D. MULDER. i BINNENLAND. UIT ZEELAND. Uit het Vierde i DEN HAAG. Beëcdiging nieuwe ministers. .Men seint ons hedennamid- dag: Vanmorgen tusschen half negen en negen uur zijn de nieuwbenoemde mi nisters door II. Al. de Koningin in Het Huis Ten Bosch beëedigd en hebben in den loop van den dag de portefeuilles uit de handen hunner ambtsvoorgangers overgenomen, behalve de heer Loudon, die eerst einde September van uit Ame rika in ons land arriveert. Morgen zal de eerste ministerraad van liet nieuwe 'kabinet plaats hebben. Feest Vredespaleis. In Den Haag is druk feest gevierd op den dag van de opening van het vredes paleis drukker dan ooit bij een nationale vierdag het geval was. Vele winkels hadden ook reeds met meer of minder smaak hun uitstallingen feestelijk versierd en verlicht. De koffiehuizen hadden meerendeels een inwendige bloemenversiering en een uitwendige feestverlichting. Onder de bekende groote gebouwen in de binnenstad trokken dat van „De Ne derlanden", het Tdecrenmagazijn Dykhoff, Lensvelt, Scala en de „Haagsche Cou rant" bijlzonder de aandacht. De „Bonneterie" op de Groenmarkt had alleen een binnenverlichting evenals trouwens Pander maar daardoor kwam de buitengewoon mooie vensterversiering prachtig uit. Onder de particuliere woningen muntte die van mevr. Rose op de He.erengracht uit. Allen, die des avonds wedijverden in fraaie feestverlichting, zullen wel zonder aarzelen erkennen, dat de palm toekomt aan het paleis van de Eerste Nederland- sche Verzekerings .Mij. op de Prinsen gracht. waar van den prachtigen gevel was gebruik gemaakt 0111 een schitterende, kwistige versiering aa.n te brengen van groen, bloemen en vlaggen, waartusschen een kleine fontein klaterde, terwijl de ver lichting, zoowel uitwendig als inwendig, de versiering waardig was en deze heer lijk deed uitkomen. In het Haagsche Bosch, dat misschien voor het eerst sedert zijn bestaan van eeuwen, vol is geweest als in de nauwe straten van onze kleine binnenstad, sloot de verlichting van de lanen zich aardig aan bij die van de N.I.T.S.T. en het Lu napark. Ditmaal was het Huis ten Bosch in heerlijke lichtlijnen afgeteekend op den nachtelijken achtergrond van het bosch en de drommen, die onophoudelijk 'defi leerden, kwamen als steeds onder den machtigen indruk van deze onvergetelijke schoonheid, welke hoogste triomf een oogenblik de hossende zangers stom maakten. Wel hoorde men nu en dan critiek' op de gelijkenis niet het bekende paleis, maar dat het prachtig was, daarover wa ren de meeningen niet verdeeld. (M.) Gemeenteraad van Goes Zitting van Donderdag. Voorzitter de heer De Beaufort, burge meester. Afwezig <le lieeren Dekker, Hollmann en Risch, allen met kennisgeving en dhr. Kakebeeke. Na goedkeuring van de notulen dei- vorige vergadering, wordt voorlezing ge daan van de ingekomen stukken, als daar zijn goedkeuring van Gedeputeerde Staten van de wijziging der verordening op de straten; ld. van de regeling der borg stelling van den directeur der gemeente- gasfabriek; id. van het besluit betreffende het in gebruik geven van schoollokalen 36ste jaarverslag omtrent den toestand van het Waterschap „De Ureede Wate ring bewesten Ierseke", over het dienst jaar 1912/1913. Overgaande tot punt 2 van de agenda wordt op de aanvragen tot afschrijving van belasting en schoolgeld (1 afschr. schoolgeld, 5 H. O. en 1 hondenbelasting) overeenkomstig het advies van de finan- ciëele commissie gunstig beschikt. Tegen een wijziging in de gemeente begrooting voor 1913 beeft de financiëele commissie evenmin bezwaar; de raad keurt deze dan ook goed. Wordt overgegaan tot de benoeming van een assistent-ieeraar aan de avond school voor ambachtslieden voor de cur sus 19131914. B. en W. stellen voor de herbenoeming van den heer F. G. C. Rothuizen te bevorderen. Herbenoemd wordt niet algemeen© stemmen de heer Rothuizen. Volgt de benoeming van een onder wijzer bij het herhalingsonderwijs ter voorziening in de vacature, ontstaan door het vertrek van den heer H. Oete. B. en W. bevélen aan den heer F. C. van Strien, onderwijzer aan school B. Benoemd wordt de heer van Strien men algemeene stemmen. De gemeenterekening over 1912 wordt voorioopig vastgesteld; deze bedraagt in ontvang f 338.856,34 en in uitgaaf f 334.709,84s, zoodat er een batig slot is van f 4.146,49-'. De rekening over 1912 van het gast- huisbestuur, bedragende in ontvang f 20953.59s en in uitgaaf f 18478.46s (ba- tig slot f 2475.13) wordt eveneens goedge keurd. Aangeboden wordt de begrooling voor 1914 van de gcmeeiitegasfabriek, met een eindcijfer van f 108.255 voor ontvangst en uitgaaf. Eveneens wordl aangeboden de ge- meentebcgrooting voor 1914, sluitende met een eindcijfer van f134415.425 voor ontvangst en uitgaaf, en die van liet burgerlijk armbestuur voor 1914 ad f 102207.68s in ontvangst en uitgaaf. Een paar wijzigingen in liet reglement voor liet burgerlijk armbestuur worden goedgekeurd. Behalve oen kleine wijzi ging, wordt art. 41 waarin bepaald wordt, dat leveringen en herstellingen, kleine uitgezonderd, in den regel bij aan besteding geschieden als zijnde in strijd met art. 25 der Armenwet, waarin bepaald wordt wanneer er een openbare aanbesteding inoet plaats hebben, ge schrapt. Alsnu wordt in behandeling genomen de verordening, regelende liet brandwe- zen in deze gemeente. Nu de waterlei ding zal gebruikt worden voor liet blus- schen van branden, diende de bestaande verordening op het brandwezen zoodanig gewijzigd, dat 'de verordening op de persoonlijke diensten kan vervallen, aan gezien thans veel minder personeel noo- dig zal zijn. Aldus de overweging van B. fen AY„ Het zal nu de voorkeur ver dienen een klein aantal menschen in vasten dienst te nemen. Volgens het nieuwe ontwerp zal het personeel be staan uit de volgende personenGene rale brandmeester, Adjunct Gen. brand meester, 3 brandmeesters, 3 onderbTand meesters, hoofdman van de brandwacht, plaatsvervangend hoofdman van de brand wacht, 14 brandwachten, 26 brandgasten en 3 boden der brandweer. De lieer Pilaar wenscht de bepaling in art. 16 waarin liet in voorraad hebben van meer dan 25 L. alcohol verboden wordt, geschrapt te zien, wijl aan deze bepaling nimmer de hand kan worden gehouden en zij ook geen zin heeft. Vooral voor de apothekers is zijn voorstel van be lang. Hierover ontstond een discussie waar in zich o.a. de lieeren De Witt Hamer, Fransen v. d. Putte en Donner mengen. De heel- v. d. I'utte pleit voor uitstel dei- zaak ter fine van nader onderzoek. Wijl blijkt, dat reeds de Hinderwet in deze vaste bepalingen geeft en de voorzitter gaarne de gewijzigde verordening in deze zitting zag aangenomen, van den anderen kant het door don heer Pilaar voorge stelde geen tegenkanting hij de lieeren ontmoet, wordt zonder hoofdelijke stem ming besloten het woord „alcohol" in art. 16 der verordening te schrappen. Op verzoek van den ingenieur der te legrafie te Vlissingen, wordt, op voorstel van B. en W„, -tlot wederopzegging toe stemming verleend aan het rijk om in de brandgang aan de Kreukolmarkt een ka belkastje te plaatsen tegen een jaarlijk sche vergoeding van f5. Een wijziging van het raadsbesluit dd. 24 Juli 1913 no. 15 betreffende het'in ge bruik geven van schoollokalen aan de Vereen, voor Handelsonderwijs naar aanleiding van een opmerking van (led. Staten omtrent vuur en licht, dat bij de huursom is inbegrepen, vrijen toegang voor hoofd en schooltoezicht en verbod van gebruik op uren, die voor het geven van onderwijs van gemeentewege worden gebezigd wordt goedgekeurd. Naar aanleiding van het verzoek van den heer J. Bos, om aanwijzing van rooilijn voor te bouwen woningen aan den straatweg naar Kloelinge, wordt, op voorstel van B. en W. besloten daarvoor de lijn aan te wijzen, die vanaf het meest vooruitspringend gedeelte van perceel II 95 naar de voorzijde van perceel H 96 loopt. Een voorstel inzake nadere regeling van verschillende salarissen in verband met de gemeentebegrooting voor 1914 en een voorstel tot verliooging van bet te heffen maximum bedrag aan II. U. wor den van de agenda afgevoerd, ter fine van nader onderzoek door de financiëele commissie. Eveneens een voorstel tot het aangaan van een geldleening voor de ge meente gasfabriek. Op verzoek van den heer De Witt Ha mer verleent de Haad nog machtiging om alsnog pen bedrag van f 900 op de begrooting van dit jaar te mogen brengen tot verbetering van de buisleiding in ver band met de nieuwe gebouwen (R. Land- bouwi-Winterschool en Rijkskantoren) op liet Ravelijn, welk werk spoed eischt. Het le suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag over 1913 wordt vastgesteld tot een bedrag van f 539.94s. Niemand meer liet woord verlangende wordt de vergadering ongeveer 8.40 uur door den voorzitter gesloten. Komst van II. M. de Konin gin. De tweede klas wachtkamer wordt voor de ontvangst van H. Alajesteit en Z. K. Hoogheid den Prins herschapen in een allée van planten en bloemen waar langs de vorstelijke personen van den trein naar de auto zullen wandelen. De inrichting van deze allée is opgedragen aan den heer Reijërse, bloemist, Oost singel alhier. Bij de aankomst der vorstelijke perso nen zal zoowel de tweede klas wacht kamer als do vestibule van hel station voor het publiek' gesloten zijn. De Ko ninklijke auto's moesten hedeiinamiddag per trein van 5.09 arriveeren, zijn ech ter op dat uur niet medegekomen. Voortreinen zullen morgen, Za terdag, voor de feesten te Aliddelburg loo- pen van Goes te 11.08 voorm. en van Middelburg te 4.52 namiddag. Van hoogst competente zijde ont vangen wij bericht, dat in verhand met de spoorwegplannen op Zuid-Beveland, door dr. Jenny Weijerman ontworpen ter vervanging van de stoomtram Huijgebaert, de volgende week een vergadering van ingenieurs der S.S. zal plaats hebben om nader over deze kwestie te beraadslagen. O n a f h an k e 1 ij k h e i d s f e est. Naar wij vernemen worden alhier pogin- - 1' Al deze feestelijkheden gaan uit van de vereeniging „Uit het VolkVoor het Volk". De minister van landbouw, nijver heid en handel heeft in zijn beschikking, inen die D^en eener rente, als bedoeld in de artt. 369 en 370 der Invaliditeitswet behulpzaam zullen zijn de volgende wijziging gebracht: binnen liet gebied der rentecommissie I" VA JJ VUiuouiv.i x w gen aangewend om Neêrland's onafhanke lijkheid te berdenken met de kinderen van tie verschillende scholen in de ge meente. Medewerking en steun door bet voorioopig comité is aan Burgemeester en Wethouders verzocht. De viering van dit feest zal vermoede lijk de 2e helft van September plaats hebben. - Dat het den circushouder, dhr. lie ver, hier niet voor den wind gaal, blijkt wel uit het feit, dat zich voor het bijwo nen der eerste voorstelling slechts 2 per sonen van kaarten voorzagen. Voor de tweede voorstelling was do opkomst geen haar beter, hoewel iiel aantal bezoekers toen lot 10 personen klom. Beide koeren achtte tie Directie liet maar beter de menschen hun entrée-geltl terug te beta len en de voorstelling uit te stellen. Tot overmaat van teleurstelling over leed gisteren de 28-jarige doc liter van den lieer'Bever, die één der boste mede werksters was van liet circusgezelschap. De bioscoop van den heer Weg- kamp op de kennis alhier geeft zeer in teressante projecties te aanschouwen zoowol natuuropnamen als dramatische episoden on komische tafereelen. Een voorbeeld van liet Vorste genre is bet alligator-park, van het tweede de projecties „Alice" en tusschen de rotsen", vanj het derde: „De club des doods", „Jan ongeluk" en „de panter van Onesyiine". De explicateur verduidelijkt de bijzondere punten voor hel publiek', zoodat Wog- kamp's bioscoop een merkwaardige lie zienswaardigheid is dezer kernii Morgen zullen de leerlingen van de ('hr. School uit de Nieuwstraat liet Koninklijk echtpaar een lied toezingen op den 'slleer Hendrikskinderondijk, bij hun dooltocht van Goes naar Middelburg. Gisteren had hier een ongeluk plaats dat nog betrekkelijk goed afliep, liij bet elkaar passeeren van twee paarden ■yoor een wagen en een paard voor ©eu dogkar, geraakten de dieren schichtig door het leven van het orgel op de Vlasmarkl, waardoor zij op elkaar inliepen en alle drie de paarden op elkaar tegen den grond Vielen. Bij bet ophelpen van de dieren gelaakte het paard met de dogkar in het raam van 't woonhuis van den winke lier S. waardoor tive groote ruiten braken. Wonder boven wonder liep het ongeluk verder zonder ongelukken af. Het Koninklijk bezoek aan Middelburg. In de route welke het Koninklijk echtpaar morgen, gaande naar het station zal maken, is nog een wijziging gebracht en zal deze nu gaan langs Abdij, Ba lans, Wagenaatstraai, Lange Noordstnaiat, Markt (rond), Langedelft, Kortedolfl, Dam Zz., Bateau port, Dam Nz., Mol straat, Korte Heerengracht, Korte Noord- straat, Lange Noordstraat, Markt (langs ingang Langedelft en Gravenstraat), Kor te Gortstraat, Lange Gortstraat, Varkens markt, Hoogstraat, Nieuwe Haven, Turf kade, Koningsbrug, Stationstraat, Kanaal brug, Station. Onder weg zal nergens worden halt gehouden. Ailerwege worden lieden de laatste ban, den gelegd om alles voor het bezoek in gereedheid te brengen; zoowel op het tentoonstellingsterrein als aan liet sla tion. De muziektent op de Markt zal niet alleen met gas, doch ook met vetpotj worden verlicht. Nader vernemen wij, dat de reveille Zaterdagmorgen gaat langs Markt, Lange- viele, Lange Geere, Beestenmarkt, Koestraat, Varkensmarkt, Vlissingsche straat, Vlissingsche brug, Teermagazijn- straat, Blaauwedijk, Loskade, Niemve- poort, Kinderdijk, Spijkerbrug, Dwarskaai Dam ZZKorte Delft, Korte en Lange St. Pieterstraat, Wagenaarstraat, Brce, Zuidsingel, Korte en Lange Noordstraat, Markt. De fakkeloptocht verlaat 's avonds te ongeveer half tien de Markt en gaat dan Langedelft, Segeerstraat, Kade, Bateau- port, Rotterdamselie Kaai, Nederstraat, Lange Breestraat, Brakstraat, Korte- en Lange Singelstraat, Koepoortstraat, Mo lenwater. Na afloop van het vuurwerk gaat de fakkeloptocht van liet Molenwater, Korte Heerengracht, Korte- en Lange Noordstraat naar de Markt. De reveille zal Zaterdagmorgen gehouden worden door liet muziekgezel schap St. Caecilia uit Vlissingen, welk gezelschap ook van half vijf tot half zeven een concert op de Markt geelt terwijl van half acht tot half tien het Middelburgsch Muziekkorps zich daar zal doen hooren. Na afloop van dat laatste concert zal St. Caecilia de fakkeloptocht naar het Molenwater mede maken, waar, zooals vroeger reeds gemeld is, een vuurwerk wordt afgestoken. te Middelburg in de gemeente Vlissingen aan te wijzen .1. de Vlieger, klerk ter secretarie van die gemeente, enJ. Suiir- mond, gemeenteboile. Ofschoon liet Donderdag weer erg druk was in de stad, is het vreemde- -iveest als de trein UlclCIlb lUlllVIV-i mede uit de Belgische badplaatsen. Waarschijnlijk wachten meerderen tot Zaterdag, om alsdan ook onze Koningin te zien, voor wie naar men weet ook buitenlanders groote vcrecring koesteren. De tram Inlicht ongeveer 750 bezoekersaan. Op de tentoonstelling liet Cloeting's Ge mengd koor zich hooren. Door den Commissaris van Politie werd Donderdagmiddag per autovoor afgegaan door 2 agenten te paard de route gemaakt, welke de Koningin Zaterdag zal rijden om te zien of deze in den daarvoor bestemden tijd kan worden afgelegd. Donderdagmiddag ontstond op (le Markt alhier twist tusselien een stuur man van liet s.s. Avanti en een kellner van het s.s. Walcheren, waarbij de eerstgenoemde in de rechterwang werd gebeten. De politie maakte proces verbaal op. Precies half twee keerde het bataljon Middelburg Donderdag te dezer stede in goede conditie terug. Het bezoek op de tentoonstelling liep gisteren tot ongeveer 950 personen. Des avonds waren tamelijk velen opge komen om op 'I terras te genieten van de muziek van het strijkorkest uit Vlis singen, dat veel applaus mocht inoogslen. Vlissingen Bij de familie E., alhier is bericht ontvangen, dat de 19-jarige zoon te Antwerpen overboord is gevallen en verdronken. (M. Crt.) De Staatscourant beval de wijzi gingen in de statuten van de Chr Jongeliugsvereeniging onder de zinspreuk „Gelijk aan het Mosterdzaad" alhier. Zierikzee Woensdag 3 September wor den de kiezers weer opgeroepen ter stem luis. In de vacature, ontstaan door de verkiezing tot. Eerste Kamerlid van d-n lieer Mr. .Fokker, moet voorzien woirde.n door de verkiezing van een nieuw lid der Provinciale Staten. Candidaat is ge steld van anti-revolutionaire zijde de lieer I). MELDER, voorzitter der Centr. anti-rev. kiesvereeniging. Als man van overtuigd Christelijke beginselen, verdient hij ons aller stem. Men verzuiine dus de ge ringe moeite van een gang ter stembus niet en Iirenge zijn slem uit np den heer Heinkenszand. De ongehuwde 24-jarige J. de Jonge uit deze gemeente werd j.l. Maandag naar het krankzinnigges ticirt „Vrederust" te Bergen op Zoom over gebracht. Bij zijn ouders kwam reeds Woensdag het telegrafisch bericht, dat hun zoon was overleden. Alorgen (Zater dag) wordt zijn lijk naar de 11.-K. begraaf plaats alhier overgebracht. Voorwaar een treurige geschiedenis Donderdag j.l. had het twee, dochtertje van den herbergier C. R"' hier hel ongeluk een duit in te slikken. Het kind kreeg het zóó benauwd, dat de ouders geen raad wisten en de hulp inriepen van den heer Hoorweg, arts al hier, die het kind met moeite van het ingeslikte geldstuk bevrijdde. ui lewvyuH Tegen het perceel van M. W. van Oosten alhier wordt een brieven bus geplaatst. Ierseke. Tot bestuurslid van de afdee- ling Zeeland van den Algemeenien Neder- landschen Politiebond i-s benoemd dhr. A. P. van Hert-urn, gemeenteveldwachter alhier. liet alhier gisteren (Donderdag) ge houden onafhankelijklieidsfeest, dat be- stigd werd met heerlijk weer, mag in alle opzichten als uitnemend ge slaagd beschouwd worden. Zooals wij reeds in ons vorig nummer meldden, Maandagavond heeft een openbare muziekuitvoering plaats in de muziektent op het. Havenplein. Maandag a.s. zal het 25 jaar ge ledon zijn dat do heer 1'. Jongmans liet ambt van organist der It. K. Kerk bekleedt. Donderdagavond vergaderde het comité tot herdenking onzer onafhankelijkheid in den huize Verwer. De voorzitter, dhr. mr. S. van Geus, heette allereesl den Burgemeester als eer© voorzitter welkom, ltij hoopte, dat het feest uitstekend mocht slagen. Met genoe gen constateerde hij, dat. Zierikzeenaars van allen rang en stand, met het feest ingenomen waren. Dit bleek uit het enthousiasme, waarmede tiet bedrag van f honderd gulden was bijeengebracht. De secretaris constateerde, dat 33 le den aanwezig waren. Het comité was uit gebreid met de lieeren A. G. Kijn, A. II. Lemsoim, W„ A. Ribbons en S. Polak, terwijl de heeren mr. Fokker, mir. Rak ker, Quant en Meuwese bedankt hadden. Daarna werd het feestprogramma uit voerig besproken. Aan kerkelijke autoritei ten zou verzocht worden, den avoind van Le voren een godsdienstoefening te hou den Maandag 29 September. Daarna zal een lichtstoet geformeerd worden, die een rondgang door de stad zal maken. 30 September vangt aan niet koraalmu ek op een der torens, waarna rondgang door (ie stad niet muziek. Voor twaalf uur heeft plaats de herden kingsrede in de Nieuwe Kerk, die door den lieer mr. van Geus zaJ worden uit gesproken, benevens een bioscoopvoorstel ling voor de schooljeugd en een tractalie van onvermogenden. Om 1 uur zai de historische optocht door de stad gaan, waarna concert van Kunst en Eer en uitvoeringen van zang- vereeni gingen. Des avonds wordt de optocht van middags heehanhl met fakkellicht; na muziek. Door illuminatie zal getracht worden de stad een feestelijk aanzien te geven. Verschillende sub-commissies zijn ge vormd, die voor bepaalde onderdoden van het program werkzaam zullen zijn. rcicur> iii iöTTB zou een zeer uitgebreid programma wor den afgewerkt. Inzonderheid werden dé hoofdnummers zc'cr goed uitgevoerd en niet het minst de landing van den Prins. Nadat in den vroegen morgen de over winning der Hollanders op de Franschen behaald was, werd de Fransche vlag .van len toren afgehaald en de Nederlandsclie gehesrhen, waarop lal van vreugdeschoten hel luchtruim doorknalden en de plech tige loonen van liet oude Wilhelmus ons in de ooren dreunden. Kort daarop ver zamelde zich de jeugd hijeen voor een te houden optocht, welke eveneens goed slaagde en beëindigd werd niet oen trac talie. 's Namiddags om 1 uur had de landing van Zijne Hoogheid den Prins plaats in de haven, welke zich hiervoor uitstekend leenigt en waarop zich drommen vaat menschen hadden saaingepakt om deze ile< htigheid hij le wonen. Zoodra Zijne Hoogheid aan wal stapte, werd hij iloo-r den heer Aan Limburg Stirum toege sproken, wat op den Prins een ernstige» indruk maakte en bij tevens blijk gaf van Zijn groote blijdschap bij ile aan komst in liet Vaderland. Vandaar naar het hotel „Oesterbeu'rs" gereden, sprak Zijne Hoogheid hot pu bliek vanaf het baloon toe, waarop een daverend hoera! en Leve de Prins! volg de. Om ongeveer 2 uur werd aan den Grindweg de Historische en allegorische optocht samengesteld, welke de aangewe zen route volgde. In dezen optocht be vonden zich, benevens den Prins mei zijn gevolg, tal van andere prachtige af deelingen, de een al meer fijn afgewerkt dan de andere en lieten de deelnemers hierin uitkomen, dal zij kosten, tijd noch moeite gespaard hadden om dezen op tocht zoo mooi mogelijk te maken. Nadat dezen optocht Ontbonden was, volgde een kleine pauze om des avonds le 6 uur aan de geeostumeerde muzikanten Van Mozart" en de leden der Zang vereen. „Excelsior" de gelegenheid Ie geven voor het uitvoeren hunner concerten, die niet tegenstaande de drukke menschemmassa om de Tent, onder leiding der bekwame directeuren de heeren Van Dijk on De Dreu, zeer tot hun recht kwamen. Dm 7'/2 uur werd door den keurig saamgestelden lichtstoet oen wandeling door liet dorp gemaakt., waarbij groot en klein zich len zeerste amuseerde. Nauwelijks had de klok 10 uur aan gekondigd of er werd een liegjn gemaakt met ,hel afsteken van het buitengewoon groot vuurwerk, wat men te Ierseke in zoo'n uitgebreid aantal nummers niet zou verwachten. Het eeue met het andere no. afwisselend was eon prachtig geheel ter wijl als een «lot-decoratie werd afge stoken een stuk waarin een reusachtig groot portret van II. Al. de Koningin te Ji if 's middags herhaald met fakkel daar s1""» ey - voorschijn kwam, omgeven door een vuur zee van steuren in diverse kleuren. liet, doet de feestcommissie, de burgerij en allen die hebben medegewerkt tot het welslagen van dit feest alle oer aan. en zagen hun moeite dan ook werkelijk beloond door de zeer vele bezoekers van buiten, die dan ook allen in vroed ijke stemming en voldaan, de een per anto, de ander per fiets of rijtuig huiswaarts keerden. Nisse. Een treurig ongeval kwam heden de blijde onafhankelijkheidsfeestien storen. Van een praalwagen brak hedenmiddag te kwart, voor twaalf, tijdens den optocht, ongeveer 10 minuten buiten de kom der gemeente een disselboom waardoor do paarden op hol sloegen en met wagen en al den groolen waterput inreden die zicli logenovcr de hofstede „de mooie staak" bevindt. Verschillende personen waren van den wagon gesprongen maar een 5-tal kwam in den put terecht. Een persoon, die onderop lag werd niet dan met veel moeite er uit gehaald. Hij bleek buiten bewustzijn en was ondanks spoe dig toegeschoten hulp bij liet afzeilden van dit bericht, nog iu zoo'n toestand dat hij niet kon vervoerd worden. De 4 overigen kregen kwetsuren aan hoofd en schouders. Schoondijke De opening trisclie Centrale alhier zal op 1 Sept. a.s. Deze op| eenige feestelijkheden gep deze gelegenheid zal liet versierd en verlicht wordt) Breskens. Heden (Zateij extia-tram van Osfende legenheid van het Koningi Middelburg. Ook zal den! elf een tweede boot afvan Voor het diploma slaagde dhr. I. de Hullu a Een sociale maatrege van de N. V. Van Melle's Works alhier, geeft aan personeel drie dagen vacar Nieuwvliet. De gemeenten aan de vrouw van den ov' wachter een pensioen van Biervliet Na herhaalde voor onderwijzer niet verp acte aan school A, meld') sollicitanten aan. Er zal nu oproeping met verhoogde we worden. Nu de meeste meenten zeer moeilijk personeel kunnen krijgen e houden, mag dit wel een r de „zittende" onderwijzer: zoldigen. Groede De schietvereenij zal op 7 Sept. a.s. de jaarlij wedstrijd houden op een t duinen. Sluis. In de gehouden verj den raad nam dhr. Bakker werd toegesproken door meester. (In een volgend meer.) Aardenburg. Van bevriende men ons het programma van li concert door Aardenburg's 31 Augustus as. 1. Le Chef de Corps, vj 2. Suite miniature, van II Belle Alsacienne, van J. Kesj bahnarsch, van L. de Morrée. van Govaert. 6. Le Mvstère ratie. 7. Perseverance, vani Pestivalniarsch, van J. Mork Uit 't overig Zeeuwsch-Vfl Koewacht. Naar wij uit goe nemen, zal binnenkort aan (I scholen Oude Molen en St. groote verandering plaats I desbetreffende plannen zijn gekeurd. Door liet gemeen aan het Rijk eene buitengew< subsidie aangevraagd tot d kosten. Indien dez.e toegestj tot de aanbesteding worden want liet werk moet vóór 1 voltooid zijn. De inwoners dezergeme flink bijgedragen totbestrijdim voorde viering der onafhankhe Daarom is door de commissi 's morgens ook eene bedeelin tenbrood te houden voor de 's avonds een fakkeloptochi lichting van het marktplein dat ook een luchtballon zalj worden. Buitengewoon groot is het vervoer van haver naar weest. Dagelijks zag men tel rijen volgeladen wagens voi Aan het grenskantoor heersel een groote drukte. Vooral Woensdag was het vervoer e| beide dagen zijn meer dan 2' over de grenzen gegaan Door te Axel was het vervoer Dondj geringer. Axel. Tot voorzitter van de „Axel" van de R. K. Boerenl O. I) is gekozen de heer L vsj in plaats van den lieer L. Bui| zoodanig had bedankt. Begunstigd door prach weer heelt de/.e gemeente 1] op schitterende wijze het I Neerlands Onafhankelijkheid gi versiering der verschillende sti vooral der hoofdstraten was a tigst. Ieder had onder leiding missie voor de versiering, zijn lx] om de stad een feestelijk aanzie» In den namiddag trok een 1| stoet, waaraan ruim 240 pers' namen, rond. De stoet stelde! intocht van den Prins van 's Gravenhage in 1813. In den voormiddag werd d marsch en in den namiddag verschillende muziek- en zan uitgevoerd. Heden Vrijdag, v feest voortgezet. De stoet gaat uit, doch het hoofdnummer is liet liyppique. 's Avonds voorstellii' bioscoop in de open lucht Hulst. Door de commissie van bouwtentoonstelling te 's Gr waren voor de leden van d Boerenbond Z. VI. O. I). 200 pis reserveerd in den Zeeuwsclien die op 11 September a.s., den dag der tentoonstelling, naar I loopt. Alle 2' 0 plaatsen zijn genon. Er zullen niet dezen trein, die genoemde commissie rijdt, ci| Zeeuwsche landbouwers de bezoeken.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2