O N D E R Vf IJ S. LEGER EN VLOOT. Posterijen. LETTEREN EN KUNST. Laafsfe Berichten. 403e Staatsloterij. LAND- en TUINBOUW. Afloop verkoopingen. aanbestedingen enz. Marktberichten. Burgerlijke stand. deelt de voorzitter f/.iekenbarak is gearri- itiging op het school- dat de minister van [ïeeft beschikt op het van een spreekcel te ens worden ter tafel fcgen van het burger 's H. Arendskerke en lm over het dienstjaar lestuur van 's H. Hen- Ie opgemaakt hl ont- en in uitgaaf op litendo met een goed 1 laatstgenoemde opge- kp f5488,58 en in uit- liitsdien met een goed Besloten wordt deze in handen van een© Izoek, bestaande uit de ]J. Nijsse en K. Janse. Igesteld de staat van pan den hoofdelijken i.r 1912 tot een bedrag emeenterekening over Joden, de ontvangsten 84r' en de uitgaven slot f229,04. Deze fine van onderzoek I eener commissie, he- Yen J. Minnaar, P. do pijn. Een voorstel van leggen van een opril [iet opruimen van twee Ivordt aangenomen. Tot lerlijk armbestuur van Ivordt benoemd de heer door het armbestuur Ireling bestond uit de |leiibergh! en G. Mullié. voorstel van B. en W. Inbestuur gehoord, be- va,n Slrien te 'slleer in zijine betrekking Inningmeester van het aldaar te schorsen op as kas een aanzienlijk kteerd. Ten slotte wor- kohieren van de lion- I van den hoofdelijken lienstjaar 1913, waarna gesloten. (Zeeuw.) had de timmermans- Ihier, het ongeluk zoo bt te kappen, dat ge- poodig was, die verleend Iwaarden, alhier, die lioest naaien. |d de werkman G. D. ongeluk alhier, toen hij It afbreken van het. ge- f.oo ernstig te bezeeren, naar zijn woning ver ben. 3ij Kon. besluit van aan den heer J. N. verzoek, met ingang) Ij.l. eervol ontslag1 vcr- eester dezer giemeente. Ilaandag is hier in den Ijna 75 jaar overleden In Gorsel IIz., vroeger Ier gemeente, for Ged. Staten is met Sept. a.s. definitief be- J-maehinist bij de traan dhr. C. P. Kramer, te voorloopig aangesteld. bar A. Bustraan, schip- brij Politie op de Schelde itroomiein is niet ingang poodani'g verplaatst, naar ier met 1 Sept. a.s. te vachlschip Ramses" is eiioemd de heer .1. J. schipper de heer Jac. gavond had in de oude idering plaats, bijeenge- bestuur van het Groene KruiningenSchore. 12 ■en hadden aan de op- ;geven. Na. opening door irgemeester van Kruinin- voord gegeven aan den die in een gloedvolle n het Groene Kruis uit zieken en zwakken ver- n te verschaffen en daar hulp ontbreekt, werd dames gericht of ze be et maken van kleeding- van dien aard mede te kas te steunen of wel ke huisvrouwen eenige n. Over een en ander alen gewisseld en beslo- meer bekendheid met te geven en bepaald te- ser een vergadering uit dan uit de aanwezigen kiezen. tslag van de Dinsdag' g©- g voor een lid van dien legens bedanken van den) s 238, opgekomen 196, de Block verkreieig; 129 Munck 66, zoodat eterst- ozien. e week Donderdag is hiei jkheidsfeest gevierd met ostumeerde optocht, trac- 1 nderen, muz iekuitvoeri n- en vuurwerk, alles zóó s in elkaar gezet en zoo lagd, dat menige groote meente zoo'n feest, mag Onder de vele versieringen voor de huizen aangebracht mag zeer zeker ver meld worden die welke prijkte aan den <revel van ons Capucijnenklooster, waar op den feestmorgen een plechtige heilige mis de festiviteiten opende. De bekroningen op de Tentoonstelling te Neuzen. Maandagavond werd bij de sluiting der tentoonstelling te Neuzen medegedeeld de uitslag der bekroningen door d» jury. De medailles werden toegekend dis Bronzen medaille van II. M, de Ko ningin aan A. Guequierre te Neuzen voor model stoommachines, en brandspuit, zil veren medaille van het bestuur der Z.- Vlaamsche tramwegmaatschappij aan 0. van Damme voor een miniatuur ellectri- sche centralezilveren medaille van den heer Fruijtier, lid der Twteede Kamer, aan A. D. Berwaldt voor model schepen verguld zilveren medaille van de ge meente Ter Neuzen aan Th. Bauwens voor houtsnijwerk; verg. zilveren medail le van jhr. De Muralt, lid der Tweede Kamer, aan A. A. van Wijck, voor schil derwerk; bronzen medaille aan G. Kru lling voor teekenwerk. Voor handwerken werden medailles toegekendverguld zilveren med. aan mej. A. van Kenhroek; zilveren mled. van den heer Vorstterman van Oyen, oud lid der Tweede Kamer, aan m]ej. Jaca. Ie Nobel te Oostbburg; zilveren lined, van den Commissaris der Koningin in Zee land, aan mej. S. A. Kaande Vlieger to Iloek; verder bronzen nned. aan Mej. M. E. do Kiewit-Eijke te Zterikzee, M. S. Ie Nobel en Elsa. Standaert. Voor ingezonden curiosa werden me dailles toegekend: 'de bronzen med. va,n Z. K. 'H. Prins Hendrik aan A. I. Ratel, verg. zilv. 'med. van den heer Van lloinpu, lid van Ged. Staten, aan mr. Plir. J. van Blaricum te Hulst; zilv. med. van mr. Dieleman, lid der Prov. Staten, aan cto familie Rochat, zilveren med. van dien lieer Huizenga, burgemeester, aan A. G. I. F. Schagen van Leeuwen; verder bron zen med. aan H. Polano, te Dan Ilaag en dr. Godee Molsbergen. Voor floralia werd de zilveren m,ed. van den heer Homhach, lid der Statiën toegekend aan mej. M. Appel en .een bronzen med. aan Tony Spruit en burg. Aan de Zeeuwsch-Vlaam&che Tramwietg- maatscbappij werd voor hare inzending toegekend de zilvteran med. van den heer Usebaert, lid der Skaten. De bekroonden bij wier naam gtean woonplaats is vermeld wonen te Neuzen. Behalve genoemd© medailles werden ook een grooit aantal diploma's toege kend. De uitreiking der prijzen wteixl voor afgegaan door ©ene toespraak van de pre sidente va.n bet comité, mevr. Spruiton- burg-Buijze, die roet voldoening, wijzende op het succes dat met de tentoonstelHing| bereikt is, allen dankte die er aan hebben medegewerkt. De tentoonstelling wend gesloten door de.n heer J. A. van Rompu, die het comité gelukwenschte roet het behaalde succes. De feestzaal was dezen avond geheel gevuld met belangstellenden. De avond werd opgeluisterd door bel muziekgezelschap „De Vereenigde Werk lieden", terwijl het gemend koor onder leiding van den heer C. A. van Fraaijten- hove aldaar de cantate's uitvoerde die j.l. Vrijdag op de Markt zijn gezongen. (M. Ct.) Onafhankelijkheidsfeesten. Te Domburg is het heden feest ter eere van Neêrlands 100-jarige onafhanke lijkheid. Alom waait de vaderlandsche driekleur, en zoowel de vreemde badgas ten als de dorpsbewoners loopen met Oranje getooid door de straten van hot vriendelijke dorpje. Na, reveille en de officieel© opening van het feest door den eere-voorzitter, den heer L. J. van Voorthuijfeen, bur gemeester van Domburg, op het Gemeente huis, hadden volksspelen voor kinderen en volwassenen plaats, welke des mid dags werden voortgezet. Te half twee werd een nieuwe muzfek- tent voor de vereeniging „Appollo" in gewijd, welke vereeniging het feest den geheelen dag opluistert. Hedenavond heeft een lichtstoet plaats, terwijl als slot vrijheidsvuren worden af gestoken op den Hoogen Hit, Domburg'? hoogsten duin. Mgr. A. J. Callier, Bisschop van Haar lem, kwam gisteren deze hooge pauselijke onderscheiding persoonlijk naar Warmond overbrengen. Msbode. Geslaagd voor adsp. administrateur bij' de marine de heer M. .1. C. Klaassen van Middelburg. (M. Crt.) Vlissingen. Dhr. Charles Smagg-o, volon tair aan de R.-K. Jongensschool alhier, is- benoemd tot onderwijzer aan de met 1 Nov. a.s. te openen R.-K. school te Goes. Heden slaagde voor de Middelbare Acte Boekhouden (schoolacte) Mej. S. Klijberg van Vlissingen. Hoedekenskerke. Dhr. M. de Jonge Bz., vroeger alhier woonachtig, is te 's Gra- venhage Maandag j.l. geslaagd voor acte Duitsch L.O. Bekeeringen uit het schisma. De Fransche bladen maken melding van de bekeering tot het Katholicisme van drie schismatieke prelaten, behoorende tot de sectie der Jacobieten Mgr. Elias Halluli, ex-aartsbisschop vim Jerusalem, Mgr. Abraham David, ex aartsbisschop van Apmea en den patriarch zeiven der Jacobieten, Mgr. Ignatius Abdumelssih. Zij legden de katholieke geloofsbelijdenis af voor den katholieken Syrischen patriarch van Antiochië, Mgr. Mahmani. Mgr. H. J. M. Taskin. Naar wij vernemen, is de HoogEerw. Hooggeleerde heer II. J. M. Taskin, Pre sident van het Groot-Seminarie te War mond, benoemd tot Geheim Kamerheer van Z. H. den Paus. Zierikzee. De adelborst 1ste klasse J. J. van der Have van hier, is bevorderd tot luitenant ter zee 2de klasse. De heer J. Kotvis, hulpbode te Hoofd plaat, is aldaar benoemd tot brievenbe steller in dp vacature Boes. Huldiging van Hugo Verriest te Ingoygem. De hulde van Groot-Nederland aan den grijzen letterkundige, sieraad van den Vlaamsehen stain, is treffend geweest en grootsch. De koning van België zond eon zeer hartelijk telegram, in het Nederlandsch, gesteld. Op den dag der feestviering (Zon dag j.l.) seinde men aan de „VlaamSchö Gazet" Van Vichte tot Ingoygem is het -oen prachtige en kwistige versiering; alle hui zen, alle straten zijn in feestdos. In liet dorp heeft men den ganschen nacht aan deze versiering gewerkt en overal straalt ons tegen hoe het volk dit feest van harte medeviert. iW® ontmoeten volksvertegenwoordigers, dokters, advocaten en andera hoogcschool- gediplomeerd-en, de voornaamste letterkun digen uit Vlaanderen en ook uit Neder land. Alle standen van hei Vlaamsche volk zijn er vertegenwoordigd. De stoet, welke vlersoheidene duizenden deelnemers telt, niet talrijke prachtige kleurrijke vaandels, wordt gevormd te Vichte, van waar hij zioh, onder de opwek kende toonen van verschillende muziek korpsen, naar Ingoygem begeeft. Te Ingoygem zien wij 'den gevierden. pastoor Hugo Verriest, die stralend van gezondheid en van geluk, zijne bloedver wanten en talrijke gasten ontvangt. Inmiddels wordt een krans uit Dan Haag aangebracht, met het opschrift: „De Vlamingen uit Den Haag kronen u." Eenige ©ogenblikken later komt het vol gende telegram van 11.11. M.M. den Ko ning en de Koningin„Wij sturen onze le vendige gelukwenschien aan den eerbied- waardigen priester, die door gansch Vlaan deren wordt geëerd ©n die heden met be: geestering wordt gevierd. Het is ons bij zonder aangenaam hem in die bijzondere omstandigheden onze oprechte genegen heid te betuigen en tevens hulde te bren gen aan zijn talent en zijin edel karakter." Het spreekt van zelf, dat dit telegram, in zulke waardeerendie bewoordingen op gesteld, den grijzen pastoor dilep ontroerde. Trompetgeschal kondigt aan dat de stoet nadert. Wanneer het hoofd van dien stoiet voor de woning van 'den jubilaris aan- komt, treedt Hugo Verriest huitien, de be toogeis tegemoet. Een machtig gejubel gaat op hetzelfde oogenblik uit "de dichte menigte hetoogers op. Het gejuich houdt meer dan ©en uur lang aan en hernieuwt zioh telkens als een nieuwe groep aankomt. Het is onmogelijk te schatten hoeveel volk naar Ingoygem gestroomd is óm den verdienstelijken ouden Vlaming te liuldi gen. Iedereen staat er verbaasd over en men mag zeggen dat heel Vlaanderen ine medeviert. Intusschen trekt de stoet groep na groep voorhij. Honderden vlaggen wemelen, Vlaamsche liederen wieerklinken en altijd maar door stroamen de hetoogers voorbij. Hugo Verriest, omring door zijn fa milieleden ien zijn gasten, neemt den stoet van op ©ene tribune in oogtenschouw. Hij weent bij beurten en bedankt onlroerd voor de genegenheid en de vereering, die de voorbijstnxnnende menigte hem be tuigt. Het is roerend te zien hoe moeders hun kinderen in de lucht heffen, opdat zij Verriest zouden bemerken, hoe hij de hulde ontvangt van groot en klein, van arm en rijk. Ontelbare bloemstukken en andere ge schenken worden den jubilaris aangebo den. Geen groep of hij brengt een bloem tuil of een geschenk voor Verriest. Het laatst komt het prachtig portret van den Nederlandschen schilder Toorop, den grijzen pastoor door den Amsterdamschen Kunstkring „Violier" aangeboden. Men steekt dit portret omhoog en toont het aan het volk, dat nogmaals in toejuichingen losbreekt, terwijl nu het Njedetrlandsche volkslied aangeheven wordt. Dan stapt de gevierde in een automobiel om een toertje te maken door het dorp. 'tls een ware zegetocht, een algemeen© hulde, een heerlijk, onvergetelijk Vlaamsch feest 1 Nu „begint het bainket. Dit wordt gegeven in oen groote padvin derstent, die over die weide is uitgespan nen. De 'correspondent van de „Maasbode" vertelt er het volgende van: Vijftig "tafels, ïed-er voor dertig perso nen, worden er door rappe handen van een honderd 'uit Kortrijk aangerukte die naars blank 'gedekt en voorzien van cou verts met daaromheen toen leger van gla zen. Timmerlieden slaan ©r met mach tige hamers als heiblokken palen in den grond, waarover kij, "de planken leggen die dienst 'moeten dolen als banken. In het midden op een vierhoog is de eeretafel aangtericht, recht daar tegen over een podium, waarop eten symphonie- orkest zal plaats nemen. Om 10 uur in den morgen zijn we evten in dit 'feestgebouw aan het rondzien. In het achterste gedeelte is de keuken en de aanrechtkamier. Bergen van wijn liggen er gereed, roo- de, witte, en manden miet de nobele „Moët et Chandon" van de firma de Smet uit Kortrijk. Toen 's middags de champagne over on zen persdisch bruischte, riep teen van de oolijke 'Vlaamsche persbroteders: „Hee- re al mijn copy wordt zat!" Een half dozijn vrouwen wassohen de groenten schoon 'en plukken die salade, dubbel zooveel koks in hagelwitte "bui zen snijden de ossenhaasn, hakken de koude kiekens 5n porties-, ©n schikken do mooten zalm op de niet meier te tellen schotels. De patissier 'staat met oen mies als een slagzwaard te 'manoeuvreeren voor een heuvel van 'feestkoeken. Het lijkt als een oud-testamtentisch noenmaal van koning Salomon. En Stijn Streuvels, de beroiem.de Stijn Streuvels, is 'bezig om in allen teanvoud op do tafels de nummers nleer te leggen v*oor elk Couvert. Het is ter cere van Hugo Verriest, den „pastor Van te lande". Amsterdam. Heden is in tegenwoor digheid van vele belangstellenden, van de werf der Nederl. Manisch, voor scheepsbouw te water gelaten het sta len dubbel schroefstoomsQhip „De Prins der Nederlanden" van de „Stoomvaartm.aatsch. Nederland". Dit stoomschip is het grootste, dat lot dus ver op een Nederlandscbc werf werd gebouwd. Den Haag. Heden had de opening van het 20e wereldcongres voor den vrede plaats in de Ridderzaal. Ee;n dameszangkoor zong hel Wilhelmus. Mr. dc Pinto begroette namens den bond voor den wereldvrede de aan wezigen, 'daarna werd prof. de Louter van Utrecht tot president van het con gres bij acclamatie benoemd. Den Haag. De regeering zal 28 Augustus in de Ridderzaal een feest maal aanbieden aan 120 genoodigden, waaronder Carnegie, gezanlen en re- geeringsautoriteiten. Londen. In diplomatieke kringen van Konslantinopel verluidt, dal de Porie voornemens is van Bulgarije in een ultimatum te eischen den tegen- woordigen toestand te erkennen, een voorgestelde grenslijn aan te nemen en van Adrianopel afstand te doen. 3e kl., 2e lijst. Ti'ekking 19 Aug. f 5000: 20010 f 2000 8270 f 400: 2655 11649 f 200: 18798 f 100: 6088 12735 17018 20420 f 45: 4896 6007 6022 6077 6119 6138 6230 6241 6255 7325 19060 19069 20051 3e kl., 3de lijst. Trekking 20 Aug. f 1500: 3464 f 1000: 15596 f 400: 9712 f 200: 7834 f 100: 11273 11746 12254 16568 20169 f 45: 4924 4934 4968 4972 4986 6032 6110 6279 7328 7947 20005 20058 Bovenstaande trekking heeft voor zoover het de prijzen beneden f 100 be treft alleen betrekking op- de nummers die in Zeeland zijn geplaatst. De Tarwedooder. In het Noorden van Groningen zijn vele tarwevelden aangetast door een ziekte, die veroorzaakt wordt d>oo|r ©en. zwam, bekend als „taiwedooder". Die ziekte woekert in de ondereinden der halmen, waardoor de stengel zijn stevigheid verliest en omvalt. Op menig veld liggen dan ook de meleste halmen plat tegen den grond. Een door die ziekte aangetast tarwe veld vertoont niet de goudglel© graan- kleur, maar heeft eton lichtgeel, bleek uit zicht. De korrels komen niet tot vetten) wasdom; zij blijven klein en smal. De ziekte doet vteel schade, zoodat de opbrengst van sommige velden zieer ge ring zal zijn. (N. v'. d. D.) Afloop openbare verkoop dd. 19 Augustus 1913 gehouden te Goes, ten overstaan van Notaris E C. van Dissel te Goes van 78 A. 75 cA. boomgaard te Goes aan de Voorstad. Koopers H. J. F. de Paauw en J. J. van Willegen, beiden te Goes, voor f2400. per gemet of den hoop f4816.57. Kruiningen. Maandag werden alhier ton overstaan van Notaris Pilaar publiek) verkocht: le. de ambachtsheerlijkheid Tholsende, binnen -en buiten met het Hecht op dén titel, aan dhr. Fredr. Brandenburg te 's Gravenhage, voor f 700 2e h|at recht van jacht op ongeveer 238 H.A., omvat tende "den Nieuw-OlziendepoQider en een gedeelte van eten Kruiningenpolder, ge meenten Jer&teke en Kruiningen en het recht van jacht, op ongeveer 176 H.A. in de Kruiningen- en Nieuwlandtepolders, gemeente Krabbendijke, aan dhr. W„ F. K. Lenshoek c.s. te Kloetinge, voor f4400; 3e. een opzichterswoning m:et schuur en erf, in de gemeente Kruiningen aa;n den Tholse-ndschen dijk, groot 6 aren 50 cen tiaren, aan dhr. H. M, Bruijnzeel te Krui- nington, voor f 1500. Samen f6600. (Z.) Stoppeldijk. De uitslag der Donderdag gehouden aanbesteding van het bouwen van ©en woonhuis en aanhooriighiedlein vlo-or den lieer A. Frijzier is als volgt,: Ingeleverd waren 5 biljettenJ. Freij- ser f3350, P. F. de Waal f3285, H. Mil'lenaar f3147, B. Beuling f3074 en L. Colsen f2809. Het werk weid n.itet gegund. (Zei.) Koewacht. Maandag n.m. werd hier ten overstaan van Notaris Dregmans te Axel in het openbaar verkocht een woonhuis, schuur en verdere aanhoorigheden groot 18 Aren en 40 c.A. of 123 roeden. Kooper werd P. Rombout van alhier, thans woonachtig te Essen (Duitschland) voor de som van f 550. Tholen, 16 Aug. 1913. Aan de weekmarkt waren de prijzen als volgt: Jarige Zeeuwsclie tarwe f8.25 a f9. nieuwe tarwe f 0.a f0.rogge f6. f 6.75, wintergerst f 5.75 a f 6.25, haver f 4.25 ia f 4.75, bruine boonen f 10.a f 11.witte f 10.a f 12.—, voererwten f 7.a f 7.50, kookerwten f 8.a f 9.paardeboonen f 7.50 a f 9.50 per H.L., uien f 0.a f O.per 50 KG., kipeieren f 4.a 1' 4.50 per 100 stuks, gvasboter f 0.65 a f 0.70 per '/s KG. (Zier. Nwsbode.) Hulst, 18 Aug. 1913. Per 100 KG. Tarwe f 10.50 a f 11, Rogge f 7.50 a f 7.75, Haver f 10.a f 11.Erwten f 10.50 a f 11.Paarden- boonen f 9.a f 9.50, Duivenboonen f 10.a f 0.Witteboonen f 13.a f 0.Bruineboonen f 11.50 a f 12. Aardappelen f 2.20 a f 2.75. Koolzaad per zak van 106 liters f21. a f 20. Rundvee 31, verkocht 8. Varkens 20, verkocht 16. Boter per kilo f 1.30 a f 0. Eieren per 26 stuks f 1.15. Op de veiling van de V. P. N. waren aangevoerd ruim 6000 eieren. Prijs f4.873 per 104 stuks. (Zei.) Goes, 19 Aug. 1913. Oude Tarwe f 11.50 a f 0.— Nieuwe Tarwe 10.a 10.50 Nieuwe Rogge 8.— a 8.50 Wintergerst 9.— a 9.50 Haver8.a 0. Kookerwten 11.25 a 11.75 Karwijzaad 14.50 a 14.75 AardappelsEigenheimers f 1.50 a f 1.60. Opgaaf der marktzetters van de gemeente. Versclie boter per KG. f 1.22 a f 1.32, middenprijs f 0.65aan particulieren ver kocht a f 0.70 per pond. Versche eieren per 100 stuks f4.80 a f0.middenprijs f 1.20 per 25 stuks, aan particulieren f 0.per 25 stuks. Aanvoer gering. Noteering v. d. marktzetter der Landb. afd. Goes en Kruiningen. Boter f 1.20 a f 1.32 per KG. rekenprijs f 1.30 Aan particulieren f 1.40. Eieren f 4.80 a f 0.per 100 stuks, rekenprijs f 4.60 Aan particulieren f 0. E ierenverkoop „Onderafdee- ling Zuid-Beveland V. P. N." Aangevoerde eieren 8213 stuks. Prijs f4.80 per 100 stuks. Aanvoer buiten de V.P.N. stuks. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 19 Aug. 1913. Groote Veiling. Cotlin Keswick f 7.20 a f 8.Beurré de Merode f 14.40, Clapp's Favorite f 21.60, per 100 KG. Kleine Veiling. Clapp's Favorite 12 a 22 ct., Beurré de Merode 14 a 16 ct., Petite Margarite 8 a 10 ct., Jutten 10 a 22 ct., Cotlin Keswick 6 a 9 ct., Keizer Alexander 8 a 12 ct., Celline 12 a 14 ct., Zoete Ribbe- ling 8 a 10 ct., Bergamotten 8 a 10 ct.. Diamantpeer 8 a 12 ct., Aardappels l3 a 3 ct., Witte Pruimen 30 a 40 ct., Roode Eierpruimen 20 a 30 ct., Prince Pruimen 20 a 25 ct., Duifjes peren 8 a 11 ct., Marsepijnpeer 8 a 12 ct., alles per KG., Meloenen 50 ct., Bloemkool 10 ct., Komkommers 3 a 4 ct., Koolrabi 13 a 2 ct., alles per stuk, Wortelen 1 a 2 ct., per bos, Augurken 20 a 30 ct., Snijboonen 25 a 30 ct., kleine Boontjes 9 a 11 ct., Jamboonen 6 a 8 ct., alles per 100 stuks. Veilings vereeniging Walcheren. Middelburg, 18 Aug. 1913. Aardappelen bonte en blauwe f2.40 a f 3.20, Muizen f 2 70 a f 3.Poters f 0.60 a f 0.80, Suikerij f4.80 a f5.20, Wittebroodspeer f4.Sclnrlnken f 5.— a f 5.60, Dirkjespeer f4.60 a 15.60, Honds muil f 6.a f 6 80, Perzikappels f 6. alles per H.L., Zomerrietpeer 40 ct., Clapp's Favorite 60 a 75 ct., Lawson25 ct., Zoete St. Jan 35 ct., Smeepen appels 60 ct., Charlemonsky 65 a 773 ct., alles per 5 Liter, Tliomaten ll3 a 14 ct., per KG., Pruimen 1 a 23 ct., Vijgen 33 ct., Perziken 8 ctalles per stuk, Aardbeien 28 ct., Frambozen 26 ct., beide per mandje; Cotlin Keswick f 1.85 a f 1.90, Tarwe appel f 1.85 per kin, Kaneelpeer f 1.25 per !/a kin, Zilveruien 9 a 35 ct. per 5 liter, Bloemkool 2 a 14 ct., Roode Kool 4 a 8 ct., Savoye Kool 2 a 6 ct., Witte Kool 4 ct, Sla '/2 al5ct., Andijvie '/2 a 2 ct., Komkommers 1 a 4 ct., alles per stuk, Augurken 15 a 25 ct., per 100 stuks, Spinazie 18 a 29 ct., Zuring 1 ct., alles per ben, Postelein 9 a 16 ct., Doperwten 30 a 40 ct., alles per mandje, Snijboonen f 0.80 a f 1.30, Suikerboonen f 0.40 a f 1.20, alles per griet, Peeën 2 a 4 ct., Karoten 2 a 33 ct., Rapen 1 a 3 ct., Rammanas }/4 a l3 ct., Seldery 2 a4ct„ Pieterselie 1 a 2 ct., alles per bos. (M. Crt) Groente- en Fruitveiling. Vlissingen, 18 Aug. 1913. Aardappelen muizen f 2.60, witte ronde f 1.88 a f 2.14, blauwe f 1.40 a f 1.80, blauwe Poters f 0.80 a f 0.92, suikerijperen f 5.72 a f 5.80, suikererwten f 216 a f 2.28, Prinsessenboonen f 6.04 a f 6.16, alles per HL., Aalbessen 67 a 78 ct., Pruimen f 150 a f 1.87, beide per 5 liter, Tliomaten 67 a 82 ct., blauwe Druiven f 4.30, Pruimen f 0.94 a f 1.37, alles per 5 KG., Zuring 3 a 5 ct., Postelein 10 a 17 ct., Kervel 1 a 2 ct., Pieterselie 6 a 9 ct., Doperwten 30 a 33 ct., alles per mand, St. Jan appelen f 1.51 a f 1.90, Snijboonen f 0.61 a f 1.18, Suikerboonen f 54 af 1.22, Stamboonen 36 a 42 ct., Prinsessenboonen f 102 a f 1.29, alles per griet, Komkommers l3 a 4 ctKropsla '/a a Is ct., Andijvie 1 a l3ct„ Bloemkool 2 a 14 ct., Savoye Kool 5 a 133 ct., Roode Kool 6 a 9 ct., Meloenen 17 a 18 ct., alles per stuk, Uien 23 a 33 ct., Wortelen 1 a 4 ct., Rapen '/s a 35 ct., Seldery i/1 a l3 ct., Rammanas 2 a 23 ct., Kroten 23 a 4 et., Pieterselie 5 a 7 ct., Rliabarber 25 ct., alles per bos. (M. Crt.) Productenveiling v. d. R. K. Boerenbond. Bergen-op-Zoom, 19 Aug. 1913. Appels 4 a 103 ct., Peren 63 a 16 ct., Pruimen 21 a 36 ct., Prinsesseboonen 33 a 26 ct., Tuinboonen 2 a 4 ct., Snij boonen 16 a 18 ct., Erwten 6 a 8 ct., Tomaten ll3 a 14 ct., alles per K.G., Bloemkool f 0 14 a f 0.71, Roode Kool 25 a 58 ct„ Witte Kool 14 a 40 ct., Savoye Kool 13 a 25 ctKomkommers 20 a 48 ctalles per 10 stuks, Augurken 23 a 24 ct., Prei 30 a 40 ct., per 100 stuks, Aardappelen 13 a 28 ct., per 10 K.G. Vlissingen, 19 Aug. 1913. Boter per kilo f 0.773 a f 0.823. Eieren per 104 stuks f 5.20 a f 0. Rotterdam, 19 Aug. 1913. Ter veemarkt van heden waren aan gevoerd 1637 runderen, 919 vette kalveren, 129 nuchtere dito, 200 biggen. De prijzen waren 84—73, 110—95, 10-16, 10-18. (M. Crt.) Oostburg, 20 Aug. 1913. Aanvoer zeer gering. Kooplust goed, omzet flink, tot onderstaande prijzen. Oude Tarwe f 11.— af 12.40 Haver8.75 a 10.— Rogge6.75 a 6.80 Kookerwten 10.a 14. Voererwten 8.a 10. Paardeboonen 8.75 a 8.90 Koolzaad per 100 KG. 18.a 20.— Karwij per 50 KG. 15.— a 17.50 Van 19 en 20 Aug, Middelburg. Getrouwd: P. C. .1. de Graaf 28 j. jm. en P. J. Verlinde 21' j, jd, M. II. M. Klaysen 40j. jm. en C. M. Nedeahand 26 j. jd.I. B. Bourdrez, 30 j. jm. en C. M. Maznre 29 j. jd. Overleden: S. P. de Jager 74 j. ongieh. C. J. Geldhoff, echtgenoot van L. J. Baal 81 j.; H. P. den Bouwmeester, techtglei- noot van J. de Jonge 59 j.; J. van Kalmthout 4 "j. z. Van 1619 Aug. Vlissingen. Bevallen: G. Weeland, geb. Van Ast, z.; N. Witte, geb. Izeboud, z.; C. van Belzen, geb. Crucq, z'.; H. M. Kruisdijk, geb. Kole, d.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3