UIT ZEELAND. te hebben; hij wist niet, dat hij ze niet mede mocht nemen. Eisch F10 of 10 dagen. Wegens mishandeling va.n J. Schier- nian, koopman Ie Zaamslag, stond de 20-jarige H. H. terecht. De mishan delde stelde een actie van schadever goeding in. Beklaagde heeft hem in het gezicht geslagen, waardoor lrij bont en blauw in het gelaat werd. Eisch f20 of 20 dagen. Eveneens verdacht van mishande ling was de 31-jarige veldarbeider W. B., uit Rilland-Bath, liet bleek dal dit heerschap in drift Maatje Ver- strate met een mes een snee toe bracht. De eisch luidde 2 maanden gevan genisstra 1'. Wegens het onverzorgd achterlaten van zijn hulpbehoevende kinderen stond de 10-jarige M. S., werkman te Middelburg terecht. S. werkte lijdelijk te Kruiningen en toen hem zijn kinde ren werden gebracht, die hij le Mid delburg had achtergelaten weigerde hij die te onderhouden. Deswege maakte de burgemeester proces-ver baal tegen hem op. Bekl. zeide, dal hij geen raad meer wist en dal hij gehoopt had Ie Kruiningen werk te vinden. De eisch luidde 3 maanden gevan genisstraf. De 44-jarige C. P., pit Ierseke was li iel verschenen, de getuige verklaar de, dat hij op 20 Mei minder beleefde woorden legen M. J. Klaus uitte. De eisch luidde bij verstek 110 of 10 dagen. Wegens mishandeling moest zich verantwoorden tie 50-jarige vrouw J. M. v. II., uil Vlissingcn, zij was ech ter niet verschenen. Het bleek, dat zoowel beklaagde als de eerste getuige tl. Goethart, haar schoonzuster, op ziekenbezoek kwa men in het R. K. Ziekenhuis en daar tusschen de beide vrouwen ruzie ont stond, waarbij bekl. de getuige mis handelde. De eisch luidde f 10 of 10 dagen. Uitspraak 26 Augustus. („Z.' Goes. De s o i r e van Maandag avond in de groote sociëteitszaal V. O. V. waar een gemengd publiek met belangstelling de afwikkeling van het pro gram volgde, slaagde evengoed als die van Zondagavond. Nu werd in plaats van de verschillende tenorsolo's ten gehoore gebracht de „Te Deum" van Hub. Cuy- pers, dat door kunstkenners boven dat van Verhulst wordt gesteld. Kort voor de pauze, besteeg de heer W. Bitter met de jongejuffrouwen Jo Bit ter en Jeanne Witkam Wd. de estrade» De jonge meisjes overhandigden den heer Jos. Stieger, directeur dier zanger», een fraaien lauwerkrans, waarop de heer Bit ter de volgende toespraak' hield: Geachte heer Directeur en heeren Executanten I Als lid van het feestcomité heb ik de aangename opdracht ontvangen U hartelijk dank te zeggen en hulde te brengen voor het schoone en kunstvolle, hetgeen U met Uw koor, ons in deze dagen bij1 gelegenheid van het 40-jari,g priester-jubileum van den H.E. heer Deken te genieten hebt gegeven, en waaraan ik zeer gaarne voldoe. Uw talentvolle leiding en ktinstzin Uwer zangers waren voor een groot deel de oorzaak van het zoo schitterend sla gen dezer feesten. Persoonlijk dank ik ook U Geachte heer Directeur en wensch! U geluk' de leiding te hebben over dit eminent ge zelschap, dat zich geheel belangeloos op zeer opofferende wijze ten Uwen dienste stelde. Als stoffelijk blijk van belangstelling bied ik U, Geachte Directeur, diezen lau werkrans aan als bewijls van de hoogste waardeering jegens U en Uw koor. Op deze woorden volgde een daverend applaus. De hoogwaardige jubilaris woonde een gedeelte van de soiree bij, terwijl de wees kinderen mede uitgenoodigd, op de voorste rij plaats namen en onder de pauze op een versnapering werden onthaald. Zoo is dan het 40-jarig priesterfeest van den hoogeerwaarden fileer Baede èn binnen èn buiten de ketrk op leen. alles zins waardige wijze gevierd, hij allen den besten indruk achterlatende. Zeer zeker mag de lof niet worden onthouden aan de heeren zangers van 's Heerenhoek, Ovezand, Heinkenszand, Hansweerd en an dere plaatsen op Zuid-Beveland, die trouw, ondanks afstand e.n weer de repetition kwamen bijwonen, om imede door hun zang mede te werken lot het welslagen van de soiree, evenals de heeren zangers uit Vlissingen en Middelburg over wie wij reeds in een vorig nummer spraken. De heer 1. Giesen heeft mede aan spraak op bijzondere erkentelijkheid voor het belangloos afstaan van het fraaie orgel uit zijn hekend magazijn, terwijl de heer Talsma zijn best deed de tekstboekjes met goed gelijkend portret van den feeste ling zoo keurig mogelijk te verzorgen, waarin hij1 uitnemend slaagde. En dan spreekt het vanzelf, dat alle lof toekomt aan het subcomité, aan wier initiatief, ij'ver en zorgen wij de soiree te danken hebben, n.l. aan de heermi Mr. Joh. Stieger (voorz.), Rhoen (secr.), A. F. de Paauw (penningm.), Jos. Stie ger en W. Bitter, de laatste als afge vaardigde van het kerkbestuur-feestcomité. Last nol least, gaat de hartelijke en welgemeende betuiging onzer erkentelijke hulde naar den weleerwaarden heer Hieijt- veldl, den beminden kapelaan onzer pa rochie, die als eigenlijke „Urheber" van het grootsche feest, moet worden aange merkt en als de stille maar onvermoeide werker voor liet welslagen van dit ju bilee. De dank, hem reeds Vrijdagavond j.l. van den kansel gebracht door den fioogwaardigen jubilaris zeiven, is dan ook in alle opzichten verdiend. Moge de erkentelijkheid van ons, parochianen, in deze zich niet alleen uiten in dit woord van hulde, maar ook in een hartelijk gebed ter intentie van Z.Eervv., opdat de Heer hem de gezondheid en krach ten schenke, die hij 'ter uitoefening zijner verheven bediening zooals hij die wenscht, zoozeer noodig heeft. Schiller liet de klok, toen zij gego ten was „Concordia" hecten. Dit schoone woord„Eendracht" straalt hoven geheel dit jubiléefeest. Geen wanklank werd ge hoord. Moge de naglans ervan nog lang blijden lichten onder die Katholieken van. (loos. Dan zal een feest, als zij dezer dagen wisten tot stand te brengen, zeker nie,t het laatste zijn geweest. Koninklijke doortocht Den 30en Augustus a.s. zal H. AI. de Ko ningin, hier per spoor arriveeiien, om per auto via 'sHeer Arendskerke naar Mid delburg te gaan. Onze gemeente zal. dus een korte poos onze gieëerbiedigde sou- veneine in haar midden ziien op Hoogstde- zelver doortocht naar Zeeland's hoofd stad? Moge een algemioene vlaggetooi, der burgerij, het algemeen dragen der oranje kokarde, gepaard aan een geestdriftige! ontvangst Hare Majesteit toon-en dat die liefde voor ons Vorstenhuis onverzwakt in do Zeeuwsche harten voortleeft. Voorbeelden tnekkie'n. De directie van de Stoomwasscherij „De Zon" verblijdde Maandag j.l. haar personeel met het verstrekken van ,©an, vrijkaart voor de soiree, wat dankbaar werd aanvaard. Schouwburgzaal V. O. V. In verband met de plannen tot verandering der gebouwen van de sociëteit V. O. V. vernemen wij, dat de sociëteitszaal wel ke in haar geheel Zondag en Maandag j.l. voor de jufiileefaesten van deken Baede zijn gebruikt, binnenkort definitief als schouwburgzaal zal worden ingericht en voor de leden der sociëteit in hetzelfde gebouw een kleiner, intiemi en gezellig ingericht clublokaal zal worden aange bracht. Onze vroegere stadgenoot, de heer II. D. van Dellen, inspecteur hij de ge meentebelastingen te 's G ravenhage is als zoodanig benoemd te Amsterdam. In de 1ste helft der maand Augustus zijn in deze gemeente inge komen A. Oosterkerk, banketbakkersbediende, uit Amsterdam, Korte Kerkstraat 109; Th. II. Tempelman, monteur-bankwerker, uit Amsterdam, de Ruijterlaan, 86; J. Greet, boerenknecht,, uit Wolphaartsdijk, 's 11. H. Kinderendijk 283. Vertrokken: B. K. Staal, onderwijzeres naar Colijnsplaat; K. L. van Boven, schipper, Passaic (N. Amerika); I,. Schip per, landbouwer, Grand Rapids (N. Ame rika,); A. Dekker, hovenier. Grand Ra pids (N. Amerika,); A. J. E. de Paauw, koopman, Ziirich (Zwitserland); G. AI. den Herder, onderwijzer, Nieuwetkerk a. d. JJssel; Kooman, briefbesteller, Bergen op Zoom. (M. Crt.) Middelburg. Door de politie alhier is in beslig genomen een rijksdaalder met de beeltenis van Willem III en liet, jaar tal 1874, die geheel van lood en zink' is vervaardigd. Eveneens werd een val- sche gulden in beslag genomen. (Z.) Op het tentoonstellingsterrein werd hedenmiddag eene uitvoering gegeven dooi de zangvereeniging „Harmonie" van 'sHeer Arendskérke. De uitvoering van de zangvereeniginjg „Crescendo" van Kruiningen gaat morgen niet door in verband met de begrafenis va,n den heer Den Bouwmeester. Al was het bezoek niet overdruk, toch hebben nog vrij velen hel. ringrij- den gisteren gadegeslagen en zij hebben dan kunnen kennis maken met de „leste" maar ook de beste ploeg der vier, die nu gereden hebben. Van één lot vijf werden '20 ronden gereden, dus had ieder 40 keer gele genheid gehad den ring mede te nemen. Na vijf uur werd eerst om den pol lepel gereden, welke spoedig eigendom was van Frans Schets van Arnemuiden. De eerste en tweede prijswinniers wa ren direct hekend; het waren Ant. Roelse uit Westkapelle, die 11, en M. den Hol lander uit Zoutelande, die 10 ringen had weten te nemen. Om de drie volgende prijzen werd ge kampt door drie deelnemers, met gevolg, dat Hendrik Verhulst uit Westkapelle den derden, P. de Kam, eveneens uil. West kapelle, den vierden, en Jan Crucq Cz., Arnemuiden, den oden prijs won. Thans kwam er een buitengewoon be langrijke 'kamp, namelijk die voor den zesden of den zevenden prijs tusschen de beide deelnemers, die 7 ringen haddien. Zooals men weet. rijden de eerste zes prijswinners van iedere groep voor de Koningin. In een ronde werd echter reeds beslist, dat Willem de Kam, Westkapelle, don zesden en H. Krijger, Biggekerke, den zevenden prijs had. Daar J. Roelse van Westkapelle alleen G ringen had kreeg deze den Sslen prijs. Wederom moesten drie personen kam pen, namelijk' zij, die 5 rozen hadden,. Het gevolg was, dat Frans Schets van Arnemuiden den 9denJan Adrian,nse, die zoon van den alom hekenden haancom mandant „Piet", den lOden en Joos Lange- beéke van Arnemuiden den 11 den prijls bekwam. Ten slotte reden nog de vier mannen met vier ringen om den twaalfden prijs; alleen Jan Puijpe van Arnemuiden wist den ring te vinden en had dus den laat- sten prijis. Alvorens tot prijlsuitdeeling werd over gegaan, toonde ons „Piet", dat hij ook nog stevig op een paard kan zitten, hield toen een fraaie speech, bracht weer hoe- ra's op de commissie uit en werd weer gejolt. Do lieer Van der Harst bracht namens do commissie dank aan de deel nemers, bracht hulde aan „Piet" en deed daarop ieder zijn "keus doen. Het. weêr "had zich gelukkig iels ge beterd en het bleef droog. Van het Koninklijk bezoek aan de tentoonstelling op Zaterdag 30 Augus tus a.s. kunnen wij nog het volgende mededeelen H. Al. de Koningin en de Prins zul len in den voormiddag, op een nader vast te stellen uur, per extra trein aan komen te GOES. Vandaar wordt zonder oponthoud de tocht per auto voortgezet, langs 'sHeer Arendskerke en Nieuw- en St. Joostland, naar Aliddelburg, waar rechtstreeks naar de tentoonstelling ge reden zal worden. Na afloop van het bezoek zullen 11. M. en Z. K. H. zich per auto begeven naar de woning van den Commissaris der Koningin, waar hel noenmaal wordt gebruikt. In den namiddag wordt langs een omweg naar liet station gereden. Per extra, trein keert het Koninklijk echtpaar naar de residentie terug. H. P. den Bouwmeester f Te Aliddelburg is Maandagavond over leden de lieer H. P. den Bouwmeester. Huibert Pieter den Bouwmeester werd 20 October 1853 te Aliddelburg geboren en werd daar deelgenoot in de houthan del der firma Den Bouwmeester, Bor- sius en van der Leijte. In 1887 werd de- heer Den Bouwmees ter gekozen tot lid van den Gemeente raad en bleef daarin tot na. de verdeeling der gemeente in drie kiesdistricten zit ting hebben voor liet eerste district. De kiezers hernieuwden zijn mandaat op 15 Juli j.l. De raad koos den overledene in 1890 tot wethouder en ook' als zoodanig werd hij telkens herkozen. Reeds in 1884 tot lid va.n de Kamer van Koophandel én Fabrieken gekozen, bekleedde hij eenige jaren luet ambt van viee-voorzitter en sinds den dood van den heer J. P. Fokker dat. van voor zitter van dit college. Na reeds een paar maal de candidaat der vrijzinnigen voor de Provinciale Sta ten te zijn geweest, vaardigde in Maart 1906 een tusschentijdsche verkiezing het. district Middelburg liern naar dit college af, doch in 1910 werd de heer Den Bouw meester niet herkozen. 13 Juni 1911 wederom hij tusschentijd sche verkiezing gekozen, werd ook dit. mandaat op 25 Juni j.l. hernieuwd. Nog een openbare betrekking bekleedde de ontslapene reeds jaren,, namelijk' die van voorzitter van het bestuur van den Polder Walcheren. Behalve deze openbare betrekkingen waren nog vele bestuursfuncties in han den van den heer Den Bouwmeester, na melijk die van voorzitter van de Con frérie van St. Sebastiaan, voorzitter van de vereeniging tot instandhouding van oude gebouwen te Middelburg, bestuurs lid van het .Middelburgse,!] Muziekkorps, voorzitter van de vereeniging lol. bevorde ring va.n Vreemdelingenverkeer in Wal cheren. In laatstgenoemde betrekking was hij' thans ook voorzitter van de commissie voor de Tentoonstelling van Zeeuwsche Kleederdrachten enz. Het is hem, daar hij hij de opening reeds ongesteld was, niet gegeven geweest, deze tentoonstel ling gereed te zien. De vereeniging' „Uit hel Volk -Voor het Volk", de vereeniging, die hier op het gebied van volksontwikkeling en liet or- ganiseeron van feesten zoo nuttig werk zaam is, benoemde de overledene tol. haar eere-voorzitter. In 1912 bedankte 'de heer Den Bouw meester als voorzitter van tiet bestuur der Gemeentelijke Brandweer, wielke func tie hij sinds '1888 had bekleed. Uit het bovenstaande blijk! reeds welk een groot verlies de gemeente door het verscheiden van dezen man lijdt. Maar nog meer zal een ieder dil begrijpen als wij den te vroeg ontslapene schetsen als iemand met een groote kennis en een bijzondere wilskracht. Iemand, die zich wel eens tijdelijk vijanden schepte, maar die toch steeds gewaardeerd werd, als iemand, die ontzettend veel in het be lang van de plaats zijner inwoning en in flat van het geheelc eiland Walcheren deed en ook 'in de toekomst nog zou hebben kunnen doen. In broeden kring zal zijn heengaan dan ook met groot leedwezen zijn vernomen. De teraardebestelling van liet stoffe lijk overschot van wijlen den heer II. P. den Bouwmeester is bepaald op Don derdag a.s. op de begraafplaats te Nieuw- land, waar de familie een eigen graf heeft. Te één uur zal de lijlkstatie van liet sterfhuis vertrekken. Van liet. Schuttershof, het gebouw van de Confrérie van St. Sebastiaan waait de vlag halfstoiks. In verhand met de begrafenis van wijlen den heer 11. P. den Bouwmeester, heeft morgen geen c.i.rillonbespeling plaats. Door het overlijden van den heer H. P. den Bouwmeester is eene vacature ontstaan in de Provinciale Staten van Zeeland voor liet district Middelburg. Daar de heer Den Bouwmeester tot de vrijzinnig-democraten behoorde, wordt de kans groot, dat de Staten weder „om" gaan, want hel Slatendistrict Middelburg is in liet geheel geen „vast" link'sch dis trict. Deze drie laatsten werden op 25 Juni j.l. gekozen met 269(1, 2665 en 2738 stem men, terwijl de coalitiecandidaten respect. 2322, 2331 en 2436 stemmen op zich vereenigden. Nu echter, dank zij de politieke ge beurtenissen der laatste weken, de link- sche sympathieën bij de kiezers aanmer kelijk zijn verflauwd, mag verwacht wor den, dat de geestdriftige inspanning welke onze rechtsohe vrienden in dat district zullen aanwenden om het vlerli-es in Juni geleden, eenigermate te herstellen, met den besten uitslag zal worden bekroond. Vlissingen Tot haas in de afdeeling ketelmakerij van de kon. Mij. „De Schel de" is met ingang van 1 Aug. 1.1. be noemd de heer .1. F. Huser, voorheen onderbaas in die afdeeling. De raad dezer gemeente is hijeen- geroepen tegen Vrijdag 22 Aug. a.s., nm. 2 uur. Op de agenda komen o.a. de volgende punten voor Onderzoek' geloofsbrieven van het nieuwgekozen raadslid; concept besluit verkoop vair gemeentegrond; voorloopige vaststelling gemeente-begrooting 1912; voorstellen van B. en W. tot afwijzende beschikking op het adres van het con- gresbestuur voor kinderbescherming om subsidie, tot vaststelling van een nieuw reglement voor II. B. S. en Handels school, tot herziening van liet reglement voor fiet Burgerlijk Armbestuur, id. van het reglement voor het Burger Gasthuis en Burger Weeshuis, tot regeling dei- jaarwedde van een aan te stellen oppas seres in het gasthuis, tot behandeling van reclames H. O. Door de nieuwe pleizierboot „Ad ministrateur de Bats" zal, indien het we der medewerkt, Dinsdag 26 dezer een officieele tocht, waartoe velen zullen wor den uitgenoodigd, gemaakt worden naar Ostende. Zierikzee Met die bedoeling om alhier het honderdjarig bestaan van onze onaf hankelijkheid feestelijk te herdenken, ver gaderden Dinsdagavond in café „Juliana" eenige beterendaartoe uitgenoodigd den- eon voorlo.opig Comité, bestaande uil. ile heeren L. Doelleman, A. Franked', E. .1. Gel derman, J. A. Leg-emaat, .1. van. Os, J. van der Vliet. De vergadering werd gleteid door den heer A. Fraiikeldie het doei der ver gadering uiteerizette. Het Comité, dat ten dien einde gevormd werd, bestaat uil de heeren \V,. Crane, W. Ribbieps, W. P. van Pagé, E. Beelaerts van Kmmichoven, A. C. J. Buyze, D. Mulder, m.c. S. van Goes, M. de Vos, J. Heimbach, mr. II. Polv'liet, J. A. Biei'masz, E. Koopman, A. Geluk, A. Timmerman ('z., 11. G. de Boer, P. II. 'Pomes, van der Kreke, Wilebols, S. Klimmerboom, v. Zijverdon, Waa'c, Klok, J. van Ballegooyen, S. de Graaf en m,r. I). van der Vliet. Tot eere-voorzitter werd onder applaus onze burgemeester benoemd, die de func tie wewiliend aanvaarde. Daarna had de verkiezing plaats dar leden van bet dagelijksch biestuur, dal. behalve de zes heeren uit 'hel vooriob- pig comité bestaat uit de lieerien W. de Crane, mr. S. van Geus en A. Tim merman ('z. Als datum der feestviering] werd voorloopig vastgesteld Dinsdag 30 September. Verschillende plannen om, dien dag zoo feestelijk mogelijk lie doen zijn wieifle.nl geopperd. Het. Bestuur zal daaruit trachten te vormen een ontwerp, dat ter definitieve vaststelling aan liet comité kan worden aangeboden. Den ingezetenen zulten geldelijke hij- dragen worden gevraagd, waarvoor lijs ten ter in toeken ing zullen worden aange boden. - - Maandag heeft de an l.i - re vol u ti onaino ktesvereeniging alhier besloten een can didaat: voor de Prov. Staten te stelten. Er- zijn verschillende namen gieinoemd. Dit besluit 'is, echter nog niet definitief. Heden is de vergadering der Centrale. 's Heer-Arendskerke. Fin de Maandag gehouden gemeenteraadsvergadering wa ren al de leden en de secretaris tegenwoor dig. Na opening' der vergadering en goed keuring der notulen deelt de voorzitter o.m. mede, dat de ziekenbarak is gearri veerd en ter bezichtiging' op het school plein is opgesteld en dat de minister van waterstaat gunstig heeft beschikt op hel verzoek om vestiging van een spreekcel te Nieuwdorp. Vervolgens worden ter tafel gebracht d© rekeningen van het burger lijk1 armbestuur van 's H. Arendskerke en drik'skinderen, beiden over liet. dienstjaar van het groot armbestuur van 'sll. Hen- 1912, èerstgenoiemdio opgemaakt in ont vang op f 9467,09 en in uitgaaf op f7272,59, aJzoo sluitende met een goed slot van f2134,50; laatstgenoemde opge maakt in ontvang op f5488,58 en in uil- gaaf op f 2616,61, mitsdien met een goed slot, van f2871,97. Besloten wordt deze rekening te stellen in handen van eene commissie tot onderzoek, bestaande uit de heeren B. de Jager, J. Nifsse en K. Janse. Daarna wordt .vastgesteld de staat van oninbare posten van den hoofdelijken omslag over het jaar 1912 tot een bedrag van f44,18-'1. De gemeenlerekening over 1912 wordt aangeboden, de ontvangsten bedragen f 109542,845 en de uitgaven f109313,805; goed slot f229,04. Deze rekening wordt ter fine van onderzoek gesteld in handen eener commissie, be staande uit de heeren J. Minnaar, P. de Putter -en N. Remijh. Een voorstel van B. en W. tot het leggen van een opril te Nieuwdorp en het opruimen van twee aldaar bestaande wordt aangenomen. Tol lid van Tiet burgerlijk armbestuur van 's II. Arendskerke wordt benoemd de heer .1. Valkier Jz. De door het armbestuur ingezonden aanbeveling bestond uit de hoeren D. W. Lindenbergh1 en G. Alullié. Verder wordt op voorstel van B. en \V. liet betrokken armbestuur gehoord, be sloten den heer C. va,n Strien te 's Heer Hendrikskinderen in zijne betrekking van Secretaris Penningmeester va.n hel Groot Armbestuur aldaar te schorsen op grond, dat in diens kas een aanzienlijk te kort is -geconstateerd. Ten slotte wor den behandeld de kohieren van de hon denbelasting en van den hoofdelijken omslag voor het dienstjaar 1913, waarna de vergadering is gesloten. (Zeeuw.) Maandag j.l. had de timmermans knecht A. v. L., alhier, het ongeluk zoo hevig in zijn voet tp kappen, dat ge neeskundige hulp noodig was, die verleend werd door dr. Van Iwaarden, alhier, die de wond dicht moest naaien. - Maandag had de werkman G. D. uit Kloetinge het. ongeluk alhier, toen hij bezig was met het afbreken van het, ge meentehuis, zich zoo ernstig te bezeeren, dat hij per rijtuig naar zijn woning ver voerd moest worden. Krabbendijke. Bij Kon. besluit van 12 Augustus is aan den heer J. A'. Elenbaas, op zijn verzoek', met ingang van 15 Augustus j.l. eervol ontslag ver leend als burgemeester dezer giemeenle. Rilland-Bath. Maandag is hier in den ouderdom van bijna 75 jaar overleden de heer J. J. van Gorsel Ilz., vroeger burgemeester dezer gemeente. Hansweerd. Door Ged. Staten is mei ingang van 1 Sept. a.s. definitief be noemd tot chef-machinist hij' de tram Hansweerd—Vlaké, dhr. P. Kramer, te Hansweerd, thans voorloopig aangesteld. Ierseke De "meer A. Bus-traan, schip per hij de Visscheriji-Politiie op de Schelde en Zeeuwsche stroom|ep is met ingang van 1 Sept. als zoodanig verplaatst naar Bruinisse. Op liet alhier met 1 Sept. a.s. te stationeeren lichhvachlscliip Ramses" is als Opziener benoemd de lieer J. J. Sipsma en als schipper de heer .lac. Wijsman. Schore. Dinsdagavond had in de oude school een vergadering plaats, bijeenge roepen door het bestuur van het Groene Kruis, afdeeling Kruiningen Schore. 12 dames en 7 heeren hadden aan de op roeping gehoor gegeven. Na. opening door den voorzitter (burgemeester van Kruinin gen) werd het woord gegeven aan den heer Hoenka.mp, die in een gloedvolle rede het doel van het Groene Kruis uit eenzette, n.l. aan zieken en zwakken ver sterkende middelen te verschaffen en daar meestal geldelijke hulp ontbreekt, werd de vraag tol. de dames gericht, of ze be reid waren tol het maken van kleeding- stukken of iets van dien aard mede te werken om de kas te steunen of wel genegen, om zieke huisvrouwen eenige hulp te verleenen. Over een en ajidet werd van gedachten gewisseld en beslo ten dezer dagen meer hekéndheid niet doel en werken te geven en bepaald le gen 5 Sep!, weer een vergadering uit te schrijven en dan uit de aanwezigen een bestuur te kiezen. Stoppeldijk Uitslag van de Dinsdag ge houden stemming voor ©en lid van den gemeenteraad wiegens bedanken van deuj heer L. Breyaert. Aantal kiezers 238, opgekomen 195, onwaarde 0. P. de Block verkiwg stemimen, S. de Munck 66, zoodat Eerst genoemde is gekozen. Sluiskil. Vorige week Donderdag is hier het onafhankelijkheidsfeest gevierd met volksspelen, gecostumeerde optocht, traf- tatie der schoolkinderen, muziekuitvoerin gen, lichtstoet en vuurwerk, alles zóo mooi, zoo netjes in elkaar gezet en zoo uitstekend geslaagd, dat menige groote plaats onze gemeente zoo'n feest, mag benijden.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 2