KERKNIEUWS. O N D E R W Ij S. LAND- en TUINBOUW. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Afloop verhoopingen, aanbestedingen enz. Laafsfe Berichten. Marktberichten. Burgerlijke Stand. oor Gedeputeerde Staten is de ope- nine der jacht op klein wild voor dit jaar bepaald als volgt: in de Dames-, Anna Maria- en Volcker- poklers op Zaterdag 30 Aug. met zonsop gang met uitzondering van die op hazen en fazanten, waarvan de opening wordt bepaald op Zaterdag 27 Sept. d a.v.; in Zeeu.wsoh-Vlaand.eren op Maandag 1 Sept. met zonsopgang, met uitzondering van de jacht op fazanten, welke Maandag 29 Sept. d.a,.v. wordt geopend; in het overige deel der Provincie op Maandajg 1 Sept. en op hazen en fazanten op Maandag 29 Sept. d.a.v.; en Kat de korte jacht voor de geheele pro vincie geoorloofd is dagelijks en de lange jacht op Maandag, Woensdag en Zateri dag van iedere week- en de vier dagen voorafgaande aan de sluiting der jacht met uitzondering der Zondagen. Oostburg. Soeur Angélique (in de we reld miejuff. Anna v. d. Bom) viert he den in het liefdehuis St. Antonius het zilveren feest harer religieuze professie als lid der pongregatiie van de Zusters Henitentai Recolliocfcinian van de Onbe- ■ekte Ontvangenis te Roosendaal. Ntd. Missionarissen in Duitschland. Donderdag is in 't Capucijnenklooster te 's Bosch een vergadering gehouden van aj; Nederi. Missionarissen onder die Duit- sclit-i's werkzaam. Deze vergadering werd bijgewoond door Mgr. Prinsen, pastoor al daar, en kapelaan Kitslaar uit Bsrchem. Besloten werd o.m. met allo viereenigingen van Xederl. arbeiders in Duitschland delel te nemen aan het Nediarlandscho Onafhan- kelijklieidsfoest, dat in Dusseüidorf of Duis burg gehouden zal worden. (Hsgz.) Goes Zaterdag slaagde te 's Gravenhage voor het examen Handteekenen l.o. onze itad,genoot, de heer C. de Hoogh. !er;eke Door den lieer W. Bruinzeel, benoemd hoofd aan de bijzondere school alhier is toet goed gevolg examten aL Belegd voor de acte Engelsoh 1. o. Sluis Te 's Bosch slaagde voor de lioofd- Bete dhr. Jt. Reirman, vroeger alhier, thans te Lisse (N.-H.) i Geslaagd voor het eerste gedeelte no- irieel de beer H. R. J. V. d. Vlöen te pee. Geslaagd voor bet notarieel staats- xamen eerste gedeelte de heer P. F. «'ereecken, van Lamswaarde, en voor het tweede gedeelte de beer J. J. van Dijikfe, van Kruiningen. 1— i Hoe bang men is, dit jaar aardappe len te velde te koopen, blijkt Wel hier uit, dat te Arnemuiden 100 roeden ver kocht werden voor een rijksdaalder en verder 200 roeden voor twaalf gulden. (M. Crt.) Raad van beroep. In de heden te Middelburg gehouden openbare terechtzitting van den raad van beroep voor de ongevallenverzekering had de uitspraak plaats in zake de verzefctf- ringsbank „de Nieuwe Eerste Nederland- sche" te 's Gravenhaige (partij van rechts wege A. H., Terneuzeiï), J. B., Souburg, L. v. d. V., Claisen (België), J. B„ Brui- nisse, A. y. d. H., Kapehe, J. C, L., Vlissingen, J. f. (S., Terneuzen, A. L., Ierseke, de Centrale Werkgevers BisicoL Bank te Amsterdam, partij: van rechts wege J. JL., Vlissingen, waarbijl de be slissingen van het bestuur der Rijksver zekeringsbank werden bevestigd en aan pagers hun vorderingen werden ontzegd. In zake L. v. L., Doel (België), werd Mager in zijn vordering niet ontvanke lijk' verklaard voor zoover hij' een tijde lijke uitkeering yordert en het overige der vordering ontzegd, terwijl de beslis sing der Rijksbank werd bevestigd, f Vernietigd werd de beslissing der Bank en de verschuldigde premie vastgesteld op f 144,205 en de uitreiking f 12,195 in zake W. L. Nz., Terneuzen. I Vernietigd werd de beslissing der Bank en verstaan, dat F. D., Terneuzen, over den tijd van 1 Juli 1908 tot 1 Juli 1912 Bgeen meerdere premie verschuldigd is. Aan een groot gevaar ont snap t. Het Kon. bezoek aan Zwolle her innert oen medewerker van het Centrum aan een voorval, dat plaats greep bij' elan idergeiijk bezoek aan Leeuwarden, eeinige - jaren geleden. Een eenvoudig echtpaar uit de p'ro- dncie is op weg om de Koningin te sien. Moeder cïe vrouw is gewapiend met ■en pakje, waarin ©enige ronde voor werpen. Op het perron moetan zij 'twee ïarochaussees passoeren. Een van ben eemt haar aandachtig op, draait zijn snor op, kijkt zijn makker veelbeteleke- nend aan en zegt tenslotte: ,,'n vlerduiveld verdacht stelletje, zeg, leen gemeen type. Ik zou wol eens, willen weten, wat dat voor ronde dingen zijn, die ze daal" in dat paklcie hebben!" „Och, kom, laat ze loopen." De waakzame beambte is öch- tec niet contant. Hij gaat ze achterna en houdt hen buiten het station aan, met een kort: „Halt er is efije, jullie motten mee naar 'tberoo". En of oins hoertje al tegenspartelt, meegaan is de boodschap. Op 't bureau wordt 't pakje voorzichtig in een emmer water gede- lpioneerd, en daarin losgeknoopt. Tot groot hilariteit van de aanwezigen komen er dan voor den dag: „6 'fryske holfejes mei buter", welke do hield van die hi storie Voor bommen had aangezien. En dat alles, doordat hij: twee da^en tevoren een verslag gelezen had van een anarchistische vergadering te tlaeirsnveen. Volgens de „Meierij'sche Crt." is de schilder Mutsaerts, indertijd aangehouden in verband met den moord op' Maria Kes- sals te Tilburg gepleegd, te Antwerpen, waar hij na dien vertoefde, gearresteerd wegens een zedenmisdrijf. Reginald Lee, de uitkijk van de j,Ti- tanic", "die sinds de bekende ramp cm' gesteld wits, is Zaterdag te Southompton overleden. (Msjbl) Dr. Sun jat Sen is naar Formosa gevlucht, op een Japansch schip, zoo dat het toch wel schijnt, dat de zaak der Zuidelijken verloren is. De onte vreden uitvinder der Republiek speelt echter nog oen optimistische rol. Volgens een telegram uit Shanghai, heeft Dr. Sun jat Sen voor zijn ver trek in een interview zijn volle ver trouwen uitgedrukt in de zaak der Zuidelijken. Volgens hem is de neder laag van Nangking van weinig militair belang. De huidige toesland kan wor den vergeleken met de vorige revolu tie, die hier geslagen, elders overwin naar was. Aldus slaan in Iloepé en Hoenan de troepen van Hoengtoeng op, die definitief over den toesland zullen beslissen, want die troepen zijn de best afgerichte en dapperste van China. Een telegram uit Shanghai meldt, dat er Woensdagnamiddag een hevig gevecht heeft plaats gehad tusschen de oproerlingen van de forten en het beroemde regiment der „Dapperen van den Dood", hetwelk bijna geheel vernield werd. De president van Mexico gedraagt zich nu flink tegenover de indringerig heid der Ver. Staten. Hij heeft aan de regeering te Washington medege deeld, dat als de nieuwe gezant clei- Ver. Staten geen erkenning van zijn bewind medebrengt, hij wel weg kan blijven. Dat heeft geholpenBryan seinde dat Lind, de gezant in quaestie, met vredesbedoelingen komt, en dat zijn komst lot bijlegging der moeilijkheden zou bijdragen. De heerin den Speisewagen. Een vroolijke geschiedenis heeft zich onlangs afgespeeld in den sneltrein tusschen (MünchenFrankfmi. Onderweg stapte een reiziger in, die nergens meer een plaats kom vinden. Eindelijk vond hij in ©en coupé een «ogenschijnlijk onbezette plaats, waar twee handtasschen op waren neerge legd. De daar tegenover zittende heer verklaarde echter, dat die twee tas sen toebehoorden aan een heer, die juist in den Speisewagen vertoefde. De reiziger blijft dus tevreden in de gang staan, maar de heer uit den Speisewagen komt maar niet terug. De reiziger verstout zich eindelijk de lasschen in het net te zetten jen zegt: „Tot die meneer uit den Speise wagen (terug komt, zal ik hier toch inaiu- gaan zitten, en onderwijl op< zijn bagage passen." i De heer aan de overzijde wil nu de lasschen uit het net nemen, en maakt aanstalten om aan het volgende station uit te stappen. Maai- nu maakt de reiziger de op merking: „Pardon mijnheer, deze ba gage behoort, gelijk ii zelf zegt, aan den heer in den Speisewagen. Ze kan onmogelijk aan u toebehoor en." „Het was maar een grap geweest, verklaarde de ander, om nog meer rei zigers uit de coupé te houden". „Pardon 1" zegt de ander, „dal kan iedereen wel beweren. Ik heb het toe zicht op deze bagage nu eenmaal op mij genomen, ik kan ze dus niemand anders overgeven dan den heer in den Speisewagen." De andere heer geraakt in de groot ste opwinding en roept den conduc teur. Deze verklaart onder algemeen© vroolijkhedd der medereizigers, die zich voor het geval interesseeren, dat de laatst ingekomen reiziger volko men in zijn recht is. Behoort deze bagage toch aan den anderen heer, welnu dan heeft hij onrechtmatig een plaats bezet behou den, waarvoor hij niet betaald heeft. De bagage werd Qu naar de garde robes gebracht, en de heer zal nu zijn eigendomsrecht moeien bewijzen, en bij het gelukken hiervan zal Hij de boele moeten betalen voer een on rechtmatig bezetten van een plaats. (Mshode.) De garderobe van vorste lijke p e r s o n e n. Aangaande de gar- robe van vorstelijke personen, weet de „Manufacturier" tal van aardige bijzonderheden mede le deelen. Zoo lezen we b.v. dat bijna alle vor sten van Europa zich slechts eenmaal per jaar de maat laten nemen. Volgens die maat wordt dan een modepop ver vaardigd, waarmede de kleermaker zich verder behelpt. Zoo doel keizer Wilhelm II, wiens talrijke uniformen bijna uitsluitend in Berlijn vervaar digd worden, doch wiens burgergar derobe geheel uil. Londen komt, bij Poole, den kleermaker der koningen, en den koning der kleermakers, die geen jas of pantalon „dicht", als de opdrachtgever niet minstens door ba ron Rothschild of door de vorsten Tliurn en Taxis aanbevolen is. De Duitsche kroonprins heeft bij een Berlijnsch kleermaker zijn plas- lisch beeld staan. Van wijlen koning Edward wordt verteld dat hij zijn on-modern gewor den garderobe steeds zoo gauw moge lijk wegdeed. De rokcostuums en smo king werden aan T personeel van 'skonings club gezonden, de gewone beslanddeelen van de ©en jaar oud zijnde garderobe kreeg 's vorsten eigen personeel, terwijl de dessous de meest geraffineerde producten van Piarijsche fantasie, onder de armien werden ver deeld. Koningin Alexandra ging, toen haar gemaal nog in leven was, alle jaren eenige dagen naar Parijs om er hare toiletten te bestellen. Vóór den rouw droeg zij hij voor keur fijn lila of ook dof crème. 'Haar rijkleeren worden in Engeland ver vaardigd en moeien steeds onberispe lijk zitten, willen zij in haar oogen genade vinden. Haar toiletten worden, nadat zij eenmaal dienst hebben ge daan voor het doel waarvoor zij oor spronkelijk bestemd waren, veranderd en voor andere gezets,chapstoile11en ge bruikt. Dit geschiedt ook met hoeden, die steeds zeer klein van model zijn. Maar handschoenen verbruikt Alexan dra enorm veel, zij draagt bijna al tijd handschoenen, zelfs wanneer zij schrijft, en deze worden expresselij,k voor haar vervaardigd. Haai- spelde- geld bedraagt ongeveer f25.000. De keizerin van Rusland verbruikt circa f 10.000 meer, ofschoon zij vol strekt niet aan een bepaalde som kleedgeld gebonden is. Zij draagt al leen bij hoffeesten, bij ontvangst van vorstelijke personen, enz. gataklee- ding. Verder is zij de eenvoudigheid zelve, geeft voor haar dagelijksch ge bruik de voorkeur aan eenvoudigste kleeren en draagt vooralsinds de laat ste jaren sleeds zwarte costuums met als eenig versiersel witte kantjes aan de col. De Duitsche keizerin staat in veel opzichten met de koningin van En geland gelijk; ze hebben een gelijk bedrag aan kleedgeld eii dezelfde voorliefde voor kleuren. Maar waai de laatste twee tot driemaal daags van handschoenen verwisselt, ziet men den hoed der Duitsche keizerin bijna nooit zonder struisveeren, welker zeld zame kwaliteit reeds jnenige dame in verrukking heeft gebracht. Daar klee deren en hoeden worden bijna uit sluitend in Duitschland vervaardigd. Zij legt steeds een fijnen smaak aan den dag, die voornaamheid aan soli diteit doet gepaard gaan en iedere al le rijke garneering der toiletten ver mij dl. Ze moet echter wel rekening- houden met de enorme eischen, die haar positie haar steil. De Pruisische prinsessen zijn gewoon haar gebruikte garderobe ,aan hare gezelschapsdames en kameniers te schenken. Vaak kan men in Berlijnsche bladen discrete aanbiedingen vinden van afgedankte eourloillellende schenking loch wordt met hel oog hierop' gedaan. De jonge koningin Helena ziet zich door de omstandigheden wel genood zaakt, haai- toilet-uitgaven zooveel mo gelijk le bekrimpen. Haar donkere schoonheid veroorlooft haai- lichte, scherpe kleuren ie dragen en hoe een voudig hare toiletten ook mogen zijn gemaakt, steeds ziet de vorstelijke vrouwe er voornaam uit. Zij laai nooit de keuze van een tollet over aan den tailleur, doch bezoekt zelve de winkels om te vinden wat haar bevalt en wat tevens aan haar beurs geen al te hooge eischen steil. Ook haar staalsic-toilet- ten onderscheiden zich door een een voudige wijze van vervaardiging. De koningin van Noorwegen wed ijvert te dien opzichte in bescheiden heid m,et haar. Deze besteedt jaar lijks voor haai- geheele garderobe niel meer dan ruim f 10.000. Voor het dage lijksch gebruik draagt zij bij voor keur eenvoudig wille en crême-kleu- rige stoffen en voor gezelschapistoilcl- len neemt zij bijna altijd luchtige, teere, lichtros© tinten. De Duitsche kroonprinses, die in te genstelling met de keizerin maar zel den iels in Berlijn laat maken, en het meeste uit Piarijs laai komen, gaat door voor de best geldeede Pruisische prinses. De koningin-weduwe van Portugal, Maria Pia, gold, toen haar gemaal nog leefde voor de bestgekleede vrouw uil geheel Europa. Van Fransche af komst zijnde en gedeeltelijk in Frank rijk opgevoed, is haar de kunst, zich chic te kleeden, ,als 't ware aangebo ren. Zonder tenminste, volgens hare opvatting, verkwistend le zijn, ge bruikt zij in den regel alleen minstens 12 rijcostumus per jaar; hesteedi veel tijd en zorg aan haar toilet. Een rij kleed, dal ook maar het minste plooi tje vertoont, wordt door haar als iets beslist onmogelijks beschouwd. Maar Maria Pia heeft dan ook het lot van alle verkwistende schulden makers gedeeld, zij werd door een Lissabonschen tailleur voor f60.000, het bedrag eener onbeLaalde kleerma kersrekening, vervolgd. De advocaat, van de koninklijke grootmoeder hield voor de rechtbank staande, dat de koningin boven de wel staat. Doch hel hooge gerechtshof besliste, dat dit privilegie alleen aan den koning werd verleend en Maria Plia werd dus tot betalen veroordeeld. Kapel'e. Heden wend ten overstaan van notaris Pilaar publiek geveild het koffie huis „de Pauw" met werkplaats, te Bie- zelinge. Kooper dhr. A. Bierens te Sohor© voor f 1225 en verdere onkosten. Middelburg. Het was hedenmiddag een drukte van belang op het terrein van de tentoonstelling. Een goed strijkjie en de opgetogen, gepaste pret van de leden der bollen vereeniging „De Vroolijke Jongens" van IJzendijke, die him naam eer aan doen, bracht de lachspieren der aanwezigen in beweging. Den Haag. De staking van grondwer kers is opgeheven. Amsterdam. De twee dochtertjes, waar van de oudste 6 jaar, van den wegwer ker V. liepen gisteren langs het spoor en werden overvallen door een hevig on weer, zoodat de aankomenden trein uit Utrecht niet werd bemerkt. Het jongste kind had zich uit de band van bet oud ste meisje losgerukt en stond op' dé rails, zij werd door den trein gegrepen ©n ge dood. Het lijkje ,werd naai het zieken huis overgebracht. Amsterdam. Het Handelsblad deelt mede dat de ontslagen gemiaente-secreta- ris van Oud-Vossomeer, die zich naar Antwerpen had begeven, Zaterdag in zijn gemeente is teruggekeerd, alwaar hij wel dra in arrest werd genomen en naar Zie- rikzee overgebracht. Doorn. Bij den heer G. J. K., alhier, werd ingebroken. Toegang verschafte men zich door de buitendeur. Uit de eetka mer werd aan zilver voor een waarde van f500 meegenomen. Van het gestolene uit de huiskamer heeft nog geen taxatie plaats geh,ad. Noordwijk aan Zee. Gisteren is door het 'hevig© onweer op de reed© het jacht „Vertrouwd 2" gestrand, de 4 opvarenden 3 Duitscfaers en een Hollander, wielden door de reddingsboot uit Nbordwijk gered en te Zandvoort aan het strand gebracht. Het jacht is naar IJmuidan gesleept. Londen Op een reis van Huil naar Doncastle naar Londen is den prins Alexander van Batlenburg een hoeveel heid juweelen ter waarde van 60.000 gul den ontstolen. Keulen. Vanuit Konstantinopel werd aan 'de „Köln. Zieit." geseind dat de Fran se!» zomerresidentie te Serapdnga 'is af gebrand; ook- het Italiaansche gezant schapsgebouw loopt gevaar. Konstantinopel. Vanuit Klein Azië zijn velen naar deze stad vertrokken, ter versterking van bet leger, waardoor Tur kije nu over 400000 man kan beschikken. Men kan nu Adrianopel tegen den groot- sten vijand verdedigen. Boekarest. In de gisteren gehouden con ferentie werd het verdrag te half 11 voor middag onderteekend, nadat de verschil lende enkele artikelen aangenomen wa ren. Kanongebulder verkondigde het heu gelijke feit. Hierop kwamen alle onder- teëkenaars welke tot de orthodoxe kerk bebooren in de Metropolitankerk bijeen. Achtereenvolgens bevestigden de verschil lende afgevaardigden in alphabelische volgorde hun zegel aan het verdrag. Veni- zelos bracht uit naam van de conferen tie den Minister-president Majorescu den dank van allen over. De leden van de conferentie applaudisseerden. Majorescu dankte. Dinsdag heeft er een groot feest plaats waaraan allen zullen deelnemen. Belgrado. Minister-president Basjits heeft het hesluit van den vrede getele grafeerd aan de legercommandanten ten einde de mobilisatie van het leger zoo spoedig mogelijk tot stand tie brengen. In de hoofdstad jubelt men; er wordt geïllumineerd en gevlagd. Belgrado. D© minister-president Pas- jits beeft het besluit van den vrlede ge telegrafeerd aan d© tegiercotoïnahdanten, met verzoek demobilisatie van hleii leger tot stand te brengen. Productenveiling v. d. E. K. Boerenbond. Bergen-op-Zoom, 8 Aug. 1913. Appels S5 a 145 ct., Peren 3 a 14 ct., Pruimen 30 a 35 ct., Prinsesseboonen 65 a 21 ct., Tuinboonen 1 a 3 ct., Snij- boonen 10 A 275 ct., Erwten 45 a 7:' ct., Tomaten 16 a 20 ct., alles per K.G., Citroenen 50 a 65 ct., per 25 stuks, Bloem kool f0 30 a f 1.25, Roode Kool 29 a 95 ct., Witte Kool 32 a 60 ct., Savoye Kool 15 a 42 ctKomkommers 10 a 41 ct alles per 10 stuks, Augurken 30 a 33 Prei 70 ct., per 100 stuks, Wortelen f 0.50 a f 1.20, ct., per 100 bos. Aardappelen 19 a 29 ct., per 10 K.G., Meloenen 14 a 39 ct., por stuk. Gent, 8 Aug. 1913. Ter veemarkt van Woensdag, Donder dag en Vrijdag werden tezamen te koop gesteld: 3 schapen, 0lammeren,0geiten, 247 kalveren, 959 vette vaikcns, 16 loopers, 474 biggen, 4 melkkoeien, 3 groote ossen, 207 jonge ossen, 235 vaar zen, 128 vette koeien, 203 stieren, 119 magere dieren. Prijzen waren per kilogr. voor: ossen en vaarzenvleescli fr. 1.85 a fr. 1.95; idem 2e qual. fr. 1.60 a fr. 1.80;koeien- vleesch fr. 1.70 a fr. 1.90; idem 2e qual. fr. 1.40 a fr. 1.75, stiereuvleescli fr. 1.45 a fr. 1.75; kalfsvleesch fr. 1.73 a fr. 2.73 schapenvleesch fr. 1.70 a fr. 2.lam- merenvleesch fr. 0.a fr. 0.varkens- vleesch fr. 1.50 a fr. 1.62. Huiden. Vaarzen, ossen, koeien fr. 1.65 stieren fr. 1.34; kalveren fr. 2.24. Versch roet fr. 0.55 a fr. 0.80 en meer volgens quaiiteit. (M. Crt.) Cureghem-Anderlecht bij Brussel 8 Aug. Heden werden aangevoerd 1344 kal veren. Men betaalde per kilo: fr. 0.95, fr. 1.10 a fr. 1.27. (Msbode.) Veilingsvereenigiug „Zuid-Beveland". Goes, 9 Aug. 1913. Roode Suikerijpeer 8 a 12 ct., Witte Broodspeer 8 a 10 ct., Noord-Holl. Sui kerpeer 12 a 14 ct., Poire Madam 15 a 20 ct., Aniounouwka Poloufoutaway.i 15 a 17 ct., Bergamotten 10 a 12 ct., Cotlin Keswick 8 a 10 ct., Zomeraag 10 a 12 ct., Lord Sufheid 8 a 12 ct., afval Appels 3 a 4 ct., Charlamonski (2e soort) 6 a S ct., Witte Pruimen 25 a 35 ct., Boode Pruimen 20 a 25 ct., Washington 48 a 50 ctRoode Bessen 20 a 24 ct., Clialotten 2 a 25 ct., alles per KG., Roode Kool 10 a 12 ct., per stuk, Snijboonen 25 ct., Augurken 20 a 30 ct., Jamboonen 7 a 8 ct., Boontjes 10 a 15 ct., alles per 100 stuks, Eenden f 1.—, per 3 stuks, Peetjes 5 ct., Kroten 5 a 7 ctper bos. Rotterdam, 11 Aug. 1913. Binnenlandsche Granen Tarwe: Essex f 12,25 a f 13, Willielmina f 11,25 a f 12,—. Overige soorten f 9,50 a f 10,50. Met tamelijkeu aanbod weder iets flauwer gestemd. Varkens 295 a 30 ct. Lichte soort voor export 293 a 30 ct. Voor Duitschland 295 a 30 ct. Aardappelen: Zi-euwsche Eigenheimers f 1,80 a f2, idem Blauwe f 0,a f 0,idem Bonte f 0,a f 0,Bravo's Poters f 0,75 ii f 2, Westlandsche Zand f0a f0.idem Klei U. a f 0,Brielsche Kralen f3.10 a f3.30, Geldersclie Kralen f2 50 a f2 70. Tamelijke aanvoer, weinig vraag. Zeeuwsclie Eieren 14.80 Af5, Overmaasclie Eieren f4,90 a 15,10. Goes. Huwel. afk.9. Tlieodorus Petrus Jacobus Hofslag, 37 j.jm. te Amsterdam en Tannetje Fagel, 35 j.jd. te Goes. Geboren 10. Adriaan, z. v. Jacob van Zweden en Suzanna Pieternelia Beliage. Middelburg OndertrouwdT. J. van Capello, 26 j. j.m. en E. P. Verhulst, 20 j. jd. Bevallen: M. Onderdijk', geb. Delheke, z.; P. Vermeulen, geb. Jongepier, z'.N. Paulus, geb. Van Leeuwen, d.J. Kort, geb. Davidse, z. OverledenM. Bruijnoage, weduwnaar van M. Hortier, 82 j. Vlissingen Ondertrouwd: J. Hintzen, 23 j. jrn. met E, F. van Rosevelt, 26 j. jd. GetrouwdP. C. Groot, 27 j. jm. en L. Tiggelman, 21 j. jd.J. van Dijk, 20 j. jm. en M. 'C. de Meijer 18 j. 'jd. Beivallien: IL A. M. Staverman, geb. Van Steden, z.; L. M. Koolwijk, geb. Savel, z.P. Schol, geb. Kamerman®, d.; A. II, M. van de Wperd, geb. De Ruijter, z, J. J. But, geb. Kortenhout, d. Overleden: jWi. L. -Ballieul, z, 5 j.; P. van Peenie, z. 15 j.; P. M. J, iScluerpingja, vrouw van P. L. Vernieuw®, 60 j. Van 17 Aug, Kruinlngen. Ondertrouwd: Marinus de Jonge, 26 j. jm. en Anna Wiondergam, 23 j. jd. Geboren: Maria Adriana, d. v. Chris- tiaan Temp'elaais en Cornelia Beslleirs; Johanna Franeina, d. v. Chiistiaan Ko- miejan en Janna Stevens©; Pileiternella Catharina, d. v. Jacob Fierloos en Lrnmtje Schijf; Jaoomina Adriana, d. v. Adriaan van Waard© en Jacomina Heerenthals Adriaan Jacob z. v. P'ieter Philippus Hoek man en Pieternelia Reijnhout. (Kr. Crt.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1913 | | pagina 3