Zeelandia - Kade -D 30 Soes Finale Uitverkoop Grafmonumenten, EN KUNST. BUITENIAHP. De Balkan. Gemengd Nieuws. Openbare Verkoopingen. Aanbestedingen. ADVERTENTIE N. Steenhouwerij. Hardsteen voor sluizen, bruggengebouwen marmeren schoorsteenmantels Seraphijnsch Seminarie te LANGEWEG (N.-Br.) Inrichting voor Hooger Onderwijs 20 Korting Contant. HUIS UIT DE HAND TE KOOP OFTEHUUfl In geen huisgezin ROOM MELANGE BOTER, Te koop of in ruil Een zware Omnibusbreack, een Barouchet, een Tilbnry, een Vrachtkar op Veren en een Lamoenkipkar bij J. ZUIDWEG, Smid, lie kazerne zou ge- lilijk te zeggen; voor- I' zijn plicht gedaan, Igd te gelooven, dat Jigheid geen k' w a a d loo onweerstaanbaar Tloed die van hem lis dat hij zich voor- ldpredikër (aalmoezie- |Vlaamsche soldaten, ezwiervten. Hijl leerde lEngelsch en Fransch "1st te kunnen zijin. was zijne vreugde lijn bijval onder zijne Ine verbleef, had hij Agelijk's de zieken te J koos hij het oogen- ït de zieken het meest Ineer de overige huis- fdeden, zooals het ge- la.rme landen, jllek'ens de ziekenzaal pt veel oplettendheid brhouden en hun met In de handen verfris- 1 zoo aantrekkelijk ro- por sommigen de tocht en zendeling, die mij- om een zieltogende te Joch, ook dat ernstig bestendig ideaal ge- lij het niet verwezen- goede dal hij kon kracht, die kan uil- lik uit een generatie weten dat verborgen groote taak kan zijn nstelling te Oomburg. btelling van schilderij- meesters,, zijn ver- EloutDrubbe „De Jenteek'eningvan Ch. „Poket"; van .1. Fra- nn Hart Nibhrig „Laag duin"van L. Sc.heef- jnburg" en „L'arbre en Iroorop „Meisje op een Ivart „Een warme dag" (Msbode.) der Egmondsche Abdij. lelie CL" vérneémt, is r, diie de tieut.ooinstelMng ke Kunst tie 'sHertogen- do drie Evangeliaria Ichoppelijk Museum en loorendie aan Mgr. Cal- Haarlem, een millioen feliaria zijn feitelijk het [Katholiek© parochie SI. Venter, doch word ion in lieflijk Museum bewaard, zijin ze vermeid ondier 310). Zij zijn ter ten- joon bedrag van 200.000 ngestelde handschriften, te; hel dateert uit den jd. Het schrift uit (lezen T dan het schrift uit ka ornamenteering is so- ineekt; verluchtingen ter volle hladzijdie komen inamentiek is giolijk aan handschriften, trouwens ons land van uit Enge ls; 'CSan bekend Iersch échtorna.m-ent, al of niet iet gestyliseerde dieren; ok vaak voor. in rijperen smaak; daar Evangelie-boek is, - komt als beginletter voor (In hier zijn de initialen zil- nioesta 1 visscihen. Tegen- der evangeliën van de 'it is die volie bladzijde één groot ornament, h.v. net. het koninklijk purper Dat purper is na ruim learlijk van toon. Tegen- Te van geile vindt men een doekten blauwen draak om ;rond van purper. 309 komen eenigte blrul loopend schrift, waarbij Sterk gerekt zijntoch het oog aangenaam aan; eert uit het midden d|er den vroegoren abt van eigendom en ingezondieiii ier, kreeg op do Tentoioh- eprijs. Hij is mooi en so- schittarend door zijn on- auw email; die ranken op feeding van den eigenlik waardig voorbeeld van de Gothische ornamentiek. en Hugo Verriest. musicus, pastoor dé Meul- heeft op twee gedichtje» mschen letberkuiidigie, Dj18" rriest te Ingoiyg'hem, wiein si gnootecjbe huid© zal woi- 1 lederen gecomponeerd en ie den jubileerenden pastoor ie de opdracht wielwillen'-t d. Nog dezer dagén zullen oor Hugo Verriest worden ;ebracht. Koning Constantijn. Koning Constantijn is Donderdag morgen om 9 uur te Saloniki aange komen. Een ontzaggelijke menigte juichte den koning toe. De koninklijke 'familie woonde hel Te Deuni bij. Een dagorder van koning Koning Carol heeft een dagorder tot zijn leger gericht, waarin hij zijn officieren en soldaten gelukwenseht met het feit, dal zij een der roem- rijkste bladzijden in de geschiedenis van hel vaderland hebben geschre ven door tot op de bergen van Bul garije door le dringen. Daar heeft hel leger zonder bloed te vergieten den vrede bewerkt, die het land be langrijk vergroot heeft en het prestige van 'Roejnenië in aller oogen heeft verheven. DUITSCHI. AMI>. De .Jezuïet en wet. De „Berl. Lokal Anz." zegl naar aanleiding van de berichten uit Zwilsersche bron over de Jezuïetenkwestie ;!uit infor maties van welingelichte zijde verno men le hebben, dal in de Jezuïeten- kwestie van de zijde van den honds- raad geen „verrassing" te verwach ten is". Dit dementie, zoo voegt de „Ger- mania" hieraan toe, is zeer orakel achtig. In welken zin zal geen ver rassing 1c verwachten zijn? Met hel oog op het besluit van den Rijksdag van 19 Februari betreffende de vol ledige ojiheffing van de Jezuïetenwet, zou het een verrassing zijn, wanneer de bondsraad aan dit met groote meerderheid ge-nomen besluit van 19 Februari zijn toestemming onthield, niet echter in hel andere geval. 01' beschouwt de „welingelichte zijde van de „Berl. Lokal Anz." het, nog vóór de bondsraad beslist heeft, voor uit gemaakt, dat dit besluit niet in den geest van de rijksdagmeei-derheid in deze zal uitvallen'! De „Rhein. W-estf. Ztg." verneemt ait StettinOp het exercitieveld bij Hammenslein, waar het veldartillerie- regiment uit Osterode oj) manoeuvres is, kreeg de overste Stern door een ordonnance bevel, onverwijld zich bij zijn oversten te vervoegen. Oversle Stern vond het echter beter om te verdwijnen. Dadelijk werd in de richting van de treinen, die van Hammerstein ver- trokken waren, telegrafisch gewaar schuwd en zoo gelukte het den over- gevangen le nemen. i Men verdenkt hem van spiounage. De overste komt uit Stettin, waar zijn vader een geziene rentenier is. De politie is te Hamburg een in ternationale dievenbende op' het spoor gekomen, wier leden in Hamburg, Berlijn en Wieenen en andere sleden meer dan vijftig diefstallen hebben gepleegd, ter waarde van honderddui zenden marken. Een heel corps hee lers, eigenaars van pakhuizen, stond de bende ten dienste en verkoeld het ge,stol ene, Iwee bergplaatsen van ge stolen goederen zijn reeds ontdekt. De hoofdschuldigen, een dezer is een pas ontslagen luchthuisboef, zijn reeds gearresteerd; twee zijn krank zinnigen verpl egers. De socialistisc he pers. Aan de links-liberale „Weser Zlg." ontlee- ncn wij enkele beschouwingen, die voor degenen, welke ook van den vij and welen le leercn, ongetwijfeld van belang zijn. Het rapport van hel isociaal-demo- eratische partijbestuur aan den par tijdag, die binnenkort gehouden wordt, is door de dagbladen van uileenloo- pende richting zeer verschillend be sproken. Wel eigenaardig heeft men daarbij weinig aandacht besteed aan een toch zeer belangwekkend hoofd stuk, n.l. over de partijpers. De omzetting van fcitennialerieel in allerlei agitatorische artikelen, de „Umdeulung" van staatkundige, maat schappelijke, sociale en socialistische feiten in den geest van hel socialisti sche program, hel onophoudelijk wij zen op het „einddoeldat alles is de speciale taak van de socialistische pers. Dal daarbij de waarheid ge weld moet worden aangedaan, kan men als regel achten. De ontevreden heid mag niet ophouden, het belang van de partij eischt het nu eenmaal. Dit systeem heeft vooral éénzelfde; methode van werk van noode. Om in deze behoefte le voorzien, dient hel sociaal-democratisch pers bureau, dal vijf jaar geleden ingevolge een besluit van den partijdag te Es sen door de partij werd opgericht. Dat is de smidse, waar het ruwe ma teria al gehamerd en geveild wordt, totdat het geschikt voor de massa in de geheime „Parteikorrespondenz" verschijnt. Volgens hel jongste rapport, ver schijnt dit orgaan nu om de veertien dagen, in een oplaag van 5000 exem plaren en levert het „den broeder, die agitatorisch werkzaam is, voor alle aclueele kwesties overvloedig geor dend materiaal". Dit werk wordt aan gevuld door gratis-verspreiding van vlugschriften, propaganda-brochures, politieke kalenders etc. Van dil laat ste drukwerk werden in het afgeloo- pen jaar voor propaganda onder schippers en visschers 60.000 exem plaren verspreid. Van December 1913 lol Maart 1913 keerde het persbureau aan salarissen en honoraria bijna 22.000 mark uit. Aan de correspondenten van hel bu reau werd een vergoeding van meer dan 15.000 mark uitgekeerd. In het geheel bedroegen de uitgaven bijna 60.000 mark. Uit nog verschillende andere mede- deelingen in het rapport blijkt, dal de sociaal-democratische pers een kapi talistisch grootbedrijf geworden is. Iti Duitschland verschijnen niet minder dan 90 sociaal-democratische dagbla den. Nieuwe bladen zijn er in de taaiste jaren bijgekomen in Arnstadt, Eisenach, Jena, Osnabrück en Ivalto- wilz. 62 dier bladen verschijnen in partij drukkerij en cn slechts een 7-tal worden voor rekening van particulie ren uitgegeven. In theorie worden alle kartels en Iruislen bestreden, maar dn de practijk blijkt het toch heel winstgevend een soórl trust te vormen, daaraan na mens de partij financieel deel te ne men en alle partij-uitgeverszaken on der de controle van een cenlraal- bureau le brengen, juist als bij de verfoeilijke reuzenlrusts. In liet geheel lieefl de roode pers meer dan 1.465.000 abonnementen ge- jilaatst, die in de socialistische kas negen millioen marken inbrengen. Het aantal abomné's is echter vergeleken met verleden jaar mei 13.000 achter uitgegaan. De „Vorwarts" alleen leverde in de negen maanden van Juli 1912 tot Maart 1913 een overschot vaii 196.000 mark. Volgens de leer der sociaal-demo craten had deze „meerwaarde" eigen lijk onder de arbeiders cn ambtenaren van de „Vorwarts" moeien verdeeld worden. Het sjiijl ons echter, aldus de „Weser" nog, dat hiervan in het rapport met geen woord melding is gemaakt. Ook bel advertentiezaakje gaat in de roode pers niet slecht. Men mag deze inkomsten schallen op 6.000.000 mark. De warenomzet der ,Vorwarts"-boekhandel is met 167.000 mark achteruit gegaan, beloopt echter nog steeds 600.000 mark. In het geheel kan men schatten, dat de socialistische krantentrust mitsgaders de roode vakbladen 200 couranten omvat. (Msbode) IKBIi.t SI». Ongeregeldheden in Ulster, lil Londonderry hebben de anti-Home Rulers Woensdag weer ernstige onlus ten veroorzaakt. Tussehen cle natio nalisten cn de conservatieven werd in de hoofdstraten der stad met re volvers en messen een verbitterd ge vecht geleverd, zoodat de polie niet geweld tussehen heide moest komen. Uit de verte scheen het alsof verschil lende troepenafdeelingeii zich in het schieten aan het oefenen waren, zoo druk werd er van de vuurwapens gebruik gemaakt. In de liilte van het gevecht kreeg een inspecteur van po litie met een gebroken blerflesch zulk een slag op hel hoofd, dat hij Zwaar gewond in het ziekenhuis moest wor den opgenomen. Een andere politie agent kreeg een kogel in de borst terwijl er drie licht gewond werden, Een unionistisch rechter, die de vech lenden lol kalmte wilde aanmanen werd, zoodra hij de eerste woorden gesproken had, aangevallen en zwaar verwond. Men schat hel aantal ge wonde nationalisten en conservatieven op 61). (Msbode) D-oodelijk ongeval. Donder dagmorgen, even over elf uur, had te Ewijk een droevig ongelijk plaats. Een hit, door den eigenaar in de kar gespannen pm aan de Irani gewend te raken, schrok bij hel naderen der Irani zoo erg, dat een zicli op de kar bevindend zoontje van hakker Prin sen van hel voertuig geslingerd werd en juist voor de machine viel. De machinist remde nog uit alle macht maar tevergeefs. Het ventje werd overreden cn was op slag dood. (Msbode.) Vechtend te wale r. Twee dienstmeisjes, wonende even over de grenzen der gemeente Barneveld, kr-e gen ruzie over een vrijer, welke twist weldra in een vechtpartij ontaardde. In het viiur van den strijd vielen beiden in een diepe sloot, waarin zij kopje onder gingen. Gelukkig kwam er spoedig hulji opdagen, zoodat de furies nog van een anders wissen dood konden worden gered. („Tel,") Men schrijft uit Zwartsluis aan Onze Courant" Donderdag had hier een droevig on geluk plaats. De scheepsbouwer Dek ker zou zich met zijn vrouw (welke in blijde verwachting verkeerde) we der huiswaarts begeven, nadat ze een bezoek gebracht hadden bij hun ouders. Om den weg te bekorten, maakten ze gebruik van een bootje, om daarmede over het Meppelerdiep te varen. Hel was erg donker, zoodat ze den wal niet kanden onderschei den, waardoor bet booljc nog al vrij hard tegen den wal kwam en de lina.ii te water viel, gevolgd door zijn vrouw. De pnnslandigTieid, dat hel al vrij laat was en donker, maakte dat hun hulp geroep niet onmiddellijk verhoord werd. want hoe ook ieder zijn best deed, het duurde nog al even voor dal men op de plaats des onheils was. Met dit gevolg helaas, dat de vrouw bewusteloos op het droge ge bracht werd en de man levenloos. Onder leiding vain de geneesheeren van Bolhuis en van Dalen, werden alle middelen toegepast, met het ge volg, dat de vrouw spoedig weer bij kwam, maar bij den man mocht het niel baten. Zijin leven was afgesne den. Zijn vrouw werd den anderen dag 'is morgens pas medegedeeld, wat er gebeurd was. De vrouw is thans bevallen van een welgeschapen doch ter. De heer John Mearss, die uit New- York vertrokken was om het record van de snelste reis om de wereld pp zijn naam te plaatsen, is le SI. Paul (Minnesota) aangekomen, juist op hel oogenblik, dat de trein naar Chicago oj> het punt stond te vertrekken, 's Avonds om 9 uur kwam hij in Chi cago aan en onmiddellijk is hij in een anderen trein naar New-York ge reisd. In Amerika waren natuurlijk alle voorzorgsmaatregelen genomen om dezen belangrijken man de reis te vergemakkelijken bij het overstap pen van den eenen trein in den ande ren. Als zijn laatste trein dus niet verongelukt is of geen vertraging ge kregen heeft, zal hij het bestaande record geslagen hebben en de reis om de wereld in 35 dagen. 21 uur en 35 minuien afgelegd hebben. Eenige dagen geleden keerden laat in den nachl twee automobielen terug van de rennen te Longbeachde eer ste werd bestuurd door den zoon van den bekenden millionair Wi Vander- bilt, terwijl de andere door den mil lionair Pelt gereden werd. De weg dien zij gingen, leidt dwars over den spoorweg van de Long Island Rail road, die als er een trein nadert, door hoornen afgesloten wordt. Bij de aan komst der au,to,'s waren deze geopend, zoodat de automobilisten den weg vei lig waanden. Reeds was de eersle auto de spoorbaan gepasseerd; zij was er bijna overheen, toen op het laatste oogenblik een express-lrein met razende snelheid naderde en met vrecselijk geweld tegen den wagen op vloog. De schok was zoo hevig dat de auto omviel cn de inzittenden wel vijf meter ver over den weg geslin gerd werden. De heer Vanderbilt, die het ongeluk gezien had, begaf zich aanstonds naar de plaats des onheils. Hij vond Pélt dood en den chauffeur stervende en vreeselijk verminkt on der het eersle rijtuig van den express trein liggen. Ook de andere passagiers bleken leelijke blessuren le hebben bekomen. De laatsben werden in den trein opgenomen en naar een in de nabijheid zijnd hospitaal vervoerd. Een hunner gaf echter onderweg reeds den geesl. Het lijk van den chauffeur was slechts onder den wa gen te verwijderen door dezen op te vijzelen. Mevrouw Pelt de echtgenoot van den automobilist, die op slag ge dood werd, had zich tijdens hel onge val in dc andere automobiel bevon den, waar zij in slaap gevallen was Zij had dus niets van de vreeselijke gebeurtenis bemerkt. Ontzettend ont waken Bij den overweg moest tussehen 10 uur 's morgens en 10 uur 's avonds steeds een beambte der spoorweg maatschappij aanwezig zijn, belast mei bet sluiten en ophalen der boo- men. Doordal deze man te vroegtij- dil zijn post verlaten had, is waar schijnlijk hel ongeluk gebeurd. Men steil een onderzoek in. i Een pad in de maag. In het ziekenhuis te Siegen (Weslfulen) heeft men een interessant geval behandeld. Een jongeman had in het bosch ongezuiverd water gedronken en had daarbij een paddenei naar binnen ge kregen. Het ei ontwikkelde zich in de maag lol een pad wat hem he vige pijnen veroorzaakte. Wanneer de man jnélk dronk ver dwenen dc pijnen voor een oogenblik Een operatie had geen succes, daar hel dier de wijk naar den slokdarm genomen had. Men gaf den patiënt een krachtig braakmiddel in, wat tenge volge had, dat de lastige gasl weldra te voorschijn kwam. Herinnering aan de ramp van de „Berlin". Toen de ramp met hief stoomschip „Berlin" plaats had gevonden, was mej. Mary Fleischmann te Rotterdam en toen zij vandaar naar de Hoek was gegaan, had zij gelegenheid, om als oud- landgenoote mej. Fleisohmann is oen Engelsehe van geboorte de geredden wat bezig to "honden en op to beuren. Do opvarenden hadden, naar „Haart. Dbld." meldt, mej. Fleischmann als dank daarvoor eenige souvernirs aangeboden, een briefkaart met al de handtaakeningen Van de bemanning, een gordijnring, die een hunner tijdens de schipbreuk als ta lisman in do band bad geklemd gehou den en een Silhouet van oen geredden Franschman. Mejuffrouw Fleischmann heeft nu van deze herinneringen een gedae-htenisstuk laten maken voor Prins Hendrik. De heer M. Rasen, calligraaf te Haar lem, heeft welwillend een teekening .ge maakt, waarop de verschillende voorwer pen zijn vastgehecht. Zoo zijn deze eenvoudige dingen dpor het talent van den heer Hasten, met de teekeningen en de verklarend© onder schriften tot een mooi souvenir geworden. Het geheel is in een eiken lijst- samen gevat. Do Prins, die zich zeer hoeft geïnteres seerd Moor de gebeurtenis met de „Berlin", heeft het stuk dankbaar aanvaard. Do adjudant van don Prins schreef in zijn brief aan mej. Fleischmann o.a. „Dit souvenir werd niet alleen door Z. K. H. met zeer veel belangstelling en met groote erkentelijkheid ontvangen, doch het zal ook een eetajdaats innemen onder de vele souvenirs, <1 ie Z. K. H. naar aanleiding van de scheepsramp bezit. Z. K. H. stelt uw geschenk op zeer hoo gen prijs". De Vesuvius. De Vesuvius vertoont in, de laatste dagen een verhoogde wer king. Vloeibare lava borrelde in den kra ter op, terwijl wolken stoom en roofc ontsnappen. Ook werden ontploffingen ge hoord. i Evenals alle werkende vuurspuwende bergen is ook de Vesuvius in den loop der lijden veel van vorm en hoogte veran derd. De hevige uitbarstingen in de vul kanen hebben meestal een jrfotseling hoog- teverlies van aanzienlijke afmetingen ten gevolge. Langzamerhand wordt de hoogte dan weer hooger door de lava en asch, die 'dan weer afgestuwd wordt en een kegel op den berg zet. Na de uitbarsting van den Vesuvius in 1749 was de hoogte van den berg 1160 meter en in 1868 evenwel 1297 meter. Toen was dus de hoogte aanzienlijk toe genomen. 'Onlangs heeft een Duitsch blad een en ander verhaald over de veranderingen, die aan den Vesuvius hebben plaats ge had na de uitbarsting van 1906. Vóór de uitbarsting van dat jaar had de eruptie-kegel van den berg een hoogte van 1335 meter en een krater van rond 300 meter doorsnede. Dadelijk na de uit barsting had de krater een lengte vari ongeveer 700 meter, bij een breedte van 600 meter en een diepte van 4 a 500 meter. In 1911 werden nieuwe opmetingen ge daan. Toen bleek dat de lengtedoorsnede van den krater tot 850 meter vergroot was. Het hoogste punt van den kraterrand ver heft zich nog 1182 meter boven den zee spiegel, het laagste punt in het N.-Oosten slechts 864 meter. Terwijl na vroegere uitbarstingen van den Vesuvius steeds na, weinige jarert aan de oppervlakte van den krater weer lava verscheen, was dit tot. nu toe na 1906 nog niet het geval. Naar aanleiding daarvan denkt men, dat. de mogelijkheid groot is, dat de hoofdkrater van deni Vesuvius zoodanig verstopt is geraakt, dat bij een volgende uitbarsting de stof fen uit het binnenste der aarde zich daar geen uitweg zullen kunnen banen, maar dat de uitbarsting aan een der zijwan den zal plaats vinden. Ten slotte is het ook niet onmogelijk, dat de uitbarstingen een geheel ander karakter zullen aan nemen en evenals and-ere vulkanen, die nog in werking waren, zich slechts door lavabronnen zal 'doen kénnen. IWleeldeirig© socialist. D© „In transigeant" vertelt Een Kamerlid uit. een noordelijk depar tement, vurig socialist, candidaat voor een kanton alen raad, had te Parijs bezoek gekregen van dien voorzitter en den secre. taris van zijin. kiescomité. Hij was er na tuurlijk op uit geweest hun aangenaam te zijn en had ze ten ©tan genoodigd in een uitstekend restaurant van de Ru© Royale waar hij stamgast is. Prachtig menu, fijne spijzen, onberis- pelijke bediening. Bij het dessert, staat het Kamerlid op, spreekt ©ven met den ober. Hoeveel, bet diner? Zes en vijftig frank, mijnheer d© député. Pas o.p. Spreekt zachter. Als zie hét hoorden, zouden ze niet Vaar mij stemimen en overal gaan vertellen, dat ik een mil- lionnairsteventje leid. Reken drie frank per hoofd en presenteer mij de rekening. Ik zal de rest morgen regtefen. Aldus geschiedde. Maar de tw©e kiezers, die vonden, dat. men in dat restaurant prachtig at voor drie frank, kwamen den volgenden dag terug en bestelden een zelfde menu als den vorigén dag. Is het jioodig te zeggen, dat ér een hevige woordenwisseling ontstond toen de rekening gepreslenteerd werd, dat die twee invloedrijke kiezers woédend in hun kan ton terugkwamen en dat het een haar gescheeld had of de Socialist was geslagen geweest jongstleden Zondag. Aug. 18 Kruiningen, Ambachtsh. „ThblsendeV met jacht en visscherij en opzichters- woning, Pilaar. 19 Goes, 0.78.75 74.A. boomgaard, v. Dissel. 19 Goes, grossiersinventaris, Neorvoort. 20 Goes, appels en peren, Pilaar. 21 Wemeldinge, inboedel, Hollmann en Verhoek. t 21 Nisse, 4 paarden, 19 st. hoornvee, landbouwger. enz., Pilaar. 22 Driewegen,- woon- en winkelhuis en erf, Pilaar. 22 Ierseke, partij afbraak, IioUmann en Verhoek. 26 Goes, oppervruohten, v. Dissel. Sept. Hoedékienskerke, hofstede „Planttest" met 60.71.83 H.A. bouw- en weiland, Neervoort. Goes, hofstede „De Holla,ndsche hoeve" met 80.67.50 II.A. bouw- en weiland, Pilaar. 9 Goes, 19 H.A. bouwland te 's Hoeren- hoek, 'sHeer Arendskerke, v. Oleef. 22 Goes, maken va,n rioleeringen, Burg. en iWeth. 25 Kattendijke, amoveeren en houwen pas torie, J. VVV v. d. Weert, Goes. Firma AUG. VAN DYCK-PETIT Stationstraat L 5 en 6 Bergen-op-Zoom Zandsteenen, Sll|pateenen, Trottoirbanden, Straatkeien, ent. Groot Magazjjn van in alle stijlen en kleuren. MARMEREN SALONKOLOMMEN EN ZUILEN ENZ. der Eerw. Paters Capucijnen ter opleiding van jongelingen, die roe. ping gevoelen tot den Priesterlijken Staat en het Kloosterleven. Prospectus en verdere inlichtin gen te bekomen bij de Directie van het Seraphijnsch Seminarie Langeweg (N.-Br.) Wegens opheffing der Meubelzaak A. SCHRIJVER. mag Or. VON BAROELEBEN'S BRAND MIDDEL ontbreken Heilzaam voor alle brandwonden. Door alle doctoren in gebruik. De echte verkrijgbaar bij (7) C. VAN CASTEREN, 's Heerenhoek. PRIJS PER DOOS 45 CENT. Ook verkrijgbaar bij J. DONKERS te Kvtadendamme. Vraagt 50 cent per pond. L. LEIJNSE, Dam, Middelburg. HEINKENSZAND.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 7