kerkhöl', wa,ar de ZeerEerw. heer Brttgemann, pastoor te Middelburg een aangrijpend woord sprak over de in den Heer ontslapenen en zijn hoorders het „memento mori" voor hield. Voor de zielerust der 'afgestor venen baden de pelgrims met inni- gen aandacht een „De Plrofundis". Hel oogenbiik van vertrek was aan slaande. Toen sprak de Zeereerwaar- de heer Ch. de Meulder, pasloor le Ierseke, mei de hem eigen welspre kendheid een welgemeend woord van afscheid aan de plaats, zoozeer door God begenadigd en liet tooneel van zooveel gelool' en godsvrucht. In plechligen oplochl gingen de pel grims naar hel station, vastbesloten hun vrienden en verwanten in Zee land aan te sporen volgend jaar deze pelgrimage mede te maken en dezelf de godvruchtige voldoening te sma ken, welke zij le Kevelaar ditmaal hadden genoten. Moge dil zoo zijn en dichte drommen van Katholieke Zeeuwen in den zomer van 1914 Ma ria's heiligdom bezoeken. Correspondent Nisse. Wij ontvingen reeds vroegtijdig van particuliere zijdfe bericht van het ongeval met den praal wagen, waardoor, tot onzen spijt, uw be richt thans overbodig is. Red. Goes. Bij de door notaris E. C. van Dissel alhier gehouden verk'ooping in de „Prins van Oranje" op Dinsdag j.l. van de oppervruchten onder Goes, Kapelle en Baarland was de totale opbrengst 4519, Driewegen. Een huis niet erf, bewoond door wed. M. Korstanje, welk huis on bewoonbaar is verklaard, werd gisteren (Donderdag) publiek verkocht aan J. de Waal alhier voor £290. Correspondent Ossenisse. Uw uitvoerig gemeenteraadsverslag kwam te laat voor opneming in het numlner van heden. Red. Berichten, die de laatste post vóór het afdrukken van het blad ons brengt, zijn heden wegens vertraging in den treinen loop, niet in dit nummer opgenomen. Red. Goes. Geboren26, Jacobus Cornelis z v. Paulus Voois en Lientje Jacoba Timmermans. Overleden28, Maria Theresia van Bever 27 jr. geh. met Filiep Jozef Pei ne wonende te Geilt (België). Van 28 en 29 Aug. Middelburg OndertrouwdJ. C. van Poeljen, 33 j. jm. en M. de Voogd, 26 j. jd.J. J. Jonge,pier, 30 j. jm. en A. Boes, 26 j. jd.J. 1. Bruij'nooge, 24 j. jm. en J. Jaase, 23 j. jd.JV Meda- vaine, 24 j. jm. en A. de Pree, 23 j. jd.; P. I. Catsman, 31 j. wednr. en P. J. Smith, '31 j. jd.; J. de Voogd, 24 j. jm. en M. La,bruijère, 22 "j. jd. Bevallen: A. J. Alewijhse, geh. Snijders, z.; 'M. Buifz'e, geb. Bakker, d. Overleden: C. Vinke, echtgenoot van E. Westveer, 77 j. Tholen, 26 Aug. 1913. Jarige Zeeuwsclie tarwe f8.25 a f9. haver f 4.25 a f 4.75, rogge f 6.a f 6.75, wintergerst f 5.75 a f 6.25, aard appelen blauwe f 0.20 a f 0.25, witte f 0.20 a f 0.25, Peren f 0.35 a f 0.45, appelen f 0.35 a f 0.40, per 5 L., hooi f 20 af 25 per 1000 KG., stroo f 7.a fll.—per 100 bossen. (Z. Nwsbode). Cureghem-Anderlecht, bij Brussel, 27 Aug. Heden waren aangevoerd 2400 runde ren, waarvan 632 ossen, 264 stieren, 1504 koeien en vaarzen. Men betaalde voor ossen fr. 0.95 a fr. 1.25, stieren fr. 0.85 a fr. 1.15, koeien en vaarzen fr. 0.75 a fr. 1.05. (N. R. C.) Middelburg, 28 Aug. 1913. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer nog niet groot. Tarwe in een doen. Ivroonerwten 50 cent hooger. Van nieuwe tarwe en zomergerst waren ook enkele partijtjes ter markt. Jarige Tarwe. f 6.75 a f 8.75 Nieuwe Tarwe 7.25 a 8.25 Zomergerst 5.a 5.50 Ivroonerwten 13.a 15. Karweizaad13.50 a 14.50 Officieele noteering van den marktmeester. Boter f 0.60 a f 0.70 voor particulieren f 0.70 per 1/2 kilo. Eieren f4.50, voor particulieren f4.90 per 100 stuks. Noteering v. d. marktzetter der landbouwvereeniging. Boter i'0.60 a f0.70 voor particulieren f 0.70 per Vj kilo. Eieren f 4.50, voor particulieren f4.90 per 100 stuks. (M. Crt.) Groente- en Fruitveiling. Vlissingen, 28 Aug. 1913. Eieren per 13 stuks 62 ct., Aardappe len bonte f 1.68 a f 1.80, Suikerijperen f5.20 a f6.10, Scliarlakenperon f4.80 a f'6.40, N.-H. Suikerpeer 16.a £6.18, Tarwcappelèn f 6. a f 6.16, alles per ILL Claps Favorite 44 a 52 ct., Spruiten 19 a 22 ct., beide per 5 liter, Wijn- appelen 50 a 52 ct., Stoofperen 48 a 50 ct., beide per 10 liter, Prinsessenboonen f 0.67 a f 1.08, Snijboonen f 0.76 af 1.07, Suikerboonen 38 a 62 ct., Suikererwten 36 a 51 ct., alles per griet, Postelein 1 a 12 ct., Spinazie 4 a 6 ct., Pieterselie 1 a 3 ct., alles per mand, Selderie 1 a 3 ct., Ramenas a 2 ct., Uien lr' a 25 ct., Kroten Is a 35 et., Rapen Is a 3"' ct., Wortelen 2 a 4 ct., Pieterselie 1 a3ct., alles per bos, Andijvie '/2 a Is ct-, Kropsla 1/2 a 1 ct., Komkommers '/2 a 25 ct., Bloemkool 1 a 13 ct., savoije Kool 1 a 7 ct., Roode Kool 1 a 7 ct., Witte Kool 2 a 3 ct., Pruimen 1 a 2 ct., Meloenen 13 a 20 ct., alles per stuk, Frambozen per klein rond mandje 16 ct., Augurken per 100 stuks 24 a 28 ct., Thomaten per 3 KG. 64 ct. Productenveiling v. d. R. K. Boerenbond. Bergen-op-Zoom, 28 Aug. 1913. Appels 55 a 75 ct., Peren 85 a 135 ct., Prinsesseboonen 8 a 205 ct., Tuinboonen 2 a 7 ct., Snijboonen 5s 111 ct., Tomaten 17 a 18 ct., Ajuin 5 a 6 ct,, Moerbeien 30 ct., Spinazie U a 2 ct., alles per K.G Bloemkool 10 a 59 ct., Roode Kool 16 a 29 ct., Witte Kool 5 a 20 ct., Savoye Kool 9 a 14 ct., Komkommers 8 a25ct., alles per 10 stuks, Wortelen f 0.40 af 1.50, per 100 bos, Augurken 20 a 24 ct., Prei 24 a 40 ct., per 100 stuks, Aardappelen 16 a 33 ct., per 10 K.G. Zierikzee, 28 Aug. 1913. Boter f 0.75 a f0.80 per V» KG. Eieren f 1.12 a f 1.20 per 25 stuks. Aanvoer boter 55 KG. Aanvoer eieren 1465 stuks. De Heer en Mevrouw KNITEL Wittenaar geven kennis van de ge boorte van hun Zoon LOUIS. Oud-Gastel, 27 Aug. 1913. Heden overleed na een langdurig en smartelijk lijden, na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der stervenden, onze dierbare Echtgenoot, Vader- en Behuwd- vader, de heer L. VERBEEK, in den ouderdom van 49 jaar. A. VERBEEK— 's Graven- Walraven. polder I E. VERBEEK. P. VERBEEK. M. VERBEEK— Michielsen. A. MICHIELSEN. 'S poldei-1" M' TERBEEK. 's Gravenpolder, 23 Aug. 1913. Bezoeken van ronwheklag kun nen niet afgewacht morden. lleinkens zand. Heden overleed door een nood lottig toeval mijn geliefde Echtge noot, de heer MARINUS NIJSTEN, in den ouderdom van 48 jaar. Wed. M. NIJSTEN—De Bie. Wolphaartsdijk, 25 Aug. 1913. Heden overleed na een kort stondig lijden en tot onze diepe droefheid en v orzien van de H. H. Sacramenten0 der stervenden onze geliefde Zoon en Broeder Levinus Joliannes in den jeugdigen leeftijd van ruim 9 jaren. L. PEETERS C. PEETERSWestdijk en Kinderen. Kwadendamme, 27 Aug. 1913. Heden overleed na een kortston dig lijden en na voorzien te zijn van de Heilige Sacramenten der stervenden onze geliefde Zoon en Broeder JAN DE JONGE, in den ouderdom van 24 jaar en 1 maand. Uit aller naam L. COURTIN VAN EIKEREN en Kinderen. Ileinkenszand, 27 Aug. 1913. Hartelijk dank voor de belangstelling, betoond op 15 Aug. j.l. 0. -I. KARSKENS, Pastoor. Zierikzee, Aug. 1913. Voor de vele blijken van deelneming, ontvangen bij liet overlijden van ons ge liefd zoontje, zeggen wij hartelijk dank. L. II. v. KALMTHOUT, A. v. KALMTHOUT— WALRAVEN. Goes, '29 Aug. 1913. Bij akte den 26 Augustus 1913 voor den ondergeteekende verleden, is door de erven van Mevrouw C. F. DE RIJCKE, weduwe van den heer M. DE JONGE Jz., aan den heer JAN MARTINUS DE JONGE Mzkoopman te Goes, het recht verleend om de firma VAN DEN BOSCH Co. te voeren, met bevoegdheid om onder dien firmanaam, hetzij alleen, hel zij met anderen, te handelen of wel om dien firmanaam over te dragen aan- of in te brengen in eenige maat- of vennootschap, welke alsdan dien firmanaam mag voeren, alles zonder eenige aansprakelijkheid van de overige erfgenamen. Goes, 27 Augustus 1913 JOH. PILAAR, Notaris. Firma AUG. VAN DYCK-PETIT Stationstraat L 5 en 6 Bergen-op-Zoom Zandsteenen, SlIJpsfeenen, Trottoirbanden, Straatkeien, en;. Groot Magazjjn van in alle stijlen en kleuren. MARMEREN SALONKOLOMMEN EN ZUILEN ENZ.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3